Final

OpelMalatyalife Residence

Vahap Erdem Aday

Malatya Haber -

“Hayır Diyecekler İki Cihanda Hesabını Veremez!.”

“Hayır Diyecekler İki Cihanda Hesabını Veremez!.”
 • 04.04.2017
 • AKP’li Çalık, “Siyasi partiler ‘hayır’ kampanyası yönetirken yalan ve iftiralara sığınarak algı oluşturmaya çalışıyorlar. Söylenenlere baktığımızda siz bu kadar yalanı, iftirayı nasıl kağıda dökebildiniz, nasıl milletimize ulaştırıyorsunuz. Soruyorum hiç mi utanmanız, sıkılmanız yok. Bu kadar yalanı bir arada söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi ve ‘hayır’ cephesinde mücadele eden siyasi partilere milletin iradesi teslim edilemez” dedi.

AKP Sosyal Politikalar Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AKP Malatya Milletvekili Taha Özhan, 16 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi oylaması kapsamında ziyaretlerini hız kesmeksizin sürdürüyor. Bir dizi ziyaretlerde bulunan Çalık’a, AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat eşlik etti. TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AKP Malatya Milletvekili Taha Özhan ise Pütürge ilçesi esnafıyla bir araya geldi.

ÜLKEYE KRİZLER YAŞATANLAR 16 NİSAN’DA TARİHE GÖMÜLECEK
Ziyaret sırasında söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ” Ülkemiz bugüne kadar çok şey kaybetti. Darbeler, ekonomik krizler, siyasi krizler, zayıf hükümetler hep kaybeden taraf olmamıza neden olu. AK Parti’yle birlikte büyüme, kalkınma ve güçlü bir süreç başladı. Ülkede krizler yaşanmasına neden olan zayıf hükümetleri 16 Nisanla birlikte tarihe gömmüş olacağız. Halkın iktidara getirdiği, halktan güç alan bir yapı hayat bulacak. 16 Nisan’da Türkiye’nin geleceğine sahip çıkmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

İlk olarak Yeşiltepeliler Derneği’ni ziyaret eden Sosyal Politikalar Genel Başkan Yardımcısı ve AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Tarihi bir kırılma noktası olan 16 Nisan tercihlerin ‘evet’ olacağı vurgusunda bulundu.

16 NİSAN TARİHİ BİR KIRILMA NOKTASI
“16 Nisan’ın çok önemli bir tarih olduğunu ve Tarihi bir kırılma noktası olduğunun altını çizen Sosyal Politikalar Genel Başkan Yardımcısı ve AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Bizler milletimizin bu kırılma noktasında yanımızda olacağını biliyoruz. Bütün Yeşiltepeli kardeşlerimizin 16 Nisan’da tercihlerini ‘evet’ diyerek kullanacaklarını biliyoruz” sözlerini kaydetti.

Yeşiltepeliler Derneği ziyaretini ardından Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Malatya Şubesi’nin açılışına katılan Çalık, sözlerine topraklarımızı vatan yapan şehitlerimizi unutmadıklarını belirterek başladı.

Sosyal Politikalar Genel Başkan Yardımcısı ve AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “16 Nisan Tarihi bir kırılma noktasıdır. 16 Nisan’da şehitlerimiz için gazilerimiz için, vatanımız, bayrağımız, devletimiz, ezanımız için PKK’ya, FETÖ’ye, DEAŞ’a inat sandıklara gidip onlara sahip çıkacağız. Gazilerimizle, şehit ailelerimizle sandıklarda ‘evet’ çıkaracağız” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKLERİMİZİN BİZE GÖSTERECEĞİ YOL HARİTASIYLA ‘EVET’ DİYECEĞİZ
Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Malatya Şubesi’nin açılışının ardından Yeşilyurt Belediyesinin organize ettiği yaşlılarla yemek programın katılan Çalık, ” Aranızda Türkiye tarihine tanıklık etmiş büyüklerimiz var. Siz büyüklerimiz yarın için bizlere ışık tutacaksınız. Çok zor bir süreçten geçiyoruz. Bu zor süreçleri, darbeleri yaşamış kişiler olarak. Başbakanı asılmış bir millet olarak 16 Nisan’da siz büyüklerimizin bize göstereceği yol haritasıyla ‘evet’ diyeceğiz. Biz 15 yıl boyunca büyüklerimize, yaşlılarımıza hizmet etmeyi şiar edindik. 2002 yılında iktidara geldiğimizde evde sağlık hizmeti yoktu. Şimdi evlerinize geliniyor. Sağlık hizmetleri evinizde görülüyor. 847 bin yaşlımıza evinde bakıyoruz. yalılarına bakanlara 1400 lira ücret veriyoruz ve 116 bin kişi bu hizmetten istifade ediyor. Bu hizmetlerin daha da artması için tabi ki ‘evet’ diyeceğiz” şeklinde konuştu.

