Skoda-Miram

Final


Malatyalife Residence
Malatya Haber -

Gürkan’dan İlk Genelge.. Taşıt Saltanatı ve Fazla Mesaiye ‘DUR’

Gürkan’dan İlk Genelge.. Taşıt Saltanatı ve Fazla Mesaiye ‘DUR’
 • 09.04.2019

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan yayımladığı genelge ile belediye, belediyeye ait tüm şirket ve genel müdürlüklere kiralanan araçların ihalelerini iptal etti. Başkan Gürkan, ayrıca personele fazla mesai adı altında yapılan ödemeleri durdurdu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, göreve başlar başlamaz ilk icraat olarak 4 maddelik bir genelge yayımladı. Genelgede belediye araçlarının nasıl kullanılacağından personelin kılık kıyafetine kadar birçok düzenleme yer alıyor. Başkan Gürkan’ın tüm belediye personeline tebliğ ettiği genelgede en dikkat çekici madde belediyenin kullandığı araçlarla ilgili oldu. Genelgede belediye, belediyeye ait şirket ve Genel Müdürlüklerde kiralanan tüm araçların ihalelerinin iptal edileceği maddesi yer aldı.

“Bütün taşıtlar tek havuzda toplanacak”
Genelgede resmi taşıtlarla ilgili şu maddeler yer alıyor:

“Belediyemiz, belediyemize ait şirket ve Genel Müdürlüklerde kullanılan tüm otomobiller (kiralanan otomobillerde dahil) bir havuzda toplanması sağlanacak, ihtiyaca göre havuzdan araç temini yapılacaktır. Taşıtlarının resmi görev dışında kullanılmasının önlenmesi amacıyla, görevin sona ermesine müteakip bütün taşıtlar tekrar havuzda toplanacaktır. Belediyemiz, Belediyemize ait şirket ve Genel Müdürlüklerde kullanılan kamu taşıtları ve kamu hizmetlerinin ifası için kiralanan araçlar, iş makineleri, özellikle özel işlerde, tatil günlerinde resmi görev dışında kullanılmasının önlenmesi amacıyla, kurum amirleri tarafından gerekli hassasiyet gösterilerek, bu konuda herhangi bir olumsuzluğa mahal verilmemesini, personelin de aynı ölçüde bahse konu hususlara özen göstermeleri sağlanacaktır.”

“Ödemelerde Başkan onayı” 
Genelgede ödemeler, mal ve hizmet alımları ile ilgili son kararın başkanlık makamında olduğu belirtilerek şu maddelere yer verildi: “Belediyemize ait tüm ödemeler, resmi ödemeler dahil (Elektrik, Doğalgaz, Telefon, Personel maaşları, Sendika aidatları, Personel icra kesintileri, Yapılandırılmış borçlar gibi) mahiyeti kaç Türk Lirası olursa olsun Başkanlık makamının vereceği onay ve ödeme planından sonra yapılacaktır. Belediyemizde gereksiz harcamaların önüne geçilmesi ve kaynakların rasyonel şekilde kullanılması amacıyla tüm alımlar, mahiyeti kaç Türk Lirası olursa olsun Başkanlık makamının vereceği onaydan sonra yapılacaktır. Belediyemize ait Şirket ve Genel Müdürlüklerde yukarıdaki 1 ve 2’nci maddelere göre hareket edeceklerdir. Belediyemiz, Belediyemize ait Şirket ve Genel Müdürlüklerde çalışan işçi personellerin (Şirket işçileri de dahil olmak üzere) fazla mesai yaptırılmasının durdurulması, fazla mesai adı altında ödemelerin yapılmayacağı ve personelin çalışma planını yeni duruma göre uyarlanması sağlanacaktır.”

