Final

OpelMalatyalife Residence

Malatya Haber -

“Bu Seçimden Ders Çıkarıp Elimizden Geleni Yapacağız”

“Bu Seçimden Ders Çıkarıp Elimizden Geleni Yapacağız”
 • 25.06.2018

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 24 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmesinde, “Anadolu sessiz bir devrim yaptı, Türkiye’yi şaha kaldıracağız.” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ve AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık,  AKP’den Malatya milletvekilleri seçilen Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı, AKP İl Başkanı İhsan Koca, 5. Sıra Milletvekili Adayı Selahattin Barış Palandöken ve  6. Sıra Milletvekili Adayı Vahit Atalan  İl Başkanlığında düzenledikleri basın toplantısında Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimi sonuçlarına ilişkin değerlendirmede bulundular.

-“Her seçimde seçmenin mesajı vardır”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “24 Haziran gerçekten farklı bir seçimdi, ilk defa farklı bir sistem ile seçimlere girdik. Kazananın esasında Türkiye olduğuna inanıyoruz.  Anadolu sessiz bir devrim yaptı, yeni bir sisteme geçti. Ve yeni sistemde inşallah millete olan taahhüdümüzü, iradeyle, erdemle, cesaretle, bilgiyle, deneyimle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Allah’ın izniyle Türkiye’yi şaha kaldıracağız.” diye konuştu.

Seçimde çıkan tablonun muhasebesini yapacaklarını belirten Tüfenkci şöyle devam etti:

“Her seçimin kendi içerisinde muhasebesi yapılır. Her seçimde çıkarılacak birçok dersler, seçmenin mesajı vardır. Bu seçimde biz AK Parti ve AK Parti Malatya teşkilatı olarak seçimin muhasebesini yapmak, bu seçimden ders çıkarmak, bundan sonraki seçimlerde neler yapılabilir programla noktasında elimizden geleni yapacağız. AK Parti teşkilatlarının her zaman bir özelliği vardır. Bir seçim biter bir seçim başlar. Biz bu seçimi geride bırakarak önümüzdeki seçimlere bakacağız.”

-“Başarı-başarısızlık baktığınız noktaya göre değişir”

Bir gazetecinin AKP’nin Malatya’daki seçim sonucu ile ilgili sorusuna ise Bakan Tüfenkci şu yanıtı verdi:

“Başarılı-başarısız göreceli bir kavram. Baktığınız yere bakılarak konuşulabilir. Çok zorlu olmadı, bize göre çok az bir farkla 5’i kaçırdık.  Artı, bu yeni bir sistem ve Cumhur İttfakı oluşuyor ve Cumhur İttfakı ile beraber yol yürüyeceğiz.  Dolayısıyla baktığınız noktaya göre değişir. Elbetteki biz bu seçimlerden ders çıkartacağız. Biz bu seçimlerin muhasebesini yapacağız. Bu seçimlerde evet, doğru biz bir milletvekili kaybettik. Ama bu seçimlerin farklılığını da göz önüne alırsanız, bu esasında bizim başarısız olduğumuz veya Türkiye ortalamasının gerisinde kaldığımız anlamını taşımaz.  Ama haklısınız, bir milletvekili kaybettik.”

-“Türkiye demokratik bir devrim yapmıştır”

AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Türkiye üzerinde oynanan birçok oyunun millet tarafından görüldüğünü ve oynanmak istenen oyunların millet tarafından bozulduğunu belirterek, , vatandaşların bu seçimde de “Durmak yok yola devam” dediğini kaydetti.

Çalık şunları söyledi:

“Yaklaşık bir asırdır devam eden Türkiye Cumhuriyeti’nin hükümet sistemini parlamenterden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişini bir kez daha onayladınız. 16 Nisan’da değişen hükümet sistemimiz şimdi nasip oldu ve İnşallah vesayet odaklarına son verecek yeni bir hükümet sistemi ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yolumuza devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti demokratik bir devrim yapmıştır. Bu devrimin lideri de Recep Tayyip Erdoğan’dır. Devrimimiz de, liderimiz de milletimize hizmet edecektir, bizde onun yol arkadaşları olarak Malatya’mızın ve milletimizin emrinde yola her zaman olduğu gibi devam edeceğiz.”