Yaşlılarla gerçekleştirilen yemek organizasyonunun ardından Fuzuli Caddesi esnafını ziyaret eden Çalık, esnaftan ‘evet’ sözü aldı.

‘HAYIR’ CEPHESİNDEKİLERE MİLLETİN İRADESİ TESLİM EDİLEMEZ
Fuzuli esnafı ziyaretinin ardından Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’ni ziyaret eden AKP Sosyal Politikalar Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “15 Temmuz bizim ikinci Kurtuluş Savaşımız oldu. Millet olarak bu sıkıntıyı hep birlikte yaşadık. Parlamenter sistemin aksayan taraflarını ilk günden itibaren gündemimize taşıdık. Meclisteki gücümüz anayasa değiştirme noktasından yeterli olmadı. Böylece Anayasa değişikliği için gerekli olan referandum süreci başladı. 16 Nisan’da tüm ülke güçlü bir Türkiye için ‘evet’ diyecek. Hayır diyenlere sonsuz saygı besliyoruz, ancak kimlerin hayır dediğine baktığımız zaman, PKK’nın, PYD’nin, FETÖ’nün hayır dediğini gördüğümüzde milletimizin onlara karşı ‘evet’ diyeceğine inancımız artıyor. Siyasi partiler ‘hayır’ kampanyası yönetirken yalan ve iftiralara sığınarak algı oluşturmaya çalışıyorlar. Söylenenlere baktığımızda siz bu kadar yalanı, iftirayı nasıl kağıda dökebildiniz, nasıl milletimize ulaştırıyorsunuz. Soruyorum hiç mi utanmanız, sıkılmanız yok. Bu kadar yalanı bir arada söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi ve ‘hayır’ cephesinde mücadele eden siyasi partilere milletin iradesi teslim edilemez” ifadelerine yer verdi.

Pütürge ilçesi esnafıyla bir araya gelen TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AKP Malatya Milletvekili Taha Özhan, bu güne kadar ülkenin darbe artığı bir anayasayla daha fazla yönetilemeyeceği vurgusunda bulundu.

2017 ŞARTLARINDA BU ANAYASAYLA İLERLEMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL
TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AKP Malatya Milletvekili Taha Özhan, “Bu ülke oldukça berbat bir anayasayla senelerdir yönetiliyor. Kanlı bir anayasayla 35 yılı geçirmek hem büyük bir utanç hem de büyük bir mucize, özellikle AKP dönemi gerçekten büyük bir mucize. Bu döneme kadar istikrarın, refahın, başarının kazanılması milletimizin verdiği destek sayesinde oldu” dedi.

DİLEK’TE..
6 Nisan’da yapılacak olan Halk Oylaması kapsamında mahalle toplantılarını sürdüren AKP heyeti Dilek ve Yıldıztepe mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Sosyal Politikalar Genel Başkan Yardımcısı ve AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat Yeşilyurt İlçesine bağlı Dilek mahallesi sakinleriyle buluşurken, AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin,Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise Yıldıztepe sakinleriyle temasta bulundu.

