Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

İşte Darbenin Malatya Bilançosu..

İşte Darbenin Malatya Bilançosu..
 • 16.07.2016
 • 2. Ordu Karargahı’nda darbeciler bir binbaşıyı şehit etti.. 2’si general 11 rütbeli gözaltında.. Ordu Komutanı ve Kurmay Başkanı görevlerinin başına geçti.

Malatya’da darbe kalkışmasına destek veren 2. Ordu Komutanlığı Ana Karargahı olan İnönü Kışlası’ndaki darbeci 2’si general 11 rütbeli ise gözaltına alınırken, tankın üzerinden silahla ateş açan bir yarbay ile darbe yanlısı bir yüzbaşının ise yaralı olduğu belirtildi. Bir binbaşının ise darbe kalkışmacıları tarafından 2. Ordu Karargahında öldürüldüğü öğrenildi.

Malatya’da darbe kalkışmasının ana noktası olan 2. Ordu Komutanlığı karargahı ile 7. Ana Jet Üssü tamamen kontrol altına alındı.

2. Ordu Komutanlığı Karargahında polis ile çatışmaya giren darbe kalkışmacılarına yönelik olarak, 2. Ordu Karargahına çıkan tüm yollar ve caddeler Büyükşehir Belediyesi’ne ait iş makineleri ile kapatılırken, polistüm noktalarda güvenlik önlemi aldı. Zaman zaman polislerin bulunduğu bölgeye doğru darbe kalkışmacıları silahlarla ateş açtılar. Polislere destek için Adıyaman’dan Jandarma Özel Hareket Birliği getirildi.

Altay Kışlası’ndan dışarıya çıkarılan iki tank, barikat amacıyla kurulan kamyonların olduğu bölgeye ateş açtı. Tankın biri altgeçitte etkisiz hale getirilirken, tankın içerisindeki asker gözaltına alındı. Barikatları aşan ir tank ise sokaklardaki araçlara da zarar vererek 2. Ordu Komutanlığı karargahına girdi. Tankın üzerindeki kuleden otomatik silahla çevreye ateş açan bir kurmay yarbay ise polisin ateş açması sonucunda yaralandı ve ambulans ile Turgut Özal Tıp Merkezi’ne kaldırıldı.

Polis ekipleri, darbeye destek vermeyen bir birlikten zırhlı araç alarak 2. Ordu Komutanlı’ğının yanında hazır bekletirken, daha sonra karargaha giren tankta polis ekiplerince geri alındı.

KARARGAHTAKİ 118 ASKER TESLİM OLDU
2. Ordu Komutanlığı Karargahındaki 118 asker, polislere teslim oldular. Askerlerin silahlarını ve mühimmatlarını depolara koydukları ve anahtarları ise polise teslim ettikleri ettiler.

Malatya Valisi Mustafa Toprak, “Kapatılmasına rağmen talimat aksine radar yardımıyla Malatya havalimanına indirilen 7 askeri uçağın 39 personeli gözaltına alınmıştır” diyerek, 7. Ana Jet Üssü’nde yapılan gözaltı işlemi hakkında bilgi paylaştı. Teslim olan askerler ve gözaltına alınan 39 askeri personel, Emniyete bağlı çeşitli birimlerde tutulmaya başlandı.

2’Sİ GENERAL 11 DARBECİ GÖZALTINDA,
Malatya Valisi Toprak, Malatya’da gözaltına alınan ve teslim olan 157 askerin dışında, darbe kalkışmacısı olan 2’si general 11 rütbeli askerinde gözaltına alındığını belirtti.

Vali Toprak, darbe kalkışmacılarının eylemi esnasında 2. Ordu Karargahında bulunan 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti ile 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Malatya Garnizon Komutanı Tümgeneral Avni Angun’un ise sağlıklarının yerinde olduğunu ve görevlerinin başında bulunduklarını söyledi.

