Final

Opel



Malatyalife Residence

Bahçeşehir
Malatya Haber -

“İhtarlara ve İcra Takibine Başladık”

“İhtarlara ve İcra Takibine Başladık”
 • 07.11.2017

Malatya’da faaliyet gösteren parkmetre şirketinin avukatı Umut Yalçın, parkmetre şirketinin alacaklarının fazlalaşması nedeniyle icra takipleriyle bu alacakların tahsilinin yapılacağını söyledi.

  Şelale’de gerçekleştirilen toplantıda konuşan Yalçın, “Bizler şirket olarak bildiğiniz üzere Malatya Büyükşehirden almış olduğumuz ihale sonucunda Malatya’nın belirli bölgelerinde 100’e yakın Malatyalı parkmetre görevlisi ile birlikte faaliyet göstermekteler. Ancak bildiğiniz üzere basına ve sosyal medyaya yansıyacak şekilde MUAY Parkmetre hali hazırda bu devir daimi sürdürebilmek adına borçlar ile ilgili işlem yapma noktasına geldi. Bunun ile ilgili toplantılar ve basın açıklaması yapıyoruz. Bu aşamada bizim bu aşamada bizlere verdiğiniz destekler bizler için çok önemli” dedi.

  Yalçın, alacakların fazlalaşması nedeniyle icra takiplerine başladıklarını kaydederek, şunları söyledi:

“Son dönemlerde şirketin alacaklarının fazlalaşması ve sosyal medyadan dolaşan bazı haberler nedeni ile insanların ödemede imtina etmesi sebebi ile bu konuda gerekli bilgilendirmeleri yapmak üzere ihtarlara ve icra takiplerine başlamış durumdayız. Bu aşamadan sonra icra takipleri yaparak bu alacakların tahsili anlamında çalışılacak. Değerli Malatyalıların bu işten mağdur olmamaları için hem icra masrafları hem icra avukat masrafları faizlerini ödemeden kurtulmaları için aslında son fırsatları yaşıyorlar. Mümkünse bu konuda kendilerinin parkmetre görevlilerimize ya da ihtar çektikten sonra parkmetre şirketinin avukatlarına ödemelerini yaparak borçlarını kapatmaları gerektiğini düşünüyoruz. Her ne kadar sosyal medyada bu işin yasal olmadığı iddia ediliyorsa da biliyorsunuz hali hazırda devam eden bir sözleşme nedeni ile de hak sahibi olan bir şirket var. Bu şirkette çalıştırmış olduğu personeller ile birlikte Malatya’nın belirli bölgelerinde otopark hizmeti veriyor. O yüzden sosyal medyadaki paylaşımlara ya da kulaktan dolma bilgilere aldanmadan borçlarını ödemeleri konusunda tavsiye de bulunuyorum. Aksi halde dediğimiz gibi şirket avukatları tarafından hali hazırda işlemler başlatıldı. Ödemeyenler hakkında da icra takip işlemleri başlatıldı. Bu yüzden kimsenin mağdur olmaması için herkesin üzerine düşmesi gerektiğini düşünüyorum.”

  Yalçın, ‘araçlarını değiştirenler için icra takibi nasıl olacak?’ sorusuna, “Araçlar satılmışsa bizler tabii ki parkmetrenin belirli olduğu dönemler var. Yani hangi tarihlerde işlem yapılacağı ya da borcunu olduğuna dair belgeler var. Araç sahibi satışı belgeler de yeni aldığını bize belgeleyecek olursa biz eski sahibinde bunu tahsili yetine gidiyoruz. Satış yaptığında kim, hangi dönemden sonra olmuşsa onun üzerinden takibe gidiyoruz. 1 ay önce hali hazırda elimizde oluyor zaten ihtar gönderiyoruz. Adam satış sözleşmesini gönderiyor. 9. ayda almış. 9. aydan sonraki borçları kendisine ait, 9. aydan önceki de eski sahibine ait olarak işlemler devam ediyor. Hepsini yeni sahibinden almıyoruz” yanıtını verdi.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Yıldırım dedi ki:

