Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

E.Yeni Malatya Galatasaray’ı Devirdi: 2-1

E.Yeni Malatya Galatasaray’ı Devirdi: 2-1
 • 17.12.2017

Evkur Yeni Malatyaspor, Süper Ligin 16.haftasında  Galatasaray ile yaptığı karşılaşmayı 2-1 kazanmayı başardı. EYMS’nin gollerini 38. dakikada Michael Pereira ve 43. dakikada Khalid Boutaib kazandırırken, konuk takımın tek golü 74. dakikada Alıoune Ndıaye’den geldi. Karşılaşmanın 90. dakikasındaki EYMS atağında, Galatasaraylı Denayer, cezasahası çizgisinin iç yanında Adem’i ayağına basarak yere indirdi. EYMS’nin penaltı beklediği bu pozisyonda hakem oyunu devam ettirdi. Karşılaşmayı 17 bin 916’sı Yeni Malatya, bin 240’ı da Galatasaray taraftarı olmak üzere toplam 19 bin 156 biletli taraftarın izlediği bildirildi.

STAD:Yeni Malatya

HAKEMLER: Ali Palabıyık (Ankara Bölgesi Süper Lig Hakemi), Serkan Olguncan (1. Yardımcı Hakem- Ankara Bölgesi Süper Lig Yardımcı Hakemi), Serkan Çimen (2. Yardımcı Hakem- Ankara Bölgesi Süper Lig Yardımcı Hakemi), Koray Gençerler (Dördüncü Hakem- Manisa Bölgesi Süper Lig Hakemi)

EVKUR YENİ MALATYASPOR: 25. Ertaç Özbir, 7. Mıchael Pereıra (Dk.71 Fernando Emanuel Denıng), 8. Murat Yıldırım, 9. Khalid Boutaıb, 14. Okechukwu Godson Azubuıke (Dk.80 77. Rahman Buğra Çağıran), 16. Sadık Çiftpınar, 17. Turgut Doğan Şahin (Dk.56 21. Adem Büyük), 22. Aly Cissokho, 27. Issam Chebake, 35. Aytaç Kara, 37. Arturo Rafeal Mina Meza

YEDEKLER: 30. Fabien Ceddy Farnolle, 10. Nacer Barazite, 11. Eren Tozlu, 20. Ferhat Canlı, 21. Adem Büyük, 33. Mustafa Batuhan Altıntaş, 28. Murat Akça, 18. Muenfuh Seth Sincere, 77. Rahman Buğra Çağıran, 88. Fernando Emanuel Denıng
TEKNİK SORUMLU: Erol Bulut,

GALATASARAY: 1. Nestor Fernando Muslera, 3. Maıcon Pereıra Roque (Dk.46 24. Garry Mendes Rodrıgues), 5. Ahmet Yılmaz Çalık, 7. Yasin Öztekin (Dk.77 11. Sinan Gümüş), 10. Younes Belhanda, 14. Martın Lınnes (Dk.89 9. Eren Derdiyok), 18. Bafetıbı Gomıs, 20. Papa Alıoune Ndıaye, 25. Fernando Francısco Reges, 64. Jason Gregory Denayer, 89. Sofıane Feghoulı

YEDEKLER: 16. Cedric Pascal Regis Carrasso, 12. Batuhan Ahmet Şen, 4. Serdar Aziz, 8. Selçuk İnan, 9. Eren Derdiyok, 11. Sinan Gümüş, 15. Ryan Henk Donk, 21. Osman Tarık Çamdal, 24. Garry Mendes Rodrıgues, 28. Koray Günter
TEKNİK SORUMLU: İgor Tudor

GOLLER: Dk. 38 Pereira, Dk. 43 Boutaib (Evkur Yeni Malatyaspor), Dk. 74 Ndiaye (Galatasaray)

SARI KARTLAR: Dk. 81 Cissokho, Dk. 88 Rahman Buğra Çağıran (Evkur Yeni Malatyaspor)

Karşılaşmaya ev sahibi takımın vuruşuyla başlandı.