Dilek mahalle toplantısında konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “16 nisanda sesimizi Ankara duyacak mı? Büyümek için hep birlikte evet diyeceğiz. Milli iradenin sandığa yüksek bir şekilde yansıması lazım seçimlerin hepsi önemlidir ama şuan yaşadığımız seçim, seçimlerin en büyüğüdür, en özelidir. Bizim büyümemizi istemeyen,gelişmemizi istemeyen,özgürlüklerin artmasını istemeyen, ekonomik kalkınmamızı istemeyen bütün dahili ve harici güçler dilekli kardeşimizin seslerini duysunlar. Dilek bu gür sesini sandıklara yansıttığı zaman Yeşilyurdumuza, Malatya’mıza güç olacak. Ankara’ya,İstanbul’a güç olacak ve bütün düşmanlarımız korkarken bize de güven olacak” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Politikalar Genel Başkan Yardımcısı ve AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık , “Dilek davasında kararlıdır. Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan kadar kararlıdır. CHP, Kılıçdaroğlu miting yapamıyor. Gelsin Dilekli kardeşlerimle miting yapmayı öğrensin. Dilek halkının isteklerini,temennilerini 16 nisandaki kararını görsün.Hava soğuk biliyorum ki yürekleriniz sımsıcak. Bugün çok kıymetli Yeşilyurt ilçe başkanım,belediye başkanım,kadın kolları başkanım,teşkilat mensuplarımız,Yeşilyurt kadın kolları başkanım,gençlik kolları başkanımla dilekli hemşerilerim ile buluşuyoruz. 16 Nisan Türkiye için çok önemli bir milat,tarihi bir kırılma noktasıdır.Bugüne kadar 15 yılda 11 seçim yaptık ve bu meydanlarda çok toplantılar düzenledik.Dilek her defasında AK Parti’nin, aslanlar gibi Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durdu” ifadelerini kullandı.

“Benim Dilekli ablalarım burada, dilekli gençlerim burada, 15 yıl boyunca AK Parti hem Malatya’ya hem de Türkiye’ye çok önemli hizmetler yaptı” diyen Çalık, “Bugün hizmetleri anlatma günü değil,bugün Türkiye’de ki bütün vatandaşlarımızın hükümet sistemiyle alakalı karar verme günüdür.Karşımızda çok kirli bir cephe var. Cephenin içerisinde terör örgütleri var. Cephenin içerisinde askerime kurşun sıkan polisime kurşun sıkan kadınlarımıza çocuklarımıza kurşun sıkan terör örgütü PKK var. PKK ne diyor hayır diyor.15 Temmuzda milletin üstüne bombaları yağdıran,tankları süren,göl başını bombalayan Malatya’ya bombalar atmak üzere 7.ana jetten bombaları kaldırmak isteyen Fettullahçı terör örgütü,Fetö ne diyor oda hayır diyor.DHKP ne diyor…Canlı bombalarla Türkiye’yi kan gölüne çevirmek isteyen DHKP hayır diyor.PYD hayır diyor,YPG hayır diyor bütün terör örgütleri hayır diyor.

16 Nisan’da ‘hayır’ diyecek insanlar iki cihanda bunun hesabını veremezler. Kurtuluş savaşımda mücadele eden şehitlerimin kemikleri sızlar.Şehitlerimize bu hesabı veremezler,gazilere bu hesabı veremezler vurgusunda bulunan Çalık,”Kurtuluş savaşında mücadele eden, bu toprağı vatan yapan şehitlerimize gazilerimize bu hesabı veremezler.15 Temmuz da tam 249 şehidimiz vardı. 2196 gazimiz vardı.Terör örgütlerinin hayır dediği yerde milletimizin evet dediğini çok iyi biliyoruz.Dileğin evet dediğini akşamın bu soğuğunda gecenin bu karanlığında evet demek için meydanda olduklarını biliyorum” dedi.

Sosyal Politikalar Genel Başkan Yardımcısı ve AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık,”Sadece terör örgütlerimi hayır diyor? Uluslararası bütün emparyalist güçler ayağa kalkmış bir vaziyette. Size ne oluyor kardeşim. Türkiye de bir halk oylaması yapılıyor. Almanya’ya sormak lazım sana dert mi düştü kardeşim. Türkiye’nin iç işlerine karışamazsın. Eski Türkiye yok, onun güçlü bir lideri var,onun Recep Tayyip Erdoğan gibi bir başkomutanı var.Onun milletin desteğini almış direk sandıktan çıkmış bir Cumhurbaşkanı var.Hollanda bakanlarımızın uçaklarını indirmiyor, sebep ne bakanlar gidecek orada ‘evet’ propagandası yapacak yazıklar olsun Avrupa sana ,yazıklar olsun senin demokrasine,yazıklar olsun senin insan haklarına, katlettiğin bütün insan haklarına yazıklar olsun.İsviçre Cumhurbaşkanımızın şakağına silah dayamış bir poster açıyor.İsviçre senin haddin değil.Orada o vatan hainleri o posteri açtıklarında sen işlem yapmıyorsan,gereğini yerine getirmiyorsan Türkiye’den de gereken cevabı alacaksındır,yüce milletimizden de gereken cevabı alacaksındır” ifadelerini kullandı.

