Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

“İddianı İspatla.. Savcılığa Git!.”

“İddianı İspatla.. Savcılığa Git!.”
 • 31.05.2020

TSO ESKİ BAŞKANINDAN MEVCUT BAŞKANA TEPKİ.. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun, Bakanlar ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlık ettiği video-konferans toplantılarında, makam odasındaki Atatürk portresini indirerek yerine kendisi ve Hisarcıklıoğlu’nun yer aldığı fotoğrafı asması, yerel düzeydeki toplantılarda ise Atatürk portresini tekrar yerine asması olayındaki sorumluluğu, eski yönetim döneminde alınan çalışanlara yıkması, TSO Eski Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç’un çok sert tepkisine yol açtı.

TSO Eski Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, yaptığı yazılı açıklamada, mevcut başkan Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun olayın sorumluluğunu çalışanlara yıkmasına yönelik tutum ve sözlerini, “Eski yönetimi zan altında bırakmak adına, ‘Yavuz hırsız ev sahibini bastırır’ sözüyle vurgulanan psikoloji ile hareket ederek kendisine ve eski yönetim kurulu üyelerine alenen iftira” olarak niteledi. Erkoç, “Böyle bir iddiası varsa neden savcılığa suç duyurusunda bulunmuyor?” sorusunu sordu.

“Kendisi, suçladığı eski yönetimle 8 yıl birlikte çalıştı”

Hasan Hüseyin Erkoç, Malatya TSO Başkanı’nın “Eski yönetimin aldığı çalışanları” olarak nitelediği ve olayın sorumluluğunu yıktığı kişilerin, Oğuzhan Ata Sadıoğlu’nun da yönetim kurulu üyesi olduğu dönemlerde alındığını hatırlattı. Malatya TSO Eski Başkanı Erkoç şunları söyledi:

“Açık ve net bir konuyu ifade etmek gerekir ki; halen mevcut başkanlığı yürüten Oğuzhan Sadıkoğlu,  son 2 yıl ile birlikte 20 yıldan beri TSO Meclisinde görev almış ve bunun 8 yılında ise Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulunmuştur. Suçladığı eski yönetim ile 8 yıl birlikte çalışan bir kişinin hele de Malatya için hayati önem arz eden Ticaret ve Sanayi Odası makamını temsil eden birinin böyle çocuksu bir savunma mekanizması geliştirmesi Malatya adına oldukça üzücü bir durumdur”.

“Bir TSO başkanının arkasındaki portreden haberi yoksa bu, daha vahim bir durumdur”

Hasan Hüseyin Erkoç, açıklamasında, “Bir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı’nın arkasında değişen portreden bile haberi yoksa bu daha vahim bir durumdur” tespitinde de bulundu.

“Eski yönetimin aldığı çalışanlar, diye suçladığı kişilerin çoğunun işe alınmasında kendisinin de imzası var”

TSO Eski Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç,  “Eski yönetim döneminde alınan çalışanlar” olarak nitelenen kişilerin işe alındığı zaman Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun da TSO Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu hatırlatarak, “Bizim zamanımızda alındığını belirttiği personellerin çoğunun alımları yapıldığı zaman kendisi de yönetim kurulu üyesi olarak bu alımlara imza atmıştır” dedi.

“Savcılığa suç duyurusunda bulun”

TSO Başkanı Sadıkoğlu’nın, olayın sorumluluğunun eski dönemde alınan çalışanlara yıkılması iddiasını ispat etmekle mükellef olduğunu vurgulayan Hasan Hüseyin Erkoç,” Kaldı ki, madem eski personel tarafından yapıldığını iddia ediyor, bunu ispatla mükelleftir. İspat ise, kamera kayıtlarıyla mümkündür. Kendisinin kamera görüntülerini kamuoyu ile paylaşmasını talep ediyoruz. Böyle bir iddiası varsa hangi personel ise savcılığa suç duyurusunda bulunsun” dedi

Erkoç, açıklamasının sonunda, Sadıkoğlu’nun Atatürk portresi ile ilgili savunmasının inandırıcılıktan tamamen uzak olduğunu vurgulayarak, “Yaptığı yanlışın faturasını eski yönetime kesmek ise apaçık iftiradır” ifadesini kullandı.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

İLGİLİ HABER:

TSO’da ‘Duruma Göre’ Atatürk Bir Gitti, Bir Geldi!.

