Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Evet de Çıksa, Hayır da Çıksa..”

“Evet de Çıksa, Hayır da Çıksa..”
 • 11.04.2017

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Malatya ziyaretleri kapsamında bir otelde düzenlenen Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) toplantısına katıldı.

Emlakcıların taleplerinin iletildiği toplantıda konuşan Bakan Tüfenkci, Türkiye’nin bütün beklentilerin üzerinde 2,9 büyüme başarısını gösterdiğini belirterek, “Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden birisi olarak ilan ettiğimiz emlak, inşaat sektörü de hem büyüme potansiyeli hem ticareti hem de satılan konut sayısına baktığımızda geçtiğimiz yıl müthiş rekorlara imza attı. 2017 yılında da bu güçlü çıkış devam edecek. Biz almış olduğumuz tedbir ve teşviklerle tüm piyasanın canlanması noktasında, bu piyasanın ayakta durması ve daha ileri gitmesi noktasındaki teşviklerimiz 2017 yılı içerisinde de devam edecek” ifadelerini kullandı.

Bakan Tüfenkci, konut sektörünün finansmanı noktasındaki faiz oranlarının ayrı olarak düşürülüp, programlanmasının sektördeki ticareti canlandırıp, geliştirdiğini belirterek  “Biz istiyoruz ki ikinci el piyasa düzenlemesini birlikte yapalım. Sizlere kimlik kazandıralım. Sizlerin mesleğini yasal anlamda da bir yerlere oturtalım” diye konuştu.

Bakan Tüfekci, 16 Nisan Pazar günü yapılacak olan referandum konusuna da değinerek, “16 Nisan’dan sonra biz istiyoruz ki Türkiye marka olsun. Türkiye’nin markası büyüsün, kalıcı olsun. Yakalanan istikrarla beraber Türkiye büyüsün, Malatya büyüsün, 81 il büyüsün ve her bir ilin değeri artsın. Eğer Türkiye istikrarı, huzuru ve barışı yakalarsa yabancıların da ilgisi artar, ticarette gelişir, piyasada gelişir. Ama siz Türkiye’nin markasını aşağı doğru çekerseniz o piyasada, emlak sektörü de çöker” ifadelerini kullandı.

Bakan Tüfenkci, Türkiye’nin bir marka olduğunu ve herkesin bu markaya sahip çıkması gerektiğini belirterek, markanın değerini hep birlikte yukarı çıkarmak istediklerini belirtti.

Mevcut sistemin değişmesini istediklerini ifade eden Tüfenkci, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Değişmesini isteyenlerde olabilir, saygı duyuyoruz. Ben gerçekten saygı duyuyorum. ‘Hayır’ diyebilir. ‘Bu düzen, sistem böyle gitsin’ Bu sistemin rantından, boşluklarından fayda sağlayanlar, makam ve mevki sağlayanlar olabilir, onlara da saygı duyuyoruz. Para kazananlar olabilir, ona da saygı duyuyoruz. Ama biz diyoruz ki ‘Türkiye’nin değerini, markasını yükseltmemiz lazım. Bundan da 80 milyon birlikte kazanmamız lazım.’ Birbirimizi ötekileştirmeden, birbirimize sahip çıkarak, birbirimizi şu veya bu kamplara ayırmadan ki bu kampanya bile bizi kamplara ayırıyorsa bu kampanyanın hiçbir anlamı yok. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle beraber biz uzlaşma kültürünü ve birlik, beraberliği öne çıkartarak, Türkiye’nin marka değerini yükseltmek istiyoruz. Malatya’yı bölersek, kamplara ayırırsak, mahallelere ayırırsak herkes kaybeder. Malatya’da, Türkiye’de yaşayan herkes kaybeder. Onun için öncelikle elimizdeki bu vatanın değerini yükseltmemiz lazım. Bu vatan, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının kanlarıyla, canlarıyla bize emanet ettiği ve her daim korumak içinde canımızı, kanımızı ortaya koyarak koruduğumuz çok değerli bir coğrafyada oturuyoruz. Bu Anadolu coğrafyasında oturmanın da bir bedeli var. Bu bedel güçlü olmayı, bu bölgede, bu coğrafyada oturanların güçlü yönetimlerle yönetilmesi gerektiğini bize gösteriyor. Ne zaman ki koalisyonlarla yönetildiğimizde Türkiye’nin esasında büyüme oranlarının negatif veya çok düşük olduğunu görüyoruz. Allah muhafaza 15 Temmuz’da Türkiye koalisyonlarla yönetilseydi, ondan sonra bu kadar hızlı bir şekilde toparlanır mıydı, onun takdirini sizlere bırakıyorum.”

