Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Ey Veli!. Titre ve Kendine Gel..”

“Ey Veli!. Titre ve Kendine Gel..”
 • 15.05.2016

AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’ya yazılı bir açıklama yaparak cevap verdi. Şahin, “Ey Veli, titre ve kendine gel. Seni Malatyalı bir ağabeyin olarak uyarıyorum. Her fırsatta memleketini kötülemekten, devlet büyüklerine hakaret ve memleketine ihanet etmekten vazgeç. Yolun yol değil” dedi.

AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, AKP Kurucu Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milletin ve dünya mazlumlarının yegane umudu olduğunu, vatandaşların yüzde 52 oyunu alarak Cumhurbaşkanlığı koltuğuna layık görüldüğünü kaydetti. Genel Başkan ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun ise AKP’nin Genel Başkanlığını hala yürüttüğü bu süreç içerisinde partinin daha ileri gitmesi, ilkelerinin daha çok pekişmesi için basiret ve dirayetle ülkenin yönetimine Başbakan olarak katkıda bulunduğunu ifade eden Şahin, Davutoğlu’nun azmi ve samimi duruşuyla milletin gönlünde taht kurduğunu aktardı.

Şahin, “Başbakanlık ve Genel Başkanlık yaptığı dönemde memleketimize yaptığı katkılar tarihin ve milletimizin şahitliğinde gerçekleşmiştir. AK Parti içerisinde yakın zamanda gerçekleşecek görev değişimini üzerine vazifeymiş kendi gündemlerinin bir numaralı maddesi haline dönüştüren bazı densizler abesle iştigal etmektedirler. Partilerinin utanç dolu tarihine bakmadan bu hareketin liderini her seferinde diktatörlükle itham eden bu zavallılara, geçmişte milletimize reva gördükleri zulümleri her fırsatta yüzlerine çarpmak boynumuzun borcudur. Onlar ne zamanki kendi tarihleriyle yüzleşmeye başlarlar bilinmez ama biz yine de basireti bağlanmış bu yüksek promilli şahıslara yılmadan anlatmaya devam edeceğiz. En basit örnekle, bizi diktatörlükle suçlayan CHP’nin Malatya’daki Veli’sinin ayak oyunlarını kamuoyu yakinen bilmektedir. Yüksek profilli Malatya Veli’sinin, itinayla yazdığı, yazdırdığı delegelerin bile tam oyunu alamamıştır. Malatya’nın Veli’si, tamamen kendi istediği gibi oynanan oyundan, Kenan Evren’in rekorunu kırarak çıkamamıştır. Kenan Evren, yüzde 92 oyla seçilirken Veli’miz yüzde 91’de kalmıştır. Atanan tüm ilçeleri, tüm kadın kolları yöneticilerini Malatya’nın Veli’si atamıştır” şeklinde konuştu.

