Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

EYMS’nin Süper Lig Bütçesi 90 Milyon TL

EYMS’nin Süper Lig Bütçesi 90 Milyon TL
 • 01.07.2017
 • Evkur Yeni Malatyaspor’un gerçekleşen mali genel kurulunda kulübün 5 milyon 909 bin TL borcu olduğu ve 2017-2018 sezonu için tahmini bütçesinin ise 90 milyon TL olduğu açıklandı

Süper Lig ekibi Evkur Yeni Malatyaspor, Olağan Mali Genel Kurulu gerçekleştirildi. Süper ligin yeni ekibi Evkur Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek; göreve geldiklerinden itibaren kısıtlı bütçelerle çok büyük başarıları imza attıklarını belirterek, 3 yıl içerisinde iki şampiyonluk yaşadıklarını söyledi. Gevrek, şimdiye kadar 6 tane transfer yaptıklarını, 7 tane transfer daha gerçekleştireceklerini belirterek, süper ligdeki 3 yıllık hedeflerinden birisinin UEFA olduğunu açıkladı. Süper ligin yeni ekibi Evkur Yeni Malatyaspor’un süper lige yaklaşık 37 milyon TL tutarındaki bütçe ile çıktığı ve yeni sezon için tahmini bütçesi ise 90 milyon TL olarak belirlendi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda yapılan mali genel kurulda Divan Başkanlığını Malatya eski milletvekili İhsan Koca yaptı.

Mali genel kurulun açılış konuşmasını yapan Evkur Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek şunları söyledi;

“BAŞARIMIZ TÜRKİYE FUTBOL TARİHİNDE YOKTUR”
“3 yıl içerisinde baktığınız zaman, rakiplerimize baktığınız zaman kısıtlı bütçelerle bana göre çok büyük başarılara imza atıldı. Belki bazı kesimler tarafından bu başarılara gölge düşürüldü, bu başarılar görmemezlikten gelindi ve farklı şeyler düşünüldü. 3 yıl içerisinde Malatya futbol tarihinde baktığınız zaman; kısıtlı bütçeyi söyleyin, tesisi deyin, alt yapıyı deyin, stadı deyin, ne derseniz deyin, geçmişteki olan sıkıntıları deyin, ama onlara rağmen bana göre çok büyük bir başarı var burada. Ve sadece Malatya değil, Türk futbolunda da baktığınız zaman, geçmişine baktığınız zaman 3 yıl içerisinde başarılara hep beraber imza attık.”

“SÜPER LİG HAVASI YOKTUR”
“Biz şuanda süper ligdeyiz. Süper lige çıkmışız. Ama şunu da üzülerek söylemek istiyorum; maalesef sanki yani biz süper ligde değiliz, biz daha 2. Ligdeymişiz gibi bir havayla karşılaşıyoruz. Bu beni üzüyor. Yapmış olduğumuz bu kadar emekler ve sizlerin taraftarın, herkesin yapmış olduğu emekler bir anda arka plana atılıyor. Bu doğru bir şey değil. Süper lige çıkmış bir takımın bana göre bir şehrinde süper lige çıkması demektir.”

“ASIL ŞAMPİYONLUK TESİS VE ALT YAPIDA OLACAK”
“Aynı zamanda Malatyaspor’u temsil edeceğiz, hem de Doğu ve Güneydoğu’nun tek takımıyız. Ve bu anlamda bugüne kadar Malatyaspor camiasındaki o birliği ve beraberliği sağladık, hedeflerimizden Doğu ve Güneydoğu’nunda bu işi sahiplenmesi. Şunu söylemek istiyorum; 2 şampiyonluk yaşadım, ama benim kendi hayalim oraya bir tesis yapmak ve alt yapıyı güçlendirmek. Onu yaptıktan sonra bana göre en büyük şampiyonluk benim için odur. Artı şampiyonluk o alacak.”

