Final

OpelMalatyalife Residence

Bahçeşehir
Malatya Haber -

“Fenerbahçe’nin Açıklaması Talihsiz”

“Fenerbahçe’nin Açıklaması Talihsiz”
 • 09.03.2018

 Evkur Yeni Malatyaspor’un Kulüp Başkanı Adil Gevrek, uygulanan bilet fiyatı politikasının Fenerbahçe’ye yapılan ayrı bir uygulama olmadığını ifade ederek, “Bu sadece Fenerbahçe’ye denk geldi. Fenerbahçe değil de, içeride başka bir büyük takıma karşı oynasaydık bu uygulama yine yapılacaktı. Bu asla Fenerbahçe’ye karşı olan bir şey değil” dedi.

  Kentteki bir otelde basın toplantısı düzenleyen Gevrek, son günlerde birinci gündem maddesi olan Evkur Yeni Malatyaspor-Fenerbahçe maçı bilet fiyatlarına ilişkin neden böyle bir karar aldıklarını açıkladı.

  Kulüp Basın Sözcüsü Erdal Gündüz’ün bir gazete yer alan açıklamalarına da değinen Gevrek, söz konusu uygulamanın Fenerbahçe’yle alakalı olmadığını belirterek, taraftarların Pazar günü oynanacak olan karşılaşmada stadı doldurmalarını beklediklerini söyledi.

  Başkan Gevrek, ‘bilet fiyatlarında indirime gidilmesi’ talepleriyle ilgili ise Passolig ile bir anlaşma olduğunu ve bunun hukuki olarak söz konusu olmadığını da kamuoyuyla paylaştı.

“MİSAFİRPERVERLİĞİMİZİ EN GÜZEL ŞEKİLDE GÖSTERECEĞİZ”

  Gevrek, Malatya’ya gelen bütün takımları en iyi şekilde ağırladıklarını ifade ederek, “Pazar günü Evkur Yeni Malatyaspor-Fenerbahçe maçı var. Daha öncede ağırladığımız misafir takımlarımızın üçü büyük takımlardı. Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’u Malatya’da ağırladık. Tabi buraya gelen bütün takımları en güzel şekilde ağırlamaya çalışıyoruz. Tabi ki burada ilgi gören büyük camialar var, çevre illerden farklı takımlar geliyor. Bizde elimizden geldiği kadarıyla bütün misafir takımları en güzel şekilde ağırlamaya çalışıyoruz. İnşallah Pazar günüde Fenerbahçe’ye, Malatya’nın misafirperverliğini en güzel şekilde göstereceğiz” dedi.

“BÜYÜK TAKIMLARLA OYNAYACAĞIMIZ MAÇLARDA FİYATLAR FARKLI OLACAK”

  Ligde büyük takımlarla oynayacakları karşılaşmalar için farklı fiyat politikası uygulama kararı aldıklarını ancak bu uygulamanın Fenerbahçe maçına denk geldiğini anlatan Gevrek, şunları söyledi:

