Miram

Final


Malatyalife Residence
Malatya Haber -

“İstanbul Seçimleri İçin Dikkat Etmemiz Gerekiyor”

“İstanbul Seçimleri İçin Dikkat Etmemiz Gerekiyor”
 • 04.06.2019

AKP’de Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni gerçekleştirildi. Bayramlaşma töreninde konuşanlar, 23 Haziran İstanbul tekrar seçimine dikkat çekti.

Ramazan Bayramı dolayısıyla AKP Malatya İl Teşkilatı tarafından bayramın birinci gününde bayramlaşma töreni gerçekleştirildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Nikah Sarayı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma törenine; AKP Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı, AKP Malatya eski Milletvekilleri Cemal Akın ve Mustafa Şahin, AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile partililer katıldı.

Bayramlaşma töreninde konuşan AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca, “İnşallah bayramlarımızı, tüm dünya Müslümanlarının bayram tadında kutladığı bayramlarda buluşmak dileğiyle; Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin” dedi.

23 Haziran’da yapılacak olan İstanbul tekrar seçimine de dikkat çeken Koca, “Aramızda İstanbul’dan gelen seçmenlerimiz, partililerimiz, hemşerilerimizde var. İstanbul’da oy kullanacak seçmenlerimiz varsa, onların oylarını kullanmaları konusunda ricacı, ısrarcı olalım. ‘Bir oy, bir oydur’ diyerek, oylarımıza sahip çıkalım” diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ise konuşmasında şunları söyledi: “Bayramın; kırgınlıkların ortadan kalktığı, Müslümanların üzerindeki zulmün ortadan kalktığı bir bayram olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. İnşallah 23 Haziran’da ‘yapsak, yine biz yaparız’ sloganıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını da kazanarak, Ramazan Bayramımızın üzerine yine bir bayram ilave ederek, yolumuza devam etmek istiyoruz.”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar da herkesin bayramını tebrik ederek, “Çok güzel manevi bir ayı geride bıraktık. Birlik, beraberlik içerisinde dolu dolu geçirdik. Rabbimize şükrediyoruz, elbette Ramazan ayını bizlere en iyi şekilde geçirttiği için. Rabbimiz bizlere sağlık sıhhat verdiği sürece de oruçlarımızı en güzel şekilde tutarak, görevimizi de yerine getirmiş oluyoruz. Ramazan’dan sonrada Ramazan Bayramını hak ediyoruz ve yine aynı coşkuyla, birliktelikle, beraberlikle, güzellikle de bayramımızı eda ediyoruz. Rabbim bu günleri bizlere her daim göstersin ve bayramımız, bayram gibi olsun. Elbette bayramla birlikte 23 Haziran’da İstanbul’da bir seçimimiz var. O seçime de çok yoğun bir şekilde hazırlanmamız gerekiyor. Bizlerde hemen bayram ertesinde oradaki hemşerilerimizle çalışmalara aktif bir şekilde katılacağız” şeklinde konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise konuşmasında şunları söyledi: “Bayramlar, milletlerin ve ümmetlerin tarihindeki önemli gün ve olayların zamanı gelince milletlerce ve ümmetlerce coşku ve sevinç içerisinde kutlanan günlerdir. İdrak etmekte olduğumuz Ramazan Bayramı da bu müstesna günlerden bir tanesidir. Bu vesileyle tüm milletimizin, İslam Alemi’nin bu bayramın hayırlı uğurlu olmasını, barış getirmesini temenni ediyorum. 23 Haziran’da İstanbul’da yapılacak seçimle ilgili Malatyalılar olarak bizim üzerimize düşen yükümlülük ve sorumluluk noktasında bizlerde İstanbul’da olacağız. Oradaki hemşerilerimizle, hemşeri derneklerimizle ve hemşerimiz olan işadamlarıyla, işadamlarının yanında istihdam ettikleri işçilerle birlikte toplantı yapacağız. 23 Haziran’da inşallah memleketimizin önünde yeni bir bayram olarak AK Parti ve milletimizle coşkuyla kutlamayı temenni ediyorum.”