“SÜPER LİGDEKİ 3 YILLIK HEDEFİMİZDE UEFA VAR”
“Tabi ki; süper lige çıktık ve süper ligde mutlak kalıcı olmamız lazım. Malatyaspor’un olduğu her yerde, 2. Ligden bu yana hep hedefi oldu. İkinci ligde şampiyonluğa oynadı, PTT Ligde de şampiyonluk oynadı. Süper ligde de bir hedef olması lazım. Tabiki ilk yıl kalıcı olmak, onu biliyoruz. Kolay değil, oraya çıkmak kolay olmadı. Burada durmakta kolay olmayacak. Ama biz İnşallah ilk yılımızda kalıcı olacağız ve biz 3 yıllık planlama yaptık. Teknik direktörümüz ile beraber, biliyorsunuz takımın başına Ertuğrul Sağlam’ı getirdik. Bana göre; Türkiye’de büyük başarılara imza atmış, Anadolu takımlarında şampiyon olmuş ve gittiği her takımda da başarılı olmuş bir hoca ile anlaştık. Ertuğrul Hoca ile bir anlaşma yaptık ve 3 yıllık bir planlama yaptık. O 3 yıl içerisinde Malatya’nın hedefi olmazı lazım, dedik. Tabiki ilk yıl bizim için önemli, bunu parantez içerisinde mutlaka olması gerekiyor, ama şu da olmaması lazım; ya biz ilk yıl düşmeyelim, aman düşmeyelim, paniğini de yaşamamız lazım. O anlamda yapacağımız transferlerle, yapacağımız, atacağımız adımlarda hassas bir şekilde, dikkatli ve titizlikle bunlara dikkat ediyoruz. Ve bu anlamda da bizim Malatyaspor olarak, Evkur Yeni Malatyaspor olarak, hedefsiz olmamamız lazım. Mutlaka hedefimiz olacak ve bu hedef içerisinde de, tabiî ki ilk yıl kalıcı olmak, onu söylemek istiyorum. Ve ondan sonraki o planlamanın içerisinde işte UEFA dedik. 3 yıl içerisinde neden UEFA olmasın? Ben burada 3 yıl önce ‘süper lige çıkarız’ dediğim zaman, çok iyi biliyorum, çok iyi hatırlıyorum arkadaşlarımız, ben kızmıyorum, hakta veriyorum kendilerine, çünkü tanımıyorlardı, hiç kimse inanmadı. Hiç kimse 3 yıl içerisinde süper lige çıkacağımıza inanmadı.”

KULUBÜN 5 MİLYON 909 BİN TL BORCU VAR…
Açılış konuşmasının ardından mali tablolar genel kurul delegelerinin bilgilerine sunuldu. Evkur Yeni Malatyaspor’un kurulda geçen sezondan takımın 5 milyon 913 bin lira borcunun olduğu kaydedilerek, Spor Toto Süper Lig tahmini bütçesinin ise 90 milyon lira olarak belirlendiği bildirildi. Evkur Yeni Malatyaspor’un geçen sezon gelirinin 31 milyon 67 bin TL olduğu, giderinin ise yaklaşık 36 milyon 900 bin TL olduğu, aradaki farkın ise 5 milyon 909 bin TL olduğu belirtildi. Mali tablolar oy birliği ile kabul edildi.

“BORCUMUZ VAR, AMA 3 MİLYON EURO BONSERSİVİSİMİZ DE VAR”
Mali genel kurul sonrası teşekkür konuşması yapan Evkur Yeni Malatkyaspor Başkanı Adil Gevrek, “5 milyon da borcumuz görünüyor. Tabi burada şöyle bir durumda var, o bütçe içerisinde yaşamış olduğumuz başarıların, futbolcu bonservis gelirimiz yok orada. Onu da söylemek istiyorum. Çünkü bizden, şuanda kulüplerden tercih edilen, istenen futbolcular var, bunlar da aşağı yukarı 2.5-3 milyon (Euro) civarında. Yani onu bugün vermiş olsaydık bizim şuanda 5 milyon borç değil de, belki 10 milyon kasamızda para olacaktı. Yaşamış olduğumuz 3 yıllık şampiyonluğun yanında bir de kulübe kazandırmış olduğumuz bonservisli futbolcularımız var. O anlamda da bugün 2-3 tane futbolcumuz için yurtdışında, yurtiçinde teklifler var. Ama biz bunları süper ligde kadromuzda tutacağız. O anlamda kulubümüze bir değer katmış olacağız. Tabi 2.5-3 milyon derken Euro. 2.5-3 milyon Euro civarında.” ifadelerini kaydetti.

