Final

Malatyalife Residence

Vahap Erdem Aday

Malatya Haber -

“Herkes Kendisini Düzeltecek”

“Herkes Kendisini Düzeltecek”
 • 11.10.2018

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, esnaf ve halkla iç içe olduğunu ve olmaya da devam edeceğini bildirerek, “Bu memleket bizim. Doğru yapılan işin yanında olacağız, haksızlığa karşı da mücadele edeceğiz.  Yanlışlara karşı duracağız. Hepimiz yanlışın üzerine gidersek kimse yanlış yapmaya cesaret edemez. Herkes kendisini düzeltecek.” dedi.

Keskin, Akpınar Caddesi, Yeni Camii civarı ve Kasap Pazarı bölgesi ile Çevreyolu altındaki Tellal Pazarı’nda esnafları ziyaret etti. Keskin, ziyaretinde yaklaşık 200 işyerine tek tek girerek esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Keskin, Malatya, esnafımızın sorunlarına karşı her zaman duyarlı olduğunu ve bundan sonra da hiç çekinmeden sorunları ve sıkıntıları dile getirmeye devam edeceğini belirterek, “Her zaman esnafımın ve halkımızın içindeyim. Malatya halkı ile iç içeyim. Bir sorun varsa, bir sıkıntı varsa, çekinmeden dile getirmeye devam edeceğim. Bunu herkes böyle bilsin.” dedi.

Esnaflarla ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet eden MESOB Başkanı Keskin, esnafların holding ve  büyük marketler gibi krizleri fırsat bilip zam yapmadığını belirterek, “65 TL’lik un bugün 110 TL  olmuş, ama Ankara’da ekmek fiyatıyla uğraşılıyor. Gidin önce un fiyatlarına bakın. Önce un fiyatlarının doların yükseltilmesi fırsat bilinerek bu kadar zamlanması konuşulmalı ve un fabrikalarının üzerine gidilmeli. Büyükler zam yapıyor, küçük esnaf derdini çekiyor. Temel gıda maddelerine aşırı derece zam yapan büyük holding ve market zincirlerinin bulunduğu bataklık kurutulmalı. Küçük esnafın üzerine gidilmemeli. Yetkililere söylüyoruz, ‘Aşırı zam yapanları bize bildirin’ diyorlar. Ben neden bildireyim, devletin kurumları ve kanunen sorumlu olanlar var, çıkıp denetimlerini yapsınlar. Esnaf oldu mu koşa koşa üzerine gidiyorlar, ama para babaları oldu mu geri geri kaçıyorlar.  5 liradan satılırken 50-60 lira olan ürünler var, gidip onlara bir önce bakın. 30 liralık ürün 60 lira olmuş, yüzde 100 zam yapılmış ürünler var. Şuanda öyle ürünler varki, bakkaldan satılan fiyatın 2 katı 3 katına marketlerde satılıyor. Şimdi başta belediye marketleri olmak üzere indirim kampanyaları başlatmışlar. Sormak gerekmiyor mu, bu indirimi önce neden yapmadınız? Madem bu indirimle zarar etmiyorsunuz, daha önce neden aynı indirimi yapmadınız? Hükümet kampanya başlatmamış olsaydı aynı ürünü indirimsiz olarak satacaktınız.  Yazıklar olsun, indirim kampanyası öncesindeki aradaki farkı nasıl yiyecekler?” dedi.

Esnafların ve vatandaşların Malatya’da yaşanılan sorun ve sıkıntıları gündeme getirmesinden dolayı teşekkür ettiği Keskin,  “Esnaf zam yapmadı. Esnafın stoku yoktur. Esnafın parası yok ki stok yapsın. Gidip, toptancı bayilerinin depolarına baksınlar,  gidip un fabrikalarının depolarına baksınlar. Gıda toptancılarının depoları ağzına kadar dolu, bunu herkes biliyor. Tüm vatandaşların duyarlı olması lazım, zam üstüne zam yapan fırsatçılara fırsat vermemeliyiz. Vatandaşlarımızı, esnafımızdan alışveriş yapmaya davet ediyorum. Marketlere yaptığınız alışverişin parası ne Malatya’da kalıyor, ne de Türkiye’de. ” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman ve her zeminde yanında olmaya devam edeceklerini belirten Keskin, “Biz ülkemiz ve milletimiz için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz” ifadesini kaydetti.

