Final

Malatyalife Residence

Vahap Erdem Aday

Malatya Haber -

“Hepsini Biliyorum, Cumhurbaşkanına Bir Bir Anlatacağım”

“Hepsini Biliyorum, Cumhurbaşkanına Bir Bir Anlatacağım”
 • 11.01.2018
 • ESOB Başkanı Keskin, FETÖ/PDY ile ‘yeni oluşum’ dediği ve ‘şelaleciler’ diye isimlendirdiği bir kesime eleştiri yağdırdı..

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü yapılanması ve yeni oluşumlar peşinde olduğunu öne sürdüğü “şelaleciler” diye tabir ettiği kesime ateş püskürdü ve “Bunların hangi belediyeye kümelendiğini, kimin belediyeye nasıl baskın yaptığını, ihalelere nasıl koştuklarını, FETÖ nasıl yaptıysa bugün adam alacaksın oraya gideceksin, sende böyle işe gireceksin dediklerini herkes biliyor. Ben Cumhurbaşkanına gideceğim bunları bir bir anlatacağım” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a da bir çağrıda bulundu Keskin, özellikle Altay Kışlası’nın 12 bin dönümlük yerinden esnafa 3-4 bin dönümlük bir yer verilmesini talep etti.

Malatya Esnaf ve Santakarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, yeniden büyük bir farkla Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı seçilmesinin ardından ER TV’de Güne Bakış Programında Hülya Kaya’nın konuğu oldu. Keskin, birbirinden önemli açıklamaları ile Malatya kamuoyunda gözleri üzerine çevirdi.

“BURADA BÜYÜK BİR SORUMLULUK VAR”

Görevini yapamadığını düşündüğü gün bizzat kendisinin bırakacağını belirten Keskin, esnafın önemine vurgu yaparak, “Ben bu görevi yapamıyorsam yapamadığımı anladığım an o masanın arkasında durmam. Burada büyük bir sorumluluk var. Esnaf ve sanatkar kesimi bu ülkenin temel taşı. Osmanlı, Selçuklu dönemine bakıldığı zaman bir geleneğe sahip olan ve ülkenin birlik beraberliğine kardeşliğine ve vatanın bölünmez bütünlüğünü savunan bir kesimden bahsediyoruz. Öyle küçük bir kesim değil. Şöyle düşünün, Malatya’daki esnaf ve sanatkarı kapatalım 5-10 tane AVM yapalım arkasından da vergisini iptal edelim. Ne olur şehir karanlık bir şehir olur. Bir devletin ışığı yanar bir de gece gündüz o esnafın sanatkarın ışığı yanar. Esnafın ışığı söndüğü zaman bu ülkede ne dostluk kalır ne kardeşlik kalır. Esnaf sanatkar camiasının Allah eksikliğini vermesin.” diye konuştu.

Esnafın istediği takdirde ülkeyi bile durdurabilecek bir güçte olduğuna dikkat çeken Keskin, “Esnaf tepkisini gösterdiği zaman Ülkeyi durdurur. Bugün Organize Fabrikasına bakın 3 tane fabrika greve girse hiç kimse duymaz ama Türkiye’de Allah göstermesin bir kepenk indirmeye kalkarsanız Türkiye’yi durdurursunuz. Ülkenin ekonomisini alt üst edersiniz. Onun için esnaf ve sanatkar ülkesine, bayrağına, milletine, ezanına elini değil gövdesini taşın altına koyup bu değerler için her şeyi yapar. Onun için bu esnaf sanatkar camiası hem siyasilerin gözünde olsun hem de diğer tarafta olsun yeri ayrıdır” ifadelerini kaydetti.

“BİZ İSTEDİK”

Omuzlarında büyük bir yük olduğunun farkında olduğunu belirten Keskin, istediği her şeyi başardığını ifade etti. Keskin, “Bugün bir ÖTV’siz araç, MTV’de izlediyseniz eğer diğer tarafta esnafın yüzde 15 kesintisinin kaldırılması, Pazar ruhsatlarının iptal edilmesi, faizsiz kredilerin verilmesi, bugün bankalar arasında kredinin 16- 17 olduğunu, esnaf kooperatifinde kredi imkanlarının sağlandığı, limitin çok büyük olduğunu esnaf ve sanatkar camiasının bu hükümet sayesinde istediği birçok şeyi başardığını biliyoruz.  Sayın Cumhurbaşkanımızla ne zaman konuştuysam bir şey istediysem hiçbir zaman yok demedi. Ben esnaf sanatkar camiası için ne istediysem aldım. ÖTV’siz aracı Malatya’da biz istedik. Yüzde 15 kaldırılmasını biz istedik. Pazar ruhsatını biz istedik. Faizsiz kredi, bölgesel kredi, bireysel kredileri biz istedik” dedi.

