Final

OpelMalatyalife Residence

Malatya Haber -

“Evet Çıktığında Bakalım El mi Yaman, Bey mi Yaman!”

“Evet Çıktığında Bakalım El mi Yaman, Bey mi Yaman!”
 • 05.04.2017

Sosyal Politikalar Genel Başkan Yardımcısı ve AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ve Nurettin Yaşar halk oylaması öncesi propaganda çalışmalarını devam ettirdi.

17 NİSAN’DA ‘EVET’ VERENLERİ DENİZE DÖKECEKLERMİŞ
B.Hüseyinbey ve K.Hüseyinbey mahalle toplantısında söz alan AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, “Bugüne kadar bu bayrağın altında yapmış olduğumuz tüm hizmetler sizlerin memnuniyetini içindi. Milletimizin standartlarını yükseltmeye çalışıyoruz. Daha iyisini yapabilmek için anayasayı yamalı bohçaya çevirdik. Ancak bir türlü içinden çıkamadık. Milliyetçi Hareket Partisinin de duruşuyla Anayasanın değişimini sizlerin oylarına sunuyoruz. Birlik ve beraberliği tesis ettik, ayrımcılığı, ötekileştirmeyi ortadan kaldırdık bundan rahatsızlık duyanlar ‘hayır’ kampanyası başlattılar. Mecliste yaptığımız her düzenlemeye karşı çıktıkları gibi, 18 maddelik anayasaya da karşı çıkıyorlar. 17 Nisan’da ‘evet’ çıkarsa onların hepsini denize dökeriz deme cüretini gösteriyorlar. Biz o gün ecnebileri denize döktük. Bugün bizi o günlerin rövanşı için denize dökmeyi düşünenlerin içerideki iş birlikçileri olduğunu görüyoruz. Milletin yüzde altmışı evet derse, yüzde altmışı mı denize dökeceksiniz. Ama bizim ‘hayır’ diyenlerin kılına zarar verme gibi bir niyetimiz yok. Biz herkesin hükümeti olacağız” dedi.

‘EVET’ ÇIKTIĞINDA EL Mİ YAMAN BEY Mİ YAMAN GÖRECEĞİZ
Sosyal Politikalar Genel Başkan Yardımcısı ve AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “15 yılda yapılan çalışmalar takdire şayan. Ekonomik ve demokratik istikrar sağladık. Eski Türkiye’nin utanç tabloları ortadan kaldırılsın istiyoruz. Terör örgütleri 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasına neden ‘hayır’ diyor. Güçlü Türkiye’nin önüne engel koymak için, haçlı seferlerinde ki zihniyet bu ülkenin güçlenmesini istemiyorsa, vatanını, bayrağını, ezanını,toprağını seven halkımız ‘evet’ diyecektir. Terör örgütlerinin orkestra şefliğini yapan bir siyasi parti, o siyasi partinin bir genel başkanı var. Birçok yalanla vatandaşlarımızı kandırmaya çalışıyorlar. Cumhuriyet rejiminin değişeceğinden, bakanlar kurulunun kalkacağına, otoriter ve tek adamlık rejiminin geleceğine kadar birçok yalanı söylüyor. Bu yalanları söylemekle kalmıyorlar, hadlerini aşan milletvekilleriyle birlikte yüce milletimizi ‘evet’ dedi diye denize dökeceğiz diyenlere, milletimiz haddini bildirecek. 16 Nisan’da bu millet bunları söyleyen Cumhuriyet Halk Partisine de, kasetle başkanlığa gelen genel başkanına da gereken cevabı verecektir. ‘Evet’ çıktığı anda bakalım el mi yaman bey mi yaman, bakalım sen bizi denize dökebilecek misin? Yoksa bu yüce millet seni sandığa mı gömecek? Çok merak ediyorum hiç mi utanmanız yok? Bunca yalanın üstüne bide kalkıp milletimizi Yunan’a benzetiyorsunuz. Bu yüce millet bu torağı vatan yapmak için kan vermiştir, can vermiştir, şehitler, gaziler vermiştir. Sandıklara gittiğimizde tercih yazan yere ‘evet’ mührünü basacağız. Tek vatan, tek bayrak, tek millet için 16 Nisan’da ‘evet’ diyoruz” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Büyük Hüseyinbey ve Küçük Hüseyinbey mahallesi muhtar evinin açılışı yapıldı.

