Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

‘Kar Perişanlığı’na Muhtar İsyanı.. “Ben Başaramadım!”

‘Kar Perişanlığı’na Muhtar İsyanı.. “Ben Başaramadım!”
 • 14.02.2020

‘BELEDİYELER YARIM METRE KARIN ALTINDA KALDILAR’ Malatya’da yoğun kar yağışının ardından, tüm cadde ve sokakların ulaşıma elverişsiz hale gelmesi, belediyelerin kar temizliğindeki yetersizliği tepkilere yolaçarken, Yeşilyurt İlçesine bağlı Tecde Mahallesi’nin Muhtarı Ali Yiğit, yaşadıkları sıkıntı ve yaptıkları görüşmelerin ardından mahalleye ilk iş makinesini Perşembe akşamı getirtebildiklerini bildirdi ve sosyal medya hesabındandan, “Saygıdeğer mahalle sakinlerimiz, hakkınızı helal edin. Ben başaramadım” diyerek teslim bayrağını çekti.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün günler öncesinden Çarşamba akşamından itibaren kuvvetli kar yağışı beklendiği uyarılarına rağmen, Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Yeşilyurt ve Battalgazi belediyeleri, Çarşamba başlayan ve Perşembe günü de devam edip, il merkezinde kalınlığı yarım metreye ulaşan kar karşısında yetersiz çalışmalarıyla vatandaşlardan büyük tepki topladılar.

Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece yarısından sonra, il merkezini etkisi altına alan kar yağışı, başta ana caddeler, bulvarlar olmak üzere tüm yollarda ulaşımı aksattı. Kar yağışına karşı belediyelerin etkili kar mücadelesi yapamaması, sabah kalktıklarında cadde ve sokaklarda araçlarını kullanamama, yaya olarak gidecekleri yere gitme konusunda zorluklar yaşayan vatandaşlar tepki gösterirken, birçok mahallenin muhtarı da bundan nasibini aldı.

Yeşilyurt İlçesine bağlı Tecde Mahallesi’nin muhtarı Ali Yiğit, cadde ve sokakların kar nedeniyle ulaşıma elverişsiz hale gelmesi yüzünden mahallelilerin yoğun başvurularıyla karşılaştıklarını belirterek, “Kar yağışı sebebi ile bütün şehir merkezinde olduğu gibi mahallemizde de büyük sıkıntı yaşandı. Sokaklarının karla kaplı olduğunu söyleyen vatandaşlar sürekli bizleri arıyor. Biz de belediyeyi arıyoruz. Aldığımız cevap, ‘Ekipler sahada.Yeterli kepçemiz yok. Ancak acil ihtiyaç olan yerlere gidebiliyoruz’ şeklinde idi. Yetkililer tedbir aldıklarına dair açıklamalar yapıyorlardı. Aldıkları tedbirleri merak ediyoruz. Tedbirler alındı ise neden sokaklarımız kapandı. Toplantı üstüne toplantı yaptıkları söylenen belediye yetkililerinin tedbirlerinin yetersiz kaldığını gördük. Ana arterler dahi öğleden sonra tuzlandı, kar temizliğine girişildi. Acil ihtiyaç için açılması gereken yol için bile 5 saat sonra gelebildiler. Bu nasıl tedbir anlam veremedik. Vatandaşların aramalarından telefonlarımız kilitlendi. Vatandaşlara belediyelerin yeterli kepçeleri yokmuş, bekliyoruz cevabını verdiğimizde vatandaşlar bize sitem ediyor.”dedi.

Bir ara kendisi de kar temizliğine girişen muhtar Ali Yiğit, girişimlerinden sonuç alamamanın öfkesiyle, Perşembe gecesi sosyal medya hesabından, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ı da etiketlediği paylaşımında, “22 bin nufusu 185 sokağı bulunan ve ilk kepçeyi akşam saat 18:00 de ancak mahalleye getirtebilen ve bir avuç tuzun atılmadığı Tecde mahallesini de hatırlatmak isterim. Saygıdeğer mahalle sakinlerimiz, hakkınızı helal edin. Ben başaramadım” dedi.