ARŞİV FOTO: TSO eski başkanı Hasan Hüseyin Erkoç

Etiketler: /

Yorumlar
 1. malatyalı dedi ki:

  sadıkoğlu iyi bir başkan bir vizyonu var.çalışkan bir başkan ,bu şekilde devam ederse vekilliğe oynar.

 2. Gazi dedi ki:

  tencere dibin kara seninki benden kara.
  eğer ah vah edeceksek malatya için etmeliyiz. son iki ticaret odası başkanının yaptığı işlere ve istihdam sağladıkları kişi sayısına bakın. şehrin sanayisine geleceğine yaptıkları yatırımlara bir bakın. vizyonlarına duruşlarına bir bakın!!!!!
  ne aldıkları ne verdikleri beni hiç enterese etmiyor ama koskoca malatya yı bunlar oda başkanı olarak temsil ediyor. istanbuldan ankradan milanodan paristen berlinden bakınca malatya ticaret ve sanayi odası başkanı bu iki arkadaş görünüyor. ve bu arkadaşlar malatya yı temsil ediyor.
  başkada söyleyecek sözüm yok.

 3. Çarşı esnafı dedi ki:

  Her yaptığı hatadan veya yanlıştan sonra”ben yapmadım onlar yaptı,Ben değilim o”diyen çocuklar gibi davranan bir oda başkanınız var.Gözün aydın Malatya

 4. MESUT dedi ki:

  Sadıkoğlunun haberini okudum sayın Erkoç un açıklamasını okudum.Tüm yorumları detayları ile inceledim.İlginç ve habercilik adına güzel bir gündem.
  Yorumum biraz uzun olacak umarım yayınlarsınız..
  Öncelikle Sadıkoğlu nun böyle bir şey yapması ona inanan Malatya kamuoyunu şaşırtmamıştır.Çünkü sözlerinde seçim vaatlerinde durmadı.Örnek verilecek olur ise makam aracına binmem dedi araçtan inmiyor ikincisini kiralıyor,Kayısı dedi kendisi 2 yılda Erkoç un 5 yılda gönderemediği kadar kayısı gönderdi söyledikleri ile yapmadıkları bitmez. Sadıkoğlu nda değişmeyen tek şey seçim öncesi de eski yönetim diyordu şimdide aynısını diyor.
  Erkoç ise evet yeni oda binası yaptı şunu aldı bunu aldı ama herkesin kaçırdığı iki katma değeri oldu Malatya ya birincisi mütevazılık üslup ikincisi de şehrin açılması için elinden geleni yaptı hava limanına giden bu gün restoran ve plazaların olduğu o cadde Erkoç un eseridir.Bu bile benim ona saygı duyamama yeter.Tek hatası ekibini yenilemedi…
  Sadıkoğlu ise şu an ülkemizde olan tek adam sendromuna yakalanmıştır.Hiç bir yorumda sorulmayanı söylenmeyeni ben sorayım.Bu TSO nun bir yönetimi yok mu bu yönetimde o olay ile ilgili alınan bir karar yok mu Gazi Mustafa Kemal Portresini indirme cesareti gösteren Sadıkoğlu ise veya personel ise hesabını soracak basiret mi yok ve veya bu yönetimde Gazi Mustafa Kemal e yapılan saygısızlık ülkenin kurucusuna yapılan hadsizliğe ortak ve aynı görüştemidir.
  Sonuç olarak bu utanç Malatyanındır.TSO nun seçilmiş yönetimi ve Meclis Başkanı Malatya ya borçludur sadece Sadıkoğlu suçlu değildir.
  Portre indirilmiş resimler sosyal medyada paylaşılmış kimse kusura bakmasın bu ayıp Sadece başkana mal edilemez 70 meclis üyesi meclis başkanı yönetim kurulu üyeleri bu işe müdahil olup bu olay büyümeden ulusallarda haber konusu yapılmadan Malatya yı daha fazla polemiğe koymadan gerekeni yapmak zorundalar.Yoksa Malatya iş insanları gözünde hepsi bu suça bu eyleme ortaktır taraftır
  Vesselam.

