Final

Malatyalife Residence

Vahap Erdem Aday

Malatya Haber -

İnönü’de Müthiş Sağanak: 3-3

İnönü’de Müthiş Sağanak: 3-3
 • 02.05.2016

İnönü Stadı’nda ilk yarısı sağanak yağmur altında oynanan karşılaşmada gol sağanağı da vardı. İlk yarıyı 2-0 geride kapatan Yeni Malatyaspor, ikinci yarıya müthiş bir başlangıç yaparak 3-2 öne geçerken, küme düşmeme mücadelesi veren Karşıyaka’nın beraberlik golüne engel olamadı. Sonraki dakikalarda her iki takım da çok önemli gol fırsatlarından yararlanamayınca, karşılaşma 3-3 sonuçlandı. Son yarım saati müthiş atak ve pozisyonlarla geçen karşılaşmanın 3-3’lük skoru Karşıyaka’yı PTT 1. Ligi’nden bir alt kümeye düşürürken, ev sahibi takım Play-Off iddiasında çok önemli 2 puan kaybetti. Karşılaşmayı 6’sı Karşıyaka taraftarı olmak üzere 1319 biletli futbolsever izledi.

STAD: Malatya İnönü

HAKEMLER: Abdullah Yılmaz (Trabzon), Barış Yüksektepe (Sivas), Abdullah Bora Özkara (Trabzon) , 4.Hakem -Harun Toplar (Tokat)

ALİMA YENİ MALATYASPOR: 22. Vedat Kapurtu, 3. Sedat Ağçay (Dk.80 81. Aydın Çetin), 8. Ramazan Kahya, 14. Okechukwu Godson Azubuıke, 32. Yiğitcan Erdoğan, 16. Sadık Çiftpınar, 19. Sunday Mba (Dk.67 5. Ali Sakal), 20. Mehmet Umut Nayir, 27. Guıdo Koçer, 44. Osman Fırat (Dk.46 26. Hüseyin Kar), 52. Kemal Cingirt
YEDEKLER: 88. Ertaç Özbir, 13. Serhat Ayvaz, 26. Hüseyin Kar, 46. Azuka Ibobo Izu, 81. Aydın Çetin, 5. Ali Sakal, 18. Gonzalo Damıan Godoy Sılva
TEKNİK SORUMLU: İrfan Buz

KARŞIYAKA: 56. Erhan Erentürk, 19. Youssef Yeşilmen, 21. Mustafa Değirmenci, 22. Efe Halil Özarslan, 24. Şahin Aygüneş, 26. Mustafa Aşan, 33. Berkay Can Değirmencioğlu, 65. Ömer Kandemir (Dk.65 79. Bartu Umut), 80. Mahmut Temür (Dk.57 14. Can Erdem), 95. Muhammet Fatih Öztekin (Dk.80 9. Gökhan Ünal), 98. Battal Demirbilek
YEDEKLER:76. Behram Zülaloğlu, 9. Gökhan Ünal, 14. Can Erdem, 78. İbrahim Kaş, 79. Bartu Umut, 97. Metin Peker
TEKNİK SORUMLU: Soner Tolungüç

GOLLER: Dk.47 Umut Nayir, Dk.50 Guido, Dk.62 Hüseyin Kar (A.Yeni Malatya), Dk.18 Şahin, Dk.36 Youssef, Dk. 72 Can Erdem (Karşıyaka)

SARI KARTLAR: Sadık (A.Yeni Malatya), Youssef, Muhammet Fatih (Karşıyaka)

8. dakikada Guido, sağdan topu kontrol etti, cezaalanına girdi ve çaprazdan vurdu. Top kalecinin ellerinde kaldı.

10. dakikada Ramazan’ın pasına Osman hamle yaptı, ancak ondan önce Mustafa tehlikeyi kornerle önledi. Kornerden gelen topa Ramazan vurdu, aut.

12. dakikada Youssef sağdan Yeni Malatya cezaalanına girdi ve vurdu. Top yandan auta çıktı.

14. dakikada Azubuike sağdan girdi, cezaalanına pas çıkardı. Umut Nayir çizgi üzerinden topu kontrol etmek isterken, rakip oyuncunun müdahalesiyle top dışarı çıktı. Yeni Malatya korner beklerken, hakem aut kararı verdi.

c117. dakikada Sunday Mba’nın topu aktardığı Kemal sağdan sürdü, ortaladı. Cezaalanında Umut Nayir topu ıskaladı. Defans uzaklaştırdı.