Dakika 2: Ev sahibi takımın atağında sağdan gönderilen topla buluşan Azubuike, cezasahasının sağ çapraz önünden şutunu attı, top kalecide kaldı.

Dakika 3: Galatasaray’ın kazandığı köşe vuruşunu Belhanda kullandı, gelen topu savunma uzaklaştırdı. Bu dakikada gelişen EYMS atağında Pereira sağdan cezaalanına ortaladı, Muslera topa sahip oldu.

Dakika 6: EYMS atağında Cissokko, cezaalanına ortaladı, savunma karşıladı.

Dakika 7: EYMS’nin kazandığı serbest atışı Aytaç Kara kullandı. Rakip cezasahasını karıştıran topa en son Turgut Doğan Şahin kafayı vurdu, aut.

Dakika 11: Galatasaray atağında Yasin sağdan ilerledi ve ortasını yaptı. Kaleci Ertaç, arka direkte topu almayı başardı.

Dakika 14: Galatasaray’ın soldan kazandığı korner atışını Belhanda cezasahasına ortaladı. Ertaç bu topu da kontrol etti.

Dakika 18: Sağ kanattan EYMS atağı Issam Chebake ile gelişti. Bu oyuncunun ortaladığı top takım arkadaşından sekti ve araya giren defans tehlikeyi uzaklaştırdı.

Dakika 22: Sağdan topla ilerleyen Mıchael Pereıra, cezasahasına ortaladı. Savunma topu uzaklaştırdı. Başlayan Galatasaray atağı, EYMS defansında eridi.

Dakika 27: Yasin Öztekin sağdan EYMS cezasahasına topu ortaladı. Kaleci Ertaç çıkarak topu aldı.

Dakika 30: Sofiane Feghouli’nin atağını EYMS defansı engelledi. Ev sahibi takımdan Turgut Doğan Şahin’in, rakip sahaya gönderdiği uzun ortadan sonuç yok.

Dakika 31: Ceza sahası dışı sağ çaprazda kısa pasla topla buluşan Badou Ndiaye topu sağına çekip kaleye şutunu gönderdi, üstten aut.

Dakika 32: Bafetıbı Gomis, orta sahadan atak hazırlığı yaparken Murat Yıldırım müdahale etti. Daha sonra Azubuike’nin ile çarpışan Gomis kısa süreli sakatlık geçirdi.

Dakika 34: Galatasaray atağında, Aytaç Kara’nın cezaalanı önünden müdahale ettiği Feghouli kendini yerde vurdu. Tehlikeli yerden kazanılan serbest atışı Sofiane Feghouli kullandı ve topu kalenin üstünden auta gönderdi.

Dakika 38: EYMS, Michael Pereira ile öne geçti. Soldan Aly Cissokho’nun ortaladığı topa arka Ahmet Çalık müdahale edemedi,  arka direkte topa hareketlenen Pereira kafayı vurdu golü kaydetti: 1-0

Dakika 43: Sadık Çiftpınar’ın cezasahası dışından attığı şutta top Gomis’ten sekti. Kornere çıktı. Atışı Aytaç Kara kullandı. Gelen topa yükselen Boutaib üç Galatasaraylının arasında kafayı vurdu ve Galatasaray filelerini havalandırdı: 2-0

Dakika 45: Badou Ndiaye’nin kısa pasıyla topla buluşan Sofiane Feghouli ceza sahası içi sol çaprazdan şutunu çekti. Top savunmada kaldı.

İlk yarı Evkur Yeni Malatyaspor’un 2-0 üstünlüğüyle kapandı.

Dakika 47: Galatasaray’ın Belhanda ile kullandığı korner atışından gelen topa Kaleci Ertaç, Jason Gregory Denayer ile yükseldi ve bu futbolcunun müdahalesiyle kendini yerde buldu. Hakem pozisyonda EYMS lehine serbest vuruşa hükmetti.