KATARCILAR DERNEĞİ’NDE..
Çalık, Demiryolu Katarcılar Derneği (DEKAR) üyeleriyle bir araya gelerek, Otizm Farkındalık Haftası kapsamında düzenlenen etkinliğe katıldı.

Çalık, Devlet Demiryolları Sosyal Tesisleri’nde Demiryolu Katarcılar Derneği(DEKAD) Malatya Şubesi üyeleriyle bir araya geldi.

Düzenlenen toplantıda konuşan TCDD 5. Bölge Müdürü Üzeyir Ülker, “12 vilayette hizmet veren TCDD 5. Bölge, yardımcı hatlarıyla beraber bin 440 kilometrelik bir yol uzunluğuna sahiptir. Yıllık ortalama 3.08 milyon tonu bulan bir yükleme kapasitesine sahibiz. Bölge olarak son 5-6 yıl içerisinde hükümetimizin desteğiyle bölgemizde 12 vilayette altyapımızı tamamen yeniledik” dedi.

“Malatya’yı hızlı trenle buluşturacağız”
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, demiryollarına büyük önem verdiklerini ifade ederek, Türkiye genelinde demiryollarına 55 milyar TL para harcadıklarını kaydetti.

Kara trenlerin yerini hızlı trenlerin aldığına dikkat çeken Çalık, “Eski Türkiye’de var olan kara trenlerin artık bekleme istasyonunda bekleyen yolcularının gözü yollarda kalmayacak. Artık kara trenlerin yerini hızlı tren, yüksek hızlı trenler alıyor. Malatya-Sivas hızlı tren projesini gündemimize aldık ve proje ihalesi yapıldı. Malatya’da projeyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Proje 2017’de tamamlanıyor. 2018 yılı yatırım programına almak önümüzdeki en önemli hedefimiz. Malatya’yı hızlı trenle buluşturacağız. Ama hızlı tren Malatya’ya gelip, Malatya’dan da Doğu’ya bağlantı sağlayamazsak, çok anlamı olmaz. Malatya ile Batı’nın bağlantısını sağlarız ama Doğu’yla da bağlantımızı sağlamak zorundayız” diye konuştu.

“Bu bir siyasi parti meselesi değil”
Çalık, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandumun millet, memleket, vatan meselesi olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Hepimizin hassasiyet göstermesi gereken çok önemli bir hükümet sistemi sorunumuz var. Bu hükümet sistemi sorununu hep birlikte çözmemiz lazım. Buna milletimizin karar vermesi gerekiyor. Milletimiz, mevcut hükümet sisteminin, parlamenter sistemin sorun ve sıkıntılarını görüyor, biliyor ve anlıyor. Ama algı operasyonu yapanlar, maalesef hükümet sistemiyle ilgili; mevcut sistem ve gelecek sistemle alakalı vatandaşlarımızı yanlış bilgilendirenler var. Parlamenter sistem bugüne kadar demokrasinin 6 kez darbe yediği, parlamenter demokratik sistem olarak Türkiye tarihine geçmiş vaziyette. Parlamenter sistemle 94 yıldır yönetiliyoruz. 15 yıldır da AK Parti olarak Türkiye’de hükümet ediyoruz. Birçok hadiseyle karşı karşıya kaldık. Parti kapatmaları, darbe girişimleri, 17-25 Aralık süreci, Gezi olayları, 15 Temmuz süreci, Türkiye’nin önüne çıkarılan çok önemli engellerdi. Artık 15 Temmuzlar yaşanmasın, darbe girişimleri olmasın istiyoruz. Bu bir siyasi parti meselesi değil. CHP’nin, AK Parti’nin, MHP’nin, HDP’nin, Saadet Partisi’nin, Büyük Birlik Partisi’nin meselesi değil, bu mesele millet meselesi. Bu mesele, milli iradenin ‘egemenlik kayıtsız şartsız’ ibaresine çok net şekilde sahip çıkma meselesidir. Bu mesele memleket, millet, bayrak, ezan meselesidir.”

