Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

Valiler Kararnamesi Çıktı.. ‘İnci Hanım’ Vali Oldu

Valiler Kararnamesi Çıktı.. ‘İnci Hanım’ Vali Oldu
 • 10.06.2020

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre 41 ilin valisi değişti. 2006- 2011 yılları arasında Malatya’da Vali Yardımcısı olarak görev yapan ve son olarak kadrosu İstanbul- Çatalca Kaymakamlığı olmasına rağmen Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini de sürdüren İnci Sezer Becel de (fotoğraftaki) bu kararname ile Nevşehir Valiliği’ne atandı.

YOLU MALATYA’DAN GEÇEN DİĞER VALİLER…

2000- 2002 yılları arasında Pütürge ilçesinde Kaymakam olarak görev yapan ve son olarak Iğdır Valiliği görevinde bulunan Enver Ünlü son kararname ile Giresun Valisi, 2005- 2007 yılları arasında Doğanyol Kaymakamı olarak görev yapan Tepebaşı Kaymakamı Dr. Erdinç Yılmaz Osmaniye Valisi, 2007- 2010 yılları arasında Doğanşehir Kaymakamı olarak görev yapan İçişleri Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı Cevdet Atay da Düzce Valisi olarak atandılar.

Yine bir dönem Malatya Vali Yardımcısı olarak görev yapan Silopi Kaymakamı Sezer Işıktaş, İçişleri Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Başkanlığı’na atandı.

Battalgazi’nin eski kaymakamlarından olan Samsun Valisi Osman Kaymak, kararnameyle Mülkiye Başmüfettişliği görevine alındı.

ATANAN, GÖREVDEN ALINAN VE GÖREV YERİ DEĞİŞEN VALİLER..

Resmi Gazete’nin 10 Haziran 2020 günkü sayısında yayınlanan kararnameye göre 18 ile yeni vali ataması yapılırken 23 ilin valiside yer değiştirdi. Çok sayıda kaymakam da vali olarak atandı.

MERKEZE ALINANLAR: Buna göre, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez Mülkiye Başmüfettişi oldu. Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş Mülkiye Başmüfettişi oldu. Denizli Valisi Hasan Karahan Mülkiye Başmüfettişi oldu. Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu Mülkiye Başmüfettişi oldu. Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak Mülkiye Başmüfettişi oldu. Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğlulları Mülkiye Başmüfettişi oldu. Konya Valisi Cüneyt Orhan Toprak Mülkiye Başmüfettişi oldu. Kütahya Valisi Ömer Toraman Mülkiye Başmüfettişi oldu. Manisa Valisi Ahmet Deniz Mülkiye Başmüfettişi oldu. Mardin Valisi Mustafa Yaman Mülkiye Başmüfettişi oldu. Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir Mülkiye Başmüfettişi oldu. Samsun Valisi Osman Kaymak Mülkiye Başmüfettişi oldu. Sinop Valisi Köksal Şakalar Mülkiye Başmüfettişi oldu. Yozgat Valisi Kadir Çakır Mülkiye Başmüfettişi oldu. Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş Mülkiye Başmüfettişi oldu. Aksaray Valisi Ali Mantı Mülkiye Başmüfettişi oldu. Karaman Valisi Fahri Meral Mülkiye Başmüfettişi oldu.

GÖREV YERİ DEĞİŞENLER: Adana Valisi Mahmut Demirtaş Mardin Valisi oldu. Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz Zonguldak Valisi oldu. Ağrı Valisi Süleyman Elban Adana Valisi oldu. Amasya Valisi Osman Varol Ağrı Valisi oldu. Antalya Valisi Münir Karaloğlu Diyarbakır Valisi oldu. Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger İzmir Valisi oldu. Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı Antalya Valisi oldu. Burdur Valisi Hasan Şıldak Balıkesir Valisi oldu. Çanakkale Valisi Orhan Tavlı Muğla Valisi oldu. Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım Sakarya Valisi oldu. Erzincan Valisi Ali Arslantaş Burdur Valisi oldu. İzmir Valisi Erol Ayyıldız Eskişehir Valisi oldu. Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz Manisa Valisi oldu. Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy Aydın Valisi oldu. Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan Konya Valisi oldu. Nevşehir Valisi İlhami Aktaş Çanakkale Valisi oldu. Ordu Valisi Seddar Yavuz Kocaeli Valisi oldu. Siirt Valisi Ali Fuat Atik Denizli Valisi oldu. Tunceli Valisi Tuncay Sonel Ordu Valisi oldu. Ardahan Valisi Mustafa Masatlı Amasya Valisi oldu. Iğdır Valisi Enver Ünlü Giresun Valisi oldu. Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun Kahramanmaraş Valisi oldu. Düzce Valisi Zülkif Dağlı Samsun Valisi oldu.

