Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

FETÖ/PDY Müdürler Operasyonu’nda 25 Tutuklama

FETÖ/PDY Müdürler Operasyonu’nda 25 Tutuklama
 • 20.08.2016
 • Vali Yardımcısı, Bölge Müdürü, İl Müdürü, belediyeci, eski müdür, milletvekili kardeşinin de aralarında bulunduğu 33 şüpheli Adliye’ye çıkarıldı.

Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu askerlerin darbe girişimi sonrasında Malatya Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve Cuma günü Adliye’ye çıkartılan ve büyük çoğunluğu resmi kurum idarecisi olan 33 şüpheliden 25’i tutuklanırken, 8’i adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

FETÖ/PDY mensubu askerlerin darbe girişimi sonrasında soruşturmalarını asker, polis ve adliye personeli üzerinde yoğunlaştıran Savcılık, Emniyet ve devletin diğer güvenlik birimlerinin soruşturma kapsamına resmi kamu kurum ve kuruluş yönetici ve çalışanlarını alması sonucunda Emniyet TEM Şubesi ekiplerince 14 Ağustos Pazar günü sabah saatlerinde operasyon yapılmıştı.

Operasyonsonucunda FETÖ/PDY Terör Örgütüne üyeliği, mensubiyeti, iltisaki veya irtibatı olduğu iddiasıyla 33 şüpheli gözaltına alınmıştı. Şüphelilerden Malatya Eski Vali Yardımcısı olan Kütahya Vali Yardımcısı Şükrü Özcan, Kütahya’da gözaltına alınarak Malatya’ya getirilmişti.

Emniyette 5 gün süreyle gözaltında tutularak işlemleri sürdürülen 33 şüpheli, 19 Ağustos Cuma günü Malatya Adliyesine sevk edildi. Savcılık ifadelerinin ardından 8 şüpheli adli kontrol kararı ile serbest bırakılırken, 25 şüpheli ise tutuklanmaları talebi ile Malatya 1. Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Sulh Ceza Hakimliği ifadelerin alınmasının ardından kararını 02.00 sularında açıklayarak, 25 şüpheli hakkında tutuklama kararı verdi.

ESKİ VALİ YARDIMCISI VE AKP’Lİ VEKİLİN BÖLGE MÜDÜRÜ KARDEŞİ DE VAR
Tutuklananlar arasında Malatya Vali Yardımcısı iken tenzili rütbe ile Ağustos 2012’de İl Hukuk İşleri Müdürlüğüne getirilen ve Haziran 2015’te Kütahya Vali Yardımcılığına terfi ettirilen Şükrü Ö., aynı zamanda AKP Erzurum Milletvekili Orhan D.’ün kardeşi de olan Orman ve Su İşleri Bakanlığı 15. Bölge Müdürü Ayhan D. ile birlikte PTT Başmüdürü Fahri O., TÜİK Bölge Müdürü Hüseyin Avni D., Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali S. de yer aldı.

Yine tutuklananlar arasında Malatya’da uzun yıllar Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanlığı ve MEMUR-Sen İl temsilciliği yaptıktan sonra Yurt-Kur Bölge Müdürlüğüne atanan ve bir süre sonra emekli olan Şahin K.’ın yanı sıra kapatılan Köy Hizmetleri eski il müdürü Ahmet K. da yer aldı.

TUTUTKLANANLAR ARASINDA KİMLER VAR?
Tutuklanan 25 şüpheliden bazıları şunlar:

-Malatya Eski Vali Yardımcısı ve İl Hukuk İşleri Müdürü olan Kütahya Vali Yardımcısı Şükrü Ö.,
-Malatya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Eski İl Müdürü Nebi T.,
-Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali S.,
-TÜİK Bölge Müdürü Hüseyin Avni D.,
-Orman ve Şu İşleri Bakanlığı 15. Bölge Müdürü ve AKP Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz’ün kardeşi Ayhan D.,
-Kredi ve Yurtlar Kurumu eski Bölge Müdürü ve MEMUR-SEN Malatya eski İl Temsilcisi Şahin K.,
-PTT Baş Müdürü Fahri O.,
-Malatya Valiliği Hukuk İşleri Şube Müdürü İbrahim S.,
-Eski Köy Hizmetleri İl Müdürü Ahmet K.,
-Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Cevdet T.,
-Malatya Büyükşehir Belediyesi Eski Sosyal Hizmetler Müdürü Muhittin T., (Büyükşehir olduktan sonra görev verilmemiş)
-Darende Belediye Başkan Yardımcısı (Valilik eski Yazıişleri ve eski İŞKUR Müdürü) Durmuş D.,
-Malatya Valiliği Etik Komisyonu Kamu Görevlileri Etik Kurulu Eğiticisi Ramazan B.,
-Milli Emlak Müdürü Durdu Ö.,
-Büyükşehir’den dolayı kapatılan Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Basın Bürosu Sorumlusu Ayhan K.