“Parlamenter sistem kara tren, yeni sistem hızlı tren”
‘Parlamenter sistemi kara trene benzetiyorum’ ifadesini kullanan Çalık, “Artık kara trenin vakti geçti. Kara tren gecikir, belki de gelmez. Parlamenter sistemin kara tren gibi ömrü ve miadı tükenmiştir. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız, Başbakanımız, Cumhurbaşkanımız 54,4 milyar yatırımla Türkiye’yi hızlı trenle buluşturmak istiyor. Bu sistemin adı hızlı işleyen, beş yıl kesintisiz icraat yapan ve milletin iradesinden başka irade tanımayan, vesayet tanımayan bir sistem olsun istiyor. Kara treni gara koyacağız, onun yerine hızlı treni getireceğiz” dedi.

“Malatya’ya otizmli çocuklarımız için bir okul kazandırıyoruz”
Milletvekili Çalık, daha sonra Otizm Farkındalık Haftası kapsamında düzenlenen etkinliğe katıldı. Otizmli öğrencilerin yaptıkları gösterileri büyük bir ilgiyle izleyen ve alkışlayan Çalık, öğrencilerin yaptıkları el işi ve resim sergisini de gezdi.

Çalık, burada yaptığı konuşmada, otizmin farkındalığını artırmak için birçok program organize ettiklerini kaydetti.

Engelli Koordinasyon Merkezi’nin aracılığıyla otizmle ilgili çalıştaylar yaptıklarını anımsatan Çalık, “Malatya’mızda Otizm Derneği’nin kurulmuş olması ve Malatya’da otizmli çocuklarımızın eğitilebileceği mekanın olması çok önemli bir kazanımdır. Mavi kurdeleleri hepimiz yakalarımıza takarak, ‘otizmin farkındayız’ diyoruz. Bu çocuklar bizim meleklerimiz, güzelliklerimiz. Otizm Eğitim Merkezi’ne birçok kez geldim hem velilerimiz hem de hocalarımız bölgemizde bir otistik çocuklar okulu olsun istediler. Bu konuyu özel takip ettik. Malatya’mıza bölgemizde ilk kez otistik çocuklarımızı gönderebileceğimiz okulumuzu yapıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılı yatırım programına aldı. Yaklaşık 10 milyon TL bedelle Malatya’mıza otizmli çocuklarımız için bir okul kazandırıyoruz” dedi.

“Motor bitti”
Çalık, AKP Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandum kapsamında Doğanşehir ve Akçadağ İlçelerini ziyaret etti.

Doğanşehir’de düzenlenen mitinge katılan Çalık, “Bu ülke terörle mücadele etti. Kurtuluş Savaşı’nda 7 düvelle mücadele etti, şimdi 70 düvelle mücadele ediyor” dedi.

Çalık, terörle sonuna kadar mücadele edeceklerini ifade ederek, “Bu toprakları vatan yapan şehitlerimiz var. Bu toprakları vatan yapan gazilerimiz var. Şehitlerimiz için, Doğu ve Güneydoğu’daki şehitlerimiz için, 15 Temmuz’daki şehitlerimiz için, PKK’nın inadına Doğanşehir olarak hep birlikte ‘evet’ diyeceğiz. PKK terör örgütünü Doğu ve Güneydoğu Anadolu’dan, tüm Türkiye’den kazıyana kadar operasyonlara devam edeceğiz. İnlerine girip, temizleyeceğiz” şeklinde konuştu.