“PİSLİK YUVASIYDI”

Malatya genelindeki çalışmalardan da bahseden Keskin, “İstanbul Pasajı Ahmet Başkan gelene kadar her türlü pislik yuvasıydı bunu herkes biliyor. Malatya’nın ilk ticaret merkeziydi. Bugün insanlar eşinin, çocuğunun kolundan tutarak gidip közde çay içiyorlar, çorba içiyorlar. Orda oturup sohbet etme yerleri var. Diğer taraftan da Kasap pazarına, şire pazarına, bakırcı pazarına, tüccar pazarına, ayakkabıcı pazarına. Eskiden Malatya’da çadırlar, şemsiyeler vardı güneş gelmesin diye renk renk gökkuşağı yapmışlardı. Suların damladığı, kimsenin girmediği ama orası şimdi açık bir AVM oldu. Bunlar inkar edilmez. Şimdi Ahmet Başkanın bu esnafa hizmet edeceğini inandığım için, esnaf olduğu için, esnafın içerisinde olduğu için derleri sıkıntıları anlayabiliyor. Bugün bir kamyon garajı sadece Malatya’da değil Türkiye’de ses getirdi. Şehrin sahibi olan belediye başkanıdır” diyerek Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a da esnafa destek ve hizmetlerinden ötürü teşekkür etti.

“METAL YORGUNLUĞUM YOK”

Metal yorgunluğu ile ilgili de ilginç açıklamalarda bulunan Keskin, kendisinin metal yorgunu olmadığını belirtti ve “Ben bazılarına soruyorum bu metal yorgunluğu nedir? 40-45 senedir görev yapan insanlarımızda var. Burada önemli olan görevi yapmak. Metal yorgunluğu bir metalin sıkışmasıdır. Hamdolsun benim öyle bir metal yorgunluğum yok. Ben bu mesleği seviyorum. Turgut Özal’ın bize söylediği şudur; çocuklar halka hizmet etmek hakka hizmet etmektir, menfaat gözetmeyin” dedi.

“MALATYA’DAKİ DURUMLARI CUMHURBAŞKANIMIZA DA ANLATTIM”

Türkiye’nin gündeminde olan FETÖ kırıntılarını ve “şelaleciler” diye tabir ettiği yeni oluşumları çok iyi bildiğini belirten Keskin, “Ben açık açık söylüyorum bunları Cumhurbaşkanımıza da anlattım. Malatya’da yaşanan durumları anlattım. FETÖ’cülerin hepsinin dışarıda gezdiğini, fakir fukaranın alındığını ihraç edildiğini, bir bir araştırma yapılması gerektiğini söyledim. Bu devletin aleyhinde çalışmak isteyenlerin orda maddi ve manevi işlerini hallettiklerini. Bu Türkiye’de de Malatya’da da görülen bir olay. Ben seçimden öncede söyledim, seçimde de söyledim. Devlete millete düşman olanların karşısında Esnaf ve sanatkarlar olacaktır bunu açık söylüyorum. Afiş yapanların, pankart asanların hepsi FETÖ bozuntuları. FETÖ kırıntılarını iyi tanıyorum, bugün hepsi fabrika sahibi. Onlar benim yanıma ağabey diyerek gelirlerdi. Benim aileme bırakacağım en büyük miras dürüstlüktür. Ben sonuna kadar bayrağa, devlete, millete, ezana düşman olanların sinsice çalışanların her zaman karşısındayım.