Çalık,”Terör örgütleri hayır derken Almanya’nın,Hollanda’nın,Fransa’nın,İsviçre’nin almış olduğu tavırda aynen hayırcı cephenin içerisinde, bu hayırcı cepheye orkestra şefliği yapan adamın adı eski SSK genel müdürü. Bu bayrağın inmemesi için, bu ezanların susmaması için, vatanımız için milletimiz için,çocuklarımız,gençlerimiz,kadınlarımız için Allah nasip ederse 16 nisanda hep birlikte ‘evet’ diyeceğiz. Parlamenter sistem miadını doldurdu. 94 model bir şahin. Artık şahinin modası geçti. Modeli düştü. Yeni sıfır bir arabaya ihtiyacımız var ve bu arabanın adı da ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ olacak. 16 Nisan’da Dilekli bütün kardeşlerimiz ile birlikte ‘evet’ diyeceğiz. 16 Nisan’da bütün ışıklar yanacak, mühürler tercihe ‘evet’ diye basacak. 17 Nisan’da ışıklara, aydınlıklara vesile olacak” dedi.

YILDIZTEPE..
AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin,Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise Yıldıztepe sakinleriyle temasta bulundu.

AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, “15 sene önce Malatya ne haldeydi, bugün ne halde bunları görmemek için ya gözümüzün görmemesi lazım yada kulağımızın duymaması gerek.Ülkemiz üzerinde yıllardır oynanan büyük oyunlar var bu oyunları bozan AK Parti kadroları ve yine sizlersiniz. Bugün burada bulunmamız milletimizin dertlerine derman olabilmek için Biz buraya daha öncede geldik. Bir tek seçimden seçime de gelmiyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir milletvekili İzmir’de ki bir konuşmasında 17 Nisan günü bu ülkede evet çıkarsa. Yunanlıları denize döktüğümüz gibi bunları da denize dökeceğiz. Yüzde atmışı evet derse bunu denize dökecek kapasitemizin sen bu ne ahlaksızlık bunu yapanlara iki çift sözümüzün olması gerekiyor.Yunanistan’ı siz denize dökmediniz Yunanistan’ı bugün evet diyen cenahın bütün ejdadı döktü” şeklinde konuştu.

Bu ülkede 15 temmuzda tankların önlerine çıkanlar sizlerdiniz, tankların önlerine çıkan bu milletin vekilleriydi diyen Şahin, “Bugün aramıza nifak sokmaya çalışanlar var.Milletimizin feraseti bu büyük oyunları bozmaya yetti ve yetecek.16 Nisan günü bu ülkede bu baykuşların seslerinin çıkmaması için, bu millet sizin ağababalarınızı Çanakkale’de denize döktü ama siz daha dün çıktınız.Bu milletin değerleri ile barışık olmadınız. Milletin değerleri ile savaştınız, başörtülüyü öcü gördüler,ezanları susturmaya çalıştılar, bayrakların yerine Apo’nun resimlerini asmaya çalıştılar. Bugünde biz bunları denize dökeceğiz diyorlar. Hodri meydan gücünüz yetiyorsa, gelin millette burada, bizde buradayız. 17 Nisan günü de buradayız. Bu güne kadar bu kardeşliği, bu barışı, bu dostluğu ihya ettiysek o gün daha fazlasını ihya edeceğiz. Bunların bütün dertleri bu. istiyorlar ki bu millet birbirine düşsün. Alevi Sünni ile çatışsın, Türk, Kürt ile çatışsın, başörtülü başörtüsüz ile çatışsın, zengin fakir ile çatışsın ondan sonra bunlarda devranlarını sürsünler geçti onların dönemi” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, “Biz sadece PKK ile savaşmıyoruz, sadece FETÖ terör örgütü ile savaşmıyoruz, biz sadece DHKP,YPG,PYD ile savaşmıyoruz. Onların arkasında duran,besleyen ve Avrupa da yataklık yapan, onlara eleman sağlayan, onlara finansal desteği sağlayan,silah sağlayan ne kadar geri planda bölgede hesabı olan, Türkiye ile hesabı olan daha hesabını bitirmemiş yapılar, güçler varsa biz onlarla mücadele ediyoruz” sözlerini kaydetti.