“Cumhuriyetimizden asla taviz vermeyeceğiz”
Hayır cephesine karşı cumhuriyetten asla taviz vermeyeceklerini dile getiren Çalık, “PKK, FETÖ, PYD, DEAŞ bütün Avrupa’yla birleşmiş vaziyette, anayasa değişikliğine ‘hayır’ diyor. Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olmasına ‘hayır’ diyorlar. Milli beraberliğimize ‘hayır’ diyorlar. Türkiye’nin güçlenmesine ‘hayır’ diyorlar. Türkiye’nin dünyada lider olmasına ‘hayır’ diyorlar. Bu hayır cephesine kim orkestra şefliği yapıyor, ana muhalefet partisi Kılıçdaroğlu. Bütün terör örgütleri ‘hayır’ derken, onların orkestra şefliğini Kemal Kılıçdaroğlu yapıyor. Birçok yalan söyleyerek, iftira atarak yapıyor. Anayasa Değişiklik Paketi’nde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde rejim değişecekmiş, yalan söylüyor. Külliyen yalan söylüyor. Anayasa değişikliğinde biz birinci maddeye, ikinci maddeye, üçe, dörde hiç dokunmadık. Birinci madde diyor ki ‘Türkiye devleti cumhuriyettir.’ Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar kalacaktır. Onların söylemlerine, terör örgütlerinin yıkma eylemlerine karşı cumhuriyetimizden asla taviz vermeyeceğiz, yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ise 16 Nisan’a kısa bir süre kaldığını anımsatarak, 16 Nisan’da milletin önemli bir karar vereceğini belirtti.

Küçük, “60 anayasası darbecilerin anayasası, 80 anayasası darbecilerin anayasası. Hepimiz bu sıkıntıları biliyoruz. Bugün ise sizlerin oyu ile seçilecek bir anayasa önümüze geliyor. 16 Nisan’da sandığa gideceğiz, bunu iyi düşünmeliyiz” diye konuştu.

AKP Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı da Doğanşehir’in 15 Temmuz hain darbe girişiminde sağlam durduğunu, 16 Nisan’da sağlam duracağını, ülke üzerinde oynanmak istenen oyunları bozacağını ifade etti.

Kahtalı, 16 Nisan’da milli iradenin sandığa yansıyacağını kaydederek, “Bu ülkenin cumhurbaşkanı, 2001’de kurmuş olduğu partiyle beraber çıkmış olduğu yolda ‘bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, biz kefenimizi giyip, çıktık” dedi. ‘Bu vatan için, bu canı seve seve veririm’ dedi. Bugün çıkmış zalim Avrupa’dan birileri cumhurbaşkanımızın kafasına silah dayayacak kadar alçalanlara, Allah nasip ederse 15 Temmuz’da gösterdiğimiz gibi, 16 Nisan’da da hadlerini bildireceğiz. Bu ülke üzerinde oyun kuranların oyunlarını yine bu millet bozacak” dedi.

Çalık, daha sonra Doğanşehir İlçe merkezinde esnaf ziyaretlerinde bulunarak, vatandaşlarla bir araya geldi.

“Milletin iradesine hiç kimsenin darbe vurmasını istemiyoruz”
AKP Genel Başkan Yardımcısı Çalık, daha sonra Akçadağ İlçesi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlattı.

Çalık, milletin iradesine hiç kimsenin darbe vurmasını istemediklerini ifade ederek, “Ne askeri ne yargı ne bürokratik ne oligarşik darbe milletin iradesine vurulmasın. Biz bir tek irade tanıyoruz, o irade de milletin iradesidir. 15 yıldır ne zaman başımız dara düşse millete gidiyoruz. 15 yıl boyunca üçüncü kere halk oylaması yapıyoruz” dedi.

Milletin her daim kendi iradesine sahip çıktığını dile getiren Çalık, “Türkiye’de herkes demokrasi çerçevesinde; demokratik, laik, sosyal hukuk devletinde kendi hak ve hukuku çerçevesinde yaşasın istiyoruz. Bunun için biz, ‘milli irade vazgeçilmezimizdir’ diyoruz” diye konuştu.