Perşembe sabahı kalktıklarında mahalle ve sokaklarında kar temizliği göremediklerini, birçok caddede de durumun aynı olduğunu belirten birçok vatandaş da, “Mahalle ve sokaklara iş makineleri girmemişti. 50-60 yıl önce olduğu gibi, karlı yollardan geçen araçların tekerleklerinin açtığı yerlerden yürümek zorunda kaldık. Malatya’nın mevcut belediye yönetimleri, bu kar yağışında tam anlamıyla çuvallamışlardır.

‘BELEDİYELER YARIM METRE KARIN ALTINDA KALDI..’

Bu arada, il merkezinde yoğun kar yağışının ardından, Büyükşehir ve merkez ilçe belediyelerinin yetersizliği tepkilere yolaçarken, Valilik civarı başta olmak üzere en merkezi mahallelerin sokaklarında ve birçok caddede dahi kar temizliği yapılmaması vatandaşların tepkisini artırdı.

Tepkilerini, basın kuruluşlarına ileten vatandaşlar da, Büyükşehir ve merkez ilçe belediyelerinin, il merkezindeki kar mücadelesinde başarılı olamadıklarını, kar temizliğini yapamadıklarını, araç ve yaya ulaşımının felce uğradığını belirterek, “Mahalle ve sokaklara iş makineleri girmemişti. 50-60 yıl önce olduğu gibi, yollardan geçen araçların tekerleklerinin açtığı yerlerden yürümek zorunda kaldık. Malatya’nın mevcut belediye yönetimleri, bu kar yağışında tam anlamıyla çuvallamışlardır. Bu belediyeler maalesef yarım metre karın altında kaldılar.” yorumunu yaptılar.

malatyahaber.com’un kar yağışı, kar mücadelesi ve yetkililerin açıklamalarına ilişkin haberlerinin altına yorum yapan çok sayıda vatandaş da tepkilerini dile getirdiler.

malatyahaber.com

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. ÇÖPÇÜ dedi ki:

  Muhtarım biz istediğimiz şekilde yönetiliyoruz.Çösnukte babaevi 15 metrelik yolu Battalgazi belediyesi açmış Çevre yolu karla kaplı, Gürkan da televizyonda milletle dalga geçer, tavırla kar ın tadını çıkar diyor.Ben başaramadım demesi gereken Gürkan ,sen neyapasin..Ama merak etme bu adamı yarın yine seçeriz,sizde bizde ağlamaya devam ederiz..

 2. KAMA dedi ki:

  Yahu belediye diyip duruyorsunuzda peki niye selahattin başgan a %70 oy verdiniz. …uyanik olalim çalismayana oy vermeyin..iyi rakip yoksa oy kullanmayin benim gibi…hepsini 1 oyuma gurban ederim bunlarin…herkes kendi evinin önunu temizlesin..belediye yok

 3. Önder dedi ki:

  Ben tecde de oturuyorum Çarşamba sabahı ise gitmek üzere evimden çıktım iş makinesinin arkadasında kendi aracımla yol acilarak devam ettim. İş makinesi gelmedi deme yetersiz kaldı de.

  1. Ali Yıgit dedi ki:

   Önder kardeşim Tecde 185 sokaktan ibaret peeşembe sabahından saat 15:00 ‘e kadar abartisız 150-180 arası telefon geldi ve ben artık bunaldım hengi belediyeyi aradıysam şu anda kepçeler sahada size dönüş yapacağız dediler.Allah’a emanet olunuz Tecde muhtarı

 4. Sınıfta kaldınız dedi ki:

  Kar göçüğü altında kalıcaklarini düşünerek kar temizleme çalışması yapılmadı.yarim metrede kar göçüğü altında kalıcaklarini düşündüler.☺️☺️

 5. Ergün dedi ki:

  Kendi arabasının üstündeki karı temizleyemez, ama çıkar ahkam keseriz. En kolayı da klavye başında yazmak. Tecde muhtarımız da maşallah dikkat ediyorum da herşeye muhalif. Bu muhtarımıza sen yap deseler, acaba kaç günde temizler Malatya sokaklarını merak ediyorum. Üç beş mahalle yok beyler, biraz empati yapın.

