Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Kanalboyu Güya Böyle Olacaktı!.

Kanalboyu Güya Böyle Olacaktı!.
 • 03.02.2016
Ahmet Çakır yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi’nde, yetkileri ve makam düzeyi her geçen gün artırılan Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, bugüne kadar uyguladığı projelerdeki ‘sürpriz yumurta (!)’ yöntemini bu kez Kanalboyu Yenileme Projesi’nde uyguladı. Sarılar’ın, geçtiğimiz yıl İl Koordinasyon Kurulu toplantısında, görsel materyal eşliğinde kamuoyuna duyurduğu Kanalboyu Yenileme Projesi’nde yapım işleri ilerledikçe, projeye başlanmadan önce ‘Çevresel değerleri korunacağı ve kanalın genişletilerek suyun görselliğinin öne çıkarılacağı’ belirtilen proje ile ortaya çıkmakta olan ‘şey’ arasında hiçbir ilişki olmadığı da ortaya çıktı.
‘Yeşil Malatya’ deyimini betona gömen projelerin uzmanı
Bugüne kadar uyguladığı projelerle Malatya şehir merkezinin ağaç varlığını hedef alıp, “Yeşil Malatya’ deyimini betona gömmekle ünlü olan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır tarafından, belediye şirketi kadrosundan İmar Danışmanı olarak işe alınıp, sonra ‘istisnai kadro’ ayrıcalığına sahip ‘Özel Kalem Müdürlüğü’ görevine atanarak 55 yaşında ‘sınavsız’ devlet memuru, sonra Genel Sekreter Yardımcısı yapılan Zeki Sarılar, 2009’dan bu yana uyguladığı projeleri kamuoyuna açıklarken ilginç bir yöntem uyguladı.
Ne çıkarsa bahtına diye özetlenebilecek, ‘sürpriz yumurta yöntemi’ de diye adlandırılan bu yönteme göre, Zeki Sarılar ve emrindeki ekip, uygulanacak projeler konusunda, kamuoyunun hoşuna gidecek, hatta kamuoyunun desteğini kazanacak nitelikte görselleri olan sanal projeler hazırladı.
Bilgisayar ortamındaki sanal projelere göre, projenin uygulandığı alanlarda çevresel değerler korunarak  hatta daha da zenginleştirilerek yenileme ve rehabilitasyon projeleri uygulanıyor.
Kamuoyuna sunulan sanal projelere göre, sözkonusu alanlarda ağaçlar kesilmemiş, yeşile yeşil katılmış görünüyor.
Bu sanal projeler, toplantılarda kamuoyuna açıklandıktan ve gereken destek alındıktan sonra ise, ortaya hep sürpriz sonuçlar çıktı. Sanal ortamda hazırladığının tam tersine projenin hayata geçirildiği alanda yine ağaç kesildi, su kaynakları beton altına alındı ve yeşilin tonlarının hakim olduğu alanlar projeyle birlikte betona gömüldü.
Kernek’ten sonra Kanalboyu
Bu yöntemle yürütülen projelerle, Malatya şehir kimliği ile özdeşleşen Kernek’te, daha önce kamuoyuna açıklanan görsellerden farklı bir uygulamanın ortaya çıktığı düzenleme faciasından sonra yeni örnek Kanalboyu düzenlemesinde yaşanıyor.
d1Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, geçtiğimiz yıl Nisan ayında yapılan İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarını anlatırken, Kanalboyu’nda yapacakları düzenleme çalışmalarına ilişkin bilgiler aktarmış ve ortadan akan kanalı genişletip,  suyun görselliğini ön plana çıkararak, Kanalboyuna gelenlerin kayıklarla gezinti yapacağı bir projeyi hayata geçireceklerini vurgulamıştı.
Vali Süleyman Kamçı’nın başkanlık ettiği toplantıda Kanalboyu düzenlemesine ilişkin görseller sunan Zeki Sarılar’ın, sanal projesine göre, Kanalboyun’ndaki kanal genişletiliyor, suyun görselliği ön plana çıkartılarak, gezinti için kayıklar konuluyordu.  Araç trafiğine kapatılan caddenin sağında ve solunda yürüyüş yolları yapılıyor ve kanal boyunca zengin bir ağaç varlığı öne çıkıyordu.
Tanıtılan proje ile hiçbir benzerliği olmayan betonlaştırma projesi uygulanıyor
d2Ancak, aylar önce  trafiğe kapatılarak hayata geçirilmeye başlanan Kanalboyu Yenileme Projesi’nde yapım çalışmalarının geldiği aşama dikkate alındığında, bugüne kadar defalarca görülen Zeki Sarılar klasiği bir kez daha tekrarlandı ve Vali Süleyman Kamçı huzurunda kamuoyuna açıklanan proje ile hayata geçirilen uygulama arasında hiçbir benzerliğin olmayacağı bir kez daha ortaya çıktı.
Çünkü kamuoyuna tanıtılan, fotoğrafları paylaşılan projenin aksine, genişletileceği söylenen kanal mevcut haliyle kalırken cadde üzerinde, aralarında çok sayıda yetişkin ağacın da bulunduğu yaklaşık 300 metrelik bir alanda birçok ağaç kesildi. Derme Kanalı mevcut boyutlarında kalırken, kanal ile binalar arasında bulunan yol ve kaldırımlar betonla kaplandı. Kanaldaki suyun görselliğini öne çıkaracak herhangi bir çalışma yapılmadığı gibi, yazın yeşili ile ünlü bölge yeşilden büyük oranda arındırıldı.
Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler:

