Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

Eski Müdüre Büyükşehir’den ‘Hatır- Gönül’ Beratı!.

Eski Müdüre Büyükşehir’den ‘Hatır- Gönül’ Beratı!.
 • 18.11.2019

MALATYA MECLİSİ Mİ, UZAYLILAR MECLİSİ Mİ?!.. Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Kasım ayı 2. toplantısında, “Bunlar Malatya’da mı yaşıyorlar?” yorumlarına yolaçan tartışmalı bir kararla, Malatya’da 5,5 yıl görev yapan ve görev döneminde asayiş sorunları büyük boyutlara ulaşan eski Emniyet Müdürü Ömer Urhal’a fahri hemşehrilik beratı verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile sanatçı Cüneyt Arkın’a da yine fahri hemşehrilik beratı verilirken, aynı kapsamda Urhal’a da hemşehrilik beratı verilmesi anlamlandırılamadı.

ESKİ EMNİYET MÜDÜRÜNE HATIR GÖNÜL BERATI!.
Büyükşehir Belediye Meclisi’nin son toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Malatya’ya büyük destekleri, Battal Gazi filmleri nedeniyle sinema sanatçısı Cüneyt Arkın’a fahri hemşehrilik beratı verilmesi kararı olumlu karşılanırken, bu isimlerin yanına anlaşılmayan bir şekilde eklenen eski Emniyet Müdürü Ömer Urhal’a de aynı payenin verilmesi kafaları karıştırdı.

Görev yaptığı dönemde, Malatya’da asayiş sorunları ciddi boyutlara ulaşmasına rağmen, kentin Türkiye’nin en huzurlu illerinden biri olduğunu, yaşanan olaylara karşın “istatistiklerle” Malatya’nın bir huzur kenti olduğunu izah etmeye çalışan, bu arada kendisini ziyaret eden AKP’li milletvekillerinin dahi asayiş konusunda ciddi sorunlar bulunduğu, basına kapalı bölümlerde dile getirilen Urhal’a, fahri hemşehrilik beratı verilmesinin, Belediye yönetiminin hangi bilgi ve değerlendirmesinden kaynaklandığı anlaşılamadı ve “Bu beratı veren kişiler Malatya’da yaşamadı mı? Bu berat olsa olsa, hatır gönül beratı olur ve Malatya adına verilmiş olması ise kara mizahtır. Bu karara imza atanlar, Malatya’ya ne kadar uzak olduklarını göstermişlerdir.” yorumlarına yolaçtı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ..
Büyükşehir Belediye Meclisi’nin son toplantısına ilişkin Belediye Basın bülteni de şöyle:

“Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısının II. Birleşimi 18 Kasım 2019 Pazartesi günü, Büyükşehir Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

Büyükşehir Meclis toplantısına, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Selim Pilten, Başkanlık etti. Yoğun programları nedeniyle meclis açılışında bulunamayan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan daha sonra meclis toplantısına katılarak başkanlık etti.

Büyükşehir Belediye Meclis salonunda saat 14.00’da başlayan Meclis toplantısında mazeret dilekçelerinin okunmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Meclis Toplantısında, ağırlıklı olarak imar konuları ele alındı. Gündem maddeleri arasında bulunan imar maddeleri görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Fahri Hemşerilik Beraatı
Meclis gündem maddeleri arasında yer alan Fahri Hemşerilik Beraatı hakkındaki teklif görüşülerek karara bağlandı. Başta Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Malatya’ya yapmış olduğu büyük desteklerden dolayı; kamuoyunda Cüneyt Arkın olarak bilinen ve oynadığı filmlerle Malatya ve Battalgazi’nin tanıtımına sağladığı katkıları nedeniyle Dr. Fahrettin Cüreklibatur ile Malatya’da uzun süre huzur ve güvenin sağlanması noktasında görev yapan eski İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal’a ‘Fahri Hemşerilik Beraatı’ verilmesi kararlaştırıldı.