18. dakikada Karşıyaka’nın golü geldi. Mahmut’un cezaalanı önünde pas çıkardığı Şahin, gelen topa yerden ve sert vurdu. Vedat’ın müdahalesine rağmen top ağlarla buluştu:0-1

22. dakikada Yeni Malatya atağında Muhammet Fatih’in müdahalesiyle ev sahibi takım serbest atış kazandı. Sedat, paslaşarak kullanmak istedi ve çok kötü bir tercihle, sağdaki arkadaşına pas yerine topu taça gönderdi.

32. dakikada sağdan gelişen Karşıyaka atağında, arkasına top atılan Yeni Malatya defansı ofsayt gerekçesiyle duraksayınca, Vedat kalesini zamanında terkederek topa müdahale etti ve taça attı.

36. dakikada Karşıyaka  sağdan atak geliştirdi. Yine defansın ofsayt tereddüdü ve müdahale edemedikleri  topu kontrol eden Şahin, cezaalanı önündeki Youssef’e pas çıkardı. Bu futbolcu plase bir vuruşla topu 90’dan ağlara gönderdi:0-2

40. dakikada Umut’un pasında cezaalanı girişinde topla buluşan Sunday Mba kaleye şutladı. Kaleci iki hamlede topu kontrol etti.

44. dakikada Karşıyaka önemli bir fırsatı kaçırdı. Sadık’ın hatalı pasıyla topa sahip olan Battal’ı, cezaalanı önüne kadar müdahale etmek isteyen ev sahibi takım defans oyuncuları engelleyemedi, ancak bu oyuncu cezaalanı girişinde topu fazla açınca, Vedat topu aldı.

45. dakikada Yeni Malatya atak geliştirdi. Karşıyaka defansının uzaklaştıramadığı topu kontrol eden Guido, penaltı noktasındaki Sunday Mba’ya çıkardı. Bu futbolcu çok kötü bir vuruşla topu auta gönderdi ve takımı adına önemli bir gol fırsatını değerlendiremedi.

Hakem oynanmamış süre olarak 2 dakikayı işaret etti.

46+1. dakikada Karşıyaka atak geliştirdi. Cezaalanına ortalanan topa Ömer’den önce Vedat müdahale etti ve tehlikeyi önledi.

İlk yarı Karşıyaka’nın 2-0 galibiyetiyle bitti.

47. dakikada ev sahibi takımın golü geldi. Bu dakikadaki Yeni Malatyaspor atağı kornerle sonuçlandı. Atışı Sedat kullandı. 6 pasa gelen topa Umut Nayır yükseldi, kafayı vurdu ve kalecinin uzanamayacağı köşeyegönderdi, takımının golünü kaydetti:1-2

50. dakikada Yeni Malatya beraberliği sağladı. Gerilerden atılan topu sağda kapan Guido, rakip cezaalanına girdi. Berkay’ın müdahalesine rağmen topu çaprazdan kaleye gönderdi. Çizgi üzerinden Efe Halil Özarslan’ın dokunduğu ancak çıkaramadığı top ağlarla buluştu:2-2

52. dakikada Yeni Malatya atak geliştirdi. Guido’nun kontrol edemediği, defansın müdahale ettiği top cezaalanı önündeki Azubuike’ye geldi. Bu futbolcu cezaalanındaki iki arkadaşına rağmen, direkt kaleye vurdu. Üstten aut.

54. dakikada cezaalanının sol çaprazından Sunday Mba yerden ve sert vurdu. Kaleci Erhan topun kaleye girmesini engelledi.

56. dakikada Sunday Mba, cezaalanı önünde yine kaleye vurdu, zayıf topu kaleci aldı.

58. dakikada Yeni Malatya sağdan atak geliştirdi. Umut Nayir sağdan ortaladı. Ancak 6 pastaki Sunday Mba önünden geçen topa dokunamadı ve önemli bir fırsat kaçtı.

62. dakikada Yeni Malatyaspor öne geçti. Guido, sağdan rakibinden söktüğü topu cezaalanına ortaladı. Umut’un bıraktığı topu uygun durumdaki Hüseyin Kar, yerden bir vuruşla Karşıyaka ağlarına gönderdi:3-2

65. dakikada Can Erdem, soldan cezaalanına girdi. Son anda Kemal müdahale ederek kornere gönderdi. Kornerden gelen topa Can Erdem kafayı vurdu, top yan ağlarda kaldı.

72. dakikada Karşıyaka beraberliği sağladı. Karşıyaka atağı, Yİğitcan’ın müdahalesiyle kornerle sonuçlandı. Atışı Youssef kullandı. Gelen topu defans uzaklaştıramayınca, Can Erdem şık bir rövaşata ile topu Yeni Malatya ağlarına gönderdi:3-3

77. dakikada Yeni Malatya gole çok yaklaştı. Sağdan Kemal ortaladı, Berkay’ın kafayla aşırdığı top Guido’nun önüne düştü. Bu futbolcu topun gelişine vurdu, top direkten döndü.

