You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.


You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.
Malatya Haber -

Fahri Kayahan’da Düzenleme Çalışması

Fahri Kayahan’da Düzenleme Çalışması
 • 05.02.2016

Fahri Kayahan Bulvarında Malatya Büyükşehir Belediyesi, değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmalarına başladı.

Spor ve Yaşam Merkezi, Nikah Sarayı, Kernek Şelalesi, İsmet Paşa (Hürriyet) Parkı ve Kanalboyu projelerinden sonra  Büyükşehir Belediyesi, Şimdi de Fahri Kayahan Bulvarı’nın ortasına kanal projesi gerçekleştiriyor.

Fahri Kayahan Bulvarında ilk olarak MASKİ alt yapı çalışmalarını yaptı. İçme suyu hatları çelik borularla değiştirilirken, abone bağlantı çalışmaları da büyük oranda tamamlandı. Kanalizasyon hatlarının yenilendiği bulvarda elektrik, doğalgaz, telefon, internet gibi bağlantılar ise ilgili kurumlar tarafından yapılıyor.

6d85e940-51e6-4e56-9350-13dcf6f7d7faFreze makinesiyle eski asfaltın kazıldığı, orta refüjün kaldırıldığı 3 kilometre uzunluğundaki Fahri Kayahan Bulvarı üzerinde, 3,5 metre genişliğinde yapılacak kanal projesi, bölgeye ayrı bir estetik katacak.

Büyükşehir Belediyesi bulvar üzerinde 120 cm. genişliğinde bisiklet yolları, 280 cm yaya yürüyüş yolları, yolun her iki tarafında 2 metre genişliğinde araç otopark yerleri, 3,5 metre genişliğinde havuz kanalları yapacak. Büyükşehir Belediyesi bulvar üzerine ayrıca 800 adet ağaç, 400 adet de aydınlatma direği yerleştirecek.

7f6b68b1-6e38-4281-9acc-c4f73607bf95Bülten- malatyahaber.com

Etiketler:

Yorumlar
 1. oğuzhan göksu diyor ki:

  bu kadar hantal çalışma görülmemiş. hiçmi başka belediyelerin çalışmalarını görmediniz böyle yarım bırakıp her tarafı toz toprak içinde bırakacaksanız hiç başlamazsanız daha iyiyiydi tam bir yıl oldu daha bitmedi. ihalede gün şartı bırakılmadımı yoksa. çünkü hiç çalışan yok olsada bir iki kişi hız vermenizi ve yağmur kar olmadan işleri toparlarsanız memnun oluruz. saygılarımla

 2. Sude diyor ki:

  Bence güzel

 3. Mahmut diyor ki:

  Malatya’da en son açılan bulvar… Malatya’da yeni bir bulvar açarken mutlaka VİRAJ lı mı olması gerekiyor? DÜMDÜZ bir yol yapmak yasakmı ?!!!

 4. Ali Demirel diyor ki:

  Elinize aldığınız bi işi de becerin köy yoluna dönmüş durumda fahri Kayahan evimize gidemiyoruz Çakır Başkan göreve

 5. Kernekli diyor ki:

  Kanalboyunu kernek parkını hallettiniz sıra fahri kayanamı geldi Biz hakediyor seçim olsa %70 yine vereceğiz.

 6. Erhan diyor ki:

  Belediyenin yaptığı işler hep fiyasko kanalboyu Hürriyet parkı ve bugunde saat 17 den beri sular kesik saat suan 24.00 sular akıyor çok çalışıyorlar belli

  1. ahmet akşems diyor ki:

   Yapıcı olalım biraz.Malatya’ya yapılan hizmet hiçbir ile

   1. ahmet akşems diyor ki:

    hiçbir ile bu hizmet yapılmıyor…

 7. Çarşıbaşılı diyor ki:

  Yazıklar olsun böyle bir belediyecilik anlayışına. Evet güzel bir proje ama bir Malatya’nın bir tarafına böyle şapkadan proje için çalışma yapacaklar diğer tarafta Orduzu Çarşıbaşında ise milleti çamura mahkum edecekler. Bu yüzden yazıklar olsun millet arasında böyle hizmet ayırımı yapanlara…

  1. adil dere diyor ki:

   aynen katılıyorum. malatya’nın bir çok yeri (şimdi saysam bitmez) rezil durumda. adamlar süs peşine düşmüş. onuda becerseler bari

 8. engin baba diyor ki:

  Ağır tonajlı araçların girmesini yasaklamalı kent trafik.

