Final

Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Arion

Malatya Haber -

malatyahaber.com 14 Yaşında..

malatyahaber.com 14 Yaşında..
 • 15.04.2016

EDİTÖR’DEN… 15 Nisan 2002‘de yayına başlayan malatyahaber.com bir yaş daha aldı.

2002 yılında, o yıllarda ABD’de gazetecilik yapan Fuat Kozluklu’nun öngörüsü, kardeşi Suat Kozluklu’nun, Malatya’dan da İsmet Yalvaç’ın destek ve katılımlarıyla İnternet ortamında yayın hayatına başlayan “Malatyahaber.com” 14 yılı geride bıraktı.

Çok değil, daha 80’li yıllarda meslekte “en yüksek” teknolojik olanaklar kağıt, kalem, daktilo, telefon ve fotoğraf makinesinden ibaretti. Hatta fotoğraf makinesine bile “lüks” denilebilirdi çünkü herhangi bir haberi fotoğraflasanız bile bunu yerel gazetede bastırmak zaman, çaba ve masraf gerektiriyordu.

15-20 yıl kadar kısa sürede dünyada ve Türkiye’de yaşanan çarpıcı değişiklikler ve yasal düzenlemeler sonrasında gazetecilik mesleği farklı boyutlara taşınmaya başladı. Önce özel televizyonlar ve radyolar; çok geçmeden Internet ve dijital çağla tanıştık. Artık haber alıcısına, yani sizlere, saatler, dakikalar, hatta saniyeler içerisinde aktarılabiliyor.

Bu duruma ayak uydurmaya çalışan bizler 2002 yılından beri sizlere Malatya merkezli, Malatya konulu haberler, yazılar yayınlıyoruz. Malatya’da o gün yaşananları habere dönüştürüp yayınlamanın ötesinde kadim kentimizin kültürü, ekonomisi, yaşamı ve sporunu aktarmaya çalışıyoruz. Bu haberler-yazılar-değerlendirmeler eskisi gibi kağıtta karşınıza çıkmıyor; Internet’in her gün değişen, gelişen dünyasında düzenlenen dijital sayfalarda okuyucularıyla buluşuyor. Eskisinden farklı olarak, yayın sadece dağıtıldığı yerde değil, dünyanın her tarafında bulunan tüm Malatyalıların erişebildiği bir hizmet oluyor.

Ancak teknolojide yaşanan tüm bu baş döndürücü gelişmelere karşın gazetecilik mesleğinde esas itibarıyla değişen bir şey olduğunu sanmıyoruz.

“5N 1K” dediğimiz, gazeteciliğin temel öğeleri olan “ne, ne zaman, nerede, nasıl, neden, kim” değişmedi.

Bağımsız, herhangi bir kişi, kurum veya güç odağına yaslanmadan, sadece gerçeğin peşinde koşulması gereken, özgür ve objektif gazetecilik ilkesinde de değişen bir şey olmadı.

Okura karşı kendisini sorumlu hisseden, meslek ilkeleri, kamu yararı ve evrensel hukuk ilkelerini esas olan yayıncılık ilkeleri de…

Malatyahaber.com’un haberleri işi esas itibarıyla gazetecilik olan ve bugüne kadar başka iş yapmamış basın emekçileri tarafından hazırlanıyor, yayına alınıyor. Malatya’nın, Malatyalı’nın sesi olma noktasında çaba harcanıyor, özen gösteriliyor.  Bu yayıncılık çabamıza katkı ve destek sağlayan gazeteci arkadaşlarımıza, yazarlarımıza, dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

Ve tabi değerli okurlarımıza da teşekkürlerimiz var.. İlgileriyle, kaliteli yayıncılık hedefimize büyük güç ve destek veriyorlar.

Mesleğimizi daha iyi icra edebilmek, daha nitelikli haber ve yazılara imza atabilmek için siz okuyucularımızdan gelen mesajlara da önem veriyor, bunları titizlikle değerlendiriyoruz.

***

Geride kalan 14 yıl içerisinde sadece gazetecilik düşünerek, sadece Malatya ve Malatyalıları düşünerek yayıncılık yapma gayretinde olduk.

Bundan sonraki yıllarda da aynı ilke ve düşüncelerle yayın hayatımıza devam edeceğiz.

malatyahaber.com

Etiketler:

Yorumlar
 1. HÜSEYİN KARABULUT dedi ki:

  14’ncü yaşınızı kutlar, daha nice yıllar yayınlar dilerim. Malatya denilince Malatya Haber, Malatya Haber denilince Malatya hep aklımıza geliyor. Nice Yıllar. Allah daim eylesin. Emek verenlere yayın da emeği geçenlere sonsuz sevgiler diliyorum.