Ben açıkça söylüyorum “Şelaleciler” hepsi biliyor bunu. Çıksınlar erkek gibi karşımda kavga yapsınlar. Ben FETÖ’ye attığım zaman herkes bana imansız derdi. Ben tarikatı bilirim bu sahtekar derdim. Bunun cemaatle, tarikat ile ilgisi yok. Bu tamamen Avrupa’dan, dışarıdan insanların, Yahudilerin güdümüne giden bir insan. Allah, Peygamber, Kur’an lafını eden, ağlayarak iki gözü çeşme afedersin burnunu silerek öbürüde o pisliği yiyerek çıkıp millete elini öptüren insanlara dedim ki bu yanlış. Bana imansız dediler. Bugünde bana aynısını dediler. FETÖ silahlı eylem mi yaptı? Sokak çatışmasına mı girdi? Ne yaptı devletin taşıyıcı kolonlarının altına bombayı yerleştirdi. O pimi Türk milleti müsaade etseydi, Türk askeri müsaade etseydi o pimi çekseydi bugün ne olurdu? O sokakta gizlenenler FETÖ’nün posterini boynuna takarlardı.  Allah’u Ekber diye Allah’ın adını kullanırlardı. Çıkıp ortada gezerlerdi. Bunların hepsi maddiyat peşinde koşan insanlar. Ben birine söyledim İsrail’e atıyorsun dedim değil mi? Evet dedi. Peki niye İsrail’le iş yapıyorsun dedim ya o ticaret dedi. Sen Allah’a, bayrağa, millete düşman olanla ticaretini yapacaksın arkasından kalkıp bu böyle şu şöyle diyeceksin. Samimi olmak lazım, insan, adam olmak lazım. Devletin, milletin, ezana düşman olanların karşısında olmak lazım. 15 Temmuz’da başta Esnaf ve sanatkar camiası ne yaptı gece gündüz sokakta yattı kalktı. Ne dediler silahla yapamadıklarını ekonomiyle yapacaksın. Cenabı Allah milleti üst üste koydu, Tayyip Erdoğan gibi bir lideri de başına koydu. Cumhurbaşkanımıza kaçın gidin diyen olmadı mı? Ne yaptı uçağa bindi bombaların içerisine indi. Böyle bir lider bulunmaz.”diye konuştu.

“BUNLARIN KARŞILIĞI NE? 60 KİŞİ!..”

“FETÖ kırıntılarına müsaade etmeyin bakın hepiniz destek veriyorsunuz diye açıkça söyledim, kürsüde esnaf ve sanatkar toplantısında da söyledim bunu basında yazdı” diyen Keskin, “Ben gizli kapaklı bir şey söylemem. Gelsinler beni ikna etsinler, biz böyle değiliz desinler. Ama yaptıkları bazı şeyleri ben önlerine serersem görürler. Ben Cumhurbaşkanına gideceğim bir bir anlatacağım. Kimin hangi belediyede kümeleştiğini, kimin belediyeye baskın yaptığını bunu herkes biliyor. İhalelere nasıl koştuklarını. FETÖ nasıl yaptıysa bugün adam alacaksın oraya gideceksin böyle işe gireceksin böyle bir şey yok ya. Bunların karşılığı ne 60 kişi. Ben sana söyleyeyim 70 kişiyi bulamazsınız. 60 tane menfaatperest bir araya gelecek Malatya’yı, Türkiye’yi idare edecek. Allah’u Ekber deyip bütün pisliği yapacaksın. Ya böyle bir şey olmaz. Cami cemaatin dışında niye biz cemaatin peşine düşüyoruz? İnsanlar o şorriklinin peşinden gitti belki biraz daha Allah’a yakın olurum diye ama menfaatperestler onları kullandılar. Ülkenin altına bomba koymadılar mı? Cami cemaati sana yeter kardeşim. Kur’an sana yeter, Allah sana yeter, Resulullah sana yeter. Her yerde biri kümeleşmiş. Benim zoruma giden Allah’ı Kur’an’ı kullanmaları. Yoksa kendi kendine çıkmış menfaatperestlik yapmış ayrı bir konu. Benim taviz vermeyeceğim tek şey dinim. Malatya için esnaf için ne gerekiyorsa gecemi gündüzüme katar yaparım. Vekillerle de, bakanlarla da çatışırım. Dışarıda savunurum içerde hakkımı isterim, Malatya’nın, esnafın hakkını isterim.” ifadelerini kullandı.

“23’e 5 kala bütün siyasilere çağrı yapıyorum. Cumhurbaşkanlığına gidelim oturalım, konuşalım” diyen Keskin, sözlerine şöyle devam etti:

“MİLLETVEKİLLERİ CESARET EDİP CUMHURBAŞKANININ YANINA GİDEMİYORLAR”