Yorumlar
 1. emre dedi ki:

  Malatyada malatyalı kalmadıkı malatyanın derdini sorununu dile getire arkadaşlar 5 yılda 5 yıldızlı şehir dediler kaldırımdan başka birşey yapmadılar!!! Benim hemşerilerim tekrar 5 yıl yetki verdi malatyayayla özdeşlenen mekanlarımızı çöle beton yığınına dönürdüler, şuan elimizde bir kerneğimiz kalmıştı onuda ağaçları kesip virane çevirdiler, önümüzde seçim var belki burda eleştiriyorsunuz ama yine sonuçta çıkıp AKP ye vereceksiniz demekki bizler bunları hakediyoruz yazıklar olsun!!!siz ümmetçi mehzepçi takım tutar gibi parti tutmaya devam edin yazıklar olsun eskiden malatya bu değildir sorgularda likayete göre kişileri seçerdi!!! herkes hakettiği gibi yönetilir!!!

 2. recep akgün dedi ki:

  bize gelince denetim yapin .. dün yazdiklarim isinize gelmedigi icin yainlamasiniz ama lafa gelince özgür basin dersiniz ??

 3. cevdet dedi ki:

  kanalboyu otoparka dönmüş, bir değnekçileri eksik. yazık. onca masraf, sonrası hayal kırıklığı. israf haramdır. bunun hesabını ahirette nasıl vereceksiniz? hakkım haram olsun.

 4. Ahmet dedi ki:

  http://www.malatyagelisiyor.com/proje/18/137/kanalboyu-cevre-duzenleme.aspx >>> belediyenin resmi sitesinde daha farklı fotoraflar var, sadece kaldırım yenileniyor.

 5. Enver genç dedi ki:

  Büyük bir ihtimalle bilmiyerek vazgeçtiler.