  1. Yerelli dedi ki:

   Malatya’daki tüm muhtarlar arasında görevini en iyi şekilde yapan muhtarlarımızdan biridir. Emr olunduğu gibi dosdoğru bir insandır. Allah, yar ve yardımcısı olsun.

   1. Ali Yıgit dedi ki:

    Bulunduğum görevde tek amacım mahalle vatandaşımın hakkını savunmaktır.Çünkü vatandaş bizleri 5 yıllığına hizmet için seçti.Gûzel temennileriniz için teşekkür ederim..Bizler vatandaşkarımızın desteği ve dua’ları ile hizmete etmeye gayret edeceğiz..

 6. Kerem dedi ki:

  Alacaklar tabi halk karı özlemiştir diye temizlik yapmadılar malatyalılarada hiç iyilik yaramıyor nankörlük etmeyin He unutmadan tuz yokmuş tuz onuda idare edin artık

 7. Yerelli dedi ki:

  Çöşnük, kalemli sokak , Yetkin sokak , ulupınar sokak ve devamı sokaklar, yokuş rampa olup Muhitin Özmumcu ilköğretim okulu çevresi ile necip fazıl kısakürek cami yolu olup her tarafı kar buz olduğu gibi duruyor. Ne temizleme ve nede tuzlama var. Araçlar girip çıkamıyor. Yaya da zor yürüyor. Galiba ilgilileri Çöşnüğü silmişler. Ne gelen var ne giden….

 8. Ozbay dedi ki:

  Hürriyet parkında kar topu oynamak varken kar temizliği nedir şimdi?

 9. aykut dedi ki:

  ödüllü belediye başkani bir aciklama yapsin acilen kameralar onunde sowa gelince acilen yapiyor karla mucadeleye gelince sifir

 10. Yıkamacı dedi ki:

  Belediyenin yaptığı hangi iş doğru ki? Site içerisine giren köpeğin alınması için şikayette bulundum Gelen olmadı. Tekrar aradığımda köpeğin kulağında küpe olduğunu ve o yüzden almadıklarını bildirilir. Köpeğin kulağında küpe falan yoktur. Dediğimde bir başka köpek görmüşüz. Onun için tekrar şikayette bulunun Tekrar gelelim dediler.

 11. Ali44 dedi ki:

  Malatya’nin göbeğinde ki bir mahalle de sıkıntı varsa Allah Pütürge’nin, Hekimhan,nin dağ köylerinde ki vatandaşlara yardım etsin. Büyük şehir olmak için bir taraflarını parçalayan guruha selam ve sevgilerimizi sunmaktan başka bir şey gelmiyor elimizden….

 12. M. Kadıoğlu dedi ki:

  Sayın muhtarım senin nasıl çalışkan Tecde mahallesi için nasıl özveriyle çalıştığını , her mahalle sakininin her sıkıntısına nasıl koştuğunu biliyoruz . Üzülme bu yerel yöneticilerin vurdumduymazlıkları iki şeyden kaynaklanıyor birincisi beceriksizlikleri ikincisi senin onlara yalaka olmayışın Allah yardımcın olsun Tecde li olarak yanındayız.

 13. yıldırım dedi ki:

  selahattin gürkanın hiç bir icraatı yok.. ancak sosyal medyada reklamını yapıyor. ne planı var ne projesi.. ahmet münir erkal olsaydı değil ana caddelerin temizliği kaldırımlar bile pırıl pıırldı.. sabah millet evlerinde çıktığında caddeler. sokaklar ve kaldırımlar hazır hale gelirdi..