“Bilet konusunda tabi ki bir tepki var. Süper Lig’e yeni çıkan bir takımız. Süper Ligin en ucuz bilet fiyatı uygulaması yapan takımız. Taraftarlarımızda bunu çok iyi biliyor. Fiyatlarımız çok uygun ve ucuzdu. Bunun da sebebi lige yeni çıkan bir takım, yeni bir stat olmasıydı. Bu nedenle uygun bir fiyat uygulaması yaptık. Süper Lig’de diğer takımların bilet fiyat uygulamaları var. Büyük takımlara ayrı bilet fiyat uygulaması yapacağımızı söylemiştik. Bu uygulamada biraz geç kaldık. Bundan sonra dört büyüklerle oynayacağımız maçlarda farklı bir fiyat uygulaması yapılacak. Buna da Fenerbahçe’yle başlandı. Tabi Fenerbahçe’yle başlanınca farklı algılamalar oldu ama bu tamamen bizim bilet politikamızdı. Bundan sonra büyük takımlarla oynayacağımız maçlarda fiyatlar farklı olacak. Bunun emsalleri var. Anadolu takımları içerisinde yine en ucuz fiyat uygulamasını yapan biziz. Tabi şu tepki haklı ve doğru; birden 7,5 TL’den 50, 100 TL’ye çıkınca taraftarlarımız tepki göstermiş olabilir. Ama dört yıldır bizimle beraber olan, deplasmana giden, 2.Lig’de dahil stadımıza gelen taraftarlarımızı ayrı bir yere koyuyorum. Çünkü bu taraftarlarımız 2.Lig’de de geliyorlardı, Spor Toto 1.Lig’de de geliyorlardı, Süper Lig’de geliyorlar. O taraftarlarımız içerisinde hakikaten 50 lira veremeyecek olan taraftarlarımızın olduğunu biliyorum, ben onları da çok iyi anlıyorum. Onlara hakta veriyorum. Ama bilsinler ki bu uygulama, onlara yönelik bir uygulama değildir. Şuana kadar 7 bin bilet satılmış ve o 7 bin bilet içerisinden belki de çoğu o 2.Lig’den buyana gelen taraftarlarımızdır. Şimdi bu bilet fiyatı uygulamasında belki de en çok karşı çıkanlarda Fenerbahçe maçına ilk defa gelecek arkadaşlardır, onu da iyi biliyorum. Ama biz taraftarlarımızın gerek büyük gerekse küçük maç hangi maç olursa olsun yanımızda istiyoruz.”

“MALATYA’NIN BU OLAYA TOPYEKÛN SAHİP ÇIKMASI GEREKİYOR”

  Gevrek, Malatya’da herkesi takıma sahip çıkmaya ve Fenerbahçe maçında statta olmaya davet ederek, “İşverenlerimizin ve esnaflarımızın Fenerbahçe maçında takımlarına sahip çıkmalarını istiyorum. Yanında çalışan 50-60 kişiye işverenlerimiz bilet alabilir. 50 liraya bilet alamayacak öğrencilerimiz, taraftarlarımız var. Öğrencilerimize ve 50 lira veremeyecek olan taraftarlarımıza işverenlerimizin sahip çıkması lazım. Esnaflarımız, kurumlarımız var, takımımıza sahip çıkmaları lazım. Bu maç ile ilgili ulusalda da çıkan haberler var. Takımını orada yalnız bırakmak, takımın orada 7 bin, 10 bin kişiye oynaması doğru bir şey değil. Malatya’nın bu olaya topyekun sahip çıkması gerekiyor. Fenerbahçe maçında stadı dolu olarak görmek istiyorum. Malatya’ya da yakışan budur. Bugüne kadar her yerde taraftarlarımız ses getirdi. Stadı doldurarak, centilmenlik yaparak; ülkesine ve milletine gerekli yerlerde katkı sağlayarak, bazı olaylarda tepki göstererek devletinin yanında oldu. Malatya’da çok önemli bir maç oynanacak. Burada mesele 3 lira, 5 lira katkı sağlamanın dışına çıktı, farklı bir olaya gitti. Taraftarlarımızın stadı doldurması lazım, bütün taraftarlarımızdan bunu canı gönülden istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“FENERBAHÇE’YE KARŞI YAPILAN BİR UYGULAMA DEĞİL”

  Gevrek, bir gazetecinin ‘Kulüp basın sözcüsü Erdal Gündüz’ün bir gazetede “Fenerbahçe bizi küme düşürdü” diye yer alan açıklamaları var. Böyle bir konu var mı?’ sorusuna, “Bu sadece Fenerbahçe’ye denk geldi. Fenerbahçe değil de, içeride başka bir büyük takıma karşı oynasaydık bu uygulama yine yapılacaktı. Bu asla Fenerbahçe’ye karşı olan bir şey değil. Basın sözcüsünün de böyle bir açıklaması yok. ‘Sadece Fenerbahçe’ye karşı uygulanmış bir uygulamadır’ düşüncesi bu yönetimde asla olmadı. Bu yapılanın tamamen bir fırsatçılık olmadığını söylemek istiyorum. Sadece bir kereye mahsus takımına sahip çıkma adına yapılan bir uygulamaydı. Bütün Malatya’daki taraftarlarımızın takımına sahip çıkması, katkı sağlaması anlamında yapılan bir uygulamadır, farklı bir uygulama asla olmaz. Dört yıldır yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla buradayız. Taraftarlarımızla nasıl iç içe olduğumuzu biliyorsunuz. ‘Bu gelecek parayla kulüp kurtulacak’ düşüncesiyle de bakmak doğru değil. ‘Bir sıkıntı var, burayla giderilecek’ düşüncesi asla söz konusu değil. Bu kulübün 90 milyon TL bütçesi var. ‘Bir sıkıntı var, o sıkıntı için yapıldı’ diye değil, herkesin katkı sağlaması lazım. Burada en büyük katkıyı taraftarlarımız sağlıyor” cevabını verdi.

