Miram

Final


Malatyalife Residence
Malatya Haber -

EYMS’de Yönetim İçin Talipler Çoğalıyor

EYMS’de Yönetim İçin Talipler Çoğalıyor
 • 20.05.2019

Süper Lig ekibi Evkur Yeni Malatyaspor’da Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın 2 Haziran’da yapılacağının açıklanmasının ardından başkan adayları da çıkmaya başladı.

Evkur Yeni Malatyaspor Kulübü tarafından Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın 2 Haziran’da saat 10.00’da Orduzu Pınarbaşı Nurettin Soykan Tesislerinde, gerekli çoğunluğun sağlanamaması halinde ise 9 Haziran Pazar günü saat 10.00’da Battalgazi Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirileceği duyurulmuştu.

Sarı kırmızılı kulübün Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı 9 Haziran Pazar günü saat 10.00’da Battalgazi Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirmesi beklenirken, kulüp başkanlığına aday olan isimlerde netleşmeye başladı.

Evkur Yeni Malatyaspor’un ilk sivil yönetimi olarak takımı önce TFF 2.Lig’den Spor Toto 1.Lig’e, ardından iki sezon içerisinde Spor Toto Süper Lig’e çıkaran Adil Gevrek, yeniden sarı kırmızılı kulübün başkanlığına aday olmaya hazırlanırken, işadamı Muhammed Kılıç, kulüp başkanlığına adaylığını açıkladı.

Kılıç, adaylık açıklamasında Yeni Malatyaspor’u geleceğine dair güzel günlere ulaşmak için aday olduğunu ifade ederek, “Yeni Malatyaspor’un geleceği belediyeden beklenen yardımlarla çizilemez. Bu noktada Yeni Malatyasporı bir değişime ve dönüşüme ihtiyaç duymaktadır. Bu değişim ve dönüşümde amacım; kulüp ile taraftarı bütünleştirmek, Yeni Malatyaspor’un marka değerini arttırmak, ekonomik ve mali yapıyı güçlendirmek, kulübü kimseye muhtaç etmemek ve kulübün kendisine ait bir vizyon ve misyonla yoluna devam etmesini sağlamak” dedi.

Kılıç’ın ardından işletmeci Şevket Salik de Evkur Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanlığı’na adaylığını açıklamak için harekete geçti. Salik, düzenleyeceği basın toplantısıyla adaylığını açıklamaya hazırlanıyor.

Evkur Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanlığı’na aday olacağı öne sürülen Malatyaspor USA’nın başkanı ve Malatya İdmanyurdu’nun onursal başkanı Teoman Mutlu ise, bir süre önce yaptığı açıklamada, başkanlığa aday olmadığını belirtmiş ve  “Son günlerde sosyal medya hesaplarıma yazılan yazılar ve atılan mesajlardan dolayı sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ancak bu önemli sivil toplum grubuna karşı verilecek sorumluluğun karşılığında içinde bulunduğum iş dünyasının hacmi ve yoğun temposu sebebi ile bu özel göreve talip değilim. Bunu da belirtmekte fayda buluyorum. İş dünyasının bireyleri olarak bizlerin yönetimlere talip olma yerine şehrin amatör sporuna verilecek desteğin daha önemli olduğu kanısı taşıyorum. Malatya İdmanyurdu Spor Kulübü’ne vermiş olduğumuz katkı ve destekler ile zaten biz Malatya futboluna önemli bir destek sunuyoruz. Kaldı ki çok değerli YMS Yönetim Kurulu Başkanımız ve yönetim kurulu üyeleri, son 3 yılda yaptıklarıyla adlarını altın harflerle Türk futbolunun en değerli yerlerine yazdırmışlardır. Bizlere düşen başkanımızın yanında olmak ve ona destek vermektir. Bu bağlamda şehrin en önemli sivil toplum gurubuna tüm Malatyalıları desteğe bekler kongremizin hayırlı olmasını temenni ederim” demişti.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi

Etiketler: /

Yorumlar
 1. mehmet yördem dedi ki:

  adayların çıkması çok güzel herkese teşekkürler ama bizim başkanımız Adil GEVREK,tir..