79. dakikada Yeni Malatya yine gol aradı. Hüseyin’in ortaladığı topa, Guido yakın mesafeden dokundu, top kaleciden döndü.

82. dakikada Yeni Malatyaspor soldan kontraatak geliştirdi. Soldan ortalanan topu Hüseyin Kar kaleciyle karşı karşıyayken kaleciye nişanladı ve mutlak bir gol fırsatını kaçırdı.

84. dakikada Yeni Malatya yine soldan, bu kez kontraatak geliştirdi. Cezaalanına girdi, ortaladı. Umut’tan önce defans oyuncusu ayak koydu ve kornere göndererek bu futbolcunun topla buluşmasını engelledi. Korner atışından Yeni Malatya yararlanamadı.

87. dakikada ev sahibi takım yine atak geliştirdi. Guido soldan ortaladı. Gelen topu Umut kaleye gönderdi. Berkay çizgi üzerinde müdahale ederek mutlak bir golü engelledi.

Hakem oynanmamış süre olarak 4 dakikayı işaret etti.

90. dakikada Yeni Malatya atağında Umut Nayir, müdahaleyle kendini yerde buldu. Yeni Malatya penaltı itirazında bulunurken hakem oyunu devam ettirdi. Gelişen Karşıyaka kontra atağında Youssef sağdan ortaladı. Gelen topa cezaalanında Can Erdem sert vurdu. Son anda topu tokatlayan Vedat, kornere gönderdi ve mutlak bir gole engel oldu. Korner atışından gelen top bu kez Yeni Malatya kontraatağına dönüştü. En son Umut Nayir’in vurduğu top, yandan auta çıktı.

90+4. dakikada yine Yeni Malatya, kontraatak geliştirdi. Yeni Malatyasporlu futbolcuların cezaalanında dolaştırdıkları topa en son Azubuike vurdu, üstten aut.

Karşılaşma 3-3 berabere bitti ve bu sonuçla Karşıyaka PTT 1. Lige veda etti.

HABER- FOTO: Ferdi DURDU, Mehmet GÖRESİYE- Yeni Malatya Gazetesi, malatyahaber.com

d1

d2

d3

d4

d5

d6

d7

d8

d9

d92

d93

d94

f1

f2

Etiketler: / / /

Yorumlar
 1. izzettin kumara dedi ki:

  takımı kutluyorum galip gelseydik daha iyi olurdu inşallah glcek sene şampıyon olur bizleri sevindirir

 2. Bülent dedi ki:

  Malatyaspor disiplinsiz ve lakayıt oynayan bir takım.Bizim forvetlerin ele geçirdiği pozisyonları Ksk yakalasaydı muhtemelen maç 6-3 filan biterdi.3-2 öne geçen takımımız hemen gevşedi.Hocanın sunday yerine Ali Sakalı alması hataydı.Galibiyeti korumaya çalıştı.Ofansif oyun defansife döndü.Sonra saçmaladığını anladı Sedatın yerine Aydını aldı.Ne yapmaya çalıştığını anlayamadım.Çok pozisyon verdik,play off oynamayı hak etmedik.Bazı futbolcular bencil oynadılar.Seneye bu hocayla yeni bir yapılanmayla başarı gelebilir.

 3. Yılmaz dedi ki:

  Müthiş heyecanlı bir maçtı.Bu defa da olmadı.2 0 dan 3 2 ye maçı getir. Sonra playoff şansını kaybet.Sezon bu maçla bizim için bitti.İnşaallah gelecek sezon hazırlıkları yapılır bizde direk süper lige çıkarız. Bu sezon için emeği geçenlere teşekkürler…

 4. Arif karaca...Almanya dedi ki:

  Utanın beyler utanın lig sonuncusuna kendi evinizde berabere . Almanyada ağladım be .. Malatya ruhu kalmadımı sizde !!!!

  1. GAZİ dedi ki:

   SEN ALMANYADA KAL GELME DAHA İYİ

 5. M.Sinan Öztan dedi ki:

  Beraberlik her iki takımada yaramadı.KSK.ligden düştü.AYMS play-Off şansını kaybetti.İlk devrede çok kötü bir AYMS vardı.Demek ki yapmur takımımıza yaramıyor.İkinci yarının başlarında bambaşka bir AYMS vardı ve golleri peşpeşe sıraladı.Macın sonlarına doğru KSK nın çabası yetmedi.Vedat son kurtarışı hariç,çok kötü bir performans sergiledi ve yenilen iki golde büyük hatası vardı.

 6. Barış dedi ki:

  Bizim takım hiçbir zaman playof u istemedi.eger isteselerdi banko playof taydk.ama neden istenmedi çözemedik.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."