“KESİNLİKLE YANLIŞ BİR DÜŞÜNCE OLMASIN”

  ‘Bilet fiyatını ligde kalmayı garantilediler ondan yüksek tuttular’ düşüncesinin doğruyu yansıtmadığını savunan Gevrek, “Ligde kalmayı garantiledik diye bir şey yok. Bizim işimiz daha bitmedi. Bizim hedefimiz var. 22 artı 22 44 puan hedefi koymuştuk. En az 44 puan diyoruz ama inşallah üstüne çıkarız çünkü bizim hedefimiz henüz bitmedi. 44 puan hedef koyduk ve inşallah üzerine çıkarız. Matematiksel olarak ligde kalmayı garantiledik diye bir şey yok. Daha 10 maçımız var, aldığımız kadar puan alıp ligi en güzel yerde bitirmek istiyoruz. Bu anlamda da kesinlikle yanlış bir anlaşılma, düşünce asla olmasın. Tamamen takıma sahip çıkılması anlamında yapılan bir uygulamadır. ‘Ligde kalmayı garantilediniz de, ona göre mi yaptınız?’ düşüncesi doğru değil. Yeni lige çıkan bir takımız. Yeni bir stat ve kolay değil, stat şehrin dışında. Böyle bir uygulamayı erteledik. Bu uygulama, ertelenen bir uygulamadır. Beşiktaş ve Galatasaray’a yapılan uygulamaya karşı, Fenerbahçe’ye ayrı bir uygulama asla söz konusu olamaz. Bizim hepsine saygımız var. Lige değer katan, gerçekten lige büyük katma değer sağlayan takımlardır. Biz bu takımlar arasında ayrı uygulama yapmayız. Lig onlarla güzel ama Anadolu takımları olmadan da o takımlar olmaz. O konuda da yapacağımız açıklamalara da kesinlikle marka değerini düşürmemek adına dikkatli olması lazım” ifadelerini kullandı.

“FENERBAHÇE’NİN AÇIKLAMALARINI TALİHSİZ BULUYORUM”

  Fenerbahçe  kulübünün bilet fiyatlarına ilişkin TFF’ye yaptığı başvuru öncesi kamuoyuna yaptığı açıklamayı da değerlendiren Gevrek, “Fenerbahçe’nin yapmış olduğu açıklamayı talihsiz buluyorum. Fenerbahçe camiası bizim gerçekten saygı duyduğumuz, ciddi taraftarı olan bir camiadır. Ama bizim kendi taraftarımıza uyguladığımız fiyat politikasına dahil olması da bir büyük camiaya yakışmıyor. Çünkü bizi kendi taraftarımızla karşı karşıya getirmek doğru bir şey değildir. O açıklamayı talihsiz buluyorum” dedi.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi

Etiketler: /

Yorumlar
 1. mevlüt dedi ki:

  adil başkan ismine yakışmayan bir kişisin adil olmak her babayiğidin karı değil olamazssında sen dürüstsen şimdi kalkıp böle bişiler söylemezsin fenere yapılan bi uygulama değil gibi laflar etme sen2 nci yarıbaşlayınca böle bir uygulamaya gitseydin anlardım ama bu bu maça uygulama derim benard niyet var adı adil kendi adil olmayan başkan ama bu taraftar sana bunu bırakmaz seni ordan indirmesinde bilir

 2. vali dedi ki:

  lüks bir lokantaya gidememeyi neden irdelemiyorsunuz? malatyanın yarısı ayakta dürüm yiyor. fenerbahçe maçına tabiki parası olan gidecek. biz tv den izleyecegiz. malatya spor çok yaşa…