  Yine kolaycılığa kaçıyoruz herkes kendi derdinde hiç oy verdikleri belediyeye seslerini çıkartmayanlar burada aman ha ödemeyin diyorlar olurda mahkemelerden kaybederek ödeyecekmisiniz bana yazılan borcu. belediyelere hiç itiraz ettiniz mi yahu siz ne yapıyorsunuz dediniz mi. belediyeye sesinizi duyurun efendiler belediyeye

 2. ODEMEYIN…
  Size herhangi bir icra tebligatı yapılır yapılmaz 7 gün içinde itiraz edin.
  Çünkü size isnat edilen borç, gerçekte sizin olmayabilir.
  Eminim ki bir çoğunuzun başına gelmiştir. Aracınız aslında başka bir yerde iken apayrı bir yerde bulunduğu iddia edilerek borç yazılmıştır. Defalarca başıma gelen bu durumu göz gore gore tasvip etmemiz mümkün değildir.
  Ancak o bölgede bulunduğunuz halde otopark ücreti ödemediyseniz durum başka…
  Ama bunu da tespit etmeniz mümkün değil.
  Plaka sayınız yazılırken bir harf ya da rakamın farklı yazılmasi büyük hak kaybı.
  Öte yandan park süreniz bitip ayrılırken görevliyi bulamadığınız için park süresini durduramayıp gün bitimine kadar devam etmesi cabasi…
  Bu nedenlerle itiraz etmelisiniz ve dava açılması halinde mutlaka davanızı takip etmelisiniz.

 3. Sebahattin Demirhan dedi ki:

  Harika bir uygulama ! Bedavacılar alışmışlar. Aracımızı koyabilecek yer bulabiliyoruz. Onlarca insan ekmek yiyor ! Zavallı bedavacılar ! 100 binlik araba alıp 2 lira veremeyecek kadar iseniz köyünüze gidin köyünüze …

  1. Trol dedi ki:

   1- Benim köyüm burasıda, senin ki neresi? onu söyle… 2- Evinin önündeki aracına park ücreti ödüyorsan helal olsun sana. 3- Ben evimin önündeki (otopark harcı ödenmiş bina) aracıma haraç verecek biri değilim. Son olarak, 4- Bu kadar ısrarlıysan para istemekte mahkemeye ver kardeşim. Sabırsızlıkla açacağınız davayı bekliyorum.

 4. TURAN dedi ki:

  YEMİN ETTİM BİR DAHA DUYGUSAL DÜŞÜNMEYECEĞİM ,BELEDİYE SEÇİMLERİNDE HİÇ BİR PARTİYE OY VERMEYECEĞİM NE DEĞİŞTİRİR BİLMEM AMA,VATANDAŞ OLARAK BU SALAK DURUMA DÜŞMEKTEN SIKILDIM.HERŞEYİ KABUL ET KURTUL SES ÇIKARMA YETER.

 5. serdar aslan dedi ki:

  Anlaşılan parkmetre çalışanları yada avukat katipleri yorumlarda trollluk yapmaya başlamış.Yok kapınıza icra gelince falan anlarsınız diye.Bunlar boş muhabbetler Malatya halkı hakkını arasın.Parkmetre şirketi ile aramızda herhangi bir sözleşme yok bundan dolayı en fazla ilamsiz takip yaparlar nu takibe de 7 gün içerisinde itirraz hakkiniz var şayet itirazin iptali davasi açılırsa emsal karar var kazanan siz olursunuz.Ayrıca şirket paraları tahsil edemeyeceğini anlayınca çareyi insanları icra ile tehdit etmekte bulmuş. Bu yapilan usulsüzlüklere göz yummayin.

 6. ahmet dedi ki:

  T.C.