 14. Mustafa dedi ki:

  Muhtar sen değil BElediye başaramadı

 15. Yasin Bikriye dedi ki:

  Şehir Merkezlerinde kar yağışı sonrası yapioan çalışmalar ile ilgili en temel gösterge kamusal ulaşımın sağlanıp sağlanmamasıdır.
  Bu güzergahlar genelde BELEDIYE OTOBÜSLERINİN kullandığı yollardır.
  Ambulans, itfaiye, elektrik doğalgaz arıza ve acil müdahale araçları bu güzergahlar açık olduğunda müdahale alanına yaklaşabilmektedir.
  BELEDİYE OTOBÜSLERİ TÜM GÜZERGAHLARDA TÜM DURAKLARDA çalışmıyor ise ya da yapılan müdahale ve mücadeleye rağmen çalışamıyor ise bunun adı BAŞARISIZLIKTIR.
  Bir diğer husus iklimlendirmesi iyi, teknolojik altyapısı yeterli toplantı salonlarında toplantı yapmak ve sosyal medya hesaplarında ve kurumun web sitesinde paylaşım yapmak için fotoğraf çekmek konusunda çok mahiriz.
  En önemli hususlardan birtanesi de ÖNCELİKLERİ doğru belirlemek gerekir. Bir yandan rakım yüksekliği nedeniyle kar yağışından en çok etkilenen bölgeler diğer yandan prestij mahalleler ve caddelerindeki SITELERIN OTOPARKLARI.
  Yavuz Selim Mahallesi TOKİ’de, Bu habere konu Tecde Mahallesinde kar nedeniyle güzergahlarında OTOBÜS ÇALIŞMASINI SAĞLAYAMAYAN zihniyet, başta Fahri Kayahan, Bostanbaşı gibi yüzakları olduğuna inandıkları bölgelerdeki sitelerin içine iş makinası göndererek kar temizliği yaptı. Çünkü oralarda oturan beyzadelerimize hizmeti önceleyen bozuk, sorumsuz, yaptığı yanına kalan bir zihniyet var.
  Doğru hizmetlerinde takdir ettiklerimizi daha dikkatli ve özenli olmaya davet ediyoruz.
  13 Şubat’ta Malatya’nın Tüm Belediyeleri Kar Mücadelesinde en basit göstergeleri bile tamamlayamayarak BAŞARISIZ olmuşlardır.
  Bundan sonrasının bundan öncesinden iyi olması dileğiyle, sahada emek gösteren çalışanlara kolaylıklar diliyorum.
  Unutulmamalı ki çok çalışmak değil iyi bir planlama ve yönetişim ile çalışmak verimli olur.

 16. Murat dedi ki:

  Kar yağmış şehrime, milletimiz yine isyanda, güneş doğar şehrin üstüne millet derki hava çok sıcak, kavruluyor Malatya, rüzgar eser çiçeklerin meyvesi oluşur, buna da derler ne soğuk, çatılar uçtu, yağmur yağar, vıcık vıcık olduk derler, yapraklar dökülür etrafın çöp içinde olduğundan şikayet ederler. derler ya derler, ederler ya ederler, biz bu kayığa bindik ya derler ha derler…VeSSelam…

 17. Kadir dedi ki:

  Selahattin gürkan ve Mehmet Çınar anca medyatik pozlar verip yayınlıyorlar ama işe gelince hiçbir şey yok

 18. Ramo dedi ki:

  Ara sokakları anlayabiliriz çünkü kar çok yağdı. Lakin ana yolların çoğu 4 5 saat sonra açıldı. Kepçe, işçi vb sayısı yetersiz olabilir ama ana arteller içinde mi yetersizdir?

 19. berk dedi ki:

  Belediyemizinde hizmet yok depremi gördük, karı gördük 3 gün sonra bunlarıda unuturlar

 20. murat ucar dedi ki:

  Çösnükte Sabah işe gitmek için 1 saat vasıta bekledim ne otobüs ne minibüs geldi. kendi çabamla gitmek isterken düşüp kalçamı incittim ve haliyle işime gidemedim. Böyle rezillik gerçekten görmedim.

 21. malatya dedi ki:

  Nasıl başarasın muhtar büyükşehir belediyesi tasarruf diye tüm makine araç ve gereçleri garaja çekerse halimiz ortada

 22. Carbon dedi ki:

  Muhtarim takdir ediyorum fakat kürek ile resim cektirseydin fırça biraz boş olmuş

 23. malatyalı dedi ki:

  belediyeler önce basındaki başkanlara sonrada yakınçevresine hizmet etmek için var bütün belediye personeli başkana hizmet etmek için oradalar başkanlık böyle bi iş haline gelmiş önce başkanların keyfi yerine gelsin mecbur kalırsa vatandaşa seçime bir hafta kala uğrarız zaten parti kesin kazanıyor yeterki ak partiden aday gösterilsin sonrada ben yüzde 65le geldim diye kibir tavan yapıyor bagımsızdan girin bakalım 65 oy alacakmısınız

 24. Malatyalı dedi ki:

  Gerçekten şehirde karla mücadelede belediye yok aman ha zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın düşer ayağınızı kolunuzu kirarsiniz teşekkürler sayın valim iyiki okulları tatil etmişsiniz bu belediye kafasıyla pazartesi bile işimiz çok zor sayın Gürkan ekibin çalışmıyor seni seviyoruz ama kredin bitiyor lütfen daire başkan ve müdürlerini 7/24 sahada çalışacak kişilerden oluştur yoksa durum iyi değil.