Genelgede idari hususlar kısmıyla ilgili de düzenlemeler yer alırken bu kısımda ise şu maddelere yer verildi:

“Belediyemizin yeni imza yetkileri yönergesi yürürlüğe girinceye kadar belediyemizce yapılacak olan tüm iş ve işlerde Başkanlık makamından onay alınacaktır. Belediyemiz, Belediyemize ait Şirket ve Genel Müdürlüklerde, idari görevde çalışanların kılık ve kıyafette bir bütünlük sağlamak amacıyla bütün personelin Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik hükümlerine uyulacaktır. Belediyemiz, Belediyemize ait Şirket ve Genel Müdürlüklerde çalışmakta olan personelin tamamı mesai saatlerine riayet edecek, mesai saatleri içerisinde görev yerinde bulunulmasına azami özen gösterilecektir. Belediyemiz, Belediyemize ait Şirket ve Genel Müdürlüklerde, ortak kullanım alanları, ofis, wc gibi yerlerin periyodik aralıklarla düzenli ve hijyenik olarak temizliğine azami özen gösterilecektir.”

Genelgede diğer tasarruf tedbirleri ile ilgili olarak da, “Belediyemiz, Belediyemize ait Şirket ve Genel Müdürlüklerde, telefon, elektrik, su, akaryakıt, demirbaş malzeme, sarf malzemesi, gibi giderlerin en aza indirilmesi için gerekli özen gösterilecektir. Belediyemiz, Belediyemize ait Şirket ve Genel Müdürlüklerde, her seviyedeki kurum yöneticileri, ellerindeki ekonomik, fiziki ve insan gücü kaynaklarını en rasyonel şekilde kullanacaklardır. Belediyede iş gücü, zaman ve maddi açılardan savurganlığa meydan verilmeyecek, azami tasarrufa özen gösterilecektir. Belediyemiz, Belediyemize ait Şirket ve Genel Müdürlüklerde, kamu hizmetlerinde tasarruf sağlayıcı ve maliyet azaltıcı tedbirleri sürekli geliştirecekler, bu tedbirleri kendi bünyelerine intibak ettirerek ve geliştirerek uygulayacaklardır. Günümüz çağdaş kamu yönetiminin temel felsefesi; vatandaşa güveni esas alan, devlet-vatandaş ilişkilerinde kırtasiyeciliğe kaçmayan ve bürokrasi içinde boğulmayan, vatandaş taleplerinin en kolay, en seri ve en uygun şekilde sonuçlandırılmasını amaçlayan ‘vatandaş odaklı’ bir yönetimi gerçekleştirmektir. Bu hususa Belediyemizce azami özen gösterilecektir” maddelerine yer verildi.

iha

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Sakine dedi ki:

  Çalışırken evde yatan personellerede el atsaydın iyi olur başkanım

 2. Mehmet dedi ki:

  Sayın başkanım yaşlılarımızın kullandığı mezarlık otobüslerinin belli saatlerde merkezden hareket etmesini yaşlıları ız adına talep ediyorum. Uygun görmeniz halinde yaşlılarımızı çok sevindireceksiniz

 3. hasan dedi ki:

  Sayın başkanım evvela hayırlı olsun.Başkanım hiçbirşey yapmamamktansa birşeylere başlamanıza bir vatandaş olarak sevindim.Birde varsa işi gücü olmayan ,miletin sırtından maaş alan çalışanlarınızdan da liyakat esasına göre hareket etmenizi bekliyoruz.Başkanım Bir Malatyalı asla bir adıyamanda,elazığ,kayseri,maraş belediyesinde çalışamaz,Çalıştırmazlar.Bunun şovenizmle hiç ilgisi yok.Onlar nasıl davranıyorlarsa,karşılığını bekliyoruz.Bu memleketin okuyanı o saydığımız illerin okuyanından az değil,fazlası var.Bir Malatyalı,bir adıyaman yada elazığlıdan daha fazla şehrine sahip çıkar.Bunun aksini söyleyen yalan söyler.