Çalık, mevcut parlamenter sistemin 94 model bir araç olduğunu kaydederek, “94 model aracı boyaladık, cilaladık ama artık motor bitti. Rektefeye sokuyoruz çıkarıyor ama olmuyor. Araba artık infilak etti. Yüzünü de boyasak, önünü de boyasak, yağmurluklarını da yenilesek artı bu sistem yürümüyor. 94 model araç artık yürümüyor, benzini de bitti, motoru da iflas etti. Bizim yeni bir, hızlı bir araca ihtiyacımız var. Bu hızlı aracın iyi bir kaptana ihtiyacı var, o kapsanın da milletimiz seçecek” ifadelerini kullandı.

Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, mevcut sistemin darbelere çanak tuttuğunu belirterek, “Mevcut parlamenter demokratik sistemin nasıl işlediğini, nasıl kriz yarattığını, nasıl kaoslar yarattığını ve darbelere çanak tuttuğunu yaşamış, görmüş birisiyim. Hepimiz bunu gördük, yaşadık. Anayasa’da az sayıda fakat en can alıcı noktalarda yapılacak değişikliklerle kaos, kriz üreten, darbelere çanak tutan yapıyı ortadan kaldıracağız” dedi.

AKP Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ise Türkiye’de ilk defa halkın kendisini içinde bulacağı bir anayasa yapıldığını kaydetti.

Kahtalı, Türkiye’yi geliştirmek, hedeflerine ulaştırmak için sivil anayasayı yaptıklarını ifade ederek, “Birileri de bu anayasanın yapılmamasını, ülkenin gelişmemesini, bu ülkede çift başlılığın devam etmesini, koalisyonlarla bu ülkede bakanlıkların bölüşülmesini, hükümet krizlerini, hükümet kuramama ve cumhurbaşkanı seçememe gibi ülkede her 1,5 yılda bir seçim olsun, halk bununla oyalansın, ‘biz bu ülkeyi yönlendirelim, idare edelim’ diye düşünenler var. Bunu sadece içeridekiler değil, dışarıdakilerde istiyor. Önce buradakilerle bir şeyler yapmaya çalıştılar. FETÖ’yle, 40 yıldır PKK’yla, DHKP-C ile yaptırmaya çalıştılar, bunu başaramadılar. Bu defa bunu yaptıranlar, kendileri bu sefer bu işi engellemeye çalıştılar. Milletimiz kendi iradesini sağlam bir şekilde ortaya koyduğu sürece bunlar artık bize oyun kuramayacaklar” dedi.

ŞAHİN VE YAŞAR
16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasıyla ilgili sürdürülen kampanyalar büyük bir yoğunlukla sürüyor. Bu kapsamda AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ve Nurettin Yaşar esnaf ziyaretlerinde bulundu. Şahin, Akpınar caddesi esnafıyla bir araya gelirken, Yaşar ise Kışla caddesi esnafıyla temaslarda bulundu.

Akpınar caddesi esnafıyla bir araya gelen AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, 16 Nisan’ın Türkiye’nin geleceği ve ekonomisi adına nasıl bir öneme sahip olduğunun vurgusunda bulundu.

Şahin esnaf ziyareti sırasında şu sözleri kaydetti, “Adnan Menderes’in, Turgut Özal’ın, Necmettin Erbakan’ın da hayali olan anayasa değişikliğini inşallah biz gerçekleştireceğiz. Milletimiz dik duruşuyla bu değişikliği yapabilmemiz için bize gereken desteği sonuna kadar verecektir. Milletin duruşunu 15 Temmuz da gördük. Milletimiz ölümüne Cumhurbaşkanın da, hükümetinde arkasında durarak, yem ettirmedi. Bizler halk siyaseti yapıyoruz. Esnaflarımız AK Parti’nin bugüne kadar neler yaptığını gördü. Esnafımıza daha iyi olanaklar sağlayabilmek için 16 Nisan’da sandıklardan ‘evet’ çıkacaktır. Milletimizin bu duruşu bizlere yetiyor. Bizde milletimiz için mazhar olmaya devam edeceğiz” sözlerini kaydetti.