 2. murat dedi ki:

  yiğidin hakkı yiğide… 4 yılda en az borçla 2.ligden süper lig beşinciliği ve avrupa’ya… macera’ya gerek yok. adil başkan’la devam.

 3. rıfat dedi ki:

  adil bey bu işi biliyor. macera aramaya gerek yok .ucuza alıp pahalıya satmak lazım onun için alt yapıda ki gençleri keşfetmek lazım. ne cevherler var Türkiye’mde. rahmetlik ilhan cavcav ı örnek almak lazım.

 4. M.ali dedi ki:

  Başanımız Adil beydir takımı sıfırdan bu noktaya getirmiştir eğer adaylar illada Malatya sevdalısı iseler Yeşilyurt 3 lige çıktı Yeşilyurt a sahip çıkıp varsa bir vizyonları Yeşilyurt u 3 ligden süperliğe çıkarsınlar.Saygılarımla.

 5. Kılıçarslan dedi ki:

  Kimseye laf söylemeye gerek yok herkes Malatyaspor a hizmet etmek için aday olmuşlar,güzel bir şey, NE MUTLU MALATYALIYIM DİYENE başarılar……………………..

 6. Başefendi dedi ki:

  Adaylığını açıklayan arkadaşların reklam amacıyla aday oldukları aşikar. Macera aramaya gerek yok. ADİL başkana vefasızlığın vebali büyük olur.

 7. mehmet dedi ki:

  Adil Gevrek.

 8. YMS dedi ki:

  BENİM BİR ŞEY DEMEME GEREK KALMAMIŞ KAMUOYU
  HER ŞEYİN FARKINDA ADİL GEVREĞE SAHİP ÇIKIN
  MALATYASPORU RAHAT BIRAKIN ADİL BAŞKAN MALİ YÖNDEN UEFA KRİTERLERİNE TAKILMADI ADAM İŞİ
  BİLİYOR MACERAYA GEREK YOK ADAYLAR ÇOK SEVİYORSA EĞER ÖNCE 5 MİLYON DOLAR BAĞIŞ YAPSINLAR HAYYY HAYYYY BAŞ ÜSTÜNE BAŞKAN OLSUNLAR

 9. Latif mustafa dedi ki:

  Adam gibi adam adil gevrek. Bize ne guzel heyecanlar yasatti. 2.ligden super lige. Adil gevrekten vazgecmek intihara sebebiyettir. Rabbin ondan razi olsun. Adil baskanla nice basarilara ins.

  1. Canercan dedi ki:

   Bravo

 10. Ahmet dedi ki:

  bir çok takımın borç batağında yüzdüğü bir ortamda,çok düşük bir bütçeyle lig beşinciliğini kovalıyorsa takım.Adil Gevrek başarılıdır.Devam etmelidir.Fakat bir önerim olacak.Yönetimin daha güçlü isimlerden kurulması gerekiyor.

  1. mete Kara dedi ki:

   kesinlikle doğru

 11. NSEYIR dedi ki:

  TUM MALATYASPOR İÇİN KALBİ ÇARPANLAR TEŞEKKÜR EDERİM….
  EĞER GERÇEKTEN MALATYASPOR U DAHA İYİ YERLERE GETİRMEKSE GAYE BAŞKAN ADAYLARI BİR ARAYA GELİP ADİL GEVREK YÖNETİMİNDE BULUSSUNLAR…HEM MADDİ AÇIDAN DAHA GÜÇLÜ OLUNUR HEMDE KİMSE KAYBETMEMİŞ OLUR…ZAMAN BİRLİK ZAMANI BOLMENIN AYRİSTİRMANİN GEREĞİ YOK…

 12. MEHMET dedi ki:

  BAŞKANIMIZ ADİL BEYLE DEVAM EDİLMELİ.

  Takımın zor günlerinde nerdeydiniz.Yeni maceralara atılmanın bir anlamı yok.