“2. Bir üniversitenin 2023’e kadar Malatya’ya yapılması lazım. Sanayi sitelerinin merkezden çıkması lazım. Vagon onarım fabrikasının yerine geçmesi lazım. Özellikle Altay Kışlası’nın 12 bin dönümlük alanından en azından esnafa 3-4 bin dönümünün verilmesi, 3 bin küsür üyemizin oraya çekilmesi, şartlara uygun, teknolojiye uygun, günün şartlarına uygun iyi bir sanayi sitesi kurulması lazım.  Belediye başkanımıza da sesleniyorum. Sakın oraya bina dikmemek şartıyla yeşil alan bırakmayla, küçük küçük iş yerleri açmayla, Malatya’nın 2., 3. bir merkezini oraya taşımakla, uğraşmayın. Önümüzdeki yılın hızlı trenin geleceğini, Malatya’nın kayısısının orada pazarlanması için hedefimizin böyle olması lazım. 3. Çevreyolunun bir an önce hayata geçirilmesi lazım. Yıllarca bitemeyen barajlarımızın bir an evvel bitirilmesi lazım. Eğer önünüze bir hedef koymazsanız hedefsiz olursunuz. Milletvekilleri cesaret edip Cumhurbaşkanının yanına gidemiyorlar”

Keskin, özellikle üzerinde durduğu konunun kamyoncu esnafı için K1 belgelerinin fiyatının düşürülmesi olduğunu belirterek,  verdiği her dosyayı da takip edeceğini söyledi.

ER TV- malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi

Etiketler: / / /

Yorumlar
 1. Vatansever dedi ki:

  Anlaşılan sayın Keskinin konuşmalarından birileri rahatsız olmuş. Kargadan başka kuş tanımayanların bu ülkenin başına ne getirdiği tarihten günümüze mevcut. Bundan sonrasına rabbimin yardımıyla ve dualarımızla müsaade edilmeyecek. Rabbim sizin gibileri islah etsin, hak yiyicileri helak etsin. İlahiyatcı bilim adamları çıkın şu işi kökünden çözün artık yeter. Bu cemaatcilik nedir be. İslamın neresinde var.

 2. dr.k. dedi ki:

  Şevket başkanı vekil olarak görmek istiyoruz
  şevket başkan benim vekilim olsun diyenler ses verelim bu fetö ve benzeri grupları ancak deli yürek başkanım temizler.

 3. dr.k. dedi ki:

  keşke şevket başkanım vekil olsa, sizlere de en iyi hizmeti sunardı. haksız eleştirilerinize en güzel cevabı vermiş olurdu.
  Kendi geleceğini bir topluluk nasıl tehlikeye atar anlayamıyorum benden ve bizden olmayan herkese hücum eden bu toplu zihniyet aynen bunu yapıyor en ufak eleştiriye tahammül edemiyorsunuz.

 4. Ali Canpolat dedi ki:

  Yorumları neden yayımlamıyorsunz, sansurlenecek bir şey mi vardi. Siz de mi meşalecisiniz yoksa

 5. Malatyalı dedi ki:

  Çok komik

 6. Malatyali dedi ki:

  Bence hasan erkoc esnaf odası başkanı olsun,sevket keskin tso başkanı olsun .Helal olsun sevket başkan .

 7. Yavuz dedi ki:

  .İşi gücü bırakmış bu memleketin öz evlatlarına dil uzatıyorsun.Zeki Babanın verdiği mücadelenin,ödediği bedelin yüzde 1’ini dahi ödememişsin.İşin gücün faso fiso,sahte kabadayılık…’Keskin’ sirke küpüne zarardır.

  1. Ahmet Doğan dedi ki:

   Yavuz efendi bir ata sözü var; “Yavuz hırsız ev sahibini bastırır” diye.
   1- Birileri bu memleketin ‘Öz evladı’ da diğerleri üvey evlat mı? Peygamber efendimiz bile eleştiriye açık iken, siz kimniniz ki eleştirilmeyesiniz.
   2-Keskin’in eleştirilerindeki hedefin “Zeki baba” olduğunu nereden çıkarttın? Yani birileri toplumda rahatsızlık uyandıran hareketlerde bulunacak, ama eleştirilmeyecek öyle mi? Pöf pöf pöf…
   3-Demişsin ki “Bedel ödedi”. Güzel kardeşim, her kim iseniz yada neye tabi iseniz bilmem, sizin hukukunuz da ödediğiniz bedeli toplumda tahsil etme gibi bir hakkınız mı var? Bu nasıl bir kafa. Her bedel ödeyen, karşılığını toplumdan isterse vay memleketin haline.
   4-Şu iki satırlık yazınız bile nasıl bir dünya ve nasıl bir toplum istediğinizi ortaya koyuyor.
   5-Müslüman insan ödediği bedelin karşılığını Allah’tan ister.