AKP Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar ise Kışla Caddesi esnafıyla bir araya geldi. Yaşar, “Esnafımızın taleplerini dinledik. Referandum öncesi hissiyatlarını anlamaya çalıştık. Türkiye artık farklı bir aşamaya geldi. 16 Nisan Türkiye için önemli bir kavşak. Bundan sonra ya önümüz açılacak yada tıkanacak. Bizim amacımız Türkiye’nin önünün açılması, her alanda söz sahibi olup, kendi ayakları üzerinde durabilmek. Milletimizin açacağı ufukla geleceğe yürüyebiliriz. Demokrasilerde çare vatandaştır. Türkiye’nin asıl sahibi millettir. Son yıllarda hep engellemelerle karşı karşıya kaldık. Bu engellemeleri aşmamız milletimizin kararına bağlıdır. Yeni bir hamleyle, yeni bir devlet mekanizması oluşturarak, Türkiye’yi daha ileriye taşımanın yollarını arıyoruz. Bu sıkışıklığı aşmanın yolu 16 Nisan’dır” şeklinde konuştu.

Bülten

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Mustafa BULUT dedi ki:

  NE YAPARSANIZ YAPIN, MALATYALIM NİYETİNİZİN FARKINA VARDI. MALATYALIM TEK ADAMA HAYIR, PARTİ DEVLETİNE HAYIR, OKULA, KIŞLAYA , CAMİYE, DEVLET KURUMLARINA SİYASET BULAŞTIRILMASINA HAYIR DİYEREK, ÖZ BENLİĞİNE TEKRAR KAVUŞACAKTIR.

 2. mustafa dedi ki:

  Konusmaziniz,tehtik,edercesine,ifadeler,ediyorsunuz,yanlis,yoldasiniz,hayir,verrnler,cumhuriyetin
  Depokiresi,icin,hayir,diyoru,z

 3. atakan dedi ki:

  Hanım efendi bu tehdit vari konuşmalar ile bazı kesimden istediği oyu alabilir lakin Allah kardeşi kardeşe düşürenlerden her türlü hesap soracaktır.Saygılar

 4. Mustafa dedi ki:

  Malatya da şahsen Bülent Tüfekçi için EVET digerleri ve ekipleri icin HAYIR diyorum.

 5. NİL dedi ki:

  Şartlı olarak gözünüzü kapatıyorsunuz.nankör olmayın.ELAZIĞLILAR Keşke Öznur Çalık gibi bize sahip çıkan vekilimiz olsa diyorlar.ayrıca bu seçim parti seçimi değil ülkenin geleceği.partililere vekillere kinlenip inadına hayır diyorsunuz bence referandumu düşünün mantığınıza göre hareket edin.zamana göre yaşam kriterlerimize göre değişim her zaman şarttır.cumhuriyet kurulduğundan beri kaç defa anayasamız değişti biliyoruz.bu kadar karamsar olmayalım ve ülkemizin geleceği huzuru için parti taraf tutmadan bile EVET diyebiliriz.değişim şart…

  1. Mustafa BULUT dedi ki:

   HANGİ DEĞİŞİMDEN BAHSEDİYORSUN NİL HANIM. ORTA ÇAĞA GİTMEMİZ İSTENİYOR. ALLAH AŞKINA SİZ SÖZ KONUSU 18 MADDEYİ GERÇEKTEN OKUDUNUZ MU? SELAMLAR.

 6. Ali dedi ki:

  Şehirin haline baksan sanki bunlar hayır icin çalışıyor. Halkin içinde dolaşmayın bai sizi görenin hayır diyesi geliyor. Bu defada sadece reis icin evet.