VALİLİĞE ATANANLAR: Personel Genel Müdürü Gökmen Çiçek Afyonkarahisar Valisi oldu. Mülkiye Başmüfettişi Mahmut Çuhadar Adıyaman Valisi oldu. Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz Çankırı Valisi oldu. İller İdaresi Genel Müdürü Ali Çelik Kütahya Valisi oldu. Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu Sinop Valisi oldu. Mamak Kaymakamı Ziya Polat Yozgat Valisi oldu. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu Aksaray Valisi oldu. Teftiş Kurulu Başkanı Mehmet Alpaslan Işık Karaman Valisi oldu. Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık Elazığ Valisi oldu. Zeytinburnu Kaymakamı Mehmet Makas Erzincan Valisi oldu. Mülkiye Başmüfettişi Avni Çakır Kastamonu Valisi oldu. Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel Nevşehir Valisi oldu. İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Osman Hacıbektaşoğlu Siirt Valisi oldu. Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan Tunceli Valisi oldu. Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner Ardahan Valisi oldu. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Hüseyin Engin Sarıibrahim Iğdır Valisi oldu. Tepebaşı Kaykamı Erdinç Yılmaz Osmaniye Valisi oldu. Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Cevdet Atay Düzce Valisi oldu.

Bu arada, aslen Malatyalı olan Mülkiye Müfettişi Serdar Kartal, İçişleri Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı görevine getirildi.

İNCİ SEZER BECEL KİMDİR?

Son kararname ile Nevşehir Valiliği görevine atanan İnci Sezer Becel, 1971’de Gaziantep’in İslahiye ilçesinde Almancı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İslahiye’de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1992 yılında mezun oldu, 1993 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu kaymakam adaylığı sınavını kazanıp 1994 yılında Ordu’da kaymakam adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Antalya-Finike Kaymakam Refikliği, Rize-Kalkandere İlçesi ve Nevşehir-Acıgöl İlçesi Kaymakam Vekillikleri görevlerinde bulunması sonra, 1995-1996 yılları arasında sekiz ay süre ile İngiltere’nin Bournemouth kentinde İngilizce dil eğitimi ile İngiliz genel ve mahalli yönetimiyle ilgili eğitim gördü. 1997 yılında staj programını başarı ile tamamlayarak Çeltik ilçesine Kaymakam olarak atanmıştır. Adıyaman’inin Tut ilçesinde kaymakamlık yaparken emniyet amiri olarak görev yapan ve kendi emri altında bulunan Başkomiser Hakan Becel’le 2001 yılında evlendi. 2001-2006 yılları arasında Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde kaymakamlık yapan Becel, 2006-2011 yılları arasında Malatya Vali Yardımcılığına, 2011 yılında bir kararname ile Çeşme kaymakamlığına atanmıştır. 2009 yılında birinci sınıf mülki idare amirliğine ayrılmış olan Becel, 2015 Haziran ayı itibarı ile beş seneliğine Çatalca kaymakamı olarak atanmıştır. 2016’da Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atandı.

Yüksek Lisansını İnönü Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamlamış olup, Siyaset ve Sosyal Bilimler programında doktorasına tez aşamasında devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Becel bir çocuk annesidir.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com- Ankara, iha

Etiketler:

Yorumlar
 1. Çetin dedi ki:

  Vali ataması nasıl olur önce ona bak illa kaymakamlık yapması gerekir atama yapabilmesi için asıl o şahısları kaymakam olarak atayamaz vali olarak atar

 2. Malatyalı dedi ki:

  Eskiden valiler çekirdekten yetisirdi önce kaymakamlık adayı sonra asaleten kaymakamlık vali yardımcılığı il hukuk müdürlüğü iç işleri Bakanlığı’nın bir çok biriminde yapılan görevler sonra valilik şimdi ise vallahi nasıl vali olunuyor anlamış değilim Aksaray a atanan milli eğitim bakanlığı personel genel müdürü sayın Hamza Aydoğdu Sivas valimiz milli eğitim bakanlığı eski destek hizmetleri genel müdürü sayın Salih Ayhan bey yine eski milli eğitim bakanlığı burokrati şu anda uşak valisi olan hanimefendi sayın Kocabıyık ilk etapta aklıma gelenler belki bu şekilde kaymakamlıktan gelmeyen başka valilerimizde vardır takdir büyüklerimizin ve siyasi iradenin bizde saygı duyuyor ve bütün valilerimize başarılar diliyoruz.Malatya valileri olarak rahmetli sayın Naim comertoglunu ,sayın Kutlu Aktaş i sayın Saffet Arıkan Bedük u Sayın Mustafa Toprak i Sayın daşözü sayın ulvi saran i şu an Ankara valiliği yapan değerli valimizi başka illerden ilk aklıma gelen ve hayranı olduğum rahmetli Recep Yazıcıoğlu’nu unutamıyorum.

 3. Leventli dedi ki:

  Hemşehrimizi de haber yapsaydnz bari,İç İşleri Bakanlığı Destek hizmetleri daire başkanı (mülkiye müfettişi Serdar Kartal ),Malatya lıdır kendileri

 4. hayırlı olsun dedi ki:

  eski doğanşehir kaymakamı cevdet atayda vali oldu ancak züğürt tesellisi bizimki yanılmıyorsam malatyalı yine yok atamalarda…

  1. Ümit dedi ki:

   Malatyalı herhangi bir şey kalmadı ki herkes hemşericiliğe başladı biz de tam bıraktık ? Malatyalılar sıradan olmazlardı, olamazlardı şimdi sıradan bile değiller

   1. Malatya sevdalısı dedi ki:

    Ümit bey diline sağlık 1i8 yılda bir sayın bakanımız Bülent bey bakanlık yaptı üst düzey burokratta fazla yok zannediyorum .

  2. Osman dedi ki:

   Malatya lı vali olunca ne oluyorki anlamadım ben ? Liyakat esas alınsın yeterli aslında.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."