-Koca: “Malatya’mıza hizmet edeceğiz”

Toplantıda konuşan  AKP İl Başkanı İhsan Koca, “Üyelerinden başkanlarına, il yönetimimize, SKM’mize, SKM üyelerimize, başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere bütün belediye başkanlarımıza ve seçim sürecinde emek veren güvenlik görevlilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Malatyalı hemşehrilerimize de bizleri gönülden destekledikleri, Sayın Cumhurbaşkanımızı ilk başkan, başkomutan yaptıkları için canı gönülden teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de Malatya’ya hizmet etmek anlamında bizlere yardımcı ve destek olmalarını bekliyoruz. El birliği ile hem ülkemize hem Malatya’mıza hizmet edeceğiz.” dedi. 

Çakır: “Kazanan bütün Türkiye oldu”

AKP’den Milletvekili seçilen Ahmet Çakır: ise toplantıda şunları söyledi:

“Yeni bir süreç başlıyor. Türkiye’de çok önemli bir dönemece girdi. Gerçekten şu bir ayı incelersek iç ve dış baskılara rağmen, zorlu bir süreçten başarıyla çıktık. Türkiye’de hem içeride hem dışarıda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kaybetsin diye çok hesaplar yapıldı. Çok oyunlar yapıldı ama hiç biri tutmadı. Çünkü hedefin sadece Recep Tayyip Erdoğan olmadığını, hedefin esasında Türkiye olduğunu gören bir halk vardı.  Yüzde 52.5 ile seçilmesi bütün hesapları alt üst etti. Kazanan bütün Türkiye oldu. İnşallah Türkiye 24 Haziran dönüm noktasıyla kalkınmasına gelişmesine devam etmiş olacak. Bize destek olan teşkilatlarımız ve Malatyalı hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Kırsala kadar uzanamadığımız yerlerde seçim sonrasında da gideceğiz.  Halkın içinde olmak, sorunları görebilmek ve bunlara çözüm üretmek adına bizler var olduk. AK Parti siyaseti bunu gerektiriyor. Teşkilatlarımızın bütün kademelerine, gayret gösteren bütün parti mensuplarımıza, güvenlik görevlilerimize herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

-Kahtalı: “Süreç çok zor bir süreçti”

AKP’den Malatya Milletvekili seçilen eski il başkanı Hakan Kahtalı, “ Çok güzel bir sonuçla Genel Başkanımızı devlet başkanı olarak seçtik. Destek veren Malatyalılar başta olmak üzere ülkede yaşayan tüm herkese teşekkür ediyorum. Süreç çok zor bir süreçti. Karşımızda çok farklı yapılar vardı.  Herkes bir araya gelmiş tek dertleri cumhurbaşkanımızı ilk turda seçtirmemekti.  Ama referandumdan daha büyük bir destekle Başkan seçildi. Bunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Herkes gayretle çalıştı. Bugün burada bulunan 6 aday arkadaşımızla sevgi saygı çerçevesinde uyum içerisinde çalıştık.  Büyükşehir Belediye Başkanımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Sahanın her yerinde oldu. Bütün vatandaşlarımızı ziyaret etti. İl başkanımız nezdinde bütün teşkilatımıza da teşekkür ediyorum.” ifadelerini kaydetti.

-Palandöken: “Hizmet edeceğimize söz vermiştik ve bunu yerine getireceğiz”

5. Sıra Milletvekili Adayı Selahattin Barış Palandöken ise basın toplantısında şunları söyledi:

“Malatya’ya ilk geldiğimde ailem yanımda yoktu. Bana annelik, babalık, ağabeylik yaptınız. Kendimi Malatya’da hiç yalnız hissetmedim. Allah sizlerden razı olsun.  Biz Malatya’ya ilk geldiğimizde 6’da 6 yapalım demiştik. Bunu da yaptık. Nasıl yaptık? 4 tane mecliste, bir tane genel merkezde bir tane de külliyede yerimiz hazır.  İnşallah hep hizmet edeceğimize söz vermiştik ve bunu yerine getireceğiz.  Yarış daha yeni başlıyor. Malatya artık uçacak. Biz verdiğimiz sözleri tutacağız. Önemli olan seçim sürecini geride bıraktık.  Her sözümüzün arkasındayız. Hedefimiz Cumhurbaşkanımızı ilk başkan yapmaktı bu sözümüzü tuttuk. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim kılsın.”

Atalan: “Sürekli Malatya’da sizlerin arasında olacağız”

6. Sıra Milletvekili Adayı Vahit Atalan, “Adaylık sürecinden bu yana hep birlikte güzel bir süreci yürüttük. Türkiye’nin ilk başkanını seçtik. Tüm şer odaklarının engellemelerine rağmen, tüm Malatyalı hemşehrilerimiz başkomutanımızın yanında oldu. Herkesin elini sıktık. Herkesin derdine derman olmaya çalıştık. Sürekli Malatya’da sizlerin arasında olacağız. Ne kadar sorun varsa çözmeye çalışacağız.” diye konuştu.

