Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Hedefimiz Malatya’yı Marka Şehir Haline Getirmek”

“Hedefimiz Malatya’yı Marka Şehir Haline Getirmek”
  • 03.06.2016

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, hedeflerinin Malatya’yı marka şehir haline getirmek olduğunu söyledi.

Tüfenkci, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve MHP Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem ile Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve AKP Malatya İl Başkan Yardımcısı Mahmut Üner Özer’in katılımıyla bir araya geldi. AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı, İstanbul’da öğrenim gören oğlunun mezuniyet törenine gittiği için toplantıya katılamadı.

Çamlıca restoranda gerçekleştirilen toplantı sonrası basına açıklamada bulunan MHP Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem, Malatya’nın meselelerini görüşmek üzere Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile bir araya geldiklerini ifade etti.

“AĞZIMIZIN TADI BOZULMASIN”

Erdem, gerek yerel gerekse de genelde Malatya ile alakalı konuların gündeme geldiğini kaydederek, “İnşallah bakanımız bunların takipçisi olacaktır. Trafik, çevre yolu, kayısı gibi sürekli gündemde olan halkımızın da artık aşina olduğu konular var. İnşallah bunlar sonuç verecektir. Çevre yolu oldukça önem taşıyor. Şekerimize dokunulmasın istiyoruz. Ağzımızın tadı bozulmasın. Sizin de muvafakatinizi canı gönülden istiyoruz. Bakanlığa Malatya adına sevindik. İnşallah güzel hizmetler olur. Bu hizmetler illa siyasi düşünceyle ‘başarı olsun da ben öne çıkayım’ öyle bir düşüncemiz yok.  Hizmet gelsin de kim getirirse getirsin” dedi.

“MALATYA’NIN SORUNLARINI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ise, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ye düzenlediği toplantıdan dolayı teşekkür etti.

Kiraz, “Bizi bir kahvaltıda bir araya getirdi. Hem AKP hem CHP hem de MHP İl Başkanları bir araya geldik. Malatya ile ilgili düşüncelerimizi kendisiyle paylaşıyoruz. Malatya ile ilgili bakış açımızı kendileriyle paylaşma imkanı bulduk. Malatya’nın sorunlarını yakından takip ediyoruz. Bunları önemli ölçüde bakanımızla paylaşma şansımız oldu. Tabi uzun yıllardır Malatya’nın bir bakanı yoktu. Malatya bunun eksiğini önemli ölçüde yaşadı. Bugün sayın bakanımızın geçmiş ve bugün ki hükümette bakan olarak görev almış olması Malatya açısından olumlu gördüğümüz, Malatya açısından değerli gördüğümüz bir durum ve bunu her platformda ifade ediyoruz. Tabi farklı partilerde siyaset yapıyoruz. Farklı görüşlerimiz var, farklı anlayışlarımız var ama Malatya’da ortak bir değerimiz var, yaşadığımız bu kent Malatya, dolayısıyla hepimizin Malatya’nın daha iyi bir noktaya gelmesi, gelişmesi noktasında katkı sunmamız gerekiyor. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak sayın bakanımıza bizlerden yapacağı çalışmalarla ilgili hangi katkı olursa olsun destek vermeye Malatya adına hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Onunda Malatya ile ilgili bizimle paylaştığı durumlar olursa kendi tabanımızda, kendi partimizde değerlendirerek, Malatya’nın gelişmesi noktasında her türlü katkıyı vermeye hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Biz, ana muhalefet partisiyiz. Sonuçta halkımızın vermiş olduğu görev çerçevesinde eksik ve yanlış gördüğümüz durumları da mutlaka gündeme getirmeye devam edeceğiz. Sayın bakanımızla kayısıda temel bir politika oluşturulması noktasında taban fiyat ve kayısının önemli bir ürün olduğunu, Malatya ekonomisi için önemli olduğunu ve bu konuda önemli çalışmalar yapmamız gerektiğini ifade etmeye çalıştık. Yine çevre yolu bir ilin en önemli vizyonlarından birisidir. Bunun hızlandırılması noktasında görüşlerimizi ilettik. Onkoloji ve diğer hastanelerin Malatya’da oluşması noktasında görüşlerimizi ilettik. Geçmişte kendisiyle birlikte il başkanlığı da yapmıştık. O dönemde çeşitli temaslarımız oldu. Milletvekili olduğunda da çeşitli temaslarımız söz konusuydu. Bakanlığı noktasında Malatya’nın sorunlarını aktarma, çeşitli noktalarda çözüm üretme noktasında temaslarımız olacak” diye konuştu.

“SIK SIK BAŞKANLARIMIZLA BİR ARAYA GELECEĞİZ”

AK Parti Malatya İl Başkan Yardımcısı Mahmut Üner Özer de, “Sayın bakanımızın tekrar görev alması Malatya için büyük bir övünç kaynağı olmuştur” dedi.

Özer, kısa sürede yaptığı çalışmaların yine bakanlık görevine şayan olduğunu ifade ederek, “Biz kendilerine Malatya’daki kardeşleri olarak, Malatya halkı olarak, Malatya’daki muhalefet partilerinde kardeş partisi olarak teşekkür ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz. Malatya ilgili sorunları değerlendirip, görüş ve önerilerini almak üzere sayın bakanımız böyle güzel bir programı düşündü. Yatırım ve projeler yakinen takip ediliyor. Sayın başkanlarımızda önerilerini ilettiler. İnşallah çevre yolu, ikinci üniversite, onkoloji hastanesi, bitmek üzere olan tünellerimiz, stadımız Malatya’mız için büyük bir kazanım olacak. Sık sık bir araya gelip, başkanlarımızla çalışmaları değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.

