Skoda-Miram

Final


Malatyalife Residence
Malatya Haber -

“Eksikleri Hızla Gideriyoruz, Bursa Maçına Yetişecek”

“Eksikleri Hızla Gideriyoruz, Bursa Maçına Yetişecek”
 • 07.09.2017

Malatya Büyükşehir Belediyesi Bulgurlu Mahallesi sınırları içinde yapılan Malatya Şehir Stadyumunun bağlantı yollarından biri olan Kanyon Caddesinde genişletme ve asfalt çalışmalarını tamamladı.

Eksiklikler dolayısıyla Büyükşehir Belediyesine devredilen Yeni Şehir Stadyumunun eksikleri Büyükşehir Belediyesi tarafından bir bir gideriliyor. Hem saha içinde hem saha dışında hummalı bir çalışma yapan Büyükşehir Belediyesi, Yeni Şehir Stadyumunu Bursaspor ile oynanacak lig maçına kadar hazır hale getirmeyi hedefliyor.

Şehir Stadyumunun ana bağlantı yolu Karayolları tarafından yapılırken, ana yol yapılana kadar yeni stadyuma ulaşım Büyükşehir tarafından çalışmaların tamamlandığı yoldan sağlanacak. Stadyuma geliş ve gidişlerde yoğunluk yaşanmaması için bağlantı yolu olan Kanyon Caddesi Büyükşehir Belediyesi tarafından 6 metreden20 metre genişliğe çıkarıldı.

Yolun daha güvenli hale gelmesi için 200 metre uzunluğunda taş duvar örme işi yapan Büyükşehir Belediyesi, bahçe ve arazi sınırları içinde de 800 metre tel örgü kullandı. Yol altyapısında ise 12 bin m3 toprak kazı çalışması, 8 bin m3’de stabilize malzeme kullanıldı.

Büyükşehir Belediyesi1.2 kilometre uzunluğundaki yolda genişletme çalışmalarının devamında sıcak asfalt serimi yaptı. Yolun asfaltlanmasında ise 4000 ton asfalt kullanıldı.

Büyükşehir Belediyesi maçları izlemeye gidecek taraftarların trafik sorunları ile karşılaşmaması için yollara gerekli uyarı levhaları ve yönlendirici levhaların montajını da yapacak. Maç günleri bölgedeki toplu taşıma araç sayıları artırılarak vatandaşların toplu taşıma araçlarını tercih etmesi için de ayrıca çalışmalar yapılıyor.

“BURSA MAÇINA YETİŞECEK”
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, stadyumun Bursaspor maçında açılacağını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi olarak yoğun bir mesaiyle stadın eksiklerini gidermek için çalıştıklarını söyleyen Çakır, “Federasyonumuzun belirlediği eksikleri hızla gideriyoruz. Yollar, yönlendirme levhaları, tribün düzenlemesi, soyunma odaları kapasite artırımı gibi çalışmalar bu hafta sonu tamamlanıyor. Stadın eksikleri giderildi, Bursa maçına yetişecek. Passolig alt yapısı kurma çalışmalarında da belli bir aşamaya gelindi. Kara yollarımızın kavşak çalışması da sürüyor. Şuan orada stadın çıkışını sağlayacak bağlantı yolu yapıldı. Kavşak yapılana kadar orası kullanılabilecek. Bizim için sorun teşkil eden bir durum söz konusu değil” dedi.

Bülten- malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi- iha

Etiketler: /

Yorumlar
 1. gazi dedi ki:

  betona, tüketime yatırım hizmet son bulmalı artık. ülkeyi kalkındıracak olan stada giden yola değil üretime yatırımdır. Varlığımız betona gömülüyor. yol yapılıyor borç ile üzerinde ki araç yabancının aracı almak için yabancı bankalara faize teşvik ediliyor millet. 4 koldan borçlanıyoruz. sadece daha iyi olduğuuzu farz ederek yaşamayı öğrettiler. üretim var mı yok.