 6. banazılı dedi ki:

  Malatyalı rumuzlu arkadaş, madem belediyenin avukatısın sorayım : belediye 7 yılda kaç tane alt merkez, kaç tane bölge parkı ( elazığ’daki kültür parkı gibi ödül üstüne ödül alan yüzlerce dönüm üzerine yapılan parktan bahsediyorum.) kaç tane yeni yol açtı? neden kernekteki doğal şelaleyi kapatıp suni şelale yaptı. ağaçları kesip betona çevirdi Malatya’yla ilgisi olmayan yel değirmeni yaptı? neden hürriyet parkındaki ağaçlar kesildi, neden yeni işler yapılmayıp eskileri yıkılıp daha beterleri yapıldı, neden yeni nikah sarayı brezilya katedrali kopyalanarak yapıldı? neden belediyeye Kayserili ve Sivaslılar dolduruldu, neden millet bu kadar şikayetçi? neden???

 7. Malatyalı dedi ki:

  Ağaç falan kesilmedi budama yapıldı eğer sizin gösterdiğiniz proje yapılsaydı kanal genişletilerek kanalın yanındaki ağaçlar kesilecekti sizde o zaman yaygara yı koparacaktiniz ağaçlar kesiliyor diye.
  Ayrıca belediye orası icin bir kaç proje üzerinde çalıştı bu projede onlardan biriydi ama belediye büyük ihtimalle ağaçların kesilmesine tepki çok olur diye bu projeyi yapmadı.
  Belediyeyi elestireceginize önce siz bu basit ve ucuz haberciliginizi eleştirin .

 8. Enver genç dedi ki:

  Yel değirmeni ve malatya hala anlamış değilim .Hatırlayanlar bilir, Eski belediyenin önündeki alanada horoz büstü koymuşlardı.Allahtan sonradan kaldırıldı.Allah aşkın Malatyamızı hatırlatacak hiç bir şey bulamıyormusunuz.

 9. Enver genç dedi ki:

  Malatya’ya yazık oldu.Kuşların konacağı ağaç bile kalmadı.Bu işleri bir Kayseride, Konyada, Eskişehirde, G.Antepde yapamazlar. Kamuoyu buna izin vermez.Eskiden Malatyalı olaylara duyarlı uyanık olarak bilinirdi.Şimdi bakıyorum kendi aralarında şikayetçi olan millet şikayetini yukarıya iletmekten aciz. Hemşerilerim MALATYA sahipsiz.Malatyanın sembolü Kernek ne hale geldi.Sıra şimdi kanalboyunda.Ondan sonrasını bilmiyorum.

 10. banazılı dedi ki:

  benim anlamadığım o kayıklar o kanala nasıl sığacak? yolu mu iptal etseler bile yine sığmaz.

 11. fikret dedi ki:

  avm’nin yanına avm yaptıran zihniyetten ne beklenir ki? madem avm yapacaksın git, şehrin diğer ucuna yap.

  1. faruk dedi ki:

   valla avm bile denmez. Yeni avm’nin o süslü girişinden girilince tek fonksiyon verilmiş, o da binanın arka tarafına geçmek için yürüyen merdiven. Tam bir ucube. Ama değerli bir ucube

 12. mustafa dedi ki:

  Arkadaşlar öncelikle tüm hemşehrilerime Bursa’dan selamlar. Uzaktan da olsa Malatya’mızı takip etmeye çalışıyorum. Dikkatimi çeken bir kaç konu var size sormak ve paylaşmak istedim. Şu an habere konu olun Kanalboyu Çevre Düzenleme Projesi Başlıklı Malatya Belediyesinin web sitesinde bir bölüm var ve bu bölümde gösterilen projenin, bu haberdeki ile alakası yok. Yanlış hatırlamıyorsam eğer Belediye Kanalboyu için 3 adet Proje tasarlamış hatta bunu halk oylamasına sunmuştu. Hangi proje kazandı bilmiyorum ama bende oy kullanmıştım. Şimdi burada malatyahaber.com’un bu şekilde provake haber peşinde koşması beni üzdü ki, yıllardı gurbette olan biri olarak Malatya’mız ile ilgili gelişmeleri buradan takip ediyorum. Öncelikle yapılması gereken bu 3 projeyi göstermek, hangisinin nihai kararı verildi onu bilmek ve son durum nedir bunun haberi yapılmalıdır. Tekrar etmek isterim Belediyenin web sitesindeki proje haberdekinden farklı ve eğer ki nihai karar verilen proje Belediyenin gösterdiği ise çalışmalar doğru şekilde ilerliyor. Siz hemşehrilerimin ve adminin cevabını sabırsızlıkla bekliyorum. Hayırlı Günler MALATYA’M . . .