MİLLET ANA MUHALEFET PARTİSİNİN SİYASİ KÖKLERİNE KEZZAP DÖKTÜ
Hekimhan ilçesine bağlı mahalleri ziyareti sırasında konuşan AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, 16 Nisan’ın Türkiye’nin geleceğe adına nasıl bir öneme sahip olduğunun vurgusunda bulundu.

Şahin, “Bu ülkeye iyi şeyler yapmak için bugüne kadar iktidara üç güzel insan geldi. Adnan Menderesi astılar, Turgut Özal’ı zehirlediler. Ama Tayyip Erdoğan için amaçladıkları şeyleri gerçekleştiremediler. Menderes için Özal için söylenenler Erdoğan için de söylendi ancak millet o sözlere inanmadı. Milletin duruşunu 15 Temmuz da gördük. Milletimiz ölümüne Cumhurbaşkanın da, hükümetinde arkasında durarak, yem ettirmedi. Bizler halk siyaseti yapıyoruz. Hiçbirimiz sırça köşklerden gelmedik, milletimiz için üzerimize düşen neyse yapmaya devam edeceğiz. 2014 seçimlerinde ilçe belediye başbakanın önce buraya kepçe gönderip ardından burada bana oy çıkmamış diyerek geri aldığı günleri unutmadık. Biz onlar gibi sığ düşünmüyoruz. Biz bize oy versin vermesin herkesin hükümetiyiz. Önümüzdeki engelleri yeni anayasayla birlikte kaldıracağız. Sizler AK Parti’nin bugüne kadar neler yaptığını gördünüz. Sizler Ana Muhalefet Partisi ve diğer sol ideolojiye sahip partilerin köklerine kezzap döktünüz, bir daha hayat bulmaları mümkün değil. Milletimiz bu duruşu bizlere yetiyor. Bizde milletimiz için mazhar olmaya devam edeceğiz” sözlerini kaydetti.

MİLLETİMİZİN AÇACAĞI UFUKLA GELECEĞE YÜRÜYECEĞİZ
AKP Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar ise Hasanbey Caddesi esnafıyla bir araya geldi. Yaşar, “Esnafımızın taleplerini dinledik. Referandum öncesi hissiyatlarını anlamaya çalıştık. Türkiye artık farklı bir aşamaya geldi. Kimsenin kimseden öğreneceği bir şey yok artık paylaşım zamanı. 16 Nisan Türkiye için önemli bir kavşak. Bundan sonra ya önümüz açılacak yada tıkanacak. Bizim amacımız Türkiye’nin önünün açılması, her alanda söz sahibi olup, kendi ayakları üzerinde durabilmek hedefimiz. Milletimizin açacağı ufukla geleceğe yürüyebiliriz. Demokrasilerde çare vatandaştır. Türkiye’nin asıl sahibi millettir. Son yıllarda hep engellemelerle karşı karşıya kaldık. Bu engellemeleri aşmamız milletimizin kararına bağlıdır. Yeni bir hamleyle, yeni bir devlet mekanizması oluşturarak, Türkiye’yi daha ileriye taşımanın yollarını arıyoruz. Bu sıkışıklığı aşmanın yolu 16 Nisan. Milletin sağduyusu 16 Nisan’da sandıklara yansıyacaktır” şeklinde konuştu.