Şahin, CHP Malatya İl Teşkilatı içerisinde yaşanan bazı durumların trajikomik bir hale dönüştüğünü kaydetti. Şahin, “Atanan tüm gençlik kolları yöneticilerini, var olan delege yapısını ilimizin Veli’si belirlemiş, buna rağmen korkmuş ve listeler değiştirilmiştir. Bazı isimler silinip yerlerine yeni isimler yazılmıştır. Sonuç: Kullanılan oy 2 bin 444, geçerli oy 2 bin 409, yüksek profilli Malatya Veli’sinin aldığı oy 2 bin 191. Kendi yazdığı delegelerin dahi oyunu alamamıştır. Bu durumda bile ilin Veli’sinin çıkıp Malatya’da demokrasi şöleninden bahsetmesi trajikomik bir hadise olmuştur. Kendi seçmeninin aklıyla dalga geçmiştir. CHP de, Veli’nin bu ayak oyunlarını başarı olarak görüp yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılığına getirmiştir. Kendi partisini dahi anlayamamış profilde bir figürün bizi anlamasını beklemek Malatya’nın Veli’sine yapılacak en büyük zulümdür. Malatya deyimiyle Veli’dir ne yapsa yeridir demiyoruz. CHP içerisinde belki de birçok kişiyi ikna çalışmalarımız sonuç verecek lakin bu partinin Malatya’daki temsilcisinin bizi anlayabilme ihtimali gittikçe azalıyor. Yerel yönetimlerde fark oluşturmaya kendi belediye başkanlarıyla yakın ilişkiler kurmak olarak algılayan bu zata memlekete hizmet etmek nasıl olur diye anlatmayı gözümüz kesmiyor. Bizi bu şekilde anlaması gayet doğal. Umutlarımız tükenmek üzere. Ne bizi anlayabiliyor, ne de kamuoyu, onun ağzından çıkan yüksek promilli sözleri anlayıp anlamlandırabiliyor. Memleketim adına kaygılıyım ve Malatya’nın Velisi’nin yakalandığı bu amansız Mitomani hastalığının tıp literatüründeki tanımının hekimlerimiz tarafından da kamuoyuna açıklanmasını, teşhis ve gerekli tedavinin uygulanmasını istirham ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Yüzde 49,5’un yüzde 52’den büyük olduğunu iddia eden bir hesap uzmanının genel başkanlık yaptığı bir partide girdiği her seçimde oy kaybetmesine rağmen kendisini başarılı diye kamuoyu lanse etmeye çalışan bir siyasi figürün ruh hali pek de iç açıcı görünmüyor. CHP’nin en yüksek profilli siyasetçilerinden biri olarak girdiği her seçimden hüsranla çıkan, CHP’deki siyasetçi kıtlığından olsa gerek CHP’den vekil seçilen Malatya’nın Veli’sinin laf-ı güzafları çevrede ciddi anlamda gürültü kirliliğine sebep vermeye başladı” diyen Şahin, Veli Ağbaba’ya seslenerek, uyarıda bulundu.

Şahin, “Ey Veli, titre ve kendine gel. Seni Malatyalı bir ağabeyin olarak uyarıyorum. Her fırsatta memleketini kötülemekten, devlet büyüklerine hakaret ve memleketine ihanet etmekten vazgeç. Yolun yol değil. Kimlerle arkadaşlık kurduğuna dikkat et. Kana susamışçasına ‘Kan dökmeden bu iş olmaz’ diyenler CHP’li. Paralel ihanet çetesinin savunuculuğunu yapanlar CHP’li. Güneydoğu’da PKK’ya operasyon yapan güvenlik güçleri yargılansın diyenler CHP’li. Türkiye Kürtleri İsrail’in Filistinlileri katlettiği gibi katlediyor diyenler CHP’li. Beraber iyi salladık diyenlerle, barajı aşsın diye ailecek HDP’ye oy verdik diyenler CHP’li. PKK’lı taziyelerinde bulunup ölen her PKK’lı terörist için gözyaşı dökenler, PKK’nın TV kanalında ‘Katil devlet’ diyenler, Savcı Mehmet Kiraz’ı makamında katleden DHKP-C’li teröristleri övenler, Türkiye İran’la savaşa girerse İran’dan yana olurum diyenler, Türkiye ile savaşa girsin diye Rus lideri Putin’in ayak suyunu içenler, hepsi CHP’li. Bütün bunlara bakıldığında vatanperverlik konusunda tamamının yüksek profilli oldukları doğrudur. AK Parti kadrolarının ise tamamı memleketine hizmet etmek için gecesini gündüzüne katan onurlu, milli ve yerli, dik duruşlu, vefakar ve fedakar insanlardan oluşmaktadır. Genel Başkanı, bakanları, milletvekilleri, il başkanları ve tüm teşkilatı milletimize hizmet etme gayesinde CHP’nin hasret kaldığı yüksek profilli dava adamlarının bir arada olduğu yerin adresi AK Parti’dir” diye konuştu.

iha

Etiketler: / / /

Yorumlar
 1. Erol dedi ki:

  %48 de istemeyen var.Muhtarlar tarafından kullanılan oyları çıkarsan %40 lara düşersin.