   1. KML dedi ki:

    Çok güzel,

   2. gökmen dedi ki:

    ahmet doğan abi ağzına sağlık senin bu yazdıklarına birkaç kelimede ben eklemek istiyorum,
    Bu malum gruplar gözünde kendilerinden başka herkesi namussuz vede dinsiz olarak görürler, belediyede çalışanları kendilerinden olmayanı kendilerine biat etmeyeni öyle acımasızca harcarlarki hiç düşünmezki bu harcadıkları bu adamın evde çağası çoluğu ne yapar ne eder kesinlikle düşünmezler, sonrada her söze her kelimeye hadisle ayetle başlarlar, ama..
    Allah ın izni ile artık bunlar dillenmeye başladı kamuoyunda kök salmadan tez elden engellenirlerse insanımız malatyamız ve ülkemiz derin bir oh çekecek.
    Allah yar ve yardımcımız olsun

  2. Hasan dedi ki:

   Senin baban ne bedel Ödemiş.Allah rızası için değilmiydi yaptıkları da bedel den bahsediyorsun. Kalbi temiz ve doğru ise yaptıklarının karşılığını Allah’ım verir. Malatya yı neden ele geçirmeye çalışıyorsunuz. Bedel in karşılığı olarak mı. Şelale dışındaki müslümanlar nasıl yaşayacak Malatya da. Sor bakalım babana. Şelale dışındaki insanlar ihale alamaz mı, belediyede işe giremezmi, şube müdürü daire başkanı olamaz mı belediyede yurtkur da tüm kurumlarda. Bi tek şelalenin mi hakkı hemşerim

 8. malatyalı dedi ki:

  stk ların seçim sistemi değişmeli ,2 dönem kuralı gelmeli yoksa böyle olur.

 9. Ali kadir dedi ki:

  Sonunda bi çatlak ses çıktı. Malatyanın %3lük tabanına etkisi olan bu irancıların malatya yı yönetmesi kabul edilemez. İrandan İslam alemi ne fayda gördü ki Malatya sempatizanlarından fayda görsün. Ayrıca bunlar fetö den çok daha katı…

  1. Ahmet dedi ki:

   İran olmasa şimdi İŞİD ve PKK ile komşu idin.

 10. battal dedi ki:

  Başkanın söyledikleri az bile. Bütün devlet dairelerini ele geçirmeye çalışıyorlar. Vatandaş bunları CİMER e yazsın. Cumhurbaşkanı belki durdurur.bütün Malatya kamuoyu bunları biliyor.İkinci feto olayı gerçekleşmiş durumda.

 11. Kadir dedi ki:

  aynen başkanın dediği gibi küçük bi grup Malatya yı yönetmeye çalışıyor . ve çıksınlar bi açıklama yapsınlar bu adamlar neye hizmet ediyorlar .neden belediyeleri tabi ki yeşilyurt ve büyükşehir bu adamlarla doldurdular bu bir iman görevimi ibadetmi bizim bilmediğimiz bir din mi var bu dinde adalet kul hakkı hiç yokmu

 12. ferhat dedi ki:

  sevket keskin amacın millet vekili olmak mı kusura bakma eger sen aday olursan senin girdigin partiyi bırakırım valalhi

 13. oktay dedi ki:

  40 yaşındayım ilk defa böyle yiğit acıklamalar tebrikler başkan.şelaleye gitmeyen ihaleye giremiyor bazı kurumlarda helal be başkan.dünya görüşlerimiz terste olsa tebrik ederim.budur işte delikanlılık cesaret kendinden ödün vermeme.osman bey hayırdır şelal

 14. Memleket dedi ki:

  Helal olsun SAYIN BAŞKANIM SAYGILARIMI HÜRMETLERİMİ SUNARIM.

 15. mikail dedi ki:

  Adamın bildiği bişeyler varsa Cumhuriyet Savcıları yerinde işlerinin başında televizyon karşısında şov yapmaya gerek yok gider suç duyurusunda bulunursun bakalım böyle bişey yapmışmı

 16. cafer canbay dedi ki:

  Başkan Güven Tazeleyince Yüreğide tazelenmiş başarılarınızın daim olsun bazen esnafı sırtınıza aldınızmı Milet vekilleri vız gelir zaten malatyada Miletin Vekili yok Secilmiş vekilleri var. malatya ne yapmışlar.

 17. Mehmet bukem dedi ki:

  Şelalenin sonu da fetö gibi olacak inş. Yeter artık rant peşinde koşmak için örgütlenenler Malatya mızı yiyip bitiriyorlar.. Helal başkan..