 9. ersin diyor ki:

  Düzenlemenin kısa sürede bitirilmesi esnafında vatandaşında hayrına olacak Yetkilelere sesleniyorum lütfen kavşaklara kent trafik ekibi konulsun her gün büyük risk yaşıyoruz.bu gün yine talihsiz bir kaza oldu daha büyük kayıplar yaşanmadan kavşaklar kontrol altına alınsın…

 10. mustafa diyor ki:

  herkes kanaldan bahsetmiş ama ortada kanal yok süs havuzu var ben mi yanlış görüyorum ???

 11. yavuz diyor ki:

  Halkın parası harcanıyorsa halka sorulmalı buraya kaç çeşit proje yaptınız ve öncelikle bulvar sakini ve esnafına sordunuz.Asıl sorun siyasi iradede gönül verdiğimiz siyasi parti bize sormadan aday bu der ve bizde bunu seçiyorsak bu başkanda bize sormaz.Sonuç olarak sistem hatalı

 12. yavuz diyor ki:

  Fahri kayahan alt başından başlayıp gündüzbey civarına kadar gidecek istiklal caddesinde ki gibi bir tramvay yapılsa yolun ortasına hem nostalji olur araç trafik problemi azalır yol müsait memleket müsait inanın böyle bir şey yapsanız da komisyonlarınızı alırsınız

 13. kalkan diyor ki:

  Kanalboyu gibi fiyasko olmaz inşallah

 14. kadir diyor ki:

  suyu nerden temin edecekler? Horatadan mı salacaklar acep. sayın zeki sarılar…ne yaptın bu arada müdür? çılgın işler ne alemde?

 15. Bülent diyor ki:

  Mevcut haliyle araç trafiği için yetersiz olan F. kayahan bulvarı bisiklet yolu+araç parkı+yürüyüş yolu+ kanal = geriye bir şey kalmıyor, anlayacağının bu proje 3,5 km bulvarın tamamında hayata geçemez. bazı yerlerde bilinçsizce bina inşasına izin verildiğinden proje için uygun değil.Proje bittiğinde araçlar nereden geçecek düşünmek lazım. Allah için 15 yıllık bulvara kaldırımı çok görenler nereden oldu da böyle bir projeyi uygulamaya koyuldular.İnşallah iyi olur.

  1. ahmet akşems diyor ki:

   Yorumlara bakıyorum arkadaşlar hep bardağın boş tarafına bakıyorsunuz.Böyle güzel bir kadro ve böyle güzel bir hizmet nerede var?Malatya’ya yapılan yatırım hiçbir yere yapılmıyor.Nankör olmayalım ki hizmetler son hızda devam etsin.

 16. Harun diyor ki:

  Altyapıda kullanılan borular kaliteli ama işçilik kötü ve yanlış, kum destekleme yapılmamış. 20 yıldır İstanbul’da altyapı yapan biri olarak çok üzüldüm. Yollar kısa süre sonra tekrar kazılmak zorunda kalacak.

 17. aydın diyor ki:

  Bunlardan olmaz. Sadece malatya kaybeder. Zaten mevcut kadro ile kaybetti. Orada kanal manasız bir çalışma. Sen bu yolda trafiği kaldiramazken ortaya kanal kenarlara bisiklet yolu kaldırım kaldı daracık bir yol. Bir arkadaşın dediği gibi ortaya raylı sistem düşünülmeli. Ve ışıkları alt geçit. Artık neyi niçin yaptığınızı sorgulayin lütfen.

 18. sami diyor ki:

  Malatya belediyesi yetkililer merak ediyorum hangi berbere tıraş oluyor Malatya halkı şehrin içinde mahalle aralarındaki oto yıkamaların gürültüsünden evlerini yok pahasına satarken siz nelerle uğraşıyorsunuz hakkımızı görevini yapmayanlara helal etmiyoruz

 19. Engin YURT diyor ki:

  Ayrıca Fahri Kayahan Çarşı Market önündeki kavşak daha şimdiden sıkışıyor. İleride nüfus artınca ve Nikah Sarayı da açılınca burası daha da kötü olur. Bu nedenle ileride burası mutlaka alt geçit ister. Projede umarım bu gözetilir. İstasyon kavşağı da alt geçit istiyor ama bir çalışma yoktur.