AKP eski Milletvekili Cemal Akın da 23 Haziran’daki İstanbul seçimine değinerek, “Kimlerle mücadele ediyoruz. Bu değerlendirmeyi yapmamız gerekiyor. Niye Türkiye’de çeşitli proje organizasyonları üretiliyor? Hiç tabanda ve tavanda birleşmeleri mümkün olmayan partiler, niye ittifak halindeler? Bunu kimler sağlıyor? Asrın başında Müslümanların, Müslüman olmayanlara oranı daha azdı. Bugün asrın başında dünya nüfusu ikiye katlanmıştır ancak Müslüman nüfusu ise altıya katlanmıştır. Müslümanların bu gelişmesini, çoğalmasını engelleyemeyen müstekbirler, Müslümanları bir şekilde pasifize etmek için her türlü gayreti göstermektedir. AK Parti iktidarından evvel ki durumu da biliyorsunuz. AK Parti’yle birlikte hak ve özgürlüklerin ne kadar rahatladığını da biliyorsunuz. Daha önce Türkiye’de ne özgürlükler yaşanıyordu ne kimse kendi mensup olduğu ırkı rahatlıkla söyleyebiliyordu ne de inancını telaffuz edebiliyordu. AK Parti’yle birlikte biz bu özgürlüğe ulaştık. Bunun neticesinde fevkalade tekrar öze dönüş başladı. Siyonistler ve onların yardakçıları bu gelişmeleri engellemek mecburiyetindeler aksi halde zaman kaybettikleri takdirde gerek Türkiye gerekse de dünyada engellemeleri mümkün olmayacaktı. Bütün hesap bunun üzerine. Biz bu bilinçle İstanbul seçimleri için dikkat etmemiz gerekiyor. Orada tanıdıklarımıza bu gerçeği anlatmalıyız. Bütün mesele şu; asrın başında dünya nüfusu bugüne nazaran yarısı kadardı. Müslümanlar çoğalırken nüfuslarını altı kez artırdılar, bunun önüne geçmek için gerekli tedbirleri geliştiriyorlar. Gerekirse imam hatip mezunu, gittiği cemaatte diz çöküp Aşr-ı Şerif okuyan adaylarda buluyorlar. Bunların hepsinin anlatılması lazım” dedi.

AKP eski Milletvekili Mustafa Şahin ise konuşmasında şunları ifade etti: “31 Mart seçimlerinde önemli bir dönemeçten geçtik. Allah’a hamdolsun AK Parti’nin oylarının aşağıya düşmesini dört gözle bekleyenlerin dilekleri kabul olmadı. Biz yine ittifakla beraber yüzde 50’nin üzerine çıktık. Hırsızların sandığa ve milletin iradesine ipotek koyma noktasında İstanbul seçimlerindeki hilelerini gün yüzüne çıkartmaya nail oldu teşkilat mensuplarımız. Eğer bu seçimde gerekli hassasiyet gösterilirse; özellikle bunun uluslararası bir proje olduğunu ve onun yerli piyonları vasıtasıyla yürürlüğe konulduğunun farkındayız. Bunu dün FETÖ yaptı, bugün yine FETÖ yapıyor.”

AKP Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ise Ramazan Bayramı’nın İslam coğrafyasına huzur ve barış getirmesini temenni etti. İstanbul’da tekrarlanacak seçime de değinen Çakır, “İstanbul’dan Malatya’ya gelmiş bütün hemşerilerimizin 23 Haziran’da mutlaka oy kullanmalarını istirham ediyorum. Bu çok önemli. İstanbul seçimi, Türkiye’nin büyümesi, güçlenmesi ve yoluna devam etmesinde çok önemli bir dönüm noktası, önemli bir başlangıç olacak” dedi.

AKP Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci de “Önümüzde önemli bir İstanbul seçimi var. Türkiye üzerinde oyunlar oynayanlar, İstanbul’u model olarak alıyorlar. Türkiye’yi bu anlamda sıkıştırmak cihetine gidiyorlar. Esasında İstanbul’da yapılan yerel bir seçim ama baktığımız zaman Avrupa ve dünya oraya kitlenmiş vaziyette, birçok ilgili ve ilgisiz insanlarla İstanbul seçimlerine yoğunlaşmışlar. Bu noktada teşkilat mensuplarımız ve hemşerilerimiz İstanbul seçimlerinin önemini düşünerek, duyarlı hareket etmeleri önemli” diye konuştu.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. remzi dedi ki:

  maskide aksine işe gitmeyen balığa ve saha maçlarına devletin aracı yakıtı ile gidenler mütahitlerin mangal partilerine gidenler mükafatlandı o daire başkanları kendilerini çok iyi biliyor o daire başkanları ile devam deddiler ya yazık oldu

 2. Erol dedi ki:

  İstanbul da oylari
  çalmasalar İMAMOĞLU kazanır.

