Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

Gürkan, “Güzel Bir Çalışma Yaptık”

Gürkan, “Güzel Bir Çalışma Yaptık”
 • 12.06.2019

FUZULİ TRAFİĞE AÇILDI…Malatya Büyükşehir Belediyesi Malatya’nın önemli ana arterlerinden biri olan Fuzuli Caddesi’nde asfaltlama çalışmaları yaptı ve cadde Çarşamba günü saat 18.00 sıralarında yeniden ulaşıma açıldı.

Yaklaşık 600 metre uzunluğundaki cadde de ilk olarak eski asfalt kazıldı. Yağmur Drenaj kanalları ve mazgallardaki eksiklikler giderildikten sonra cadde kısa bir süre içerisinde asfaltlandı. Gece başlayan asfalt çalışmaları sabahın erken saatlerinde tamamlandı. Fuzuli Caddesinde asfalt çalışmalarının devamında yol çizgi çalışmaları yapılacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan çalışmaların yapıldığı Fuzuli Caddesi’ni gezerek, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alıp, cadde esnafı ve bölge sakinleriyle görüştü.

Asfalt çalışmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Fuzuli Caddesinde esnaf ve vatandaşı mağdur etmeden, hızlı bir şekilde sonuç odaklı çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Vatandaş memnuniyetinin ön planda olacağı proje ve çalışmaların yapılacağını ifade eden Başkan Gürkan, “Bundan sonraki çalışmalarımızın tamamında böyle olacağız. Fuzuli Caddemizi akşam trafiğe kapattık. Eski asfaltı kazıdık. Şuan sabahın erken saatleri, 12 saatlik bir çalışmayla buradaki çalışmayı tamamladık. Caddemizin kaldırımları da elden geçecek. Yol çizgileri de yapılarak standartlara uygun hale getirilecek. Caddemiz yoğun ve önemli bir arter bunu göz önünde bulundurarak ana işimiz olan asfaltlama çalışmalarını kısa bir sürede yaptık. Hiç kimseyi rahatsız etmedik. Bölge esnafını da mağdur etmedik. Sonuç odaklı güzel bir çalışma yaptık.

Malatya’nın hemen her köşesinde çalışmalar var. Yıllardır ihmal edilen şeylerin biran evvel yapılması için sonuç odaklı çalışıyoruz. İşte vatandaşlarımız bazen iş makineleri iptal edildi işler durdu gibi bir algıya kapılmış olabilirler ama tam aksine kiralık iş makineleri iptal edildikten sonra, kendi iş makinelerimiz, araç ve gereçlerimizle işleri çok daha hızlı ve süratli bir şekilde yapmaya başladık. Bunun en temel göstergesi de buradaki çalışmalar, başka alanlardaki çalışmalarımızdır. İşte Pütürge’deki yıllardır göçükten dolayı aylara sarih olacak yolun açılmaması dedikleri şey, netice itibariyle 10 gün içerisinde açıldı. Güngör Caddesi ve diğer caddeler süratli bir şekilde asfaltlandı. Gerek TOKİ yolu, gerek iskele yolu, gerekse Battalgazi yolu olsun, şehrimizin muhtelif cadde ve sokaklarıyla ilgili çalışmalarımız da devam ediyor.

Burada şu açıklamayı da yapmak istiyorum. Bu süreç, belediyenin yönetim yapısının hizmete elverişli bir hale gelmesi belli bir zamana tekâmül ediyor. Yol Asfalt Daire Başkanlığımız bunu kısa bir sürede başardı ve hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Yol, altyapı ve üst yapı çalışmaları küçük işler dedik. Bizim için en büyük iş sosyal entagrasyon işi. Sosyal entagrasyon ve birlik beraberlik olduğu zaman bu işlerin çok çabuk olduğunu gözünüzle müşahede ettiğiniz gibi akşam başlayıp, sabah saat dokuzda iş bitiyor. Emeği geçen mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Bu arada, Salı akşam saat 19.00’da trafiğe kapatılan Fuzuli Caddesi, çalışmaların tamamlanmasının ardından Çarşamba akşam 18.00 sıralarında yeniden trafiğe açıldı.