 13. BORA BARUT dedi ki:

  Kendisini hiç tanımam, yakından görmüşlüğüm bile yoktur ama Adil Gevrek bu takımı nerelerden nerelere getirdi ve bildiğim kadarıyla kulüp mali bakımdan da iyi bir seviyede. Koca Malatyasporu akbaba gibi kemirenler elleri kollarını sallaya sallaya geziyor artık yeni bir yıkım istemiyoruz. TEK SEÇENEK ADİL GEVREK

 14. yavuz dedi ki:

  Malatyaspor’u kötü kadroya rağmen iki yıldır ligde tutan sistem hocası oyun sistemiydi. Erol Bulut , sistemi sayesinde oyuncuların yetersizliği sırıtmadı. Önümüzdeki sezon bu sistem devam etmelidir. Bir sistem hocası bulunmalı veya Erol Bulut ile yeniden anlaşılmalı.Aksi halde son üçlüye yaklaşırız.

 15. hakkı dedi ki:

  rant kızıştı ligden de düşmedik ya çoğaldılar . hikmet tanrıverdi döneminden sonra olduğu gibi , futbolu bile diyemeyen biri gelir başkan olur. celile 1 milyon verip oynatmadan küme düşürür. sonra da alacağını alır gider…. adil başkanımız iyidir tek kusuru var transferleri çok geç yapıyor bedava adam olsun diyor. maliyeti düşünüyor ona da eyvallah da. kamara klübe takıma şehire alıştı oynamaya başladı sezon bitti. paraları alıp gidecek sözleşmesi 6 aylıktı… hayırlısı olsun Malatyamız için….

 16. f.duman dedi ki:

  Adil başkan tek adayımızdır.başkasını tanımıyoruz.

 17. Aspuzulu dedi ki:

  Takım için farklı adayların çıkması demokrasi açısından sevindirici.Ancak maceraya gerek yok eski günlerimizi unutmayalım.Başkanı da farklı konular üzerinden cahilce eleştirip küstürmeyelim.

 18. Yılmaz dedi ki:

  Takımı en dipten zirveye taşıyan ekiple devam edilmeli. Kulüp parasını çarçur etmeyen, ince eleyip sık dokuyan, takımı zor zamanlarında kollayan sayın Adil Gevrek devam etmeli. Aksi halde seneye PTT 1. Lig yolu görünür.

 19. Ümit Coşkun dedi ki:

  Bu takımı 2.ligden alıp Uefa kupasına gidecek seviyeye getirmiş bir başkanı kimse eleştiremez. Ayıptır . 2.ligdeyken kimse başkan adayı olmuyordu yine geldiler üşüştüler. Baktılar borçsuz gidiyor takım. Bazıları para var diye ayaklandılar. Vizyon da neymiş arkadaş adam gibi bilet alıp maça giden yok. Stadı oraya Adil başkan mı yaptı 🙂 güldürmeyin insanları Hayırlı Ramazanlar.

  1. Ahmet dedi ki:

   aynen katılıyorum.

 20. Kenan dedi ki:

  Kesinlikle ADİL GEVREK!!!
  Diğer adayların MalatyaSpora şimdiye kadar,ne katkıları olmuştur.Maddi,manevi. Kulübe silahlı saldırı oldu.Ne yaptılar.Ne söylediler.
  Hangi deplasmana gittiler.
  Biri çıkıp açıklasın bizde bilelim.

 21. Taha dedi ki:

  Biri gitsin pastasını satsın diğeri gitsin arabasını silsin bu işlere Çapları yetmez.Adil gevrek çok mu başarılı evet Ortada sonuç var kötü giden ne var ki şampiyonlar Ligi finali mi bekliyorsunuz.

  1. hakkı dedi ki:

   katılıyorum söylediklerine tek bir kusuru var başkanın. transferi çok geç yapıyor. adam takıma klübe şehre ısınana kadar sezon bitiyor.