 5. Salih dedi ki:

  Skandalla gündeme gelen TSO Başkanı Sadıkoğlunun Atatürk fotoğrafı ile ilgili savunmasını hiçbir şekilde samimi ve dürüst bulmuyorum.Bugüne kadarki davranışları ile bende bu kanaati oluşturdu.Daha belediye ile ortaklaşa becerdikleri makam arabası skandalı ortada.Ayrıca daha geçenlerde bu haber sitesinde yayınlanan bir haberine karşı Sadıkoğlu taraftarlarınca gönderilen bir yorumler skandalını unutmadık.Bunun taraftarlarının başka isimlerle yazdığı aynı İP numaralarından gönderilmiş yorumları bu haber sitesi ifşa etti.Yine adı kullanılan bir esnaf, o yorumu kendisinin gndermediğini yine bu siteye yazdı.Atatürk fotoğrafı meselesini şimdi de başkalarının üstüne atıyorlar.Demezlermiki daha arkandaki duvardan haberin yok sen nasıl Malatyanın ticaretine sanayisine sahip çıkacaksın.Hasan başkandan hemen sonra geldiğinin ilk günlerinde Sabah gazetesine bunun gelişiyle Malatyaya yatırım yağdığı balonunu yazdırmışlardı.Kimse yemiyor kimin ve neyin ne olduğunu gayiet iyi biliyor.Bırakın bu köy kurnazlığı işlerini.

 6. Murathan dedi ki:

  Sadıkoğlu kiiiimmm oda başkanı olmak kim. Ne bekliyorsunuz ne umuyorsunuz.

 7. Canyur44 dedi ki:

  Ahhh Ahh Malatya haber Sizki bu malatya için bir çivi çakmayan klavye delikanlısı Patronunuz ahh eski yönetimin kiraladığı ama şimdiki yönetimin üstüne kalan vede 5 yıllığına 60.000 TL gibi cuzi bir rakama kiralanan Mercedes arabayı günlerce haber yapan Ama iş Borsaya gelince borcu olmasına rağmen 300 bin liralık arabayı haber yapmayan zihniyet olarak hep akılda kalacağınız yanlı bir haber sitesi İnşallah doğruları kısa sürede ortaya çıkacağına inanılan haberin ardından nasıl bir aksiyon aldıracak size yandaşlarınız ve sahipleriniz

  1. ahmet koc dedi ki:

   sen kimin canısın ahhhh. Niye bu kadar ahlara düştün. canyurt, oğuzhan kendisi poz vermiş, çektirmiş, kendi sosyal medyasında yayınlamış. Daha bunun başka ne doğrusu olabilir. Senin sahibin sana bu kadar ah çektirdiğine göre vardır bir hesabın. Sen önce doğru ol, gerçek ismini yaz, ondan sonra burada klavye delikanlısı edebiyatı yap. Kendin dürüst değilsin, ismini gizlemişsin, çıkmış ahlar vahlar çekiyorsun. Hadi oradan.

 8. Türkiye sevdalısı dedi ki:

  Mustafa Kemal Atatürk’ten ne istiyorlar ne alıp veremedikleri var anlamış değilim eğer bugün petrolü doğalgazı olmayan bu ülke bugünkü gelişmişlik seviyesine gelmiş ise bunda Atatürk’ün büyük payı vardır işgal edilmiş ordusu dağıtılmış demiryollarına el konulmuş borç batagindaki bizim devletimiz Osmanlı’nın bir subayı olarak istiklal mücadelesini milletimizle birlikte kazanmış ve genç Türkiye cumhuriyetini kurarak son nefesine kadar bu ülke için çalışmıştır.butun dünya ülkelerinde o ülkenin bağımsızlığı için mücadele eden kurucu liderlere saygı vardır.

 9. Kenan dedi ki:

  Ç9k eğleniyorum ya, sadıkoğlu TSO başkanı deGil bakan adayı gibi dolanıyor, gündem yoğun biz bunla uğraşıyoruz seçme sapan şeyler adı ATA olabilir ama ATATURK den öğrenecek çok şeyin var adam

 10. Olcay dedi ki:

  Ağırlığın vardı Hasan Erkoç.
  Temsil kabiliyetin vardı.
  Odanın her kuruşuna sahip çıktın.
  Bunun gibi har vurup harman savurmadin.
  OAS kaç defa uçağı kaçırdı. Zararı cebinden karşılamak yerine ya Odadan ya TOBB’dan karşıladı.
  Öyle şanslı bir adam ki, Kendi meclisinde bir tane adam çıkıp eleştiremiyor bile. Düşün son meclis toplantısını online yapıyor, ‘bunu basınla paylaşanı tespit ettim’ diyor. Ama bir Meclis üyesi kalkıp ‘ iyi de senin hiç mi sucu yok!” diyemiyor. Hele bir Meclis başkanı var ki, vay ki vay! Allah memlekete yardım etsin…

  1. mert33 dedi ki:

   uçağı kaçırdığını bildiğine göre demekki sende bu grubun içindesin olcay bey yazık kendini ele verdin

 11. Malatyalı dedi ki:

  Devlet kamu kurum ve kuruslarina odalara sendikalara kimlerin fotoğraflarınin asilacagini kanunla belirlemeli hiç kimse kafasına göre kamuya ait o yerleri kullanmamalıdır.ornegin okullarda bu durum yönetmelikle tespit edilmiştir .