  Danıştay 8. Daire

  E. 2011/1214

  K. 2011/3344

  T. 24.6.2011

  • İLDEKİ BAZI CADDELERİN ÜCRETLİ OTOPARK OLARAK TAHSİSİ KİRAYA VERİLMESİ ( Durak Yerleri ile Karayolu Yol Cadde Sokak Meydan ve Benzeri Yerler Üzerinde Araç Park Yeri Tespit Etmek İşletmek ve İşlettirmek Yetkisinin Belediyeye Ait Olduğu – Cadde Üzerinde Yapılan Park Tahsisinin Şehircilik ve Trafik Güvenliği Bakımından Uygun Olup Olmadığının Araştırılması Gereği )

  • TAKDİR YETKİSİNİN KULLANIMI ( İdarelerin Kanunla Kendilerine Tanınan Yetkileri Kullanırken Kamu Yararı ve Hizmet Gereklerine Uygun Objektif ve Makul Gerekçelere Dayanarak Kullanmaları Gereği – Belediyenin Yetkisindeki Cadde Üzerinde Ücretli Otopark Belirleme Yetkisinin Kamu Yararı ve Şehircilik İlkelerine Uygun Kullanılıp Kullanılmadığının Değerlendirilmesi Gereği )

  5393/m. 15/p

  ÖZET : Kara, deniz, su ve demiryolu üzerinde işletilen her türlü servis ve toplu taşıma araçları ile taksi sayılarını, bilet ücret ve tarifelerini, zaman ve güzergahlarını belirlemek; durak yerleri ile karayolu, yol, cadde, sokak, meydan ve benzeri yerler üzerinde araç park yerlerini tespit etmek ve işletmek, işlettirmek veya kiraya vermek, kanunların belediyelere verdiği trafik düzenlemesinin gerektirdiği bütün işleri yürütmek belediyelerin yetkileri ve imtiyazları arasında sayılmıştır.

  İstemin Özeti : Davacı tarafından, Burdur ilindeki bazı caddelerin ücretli otopark olarak tahsis edilip kiraya yerilmesine dair 8.4.2010 gün ve 2010/189, 15.4.2010 gün ye 2010/199-200-201-202 Sayılı Burdur Belediyesi Encümen kararlarının iptali istemiyle açılan davada; 5393 Sayılı Belediye Kanununun 15 ( p ) maddesine göre karayolu, yol, cadde, sokak, meydan ve benzeri yerler üzerinde araç park yerleri tespit etmek, işletmek, işlettirmek veya kiraya vermek hususunda belediyeler yetkili olduğundan tesis edilen işlemde hukuka aykırılık bulunmadığı gerekçesiyle davayı reddeden Isparta İdare Mahkemesi’nin 24.12.2010 gün ve E:2010/705, K:2010/954 Sayılı kararının; hukuka aykırı olduğu öne sürülerek, 2577 Sayılı Kanunun 49. maddesi uyarınca temyizen incelenerek bozulması istemidir.

  Savunmanın Özeti: İstemin reddi gerektiği savunulmaktadır.

  Danıştay Tetkik Hakimi H. Aktemur Dermancıoğlu’nun Düşüncesi: İstemin kabulüyle Mahkeme kararının bozulması gerektiği düşünülmektedir.

  Danıştay Savcısı Radiye Tiryaki’nin Düşüncesi: Burdur İlindeki bazı caddelerin ücretli otopark olarak tahsis edilip kiraya verilmesine dair encümen kararının iptali istemiyle açılan davayı reddeden idare mahkemesi kararının temyizen incelenerek bozulması istenilmektedir.

  İdare Mahkemesince, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 15/p maddesi uyarınca, karayolu, yol, cadde, sokak, meydan ve benzeri yerler üzerinde araç park yerleri tespit etmek, işletmek, işlettirmek veya kiraya vermek hususunda belediyeler yetkili olduğundan tesis edilen işlemde hukuka aykırılık bulunmadığı gerekçesiyle davanın reddine karar verilmiş ise de, 3194 Sayılı İmar Yasasının ilgili hükümlerine göre, herhangi bir sahanın imar planında gösterildiği amacın dışında başka bir amaçla kullanılamayacağı, ihtiyaca binaen lüzumlu park yerlerinin de imar planında gösterilmesi gerekeceği anlaşıldığından, davaya konu olayda, imar planında yol olarak geçen bazı yerlerin imar planındaki amacının dışında, otopark olarak tahsis edilerek kiraya verilmesi işleminde hukuka uyarlık bulunmadığından, kararda yazılı gerekçe ile davayı reddeden idare mahkemesi kararında isabet görülmemiştir.