Bülten

 

 

Etiketler: / / /

Yorumlar
 1. eser dedi ki:

  din sizin için nedir sölüyeyim siyasette tek malzemeniz bu toplumun dinini sömürmeyi bırakın

 2. Abdülkadir çerçi dedi ki:

  Madem kabul edildi evet ile hayır kelimesi vede ahirette yani iki cihanda hesap veremeyecek hayır diyenler. Neden kaldırsaydınız yalnız evet olurdu iki cihandada hesabı kimse vermezdi. Böyle seyler ters tepki yaratır. Yazık

  1. Abdülkadir çerçi dedi ki:

   Vaz geçtim silin siyasetçi ne desen hakkı

 3. huseyin dedi ki:

  Siz nasil kurtulacaksiniz vebalden bilemiyorum. Ulkenin haline bak 2 elimiz ahirette yakanizda olacak

 4. Malatyali dedi ki:

  Bunlar mı bu ülkeyi ve milleti temsil ediyor?
  Utanç duydum.
  Berbat dediğiniz o anayasa ile seçildiniz ve bağlı kalacağınıza da yemin ettiniz.
  Bu mu sizin dürüstlüğünüz?

  Bu cihanı bilemem ama öteki cihanda hesap verileceğine inancım tam!

  Hırsız ve hainlerle bir olup ihanet etmeyen, dürüst, liyakat sahibi ve çalışkan insanları FETÖ istemediği için ekmeğe muhtaç edip linç eden, cezaevlerine atanlar temiz, oy vermeyen ise suçlu ve günahkar öyle mi?

  Oteki dünyayı Allah bilir ama bu dünyada hayır dıyenleri tek tek tesbit edip cezalandıracaksınız galiba. Milleti tehdit mi edyyorsunuz?

  Kimsiniz siz?

 5. Adıyaman dedi ki:

  Biz Tütüncülerin hali ne olacak neden bir açıklama yapmadan kaçınıyorsunuz oy kullanmaya g,tmeyeceğiz böyle olursa

 6. Ahmet dedi ki:

  Doğru, bacımızın daha yapacak çok şeyi var! Eksik bırakmasın.

 7. cafer canbay dedi ki:

  Öznur hanım ve AKP Malatya Vekillerin bir ricam Evet için bana anayasada neler var anlatanız varmı allah aşkına vebal günah korkutma caydırma nedir

 8. Maksut dedi ki:

  Referandumda vereceğim oy için kararsızdım fakat, iki cihanda hesap veremezler sözünden sonra HAYIR vermeye karar verdim. Öznur hanım yarın, öbür gün çıkıp yanlış anlaşıldım demesin sakın. Ahireti karıştırmayacaktı.

 9. OZAN dedi ki:

  Biz vatan severlerin her iki cihanda da anlı açık merak etkeyin, esas siz kendinize bakın.

  Vatanın Sulh ve Selameti için “Hayır!”

 10. cengiz dedi ki:

  bu referandumda malatya iktidaara süpriz yapacak hissediyorum

  1. gazi dedi ki:

   inşaallah

 11. cengiz dedi ki:

  tüm yorumlarımzıza ban yapıyorsun sayın editör yalan mı ne dedik sayın çalık bir anket yapsın ne kadar seviliyor .

 12. Deniz dedi ki:

  Çok şükür hesabını vereceğimiz bir günahımız yok, sade bir vatandaşız, insanların özgürce demokratik bir şekilde hür iradesini kullanarak kendisine verilen seçme hakkını kullanması kendi iradesiyle seçim yapması neden iki cihanda hesap vermesine sebep olsun anlamış değilim, seçme hakkını kullanarak kendilerini milletvekili yapanda bu millet burada yapılan insanların dini duygularını kullanmak acıtasyon yapmak insanları birbirine kötülemek teröristle aynı kefeye koymak , merak ediyorum evet oyu vereceklerin kaç tanesi oylayacakları 18 maddeden haberdar bu maddelerde neler var bu maddelerin kaç tanesinde ülkeyi kalkındırıp güçlendireceğine işsizliğe çözüm bulunacağına kadına şiddeti tacizi tecavüzü , çocuk istismarını engelleyeceğinden bahsediyor ,evet propagandası yapan vekiller 18 maddenin 1 tanesinden bahsediyorlarmı acaba, tarafsız olmayalım hayır propagandası yapan bürokratlarda muhalefet yapanlarda tam olarak insanları bilinçlendiremiyorlar hepsi siyasi rant peşindeler.