 4. S.O.F.44 dedi ki:

  Başkanlığınız hayırlı uğurlu olsun, Rabbim hayırlısı ile başarılar nasip etsin, muafakiyetler dilerim . İnşallah Malatya kazanmıştır. Varsın siyaseten kötü ol ve partiler kızsın ve geleceğini de siyaseten tehlikeye at ama bu fırsatı bir kez daha bulamazsın yolun başındayken her adımına dikkat et ve gerçekten bu ilin idaresine, gidişatına damga vur ki bizde neci olursak olalım arkandan yürüyelim, Daime destek olalım. BAŞKANIM

 5. ŞÜKRÜ dedi ki:

  ADAM ADAMMM ADAMMM ….ARTIK GEREKSİZ İNSANLARIN KRALIKLARI SON BULACAK İNSALLAH.BİRİLERİ FARK ETTİ SONUNDA HARCAMALARI.HİZMET İÇİN KİRALANAN ARAÇLARLA KEYFİ GEZMELER BİTTİ HAA.EŞ DOST YANDAŞ DİYE YAZILAN FAZLA MESAİLER BİTTİ HAA…İŞE 8 DE BAŞLAMAK GEREKİRKEN 8,30 9 DA BAŞLAYIP 11,30 DA ÖĞLEN PAYDOSUNA GİRMEK 1 DE BAŞLANMASI GEREKEN İŞE 1,30 DA GELMEK 5 DE BİTECEK MESAİYİ 4,30 DA BİTİRMEK BİTTİ HAA…HERSEYİ GECTİM SENELERDİR BELEDİYENİN ARKASINDA ACILMIS O KOCA TEMELİ TOPRAK YIĞININI KAÇ BAŞKAN GÖRMEDİMİ HİÇMİ RAHATSIZ OLMADI KAPATMADI ORAYI GELDİĞİN HAFTA O PİSLİĞ ORTADAN KALDIRDI .SEN BAŞKANSINDA SENDEN ÖNCEKİLER NEYDİ.UZUN ZAMAN SONRA MALATYA BİR SEÇİM KAZANDI

 6. Mehmet dedi ki:

  HAYIRLI OLSUN BAŞKANIM.ÇALIŞANLARIN BEL. ARAÇLARINI KENDİ ÖZEL İŞLERİNDE KULANIMLARINDAN ÇEKMENİZ YERİNDE BİR KARARA.ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN.

 7. Erkan dedi ki:

  Sayenizde Atatürk ile milli bayramlarımız doyasıya kutlayacağız Teşekkurler

 8. Mustafa dedi ki:

  Başkanım Malatya’da gece sokağa çıkılmıyor bu pavyon ve gece kulüplerinin bı kapat ne kadar ipsiz sapsız varsa gece ortaya çıkıyor ve Malatya’nın artık buna tahammül yok bunu önlemek dualarımız senle

 9. vaylog44 dedi ki:

  Sayın değerli başkanım yeni görevinizde başarılar dilerim.

 10. Battalgazili dedi ki:

  BİR ŞEHİRDE VALİNİN, BELEDİYE BAŞKANININ, ORDU KOMUTANININ, EMNİYET MÜDÜRÜNÜN MAKAM ARABASI OLUR. BUNDAN GAYRISI HARAMDIR BENCE. GEÇENLERDE BİR BANKAMATİK ÖNÜNE FIAT SİENA MARKA BİR MAKAM ARABASI GELDİ, ARTIK HER KİMSE GİDİP PARA ÇEKTİ, ŞOFÖR DE BEKLEDİ. DİYECEĞİM O Kİ BU ADAM KİM VE NE DİYE ARABA TAHSİS EDİLMİŞ?

 11. Battalgazili dedi ki:

  PARK METRE UYGULAMASI KALKTI İNŞALLAH BİR DAHA GERİ GELMEZ.

 12. Malatyali dedi ki:

  Baskanimmm cok acilllllll olarak havaalani tasimaciliginada el atin … Pazar yeri gibii…

 13. Basri ÖZBAYRAK dedi ki:

  Sayın Başkanım bence de takdirle karşıladığım hususlara değinmişsiniz sizi tebrik ederim sayın başkanım Malatya’nın en büyük mahlesi olan Çöşnük ün belediye otobüsleri çok geç gelmekte ayrıca zafer mahallinin otobüsleri arka arkaya gelirken çöşnük çok geç gelmektedir otobüs seferlerinin eski haline dönmesini istemekteyiz eyer bu konuyu gerekli yerlere talimat verirseniz çöşnük halkı olarak çok mutlu olacağız ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN SELAHATTİN BAŞKAN