 7. huseyin dedi ki:

  yani elmi yaman beymi derken evet cikarsa biz hayircilari denize dokecegiz deseydin tam olurdu

 8. Zeron dedi ki:

  Milletin iradesini ortaya koymasına tek seçenek koyarak mı fırsat veriyorsunuz?Hayır diyenler terörist Evet diyenler millet mi oluyor göz boyuyorlar ey Malatya yeme artık bu sahte jestleri belediyesinden milletvekillerine hiç biri doğru düzgün malatya tarihine damga vuracak bir yapıt eser yok belediye binasını tek görüyorum onu da kim zamanında olduğu belli 15yıldır malatya kendine yakışan yerde değil şire pazarı köhne haliyle kaldı merkezde akpınar inönü cad 30 yıllık binalar daracık şehir ici yolları bitmeyen park sorunu yanmayan trafik lambaları düzensizlik… izollu tepede oturuyorum Ayakkabımı siliyorum arkadaş dolmuşa bineceğim kapımın önünde yolun kenarına gidene kadar toz toprak nerde bu belediye tamam 1 sene 2 sene olsun buralar yapilanmaya başlayalı 7 sene oldu tüm sehri toz toprak götürüyor asfaltlar elek gibi ancak belediye zafer mah gibi elit semtleri her akşam hortumla yıkasın eliterin ayağı toz görmesin taştepe melekbaba izollutepe vsvs biz neyiz referandumu bilmem ama siyaseten kesinlikle Malatyada ‘ki bu gidişe HAYIR!

 9. Ggg dedi ki:

  Oznur calik secim.olmasa malatyaya geldigin.yok…

 10. haşim dedi ki:

  evet çıkarsa el mi yaman bey mi yaman ” bu gösterge yeterli

 11. Sezer dedi ki:

  2 aydır milleti vatan haini yaptınız terörist yaptınız ses yok ..Denksizin biri denize dokecegiz dedi figan kopariyorsunuz…sizinde CHP den farkımız yok…Tencere dibin kara seninki benimkinden kara…Siyaset yerlerde yazık bu millete yazık hemde çok yazık…

 12. Faruk dedi ki:

  Ahmet Çakır var diye öznur Çalık var diye mustafa şahin var diye vallahi Hayır billahi Hayır tillahi Hayır ben önceki seçimlerde akp ye değil tayyip baba için oyumu verdim bunlar aday oldu 100 defa bimere cimere yazdım bunları çıkarın diye halk sevmiyor diye halkı dinleyen kim bunlar gidene kadar Hayır

  1. Ferit dedi ki:

   Aynen duygularıma tercüman oldun sen kardeş

   1. hekimhanlı dedi ki:

    Öznur hanımın yaptıkları hizmetler yüzünüze gözünüze dura inşallah..Nankörler.

  2. Yerelli dedi ki:

   EVET! kardeşim EVET! Biliyorum Sen de Haklısın.

  3. Rasim dedi ki:

   Senin iyi bir AKP’li olduğun belli 😊

  4. Asımın Nesli dedi ki:

   Boş boş konuşma ! Bu ne öznurun, ne ahmetin be mehmetin seçimi kardeş! Bu senim benim geleceğim için olan bir seçim. Ak partili olsan böyle bir yorum yazmazsın… belli hayır cephesinden oldugun!! Senin gibi perde arkasına saklananlar için inadına EVET!!!

   1. Cengiz dedi ki:

    Çok ayıp bu iş inatla olacak iş değil.Hem ülkenin geleceğinden bahsediyorsun hemde söyleminle çelişkiye düşüyorsun .Vereceğimiz oy ne R.T.Erdoğan için nede başkası için yalnız ve yalnız güzel ülkemiz için hukukun ve adelerin her noktaya tesis edilebilmesi ve dolayısıyla demokrasi için.

   2. oktay dedi ki:

    SEN GİT ANKARA YA NE İŞİN VAR MALATYA DA

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."