 13. Nizamettin Opanoğlu dedi ki:

  Yaptıranlar,yapanlar,sebep olanlar,Mimari ve peyzaj çevre düzenlemelerinden hiç anlamayan insanlara bunu yaptıranlar utansın.Şu malatyanın kaderine bak.Memleket evladı ,bizden bu işi bilen birileri yok,dışardan ithal ettik,onlar da sağolsun anasını ağlattılar.Adam kendi memleketinden daha görsel bir şeye izin verir mi?Yazıklar olsun.

 14. Tekin dedi ki:

  Eskişehir e gitsin bir baksınlar.resimdeki projeyi malatya belediyesinin yapmasına imkan yok . çünkü onu yapacak beyin yok.basit bişey yapapıp çıkacaklar.malatya belediyesi boş beleş adamlarla dolu.kaderimiz bu.

 15. Ömer dedi ki:

  Ben 2 sene önce Kanalboyu Sword Cafe nin yanında inşaat yapılırken Koca Çınar ağacını kesiyorlar diye Malatya Bel. aradım ve sitesine çevre kameralarından da takip edebilirsiniz diye şikayette bulundum. 2 ay sonra bana dönüş oldu. Elinde belge ,doküman varmı. diye cevap geldi. Allah akıl fikir versin bunlara.”Kıyamet kopsa da ağaç dik” diyen bir dinin mensupları. gerçekten sizlerde Allah korkusu varmı?

 16. hakan dedi ki:

  O yel değirmenini oraya tikdiler kimsenin sesi çıkmadı

 17. fatih dedi ki:

  Benim için özellkle 2. kanal boyu yazın asırlık çınar ağaçlarınn bir şemsiye gibi güneşi örttüğü huzur veren bir mekandı.Ancak bu güzelliği göremeyenler şimdi mahvediyorlar herşeyi.Ve ne hesap soran var ne de hesap veren.İnsanlar yeşil alan için can atar iken bizim iş bilmez yöneticiler ve onların ithal ettiği şahıslar güzelim malatya yı mahvediyorlar.Kerneği budayıp yel değirmeni yerleştirenler şimdi de kanal boyunu budayıp şapkadan tavşan çıkartmanın peşindeler. Proje kopyalayıp uygulamak, proje üretmek değildir..Bunu herkes yapar.Önemli olan icraattır icraat.Bunu da Malatya ruhunu kimliğini taşıyan öz Malatyalılar yapar.Devşirme ithaller değil..Malatya ruhunu taşımayan bir insan dedelerimizin diktiği o asırlık çınarları kesmekten öte bir proje üretemez.Sonuç ortada..Yeşil Malatya oldu kel malatya.Hakkıımı tekrar tekrar haram ediyorum her kimse sorumluları..

 18. hkb dedi ki:

  Bu isler ileri gorme ufku genis insanlari bulma cok gormus gezmis bilgili insanlarin calismalarini destekleme isi ne yazikki Malatya boyle insanlari pek bulamiyor. Hi resimdeki fikir iyi ama oluru nedir??