Burhan KARADUMAN, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler:

Yorumlar
 1. hakan 44 dedi ki:

  Ben seçimden önce çevremden birçok akp seçmeninin bu milletvekili adaylarına oy vermeyeceğiz, cumhurbaşkanlığında reise, milletvekilliği seçiminden mhp ye oy vereceğiz dediğini ben duydum, sayın cumhurbaşkanımız duymadı yada duyurmadılar.

 2. ali dedi ki:

  anlamadığım bişey var 7 haziran seçimlerinde buna benzer bir sonuç aldınız ve dedinizki millet bize diyorki abdestini tazele ama belliki abdest tazelenmemiş.hatalar zinciri devam ediyor,gençler arasında işsizlik çok fazla,üniversitelerin kontejanları çok fazla bu hem işsizliği artırıyor hemde şehirde hayatı pahalandırıyor,emeklilere intibak çıkmadı nitekim sorun çok hala asgari ücretin altında maaş alan emekli var.ve reis olmasa bu sonucuda alamazdınız.

 3. Kerim Dayı dedi ki:

  Aslında Malatya Akp listesine TAMAM dedi.Reis durumu görür İnşallah. Yazık ya Malatya da sanki hiç Eģitimli insan yetişmiyomuş gibi bizi muhatap ettikleri vekillere bakın.Adamlar yıllardır Çiftliği kurmuşlar.Eğitim hiç önemli değil il başkanı ol vekil ol.belediye başkanı ol vekil ol.il başkanı ol belediye başkanı ol yani al Gülüm ver Gülüm ne düzen ama.ondan sonra her dönem vekil ol üç dört kuralı bunlara işlemez. Malatya’da adam bitmiß bir tek bunlar var.Devam edin mahalli seçimlerde daha büyük darbe vurcazz.

 4. Harun dedi ki:

  Artık 3 ayda bitecek işler 2 yıla uzaması. 6 yılı aştı stadın bir çok eksiği var. İşler yavaş ilerliyor. Bizler dah hızlı işlerin halledilmesi ihaleyi alanlar işleri yavaş yavaş yapıyor. İst da 3 ayda biten is malatyada bir kaç yıl sürüyor. Artık büyük projeler bekliyoruz . Yalanlar azalsın istiyoruz. Yapılmayacak sözler Malatyada veriliyor güven gidiyor.REİS DUY SESİMİZİ..

 5. mamo dedi ki:

  Tayip inşallah bu Ahmet Çakır ve Öznur Çalığı geri malatya ya göndermez bunların istifasını almak lazım gerekleri yok artık anlasınlar…

  1. Bekir Kara dedi ki:

   Mamo, Ahmet Çakır’dan neyi yapmasını isterdiniz de yapılmadı. Çok merak ettim 😊

 6. ahmet yenilmez dedi ki:

  Ak Parti İl Teşkilatı ve Milletvekilleri İnşallah gereken dersi çıkarırlar. Reis’e çıkan oy 330.000 , milletvekillerine çıkan oy 258.000 .aradaki fark inanılmaz.bir önceki seçime göre de ak partinin oyu %16 erimiş.Yerel seçimlerde aynı inşallah hataya düşmezler.

 7. MALATYALI dedi ki:

  FAZLA SEVİNMEYİN VEKİLLER MHP OLMASA HÜKÜMET BİLE KURAMIYORSUNUZ TOPÇUDAN. MOTORCUDAN. İL BAŞKANINDAN. BEL. BAŞKANINDAN VEKİL OLURSA BÖYLE OLUR HAKAN ŞÜKÜRÜ YAPTINIZDA NE OLDU HAYIN ÇIKMADIMI BU MELMEKETTE MİMARMI KALMADI MÜHENDİSMİ KALMADI SAYGIN İŞ ADAMIMI KALMADI

 8. Hakan dedi ki:

  Hicbir sey degismez kimsede umursamaz malatya da şelaleciler aldı yürüdü dün feto bugün menzil i şelalesi değişen hiçbirşey yok dolar altın halen uçuyor

 9. süleyman kadısoran dedi ki:

  malatya Çalık ve Çakırı vekili olarak görmek istemiyor artık bunu ben değil binler söylüyor, her yıl akpartiye oy veren ben tepki için mhp ye bastım benim gibi binler var, bunları reis duymuyor msj ları buraya yazacağımıza reise yazmamız reise iletmemiz lazım,,, bin msj dan elbet biri iletilir, vatandaş olarak ben bunu yaptım erinmeyip sizde yapın lütfen . msj ı vekillerimiz alsa nolur almasa nolur Reis alacak ki hakkını verecek.