Bülten- Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Şahin dedi ki:

  Büyük hizmet asfalta Büyükşehir yazmayla olmaz yazık değilmi bu devletin parasina yapılacak bir iş plan proje altyapı ve üstyapi planlanarak bir defaya mahsus yapılır ve kalıcı olmak şartıyla

 2. Mustafa dedi ki:

  Çilesiz Mahallesi Şehit Sami Kıbrız Sokak aylardır asfalt atılmadı..her gün sabah bir kere tankerle sulanıyor iş bitti sanılıyor…Artık şu sokağa asfalt atılsın başkanım…Ayrıca yine aynı sokaktaki pazar yeri atıl duruyor lütfen hızlı çözümler üretelim..

 3. Yiğit dedi ki:

  Yani çok büyük bir iş yaptınız bravo. Birde açılış yapsaydınız
  Büyük hizmetler yapan
  belediyeler bu kadar reklam malzemesi yapmıyor.
  Bunların böyle haber konusu olması bile üzücü
  Malatya adına büyük bir haksızlık böyle beceriksiz ve vizyonu olmayan yöneticileri hak etmiyoruz.
  Çok yazık 300 metre asfalt yapılıyor incelemede bulunuyor hangi açıdan
  neye baktınız merak ediyorum
  Yani demek ki bu kadar boş zamanınız var.
  Bu şehir büyük hizmetler bekliyor.
  Mevcutların hepsi unutmasın ki bu oylar reis ( Sayın Başkan Recep Tayyip ERDOĞAN) için verildi bunun böyle olduğunu sizde unutmayın.

 4. Mehmet Yılmaz dedi ki:

  YENİ SEMT PAZARININ YAPILDIĞI TECDE ELİBOL SOKAKTA GECE SOKAK LAMBALARI VE KALDIRIM ÇALIŞMASI YOK.
  .BİTİŞİK TÜM SOKAKLARDA GECE SOKAK LAMBALARI VE KALDIRIMLAR OLMASINA RAĞMEN BU SOKAKTA BULUNMAMASINA ANLAM VEREMİYORUZ.

 5. Malatyam dedi ki:

  Başkan geziyor bir çok usulsüzlük var caddede yanından geçip gidiyor par yapılmasın diye kürsü, manken hatta adam dikenler kaldırıma ikinci dükkanı serenler minibüslerin cadde trafiğini aksatması gibi sorunları çözmeden kara asfaltla olmuyor.

 6. Coşkun dedi ki:

  Yerinde bir iş tebrikler teşekkürler.

 7. Abdulkadir dedi ki:

  Sayın başkanım hizmetleriniz için teşekkürler. Emekleriniz boşa gitmeyecektir. Malatya halkı kadir kıymet bilir. Kimsenin anlatmasına gerek yok. Başkanım bir de Kuzey kuşak yolunun tamamlanması ve aydınlatılması konusu var. Yol şu anda Malatya’nın en işlek yollarından biri oldu. Yolun tamamlanması, aydınlatılması ve trafik ışıklarının konması yerinde olacaktır. Geckilmesi kazalara sebep olabilir. İlginize teşekkürler.

 8. Hasan balcı dedi ki:

  sağlı sollu park ile tek şeride düşmüş yol ve başkan oradayken

 9. Öğretmen dedi ki:

  Sayın Gürkan Battalgazi Belediye Başkanı iken Sırptırizi Kapısından tren köprüsüne 1,5-2 km yol yaptırmıştı bir ay boyunca reklamı yapılmıştı. Bunlar reklam kokan hareketler

 10. Okan dedi ki:

  Keşke aynı şekilde toki yollarına da bakılsa gidileceği yok araba ile nereye kaçacağımızı bilmiyoruz

 11. ahmet kara dedi ki:

  Bu bizim Malatyalılara artık şaşıyorum. Eskiden yeşil kuşak Malatya denilirdi de… şimdi bu yeşillik gittikçe kırmızı kuşak ve korkarım pek yakında SİYAH KUŞAK MALATYA olacak buna sevinirler… ÇOK YAZIK ÇOK