 18. MEHMET KAYA dedi ki:

  BAŞKANIM. SÜPER KONUŞTUN. MEMLEKET FETODAN KURTULDU. ŞİMDİDE BAŞKA CEMAAT ÇIKTI.

 19. Osman dedi ki:

  Çok hadsiz açıklamalar olmuş gerek yok bu muhabbetlere önce kendi kapının önünü süpür sen adamların plaka basmaya para alıyorlar kayıtsız git içeriyi temizle o şelalenin altında kaybolursun iftira atma vekiller cumhurbaşkanına gidemiyorlarmış bilmeden konuşuyorsun onlar gidemiyor sen mi gidiyorsun haddinizi bilin konuşmayın biri sizi kale alır çıkar cevap verir altında ezilir sokağa çıkanazsınız gerek yok görünce ağam paşam gidince bunlar böyle bunlar şöyle burası malatya şevket bey herkes herkesi biliyor

  1. ahmet dedi ki:

   Sen had bildirme memuru musun Osman? Artık vatandaş cemaat-cemiyet-vakıf vb. oluşumların kaymak tabakasından tiksiniyor. Bi İrani, bi Vahhabi olanların yerli ve milli mutabakat döneminde yeri yoktur.

  2. Dr.k. dedi ki:

   Bence yorumunuzu bir daha gözden geçirin, malatya esnafının değil bütün türkiye esnafının sesi oldu Şevket Başkan

  3. oktay dedi ki:

   bence sıkıntıya düşeceksiniz diye bu yorumlarınız.alkışlıyorum başkanı.

  4. gökmen dedi ki:

   bence tamda yerinde bir açıklama, galiba sen seçimi kazanamayanlardan birisin. kuyruk acından fetönün kırıntılarını savunuyorsun.

 20. Hakan dedi ki:

  Valla başkan yürek yemiş… Helal olsun.

 21. Ahmet dedi ki:

  Doğru söze ne denir. Şelalecilerrrr dün fetö neydiyse bugünde bunlar bence helal Başkan’a güzel konuya değinmiş

 22. Malatylı dedi ki:

  Helal olsun Şevket başkanım ağzınıza yüreğinize sağlık…

 23. Mustafa dedi ki:

  Gerçekleri konuşmak yürek ister helal olsun

 24. Hasan dedi ki:

  Memleket seyyar satıcılardan geçilmiyor. Kaldırımlar seyyar satıcıların işgali altında. Çarşıda trafiğe kapatılan yollar esnaf tarafından kapatılmış yürüyecek yer kalmamış. Esnafın Başkanının sesi çıkmıyor.
  Başkan herhalde bunlardan habersiz. Yada Malatya da yaşamıyor. FETÖ ile devletin emniyet güçleri mücadele ediyor başkan sen başka işlere bak

  1. Ahmet dedi ki:

   Ses kimden çıkacak diye bekliyorduk, birinden çıkmış. FETÖ ve benzeri gruplarla ile mücadele sadece devletin işi değildir. vatandaşta bilinçlenmeli. Neden sıkıntı duydun ki

   1. Hasan dedi ki:

    Her çıkan sese kulak veriyorsan iyi oku sonra bi daha oku anlamadınsa bir daha oku o yazıda ne yazıyor. Herkes işini yaparsa bu ülkede bir daha FETO gibi hainler olmaz. FETO nun Allah belasını versin
    Şehir yol geçen hanı gibi olmuş köy dönmüş 25 yıldır ESOB başkanlığı yapan kişinin bunda hiç katkısı yok mu?

  2. Mehmet dedi ki:

   Aynen öyle

 25. Ahmet dedi ki:

  Sayın Keskin açık ve net konuşmuş. Helal olsun. Bakalım ses nereden gelecek.

 26. Ahmet dedi ki:

  Vay be helal olsun nihayet şelaleci diye tabir Edilen gurubu ifşa eden biri çıktı tebrik ederim

 27. Esnaf dedi ki:

  Sy keskin lütfen esnaf keflalet e bi el atın sy evren küçük esnafa kredi vermemek için tüm zorluğu çıkarıyor o koltukta oturanlar esnafa destek olalım diye oradalar köstek olmak için değil.. metal yorgunluk esnaf kefalette çok belirgin. Sizi seviyoruz lütfen ilgilenin

 28. Ruşen uçar dedi ki:

  Açık sözlülüğünü Cesaretini takdir etmekle beraber Cumhurbaşkanımıza gelinceye kadar yasal bir girişimde bulunmuş mu başkan …

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."