 3. Mert dedi ki:

  Basit bir matematik hesabi yapalim:
  Maça en iyi ihtimalle 10.000 taraftar geldiğini varsayalım. Mevcut bilet fiyatini ortalama 75 tl kabul edelim.
  10.000×75=750.000 tl eder.
  Şayet bilet fiyatları ortalama 50 tl olsaydı maça en az 20.000 taraftar gelecekti. Hadi hesaplayalim:
  20.000×50=1.000.000 tl eder.
  Şu basit hesabi yapamayacak kadar vizyonsuz ve beceriksizsiniz Y.Malatyaspor yönetimi.

 4. SAKARYADAKİ MALATYALI dedi ki:

  Sevgili topraklarim bir kaç provokatörlerin oyununa gelmeyin fiyatlar gayet normal Sakaryaspor 2.ligde bilet fiyatları en düşugu 20 TL Malatya bir Marka ve olması gereken de bu Malatyamiza MALATYASPORA sahip cikalim.ALLAHA EMANET OLUN .

 5. 44malatya dedi ki:

  Yonetim.bilet.konusunda hata yapti bir ata sozu
  Vardir uzum yemek deyil bagciyi dovmek simdi
  Seyirci gelmesin fener rahat maci kazansin
  Malatyalilara.gecmis olsun

 6. MehmetM dedi ki:

  Hala bilet fiyatı tartışılıyor. Durumu olan stada gelip hem maddi, hem de manevi desteğini versin. Olmayan da kahvede izleyip desteğini göstersin. Artık bu maça konsantre olmalıyız. Taraftara küslük yakışmaz. Taraftara destek yakışır. Bu saatten sonra bilet fiyatları da değişmeyeceğinden konuşulmasının hiçbir kimseye faydası olmayacaktır. Haydi Malatya , yen şu Fenevi !

 7. Sıtmapınarlı ibocan dedi ki:

  Başkan ve yönetim kurulu büyük bir hata yapmıştır.59 yaşındayım kendimi bildim bileli Malatyaspor’un maçlarını kaçırmam.Geçen sene 10 deplasman maçına bu sene 3 deplasmana gittim.Biz takımı süper lige niye çıkardık üç büyükleri seyretmek için ama taraftara bunu çok gördüler.Bu maçta az seyirci görebilirsiniz sorun o değil herkesi Malatyaspor’dan soğuttunuz elinize sağlık bundan sonra boş tribünlere oynarsınız bende bu maç dahil artık maçlara gitmeme kararı aldım bu yönetim olduğu sürece maçlara gitmeyeceğim.Son sözüm Adil Gevrek beyefendiye olacak.50 yıllık Malatyaspor sevgimizi bitirdin acaba geceleri rahat uyuyabilecekmisin merak ediyorum.

 8. malatya dedi ki:

  başkan taraftarların maça gelmelerini canı gönülden istiyomuş. bizde sizin canı gönülden gitmenizi istiyoruz. ne olacak şimdi

 9. KUZEY AYDINLAR dedi ki:

  BATI ALT( D / C ) BATI ÜST ( C / B ) Şimdi soruyorum bizler tek maç 125 tl vererek aldığımız bilet’i , sezon boyunca çok çok uygun fiyata ADI KOMBİNE olarak alanlardan bile daha iyi bir yerde maç izleyemiyoruz. PEKİ NEDEN ? Biri bunuda AÇIKLASIN !!!

 10. Emir dedi ki:

  Ben Sadece yapılan adil gevreğin adil olmadığını gösterir yakışmadı sana

 11. Malatyaspor dedi ki:

  Arkadaşlar, başkanın açıklamalarında pişmanlık ve yapılan hatanın kabulü çok net. Hatta fiyat düşürme noktasına noktasına dahi değinmiş, hukuki olarak mümkün olmadığını dile getirmiş. Bunda da bir hayır var diye düşünüyorum. Bundan sonra ki süreçte kendi yönetim kadrosuyla alakalı net fikir sahibi olmuştur.
  İyi niyetinden ve gayretinden şüphem yok. Başarılı olduğuda gayet net.
  İmkanı olan Malatyaspor taraftarı için söylüyorum bu maça gelmelisiniz.
  İmkanı varken tepki için gelmeyen arkadaşların çok doğru yaptığını düşünmüyorum. Çünkü bu hata neticesinde yıpranan Malatya olacak.
  İmkan varsa Destek olmak lazım