 22. Ruşen ucar dedi ki:

  Başkan adayları hangi başarızlığı gördüler ki aday oluyorlar ..iyi niyetli görmüyorum..taraftar olarak benim adayım adil gevrektir…çünkü en az benim kadar şehrini seviyor ve dahada önemlisi taraftar. .

  1. ferhat kurak dedi ki:

   Senin Allah’ına gurban Ruşen Bey.Aynen katılıyorum.

 23. kadir dedi ki:

  15. yıl önce şişirme faturalarla efsane malatyasporu amatöre atanları bu memleket unutmadı. bundan 15-16 yıl önce. dolar bir lirayken. o zamanki para birimi olan celil sağıra bir tirilyon. ahmet yıldırıma 750. milyar. alpere 500. milyar. serdar samatyalıya 600. milyar.. mehmet budaka 450 milyar.. 60 ton et faturası. iki ton dondurma faturası.. iki ton havyar faturası gösterip ve hayali paralarla malatyaspor gibi çınarı devirenleri bu memleket unutmadı. büyük şehir bld. başkanı selahattin gürkan. adil gevrekten vaz geçmez inşallah yoksa aynı seneryo yazılır bu böle biline

  1. reis dedi ki:

   muzu unutma reis 🙂

 24. Vahap dedi ki:

  Adil başkan yemeye çalmaya çırpmaya gelmedi kayyum günlerini tesislerin halini takımın bulunduğu pozisyonu şu anda bulunduğu pozisyonu unutmadık unutmayacağız. Ayrıca bu adaylar tesisi kursunladiklari zaman nerdelerdi sorarlar insana.!

  #CesurYürekAdilGevrek

 25. Ramazan dedi ki:

  Bu arkadaşlar en son malatyanin hangi maçına gitmişler acaba merak ettim gerçekten hizmet ise amaçları gelsin tek liste halinde yönetime girip daha güçlü bir yönetim kurulu olustursunlar

 26. Clas dedi ki:

  ADİL GEVREK Seçimli Olağan Genel Kurulda Fark Atar…Hiçkimse Başkanlık için heveslenmesin…Bu Takım Buralara Geldi ise Kimin Sayesinde Geldi…Adil Başkanı Seviyoruz….Doğanşehirden Sevgiler Sayın Adil Gevrek…

 27. Ihsan dedi ki:

  Âdil başkan la devam etmeli bence kimseye ihtiyacı yok adil başkan başta olsun yeter

 28. Deniz dedi ki:

  Kayyum gunlerini unutmadik varsa yoksa adil babaa

 29. Fth dedi ki:

  Merak ediyorum acaba takımın durumu ve mali yapısı kötüye gitseydi bu kadar aday çıkarmıydı.

 30. ATEŞ 44 dedi ki:

  Aman diyelim örnek; efsane Malatyasporumuz… Biz Adil başkandan raziyiz… Ayagimizi yorganimiza göre uzatmaliyiz.

 31. 44malatya dedi ki:

  Adil.baskanla.devam.ederse.daha.iyi.olur.baskanin.cok.emmek.verdi.unutmayin.uyeler

 32. KerimDayı dedi ki:

  Adil Başkan. Gerisi yalan. Diğerleri takımı batırır. Adil Gevrek adamın kralı. Malatya o na sahip çıkmalı. Biz Başkanımızın yanındayız.

 33. Deka dedi ki:

  Malatya adil başkana sahip çıkmalı çok emek verdi mirasyediler gelmeye çalışıyor

 34. YASİN ÇİFTÇİ dedi ki:

  Âdil Gevrek Başkanı Sonuna Kadar Destekliyoruz. Yancıları ve yanaşmaları Evkur YeniMalatyaSporun yanında yöresinde görmek istemiyoruz.
  #CesurYürekBaşkan. #HaraçÇetelerineVeSahteKabadayılaraGeçitYokAdilBaşkanVarken… ! ! !

 35. Ali Doğan dedi ki:

  Takım alt liglerdeyken nerdeysiniz agalar.

 36. Kemal dedi ki:

  Yemeye mama var koşun

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."