Dakika 51: Turgut Doğan Şahin’in sağdan cezasahasına ortaladığı topa dokunacak arkadaşı olmayınca, defans uzaklaştırdı.

Dakika 52: Jason Gregory Denayer’in cezaalanında yaratmaya çalıştığı tehlikeyi EYMS defansı önledi.

Dakika 54: Turgut Doğan Şahin cezaalanında yine tehlike yarattı. Ahmet Çalık’tan dönen topla buluşan Azubuike’nin cezasahası dışı sol çaprazdan attığı şutu, Fernando Muslera 2 hamlede önlemeyi başardı.

Dakika 59: Galatasaray atağı Arturo Rafeal Mina’nın müdahalesiyle kornerle sonuçlandı. Alıoune Ndıaye’nin paslaşarak kullandığı  topa Bafetıbı Gomıs’ten önce EYMS defansı müdahale etti ve tehlikeyi uzaklaştırdı.

Dakika 65: Galatasaray atına soldan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Younes Belhanda ceza sahası içine ortaladı. Kaleci Ertaç çıkarak topu yumrukladı. Top yine Galatasaraylı oyunculara gitti. Bafetimbi Gomis ceza sahası yayından şutunu çekti ancak bu top savunma oyuncularından geri döndü.

Dakika 68: Galatasaray kazandığı köşe vuruşundan gelen topa sahip olan Sofiane Feghouli cezasahası sol çaprazından şutunu attı, üstten aut.

Dakika 70: EYMS atağı kornerle sonuçlandı. Aytaç Kara’nın cezasahasına gönderdiği topu Galatasaray kalecisi kontrol etti.

Dakika 72: Sağdan topla buluşan Emanuel Dening ceza sahası içine topla girip ceza sahası içi sağ çaprazdan kaleye şutunu attı, ancak bu top kaleci Fernando Muslera’da kaldı.

Dakika 74: Belhanda’nın sağdan kullandığı serbest vuruşta Evkur Yeni Malatyaspor savunmasının uzaklaştıramadığı top ceza sahası içi sağ çaprazdaki Gomis’in önünde kaldı. Bu oyuncunun şutunda savunmanın müdahale ettiği topun yarattığı karambolde arka direkte son vuruşu Ndiaye yaptı, direğe çarpan top filelerle buluştu: 2-1

Dakika 88: Sağ kanattan Evkur Yeni Malatyaspor ceza alanına yapılan ortada Gomis topu indirdi. Ndiaye, yay içerisinden kaleye sert vurdu top, kaleci Ertaç’ta kaldı.

Dakika 90: Bu dakikada gelişen Yeni Malatya atağında Adem Büyük, topu cezaalanı çizgisinin iç yanında kontrol etmeye çalışırken Denayer’in ayağına basmasıyla kendisini yerde buldu. Hakem, Adem Büyük’ün cezaalanı içerisindeki ayağına yapılan bu müdahaledeki penaltıyı çalmadı ve oyunu devam ettirdi.

Hakem oynanmamış süre olarak 5 dakikayı işaret etti.

 Dakika 90+1: Adem Büyük’ün pasında Dening sağ kanattaki boş alanı değerlendirerek topu taşıdı ancak ceza sahasına istediği pası gönderemeyince kaleci Muslera topu kontrol etti.

Dakika 90+2: Ndiaye’nin uzak mesafeden yaptığı vuruşta, kaleci Ertaç tek hamlede topun sahibi oldu.

Dakika 90+3: Hızlı gelişen Evkur Yeni Malatyaspor atağında sol çaprazda topla buluşan Cissokho sert vurdu, top yandan auta çıktı.

Dakika 90+4: Galatasaray atağında Feghouli’nin pasında Eren Derdiyok’tan önce Sadık topa dokundu ve tehlikeyi önledi.