 13. aalli cano dedi ki:

  Sayın vekil diğer tarafı bilecek kadar uzmansa, 17 25 aralıktan önce fetö’yü neden bilmiyordu. Siyasi dilin bu kadar hoyrat olmaması gerekir. Allah yardımcımız olsun

 14. özkan dedi ki:

  ALIŞTINIZ DOLMAYA O DA BİRGÜN OLMAYA !!!
  PARTİLİ CUMHURBAŞKANI İLE YÖNETİLMEK HALKI BÖLER, ODA SONUN BAŞLANGICI OLUR. DÜŞÜNEBİLEN HER BİREY BÖYLE BİR ANAYASA’ YA HAYIR DEMELİ

 15. Ahmet Sefa dedi ki:

  Ahiretten haber var! Sn. Çalık Ahirete bir sor bakalım, Kerkük’e Türk Bayrağını ne zaman dikeceğiz? Hani biz cahiliz, siz daha iyi bilirsiniz! Birde bu yollardan haber var mı? İnanın her çukurda Sizleri yad ediyoruz. Saygılarımla…

 16. Ramazan dedi ki:

  Biri şu hanıma aklını başına almasını söylesin . Şu anda iktidar erkini elinde bulundurduğu için ağzından çıkanı kulağı duymuyo olsa gerek. Hiç bir güç sonsuz değildir kendisi bu söylediklerinden dolayı bu dünyayı bilemeyiz ama ilahi huzurda hesap verebilecek mi acaba?

 17. M.Sinan ÖZTAN dedi ki:

  Öznur hanım ne söylediğinin farkında değil.Aklıyla milletle dalga geçiyor yada tehdit ediyor.Bu tür tehditler sökmez.İnadına binlerce HAYIRRRRRR.

 18. AYDIN dedi ki:

  Öznur hanım o zaman seçim niçin yapılıyor anlamış değiliz.Her şey sizin elinizde ne gerek var bu kadar ülkeyi borç batağına sokmak bir seçimin maliyeti ülkeye pahalıya patlar.

 19. cengiz dedi ki:

  Buna çok gülünür hatta kahkaha atılır önce sayın çalık bence bir gzli bir anket yaptırmalı sayın çalık malatyada ne kadar seviliyor

 20. hakan dedi ki:

  yavaş gel öznur hanım, imanın şartlarına eklememi yapıyorsun, hele bi kul hakkı yiyenler, torpil arayanlar referans olanlar versinlerde hesabını hayır diyenler de verir merak etme

  1. oktay dedi ki:

   bunlar gibilerden sıra mı gelir hayırcılara artık burada yatırım yok ama ankara hakan bey bura bitti

 21. MEHMET K. dedi ki:

  Hayır diyenleri önce terörist ilan ettiler , şimdide hesap veremez diyolar.Bunu söyleyenler bu ülkeyi yönetiyo,Allah Sonumuzu Hayır etsin.

 22. Halil dedi ki:

  Bakan nefret dili kullanmayalım demiş Öznur hanım yine haddini aşan laf etmiş HAYIR diyeceğiz ve işte o zaman bak kim hesap verecek göreceğiz.

 23. mustafa dedi ki:

  gecen referandumda evet demiştiniz hesabını verdinizmi? memleketin başına açtığınız belanın

 24. erhan dedi ki:

  öznur hanım sen nasıl hesap verecen kendi hemşehrilerin arasında ayrımcılık yapıyorsun işine gelenin işini görüyorsun sen nasıl hesap verecen Allah sizi ıslah etsin

 25. Vatandaş dedi ki:

  Allah sayın vekili ıslah eylesin.Hayır diyeceğim Allaha şükür hesabımızı yalnızca Allaha vereceğim.Bazıları gibi hesabımızı parti liderine vermeyiz .Saygılar

 26. Ramazan dedi ki:

  Öznur hanım, ‘hayır’ diyecekler iki cihanda hesap veremezler demiş. Öznur hanım siz varken çok şükür hesap sırası bize gelmez. Bu milletten almadığınız vebal kalmadı çünkü.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."