1 BİNBAŞI ÖLDÜRÜLMÜŞ
Bu arada, 2. Ordu Karargahındaki darbe kalkışmacılarının 2. Ordu’da görevli bir binbaşıyı şehit ettikleri öğrenildi. Binbaşının darbecilerin yerleştirmiş olduğu bir keskin nişancı tarafından öldürülmüş olma ihtimali üzerinde duruluyor.

DARBECİ YARBAY VE YÜZBAŞI YARALI
Malatya’daki darbeye kalkışan grubun içinde bulunan ve tank ile 2. Ordu’daki darbecilere yardım için tankla gelirken araçlara zarar veren ve silahla çevreye ateş açan yarbayın polislerin ateş açması sonucunda yaralandığı ve Turgut Özal Tıp Merkezi’nde kontrol altında tedavisinin sürdüğü öğrenildi. Yine darbeye kalkışan grubun içinde olan bir yüzbaşının ise yaralı olarak ele geçirildiği öğrenildi.

Bu arada, Altay Kışlası’ndan olası tank çıkmasına karşı kışla önünde iş makineleri, kamyon, otobüs, tırlardan duvar örüldü.

2. Ordu Komutanlığı Karargahındaki darbe kalkışmacılarının bertaraf edilmesinden sonra nizamiyelere polisler geçti.

2. ORDU’NUN ESKİ KURMAY BAŞKANI DA GÖZALTINDA..

Bu arada, 2. Ordu’nun eski Kurmay Başkanı ve Malatya eski Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Akyürek’in de, darbeci olduğu gerekçesiyle, Garnizon Komutanı olduğu Balıkesir’de gözaltına alındığı öğrenildi.

İsmet YALVAÇ, Burhan KARADUMAN, Ferdi DURDU- malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi

f1

f4

f3

f5

f7

f8

f9

f6

Etiketler:

Yorumlar
 1. mehmet KORKMAZ dedi ki:

  Yaşım 56 1970, 1980, 2007 ve 2016 yıllarına ait muhtıra ve ihtilal gördüm Cenabı ALLAH Bu güzel ülkemize ve bu ülkenin en şerefli güzide insanlarına bir daha böyle hadiseler göstermesin. Cenabı ALLAH 99 u Müslüman olan bu ülkemize ve ülkesine sahip çıkan bu güzel insanların dini, birliğini, kardeşliğini bozmak isteyen iç ve dış mihraklara fırsat vermesin ve bu ülkeyi karıştırmak isteyen kim olursa olsun öncelikle Peygamber Efendimizin (S.A.S) ettiği dua gibi hayırda ıslah etsin eğer düzelmezlerse Kahır isminle Kahretsin. AMİN

 2. yasin kahve dedi ki:

  02 Kasım 2015 Pazartesi 11:37

  banner358
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın okuduğu Dua şiiri – Çanakkale Tanıtım Fimi
  169 0

  Cumhurbaşkanlığı tarafından Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan tanıtım filminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Arif Nihat Asya’nın “Dua” şiirini okudu.

  Çanakkale Şehitler Anıtı’nın görüntüsü ve “Sen hiç şühedanın sesini duydun mu” sorusuyla başlayan görüntülerde, Çanakkale Savaşı’nı temsilen cephedeki askerlerin tekmil seslerine yer verildi.

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ŞİİR OKUDU

  Çanakkale Savaşı ve zaferin yeniden canlandırıldığı “Yüz Yıllık Destan” isimli kısa filmde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Arif Nihat Asya’nın “Dua” şiirini okuyor. Tüm televizyonlarda aynı anda ekrana gelen filmde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Çanakkale şehitliğinde dua ederken çekilmiş görüntüleri de kullanıldı.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın okuduğu şiir;