 2. Malatyam dedi ki:

  STAD BİR TARAFI TESİSTEN DE BİR HABER OKUYAMIYORUZ. TESİS NASIL SIFIRDAN MI YAPILIYOR YOKSA PINARBAŞI TADİLATMI YAPILIYOR. AKİBETİ NEDİR? 3 AY TATİLDE NEDEN BAŞLAMADI?SORUMLULARI KİM? NEDEN MALATYAMIZIN HERŞEYİ EKSİK KALIYOR ANLAMIYORUM. ALLAH RIZASI İÇİN BİRİLERİ ARA ARA AKİBET NEDİR YAZSIN. NİYE FUTBOLCULARIMIZ OTELLERDE PERİŞAN OLSUN. İNŞAALLAH TESİS ERTUĞRUL HOCAYA VERİLEN SÖZLERDE YERİNE GELSİN. PASOLİG İÇİN İSE TFF ŞİMDİYE KADAR NEREDEYDİ ANLAMADIM.YÖNETİM İLGİLİ YARGI YOLUNA BAŞVURSUN. YÖNETİM BİRDE ŞU İSİM KONUSUNDA YENİ Yİ KALDIRSIN ARTIK. ULUSAL TV LERDE BİLE MALATYASPOR ADI İLE HİTAP EDİLİYOR YA !

 3. hasan dedi ki:

  İsmi Kayısı kent olsun. zaten kayısıya esinlenerek yapılmış

 4. bekir dedi ki:

  gelecek sezona inşallah yetişir.Yetişmesede yeni mütahit bulur ona ihale ederiz.oda bitiremezse yenisi gelir.Malatya mütahit yetiştirme merkezi.Bahçesine ahır yapamayan burada mütahit oluyor.

 5. Yerelli dedi ki:

  Stadın yapılması çok güzel, yer seçimi ulaşım açısından yanlıştır.25-30 bin kişiyi bir yöne mahkûm ediyorsunuz. Bu stat ya şehrin kuzeyinde, Yeşil tepe hanımın çiftliği vb. yerde veya güneyinde bir yerde olacaktı. Buradan ana yollarla şehrin doğusuna batısına kuzeyine ve güneyine 4 koldan-yönden ve yoldan dağılma yapılacaktı. İş bitecekti. Başlangıçta temel amaç stadın yapılmasına yoğunlaşan aklı ziyadeler bu noktayı yani ulaşımı hesap edemediler. Ne yazık ki stat bitmiş olmasına rağmen sırf bu yüzden açılamıyor. Yazık! Eeeee araba devrildikten sonra yol göstereni de çok olur. Bizim gibi.

 6. Osman AKTÜRK dedi ki:

  Bu Stad açılmıştı. Yoksa açılmamıştı. Allah Allah Kemal Sunal filmine döndü. En çok merak ettiğim tarafikten ziyade 25.000 kişinin ATIĞI NEREYE HANGİ KANALA GİDECEK. Yarın burası kokudan geçilmeyecek.

 7. Alper dedi ki:

  Yahu neyi Dogru dürüst yaptiki bunuda yapsın bu belediye .Adamlar fahri kayahan bulvarina bir sus havuzu yaptı yanyana 2 kişi gecemiyor yetmedi evlerimiz sivri sinek doldu bu kanal yüzünden ilaçlama dahi yok yolun darlığı cabasi kafelerin önünden geçerken sürekli kaza tehlikesi oy verdim bugüne kadar Reis yüzünden artık bizde bıktık valla

 8. bozak dedi ki:

  belediye yine her zaman ki gibi yama yapma çalışmalarına devam ediyor. dünyanın neresinde böyle bir stad girişi var. o kadar insan nasıl girip çıkacak. aracı olmayan adamlar nasıl gidip gelecek. yol daraltma çalışmaları,ağaç kesme,plansız yerleşme,her gün bir yeri kazıp ortalığı pislik içinde bırakmada malatya belediyesinin üstüne tanımam.

 9. Alparslan dedi ki:

  Federasyon yolu hazır deil diye bu maça da onay vermez benden söylemesi. 1 ay daha bekleriz.

 10. MUSTAFA dedi ki:

  STADLAR GENELDE ŞEHİR İÇİNDE OLUR.
  ŞEHİR O HEYECANI YAŞAR.
  YERİ HİÇ OLMADI.
  YAZIK YAPILAN YATIRIMA.
  TIPKI ÜNİVERSİTENİN YERİ OLMADIĞI GİBİ.
  TURGUT ÖZALIN HUSTON DA Kİ DOKTORU DA O ZAMAN GELDİĞİNDE BEĞENMEMİŞTİ.