 12. Yusuf dedi ki:

  Kaldırımlar daraltılarak yapılıp asvalt olaydı eyıyıdi…

 13. Yusuf dedi ki:

  Örnek vermesine GEREK yok ki, denetim denen bir kavram var

 14. Malatyam İÇİN dedi ki:

  TOKİ ANA YOL (Yavuz Selim mah)
  ALLAH RIZASI için artık yapılsın. 10.000 den fazla NÜFUS var. Yıllardır ihmal edildi. Yol çökmüş artık yamalık asfaltlarla dolmuş.

 15. kaya dedi ki:

  Güngör caddesi nihayet alt yapısı tamamlanmış asfaltlanmıştır. Sayın Başkanımıza teşekkür ederiz. Lakin bundan sonra caddenin kenarında bulunan yeni binalar bu asfaltta tecavüz ederse zabıta eliyle ilgili müteahhitlere yeniden yaptırılıp milletin parasının hesabı sorulmalıdır.

 16. Öğretmen dedi ki:

  Zahmet olmazsa çevreyolunun altına da yapın orda da insanlar yaşıyor. . hoca ahmet yesevi mah. Adli tıp caddesi yeşilkent sitesinde 144 dairelik binalarda(bilinen adıyla yeşiltepe de) oturuyorum.4 yıldır evimizin önüne asfalt yapılmadığı için tozun toprağın içinde yürüyoruz.Her rüzgarda evimiz tozdan geçilmiyor.Cadde olduğu için ilçe belediyesi büyükşehirin alanı deyip yapmıyor. 2 belediye başkanı gördük siz 3. başkansınız. İnşallah yaparsınız.

 17. A.rıza dedi ki:

  Başkan bu bizim Tokiyi de biraz güzelleştiren projeleriniz olur ise çok mutlu oluruz. Biz demiyoruz fahri kayahan gibi ışıl ışıl olsun ama biraz birşeyler olsun istiyoruz. Mesela yolumuz veya sosyal tesisler, dağda mesire alanları çocuk parkları spor tesisleri gibi. Kış mevsiminde 1+1 ler kömür yakıyor bundan da rahatsız oluyoruz.

 18. HAMİT dedi ki:

  Selahattin Başkan Battalgazi bölgesinde köy yollarını dahi asfaltsız bırakmamış bir belediye başkanıdır zamanla Malatya’nın 4 köşesinde ihya edecektir Allah senden razı olsun başkanım ??????

 19. burak dedi ki:

  Allah razı olsun başkanım sayenizde malatya asfaltla tanışmış oldu. Yıllardır ihmal edilen şeylerin biran evvel yapılması için sonuç odaklı çalışıyoruz demişsiniz sanırım sizden önceki 10 yılda malatya ya yapılan hizmetler den haberiniz yok yada küçümsüyorsunuz.

 20. Engin dedi ki:

  Bence bukadar büyütülecek birşey değil beleidyenin görevi yani … yeni yapılan fuzuli yolunda park yapılacak yerler belirlenmiş çok güzel olmuş fakat ben geçen hafta burda trafik cezası yazmışlar park cezası şimdi nasıl olucak

 21. Fırat dedi ki:

  Tecde de kaldırım yok. İnsanlar yolda yürüyor. Sayın başkanımız bu meseleye el atacaktır. Guvenimiz de desteğimiz de sonsuz dürüst Başkan GÜRKANA

 22. mltykrl dedi ki:

  TOKİ YOLU HEP YAMA ,ÇUKUR YAZIK GÜNAH ORADA YAŞAYANLAR DA İNSAN….

  1. Malatyalı dedi ki:

   Bende yapılması için çok mesaj yazmıştım… Şu saatlerde TOKİ yolunda (Gazi-Basın konutları önünde) yoğun bir çalışma var.