 3. Basri dedi ki:

  Vatandaş AKP’nin gerçek yüzünü gördükçe nefretide artıyor İstanbulu kaybeden AKP başkanlığıda kaybedecek AKP eriyor zaten proje partilerin sonu bellidir emperyalizme hizmetleri halk tarafından görülünce kaybolur giderler Akp’de onlardan biri kaybolacaklar ama Türkiye’mde Her Şey Güzel Olacak

 4. Fahri dedi ki:

  Sayın başkanım kurumların sadece müdürlerini değiştirdin orta tabaka şefler amirler halen duruyo
  1 Maski
  2 Motaş
  3 Esenlik sana güveniyoruz başkanım buralarda gereken değişimi yapacağından kuşkumuz yok

 5. Erol dedi ki:

  İstanbul üretenlerin şehri, size ancak tüketenler bedavadan geçinenler inanır.

 6. 44malatya dedi ki:

  Istanbul.secimlerine.camur.atip.leke.surmeyin.
  Isallah.hersey.guzel.olacak,.turk.milletinin.bayramini.kutluyorum

 7. Ahmet dedi ki:

  davutoğlu parti kurmuş gözünüz aydın

 8. Torpilsiz dedi ki:

  Chpli belediyeler isci cikarior die soyleneiosunuz biz ak parti belediyesinde malatya yesilyurt park bahceler mudurlugunde belediyenin kendi sirketin de calisan isciler olarak cikarildik sesimizi kimse duyu vekiller ilgilenmi siz once kendi adamlarinizin ekmegiyle oymamayi birakin sayin cumhur baskanimiz duysun sesimizi

  1. Ramazan dedi ki:

   Sayın Gürkan halkın size kredisi çok lütfen bir an önce bu kredi azalmadan icraata geçiniz eski ekibi fazla degistirmediniz Birileri sizin başarısız olmanızı bekliyor hemde kendi içimizden israfı onlemenizi takdir ediyoruz.

 9. hasan balcı dedi ki:

  Borcları bahane edip belediyenin temel hizmetlerini bile yerine getirmiyorlar,sinekten hasereden durulmuyor.telefon actım güya kayıt aldılar hala ilaçlama olmadı inönü mahallesinde oturuyorum mütacaatım var kaç kez.istanbulu bırakın herkes evinin önünü temizlesin

  1. Ramazan dedi ki:

   Hasan bey İnönü mahallesine kuyu suyu iciriyorlar çamaşır ve bulaşık disinda Kullanmıyoruz defalarca aradım muhatap bile almıyorlar kuyu suyuna veriyorlar kloru iç iceblirsen.

 10. Malatyalı dedi ki:

  siz önce bir kendi şehrinizi düzeltinde

 11. Cenk dedi ki:

  Artik halk size inanmiyor o kadar yol parasi verip İski sinavina memur olmak icin girdik sonuc ful torpil referans Allah korkunuz yok kul hakkidir admin lutfen yayinla biz yasadik baskalari yasamasin iski461 memur mühendis alimi saibelidir iptal edilmelidir akp artik adil olmalidir

  1. Ramazan dedi ki:

   Cenk kardeşim torpilsiz yapılan bir iş kaldimiKi sen iskiye giresin .

 12. Murat elman dedi ki:

  Bayram gelmiş benim neyime bayram size yanınızdakilerine devletin imkanları size

 13. Ramazan doğan dedi ki:

  Sayın başkan ve sayın Çakır’ı aynı karede görmek mutluluk ama belediyenin borcu 1.801.000 katrilyonmu yoksa 801 trilyonmu aradaki bir katrilyon fark borç varmı yokmu netlesse çok iyi olur.

  1. Haşmet dedi ki:

   Netleşince nedecen, 800 trilyonu ödeyecen mi? Cebinden mi ödeyecen? 800 trilyon derlerse derin bir Ooohhh mu çekecen? Azmış mı diyecen gardaş? 800 trilyon Malatyalılar için ufak para. Ödeyiverirler. Ahmet Çakır baskanıma feda ossun. Besni li ye feda ossun. Merak etmeyesin. ..ödenir. Allah can sağlığı versin. Para neymiş. ? Elinin kiri…

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."