 25. Pırasa dedi ki:

  Başaramadınız ama ilk ziyaretlerinde önlerine düşüp gezersiniz. Sosyal medyada etiketleyip davacıyım başkanlar diye yazamazsınız. Yine seçim olur yine siteleri ayarlayıp toplantılar yaparsınız. Kar kış gelip geçici ama makamlar baki…

  1. Ali Yıgit dedi ki:

   Haklısınız biz hep alkışladık..Eleştiri külturumuzu öteledik..

 26. Ali dedi ki:

  Yakınca kılayik sokakları caddeleri halen kar. Ama bizim belediye çakma unesco dan ödül alıyor

 27. Mehmet adali dedi ki:

  Hala ara mahallerde hic bir çalışma yok. Ne yapıyolar merak ediyoruz.

 28. Mustafa dedi ki:

  “Yeşilyurt’ta inanılmaz işler başardık.İnanılmaz işler yaptık.”
  YAPTIKK-BAŞARDIKK-ŞÖYLE ETTİK -BÖYLE ETTİK………….
  Yeşilyurt Belediye başkanı mehmet çınarın sözleri……
  Bu Klişe söylemlerden bıktık.Yaptığınız bir şey yok.Lütfen Aklımızla oynamayın.
  İşiniz gücünüz reklam.

 29. Ah belediye ah dedi ki:

  Doğru kar belediye tarafından yere düşmeden havada yakalamalıydı çok hazırlıksızlar çok depremede öyle depremden önce kazanlar kaynamalı sicak çadırlar hazır beklemeli ,kazma kürek alıp temizleme rahat rahat otur çık kapının önünü temizle depreme hazırlığını yap şikayet etme ortak akıl ile sende yap evinde kazma kürek olsun milli şuurun olsun afede karşı kendin komşun akraban için hazırlığın olsun şikayet etme hazırlan rabbim esirgesin afetinden rahmetine sığınırız.

 30. Ozalper dedi ki:

  Değerli muhtarımız elinden geleni yapiyor.Ama Yeşilyurt belediye si okulun ana yolunu bile açmıyor.Yuzlerce kez aramaya rağmen ortada ekip falan yok…..

 31. orhan ince dedi ki:

  başkan ne diyor 310 iş makinası ile ve 1000 personelle çalışıyoruz sahi nerede çalışıyorsunuz kar yağdığı gün çöşnükte iş yeri,me araçla çıkamadım iş yeri önü ana yola greder geldiğinde saat 2 idi şu 14. .02 saat 10 halen ara yolları bıraktım necip fazıl cami önünde ana cad. araçları apartman önünden çıkaramıyoruz yaya kaldırımınları demiyorum vatandaş yolda yürüyor
  böyle bir günde çalışılmayacakta yazınmı

 32. Baris dedi ki:

  BELEDIYE kepceleri nerde yarım metre kar yağdı kimse yok 1 metre kar yağsa idi allah a emanet

 33. Mehmet dedi ki:

  Muhtar ne yapsinki yeşilyurt belediyesi hep lafta icraat yok.Buyuksehir kendi görevini en iyi şekilde yapıyor.Koy yolları ana arterler hep büyükşehire ait ilce belediyeleri de kendi mahalle yolu açmak zorunda

 34. hasan kaçan dedi ki:

  deprem olalı kaç gün oldu. şimdiye kadar kimse gelip sormadı binanız sağlam mı değil mi diye. kar yağmış doğru dürüst bir tane açık yol yok belediye başkanı gazetecilere elinde kürekle poz verme derdinde. seni seçenler eline kürek alıpta kar küreyesin diye seçmedi. kar küreyecek adamları doğru dürüst organize edesin, herkese eşit hizmet götüresin diye seçti. Allah sonumuzu hayır ede … herkes bir gösteriş şakşakçılık derdine düşmüş..