 14. murat demir dedi ki:

  Malatyada yaşayan her 10 kişiden 7 sinin oyunu olmış geri kalan 3 kişinin ise sempati ile baktıgı bir başkana sahip olan güzel memleketimde güzel işler olmaya başlamış. Malatya’yı kalkındarak geliştirecek yine Malatya’ nın öz evlatlarıdır. Akademik olsun İdari kadrolar olsun Malatyalı yetkin kişilerle emanet edildiginde başarının gelecegi aşikar olacaktır. Bunun en güzel örnegini İnönü Üniversitesi karaciger nakil merkezini verirsek kimsenin itiraz edecegini düşünümüyorum. Sayın Sezai Yılmaz Hoca ipin ucunu hiç bırakmadan ekibi ile çalışmış ve başarılı olmuştur. Sayın Başkan da Allah ın izni ile bütün Malatya’yı tüm Türkiye’de örnek bir şehir olacak konuma getirecektir.

 15. malatyasporlu dedi ki:

  Şu işe gitmeyen belediyelerdeki memur ve işçileri de takip altına alında görelim. ama alamazlar çünkü hepsinin arkasında bir dayı var.

 16. adem dedi ki:

  icraatları halka ilan etmek için, reklamı şemsiye sokakla başladı, hala devam ediyor. reklama değil icraata bakın, vatandaşa hala su parası faiş fiyattan veriliyor, tecde gibi yeni yerleşim yerlerinin birçok yerinde koca bir kış asvalt yok olarak geçti. şehir merkezinde araçların park edecek 1 m2 yer yok. çevre yolu altı olarak tabir edilen semtler, toki yerleri bunlara sokak aydınlatması bile verilmedi. ben bu icraatları görmek isterim. yoksa kadrolar değişir. sen o makama bir amele koyarsın, arabada istemez, maaşta istemez.

 17. Battalgazili dedi ki:

  BAŞKANIM, SANCAKTAR MEZARLIĞI İÇERİSİNDEKİ SANIRIM ASFALT ŞANTİYE SEFLİĞİ OLACAK, ORAYI DA ŞEHİR DIŞINA ÇIKARAMAZ MISINIZ? SABAHLARI ORADAN CIKAN KAMYONLAR ADETA TERÖR ESTİRİYOR.

 18. cafer dedi ki:

  Sizler insanı seçmiyorsunuz Partiyi Seçiyorsunuz Selahattin başkan insanoğlu insandır insanın hasıdır,Dürüstlük senbolidirç Daha bu Bir başlangıç Malatyamız için hayırlı işler yapar kendisine başarılarının daim olmasını dilerim.

 19. Arif dedi ki:

  Sayın Başkanım. Bu memleket’te su parası çok yüksek. Bir eve ortalama aylık 80 – 100 TL. tutarında fatura geliyor. Ayrıca otobüslerde aktarma işlemine para alınıyor. Aktarma süresi içinde yetişemez iseniz maliyet çok daha yüksek. (Merkezde inip çevre yoluna kadar yürüyüp otobüsün hareket saatini beklerken süre zaten doluyor, aktarma yapabilme şansınız zaten kalmıyor.) 4 kişilik bir ailenin Güngör caddesinden veya Özalper’ den Eski Malatya’ veya farklı semtlere gitmesi halinde 8 gidiş, 8 de geliş olmak üzere 16 bilet kullanması gerekiyor. Bu da 33,600 .-TL. yapıyor. Çok yüksek bir rakam değil mi. Belediye otobüs biletinin şehir içi minibüs ücretinden daha fazla olduğu bir ile daha rastlamadım. Lütfen bu hususa da bir el atın. Teşekkür ederim.

 20. şevket bübek dedi ki:

  resmi araçların özel işlerde kullanılmasının önüne geçmek çok kolay bütün araçlara araç takip cihazı takarsınız bide taşıt görev emri düzenlersin ,bununla birlikte araç talep formu düzenlersin .kesinlikle özel işin önüne geçersin ,ancak ayrım olursa yani müdüre ayrı şefe ayrı memura ayrı muamele olursa iş yine laşkalaşır ve önünü alamazsın.