Mevcut sistemden memnun olmadıklarını dile getiren Tüfenkci, “Biz siyaseti nefret dilini geliştirmek için yapmamalıyız. Biz kardeşliği, sevgiyi, barışı, birliği sağlamak adına siyaseti yapmalıyız. Eğer siz siyaseti insanlık için, insanların mutluluğu için yapıyorsanız, insanların ihtiyaçlarını giderme adına yapmanız lazım. Evet de çıksa, hayır da çıksa Türkiye birlik ve beraberlik içerisinde yoluna devam etmelidir. ‘Evet’ diyen kardeşlerimizde, ‘hayır’ diyen kardeşlerimizde Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşı ve bu ülkenin geleceği için tercihlerde bulunuyorlar. ‘hayır’ diyenler, ‘bu sistem devam etmeli’ diyebilirler. Memnun olabilirler ama biz bu sistemden memnun değiliz, değişmesini istiyoruz. Hızlanmak istiyoruz. Dünyayla rekabet edebilmek istiyoruz. Eğer bu sistem 15 yıldır emlakçılık piyasasını bile değiştiremiyorsa, artık değişsin” diye konuştu.

Toplantıda, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, TEMFED Genel Başkanı Ali Taylan, Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Emlak Müşavirleri Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli ile Malatya Emlak Müşavirleri Odası Başkanı Ali Özgül de birer konuşma yaptı. Konuşmalarda Emlak Müşavirleri Yasası’nın çıkartılması isteğinde bulundular.

15 Yılda Yapılanı 5 Yılda Yapmak İstiyoruz
Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Emlak müşavirleri Federasyonu’nun toplantısının ardından Akçadağ İlçesi Kolköy Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Tüfenkci, “Türkiye’yi biz artık 5 yılda 15 yılda yaptığımız hizmeti yapalım diye Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçiyoruz” dedi

Beraberinde Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve partililerle birlikte Kolköy Mahallesini ziyaret eden Bakan Tüfenkci, burada Akçadağ Belediyesi’nin destekleri ile hayırseverlerinde katkısı ile yaptırılan cami ve mahalle sosyal tesislerinin açılışını yaptı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci yaptığı konuşmada, “Biz istiyoruz ki Türkiye Suriyeleşmesin, Türkiye Iraklaşmasın, Türkiye bölgede mağdurların, mazlumların, ümidi olsun diye Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiyoruz. Biz istiyoruz ki, Türkiye’de 15 yılda AK Partinin her amanda 3 kat büyütmenin karşısında, istiyoruz ki, Türkiye’yi biz artık 5 yılda 15 yılda yaptığımız hizmeti yapalım diye Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçiyoruz. Artık bizlerin hızlanması Lazsım, artık .bizlerin dünya ile rekabet edebilmesi lazım. Artık Türkiye’nin daha fazla kazanması lazım, daha fazla üretmesi, daha fazla ihracat yapması lazım.” dedi.

Tüfenkci konuşmasında 16 Nisan’da yapılacak olan referanduma ilişkin olarak ta şunları belirtti:

“Bu bir seçim değil, ne belediye başkanımızı, ne muhtarımızı ne milletvekillerimizi oylamayacağız. Biz o gün Türkiye’nin geleceğini, Türkiye’nin istikametini oylayacağız. Bundan sonra Türkiye’ye istikameti vesayet odaklarımı verecek, yoksa benim Akçadağlı kardeşim, millet mi verecek, bizim derdimiz millet versin diye uğraşıyoruz. Bu 16 Nisan’da siz kendi geleceğinizi oylamış olacaksınız.

Bu şunun bunun seçimi değil, bu bizatihi milletin seçimi. Vereceğiniz oylarda sizin geleceğinizi belirleyecek. Siz bu sistemden memnunsanız, bu sistem böyle itsin diyorsanız ‘Hayır’ diyebilirsiniz, ama bu sistem değişsin, yeni bir düzen gelsin, Türkiye’nin kaderi yeniden yazılsın, yeniden büyük Türkiye ideali için bir büyüme hikayesi yazılsın diyorsanız, 16 Nisan’da hep beraber ‘evet’ diyeceğiz.”