  Açıklanan sebeple mahkeme kararının bozulması gerekeceği düşünülmektedir.

  TÜRK MİLLETİ ADINA

  Hüküm veren Danıştay Sekizinci Dairesince dosyanın tekemmül ettiği anlaşıldığından, yürütmenin durdurulması istemi hakkında karar verilmeyerek işin gereği görüşüldü:

  KARAR : Uyuşmazlık, davacı tarafından, Burdur İl merkezindeki bazı caddelerin ücretli otopark olarak tahsis edilerek kiraya verilmesine dair Encümen kararlarının iptali isteminden doğmuştur.

  5393 Sayılı Kanunun 15/p maddesinde; Kara, deniz, su ve demiryolu üzerinde işletilen her türlü servis ve toplu taşıma araçları ile taksi sayılarını, bilet ücret ve tarifelerini, zaman ve güzergahlarını belirlemek; durak yerleri ile karayolu, yol, cadde, sokak, meydan ve benzeri yerler üzerinde araç park yerlerini tespit etmek ve işletmek, işlettirmek veya kiraya vermek, kanunların belediyelere verdiği trafik düzenlemesinin gerektirdiği bütün işleri yürütmek belediyelerin yetkileri ve imtiyazları arasında sayılmıştır.

  İdarelere belli bir kararı alıp almamak veya kanunda öngörülen değişik çözümler arasında bir seçim yapmak konusunda tanınan serbestiye takdir yetkisi denir. Bu yetki, keyfi bir hareket yetkisi olmayıp, ancak mevzuatın belirlediği alan içerisinde hukuka uygun bir şekilde kullanılabilir. Takdir yetkisine dayalı işlemlerin hukukun belirlediği sınırlar ile kamu yararı ve hizmet gereklerine uygun şekilde objektif, makul ve geçerli neden ve gerekçelere dayalı olarak tesis edilmesi gerektiği idare hukukunun en temel ilkesidir.

  Bu bağlamda, karayolu, yol, cadde, sokak, meydan ve benzeri yerler üzerinde araç park yerlerini tespit etmek ve işletmek, işlettirmek veya kiraya vermek konusunda belediyelerin yetkili olduğu açık ise de, bu yetkinin takdir yetkisi ile ilgili olarak yukarda belirlenen hukuki çerçeve içinde kullanılması gerekmektedir.

  Bu durumda, yol, cadde, sokak, meydan ve benzeri yerler üzerinde araç park yerlerinin tespiti ve işletilmesi konusunda belediyeye verilen yetkinin hukuka, kamu yararına ve hizmet gereklerine uygun kullanılıp kullanılmadığı, belediyece belirlenen cadde ve sokakların belirli kısımlarının otopark olarak işletilmesinin, yolların asıl kullanım amacını engelleyip engellemediği, ulaşımı güçleştirip güçleştirmediği, trafik güvenliği açısından sakıncasının bulunup bulunmadığı, planlama ve şehircilik ilkeleri açısından yapılan uygulama ile yolların kullanım fonksiyonunun ne şekilde değiştiği ve bu değişikliğin yolun imar planlarında öngörülen fonksiyonuna uygun olarak kamuya hizmet vermesine imkan verip vermediği hususlarının tespiti amacıyla bilirkişi incelemesi yapılması gerekirken, belediye sınırları içinde trafik düzenlemesi ile ilgili olarak Belediyelerin takdir yetkisinin bulunduğu gerekçesiyle verilen, İdare Mahkemesi kararında hukuka uyarlık görülmemiştir.