“MALATYA BİZİM ORTAK PAYDAMIZ”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, muhalefet partilerinin il başkanlarına davetlerine katıldıkları için teşekkür etti.

Bakan Tüfenkci, il başkanlığından gelen bir isim olarak, muhalefet partilerin il başkanlarıyla birlikte çalıştıklarını anımsatarak, teşkilatta çalışmanın, il başkanlığı yapmanın ne kadar zor olduğunu bildiğini ve bu noktada il başkanlarıyla bir araya gelip sohbet etmek ve ilin sorunlarını konuşmak, yeni önerileri almak istediklerini kaydetti.

Malatya’nın ortak paydaları olduğunu dile getiren Tüfenkci, şunları kaydetti:

“Burada yaşayan herkesin Malatya ile ilgili sözü olan herkesin sözleri değerlidir ve dikkate alınması gerekir. Bizim göremediğimizi muhalefetteki arkadaşlarımız görmüş olabilir. Veya bizim eksik bıraktığımızı muhalefetteki arkadaşlarımız tespit etmiş olabilir. Bu noktada varsa eksikliklerimiz, yapılması gerekenler onları yapmak adına fikir istişaresinde bulunmak için bir araya geldik. Sorunların ortak olduğunu da görüyoruz. Konuştuğumuz konular, Malatya’da konuşulan ve takip edilen konular. İnşallah başkanlarımın da önerileri doğrultusunda biz bu konuları daha da hızlandıracağız. Onkoloji hastanesinin yatırım kararı alındı ve ödeneği de ayrıldı. İnşallah İnönü Üniversitesi bünyesinde müstakil tıpkı karaciğer hastanemiz gibi 75 milyon TL’ye mal olacak bir onkoloji hastanesini Malatya’ya kazandırdık. Yakında inşallah temelini de atarız. Malatya’nın gelişimi, değişimi, dönüşümü, büyümesi, ekonomik anlamda canlanması, sosyal anlamda canlanması, kültürel anlamda canlanması, Malatya’da herkesi mutlu eder. Muhalefeti de, iktidarı da, toplumun her kesimini mutlu eder. Onun için Malatya’da uygulanabilir projeleri, Malatya’nın gelişimine katkı sunacak projeleri bir an evvel hayata geçirme noktasında, yakalamış olduğumuz birlik ve beraberlik içerisinde bizim bunu hayata geçirmemiz lazım. Allah’a hamdolsun Malatya bir huzur kenti. Bunda başkanlarımın da büyük katkısı var. Malatya’nın yakalamış olduğu bu huzur ve hoşgörü ikliminde bizim daha da üzerine koyarak Malatya’yı Türkiye’de öne çıkarmamız lazım. Sadece Türkiye’de öne çıkarmak yetmez, dünyada da Malatya’yı bilinen kentler arasına sokmamız lazım. Hedefimiz Malatya’yı marka şehir haline getirmek. Bununla ilgili belediyelerimiz, valiliğimiz, ilin bürokratları, milletvekillerimizle beraber muhalefetiyle, iktidarıyla bu hedef doğrultusunda hareket etmemiz gerekir. Ben biliyorum ki Malatya’dan bir bakanın çıkması sadece Malatya’da yaşayan insanlarımızı değil, Malatya dışında yaşayan insanlarımızı da mutlu etti. Bakan olduktan sonra bize destek veren Malatyalı CHP’de siyaset yapan, MHP’de siyaset yapan milletvekillerine de teşekkür ediyorum. Biz, onlarla da bir araya gelmiştik. Malatya ile ilgili onlarda sağ olsun herhangi bir projede katkı sunacaklarını ifade etmişlerdi. Muhalefetteki milletvekilimiz Veli Ağbaba’da dahil olmak üzere Ankara’da ve İstanbul’da CHP ve MHP’de siyaset yapan Malatyalı hemşerilerimizde buna dahil. Burada tabi ki her siyasi partinin olaylara bakış açısı farklı, bu gayet doğal. İnsanların bakış açısı farklı bu doğal. Ama bu doğallığı hoşgörü içerisinde hizmette yarışmak şeklinde alırsak ve doğru hizmetlerde de hep beraber ili büyütme adına omuz verirsek, burada kazanan herkes ve her kesim olur.”

Toplantıya daha sonra Vali Süleyman Kamçı da katıldı.

Kaynak : malatyahaber.com/Yeni Malatya Gazetesi

Etiketler: / / /

Yorumlar
  1. uur dedi ki:

    chp il başkanı mum gibi oturuyor normalde boş boş konuşup dolaşıyordu.

  2. malatyalı dedi ki:

    sayın bakanım helal olsun size, muhalefet partilerinin il başkanları ile görüşmeniz. onları dinlemeniz en az kendi partililerinizi dinlemeniz kadar önemli…çünkü onlardan karşı ve farklı bir bakışıcısından Malatya’yı dinleme fırsatını bulabilirsiniz. lütfen bunu devam ettirin…lütfen…

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."