  1. Yerelli dedi ki:

   Malatya’da ufku geniş insan çok. Fakat gel gör ki ahbap çavuş ilişkisi benden olsun çamurdan olsun vs. feodal yapı ve zübük düşünce Malatya’da almış başını gidiyor. Ehliyet, liyakat ve sadak ile vizyon sahipleri destek ve ilgi görmüyor. Şu Malatya şehri için karar alan mercilere bir bakın biraz analiz edin ne demek istediğimi benden daha iyi anlarsınız…

 19. Yılmaz dedi ki:

  SAYİN MALATYALILAR BİLMEDEN KONUSMAYİN ZEKİ SARILARIN ESERİM BU DEĞİL ZEKİ BEYİN İSTEDİGİDE BU DEĞİL BUNLARI KAYSERİDEN GELEN GENEL SEKRETER ARIF EMECEN ve EKİBİ YAPIYOR BU İŞLERİ ZEKİ SARILARIN İŞİNİ BOZUYORLAR UYUMAYİN .MASKİ BUNLARDA MOTAS BUNLARDA ZAMLARİ YAPAN BUNLAR PERSONEL MAASLARİ DÜSÜYOR UYAN MALATYA. …….

 20. eyyupp dedi ki:

  kanal boyu pibarbasi hurriyet parrkini harcanan parayla paris olurdu malatya gecmisten stadlarimiz vardi spor yapiyorduk en yakinj pinarbasi onada koymuyorlar spor yapalim benim olmayan yasam merkezi kim kullanacak toki de oturuuorum buranin cazibesi yok vergi aliniuor bize donmuyot

 21. Kurt Ömer dedi ki:

  Malatya, Malatyalının en iyisini ben bilirim kibri ve kendine özel hassüdlüğü ile birbirine düşerken başkalarının at koşturup, içine ettiği şehrin adıdır.

 22. Yerelli dedi ki:

  İsmet paşa! hürriyet! parkı ne zaman bitecek! Orduzu Pınarbaşı tam bir rezalet! Yıllardır uğraşılıyor kimin ne yaptığı belli değil. Sıra kanal boyunda. Bu yerleşim yerinde çalışmak zor denilebilir peki parkta ve T. Ö. Tabiat parkında bu zorluk yok neden bitirilmiyor. Gidin Sivas’a, Kayseri’ye , Elazığ’a bir bakın farkı görün.

 23. hamido özal örnek dedi ki:

  Ben ençok budama şeklini beğendim ağaçların(kabak budama) bari keseceğiz deyin kaçtane gerçek malatyalı kaldı şu şehirde bizde gidelimde bari tam olsun çıkın akşam vakti çarşıya bakın malatyaya benziyor mu hiç çok yazık faydalı iş yapan insanları o makamlarda görmek isterdim siyasetten uzak insanlar içinde rahatça dolaşabilen yanına kimseyi almadan oturup bir dükkanda çay içebilen vatandaşın sevdiği insanların içinden biri kıravatsız takım elbisesiz sami kasap misali o benim diyebilecek ama kimse inanmayacak makamda oturupta luks araçla kırk tane korumayla gezen insanlarla konuşmaktan uzak sadece ben şuralıyım demiyecek her mahalle her sokak benim diyebilecek biri hani vatandaş gördümü ya yabancı değil o benim gardaşım diyebilecek birileri olsa tabi temenniden öte değil ama biliyorum çok zor

 24. süleyman dedi ki:

  Yazın gündüzleri artık gezecek ve misafirimizi gezdireceğimiz bir caddemiz bile kalmadı. Sanki karadeniz zaten güneş tepemizde ağaçlarıda neye benzettiler anlamış değilim.Gerçekten yazık kim yaptıysa almadı beddua kalmadı.