 12. Metin dedi ki:

  Dahada seyirci bulamasin birde çıkmış basın toplantısı yapıyor sana yakışmıyor başkan yazık hocaya seyirci bekliyor sen tek başına maçı izlersin artık bizde avcumuzu yalariz , çok zorumuza gitti ama bunu hiç kimse unutmaz

 13. Mert Korkmaz dedi ki:

  Bilet fiyatlarını yüksek olduğu için 2.ligde bile gelen taraftar gelmesin diyor resmen. Hatta onlarin gücü yetmez diyor bu paraya. Yazıklar olsun. Taraftarin gelemeyeceğini bildiği halde en düşük fiyat 50. TL. BUNUN TEK AÇIKLAMASI şu parasi olan gelsin. Olmayanin da işi rastgelsin.

 14. Muhammed Karakaya dedi ki:

  Fiyatları protesto edenler sadece bu maça geleceklerdir açıklaması bizim gibi her hafta gelenlere saygısızlıktır.
  Aksine sadece bu maça gelen kişiler itiraz etmiyorlar çünkü sezon boyunca 100 TL vermek bu kişilere dokunmaz ama sezon boyu bizim gibi her maça giden taraftarlar her hafta para verdiği yetmiyormuş gibi bu maça fahiş fiyatlarla gitmek istemiyor.
  Adil Başkanı kim bu konuda yanılttıysa çok yanlış yaptı.
  Protesto ediyoruz. Gitmiyoruz.
  Profesyonel kulüp, kulübü seyirci parası üzerine kurmaz.

 15. Dayı dedi ki:

  Peki iyi konuşmuşsun başkan da bu takım simdi küme düşmeye yada alt sıralara oynasaydı bu biletin aynı fiyat da olmayacagini sende adın gibi biliyosun bizde bırakın bu işleri seneye mümkünse istifa edin bu takımı rahat bırakın efsane malatyaspor gibi etmeyin takımı önce transfer skntısı simdi bilet yarın futbolcu ödemeleri falan derken skntı çoğalacak bir de bu fiyatları veremeyen ögrenciler yok iş adamların dan esnaflardan kurumlardan falan destek alsın diyosunuz. Küstürdünüz takıma futbola herseye yazıklar olsun bu takım bu maçta yenilirse sizin sayenizde olacak simdiden hayırlısı artık

 16. malatya dedi ki:

  bu fiyatlar genel anlamda çok pahalı.diğer büyük maçlardada bu fiyatlar ugulanmış olsaydı yine maça gidecek kişi sayısı 6 7 bini geçmezdi. ne yaptığını bilmeyen bir yönetim. futbolla hiç bir ilgisi olmayan insanlar tarafından yönetiliyoruz.

 17. Mehmet dedi ki:

  Böyle talihsiz bir açıklama olamaz..İş adamları bilet alıp bağışlayacaklarmış..Ona ne gerek vardı Başkan zam yaptınız ama makul ölçülerde yapsaydınız herkes alırdı kimse tepki bile göstermezdi..Kızıyorsunuz ama haksızsınız çünkü fırsatçısınız..öyle olmasaydınız her defasında arkasına sığındığınız taraftara karşı bu tür yanlış tutum içinde olmazdınız

 18. Fırat dedi ki:

  Nasıl açıklamalar yapıyor başkan aklım almıyor.Yok 2.ligden itibaren bizimle olan taraftarlar var onların içinde 50 lira veremeyecek insanlar var diyor.Ee ne yapalım ben verebiliyorum diye onların yükünü de mi bana yükleyeceksin.Sen istediğin gibi harcama yap futbolcuların milyon tl ler kazansın ama parayı da haftada 60 saat çalışan insanların sırtına yükle oh ne güzel dünya