“7 TRANSFER DAHA YAPACAĞIZ”
Gevrek son olarak ise transferler konusunda bilgi vererek; “En güzel şekilde temsil edeceğiz. Son olarak şunu söyleyeyim, transfer olarak belki merak edenler vardır, biliyorsunuz 6 tane transferimizi yaptık, 7 tane transfer daha yapacağız. İnşallah onlar nokta transfer olacak, doğru transfer olacak. Malatyaspor’u ayağa kaldıracak transferler olacak.” dedi.

Burhan KARADUMAN, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. ali sami dedi ki:

  İkinci bir hususta takimin ismi. Bu takim bilinen eski malatyaspor değil o ismi kullanmasi da mümkün değil çünkü her kesin bildiği gibi isim hakkinin devralinmasi yeni malatyasporun elinde değil. ancak malatyaspor hukuki soreunlarini çözer bir sikinti kalmaz o zaman malatyasporla birleşik kongre yapilir ve isim değişikliği olur.. bunu bile mesele yapmak artik iyi niyetle bağdaşirmi bilemem.

 2. ali sami dedi ki:

  Takimin adini eleştir Yönetimi eleştir, kongreyi eleştir, pantolon rengini eleştir iyi hoş ama arkadaşlar ne katki verdik takima genel kurula bile gitmeyen statlarda tribünleri boş birakan en ufak bir sikintida her türlü tepkiyi hakaret düzeyine çikaran insanlara sözümüz yok mu. Bir sabredelim 3 yilda 2 küme atlayip süper lige çikan bu takima neden haksizlik ediyoruz. Yönetim para veriyor mu vermiyor mu yerine yönetim bu klubun finansman ve bütçesini iyi idare ediyor mu etmiyor mu demek daha doğru değil mi.

 3. Ramazan Solmaz dedi ki:

  Arkadaşlar;Ortada bir şampiyonluk var,bu kolay elde edilen bir başarı değildir.Yönetimde kim olursa olsun,dili dini ırkı kariyeri,kılık kıyafeti ne olursa olsun,bir başarı var baş tacı edilmelidirler.Küçük büyük herkesin emeği vardır.Kısa.Orta,uzun vade planlar yapılması ve destek verilmesi gerekirken,kıyafete takılmak,boş eleştiriler yapmak ucuz söylemdir.Beğenmediğiniz bu insanlar takımı şampiyon yapmış.Süper lig de kalıcı olmak için malatya’nın kenetlenmesi önemli bir ihtiyaçtır.Dışarıda yaşayan bir Malatyalı olarak,Yönetime,teknik heyete,futbolculara sahip çıkmanızı çok arzuluyoruz.Bir takımın süper ligde olması o şehire ne kadar katma değer sağlıyor,hepiniz biliyorsunuz,saygılar

 4. efsane dedi ki:

  hani evkur ve yeni isimleri çıkarılacaktı, hani Malatyaspor arması ve renkleri tekrar gelecekti. kusura bakmayın EYMS gibi kısaltma isimlerle takım reklam panosuna döndü.hiçbir ciddiyeti kalmadı nerde o efsane MALATYASPOR. yazık çok yazık.

 5. Riza dedi ki:

  Bu muktedir yönetim(!) Belediye başkanının Malatya’ya hediyesidir. Cebinden para çıkmadan başkanlık ve yöneticilik yapılan tek süper lig kulübüdür. Kimse aday olmasın diye tüzüğü değiştin. Para bağışı kuralı getirdin. Ama ne sen yine yöneticilerin ( gerçekte böyle bir yapı yok) para vermeyin. Hem başkanlık sayesinde siyasilerle iç içe ol hem reklamını yap hem etinden sütünden faydalan hem de bir kuruş verme. Ayrıca delege falan yok. Resimdekiler tamamen fon durumundalar. Kuru kalabalık. Tam bir uzman(!) işi. Kutluyorum.