 2. CAFER dedi ki:

  Mustafa Şahin iki dönemdir malatya Vekili Allah rızası için Malatyalılar için Hangi Proje üretmiş Malatya için hangi projeye imza atmış ,Veli ağbabaya sataşmaklta başka ne yapmış sayın malatyalılar

 3. Birkez de Tarafsız olup yorum yapın, Sn V.Ağbaba sen vekilsin AKP Den başka bildiğin konuşabileceğin bir konu bulanmazmısın hep hakaretler, aynı ilin milletvekillerine aşağılayarak, düşük profilli Malatya’da çok demenin ne manaya geldiğinin herhalde fevkinde değilsin. Adam haklı sn Mustafa Şahin cevap Hakkı’nı kullanmış vallahi az bile saymış…

 4. Hakam dedi ki:

  Ben ne ak nede chp liyim gördüğüm odurki sahin bey sen veli agbabanin eline su dokemezsin.

  1. Osman ALBAYRAK dedi ki:

   Hakan Bey ağzına sağlık.

 5. memo dedi ki:

  ben Malatyalı olarak mustafa şahin gibi vekillerden utanıyorum. bu adam Malatyalıysa ben artık değilim hepinizin partisi batsın. malatyanın sorununu kaysı sorununu birgün ağzına aldınmı mustafa bey. derdiniz cumhurbaşkanı. baksana onun gibi seslenmişsin eyyyyyy….

 6. ilke dedi ki:

  saygıdeğer malatya vekilimiz mustafa şahin,malatyadan bağımsız milletvekili adayı olsa kimseden oy almaz..çünkü kendisi hükümetin vekili, kendisinin icraatı olmayınca, malatyaya faydası olmayınca.sağa sola çat.

 7. Miko dedi ki:

  Allahına gurbannn mustafa şahin

 8. Mert dedi ki:

  Arkandayız vekilim

  1. Osman ALBAYRAK dedi ki:

   Sıradaki

 9. Mert dedi ki:

  Korkma yayınla taraf olma ayrı ayrı yerlerden yorum atıyorum sırf yayınlayacakmısın diye ama klasik aynı sonuç bu memleket kime sahip çıkacağını bilir sizin gibileri ihtiyaç yok chp kafalı haberciler

  1. Osman ALBAYRAK dedi ki:

   Mert;Yazdığın yorumu Bir okusan sen bile bu kendinle dalga geçersin. Sap,Saman misali.

   1. Mert dedi ki:

    Yorumlar yayınlanmayınca 20e yakın yorum attım hiç birini yayınlamadılar enson bunu yazdım yayınladılar cahil cahil konuşma bilmeden

 10. M.Sinan Öztan dedi ki:

  Mustafa bey konuşurken ve kendi gibi düşünmeyenleri eleştirirken galiba aynaya bakarak konuşuyor.Ne derler önce kendi gözündeki çöpü çıkar.

 11. Cengizhan dedi ki:

  Ağzına yüreğine sağlık sn vekilim Mustafa Şahin senden başka hissiyatımıza-duygularımıza tercüman olan yok , makam için idare-i maslahatçı malum siyasetçilerden olmadığınız toplumun geneli tarafından hep takdir edilmektedir… Malatyanın Velisi ilimize her gelişinde malatyalının yüzde yetmişine herdaim hakaret etmekte helal sana yürekli güzel insan, rahmetli Hamido ancak böyle davranırdı.

  1. Osman ALBAYRAK dedi ki:

   Cengizhan; yorumlarınıza Sayın Hamido’yu alet etmeyin.