 25. mehmet sinan dedi ki:

  malatya nın değerleri yok ediliyor katliam var buna mı yanalım biz orda ekmek yemeye calışan esnaflarız 100 güne yakın zamandır zarar ziyandayız o na mı yanalım proje yok bu zeki malatya nın geçmişinin katili [çünki bir mimar meslegine bukadar ihanet edecek projeler yapmaz ] zarar ziyan karşılansın ahmet çakır ı göreve ve kanalboyu halkıyla bereber esnafına özür dilemeye çağırıyorum proje olmadan kazı yapmak şehrin ana arteli ve insanların ekmek kazandığı bu caddede bukadar plansız ve uzun çalışma yapılamaz ahmet çakırı kanal boyuna çağırıyorum özür dilemeye ve zarar tazminine bir yol bulmaya böyle kaçmakla olmaza şehri emin olarak seçılmış ama eminliği olmamamış hatalı biri olmuştur ahmet çakır

 26. mustafa dedi ki:

  zeki sarılar istifa etsin. istemiyoruz. ak partiye yazık ediyor. oyları bu adam düşürecek.

 27. M.Sinan Öztan dedi ki:

  Zeki Sarılar’ın yaptığı işleri Sayın Başkan bilmiyor mu .Elbette biliyor ve yapılan yanlışlıklara göz yumuyor.Bütün mesele Cumhuriyet döneminde yapılanları yok etmek ve kendi kafalarına göre yeni mekanlar yaratmak.Halkımızında ağzı var dili yok,yapılanlara ses çıkarmıyor,ayrıca toplumsal tepki yok.

 28. ahmet dedi ki:

  yorum yapan BİLAL HOCA VE FARUK sizin gelir düzeyiniz gayet iyi evinizin yanında da oto yıkama yok herhalde belediyeden şikayetçi olmadığınıza göre

  1. pöçüksever44 dedi ki:

   bilalhoca haklı senin hayal ettiğinin ötesinde bir hizmet var nankör olma. ehli din olmayı beceremiyorsan ehli dine saygın olsun.

 29. ahmet dedi ki:

  halkın sesine kulak veren yok gözler görüyor ama kulaklar sağır şu merkezdeki oto yıkamaları ne zaman kaldıracaksınız milletin anası ağlıyor gürültü kirliliğinden görev dağılımı yapan millet vekillerim

 30. hasan dedi ki:

  şu anda 20 ninüstünde yorum var hiç kimse istemiyor zeki sarıları demekki dogru işler yapmıyor sayın ahmet çakır bunları görmüyoru açaba merak ediyorum

 31. hasan dedi ki:

  MERAK ETMEYİN AYNI RESİMDE GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ YAPILACAK BU HABER SİTESİ İYİ YAPILAN HİÇ BİR ŞEY YAZMIYOR HEP ULUMSUZ HABER YAPAMA ALIŞIK HALENİ GETİRMİŞ İYİ YAPILANDI DA HABER YAP

  1. mehmet sinan özdemir dedi ki:

   haber doğrudur kanalboyu öldürülmüştür 1 ay önce anketörler buraya ne yapılsın diye anket yapıyordu caddede proje yok makyaj boya ile geçmişi silip sıkıntılı bir proje yapacaklar 100 güne yakındır esnafın zararı var uğrayan yok kanal birkaç kişinin emriyle zafıflatıldı ve başka yere insanlar yönlendirirldi oda avm yazdan beri elektirik kesintileri bakımsızlık ışıksız bırakıldı kanal olmadı kışında insanlar oraya akın etsin diye bu işe giriştiler öldürmek için kanalı yeni proje yok kanalın eski demirlerini bile ihaleyi verdikleri firma diyarbakıra boyamaya göndermiş düşünün eskiyi yeni diye takacaklar malatyalının 5.5 milyon tlsinide böylece harcayacaklar…. malatyalı sen şehrine sahip çık diyecem ama şehrin yerine hala yanlış yapanlara sahip cıkıyorsunuz

 32. hasan dedi ki:

  Zeki başkan güzel şeyler yapıyor, yapacak da…. Horata Vadisi Projesini bekliyoruz, başlasın da bu eleştirenler vizyon görsün….