Esnafların “Yüreğimizi soğutuyorsunuz” ifadeleri karşısında Keskin, “Hiç kimse ile şahsi bir problemimiz yoktur. Eğer milletin öz malı ile ilgili olarak kamuoyunda konuşulan bir iddia ve iddialar varsa bu konuda kamuoyunun aydınlatılması gerekiyor. Biz sadece kamuoyunda konuşulan ve doğruluğunu belgelendirdikten sonra iddiayı gündeme getirdik, getirmeye de devam edeceğiz. Bizim gündeme getirdiğimiz iddialar muhatapları tarafından da doğrulanmıştır. Takdir kamuoyunundur. Doğruları ve yapılan yanlışları söylemek zorundayız. Bu memleket bizim. Doğru yapılan işin yanında olacağız, haksızlığa karşı da mücadele edeceğiz.  Yanlışlara karşı duracağız. Hepimiz yanlışın üzerine gidersek kimse yanlış yapmaya cesaret edemez. Herkes kendisini düzeltecek. Yanlışların karşısında korkmayacağız, çekinmeyeceğiz.” diye konuştu.

Keskin, Malatya’daki içme suyu fiyatlandırılmasının da yüksek olduğunu belirtti.

Tellal Pazarındaki esnafları da ziyaret eden Keskin, esnafların yeni yer konusundaki talepleri içinde gereken girişimlerde ve çalışmalarda bulunacaklarını söyledi.

Keskin, “Şu durumu da kamuoyu önünde ifade ediyorum; dağın başındaki tarla karşılığında bu milletin malı olan şehir merkezindeki değerli dükkan ve arsalar verilemez, takas edilemez. Kamu malı dükkan ve arsayı satacaksanız, herkesin duyabileceği bir ihale yapılmalı, şeffaf olunmalı. Kendi şahsı arsa ve dükkanları olsa dağın başındaki arsa ile takas edemeyecek olanlar,  hukuken ve inancımız gereği korumakla sorumlu oldukları tüyü bitmemiş yetim hakkını da aynı duyarlılıkla korumalı.” ifadelerini kaydetti.

Bülten- malatyahaber.com

Etiketler:

Yorumlar
 1. mehmet dedi ki:

  sayın başkan o esnaflara; kaldırımı işgal etmeyin, peyniri zeytini açıkta bırakmayın, kayısıları yumuşaması için poşetin içinde kaldırıma ayak altına bırakmayın diye bildin mi. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Malatya’da da esnafın AHİLİK tornasından geçmesi gerek. Yoksa daha çoook yazarız bu konuları.

 2. malatya dedi ki:

  şevket keskin doğru söylüyor önce stokçu un fabrikalarına el atılmalı marketler denetlenmeli öyle göstermelikten olmaz kapısına kili vuracaksın milletin cebinde gözü olanlardan delikanlı gibi hesap soracaksınız.

 3. ali dedi ki:

  sayın keskin gerçekten takdire şayan bir şekilde malatyanın / malatyalının sıkıntılarını dile getiriyor ve aynı zamanda çözüm de gösteriyor. malatyamıza sahip çıkacak böyle yiğitler de varmış demekki.
  işimiz siyasilere kalırsa…. sahi geçen günkü iddialarla (toptancı) ilgili gelişme var mı?

 4. Ali aslan dedi ki:

  Zamı yapan esnaf şikayet edenn oda baskanı bu me ysman çelişkidir bu ne çıldırtan denge

 5. Malatyalı dedi ki:

  Bu adam eğer belediye başkanlığına yada milletvekilliğine aday falan olmazsa samiyetine inanırım. Aksi halde herkes gibi gövde gösterisi yaptığını düşünürüm!

  1. Taner dedi ki:

   Aynen

 6. Somuncu baba dedi ki:

  Türk devleti düşmanları tarafından başına bir iş getirilmesinden korkuyoruz Allah korusun

 7. Alp44 dedi ki:

  Sayın Şevket Keskin’i bir Malatyalı olarak gerçekten takdir ve tebrik ediyorum. Kimsenin cesaret edemediği konularda elini taşın aştına koydu, koyuyor. Tanımam etmem şahsen ama bana gerçekten çok samimi geliyor. Allah yolunu açık etsin, cesaretini ve gücünü arttırsın