 12. ZAFER dedi ki:

  Dün Bu Türkiye Cumhuriyeti Kurucularından 2.Cumhurbaşkanı ilk başbakanı Malatya Milletvekili İsmet İnönü’ye partizanca ve siyaseten CHP li diye hertürlü saygısızlık Mustafa Şahinin mensup olduğu AKP genel başkanı tarafınan yapılmıştı ve o zaman Mustafa şahin hiç demedi ismet inönü Cumhurbaşkanı başbakan ayıp oluyor saygısızlık yapmayın. Şimdi bize erizki o zaman yapılan saygısılağa tepki göstermeyinin şimdi yapılanları saygısızlık olarak değerlendirmesi haddi değildir.

 13. Sağır sultan dedi ki:

  Editör harf hatası yapmış. Vali yerine Veli yazmış. Yoksa Şahin vekilim Güneydoğu’da operasyon emri vermeyen valileri görmez mi hiç? Şahin vekilim İmralı’ya gidip dağla taşla görüşen görevlileri görür, teröristbaşı Bebek katili ile görüşenleri görmezmi hiç? Dolmabahçe’de selfi yapanları görür, Habur’da davul zurna karşılanmaları vekilim görür. Yıllarca dersanecilik yapıp dersaneler için bir kelime etmezmi hiç?

 14. Mahmut dedi ki:

  Dün şanlı ordusuna binbir çeşit kumpas kurulurken, paşaları terörist ilan edilirken hepiniz bayram ediyordunuz. Bir askerle aynı karede görünmemek için köşe bucak kaçıyordunuz. O Aslan parçalarını hapiste ziyaret eden , davalarını takip eden, mahkemelere girmek için bibergazı ve hakaretler edilirken CESUR YÜREK VELİ AĞBABA VARDI. Şimdi titreyip kendinize gelmeye çalışırken alnınızdaki o malum sürecin lekesini görün ve sonra laf edin. Sizin demokrasi anlayışını “poşunun suç unsuru sayılması ise” Burhan abine sor o iyi bilir. Burhan abin iç güvenlik yasasını yamalı bohçaya çevirirken neredeydin? Asker polis iki yıl boyunca bir kişiyi durdurup kimlik bile soramadı. Valilerin operasyon izni vermedi. Sonra KUZU HAZRETLERİ biz yanlış yaptık dedi. Siz devlet yönetmeyi kandırılarak öğrenmeye çalışırken olan vatanını seven asker ve polise oldu. Allah’ın sopası yok!

 15. VAHİT VAR dedi ki:

  SENDE SÜTTEN ÇIKMIŞ AKKAŞIK DEYİLSİN YANİ

 16. Ahmet dedi ki:

  Hahaha sadece kahkaha attım cidden bu adam çok komik….

 17. Erhan dedi ki:

  Yoksa döversin değil mi. Aynı kadın sandık görevlisine yaptığın gibi…

 18. Safak dedi ki:

  Haburda seyyar mahkeme kurup PKK yı aklayan akp li. Dolmabahçe mutakabatini yayınlayanlar akp li. Montaj olmadığı kesinleşen meşhur 17/25 aralık tarihinin mucidleri akp li. Sürekli olarak kandırılanların ve bunu sıkılmadan beyan edenler akp li.bu ülkenin subaylarını sanık, teröristleri tanık yapan âkp li. Lehine mahkeme kararı çıktı mı yargıya saygı duyalim deyip, yeri geldiğinde ben mahkeme kararına saygı duymuyorum, duymuyorum diyenlerde akp.li… Daha yazalım mı Şahin bey… Sen önce bir kendi yoluna bak hele güldürme milleti☺

 19. Habip dedi ki:

  Ağzına sağlık vekilim sen olmazsan bunlara cevap berebilecek tek babayiğit yok

  1. Hasan dedi ki:

   Ağzı olan konuşmuş habip bey

   1. Mert dedi ki:

    Tıpkı senin gibi hasan bey

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."