 6. Futbol seven dedi ki:

  Siyasiler sadece başarı olduğu gün orda oluyor .ihtiyaç olduğu zaman degil. Inşallah siyasiler futboldan tamamen uzak durursa futbolumuz tarafsizlasir guzellesir. Insanlar istediği gibi giyinir gezer daha siz insanların giyimine müdahale edip bu takımın basari bekliyorsunuz .Bırakın artık bu tür geri kalmış dusumceleri. Futbol konusacagjniza adamın pantolonunu konusuyorsunuz. Hep destek tam destek.yensede yenilede kalsa dussede sokakta oynasa kaldırımda bile desteklemektir sehrin takimini desteklemek. Yönetime ve takımımıza basarilar.

 7. Eray dedi ki:

  Ortalama 25 milyon euro ediyor bu ligin en düşük bütçeleri arasında gösterilebilir transferde takımı borclandirmadan devam edilmeli bu yıl bütçe tamamen tuketilmezse takım ligde tutunabilirse yeni Sezonlar için ekonomik olarak çok daha güçlü malatyaspor oluşacaktır, yönetim düşük bütçeyi idare etmeyi biliyor teknik direktör Ertuğrul sağlam da futbolcuları iyi idare edebilirse takımımız süper ligde kalıcı olacaktır

 8. Bureli dedi ki:

  Korler sagirlar birbirini agirlar hani birlik kurdugun kurum ve spor adamlarinin temsilcileri cunku yok .divana da helal olsun ayrintilari gorme ve onayla
  Son olarak bunlara ragmen uc yilda iki sampiyon buyuk basari
  Bunlarida efsane malatyaspora donmeyin diye yaziyorum

 9. mehmet SARICI dedi ki:

  Sayın başkanımıza olan şahsi güvenim tamdır. Hazıra konmadın. emek, gayret samimiyet sabır ile takımı bu seviyelere getirip tüm Malatyalılara gurur yaşattın. Allah razı olsun.
  1- Siyasiler ve belediye başkanları ve oda ve birlik başkanları sivil toplum kuruluşları temsilcileri v.s. hiçbiri yoktu. davet mi edilmediler yoksa davete icabet mi etmediler ?…. Eğer davete icabet etmedilerse bu durumun kamuoyu ile paylaşılması lazım .
  2- Evkur Yeni Malatyaspor Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı önemli bir toplantıydı. Çünkü MALATYASPORUN geleceği şekilleniyor ve temeli atılıyor.
  3- Adil başkanımızın dürüst ve sadakatinde zerre kadar şüphem yoktur. İnşallah yönetimdeki her arkadaşı da kendisi gibi dürüsttür.
  O pempe pantolonlu arkadaşı bende merak ettim. İyi bir insan olabilir ama giyim tarzı malatyamızın değer yargılarına biraz yakışmamış.
  Malatya spora TIRNAK KADAR EMEĞİ OLAN hiçbirini asla unutmayacağız. Emeği olan herkese derin şükranlarımı arz ediyorum.

 10. Osman Alici dedi ki:

  1.Su Resim profiline bakiyorum Ah malayam vah malatyam diyorum yazik koc koca malatyamizdan cikan yonetime bakiyorum isine saygi malatyamiza saygi duyan kactane yonetici var acaba giyilen kiyafetler bunun ornegidir.
  2. Salonda 60 kisi var bunlari 15 tanesi kulup persobeli hocasi calisani caycisi soforu. 15 tanesi basin yani basindaki abilerimiz.15 tanesi yonetimin amcasin oglu dayisi deynekcisi hisim akrabasi geriye 15 kisi kaliyor onlarda zaten sahnede yonetici sen nasil mutceyi onayliyorsun bir tane delegeden kisi yok toplasan ya 10 delege cikar cikmaz yazik gunah ne belediye dernek sivil toplum dernekleri taraftar dernekleri milletvekilleri parti baskanlari neredeler bumu bizim super ligimiz oturun bir dusunun
  3.alt yapi diyorsun sadece guliyorum okadar kac kere alt yapiyi denetlediniz kac antreman izlediniz bir rapor isteyin bakalim yas katagorilerine gore bir senede ne yapilmis kimler ne kadar antreman yapilmis. Acnak baska kuluplerden sporcu alarak liglere katiliyorsunuz siz ne cikariyorsunuz buna bakin sanayi kale adafi karakavak cirmikli battalgazi olmassa sporcu bulamiyorsunuz bir alt yapi trasfer gecmisinize bakin baska bir sey demiyorum