 10. Mehmet dedi ki:

  O listedeki en vizyonlu adam Ahmet çakırdır ben eleştirileri kabul etmiyorum. Malatya’ya yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Diğer adaylara gelince yenilik tabiki şart

 11. Malatyali dedi ki:

  Her secimden sonra ayni laflar bir turlu donemec bitmedi. Halkin soylemek istedigini almislar. Bugun akp ye oy veripte bunlari elestirenlerin elestirme hakki yoktur. Kavun secmediler bilinen gorunen insanlari sectiler. Dolarda uctu gidiyor bu kadar dis borcu nasil kapatacaksiniz..

 12. malatyalı44 dedi ki:

  hakan kahtalıyı unuttunuz sanırım onuda istemiyoruz .

 13. xman dedi ki:

  24 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimin Ülkemiz için Hayırlara vesile olamasını temenni ederken;
  Ak partinin kalesi hükmündeki Malatya’mızda Reis baş tacı edildi. Amma velakin 16 yıldır bizi temsil eden vekillerimizin Malatya’mıza sahip çıkamamasının faturası ağır oldu. Resme bakıldığında ve verilen demeçlere bakıldığında vekiller halinden memnun gibi görünüyorlar. Ama Kimse kusura bakmasın Sayın vekiller bizler sizleri Malatya’mıza sahip çıkasınız diye meclise gönderiyoruz. Hele hele 24 Haziranda 5 milletvekili olan iktidar partisinin 4’e düşmesi çok büyük başarısızlıktır. Akp’nin kalesi olan Malatya’mızda 1 vekil demek çok büyük başarısızlık demektir. Eğer Bugün 4 vekil meclise gönderilmiş ise bu sizin değil 5 ve 6. sıra adaylarının büyük başarısıyla olmuştur. Sizin değil. Ama gel görki onlar dışarı siz meclise….Bence şapkanızı artık önünüze koyun. Reis umarım bu seçim sonuçları ile birlikte devrim niteliğinde kararlar alır. Ak partiyi baştan aşağı yeniler. İnsanlar artık hizmet edecek vekilleri mecliste görmek istiyor. Ülkemizi daha ileri götürecek yeni yüzler istiyoruz. Vesselam

 14. ali saraç dedi ki:

  seçmenın mesajı acık ve nettir.bu tüm adayları görmek istemıyoruz.dedıler.oy kaybetti malatya daha ne olsun 1 vekil gitti neresi başarı bunun.yazık 6 için çalışacaklarına vekil gitti hala başarı diyorlar.yazık

 15. Mali dedi ki:

  Eğer mesajı anladıysanız, kendinizden başlayarak şelalecilerden, malatyaakp şirketinden ve emir erlerinden Malatya’yı kurtarmanız lazım.

 16. ATTİLA dedi ki:

  BÜLENT TÜFENKÇİDEN AKPARTİLİLER OLARAK ÇOK MEMNUNUZ AMA öznur çalık ve ahmet çakır AKPARTİYE MALATYA’DA kaybettirdi !
  ERDOĞAN MALATYADA AKPARTİNİN OY ORANININ NEDEN DÜŞTÜĞÜNÜ ANLAMIŞTIR ELBET ! ARTIK YETER DEDİK ANLAYIN ARTIK !

 17. erhan dedi ki:

  ” mesajı almışlar ” mış ” cumhurbaşkanımız recep tayyip Erdoğan” demekten başka ne diyebildiniz ne konuşabildiniz, neyi doğru dürüst anlatabildiniz, açıklayabildiniz. Halkta zaten Erdoğan için oyunu verdi. bu da seçilmenize yetti .Size kalsaydı…..!

 18. Tekin dedi ki:

  Hiçbir şey olmamış gibi millet in önünde çıkmıyomusunuz bravo sizlere. Bu adaylar Akp nin oyunu Malatya’da yüzde16 düşüren değilmisiniz.Çok sevdiğimiz Akp ye sizlerin yüzden oy vermedik oy.Reis Allah aşkına Malatya daki rezilliği gör artık yokmu kimse bunu iletecek bir babayiğit. Öznur hanım yeter yav yeter sizin yüzünden binlerce Akp li partisine oy vermedi.sayenizde Mhp vekil çıkardı. Akp sizin tapulu partinizmi? Biz sizi istemiyoruuuuuzzzzzz.