 21. Malatyam için dedi ki:

  Trambüs şehri berbat etti. ŞEHRE GİRENLERi DEMİR YIĞINLARI yani direkler KARŞILIYOR.
  TEDAŞ bile hemen yerde elektrik direklerini yere gömdü.
  BAŞKANIM HAFİF RAYLI SİSTEMİ MALATYALI da hak ediyor. Bizim diğer büyükşehirlerden ne eksiğimiz var.
  Seni seviyoruz hayırlı olsun BAŞKANIM.

 22. abdulvahap gülezgin dedi ki:

  birilerinin damarına basmayın da Başkan’ım!

 23. Emre dedi ki:

  Adamsın tek kelimeyle

 24. ÇÖPÇÜ dedi ki:

  Siyaset kokan sözler,yazılar değil ,uygulamaya geçirelim.Göreceğiz belediyede neler yapılacak.Kimler gidecek ,kimler getirilecek.Getirilenlerin biyografi leri yayınlanırsa adamcılığın olmadığına millet olarak inanırız.

 25. Canercan44 dedi ki:

  hayatimda ilk defa akp oy verdim selahattin baskan icin allahinq kurban baskan

 26. Srkn Yğt dedi ki:

  Böyle devam edersen senden başkasına oy vermeyiz. Bi de imar da neler olmuş diye geçmişe dönük bakarsa

 27. behlül dedi ki:

  ben hayatımda ilk defa selo başkan için AKp oy verdim adam king (KRAL ) herkesten önce milli sermaye bu fuzuli israf bu şekilde devam ederse devlet başkanı yolu açık harbi açık

 28. ali dedi ki:

  Dilerim sadece kağıt üzerinde kalmaz bu aldığınız kararlar….

 29. mehmet bozbay dedi ki:

  başkanım öncelikle hayırlı olsun dışardan gelip ihale alanlar var malatyalı iş verenler duruken bunun önüne geç emeklileri çalıştırma gençlere önem ver genç iş bulamaza kötü alışkanlıkları olur emekli zaten devletten maaş alıyor. malatyanın öz evlatrına sahip çıkalım.saygılar.malatyanın parası malatyada kalır.

 30. mehmet bozbay dedi ki:

  başkanım öncelikle hayırlı olsun dışardan gelip ihale alanlar var malatyalı iş verenler duruken bunun önüne geç emeklileri çalıştırma gençlere önem ver genç iş bulamaza kötü alışkanlıkları olur emekli zaten devletten maaş alıyor. malatyanın öz evlatrına sahip çıkalım.saygılar

 31. mete kara dedi ki:

  Başkan gibi başkan..oyumu sana verdiğim için o kadar mutluyumki..Helal olsun sana BAŞKAN

 32. hakan dedi ki:

  İşi bilmez Müdürler, Daire Başkanları ve Malatya insanı dışında Adıyaman,Elazığ,Kayseri hegomanyasına son verilmediği müddetçe hiç bir şey çıkmaz .

 33. ali eren dedi ki:

  değerli başkanım belediye memurları diğer memurlardan 1500 tl fazla para alıyor. niye bunu kaldırın beledıye borç batağında zaten..devletin memuru bir tek maaş alır.digrelerı keyfı ödemedir.

 34. AHMET dedi ki:

  BAŞKAN başkasını tasarrufu çok önemli olabilir ama senin başkan olarak tasarrufun daha çok önemli.önce senden başlasan.Eve kendi aracınla gidip gelsen mesela…

 35. Ülkem ve Malatyam dedi ki:

  Yiyenlerin, çalanların, hak yiyenlerin, makam aracı ile sınava gidenlerin vb vb vb vb bunların hesabı ne zaman sorulacak. İhale iptalde yarın ihale yenilenirse ne olacak. Başarılar başkan. Gelecek seçime haksızlığın hesabını soranlar ve adaleti işletenler damga vuracaktır. Kuzey çevre yolu acilen iptal edilmeli.