 11. Şahin dedi ki:

  Salonda önde oturan sahne fotoğrafında arkada duran pempe pantolonlu arkadaşı merak ettim.Bu arkadaş Süper Ligde oynayacak olan Yeni Malatyaspor’un bir yöneticisi mi? Yönetici ise adı nedir?Kongre için pempe pantolon tercihi ve zevki ilginç biri olduğunu gösteriyor sanki.Pempe pantolonlu bir Malatyaspor yöneticisi.Sizcede ilginç değil mi?Pempe pantolon giyen adamın neyini ciddiye alacağız!!!! Sayın Ahmet Çakır devreye girip şu yönetimi süper lige yakışır bir kadroya kavuşturun.

  1. Sebahattin Demirhan dedi ki:

   herkes kendisinden sorumludur bir insan kendi giydiğini kendine yakıştırıyorsa konu bitmiştir seni de ilgilendirmez.psikolojide senin anlayacağın dilde söyleyeyim : insanları giyimine göre yargılayanlar da kendi açıklarını başkalarını eleştirerek örterler ! sen o pembe pantola takılma ! Bu kodro iki kere lig terfi ettirdi ! Önemli olan kılık kıyafet değil beynimizin içi ! bu zihniyet için yapacak bir şey yok ne yapsak da geri kafalı zihniyet her zaman olacak görmezden gelmek umursamamak en iyisi. Allah ıslah etsin bu gibilerini …

  2. Ankaralı dedi ki:

   İnsanları giyimiyle kuşamıyla yargılayamasın ve ön yargılı davranmayın siz malatyaspor taraftarı olamasınız çok biliyorsan yönetimini oluştur gel bu yarışın içine gir uzaktan davulun sesi hoş gelir parmağı olan klavye ye sarılıyor

  3. akif emre dedi ki:

   Pembe pantolon olayı; Maalesef vatandaşlarımızın büyük çoğunluğunun genel düşünce yapısını ortaya koyuyor. Şehrimizin, takımımızın onca sorunu varken bir arkadaşımızın giydiği pantolona odaklanmak ve onu eleştirmek! Ne kadar boş işlerle uğraşıyoruz …

 12. ibrahiM44 dedi ki:

  Malatyaspor taraftarının fikrini almazsan yanliz kalirsin irfan buz u gönder ondan sonra destek bekle

 13. Turgut Öztürk dedi ki:

  Havayı sen ve yönetimin verecek. Takımın efsane Malatyasporla birleşmesi bu hava için olmazsa olmazdır.

 14. Irfan44 dedi ki:

  Sayın Başkan sizi ve yaptıkları nizi malatya camiası asla unutmayacak şu mali kongreyi görünce ne kadar yanlız olduğunu bikere daha gördük sana dil uzatanlar kesinlikle bu takıma ve şehre zarar vermek isteyenlerdir

 15. Malatyalı dedi ki:

  Kocaman malatya şehrinin takımı süper ligde ve kongreye katılım sayısı 60 -70 civarında. 250 bin nüfuslu trabzon şehrinin kongresine baksanz kalabalıktan içeri girilmez. Trabzon büyük takım diyebilirsiniz ama ikimizde aynı ligdeyiz çok gelişmemiz lazım her açıdan süper ligde olduğumuzun farkına varmazsak işimiz çok zor bugün bos salonda kongre, yarın boş tribünde maçlar, sonra boş oyun oynayan futbolcular… bu böyle gider. Takıma yönetime ve teknik heyete sahip çıkarak gerçek malatya ruhunu gösterme zamanı geldi diye düşünüyorum.

 16. yakup dedi ki:

  Adamın hasısın . birileri gibi hazıra konmadın . hazırı tüketip kaçmadın . şimdi ağızları sulanıyordur

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."