  1. hasan dedi ki:

   hasan bey hkesilecek hbriniz varmı orata vadisnde 10.000 üzerinde agaç kesilecek hberiniz varmı acaba malatyaya oksijen üret bir yerden bahst ediyoruz başka agaçsız yere yapsalar daha iyi olmazmı

   1. kadir dedi ki:

    yanlış bilgi, doğrusu şu:yerine ağaçlar dikilip de belli bir büyüklüğe ulaşınca meyve ağaçları kesilecek

  2. kadir dedi ki:

   yeşil malatyayı çöle çevirdiler kaldırım yapıyoruz dediler kemikkıran kaldırımı yaptılar çarşıda ağaç koymadılar kerneği betona gömdüler eğer malatyayının şehir anlayışı buysa yapacak bir şey yok

   1. süleyman dedi ki:

    ilacını kullaniler iyi olmassa amelyat edücük. oda olmassa gömerük

 33. aytalam dedi ki:

  yoruma gerek yok bu kadar olumsuz yorum yapacağımıza oy vermeyiz ol du bitti.

 34. vdt dedi ki:

  Çok doğru söylemişsiniz aynen katılıyorum Fatih Bey Bu Zeki SARILAR brezilyadaki katedrali nikay sarayı projesine dönüştürüp çalıntı projeyi Malatya mıza yutturan zat değilmi Aynı zamanda https://www.google.com.tr/search?q=brezilyada+katedral&biw=1360&bih=667&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiEj9nlydvKAhWBvHIKHfB5CUEQ_AUIBigB#imgrc=w11-oDWNiFkBKM%3A

 35. cemal dedi ki:

  hanım ağanın başımıza çıkardığı adamlar yönetiyor maalesef bu şehri. oysa seçimlerden önce yapılan temayül yoklamasında şimdiki toki genel müdür yardımcısı sami er 1. sıradaydı. halkın dediği değil, birilerinin dayattığı geliyor başa.

 36. birol dedi ki:

  suya %300 zam, emlak vergisine 2 kat zam, ağaçları kes, betona dönder. Malatya’ya az bile. işi ehline vermezsen kıyameti bekle ( hadis-i şerif) münir erkal’i daha çok arayacaksınız.

 37. Ömer dedi ki:

  HEP ŞİKAYETÇİSİNİZ BELEDİYEDEN. SAHİ BU İŞ BİLMEZİ KİM BAŞIMIZA MUSALLAT ETTİ

 38. Öğretmen dedi ki:

  Güzel Malatya’ma yazık oluyor. Her geldiğimde birçok yeri inşaat halinde görüyorum ancak bittikleri zamanda da hakkının verilmediğini, projenin cok da göz alıcı olmadıgını görüyom. İşinin ehli olan kişiler bu işlerin başına getirilebilirse sorunlar çözülebilir diye umuyorum

 39. Emrah dedi ki:

  Bize her yer beton sloganı Malatya’ya çok yakışakacak yakında sayın Ahmet Çakır…Bu nasıl belediyecilik her hizmet zulüm oluyor.

 40. aslan aslan dedi ki:

  Malatya ya bu bile fazla. Yani imkan olsa şu kernek meydanı ve kanalboyunuda şehrin halkından alsak 🙂 neticede %70 oy almış adam yapacak tabiiki istediğini.

 41. murat dedi ki:

  yeter artık bir ak partili olarak isyan ediyorum. malatya belediyesi deneme yanılma yöntemiyle yönetiliyor. hele bir zeki sarılar var ki yeni bir şey yapmadığı gibi eski hallerini mumla aradığımız kernek, hürriyet parkı ve kanalboyunu rezil rüsva etti. ağaçları katletti, sularaı kuruttu. dünyada herhalde ilktir doğal şelaleyi betonla kapatıp suni şelale yaptı. söylenenlere göre doğal şelale alttan alttan akıp temellere sızıyormuş, bu gidişle binalar çöker. elazığ’a gidin kültür park yapmışlar ödül üstüne ödül alıyor. Malatya’da öyle bir park yok. soruyorum 7 yıldır yeni bir alt merkez mi açtınız, yeni bir yol açdınız, bölge parkı mı yaptınız? eğer bir dahaki seçime yine bunlar aday konursa oyumu CHP’ye vereceğim.