 19. Malatyali dedi ki:

  Biletleri genel olarak Ucuz tu.Șimtik de abartildi yani ayarsız.Bura si Malatya Stadı Doldur Fiyatı artırması doğru Karar ama Malesef böyle değil. 7,5 tl olanı 20- 25 daha doğru olurdu 20 tl olani 50 tl

 20. Tekin dedi ki:

  Arkadaşlar fedakarlık yapalm.FB.maçına herkes gitmeye çalışsın. Süprerlig de olmak bile ayrıcalıktır.Neden bir Adanaspor.Elazıgspor.G.Antepspor.K.Maraşspor vs. Süprerlig de değil.Ama Y.MALATYASPOR süperliğde. Bu bir ayrıcalıktır. bu bir Büyük lüktür.Takılmayın bilet fiatlarına.Hadi Herkes Maça.FB yi yenecez İnşallah.

  1. Mesut dedi ki:

   Valla kusura bakmasınlar tekin bey adil gevrek ve Ekibini protesto ediyorum fedakarlıksa kar kış yağmur çamurda seyirci zaten yanında yaptıkları saçmalıktır Türkiye’ye rezil ettiler tüm Malatya’yı

  2. Ruzgarin oglu dedi ki:

   Ulasimi rezalet olan bu stada sadece gelmek bile buyuk fedakarlik bence

 21. Başefendi dedi ki:

  Böyle bir kararın alınması Fenerbahçeye denk geldi demenin kabahati, yönetimin aldığı karardan daha büyük. Bu kararın alındığı zaman sahamızda oynayacağımız ilk maçın Fenerbahçe maçı olduğunu birileri yöneticilerden sakladımı acaba merak ediyorum. Gerçek taraftarların gitmeyeceği maça gideceklerin büyük çoğunluğunun Fenerbahçe hayranı olduğu gerçeği saklanamaz. Bu şehrin insanları 3 büyükleri canlı izlemeyeli yıllar oldu. Bize bu zevki tattırarak gönlümüzde özel bir yere sahip olacaklarına, 3-5 kuruş paranın hesabını görüp kendilerini de bizleri de rezil ettiler. Erol hocaya ve topçulara yürekten başarılar diliyorum.

 22. mutlu dedi ki:

  boş konuşmayın maça gelin bu takım adil başkanın değil süper ligde 10 tl.ye maçmı olur , takımın destekleki diğer senelerde süperl ig maçları izleyelim

  1. Mesut dedi ki:

   Niye olmasın 10 tl ye 100 tl verelimde Hasan ali kaldırımı mı iZleyek geçim zor dostum

 23. Şafak dedi ki:

  Diğer büyük takımlarda bu fiyat artışını yapmayıp biz karar aldık buda Fenerbahçe maçına denk geldi diyerek söylediklerinize siz ne kadar inanıyorsunuz veya kimleri ne kadar inandıracaksınız gerçekten merak ediyorum. Bu stadyum böyle bir maçta dolmaz ve olası bir mağlubiyet alırsanız bütün sorumluluk sahibi sizsiniz. Sezon başında alınması gereken kararları sezon ortasında alırsanız durum aynen böyle olur. Doğrudur maç biletleri normalden daha ucuz olabilir. Ama bunun acısını bir maçtan çıkaramazsınız. Diğer büyük maçlarda aynı tarifeyi uygulasaydınız bunca tepkiyi almaz, stadı da doldururdunuz. Yanlış yaptınız. Bunu savunmak dahada büyük bir yanlıştır.

 24. muharrem dedi ki:

  Tamamamda sayın gevrek dedigin diyer büyükler. Besiktas galatasaray trabzon geldiklerinde fiyatlar cok ucuzdu öyle olmasida gayet normaldi fenerbahçe son derece haklı hem fenerin seyircisine haksızlık yapildi hemde kendi seyircimize madem adil olacaktin sezon başında bilet fiyatlarini belirleseydiniz biraz tutarli olur insan açıkça deyinki fenerbahçe taraftarı takımını daha cok seviyor diyer takimkar geldiğinde bilet fiyatları bu kadar yüksek olsaydı tribunler bombuş oludurdu ama fenerbahçe mevzubahis olursa paranın hükmü olmaz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."