  SONUÇ: Açıklanan nedenlerle, Isparta İdare Mahkemesi kararının BOZULMASINA, yeniden bir karar verilmek üzere dosyanın anılan Mahkemeye gönderilmesine, yürütmenin durdurulması harcının istemi halinde davacıya iadesine, 24.6.2011 tarihinde oybirliği ile karar verildi.

 7. Bahtiyar dedi ki:

  Parkmetre ödemesi yaptığımız zaman verilen tahsilat fişinde mali değeri yok diyor …birde 130 liranın üzerinde borcum var parkmetre görevlisi abi biraz ödeme yap indirim yapayım diyor işleyen faiz yok neyin indirimi bu .. ha birde benim araç servis aracı bana kesilen parkmetre ücretleri 1 saatten fazla 10 saat 7-8 saate kadar olan parkmetre ücretleri var servis aracım bir yerde enfazla bir saat durur hepside ispatlı değnekcilerin nezamandan beri hakkı olmayan ücret için icra işlemini başlattığı görülmüş.Bu arada Umut Bey sizin gibi degerli malatyaya mal olmuş saygın bir kişinin bu işin içinde olmasını yakıştıramadım.

 8. Kerem dedi ki:

  Atatürk caddesi kapalı otopark Yanı esenlige ait açık oto park da 6 dakika için 3 TL ücret alınıyor TOTM oto parkı ise 0-30 dakika arası ücretsiz Esenliğe kim bu yetkiyi vermiş böyle bir uygulama olurmu ? Allah bunun hesabını hak dünyaya kalmadan uygulayanlar dan soracak inşallah

 9. ramazan koyunoğlu dedi ki:

  malatya belediyesi resmen vatandaşda hizmet yerine haraç toplatmaya başladı çünkü satacak yer gelir sağlayacakkira geliri kalmadı ankarada gelen paraları yerli yerinde yatırımlar yapmadığı gibi savurganlık almış başını gidıyor kontrol mekanızması hiç çalışmadığı gibi duyarsız kalmaktalar trafik alt üst olmuş araçlar yollarda otopark denen bir şey yok her gün bir yerler kazılıyor olmadı bir daha kazılıyor olmadı biiir daha öylece bırakılıp gidiliyor ne gelen var ne giden vatandaş çilesi devam etmekte ak partiye oy veren vatandaşı küsdürmeye çalıştılar vatandaş olarak bu mevcut başkanlara daha oy yok kardeşim çalışacak adam lazım vatandaşın içine girip insanları dinleyen sorunları çözen kalıcı ve kaliteli kontrol mekanızması yerli yerinde olan başkanlar istiyoruz bu mevcut başkanlara cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan ın sayesinde rüyalarında görseler başkan olduklarını inanamazlar bu başkanların başka parti veya bağımsız aday olsalar eşleri bile oy vermezler malatyamızı büyük şehir ettiler bu hale sokasınız diyemi yaptılar vergiler artı suyumuz en pahallı yollar berbat merkeze makyaj bir arka sokaklar pislikten ölüyor kardeşim bizim makyaja ihtiyacımız yok neysek bunun gibi görünelim memleketimiz büyümesi lazım güzelleşmesi lazım yatırımlar kalıcı eserler bırakmamız lazım ölüp giderseniz arkanızda yad etmeleri lazım anmaları lazım yoksa bakın belediye başkanları iyi söylemezler cağanız çoluğunuz hayırlarını görmezler benden söylemesi bir çift sözüm daha olacak malatyanın önde gelen sayılı saygılı kardeşlerim ankaraya malatyanın ne durumda neler olduğunu neler bittiğini anlatmazsanız malatyalıların nabalları günahları sizlerinde boynunuza söylediklerim sizin içinde geçerli yoksa işiniz yamannnnnn

 10. irfan arslan dedi ki:

  Benden ilamsız icra yoluyla aldılar.Tebligattan haberim olmadı.Apartamana bırakmışlar.Tebligatı muhtara yapmışlar.muhtar da galiba ortak bunlarla..yada gebeliği var.Hiç haberimiz olmadı.Tesadüfen E-Devlet üzerinde gördüm.Ama gördüğümde iş işten geçmiş.
  Bağırta bağırta aldılar.haberiniz.olsun

 11. süleyman dedi ki:

  Kuruş alamazlar sadece boş boş konuşuyorlar
  Emsal karar var

 12. Ferit dedi ki:

  Emsal kararlar var bildiğim üzere emsal kararın iptali için Dava açılıp emsal kararın iptali lazım o da çok zor yani zor alırsın

 13. Rehaİpekçi dedi ki:

  Imar planı yapılırken vatandaşın arsasindan kesilen dop yani düzenleme ortaklık payı sayesinde yollar parklar vs gibi ortak kullandığımız alanlar planlanır.
  Bunlar ortak kullanım içindir. benim olan seye neden para vereyim.Basit mantık.

 14. Hacı bey dedi ki:

  Paraları alıp sistemden düşmesinler ondan sonra borcun var desinler ayrıca bir perona günde kaç araba Gir çık yapıyor bunları hesapladılar mı kişi bir kere park ediyor çıkışta görevli yok araba akşama kadar kalmış gibi para isteniyor bunları da takip ediyorlar mı acaba artan borçlar bu tipler olmasın

  1. Osman Hakan dedi ki:

   Aynen bende bunu düşünüyordum tam… Yarıms aatliğine parkta kalıyor 2 tl olması gerekirken , çıkış yapıyorsunuz ve parkomatçı ortada yok… beklemeyip gidiyorsunuz. sonra borç 24 saat üzerinden giydirilmiş.8 yada 10 tl

 15. Mahmut dedi ki:

  Bir avukat alırız boşuna uğraşmayın diyor, diğer avukat alamazlar diyor. Hangisi doğru söylüyor ? Sokaklar halkındır, insan kendi malı için niye kullanım parası ödesin !!!! Birilerinin bu işi iyice araştırıp halkı bilgilendirmesi gerekir. Karşı davada iptal ediliyorsa herkesi bilgilendirmek gerekir.

 16. Malatyaspor dedi ki:

  Belge var mı neyi icraya veriyosunuz parkmetre görevlisi oturduğu yerden yazıyorsa nasıl olacak art niyetliyse benim aracımın Malatya’da olmadığı halde plakama yazmışlarsa nasıl olacak kim neyi ispat edecek ?
  Reklam yapmışlar bişey alamazlar .

 17. banazi dedi ki:

  Arac 10 el degistirmis her biri 40 50 takmis araki ihale kimde kalacak bulasin

 18. Değerli Malatya’lılar; tabiki Malatya içinde otopark konusunda bende sizler gibi sıkıntı yaşamakta olduğum gibi araç kullanmanın ve park etmenin artık çok önemli bir problem haline geldiğinin bilincindeyim. Ancak her ne kadar otopark işletmesinin yapmış olduğu işlemin hukuka aykırı olduğundan dem vurulsa da meslektaşlarımın bu konuda hukuksal inceleme yaptıktan sonra cevap vermeleri ve otopark kullanıcılarına yol göstermelerinin daha uygun olacağını düşünmekteyim. Zira bir Malatya’lı olarak sizlerle aynı dertten muzdarip biriyken aynı zamanda vekaletini veren şirketin de işlemlerini hukuka uygun olarak takip etmek durumundayız. Yapılan işlemin hukuka aykırı olduğu bir kısım arkadaşlarımız tarafından söylense de 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu 7. madde f bendinin açık olduğunu, Belediye’nin bu işleminin hukuka uygun olduğunu ve hali hazırda Malatya için iptal edilen bir kararın da olmadığını bilmenizi isterim. Bu yaptığımız açıklama kanuni işlemleri başladıktan sonra masraflar artacağından borcu olanların daha ağır bir yük altına girmesinin önüne geçmekten ibarettir. Değerli hemşehrilerimizi bu konuda bilgilendirmeye çalışırken yapmış olduğumuz açıklamanın tehdit olarak değerlendirilmesinin de tutumumuz karşısında hoş bir niteleme olmadığı düşünmekteyim. Bu sebeple eleştirilerinize açık olmakla birlikte işlemlerin değerlendirilirken internet üzerinde gezinen ve bir kısmı bizce hukuken problemli bilgilere dayanılarak işlem yapmamanızı canı gönülden dilerim. Bu konudaki soru ve önerilerine açık durumdayız. Saygılarımla . Av.Arb. M. Umut YALÇIN