 42. halil dedi ki:

  fahri kayahandada kanalmalatya ya başladılar.bir yorumcunun dediği gibi sonuçta ne çıkacağını kimse bilmiyor.tabiat parkı görmesek yutturacaksınız.kayseri uzak değil gidin bakın. hayvanat bahçesi görün.

 43. Cem dedi ki:

  Malatya malatya bulunmaz esin,içine tukurur kayserili ve sivaslı senin.Hakediyoruz biz

 44. Saim Hasgül dedi ki:

  1954’den beri eski nikah dairesinin karşısında evi olan bir ailenin 3.kuşak temsilcisi olarak bu yapılan uygulama içimi sızlattı. Daha önce karşımızdaki parkı da geçmiş belediyeler ‘düzenleme’ adı altında katletmişlerdi. Baharda evimizin içi ıhlamur kokusu dolardı. Kese kese ağaç kalmadı. Ha şunu da belirteyim evimizi 2 sene önce elden çıkardık. Neden derseniz emlak vergisini,ederinin 2 katı takdir eden muhteşem belediyemiz sayesin de.!

 45. cd dedi ki:

  en büyük para harcama kalemi ağaç denetlenmesi de mümkün değil kurudu gitti.

 46. kernekli dedi ki:

  Yıllardır kanalboyunda oturanlarla dalga geçiliyor Cemal Akın milletin yoluna taş döşedi yıllaca rezilliğini cektik Şimdide Ahmet Çakır kış günü orayı kazıp aylarca milleti çamura mahkum edip yerine Kernek parkı gibi ağaçları söküp yerine beton döküyor kardeşim milletin parasını niye çarçör ediyorsunuz.bırakın karışmayın 15 yıl öncesi kanal boyu bundan daha iyi daha yeşildi. Yapamıyacaksanız yapmayın bu şekil bir hizmet istemiyoruz.Bu mühendis geçinen şahısta elini malatyanın yakasından çeksin.

 47. Baran dedi ki:

  Yediğiniz içtiğiniz yazıklar olsun şehri ne hale getirdiniz böyle milletvekilleri olursa böylede belediye olur

  1. Bilal Hoca dedi ki:

   belediyemizden ne istedinizde vermedi

 48. Ömer dedi ki:

  Tıpa tıp aynısı, biraz önce Metin Şentürk aradı. Çok beğenmiş. Bende bu güzel duyguyu paylaşmak istedim.

  1. faruk dedi ki:

   Metin Şentürk görmese de hissederdi. Bence körlük mertebesinde en üst seviyedeyiz.

 49. fatih dedi ki:

  Tebrikler. Malatya da doğmayan büyümeyen Malatya lı olmayan Malatya ruhunu taşımayan ithal Genel Sekreter yardımcısından yeni bir facia daha.Bu şahsa asırlık çınarlar batıyor sanki.Her birini tek tek kesiyor.Şimdi Yeşille Bağdaşmış Malatya kimliğini yok etmeye muktedir Sarılar olacak zatı muhteremmi suçlu yoksa onu ithal eden Sayın çakırmı.Aynası iştir kişinin derler ya.Yeşil kanalboyununuda hallettiniz tebrikler zatı muhterem iş bilmezler..Ben Malatyalı olarak hakkımı helal etmiyorum sayın Çakır..

  1. murat dedi ki:

   Aynen katılıyorum Fatih bey…betondan İtalya’daki gibi Venedik (İngilizce:Grand Canal)kanalı olur mu ?..

   1. fatih dedi ki:

    Bu şahıs belediyede olduğu müddetçe yakında Malatya ya deniz de getirir..

    1. muhammed dedi ki:

     Buna katiliyorum

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."