 36. Malatyalı dedi ki:

  Sayın Başkan verdiğimiz oylar helal olsun Akp li değilim şu belediyedeki adamcılık donemine bir son verilsin sınav ile işe alımlar olsun adalet olsun çalıp -çırpma olmasın

 37. Sekin dedi ki:

  Amirler Malatyalı olmasın akraba baskısı olmasın

 38. fatih dedi ki:

  Sayın başkan açılışı güzel yapmış devamını bekliyoruz. Türkiye de rekor oylardan birini aldı. Dolayısı ile iktidardan olabildiğince faydalanması lazım.Bu oy oranını Malatya için şansa çevirmeliyiz.Öncelikle raylı sistem olmak üzere şehrin yeniliklere ihtiyacı var. Vizyonu ve misyonu geniş bir yönetimle çok şey kazanacağımız aşikar.

 39. Malatyalı dedi ki:

  Maskide çalışıpta ayda 10 bintl. maaş alan sözde danışmanlık görevi yapan Ankarada ikamet eden vatandaşında icabına bakın başkanım eğer devam ederse bu adamın sonu skandal olacak haberiniz olsun

 40. Abdulkadir dedi ki:

  Kontrol düzgün çalışmayı sağlar, düzgün çalışma şaibeleri önler. “Güven içindeki bir Malatya”ya ne kadar ihtiyacımız var. Başkanımız diğer partili başkanlarla da güzel diyalog kuracak bir yaratılışta. Sonuçta Malatya kazanacak. Kazanan gariban halkımız olacak. Menfaatine dokunanlar da bir gün gelecek başkana hak verecekler. Kaldırım yap sökle bu memleket ilerleyemez.

 41. Serap dedi ki:

  Başkan Battalgazi belediyesinde olduğu gibi İstanbul firmalarınımı Malatya’ya davet edecek bekleyip ihaleleri takip etmek lazım.

 42. Yonetim şemasi Malatyali olsun yeter dedi ki:

  Malatyali istiyoruz Baskanim
  yeter adiyaman kayseri idarecilerimiz oz evlatlarimiz olsun

 43. Bilirkişi dedi ki:

  Bakalım yatıca tayfayla nasıl ilişkisi olacak başkanın. Merakla takip ediyorum. Bu kurumlardakileri inşallah adam eder

 44. Milli dedi ki:

  Başkanım trambusu sistemi ölüm doğum du malatya için bu rezaleti ortadan kaldırın malatyaya monoray sistemi getirin.

  1. bayram dedi ki:

   Raylı sisteme paranmı var Milli havada konuşuyon

 45. Kara dedi ki:

  su iskur alimlarindada bi unv mezunu genclerin cikarlarini gozetin birazda

 46. mltykrl dedi ki:

  oyumu başkana vermedim.ama bunu seçim öncesi soyleseydi oyumu verirdim.çok net…maskide kimsenın şahsi aracı yok.sebebi beledıyenın arabalarıyla çarsıya,pazara,halısahaya,pikniğe,köye,yüzmeye,düğüne gidiliyordu.yakıt beleş diye aile bıreylerının (abi,baba)arabaları bıle kullanılmıyordu.köye mi gıdılecek dur sen arabayı göturme benım (maski aracı) araçla gidelim…ohhh keyfe bak arabayı o kadar sahıplenmıs ki siyah film çektırenı var ,farklı rüzgarlık ,jant altı saçak yapanı bıle var….BRAVO başkanım.yeter ınsanların 100 tl su parası ödediği yeter!!!!!!

  1. Ismail dedi ki:

   Aynen sana katılıyorum kaç defa gözlerimle gordum resmi aracla adam akşam servis yapıyor resmen

  2. 44malatya44 dedi ki:

   Bu kadar bildiğine göre eleştirdiğin adamlar her kimse sen de onların imkanlarından faydalanmışsın
   (Çarşı pazarı anladık da aile bireyleriyle olan konuşmaları nerden biliyorsun )

   1. mltykrl dedi ki:

    konuşmaları bilmeye gerek yok.görmek yetiyor.ayrıca imkanlarından faydalanmıssın dıye yazmıssın.arabam yok .ama ailecek toplu taşıma araçlarına verdıgımız aylık ücret 500 tl üzeri.resmi yada beledıye araçlarına askerlik dışında bindiğimi hatırlamıyorum.bindiğim motoş araçlarına da çok şükür akbilimle biniyorum.