  1. Ali dedi ki:

   Umut bey. Vatandaşa giden icra emrine itiraz olması halinde durum ücretin miktarına göre tüketici mahkemesine veya tüketici hakem heyetine intikal eder. Miktar küçük olacağı için hemen hemen hepsi hakem heyetine gider. Ortada hizmet sunulduğuna dair sözleşme olmadığı için hakem heyeti borcu kaldırır. Kaldırmaz sa bile vatandaş parayı erken öder ise size vekâlet ücreti ödemez. Ayrıca avukatlar icraya veririz tehdidinde bulunamaz bu suçtur. Saygılar

   1. veli dedi ki:

    De hadi cevap ver 🙂

  2. TURAN dedi ki:

   sayın avukat bu durumda hiç bir suçunuz yok ,suç bu duruma kendimiz düşürdüğümüz için malatyalılarda bizde ,biz böyle olunca hak ve hukuk güçlüden yana olunca daha çok giden gelen olur.Allah sabrımızı artırsın bize çok para versin ki daha çok vergi , harç, ödeme yapalım diye dua ediyoruz.Ama Allahın adaletinden kimse kaçamaz.

  3. Mehmet bayrak dedi ki:

   Bende her vatandaş gibi notere gittim parasını odedim arac satin aldım noterde borcu yoktu araçını otomu park etim görevli arkadaş geldi 800 tl borcumun olduğunu soyledi pakmetre şirkete gitim borcu cıkartırdım borc tarihi 09 05 2017 bense 04 07 2017 den aldım sonrasirket yetkilisi seninle biraalaksı yok dedi sona buaracı
   akrabma satim 02 10 2017 ve bu akrabama 12 12 2017icra gondediller 09 05 2017 olan borc icin 2 el deyistirmiş borcun miktari aynı bizde park etiysek parasıni ödedik bu ne bizi madur etmeye ne akarı var

 19. mehmet dedi ki:

  icra takibi usulsüzdür yollar vatandaşındır.icra gelirse itibara zarar vermekten ötürü karşı dava açılmalıdır.

 20. Murat dedi ki:

  Bunun adı alenen tehdittir. Bu şekilde tehditte bulunan hakkında savcılar işlem yapmalıdır

 21. Sait dedi ki:

  Avukat bey öncelikli olarak hakiki boyutu nedir anayasanın hangi maddesinde yazıyor parkı metre sosyal hukuk devletinde vatandaşı soymak varmıaçın davayı vatandaşta açar gerekirse oluşlar arası mahkemeye başvurur bunuda adınız gibi biliyursunuz

 22. Hiyar dedi ki:

  Arabayı sattım inek öldü sût kurudu

  1. Ali veli dedi ki:

   Sattığın tarihten öncesini alan ödeyecekmi sanıyorsun üzerinde kaldığı tescil tarihi yakana yapışacak inegin icin başın sağolsun😆😆😆

 23. Ahmet dedi ki:

  Avukat bey önceki 2 şirket belediyeyi dolandırdı kaçtı gitti sende şimdi hangi hukuk adına belediyeyi dolandırıp kaçan şirketlerin alacağını yeni şirketin alacağı diye tahsile kalkıyorsun. Kamuya ait alanları kim kime nasıl kiralamış.Malatya kaçan bir şirketin sahte teminat mektubu vakasını unutmadı

 24. Halim dedi ki:

  Sayın muay ve av.umut yalçın bey ;aracimizi park ediyoruz cikis yapacagimiz zaman park metre gorevlisi yok.az ilerdeki görevliye fişi verip ücret al diyoruz benim peron değil para alamam diyor.muhattap yok gun geciyor 1 tl ücret oluyor 10 tl bu magduriyeti nasıl halledeceksiniz merak ettim.