Karşılaşma Evkur Yeni Malatyaspor’un 2-1 galibiyetiyle son buldu.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com- sporx.com

Etiketler:

Yorumlar
 1. ali dedi ki:

  Şimdi arkadaşlar anlamadığım konu 19 bin biletli taraftar hadi 2 bin de biletsiz dedik 21 bin eder 3 de kapalıydı 24 bin 3 bin nerede arkadaşlar 27 bin değilmi bu stat.

 2. VAİZOĞLU 44 dedi ki:

  HANİ NEREDE HER MAÇ SONUNDA FELAKET TELLALLIĞI YAPAN ART NİYETLİLER? YOK BU TAKIM KÜME DÜŞERMİŞ, YOK ADİL BAŞKAN BU TAKIMI TAŞIYAMAZMIŞ, YOK BU YÖNETİM SÜPER LİGİ KALDIRAMAZMIŞ, YOK EROL HOCA BU TAKIMI ÇALIŞTIRAMAZMIŞ, YOK BU KADRO KÜME DÜŞERMİŞ, BİLMEM NEYMİŞ DE NEYMİŞ? HADİ ÇIKIN ŞİMDİ DE KONUŞUN DA GÖRELİM BAKALIM NEY NEYMİŞ DE HABERİMİZ YOKMUŞMUŞ???

 3. Sami Polat dedi ki:

  Sadık azubuke ve kalemimiz canakkaleydi sanki..
  tebrikler Malatyam..
  bu galibiyetin anlam kazanması için Kayseri maçı şart oldu.
  renk taslarımızdan göztepe kazasından sonra cincon akabinde kayseriden galiniyet bekliyoruz..

 4. Hasan dedi ki:

  Oyuncu değişiklikleri hariç , takım son derece keyf verdi. Değişiklikler hocamıza yakışmadı .

 5. Tekin06 dedi ki:

  Bazılarına bişey yazmaya gerek yok…Çünkü bu takım dünkü maçta şampiyon olmuş olsaydı bile buna bir bahane bulacak adamlar var aramızda…Bu takım ligde kalacak inşallah…Sağlam adımlarla da gelecekte çok daha iyi işler yapacak eminim….

 6. emre kadir özçelik dedi ki:

  malatyam ya yine vurdu 3 büyüklerin beline beline helal olsun 🙂 malatyaspor varsa 3 büyüklerin korkulu rüyası vardır

 7. Erol dedi ki:

  Yine penaltımızr verilmedi.Yusuf NAMAĞLU Malatya başkanını ıkra etmiş.Gel bir de bana anlat ki senin dersini vereyim.

 8. Muzo dedi ki:

  …Yıl 1987 aylardan yine aralık ve günlerden yine pazar gündüz maçı (doğal olarak stadın henüz ışıklandırması da olmadığından) GS ‘ ı oktay ve orhanın golleriyle yine 3-1 yenmiştik şükürler olsunki bu galibiyetle ligi %90-99 gibi garantiye aldık iNŞALLAH. Dewamının gelmesi dileğiyle. Herkese selamlar.

 9. zeki dedi ki:

  Bi antalya vardı, birsürü de bomba transfer yaptıydı. Tam bizim bazı taraftarların istediği cinsten, şanlı şöhretli. Sahi noldu o takım, kaç puanı var?

 10. İrfan Atabay dedi ki:

  Gomis’in yerdeki ağlar pozisyonu yılın fotoğrafı bu görüntüyü çeken arkadaşımı kutluyorum adresimde gönderirse sevinirim

 11. ÖzMalatyasporlu dedi ki:

  Tebrikler Malatyasporum bize 30 yıl sonra bu mutluluğu yaşattığınız için çok teşekkürler aynı futbolu bundan sonraki maçlarda da bekliyoruz o zaman bu galibiyetin bir anlamı olsun

 12. Turgut ÖZMÜŞ dedi ki:

  Tebrikler Malatyamıza , Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler ,

 13. Selami dedi ki:

  Bu takım böyle oynarsa sene sonunda en az 40 puan toplar.tebrikler malatyaspor

 14. Harun dedi ki:

  HUSO MURAT VE AYTAÇ PRES OYUNCUSU VE COK KOŞULAR DOĞRUYU YAPTI.Erol hocanın elinde 4 5 tane kaliteli oyuncu olsa eminim çok iş yapar. Takımı blok halinde düzenli oynatıyor .