 23. Payitaht dedi ki:

  ağı devlet hastanesi önünden özalper ve Fahri Kayahan a bağlantı yolu (cadde) berbat bir durumda o yolun bozukluğu sebebiyle yenibahar caddesi yoğun kullanılmaya başlandı Büyükşehir Battalgazi Yeşilyurt belediye yetkilileri arada sırada bir gezerlerse daha verimli çalışma yürütürler diye düşünüyorum birazda mahalle muhtarları bu konuda çalışsa bir sorun daha var su basınçları 4 düncü katlara su çıkmıyor yenibahar caddesi

 24. Cebrail dedi ki:

  Vay be yaptığı işe bak, başkanım belki farkında değilsiniz ama bu sizin aslı işiniz. Farklı bir şey mi yaptında dünden beri haber yaptırıyor ve sosyal medyadan paylaşıyorsun. Şu sinekler ve boş gezen köpeklerde asli işin ona bi çözüm bulsan.

 25. saki dedi ki:

  tecde yolu meyvecilik ensitü sü önü kaldırımların işgali sonlandırılsın

 26. esnaf dedi ki:

  paramızı kimselere yedirmeyin başkanım, hizmet edin helal olsun

 27. ziya dedi ki:

  BAŞKANIM KALDIRIM İŞGALLERİNİN YANINDA GEÇİYORSUNUZ LÜTFEN MÜDAHALE ETTİRİN …..

 28. Serkan dedi ki:

  Birde TOKİ’nin ana yolunu yapsalar köstebekler yaşamaya başladı

  1. Malatyalı dedi ki:

   Şuan çalışma başlamış İnşAşllah TOKİ yoluda böyle güzel olur. Yalnız Karagözde (Bana göre doğa katliamı yapılıyor o bölgede… Beydağının en güzel yeri delik deşik ediliyor yıllardır) bulunan taş ocağındaki harfiyat taşıyan kamyonları bu yolu kullandığı için yüklü araç tonajından dolayı çökmeler yine eskisi gibi olmaz İnşAllah.

 29. ÜZÜMLÜ dedi ki:

  BAŞKANIM MASKİ ATAMALARIN İSABETSİZ OLDU YAZIK OLDU GERÇEKTEN ESKİLERDEN ESER KALMAMALI İDİ MÜTAHİTİN MANGAL SOFRASINA OTURANLAR GÖMLEK KAZAK HEDİYE ALANLARI TEKRAR GÖREV VERDİN İLERLEYEN ZAMAN GÖSTERECEK SİZE BU DURUMLARI SAAT SABAH 10 MUHTARLAR OLARAK ÇOK DAİRE BAŞKANLARININ KAPILARI KAPALI BEKLEDİK KONUYU İLETTİĞİMİZ ZAMAN SAHADAYIM MUHTARIM MUHABETTİ EDER EVLERİNDE YATARLARDI HALBUSUKİ İNŞALLAH YANILMAZSINIZ

  1. Murat dedi ki:

   Örnek verebilir misiniz ? Mesela kim ?

 30. Malatya 44 dedi ki:

  Sayın başkanım şu Tecde- şentepe arasına da bir el atsanız. Üç yıldır millet sürünüyor. Yol yol değil, kaldırım kaldırım değil. Yol ne bir şerit ne de iki şerit. Ne olduğu belirsiz. Kaldırım yolun üç katı ama, her yağışta kaldırım çamur, yayalar yolda yürüyor. Yol dar araç heçemiyor. Bunu çizen şahsa mühendiz denilmez de neyse.

  1. Kernekli Abuzer dedi ki:

   Çok doğru. Bu kadar geniş alana 1 şerit + emniyet şeridi yapmışsınız. En az 3 gidis 3 geliş olmalı. Kaldırımlar da biran önce yapilmali.

 31. murat dedi ki:

  sayın başkan, reklama gerek yok. asfalt, kaldırım sıradan, rutin işler. bunları hizmet diye gözümüze sokmayın. malatyalılar, büyük şehir malatya’ya yakışan devasa projeler bekliyor sizden.

 32. Mustafa dedi ki:

  Sayın Gürkan bu işi biliyor.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."