  1. ertan dedi ki:

   artık ” istemeyesin ” ki ne…! MHP nin vekil çıkarması ise iyi oldu

  2. sevda dedi ki:

   mhp daha çok vekil çıkarrırdı

 19. Celil dedi ki:

  Resme bakınca ders çıkaran yok Ö.Çalıkla ile İ.KOCA’nın keyfi yerinde
  Ayrıca AKP oy verenler ne hakla vekillere kızıyor anlamak mümkün değil
  Bu vekilleri Bu Belediye başkanlarını da
  16 senedir REİS seç diyor sizde seçiyorsunuz.
  H.U.Polatı >Reis atadıktan sonra meclis üyeleri şaka gibi seçim yapıp seçmedi ?mi

 20. Mehmet dedi ki:

  siz ne anladiniz bilmiyorum ama verilen mesaj şu reis biz seni çok seviyoruz ama senin bu il teşkilatındaki insanlar maalesef bizi bıktırdılar

 21. Cevdet dedi ki:

  İnşallah ders almışsınızdır… Parti teşkilatımızı yeniden gözden geçirirseniz, yıllardır teşkilatta hizmet üretenleri otelemezseniz ders almışsınızdır…. BuyuksehirBelediyesi ve ilçe belediye sınırları seçimlerini ehliyet liyakat ve halk nazarındaki karşılığı ile değerlendirip önünü açarsanız ders almışsınızdır… Yerel yönetim kademelerini de insani, vicdani bir şekilde değerlendirip orada olup bitenleri, haksız atamaları, arkası olanlar için birim oluşturanları, kimsesi olmayıp ama yaptığı iş ile göz dolduranların potansiyel tehlike sayılıp önlerinin kapatıldığını görüp buna göre önlem alırsanız ders almışsınızdır..Bireysel çıkarların damla damla birikerek Ak Parti davasını alt etmesine yine de devam etmesine müsade ederseniz vallahi daha kötü neticeler kapıdadır.. Allah muhafaza bunun vebali bir insanlık vebali olur ki yeryüzünde öldürülen, ülkesinden sürgün edilen, her mazlumun günahı boynumuza asılır….Gelin hep beraber kişisel ikballerimiz uğruna köşe kapmaca oynamaktan vazgeçelim.. Gelin hep beraber kendi ikbalimiz için insanı, emeği, fikri bir eşya gibi kullanmaktan vazgeçelim..
  Gelin hep beraber kendimiz ve etrafımız için alan açmak
  uğruna hak nazarındaki doğruları göz ardı etmeyelim…
  Gelin hep beraber ilk günkü aşk ile Allah için, İslâm için, insanlık için kendimizden vazgeçelim…..

 22. Ali Doğan dedi ki:

  Muhteşem 4 lü mecliste. Bu dörtlü ile bir dahaki seçimde AKP nin oyu %40

 23. Mehmet dedi ki:

  Emekçinin hakkını verseydiniz 7 puan düşmezdi oylar memur işçi emekli büyümeden pay 15 senedir almıyor

 24. Hüseyin dedi ki:

  DEMEKKİ
  Malatya REİSE yüzde 70, milletvekillere 50 oy verdi. Demekki reisin hatırına oy alıyormuşsunuz.MHP biraz daha çalışsaydı 2 milletvekili alacaktı. Unutmayın sayın AK partili vekiller REİS sizdeb öyle bir hesap soracak ALLAH ömür verirse göreceğiz.

 25. Salih Karacan dedi ki:

  Sayın Çalık
  bu seçimden çıkaracağınız tek ders bir dahaki seçimde sen ve Çakır’ın asla ve kat’a aday olmayıp, mümkünse milletin karşısına hiç çıkmamanızdır.

 26. Yerelli dedi ki:

  Başarı, 5 i 4 yapmak değil, 5 i 6 yapmaktı. İcraatlarınızla seçmenin yanında olmak yerine hatır gönül ve çıkar ilişkisiyle hareket edersen sonuç böyle olur. Yine de halinize şükredin Reise dua edin. O sırada olmasa idiniz sittin sene vekil olmazdınız. Göz göre göre Ak Parti seçmenini götürüp MHP ye oy verdirip birini vekil ettiniz

 27. Asena dedi ki:

  Verilen oylarin hepsi reis içindi vekiller için degildi

 28. malatyalı dedi ki:

  seçmenin mesajı şu: ahmet çakır öznur çalık bülent tüfenkçiyi görmek istemiyoruz. bu kadar basit

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."