 47. Deniz dedi ki:

  Çatlak sesler ucu kendine dokunanlardan geliyor sanırım ak partili olmayan biri olarak Selahattin başkanı tebrik ediyorum, umarım başladığı bu yolda devamlı ve istikrarlı olarak yoluna devam eder.

 48. Taha dedi ki:

  İki senedir imar revizyonu yapılacak deniliyor .yapılmıyor insanlar mağdur.

 49. mustafa dedi ki:

  Başkanım iyi hoş güzel adımlar.Ama hala belediyedeki tüm amirler yerinde buna da bi çözüm bulun herkes memleketine gitsin.KAYSERİ SAMSUN İSTANBUL VAN MALATYALI KİMSE YOK MAŞALLAH.

  1. ali dedi ki:

   Türkiyenin diğer illerindeki Malatyalı çalışanlarda geri mi gelsinler. hayırdır Malatya bağımsızlık ilan ettide haberimiz mi yok. Bu ne cahilliktir kardeşim. Türkiye bir bütün kim nerede nasıl hangi işte çalışacağını kimseye sormaz. Malatya senin babanın tapulu malı değilki. Sen şahsi mallarınla ilgilen kardeşim. Memleket 82 milyon Türkündür vesselam

 50. Deka dedi ki:

  Başkan inşalla büyük şehirde yerleşmiş Malatyalı olmayan müdür daire başkanları ve Malatyalı olupda sadece işi koltukta oturmak olanlara müdahelen olacakmı ve tüm belediye daire başkan ve müdürler makam araç saltanatında kurtara bilsen makam sahipleri ne kadar halkın içinde olsalar o kadar faydalı olurlar

 51. Mehmet Ercan dedi ki:

  Sayın başkan tebrik ederim

 52. Sinan dedi ki:

  Sayın başkanım otobüslere trambuslere bindiğinizde şoförler konuşuyorlar amirler şefler kendi arkadaşlarına mesai yazıyorlar diye memleketin geldiği hale bak

 53. Emre dedi ki:

  Bu yaklaşım gerçekten tasarruf amaçlı çok başarılı bir hamle buna kesinliklle katılıyorum yanlız sadece şunu merak ediyorum aradan belli bir zaman geçip eski fiyatlarla kiralanan araçların daha yüksek bir bedelle başka bir şirketten veya şirketlerden araç kiralanırsa bu hiç yakışık olmaz ve ucu çok farklı yerlere gider…Ama yerine bişey kiralanmazsa TEBRİK EDERİZ BAŞKANIMIZI

 54. Ahmet dedi ki:

  Sanırım Türkiye’nin en iyi belediye başkanlarından birine sahip olucaz

 55. Madur dedi ki:

  Herşey güzel yiyenler saltanat sürenlere iyi oldu lafimiz yok peki aniden bu olayın olması kiralık iş makinaları araçlar şoförler işsiz kalması yüzlerce kişi madur olurken bu kadar rahat olmak şaşırtıcı büyük bir vebal var Allah katında nasıl cevap verilecek sormak lazım

 56. MALATYA DA MALATYASIZ dedi ki:

  Baskanim hak etmeyen daire baskanlarini saltanat kuran mudurleri her devrin adamlarina da el at.
  En az 4 daire baskani 10 mudur hic degismiyor .MALATYALI IDARECI KALMADI .ADIYAMAN ELAZIG MARAS KAYSERI YETER.

 57. Zeki dedi ki:

  İnşallah kendi makamının şahsi harcamalarını, televizyon, bilbord vs. reklamlarını da kısar, para harcamazsın. Pek zannetmiyorum ama göreceğiz.