 8. Reşit dedi ki:

  Ne acı, hayata tutunabilmek için Cumhurbaşkanın yanındayım/yanındayız demeçleri. Sonra da” bir sorun, sıkıntı varsa çekinmeden söyleyin” söylemi. Evet sorun sıkıntı var, ne olacak Şevket Bey? Siz mi düzelteceksiniz? Yoksa yanınızdakiler mi? Öncelikle Şevket Bey’in son dönemlerindeki tespit ve mücadelesini tebrik etmem gerekir. Grupların, cemaatlerin, siyasetçilerin nasıl bir yanlışın içerisinde nemalandığını dile getirdi. Fakat Şevket Bey, sorun en başta; Bu sorunların kaynağına baktığınız zaman bu siyasetin ve siyasilerin yandaşları öyle değil mi? Ve maalesef bu işten en çok zarar görenlerde Bizler gibi alt tabaka. Asgari ücrete mahkum edilmiş, Bireysel Emeklilik sistemine itilmiş, Hiç bir hakkı-hukuku olmayan, sen olmazsan dışarıda bir sürü işsiz-güçsüz var aşağılamaları hep bizlere yapılır. Markete girersin, geçen ay 10 lira olan bu ay 18 lira. Niye? Dış güçler… Yarın obür gün görürüz rahip efendiyi tıpış tıpış salıverirsiniz, Fetöyü bağrınıza basarsınız, Hırsıza namusuza af getirirsiniz (İDAM GELECEKTİ GÜYA!) onuda yeriz afiyetle… Sonra çıkar kandırıldık, yanıldık aymazlığı… Biz yine alkış tutarız… Demem o ki, Biz her şeye layığız. İnsanlar hak edildiği şekilde yönetilir!

 9. malatyali dedi ki:

  malatyada korkmadan konuşan bu adam var . gerçekten hayranlıkla takip ediyorum. bağımsız aday olsun oyum sana.

 10. muharrem dedi ki:

  Başkan sen ne güzel konuşuyorsun ..Delikanlı adamsın dobra dubur helal olsun diyorum başkada bişey demiyorum..

 11. Kılıçarslan dedi ki:

  BU MEMLEKETİN BÖYLE DÜZGÜN ADAMLARA ÇOK İHTİYACI VAR,KAYBETMEYELİM,SAHİP ÇIKALIM……………

 12. Malatya23 dedi ki:

  Şevket keskin, Boş boş konuşma yüreğin varsa git savcılığa suç duyurusunda bulun millette samimi olduğunu anlasın

 13. Ahmet dedi ki:

  Robin Hood mu Şevket keskin zenginden alıp fakire mi verecek,
  Yada zamanın Hz .ömeri mi olacak rolünü seç, Robin Hood rolünü seçersen artis olursun,Hz ömer rolünde olursan o zaman gönülleri kazanırsın .

 14. Berk dedi ki:

  İlginç bir belediye başkan adayı olur.
  Mevcut vekiller azıcık delikanlı ise bu iddialardan sonra hesap verir ve hesap sorarlar.
  Şahin’i yalnız bıraktılar bakalım Kahtalı’ya sahip çıkacaklar mı?

 15. Ali Rıza dedi ki:

  Madem herseyden şikayet ediyorsun, Şevket Keskin, baş ustanın da yanlışlar içinde olduğunu artık dile getirmek gerekmez mi? Yoksa esnaf kalmayacak memlekette. Haberin olsun

 16. Kerim Dayı dedi ki:

  Sayın Keskin market leri bi dolaş bak.bak millet nasıl kazıklanıyo gör.5 tl.ye alıp 15 tl.ye sattıkları nı gör.ondan sonra konuş.

  1. malatyalı dedi ki:

   kerim dayı zaten adam onu diyor 🙂

 17. Kadir dedi ki:

  Altın ıslak değilse koltuktan kalkmaya korkmazsın. Şevket beyin altı kuru anladığım kadarıyla. En kötüsü koltuktan kalkar, tanımıyorum ama destekliyorum ve tebrik ediyorum.

 18. Turgay Paşa dedi ki:

  Sayın başkan doğruları söylüyor, kendisini yakından tanımam ama demeçlerini izliyor ve okuyorum. Bu Malatyadaki yapılanmaları da her zaman cesurca dile getiriyor. Bu malum yapılanmanlar dernek cemaat altından aynı fetö benzeri bir çalışmanın içindeler. Bunlar fetö terör örgütünden de çok tehlikeliler. Sayın Cumhurbaşkanımız bu işi bir an önce çözmeli yoksa sonumuz hayır değil. Saygılarımla

 19. Tevfik dedi ki:

  Şevket Bey’i Belediye başkan adayı olarak görmek isterim.

 20. Soysal Çelik dedi ki:

  Şevket Keskin, vitesi geri atmamış, iyice vites yükseltmiş.
  Üstü kapalı da yeni bir şey ortaya atmış, dağın başındaki arsa ile şehir merkezindeki dükkan ve arsayı takas etme meselesi. Hakikaten çok önemli bir iddia.
  Bakalım altından kimler çıkacak.
  Merakla bekliyoruz, dağın başındaki arsa ile şehir rmerkezindeki dükkanı takas edenleri.
  Keskin çıkıp bunu da anlatmalı.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."