 12. orhan dedi ki:

  hasan erkoç sen 10 yılda ne yaptın malatyaya senelerce koltuğa yapıştın durdun

  1. Vatansever dedi ki:

   Erkoc nemi yapti,2,osb ,1,in devami 3, org,aritmalyeni oda binasi,1,osb karsisinda cadde ustunde 5 donumarazi,10 yil oda evraklarina zAm yapilmadi,kaysi cografi isaret belgesi,akrefite oda yapildi daha cokvarda sen simdilik bunlari arastir erkocve ekibine bir tskkr et

 13. Çavuşoğlu dedi ki:

  O Değerli insan Allahın Türk milletine Büyük Bir Lütfu olan merhum ATATÜRK olmazsaydı sen kim bilir yunanınmı ingilizinmi Fransızınmı italyanınmı Tuveleti Önünde temizlik görevlisiydin yiyip içip önce Allaha sonrada Tüm şehitlerimize gazilerimize ve o yüce Kahramana Dualar okuyup Rahmetler dileyelim

 14. Malatyalı dedi ki:

  Bir insan odasına asılan bir fotograftan dolayı ne eski başkanı nede çalışanları sucluyabilir dogrusuyla yanlışiyla sorumluluğu alır zaten sorumlulukta kendisine aittir.

 15. kayıpkentli dedi ki:

  Gereksiz polemikle milleti meşgul ediyorlar. Bu odayı kapatsınlar daha iyi. En azından tasarruf sağlanır

 16. Vatandaş dedi ki:

  Benim adım ata dedi nasıl Atatürk portresini indiririm dedi. Ee odadaki Malatyaspor formasında ata adı yazmıyor. Vay ki vayyy

  1. Canyur44 dedi ki:

   Vatandaş bugece uyuyamamışsın demekki saat 03:20 de yorum yaptığına göre Bu komplodan haberin var galiba yememiş içmemiş gece hayal kurmuşsun ne yazabilirim ?

   1. Vatandaş dedi ki:

    Yorumun saatimi olur yav. Rumuzdaki gibi sadece vatandaşız. Tso ile de işim olmaz yolunu bilmem. Komplo ne elaman. Asıl sen hayaldesin. Göz var da. Fotoğraf orda körmüsün. Sanki dersin sultan genç osman adam. İşim yok komplo kuram. Hey allahım…

   2. AHMET METE dedi ki:

    Allah aşkına komplo derken inanarak mı söylüyorsun.
    İnanıyorsan o zaman sorun ciddi demektir.

 17. Malatya Sever dedi ki:

  Yeni başkan gelmeli bu odaya i

 18. Sedat dedi ki:

  Erkoç Başkan ağzına sağlık 83 milyona açık sosyal medyasında yaptığı üslupsuz hareketi birilerine mal etmeye çalışan ülkenin kurucusuna Malatya’ya saygısı olmayan bu kişiye birinin haddini bildirmesi gerekiyordu.
  Hatasını kabul edip özür dileyecek Erdem’e sahip olsaydı keşke.
  Saygıyı bilmeyen saygıyı hakketmez …..

 19. ahmet dedi ki:

  Bu haberi duyunca Malatya ekonomisini 10 yıl bu insanlar yönettiği için hem Sadikogluna hemde Erkoc’a yazıklar olsun dedim.Malatya ekonomisini bu zihniyetlerden arınmış işadamları yönetmelidir.YAZIKLAR OLSUN

  1. Malatyalı dedi ki:

   Çok doğru dedin kardeşim eski yönetim senelerce o koltuğa yapışıp kaldı aynı türküyü söyleyip durdu.Yeni yönetim desen cep telefoncu vah ki vah

   1. ahmet dedi ki:

    Cahil ce yorumlarin anlami yok,idareci olmak koltuga yapismakla olmuyor,sen boyle yazdigin zaman secmenlere de sallamis oluyorsun,secim le gelmis lnsanlar i yapismakla suclayamazsin,birooo azcik mevzuati arastirin oyle yazin

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."