 2. Şanal TOSUN dedi ki:

  Dünyadaki tüm Malatyalıları özellikle Malatya ve Malatyalılarla ilgili haberlerde buluşturan internet sitenizi keyifle takip ediyoruz iyiki varsınız emeğinize yüreğinize sağlık … Dr. Şanal TOSUN

 3. Bülent TÜFENKCİ-AK Parti Malatya Milletvekili- Gümrük ve Ticaret Bakanı dedi ki:

  Malatya’nın sesi iletişim kurumlarından olan malatyahaber.com sayesinde bir yandan Malatya’da yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyor, Malatya için politika üretme süreçlerine katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.
  Güçlü basın, güçlü demokrasi demektir.
  Güçlü bir yerel medyanın, güçlü bir demokrasinin anahtarı olacağının bilinciyle, yerel medyanın güçlendirilmesi kanaatindeyim.
  İletişim teknolojilerinde yaşanan baş döndürücü gelişmeleri yakından takip eden hükümetimiz “Dijital Medya” düzenine entegrasyonu için yeni metot ve yaklaşımlar geliştiriyor.
  Geleneksel medyanın geleceği yakalayabilmesi ve gücünü koruyabilmesi için web ve mobil tabanlı uygulamalar ile sosyal medya alanlarındaki yeni fırsatları araştıran gerek basın gerekse kamu aktörlerine desteğimiz sürmektedir.
  Geride kalan 14 yıl içerisinde sadece gazetecilik düşünerek, sadece Malatya ve Malatyalıları düşünerek yayıncılık yapma gayretinde olan Malatyahaber.com’a katkı ve destek sağlayan gazeteci arkadaşlarıma, yazarlarına, okurlarına sevgi ve saygılarımı sunuyor, güzel haberlerle nice yıllara kavuşmalarını diliyorum.

 4. Selahattin Sarıoğlu dedi ki:

  Özel- tüzel, kimseye eğilmeden, sırtını dayamadan, yaranmaya çalışmadan, gerçek-tüzel, kimsenin kişilik haklarına saldırmadan, ‘H A B E R OLSUN, KAMUNUN BİLGİSİ OLSUN, KİMİN ZARARINA OLURSA OLSUN !’ deyip, ‘REKLAM GELİR -GELMEZ!’ demeyip on üç başarılı yılı geride bırakan Malatya Haber Com Sitesinin on dördüncü yaşını canı gönülden kutluyorum.
  Nice on üç yıllar diliyorum…
  Ayrıca ‘benim gibi’ sürdürümcülerini de kutluyorum.
  Zira on üç yılda, günde üç-beş giriş yapmış olsak, on beş, yirmi bin ziyaret eder.
  Bu ne sevgi, bu ne gereksinim!

 5. Mehmet Nabi Şavata dedi ki:

  Malatya’mızın mahali basını olan Malatya haberi , daha nice uzun yıllar hizmete devam etmesi temennisiyle. Tüm çalışanlarını kutluyorum. Malatya’mızdan daha detaylı haberleri ve köşe yazarları ile bizlere mutluluk verdikleri için teşekkür ediyorum. Sevgilerimle

 6. Ertaç Önal dedi ki:

  Eskiler ”Haberi çocuktan al” derlerdi. O haber kaynağı çok gerilerde kaldı. Çünkü artık malatyahaber.com var.
  Siyasi, iktisadi, içtimai ve de sosyal her tür haberi en doğru, en sağlıklı şekilde sitenizden ve de ”GÖRÜŞ GAZETESİ”nden alınıyor.
  İlkeli ve onurlu yayın politikanız sadece sizin değil, biz okuyucuların da gururu oldu.
  Daha nice yıllarda başarılarınızın devamı dileğimdir.
  Selam ve sevgilerimle.

 7. tamer dedi ki:

  2002 de ilk kuruluşunuz da üniversitede okuyordum ve Malatya’dan haberleri sizin sayenizde alıyordum. İlkeli, dürüst ve ayrım yapmadan sürdürdüğünüz haberciliğinizin devamını diliyorum .

 8. ORHAN TUĞRULCA dedi ki:

  Malatya haber. com’un 14 yılını tebrik ediyorum. Kuruluşundan bu yana her sabah Malatya’nın gündemini takip ettiğimiz Malatya haber. com, biz yerel ölçekte araştırma yapan yazarlar için bir okul oldu. Şehir ile ilgili yaptığımız araştırmaların kamuoyu paylaşılmasında, tarihi ve kültürel miras konusunda farkında lığın oluşturulmasında son derece anlamlı katkılar sağlamaya devam etmektedir. Nice 14 yıllarını tebrik ediyorum.