  Biz,kısık sesleriz…minareleri,
  Sen,ezansız bırakma Allahım!
  Ya çağır şurda bal yapanlarını,
  Ya kovansız bırakma Allahım!
  Mahyasızdır minareler…göğü de,
  Kehkeşansız bırakma Allahım!
  Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
  Müslümansız bırakma Allahım!
  Bize güç ver…cihad meydanını,
  Pehlivansız bırakma Allahım!
  Kahraman bekleyen yığınlarını,
  Kahramansız bırakma Allah’ım!
  Bilelim hasma karşı koymasını,
  Bizi cansız bırakma Allah’ım!
  Yarının yollarında yılları da,
  Ramazansız bırakma Allah’ım!
  Ya dağıt kimsesiz kalan sürünü,
  Ya çobansız bırakma Allah’ım!
  Bizi sen sevgisiz,susuz,havasız;
  Ve vatansız bırakma Allah’ım!
  Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
  Müslümansız bırakma Allah’ım!
  YOLUN YOLUMUZ DAVAN DAVAMIZDIR ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN BAŞKOMUTANA SELAM OLSUN

 3. Mustafa Tamer dedi ki:

  Tek baş komutan recep tayyip erdogan nokta emrindeyiz.

 4. turk gencligi dedi ki:

  Hala bi ustun çıkma derdi içinde olmak aci verici hepimizin ülkesi bayrak tek toplum tek asıl buna bugüne kadar önlem alınamamış durumların bu hale gelene kadar onlemememis olması çok üzücü kimsenin hebiri yok muydu bu durumdan bunlar devlete çalışıyor bugun bununu yapan insanlar dün bizim aramızdaydi niçin abd ne derse pkk için gulen için o oluyor biz güçlü ve güzel şeyleri hak eden bir devletiz neden biseyler yapamıyoruz abd müdahalelerine feto planlarına pkk oyunlarına yarın Suriye Libya mısır gibi bugunlerimizi aramayiz inşallah .

 5. abdurrahman dedi ki:

  Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin

 6. Hakan akgun. dedi ki:

  Tek yürek tek bilek hepiz biriz bu ülke bizim sahip cikalim lutfen.

 7. taha dedi ki:

  Mehmet dogan bos bos konuşma. Söylediğin cumleleler hep bos kuruntular.

  1. ahmet dedi ki:

   Tek başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK’dür..nokta

   1. Kemal dedi ki:

    Başkomutan Cumhurbaşkanıdır.Nokta

 8. ramazandogan dedi ki:

  2011 yilindan itibaren her yerde cemaat aleyhine konusmalar yapiyordum bazi dostlar beni dislamislar benim sapittigimi belirtiyorlardi ben ise butun cemaat ve dini gruplarin devlet islerine burnularini sokmalarini ve kadrolasma yapmalarina karsi cikiyordum keske ben hakli cikmasaydim.bugunde teblig gorevi disina cikip devletimizde kadrolasma yapan cemaat vakif cemiyet varsa bu tehlike bitmez.ozellikle hukumetimizi muhalefet partilerini halkimizin tamamini emniyet mensuplarimizi askerimizin buyuk cogunlugunu sivil toplum orgutlerini yargi mensuplarini takindiklari tavirdandolayi saygilarimi sunuyor sehitlere rahmet milletimize ise bassagligi diliyorum.

 9. SADRETTİN ÇOLAK dedi ki:

  canımla malımla başkomutanımın recep tayip erdoğan ve milletimin emrindeğim

  1. Mehmet Doğan dedi ki:

   Tek başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK’dür. Başkomutanlık sivil halkı dışarı cagırıp kendine kalkan yapmakla olmaz gerekirse kendi de savasıcak. Ülkeyi pkk değil siz bölüceksiniz

   1. Kerem türkmen dedi ki:

    Ülkede ne olaylar yaşanıyo hala bunun mu derdindesin erdoğanın yanında ateş açılırkenki konuşmasını izlememişsin ama cahilliğine veriyorum çocukken olur böyle şeyler

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."