 15. kernekliali dedi ki:

  Sahanın en iyileri Sadık ve Arturo Mina idi.Erol hoca oyuncu değişiklikleri ile az daha bir çuval inciri berbat ediyordu.Turgut Doğan vasat oynuyordu onu Adem Büyükle değişmek adeta intihar girişimi oldu.Hepsinden önce değerli başkanımız Sayın Adil Gevrek i kutluyorum.

 16. Hüso dedi ki:

  Taraftar olarak eleştiri hakkımız var tabiki herkes düşüncesinde özgürdür ben beğenmiyorum erol bulut ve gevreği bir maç yendi diye üstad olunmuyor bizimde amacımız iyi olsun zaten onun içinde eleitiri yapıyorız murat yıldırımı aytaçı oynatıpta azubiekiyi pereria oyundan alam zihniyet yine erol bulutbiz herzaman takımımızın yanında olduk vede olacağız kar kış deplasman yaptık yapacağızda kendini bilmez üç beş erol hocacılar şimdi burda ahkam kesmesin lig devam ediyor bir maç aldık diye olmuyor bu işler lafla peynir ekmek gemisi yürümüyor

  1. K.Akgül dedi ki:

   Git Elazığ’ı destekle senin yorumunda kimsenin ihtiyacı yok

  2. Kamil dedi ki:

   Eleştirmek başka bir şey,Erol hoca kim?Adil gevrek,klübü yönetemiyor?demek başka bir şey hüsso.Bir Taraftar Takımı eleştirebilir.Ama hakaret edemez.Bunu sen yapmamış olabilirsin.Ama bu konularla ilgili cevap verdiğin için,sana söylüyorum.Burada bazı kişiler varki,bu takım yendiğinde,Takımı yere göğe sığdıramıyor,Yenildiğinde takımın şöföründen,Teknik direktörüne kadar herşeyden yorum yapıyor..Bu takım ,Şampiyonluğa oynayan takımagalip gelmiş ve sen de Halen yorum yapıyorsun.Erol hocanın bu maçta hiç mi katkısı Yok.Hüsso muhtemelen sen ve senin gibi Burada,takıma zerre kadar katkısı olmayan ama akıl veren Malatya’da yaşayan başka takımların insanlarsınız.Üç beş Erol hocacılar yorumundan rengini belli ediyorsun hüsso.Bu takım küme düşmeyecek hüsso.

 17. yavuz hoca dedi ki:

  Maçtan Önceki yazımda uzun zamandır yazı yazmadığımı yazıp,Bulut’tan yağış istedim.Allah’tan dileğim oldu.

 18. Ali dedi ki:

  Dagittik …

 19. HAS dedi ki:

  Başkanı Erol hocayı eleştirmek bizim hakkımız Malatya düşmanı değiliz daha iyi olması için Malatya için görüşlerimiz söylüyoruz bundan da bir beis görmüyorum dün ağladıysak bugün de seviniriz neredesiniz diyenler dün de buradaydık bugün de buradayız yarında Malatya için burada olacağız

  1. Dr cengiz dedi ki:

   10 numara yorum ..aynen katiliyorum

 20. malatya44 dedi ki:

  Penaltımız yine gitti..canli yayinda trt yorumcusu yüzde yüz penalti dedi.yazıklar olsun.
  Allah ran sonuçta galip geldik

 21. Ahmet dedi ki:

  Cep telefonu başında,Erol hocaya taktik veren,klüp başkanını beğenmiyen,ama klübe zerre kadar faydası olmuyan,aslında malatyaspor taraftarıda olduğu şüpheli olan muhterem zatlar.Nerelerdesiniz.Takip ettiğim birkaç Erol hoca ve Adil gevrek düşmanı ortalarda yoklar!Maç skoru zorunuza mı gitti?