 11. Vatansever dedi ki:

  Yorumlara bakıyorumda birilerinin keyfi için yarım bir stad ,kişisel hatalarla dolu bir yatırım, doğruların konuşulmadığı bir yatırım, millet arkadaşlar siz o yoldan 25 bin kişiyi nasıl taşıyacaksınız. Karınca boyutunda insan olursa ancak. Karayolları yolu yapalım dediğinde trambüs uğruna yapılmadı. Kim yaptırmadı, hesap soruldumu, yok neden gösteriş kindarlık ve herşeyin doğrusunu ben bilirimcilik. Arkadaşlar MASA BAŞINDA OTURANLARA YANLIŞINI KABUL ETMEZLERSE DİKTATÖRLEŞİRLER:
  Saygılarımla
  Su ile ilgili haberler sıcaklardan buharlaştı BURHAN bey. Vebali ………

 12. Fikri dedi ki:

  Bursa maçınada yetişmez.

 13. cengiz dedi ki:

  Bence bu stadın açılışı ilgili iddia da bir yer verseler…herkes iddiasını oynar..mesela ben diyorumki bu stad bursa macinada yetişmez..1 e 10.verir bence..başka iddiası olan varmı?

 14. 44malatya dedi ki:

  7.yil.oldu.stad.yapilmadi.gelde.bunlara.guven

 15. Mert kurhan dedi ki:

  Malatya belediyesi gerçekten çok çalıştı stad için kendi işleri olmamasına ragmen. Bu turnikeleri e bilet sistemini koymak çok mu zor ! Tff sabrımız taşıyor !

 16. Yalçın dedi ki:

  Federasyonun anlaşmış olduğu firma işini çabuk bitirmeli pasolig turnikelerini bitirmeli.

 17. Müslüm dedi ki:

  Doğu takımlarını TFF de passolig kurulumunu yapanlar da beinsport da sevmiyor, ceza verirlerken cömert fakat yatırım yaparken ağırdan alma var.

 18. Puturgeli dedi ki:

  Bunlar malatya lı yla dalga geçiyor gecenin trambus yap bu yıl Sök 3 yılda stat yap ben dahil malatya kandiriyoelar

 19. Cafer erdem dedi ki:

  Ben bunlara inanmıyorum çünkü inndırıcı değiller iki ay devre arası nerdeydiniz kimi kandırıyorsunuz bari kendinizi küçültmeyin

 20. ahmet turan dedi ki:

  biraz önce stadın oradan geçtim, BURSA MAÇINA YETİŞMEZ.

 21. Özgur dedi ki:

  YENİ STAD BURDA MAÇI DAHİL KALAN MAÇLARA YETİŞMEZ…SAÇMA SAPAN YOL VE OLASI OLUMSUZLUKLARDA HİÇ KİMSE SORUMLULUK ALMAK İSTEMEZ..NORMAL ŞARTLARDA YENI STADIN YOLU STANDARTLARA UYGUN YOL YAPILMADAN OYNANMAZ…BAKALIM SORUMLULUĞU HANGİ KURUM VEYA KURULUŞLAR ALACAK…

 22. Mehmet dedi ki:

  Malatya stadından yıllar sonra temeli atılan stadlar 3 yıl önce faaliyete geçti.Sayın Cumhurbaşkanımıza niçin açılış yaptırdılar.Malatyamızın sahipsizliğine çok üzülüyoruz.Gerçekten sahipsiz Malatya .

 23. mltykrl dedi ki:

  malatya mılletvekıllerı ancak kurdela makasla açılış yaparlar.bu staddan sonra baslayan stadlarda suan maç yapılıyor…sunu merak edıyorum gerçekten bıttıgınde bu stad gercek bır açılış yapılacak mı:)

 24. Ali kaya dedi ki:

  Çimde hayat yok eskişehir stadına bak bizimkine m.bediye park bahçelerin tarlasindanmi geldi bu çim

 25. Abdullah CEYLAN dedi ki:

  Alt geçitle stadyuma geçiş muhtemel kazalara ve trafik tıkanıklığına sebebiyet vermiyecektir.Stadımızın Türk sporuna ve Malatya’mıza hayırlı olması medeni maç seyredilmesi dua ve temennisiyle

 26. Zeki dedi ki:

  2 hafta önce federasyon passoligi kurmadı o yüzden stadı açamadık diye halkın tepkisi alınmaya çalışılmıştı. Şimdi ise federasyonun belirlediği eksikleri hızla gidermeye çalışıyoruz diyerek kendilerini tekzip etmişler.

 27. Turgut Öztürk dedi ki:

  Soyunma odasında saçma sapan bir şekilde ortaya yerleştirilen kabinler kaldırıldı mı acaba?

 28. eyyup dedi ki:

  bursa maçı na açılmasa sivasta oynanır

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."