 9. Miraç Akdoğan dedi ki:

  Her sabah ilk işimiz oldunuz bu 14 yılda okumadan güne başlayamıyoruz Malatya’mızın özgür ve bağımsız aynı Zaman’da objektif sesi olmayı başardınız tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum emeği geçen herkese selam ve saygılar elinize emeğinize sağlık

 10. Süleyman TEKGÜL dedi ki:

  Malatya dışında olup, doğup büyüdüğümüz ata topraklarımızın bizlere havasını koklamamızı, haber almamızı sağlayan ve özlemlerimizin giderilmesine büyük katkı koyan malatyahaber.com ailesinin 14. yılını kutlar, nice yıllar dilerim…

 11. cengiz dedi ki:

  Öncelikle daha nice yıllara diyorum…belki yeri değil ama malatya ‘nın 2015.nüfus sayımında çıkan toplam nüfusu (büyükşehir ilçe nufuslari)595.bin olmasına rağmen hala tabelalara 584 bin yazıyor. .bu konuyla ilgili hiç haberimizi gömedim..bu konuyu yetkililere iletirseniz sevinirim…

 12. Öznur Çalık- AK Parti MKYK Üyesi, Malatya Milletvekili dedi ki:

  Devletin temel yönetim organları yasama, yürütme ve yargının ardından “dördüncü kuvvet” olarak insanların bilgi edinme hakkını teminini sağlayan basının, ilkeli, dürüst ve tarafsız haberler yapması büyük önem arz etmektedir.

  Yerel basın mensuplarının yaşadıkları bir takım sıkıntı ve zorluklara rağmen bağımsız ve objektif yayıncılığı, ilkeli ve etik haberciliği sürdürme gayretleri, milletimizin takdir ettiği olgulardan biridir.

  malatyahaber.com, 14 yıllık faaliyet dönemi boyunca yaptığı haberler ve yazılarıyla gerek kamuoyu oluştururken gerekse kamu adına denetim görevini yerini getirirken objektif ve dik duruşu ile dikkatleri çekmiştir.

  Doğru ve tarafsız haberciliği ile öne çıkan, her kesime eşit mesafede duran, güvenilir bir haber kaynağı olarak okurlarının kalbinde ayrı bir yeri olan her basın kuruluşu gibi malatyahaber.com’un da kuruluş yıl dönümünü kutluyor, 14 yıl önce kurulduğu günden bu yana emeği geçenleri ve çalışanlarını tebrik ediyor, nice başarılı yıllar diliyorum.

 13. Mehmet orhan dedi ki:

  Daha nice 14 yıllara, Tebrikler

 14. Hacı Uğur Polat- Yeşilyurt Belediye Başkanı dedi ki:

  15 Nisan 2002 yılından bu yana objektif yayıncılık anlayışını başarıyla sürdüren http://www.malatyahaber.com yayınında emeği geçen herkesi içtenlikle kutlar, bundan sonraki yayın hayatında başarılar dilerim.

  Temel amacı halkı bilgilendirmek ve bilinçlendirmek olan çalışmalarınızın daha nice yıllar sürmesini temenni ediyorum.

  Bu vesileyle haber sitemizin 14. Kuruluş yıldönümünü kutlar; ilk günden bu yana yapılan doğru ve ilkeli habercilikte emeği geçen başta Sayın İsmet Yalvaç olmak üzere kurucusundan yazı işleri müdürüne, muhabirinden, okuyucusuna kadar tebrik eder, nice başarılı yıllar dilerim.

 15. Nihat Abacı- Basın İlan Kurumu Şube Müdürü dedi ki:

  14’ncü yaşınızı kutlar, daha nice yıllar yayınlar dilerim.

 16. Süleyman Kamçı- Malatya Valisi dedi ki:

  Yerel medyamızın İnternet haber sitelerinden Malatyahaber.com ilimizin her türlü sorununu gündeme taşıyarak, sorunların takibi ve çözümüne katkı sunmaktadır.
  Kuruluşunun 14. Yılında ilkeli ve doğru habercilik anlayışıyla yayın hayatına devam etmesini diler, sahip ve çalışanlarını kutlarım.

 17. Ahmet Çakır- Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı dedi ki:

  Malatya’nın ilk internet haber portalı olan ve 14 yıldır yaptığı yayınlarla dünyanın dört bir yanında yaşayan hemşerilerimiz ile iletişim imkanı sunan malatyahaber.com’u şahsınızda tebrik eder, yayın hayatınızda başarılar dilerim.