 58. Yasin dedi ki:

  HELAL OLSUN BAŞKANIM ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN BAŞKANIM MALATYA SİZİNLE Bİ BAŞKA GÜZEL SELAHATTİN BAŞKANIM

 59. İlhan dedi ki:

  Kiralık araçların alınmas süper olmuş 35 plakalı Skoda octavia lavla akşama kadar gezip duruyorlardı helal başkan güzel uygulama

  1. Cemal dedi ki:

   1.onlar 34 plaka
   2. Daire başkanlarının arabası
   3. Gayet zevkli oluyor bence havalı 🙂

 60. battalgazi dedi ki:

  bir sürü sözleşmeli personel var onlara ödenen paradan bihabersin baskanım galiba.

 61. AYDIN dedi ki:

  Halı sahalara gece belediyenin arabası ile gelenler vardı.

 62. Hakkı dedi ki:

  Helal başbakanım. Böyle devam biz arkandayız.

 63. Turgut dedi ki:

  Adamsın başkan.

 64. Erdal dedi ki:

  Başkan pireye kızıp yorganı yakmış. Genelgenin ödeme kısmı umarım doğru değildir. Herhangi bir kamu yada özel sektör yöneticisi bunu okusa buna inanamaz. kocaman bir belediye ve şirketlerinin alımlarını başkana sorması sistemi işlemez hale getirir. Başkan’ın ufku için aşırı kaygı verici olur. İş makinalarının ihalesinin iptali ise belediyeyi işlemez hale getirip belediyeye kilit vurmaktır. Basit mevzuyu çözeyim derken başkan yakmış belediyeyi ve Malatya’yı. Diyeceği makam ve özel binekleri kaldırdım fazla mesaiyi de belli birim ve yerlerde yasakladım. Ne demek iş makine ihale iptali ne demek 1 tl harcama bile bana sor. Kaç şirket kaç müdürlük kaç personel var. Ne diyeyim bilemedim. İlk defa çok çok aşırı tedirgin oldum.

  1. Halk dedi ki:

   “Belediyemizin yeni imza yetkileri yönergesi yürürlüğe girinceye kadar…“ denilmiş. Yani daima kendisi denetlemeyecek, belirtmiş. Ben halk olarak tedirgin değil ilk kez bu kadar rahat oldum. Tebrikler başkanıma 👏🏻👏🏻👏🏻

  2. Turko dedi ki:

   Erdal bey, iş makinelerini kiralamak yerine neden satın alma yoluna gitmemişler acaba, iş makinesinin aylık bedelleri 50 ila 70 bin tl arası değişiyor kategorilerine göre ortalama söylüyorum. Bu demek oluyor ki 1.5 yıl gibi bir sürede iş makinesi bedeli ödenmiş oluyor maalesef kiralayıp birilerini zengin edip devletin malına peş keş çekmişler. İhalelerinin iptal olması korkutmasın seni bu halk başkana güveniyor hizmetlerini eksiksiz yapacaktır.

  3. Abdulkadir dedi ki:

   Endişeye mahal yok. Başkan da bilsin paralar nereye, niçin gidiyor. Fark etmez bu ağır yükü omuzladıysa işler düzelinceye kadar her gün üç saat daha mesai yapar. Başkan yoldan gelmedi, üç dönemlik başarılı belediye başkanlığı tecrübesi var.

  4. rıfat dedi ki:

   yoksa beyefendi senindemi belediyede kiralık iş makineleri ve aracınmı var niye bu kadar tedirginsin acaba.

   1. Abdulkadir dedi ki:

    Benim ifademde tedirginlikle ilgili bir şey yok. Asıl tedirgin olan sensin. Aracım maracım yok. Araç kiralamayı icat edenler düşünsün.

 65. Feryat dedi ki:

  İşte bu.

 66. ziya dedi ki:

  👍yetmez ama evet

 67. Burhan dedi ki:

  Takdirle karşıladığım hususlara değinmişsiniz Sayın Başkan.Başarılarınızın devamını diliyorum

 68. murat dedi ki:

  selahattin başkan bizi yanıltmadı, helal olsun. işte selahattin başkan’dan beklediğimiz mükemmel başlangıç. oyumuz sana helal olsun başkan. israfın önlenmesine dönük tüm bu güzel başlangıçları tüm kurumlarda bekliyoruz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."