 20. Engin YURT diyor ki:

  Belediye düzenlemelerinde doğayı ve ağacı yok ediyor.
  Fahri Kayahan sokaklarında yapılan yeni kaldırımlarda proje güzel ama işçilik berbat, düzen standart yok. Kaldırım taşının biri aşağıda biri yukarıda. Daha üstünden bir kış geçmeden çökmeler , bozulmalar başladı. Rögar kapakları yoldan yüksek. Kapaklara vurmamak için gözünü dört açman lazım. Kaldırım ve bisiklet yolu gereksiz büyük. Yolda dar. Yolda iki büyük araba yanyana geçerken değecek diye tırsıyorsun. Umarım bu hatalar Fahri Kayahan ana caddesinde yapılmaz. Her yere kanal yapılmak zorunda mı? Kanal boyu rezalet oldu. Bostanbaşı durdu. İki başarısız ve çok eleştiri alan kanal projesi varken üçüncüye gerek var mı? Ayrıca o kadar bölüm o yola nasıl sığacak. Ortada yol düdük gibi kalacak. Büyük araç ile yan yana gelmekten kaçacaksın.

 21. Sami diyor ki:

  Uzun vadeli dusunmek lazim o bilge ilerde trafik yogunlugunu kaldirmayip rayli sistemlerle takviye edilmek zorunda kalacaktir.oyle bir durumda kanal buyuk engel olacaktir .

 22. Ahmet Tokaç diyor ki:

  Bu düzenlemede araçları unutmayın onlarada yol kalsın.

 23. mahmut diyor ki:

  sinek yuvasi yapip birakacaklar kernegi bozdunuz sira buraya mi geldi birileri zengin oluyor cok dikkat edelim.

 24. murat diyor ki:

  500 m’2lik kanalboyunu 4 ayda bitiremeyen, 2km’yi kaç ayda bitirir? belediyeyi eleştirmeme rağmen eğer fahri Kayahan projedeki resim gibi olacaksa destekliyorum. bu arada avm’nin yanındaki meydana kavuk cami yapılacakmış. meydan kıtlığı olan Malatya’da başka yer mi bulamadınız? bence cami yeni devlet hastanenin yanına yapılsın, şehre ayrı bir renk katar. son olarak istasyon kavşağına ya köprülü viyadük ya da alt geçit yapılsın, trafik çok sıkışıyor.

 25. mehmet sinan özdemir diyor ki:

  şehrin simgesini bozun yeni hayeller peşinde koşun geçmiş silindi malatya lılar
  kernek şelalesi kernek parkı ve kanalboyu bu ne hesapsızlık bune kitapsızlık

 26. eyyup diyor ki:

  resimlerin üzerine gelince büyüyün bir kod yazın yahu

 27. öneri diyor ki:

  bütün yorumlara can-ı gönülden katılıyorum. herkes çok haklı. hepsini (beğendim)

 28. fuat diyor ki:

  buraya yazanlar direk cumhur başkanına yazın çakırı ve kayserili ekibini şikayet edin gelen parayı buralarda eritiyorlar yol açma yok…

 29. ATİLLA diyor ki:

  başımıza birini bela ettiler adam malatyalı bile değil Malatyaya geldi geleli millet illalah etti Allah rızası için geldiği yere tesadüf bir numarayı valla arayın ve o zatı sorun yeminle isbatlı adamlar kendi memleketlerinden gönderdiler diye valla davul çaldırmışlar inan mazsanın tesadüf bir merkezden numara arayın sorun çünki biz yaptık.

 30. ATİLLA diyor ki:

  TAŞIN BİRİNİ MARTTA KOY DİYERİNİ NİSANDA ÇALIŞMALAR BÖYLE GİDER SE ELLİ SENE SONRA BİTİRİRSİNİZ. AAMA VERGİLERE GELİNCE FAHRİ KAYAHAN DİYE YEŞİLYURT DİYE 5/10 KATINI ALIRSINIZ.ELALEM YOL AÇAR 50 METRE BURNLAR YAPAR YOL 10 METRE KALDIRIM 40 METRE İŞÇİLİK TE İYİ OLSA BARİ

 31. vatandaş diyor ki:

  Sanırım orasıda kanal boyu gibi çok kısa bir sürede sonuçlanır!(anlayana) Gerçi Büyükşehir nereye el atıyorsa orasını betonlaştırıyor inşallah iyi bir proje olur herkes memnun kalır. Sayın yetkililer malatya sanki fahri kayahandan mı ibaret? Fahri Kayahan bölgesi için fantazi projeler uygulayacağınıza diğer yerlerin olmayan yol ve kaldırımlarını da yapın.