 18. Veli Ağbaba- CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili dedi ki:

  Basın demokrasi ve toplumsal hayata yön veren en önemli güçlerden biridir. Basının ülke gerçeklerini objektif bir şekilde kamuoyuna aktarması, tarafsızlığa gölge düşürmeden yayın hayatını sürdürmesi özlem duyulur hale gelmiştir.
  Bu çerçevede yayın çizginizin, toplumun bu ihtiyacını ve özlemini duyduğu talebi karşılamasında örnek olduğunu ve Malatya’da gazetecilik alanında gösterdiğiniz başarılı çalışmalarınızı yakından takip ettiğimi belirtmek isterim.
  Malatyahaber.com internet sitesinin 14. kuruluş yıldönümünü kutluyor, sitenizin gelişip büyümesi için bugüne kadar emek veren köşe yazarları, muhabirler, editörler ve tüm emeği geçenleri tebrik ediyorum.

 19. öneri dedi ki:

  41 kere maşallah. nice 14 yıllara başarılar diliyorum.

 20. recep solmaz dedi ki:

  Malatyada dün bugün yarın sadece doğru ve gerçekleri gündeme getirerek bugünlere gelen siz basın emekçilerine nice yıllar diliyorum……ellerinize sağlık.

 21. MURAT dedi ki:

  Malatyahaberin doğum gününü kutlarım. Özellikle İl dışındaki hemşehrilerimiz için güzel bir haber kanalı. Tebrikler. Bir de; bazı haberlerin başlarında adları gizli olması istenen kişilerin isimlerinin sadece baş harfleri girilirken, haberin devamında bir de bakıyoruz kişinin adı ve soyadı tamamen meydanda. Gazi Lisesi Müdür Yardımcısı N.T. de olduğu gibi….. Saygılarımla.

 22. cetın dedi ki:

  Hergün birkaç kez muhakkak girdiğim bir site Malatya’nın gündemini buradan takip ediyorum. Emeğinize sağlık.

 23. Selçuk Kaya dedi ki:

  Başarılı,sağlıklı .Nice yayınlar dilerim

 24. M.Sinan ÖZTAN dedi ki:

  Kuruluşunun 14.yılınde Malatyahabere başarılar dilerim.Emeği geçenleri tebrik eder,daha nice 14 yıllara dileğimle saygılar sunarım.

 25. Osman Gü dedi ki:

  Hocam yıllar geçtikçe sola kayıyor sanki araba. Biran önce rot balans yaptırmanız dileğiyle nice yıllara sağlık ve mutlulukla.

 26. MUSTAFA OĞUZ dedi ki:

  BAŞARILARINIZ DAİM OLSUN NİCE ONDÖRT YILLARA…

 27. Serkan dedi ki:

  Yayınlarınızın devamını diliyorum. MalatyaHaber bir nevi Malatya’nın penceresi oldu. Tarafsız, objektif olmanız başarınız ve devamınız için garantidir.

 28. Erhan dedi ki:

  yılların su gibi akıp gittiğini malatyahaber.com’un … yaşındayız haberlerinden anlıyorum.. zaman çok hızlı geçip gidiyor üniversitedeyken 7. yılımız haberini hatırlıyorum..

 29. Rahmi Mutlu dedi ki:

  Yayın hayatınızın başarılı şekilde devamını diliyorum. Allah utandırmasın.

 30. Yasin dedi ki:

  Nice yıllara. Sayenizde Malatya ile ilgili tarafsız ve hakikatli haberler ediniyoruz. Tebrik ederim.

 31. Dr.Osman ÖZGÜL dedi ki:

  Yayın hayatınızda başarılar diliyorum…

 32. mustafa dedi ki:

  çok yanlı yayın yapıyorsunuz düzeltmeniz temenisiyle nice yıllara

 33. M.Sezai Demirel dedi ki:

  Daha nice 14 başarılı yıl diliyorum.Dr M Sezai Demirel

 34. Erdal İnce dedi ki:

  Yaptığı haberlerle hep kendisinden söz ettiren Malatyahaber.com’u tebrik ediyor, hemşehrilerimize ve Türkiyemiz’e hep iyi haberler vermesini temenni ediyorum. Daha nice senelere.

 35. ali dedi ki:

  14 yılı geride bırakır 13 yıl değil…

  1. Süleyman Özerol dedi ki:

   Bugün itibariyle 14 yıl 2 gün önce yayına başlayan Malatya Haber daha nice yıllar hizmetini sürdürecektir.
   Başarılar dilerim.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."