PTT Başmüdürü Fahri O., polis aracına bindirildiği sırada eşine seslenerek, “Malatya’dan taşının” diye bağırdı. Tutuklananların Adliye binasının önünde bekleyen yakınları, cezaevine hareket eden polis otobüslerinin arkasından alkış çalıp dağıldılar.

Kütahya’da Şükrü Ö. ile birlikte gözaltına alınıp Malatya’ya getirilen Malatya eski İl Müftülerinden ve Kütahya İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül ise, hafta içinde savcılık ifadesinin ardından adli kontrol kararı ile serbest bırakılmıştı.

Bu arada, polisin operasyonunda gözaltına alınanlar arasında bulunan Huzurevi Müdürü Mahmut Ö.,  AFAD İl Müdürü Hamza D., Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay T., Sağlık İl Müdürü Dr.Nail U., Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ç.’ın ise adli kontrol ile serbest bırakılan isimler arasında yer aldığı öğrenildi.

Burhan KARADUMAN, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. Ali dedi ki:

  Masum insanların aileleri ve kendilerinin canı yanıyor hukuk adil olmalı . Kaç sene önce ki mevzular acilmamali ona bakarsak o zaman ülkenin Cumhurbaskani bile onlara destek verdi ama sonra dan ne dedi ben yanıldım o zaman bunca masum insanda yanıldı 2013 17 -25 aralıktan sonrası dikkate alinmamali öncesi alinirsa o zaman herkes yatsın adil hukuk devleti olmak bunu gerektirir devlet adaletli olmalı .

  1. Avukat dedi ki:

   Ali kardeş ülkenin Cumhur Reisi de bir zamanlar destek vermiş olabilir ancak cumhurbaşkanımız ülkeyi uçuruma sürüklememiş, bu saatten sonra burada yazmış olduğunuz bilgi hakaret niteliğindedir(TCKm299)yazdıklarınıza dikkat edin

   1. Ali dedi ki:

    Ben asla reisimize hakaret edecek birsey demedim . Ben sadece masum insanlar yanmasın çok geçmişe inilmesin diyorum insanlar nerden bilsin bu fetö nun böyle pislik olduğunu

    1. Avukat dedi ki:

     Fetullah Terör Örgütü , Türkiye Cumhuriyeti Resmi Gazetesinde resmen Terör Örgütü ilan edildikten sonra , terör örgütü mensubları ve kurumlarıyla uzaktan ve yahutta yakından ilişkilendirilen kişiler mahsum olamaz. Herkes cezasını fazlası ile çekecek.
     “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde”

     1. Ali dedi ki:

      Belki birileri birilerinin yalan ifadesi ile iftiraya kurban giderek yatiyordur avukat bey bilip bilmeden konuşmayın bence

     2. Avukat dedi ki:

      Sizinde bir yaranız var bence Ali Bey, sizinde kesinlikle yargı önüne çıkmanız gerekiyor

  2. Nisa dedi ki:

   Size katılıyorum Ali bey insanlar fetö nün böyle bir pislik oldugunu bilmiyodu suan tertemiz sucsuz günahsız insanlar icerde yatıyor suclu sucsuz bile ayırt edilmiyor artık umarım biran önce hersey yoluna girer

 2. Dadaş dedi ki:

  Şahin K. hiç bölge müdürü olmadı.Emekli de değil.

  1. Salih Kalkan dedi ki:

   muhterem dadaş, google’ye bak, senin Şahin Yurt-Kur Bölge Müdürü olarak ne demeçler vermişler. Orada okursun. İnsanın aklıyla dalga geçenler sonunda İN’lerinden böyle çıkıyor işte. ne yapalım, kader-kısmet

  2. Dursun Yiğit dedi ki:

   Yurt Kur Malatya Bölge Müdürlüğü’nü yürüten Necati Yavuzer’in Yurt Kur Edirne Bölge Müdür Yardımcılığı’na atanması ile boşalan Yurt Kur Malatya Bölge Müdürlüğü’ne vekaleten Şahin Kayaduman’ın atandığı bildirildi. Kayaduman’ın önümüzdeki günlerde asaletinin de geleceği belirtildi. Kayaduman, Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Malatya Temsilciliği’ni bir dönem yürütürken, 12 Haziran 2011 milletvekili ve 2007 milletvekili genel seçimlerinde AK Parti’den Malatya Milletvekili aday adayı olmuştu.