Akçadağ’da
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Bu araba ancak 90 kilometre hızla gidiyor daha fazlaya çıkamıyor. Biz daha da hızlanan, dünyayla rekabet edebilen, çabuk karar alabilen bir sisteme geçmek istiyoruz” dedi.

Tüfenkci, Akçadağ ilçesi Kolköyü Mahallesi’ndeki caminin açılışına katıldıktan sonra ilçedeki esnafları ziyaret etti.

Esnaf ve vatandaşların istek ve taleplerini dinleyen Tüfenkci, ilçe meydanında yaptığı konuşmada, halk oylamasının Türkiye’nin istikametini belirleyeceğini kaydetti.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 15 yılda yaptığı hizmetleri 5 yılda yapmak istediklerini vurgulayan Bakan Tüfenkci, “Hızlanalım, dünyayla rekabet edelim daha çok işsizimize iş bulalım, daha fazla aş bulalım, ekmeğimizi büyütelim. Türkiye yılda 1 milyon gencimize iş bulmak zorunda. 1 milyon işsize iş bulmak için de bu sistemle yeni fabrikalar, yeni yatırımlar yapmak kolay değil. Bu araba ancak 90 kilometre hızla gidiyor daha fazlaya çıkamıyor. Biz daha da hızlanan, dünyayla rekabet edebilen, çabuk karar alabilen bir sisteme geçmek istiyoruz.” dedi.

Türkiye’nin 16 Nisan’dan itibaren çok farklı bir yerde olmasını istediklerini vurgulayan Tüfenkci, “Biz istiyoruz ki milletin, mazlumların, mahrumların, dezavantajlı grupların, Filistin’in, dünya ümmeti Muhammed’in yanında olsun istiyoruz. Onun için de yeni bir sisteme, güçlü bir hükümette 16 Nisan’da evet diyoruz” ifadelerini kullandı

Burhan KARADUMAN, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com- Bülten

Etiketler: /

Yorumlar
 1. ahmet dedi ki:

  Siyasilerin neden evet dediği aşikar düne kadar Malatya ilimizde Fetö terör örgütüne methiyeler düzenler açığa çıkmamak için evet kampanyasında boy gösteriyorlar ve bu hemşirelerim tarafındın görülmekte bizler evet diyeceğiz fakat bunlar biz çalıştık ondan evet çıktı diyecekler kendilerini kahraman ilan edecekler Allahın izni ile sıra onlarada gelecek .BU SEBEPTEN DOLAYI OYUMUZDA EVET EVET EVET

  1. Cengiz dedi ki:

   Sudan sebep .Referandum ülkenin geleceği ile ilgili.Ne yazık ki anlayamamışsınız .

 2. Bence EMLAK cılık kutsal bir meslek samimi olmak gerek devlet bu işe çiddi el atması lazım , Herkes şatışı ve kirayı YETKİLİ EMLAK cı yapması lazım .

 3. Cengiz dedi ki:

  Referandum oylaması bir parti seçimi değil Cumhurbaşkanı seçimi değil.Güzel Ülkemizin geleceğini belirleyecek önemli bir oylama.Her zaman tek adam rejiminin tehlikeli olduğu bütün dünyada örnekleri olduğu üzere ülkemizde de demokrasiden uzaklaşma söz konusu olup,Ortadoğu ülkelerinin demokrasi liginde yer alacağız.Partili Cumhurbaşkanı olacağından partinin il başkanı da o ilin en yetkili kişisi olacak.Kaymak tabaka oluşacak.Dolayısı ile hukukun üstünlüğü zedelenecek.Nasıl seçilmiş Ahmet Davutoğlu bir anda diskalifiye edildiyse,hiç kimse rahat ve huzurlu görev yapamayacak .Sayın bakan söylemiş olduğunuz sıkıntılar düzenlemeler le iyileştirilme yapılır, hızımızı artırabiliriz.Öncelikle uzlaşmayı becerebilmeliyiz.