  1. Cengiz Karaca dedi ki:

   BEAVVO aynen katılıyorum Erol hocaya çırak diyenler utansın.Göztepe maçında duran toplardan mağıup olduk ama rakibe oyun üstünlüğü kurduk takımı yerden yere vurdular.Takıma bu kadar yüklenenlerin anacı ne?Sanki ortada başkan adayı var Adil başkana yükleniyorlar ayıp değilmi ?

 22. Cengizist dedi ki:

  Malatyalı artık anlamalı..,bu başkanın bu teknikdirektörün sonuna kadar arkasında durmalı ..bir kötü sonuçta hemen sallamamalı.bu sene gelecek senenin altyapısı oluşturuldu.mali yapıbozulmadan Erol hocanın önderliğinde Başak şehrin takibinde inşallah seneye ilk üç içindeyiz. Taraftarlar lütfen sabır ve iyi günde kötü günde sonuna kadar takımın arkasında durun…

 23. Adem dedi ki:

  Bu galibiyet meşalelerle Galatasarayı karşılayanlara gelsin..

  1. turan dedi ki:

   Ne güzel yazmışsınız.
   Elinize sağlık…

 24. M.Sinan Öztan dedi ki:

  Yeni Malatyaspor G.Sarayı devirmekle süper lige kalma yolunda umutları artırdı.Mücadele edince demek ki oluyormuş.Tebrikler Evkur Yeni Malatyaspor.Biz taraftarları sevindirdiniz,Allah’da sizleri sevindirsin.

 25. furkan dedi ki:

  Ben demistimcilerin tohumları yine yesermedi, biz de biliyoruz ligin en iyi kadrosuna sahip olmadigimizi belki de teknik kapasite olarak en kotusuyuz ama iki yıl önce beyaz gruplarda menemen belediyeleri ile didisen takım şimdi yılların takımları dediginiz transferlerini ove ove bitiremediginiz birçok takımı geçti ve 19 puana geldi, artık ya destek olun ya da kenara cekilin, kısıtlı imkanlarla ortaya birşeyler çıkarmaya çalışan bir yönetim ve çok çalışkan bir hocamız var, menemen bldlerle didisip playofflarda elenen bir takimdansa bu sene dusecekse bile böyle bir takımı tercih ederim, artık tadını çıkaralım.

  1. Ahmet KAYA dedi ki:

   Aynen katılıyorum.

  2. Tekin06 dedi ki:

   On numara bir yorum…

 26. sarıkırmızı dedi ki:

  Erol hocaaaa şu taktik anlayışını gözden geçir kadro seçimin ve oyuncu değişiklik anlayışını gözden geçirmeni istiyoruz azubuikeyi çıkarmak da nedir Allah aşkına

 27. HAS dedi ki:

  BEYDAĞI GİBİ DİK DURDUK FIRAT GİBİ COŞTUK KAPLAN GİBİ KOŞTUK KAYISI GİBİ YEDİK MALATYA MALATYA BULUNMAZ

 28. Vahap dedi ki:

  Gazeteci arkadaş vuslat tv bu galibiyeti size hediye ve kapak olsun

 29. Ziya dedi ki:

  24 saat erol hocaya ve başkana yazanlar.Neredesiniz.

 30. Malatyalı dedi ki:

  Abi vallahi çıldıracağım. Yaptığın değişikliklerle ne yapmaya çalılıyosun sen Erol hoca? Resmen maçı vereceksin ya!

 31. Serdar dedi ki:

  Sisokko nun gereksiz faulü bedavadan gol getirdi

 32. Serdar dedi ki:

  Şükürler olsun bu günleri de gördük,Allah bozmasın

 33. Mustafa dedi ki:

  Güney alt bölüme giriş yapamıyoruz

 34. Alparslan dedi ki:

  Haydi gençler kalbimiz sizlerle

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."