 3. Avukat dedi ki:

  Adalet bu şekilde yerine gelmiş diye düşünüyorum, devletin içine sızan “Vatan Hainleri” cezasını çekmesi gerekir biz de Türkiye Hukuk Devleti’nin tecellisi olarak yargılama için elimizden geleni yapmaktayız.
  “Zayıf, daima adalet ve eşitlik ister,halbuki bunlar kuvvetlinin umrunda bile değildir.”

  1. Mehmet dedi ki:

   Bilip bilmeden insanları yargılamaya kimsenin hakkı yok . Onlar dan çoğu Yatan masum insanlar..

   1. Avukat dedi ki:

    FETÖ ile yakından,uzaktan ilişkilendirilmiş kişiliklerin hiç biri mahsum değildir. Herkes cezasını fazlası ile çekecek!

 4. zehra dedi ki:

  ilahi adalet.. kader de tam burada devreye giriyor. babalarınızın kaderleri çocukları çekebiliyor. rabbim sen büyüksün. vatan hainleri aramızdaymış meğersem.. konum güç mevki makam para insanların o burnu havalarda gezinmesini biliyorlardı. suçlular cezalarını çeksinler..

 5. eyyup dedi ki:

  Suçluysa cezasını çeksin suçsuzsa adalet eninde sonunda yerini bulur Amma ülkemiz öyle vahim bir durumdan çıktı ki insanların çoğuna şerri bulaşmıştır.Çoğu haksız yere makam ve memuriyet elde edip sonra kendini temize çıkarması yalnış olur hani reisin bir sözü var altı ibadet ortası ticaret başı ihanet bence en altı menfaat üzerine kurulu.İman lı insan bu haksızlık karşında Allah korkusundan mutlaka onlardan ayrılması lazımdı.Deccal boş durmaz kargaşa çıksın diye suçsuz insanlırıda içine katabilir

 6. davut dedi ki:

  iyi günlerde yatın bakalım benide zamanında 5 yıl yatırdırlar hade aldıgınız ahları çekin yediniz içtiniz şiştiniz hadi güle güle işi sonu yolun sonu görüldü sizin için

 7. Hakan dedi ki:

  Hadi biraz yatın aklınız basınıza gele bize aynısını yaptılar yılarca yatırdılar bizim gibi sizde Çek’in biraz feto kurtarsın hadi aldığınız yendiğiniz ahlar gelip buldu İlahi adalet

  1. Şeymanur doğan dedi ki:

   Siz ne biliyosunuz da bilip bilmeden insanları sucluyosnuz bu sekil daha da beter olursunuz insallah yattıklarınız yetmemis size belli babam benim iftiraya kurban gitti sizin gibiler yüzünden böyle temiz insanlar icerde

  2. Eda Doğan dedi ki:

   İlahi adalet yerini bulacak yakinda .

 8. Erol dedi ki:

  Hukuk adil olmalı herkese lazım.

 9. Şeymanur doğan dedi ki:

  Adalet er yada gec yerini bulacaktır lütfen bilip bilmeden yorum yapmayın babamın hiçbir sucu yok

 10. Adalet er yada gec yerini bulacaktır babam dünyanın en temiz adamlarından biri sen gönlünü ferah tut babacım😢

  1. deniz dedi ki:

   Allah durmuş müdürün yardımcısı olsun.

 11. muhittin dedi ki:

  inşallah temizlenir

 12. Hakan dedi ki:

  Hadi biraz yatın aklınız basınıza gele

  1. Eda Doğan dedi ki:

   Sen ne biliyosun da konuşuyorsun hiç bir suçu yok babamın günahsiz yere girdi inşallah çıkacak . Ve inşallah sende ailenden bulursun Allah goruyo

 13. Eda Doğan dedi ki:

  Babama çok haksızlık edildi. İnşallah adalet tez zamanda yerini bulur 🙁

  1. Tuğçe dedi ki:

   Amin insaAllah ..Rabbim masumlara bulastırmasın fetonun şerrini..

 14. Bahtiyar Anadolu dedi ki:

  Dilerim,ülkemiz adaleti elden bırakmadın bu çetrefilli işin içinden çıkar..

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."