Deniz: Malatya’nın yetiştirdiği büyük değerler var
Meclis toplantısı kapatılmadan önce dilek ve temenni bölümünde söz alan Hekimhan İlçesi meclis üyesi Kemal Deniz, “İki konuda söz alıyorum. Malatya’nın yetiştirdiği büyük değerler var. Bu değerlerden biri olan eski Malatya Milletvekili Metin Emiroğlu onuruna 24 Kasım 2019 saat 14.00 Turgut Özal Üniversitemiz bir program düzenlemiş herkesi buraya davet ediyorum. Hekimhan ilçemizde Büyükşehir Yol ve Bakım Daire Başkanlığı ve MASKİ ekibimiz özverili bir çalışma yapıyor. Yapmış oldukları bu çalışmalardan dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a ve ekibine teşekkür ederiz.” dedi.

Başkan Gürkan: Meclisimiz bir bütündür
Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan; “Meclisimiz bir bütündür. Meclisimizle onur ve gurur duyuyorum. 16 yıldır Başkanlığım süresi içerisinde hep meclisimizde alınan kararlar oy birliğiyle çıkmıştır. Altını çizerek söylüyorum. Burada da oy birliğiyle çıktı. Bundan önceki meclisleri de kutluyorum. Aldığımız kararlar insanın içine, vicdanına sinecek kararlardır. Biz de sevgi yarışının zaman zaman farklı tezahürleri olur.” dedi.

Karadağ: Hizmet için geldim, iyi ki gelmişim
Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ; “Sayın Başkanım ve meclis üyeleri herkesi selam, saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Önce burasının bir hizmet yeri olduğunu, önce şahsınıza ve bütün ekip arkadaşınıza, MASKİ, Yol ve Bakım Daire Başkanlığına, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ve herkese Hekimhan adına teşekkür ediyorum.

35 senedir İstanbul’da iş adamıyım. Doğduğum büyüdüğüm yere parti için gelmedim. Hizmet için geldim. İyi ki de gelmişim. Sizin gibi bir başkanla çalışmaktan onur duyuyorum. Gurur duyuyorum. İyi ki varsınız. Biz ilçemizle ve ilimizde 2023’e Malatya’mızın kültürüyle ve kayısı ile örnek bir şehir olacağız. Hekimhan olarak inşallah bu uyumu bırakmamak şartı ile sizde başımızda olduğunuz sürece, inanıyoruz ki her şeyi yapacaksınız. Particilik yok. Ben halka hizmet Hakk’a hizmetten yanayım” dedi.

Kazgan: İlçemize yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum
Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan da “Akçadağ ilçesi olarak bizlerde hizmet almaya başladık. Hem de ayrım olmadan, insanlar umutlu ve mutlu. Bu konuda ilk teşekkür etmesi gereken ben olduğumu düşünüyorum.” ifadelerine yer verdi.

Küçük: Böyle bir meclis Türkiye’de zor bulunur
Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ise, “Herkesi selam ve saygı ile selamlıyorum. Seçilmenin gayesi halka hizmettir. Hizmet için seçildik. Seçildikten sonra sen şu partilisin, sen bu partilisin demeden çalışmalıyız. Parti ayrımı yapmamız gerekir. İnsanlara hizmet edelim. Hepimiz iyi niyetle çalışalım. Elimizde geldiğince insanlarımıza hizmet edelim. Büyükşehir Belediye Başkanımıza da teşekkür ederiz. Böyle bir meclis Türkiye’de zor bulunur.” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Meclisinin Kasım Ayı toplantısının III. Birleşimi 19 Kasım 2019 Salı günü saat 14.00’de yapılması kararlaştırıldı.”

malatyahaber.com- Bülten

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Mustafa dedi ki:

  Malatyada 5 yıl namusuyla başarıyla görev yapan emniyet müdürün Malatya’ya neler kazandırdı bunu bilen varmı malatyada polis taini trafik cezası gibi işlerle uğraşan kişiler kendını biliyor hıc bir zaman kimsenın talebı ile iş yapmadı guzel adam başarı ile görev yaptı yolu acık olsun hemşehrilik beratı helal olsun

 2. Serpme kahvalti dedi ki:

  Sayın başkan kaysini.kervansaray resimli plaketini verseydin .tabi parasınida kendi cebinden olmak şartıyla.yok eğer bu işler bizim cebinizden yani tastepedeki Ayşe teyzenin Boztepedeki veli dayının melekbabadaki ac yatan yüzlerce çocuğun parasiysa bu haramdır.bir kibritte israftir 200 tabaklan üç beş siyasinin kahvaltı yapmasında israftir.

 3. Hasat dedi ki:

  Çakır dönemindeki meclis toplantılarının yarısunda yoktun sayın Gürkan

 4. kemal dedi ki:

  Malatya yı teksasa çevirmişti

 5. malatyalı dedi ki:

  milletin oyu ile birbirlerine ödül veriyorlar.gereksiz yere milletin zamanını almayın.bir anlam ifade etmeyen içi boş bir ödül ,ödülü alan zatı da burdan kınıyorum.niye bu ödülü bana verdiniz demeliydi.her işini yapana ödül verilmez.adam sadece işini yapmış.makama göre işin özverisi vardır.valinin .emniyet müd,belediye başkanının ben yoruldum demeye hakkı yoktur.eğer bir of çekerse hemen bırakmalıdır.yoksa millete zararı olur.zararı olmadı diyede ödül verilmez.

 6. M.Sinan ÖZTAN dedi ki:

  Büyükşehir Meclisi çok saçma bir kararla Malatya’mıza hiç faydası olmayan kişilere “Hemşehrilik Beratı”verilmesi konusunda karar almış.Ne sayın Erdoğan.Ne Cüneyt Arkın ne de Ömer Urhal’ ne gibi faydası olmuş.Cüneyt Arkın’a gelince o senaryo gereği rolünü yaptı.Senaryo Yazarına verilmeliydi.

 7. Eskimalatyalı dedi ki:

  Müdür Malatyadan bi haberidi berat verileceğinden haberi varmıymış?
  Bu arada yeni Müdüründe uzun süreli çalışacağından şüphem var ya göstermelik şu hali sonra oda kenara çekilir görmedim duymadım bilmiyorum der yada çalışsa da hemen başka büyük şehre çekerler bunu görev yapan birçok Valide ve müdürlerde gördük Malatyayı önemsiyen yok Büyükşehir değilde üçüncü sınıf bir il gibiyiz ..

 8. malatya sever dedi ki:

  allah aşkına bu belediye meclisinde ne faydalı karar alıyorlar bu şehir için eski emniyet müdürü zamanında akşam çarşıda millet ailesiyle gezemiyordu birde buna fahri ünvan veriyorsunuz allahtan korkun

 9. vatandaş zırto dedi ki:

  Bu sitenin emniyet ile ne alıp verdiği var anlamış değilim, malatya ilinde 2-3 serserinin yaptığı silahla yaralama olayını asayiş de sıkıntı diye yansıtıyor, sizler o giden emniyet müdürünün kimlerle mücadele ettiğini, sizin malatya lı siyasilere rağman o fetöcülere neler yaptığını görmezden gelin, yeni gelen müdürünü tanımayız ancak kendisi sinoptan yani asayiş ve terörün 0 olduğu bir ilden gelmiş, şire pazarında esnaf bile olmayan kişiler ile çay içerek ilin asayişini anlamaya çalışmakta… size ve sizin gibi sitelere iş değil reklam lazım…

 10. Malatyalı dedi ki:

  7 ay geçti. Belediyenin dinamik bir hale gelmesi gerekirken statik bir durumda. Önce yapılan usulsüz, kanunsuz işlemlerin bitirilmesi, yeni bir kadro ile şahlanmak gerekirdi.Nasıl başlansa , sona öyle gidilir.