 4. Selim dedi ki:

  2010 referandumunda bilinçsiz ve fakru zaruret içindeki bu halk yalanlara kanıp evet vermesydi
  1.Orduya kumpas erken çöküp ,fetöcü yargıçlar kaçacak veya mahkum olacaktı.
  2.Ordu yara almayacagı için suriye ve libya devleti yerinde kalıp emperyalistler ve müslüman kardeşler işidi kuramayıp suriyeye müdahele edemeyeceklerdi
  3.Milyonlarca mülteci ülkemize gelmeyip dost ve kardeş suriye halkı sınırdan bayramlaşmaya devam edecekdi
  4.Kuzey suriyede otonom boşluk olmayacak idi
  5.libya ve suriyede binlerce insan ölmeyipn,ülkeler harabe olmayacakdı
  6.Türkiyede açılım olmayacak güneydoğuya pkk yığınak yapamayacak ve yüzlerce sivil ve asker kaybı olmayıp,şehirler harabeye dönmeyip 500 bin kişı evini terketmeyecekti
  7.Suruçda,Ankarada,istanbulda,diyarbakırda bombalar patlamayacak yüzlerce gencecik insanlarımız kurban olmayacakdı
  8.Fetö askeri darbe yapmaya kalkamayacakdı
  9.Rant degil üretim ekonomisi olacak,insanlar tekrar yurttaş olacak.Daglarımızı,ovalrımızı,tarımımızi tekrar kazanacak böylece özgür olacakdık
  10.Sonuç evet veren güneydogu halkı ve fetöye sığınan veya kula kulluk edenler magdur olmustur
  11.Evet çıkarsa 2017 nisan 16 referandumu eyalet ve parçalanma getireceginden veya emperyalist bir silahlı saldırıdan dolayı önce evetciler,sonrada hayırcılar magdur olacak.

 5. Murat Tek dedi ki:

  Hemsehrilerim baskanlik bir ABD projesidir!
  2003 de ortadogu da 22 ulkenin sinirlarini ve rejimlerini degistirecez diye donemin ABD disisleri bakani bir yazi yazdi..Internette mevcut bu yazi..
  Ardindan Irak ve Afganistan da savas oldu, arap bahariyla da Misir, Yemen, Libya, Lubnan ve son olarak Suriye de olanlar ortada..
  Netice de Kurtler, Irakdan toprak aldilar, Suriyeden toprak aldilar..Geriye sadece Turkiye ve Iran kaldi..
  Baskana verilecek yetkilerden belki de en onemlisi, baskanin belediyelerin yonetim bicimlerini degistirebilmesi, 2-3 ili birlestirebilmesi ve ozerk yonetim ilan edebilmesidir..
  Baskanlik gelirse, 1-2 yil icinde ozerklik verilip, Suriye ve Irak ile birlestirilecek. Sonucta kurdistan kurulmus olacak..
  Bu referandumun sayin Erdogan ile veya sayin Kilicdaroglu ile uzaktan yakindan ilgisi yoktur. Bu 1-2 yil icinde ulkemiz Saddam’in Irak’i olsun mu olmasin mi secimidir.
  Bu yorumu okuyan ve evet oyu verecek vatandaslarimiza sesleniyorum, biliyorum ki sayin Erdogan baskan olacagi icin evet oyu veriyorsun..Maddeleri muhtemelen okumadin bile…Peki hic dusundun mu sayin Erdogan elbet birgun her canli gibi oldugunde, yerine FETOcu bir kripto insan baskan olursa, ayni yetkilerle ne olur o zaman?
  Elinizi vicdaniniza koyun be kardesim, Akparti milletvekilleri, basbakan, cumhurbaskani evet oylari icin ugrasirken hic yeni maddelerden bahsediyor mu? Varsa yoksa Eyy Kilicdaroglu, Eyy Avrupa vs.

  Niye savas ilan etme yetkisi TBMM den alinip baskana veriliyor?
  Niye 600 vekil?
  Niye 18 yas ve ayrica askerlikten muafiyet verilecek bu 18 yasindaki vekillere?
  Niye baskana illeri birlestime ve yonetimlerini bicimi degistirme yetkisi veriliyor?
  Madem yollar, kopruler, barajlar mevcut sistem ile yapilabiliyor neden o zaman bu sistemi degiselim?

  Baskanin savas ilan etme yetkisiyle Kilicdaroglunun SGK’yi batirmasi arasinda ne iliski var?

  Son gunlerde de Kilicdaroglu ve 15 temmuz darbesi iliskilendiriliyor..Tamam adam ortada yoktu da, Sayin basbakan Binali Yildirim da ortada yoktu..Icisleri bakani da ortada yoktu..Devlet Bahceli de ortada yoktu…MIT mustesari da ortada yoktu.. Ortada gordugumuz, 2 komutan vardi sadece…Yapilanlar soylenenler vicdana sigmaz..

  Ulkemi seviyorum, ozerklik istemiyorum..Referandumda HAYIR HAYIR HAYIR

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."