 25. Ahmet toprak dedi ki:

  Bemde sizin gibi gaza gelip dava açtım 1980 tl birde masraf ödedim üzerine

 26. Hamza dedi ki:

  Acaba avukatlar oduyormu bende dört yıl çalıştım hiç bir yasalligi yok

 27. Avukat Oğuz KATI dedi ki:

  Park ücretlerinin iptaline ilişkin bir çok mahkeme kararı var. İcra takibi başlatılırsa yapağınız iş tebliğden itibaren 7 gün içinde itiraz etmek. Bu şekilde bir çok takibi durdurduk. Alınmak istenen para yasal değil

 28. Emin dedi ki:

  Bu belediye ruhsat vereceği zaman apartmanım altında otoparkın yoksa otopark ücreti almıyormu daire başına.
  Ozaman benden alınan daire başına alınan otopark paramı geri versinler.

 29. Aytalam dedi ki:

  Acaba park metre firması Malatya habere kaç para verdi bu haberi yayınlaması için halka korku ve gözdağı algısı oluşturmak için merak ettim

 30. Mikail dedi ki:

  Malesef tek kuruş alamazlar yasal değil basına bu olayı yansıtıp tahsilatın derdindeler yapmış olduğu sözleşme belediye ile tahsilatını belediyeden yapsın mağduriyetini gidersin adres vatandaş değil üzgünüz MUAY muhattabın belediye

 31. mehmet dedi ki:

  Parkmetre ücretlerini hukuksuz kanunsuz olduğu gerekçesi ile mahkemeler iptal etmektedir.İcra takibi gelince mutlaka itiraz emek gerekiyor.İtirazla icra takibi durur.Takibe devam edebilmesi için parkmetre şirketinin mahkemeye başvurarak alacağını ıspat etmesi gerekir.Alacağın ıspatı için de ücretin kanuni olması gerekir.

 32. Furkan dedi ki:

  Adamlar haklılar usulsüz diyorsunuz ama kapınıza icra gelince anlarsınız

 33. Bülent Yaşar dedi ki:

  Yasal değil hiçbir şey yapamazlar bu bize belediye kazığı halka çare olacak iş yapmazlar

  1. Ahmet dedi ki:

   Arkadaslar gercekci olalim 300 tl lik icra yaklasik
   800 tl ulur degermi 1 tl veya 10 tl insan ôdese bu sikinti olmaz yasal degil demeyin sikinti yasiyoruz ben oderim kimseyide kandirmayin

   1. Ufuk dedi ki:

    Ahmet bey zaten birtek ses çıkarmayanlardan usulca ödeyenlerden alabiliyorlar bu ücretleri. Ödemezseniz en fazla icara takibi başlatırlar. Bu takip de elinize geçtikten sonra 7 gün içerisinde İcra Müdürlüğüne itiraz ettiğiniz taktirde icra kesinleşmez. Malatyalılar olarak bu konuda dirayetli olursak biz kazanırız. En fazla hukuki süreçten hakkımızı alma yoluna gideriz. Çünkü almak istedikleri ücretin hiçbir hukuki dayanağı yok. Hem bize neyin hizmetini veriyorlar ki. Dİyelimki aracınızı park ettiğiniz yerde aracınıza bir zarar geldi. O zaman zararınızı firma olarak ödeyecekler mi tabiki hayır. O zaman sen bana bir hizmet veya aracımı koruma güvenliğini muhafaza etme gibi bir hizmet vermemiş oluyosun, bu yapılana değnekçilik denir.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."