  1. Aynı tas aynı hamam dedi ki:

   Nerdeee… aynı isimler görev basında hatta yükseltilenler var birde:)

 11. Hacı Hakyemez dedi ki:

  Yanlış bir karar olmuş bence de.

 12. Deka dedi ki:

  Müdürün malatya zerre miska faydası yararı olmamıştır selattin Gürkan hayal kırıklığı yaratmıştır

 13. Kasım dedi ki:

  Malatyada bulunduğu süre zarfında pek bir polisliğini görmediğimiz eski emniyet md’ne hemşeri beratı veriliyorsa şimdiki emniyet müdürüne ise büyükşehir belediye başkanlığı makamı verilmelidir.Selahattin Gurkan bir defa daha bizi hayal kırıklığına uğrattı. Dost ahbap ricasıyla bu işler oluyormuş demekki.Malatyada yaşamış olan bir insan o huzursuz yıllardan sonrra belediye o müdürü ödüllendiriysa bunun başka manası yoktur.çok yazık Malatyaya.Başarısızlığa ödül veren bir şehrin meclisinden ne bekleyeceğizki artık.yuhh olsun diyorum

 14. Malatyalı dedi ki:

  Sayın Gürkan in bir sefa sirmen Celal Doğan Halil ürün yılmaz Büyükerşen Aytaç durak gibi hizmetleri ile efsane olmasını bütün Türkiye’ye örnek olarak anlatilacagini ümit ediyorduk şu ana kadar yanildik .

 15. Malatya sevdalisi dedi ki:

  Bende eski müdürü başarısız buluyorum böyle bir berat ilin hafızasında yer yapan devlet görevlilerine verilmelidir.su ana kadarki sayın Gürkan i bende başarılı bulmuyorum bir borç açıklamasının gölgesinde kayboldu gitti ve bizimde umitlerimiz boşa gitmez inşallah diyorum
  Belediye yanına her türlü çadır kurulmasında istemiyorum.

 16. Bayram dedi ki:

  Selattin bey belediyeye başladığınız hiç belli bile değil çünkü hala aynı yöneticiler görev başında:)

 17. salim dedi ki:

  Meclisin eski müdürle ilgili kararı halkın güvenini istismar etmektir. Malatya’nın asayişinin ne kadar kötü olduğunu hepimiz gördük yaşadık. Neredeyse sokağa çıkamaz olmuştuk. Yeni müdürün gelişiyle devleti, polisi sokakta gördük, polislik neymiş anladık. Bunların hiçbirini zamanında göremediğimiz birine fahri hemşerilik vermek yanlış karardır. Olsa olsa kişisel sebeplerden kaynaklanan bir durumdur, mecliste buna alet edilmiştir. Bu kararı verenleri kınıyorum.

 18. Mahmut dedi ki:

  Sayın başkan zaten kararlar oy birliğiyle alınıyor.bunu dürüstlüğünü anlatmak için mi söylüyorsunuz.icraat icraat icraat.kriz arkasına ne zamana kadar sığınacak sinüzit.trafigi rahatlatma in parayla alakası yok.cevre yolu altını bı Allah rızası için ziyaret edin.milletvekillerini zaten bekleniyor.onlar zaten 5 senede bir kesin geliyorlar.

  1. Hasan dedi ki:

   Cevreyolunun altı zaten bizim diyorlar, carmuzuyu, tastepeyi, melekbabayi çantada keklik görüyorlar, fakirin, dar gelirlinin oyuyla geliyorlar, zengin sofralarında arz-ı endam ediyorlar, bunu yaparken de bir an olsun sıkıntı duymuyorlar

 19. malatyalı dedi ki:

  bunların gündemi ayrı .

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."