 32. onur diyor ki:

  ç.marketin önündeki 83 den geriye sayan trafik lambalarının oraya üst köprülü kavşak veya alt geçit yapsalar iyi olur trafik orada bayağı sıkışıyor bu günü düşünerek yapılmayıp önümüzde ki 10 yıl düşünerek projeler yapılsa(çünkü nikah sarayı oraya taşınacak yaz oldu mu trafik yoğunluğundan o bölge çarşının içi gibi olacaktır) daha iyi olur çünkü seneye tekrar bu bölge deki çalışmaları bozacaklarsa hiç yapmasalar daha iyi

 33. Maksut diyor ki:

  Bostanbaşındaki kanal çalışması neden durduruldu. Fahri Kayahan zengin insanların ikamet ettiği yer olduğu için mi Bostanbaşı kanalı durduruldu Fahri Kayahana başlandı. En azından Bostanbaşındaki kanalı bozmasalardı. Eski şekli şimdiki durumdan daha iyiyidi. Var olan bir kanalı bozup ardından çalışma durduruluyor ve daha kolay bir proje yarım kalıyorken, hiç olmayan ve daha zor olan bir projenin çalışması neden başlıyor. BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ Bostanbaşınada bir an önce el atsa iyi olur bence.

 34. ercan diyor ki:

  ALLAH sabır vere yapılana kadar eleştiri bittikten sonra beğeni nasıl bir düşünceye sahip bir milletiz

 35. gkhn diyor ki:

  Proje güzel ancak işleyiş çok yavaş.Şu anda Malatya nın en işlek yollarından biri olan bulvar tek gidiş ve dönüş yapıldığından dolayı çok kaza ve sıkıntıya mal oluyor.Yaklaşık üç aydır yolun yarısının altyapı işi dahi bitirilemedi.Ve yorum yapan arkadaş haklı 1 kepçe 2 kamyon çalışıyor.

 36. ömer diyor ki:

  F.Kayahan esnafları ile Pırasa isimli yorumcular aslında bir hastalığımızı çok güzel örneklemişler. Doğruyu, hakkı, hakikati değil de işine geleni yazıyorlar. Birisi 1 tane kepçe 2 tane kamyon çalışıyor diyor, diğeri, sabah gördüm en az 20 kamyon 10 iş makinesi, 30 tane de işçi diyor. VE İLGİNÇ OLANI İKİSİ DE ELEŞTİRİ YAPMIŞ… Allah doğrunun ve haklının yardımcısı olsun…

  1. akhoca diyor ki:

   merak etme ömer. Allah senin yanında.

  2. Pırasa diyor ki:

   LOJMAN KAVŞAĞINDAN GİR YEŞİLYURTTAN ÇIK BİRDE KUM DÖKEN KAMYONLARI HESAPLA KAÇ EDİYOR. İŞİMİZE GELEN NE KAMYONCUYDUK KEPÇECİYDİK İHALE ETMEDİLER BİZE VERMEDİLER DİYE Mİ YAZDIK. İŞİMİZE GELEN NE BİR EVE 50 TL GELEN SU FATURASI MI. FAKİR FUKARADAN ALINAN PARANIN BÖYLE BOŞ İŞLERE HARCANMASI MI.

 37. mustafa diyor ki:

  Böyle gösteriş meraklısı başka belediye var mıdır?

 38. F.kayahan esnafları diyor ki:

  1 tane kepçe 2 kamyonla bu iş olmaz aylardır esnafın dükkanları çalışma yüzünden iş yapamıyor günde 3-5 saat çalışma ile de bu iş bitmez

 39. Pırasa diyor ki:

  16 yıldır kamyon kiralayıp orta refüjdeki çimleri sulayan belediyeye hakkımı helal etmiyorum. birilerini daha zengin etmek için yapılan bu işlem (projeymiş). sabah gördüm en az 20 kamyon 10 iş makinesi en az 30 tanede kürekli işçi. Yazıktır günahtır vebaldir başkan bey.

 40. hkb diyor ki:

  eskiden fotograflara tikladigimizda resmi daha buyuk gorme imkanimiz vardi sitenizde simdi yeni formatta o yok. olsa iyi olurdu

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."