 35. ibrahim akbez dedi ki:

  elimize açıp kar yağdığı için şükredeceğimize şikayet ediyoruz eliştiriceğimiz o kadar konu varki bataklık olan yerlere 13 14 kat izni verenler

 36. Fatih dedi ki:

  Ahmet Çakır ve Hacı Uğur Polat’ın Başkanlıkları sırasında da bu kar yağıyordu, belediye çalışanları sokakları aynı anda tertemiz ediyordu. Selahattin Gürkan’ın yanlış bir tercih olduğunu söyleyenlere (ön yargılı olduklarını düşünüyordum) şimdi ben de katılıyorum. BELEDİYECİLİK BAHANE DEĞİL HİZMET ÜRETME YERİDİR. Başkan ya bu zihniyeti değiştirmeli, ya yanındaki ekibini, ya da ..

 37. paşa44 dedi ki:

  önceki belediye başkanları şehir merkezinde kar bırakmazlardı ekipler 24 saat içinde şehir merkezindeki karı kepçe ve kamyonlar ile taşırlardı şimdiki belediye çalışanları evden dışarı çıkmıyor enteresan

 38. ERCAN dedi ki:

  bu kar yağışında büyükşehir belediyemiz çevre yolu saat 11 gibi açmaya başlıyor nerde bu belediye metoroloji günler öncesinden kar yağacağını bildirdi daha önce hiç böyle görmemiştim oya gelmi daha alırlar

 39. Malatya dedi ki:

  Tüm malatya hak etti seçimden hemen sonra 90 tane eder ve kepçe ihalesi iptal etti başkan bunlar fazla belediyemizin 40 tane kepçesi yeter diye …..bütün malatya helal başkan büyük başkan tasarruf kıral başkan dedi …………..Allah cc. Çok büyük 20 yılın kârı yağdı …….ve maske düştü..

 40. Emrah dedi ki:

  Belediyecilik her nedense zor durumlarda akıllara geliyor. Her seçimde takım tutar gibi parti tutma bırakırlır parti yerine isim tercih edilirse daha doğru tercih yapılır. Ama bu ülkede çok zor bir durum bu…

 41. AHMET dedi ki:

  malatyahaber.com başta olmak üzere mahalli basın hep selo başkanın propagandasını yaptı.onlarda enaz onun kadar suçlu…on senedir bu arkadaşı tanıyamadılar mı?

 42. AHMET dedi ki:

  veli kardeşim bu AKP ye genelde okumayan araştırmayan ve sadece RTE için oy veren var.Seloya ,osmana,memoya oy vermediler hemşehrilerim.SANKİ RT erdoğan gelip malatyay belediye başkanı olacak.Allah akıl versin.Böyle akıl tutulması olur mu?

  1. Yerelli dedi ki:

   Eyvallah kardeşim. Aynen yazdığın gibi.

 43. Soner dedi ki:

  Herşeyi yaşayarak öğreniyoruz, birde bahane hazır MALATYA BÖYLE KAR GÖRMEDİ…. bırakında işinizi yapamadığınızı kabul edin 2 gün hala heryer kar ve buz kaldırımlarda yürünmüyor. Gelecek seçimde yine görüşelim…

 44. bayram dedi ki:

  Bir akpartili olarak vallahi bunlar belediye melediye başkanlığı yapamaz zerre kadar çalışma yapılmadı Ahmet ÇAKIR ı arıyoruz selahattin başkan değil yazık MALATYAMIZA

 45. Tatar dedi ki:

  İdarecilerimiz ancak yüksek sosyeteye çalışsınlar aralarinda yüksek makamlar birbirlerie gidip gelsin iki demeç yatışa devam icraaat sıfır helal size ne diyelim arabamı iki gündür evimin yolları rampa olduğu için çıkarmıyorum kar buz adımla yürüme bile maalesef çok zor tık yok yollarda hep aynı

 46. MALATYA Lİ dedi ki:

  Belediyenin borcu var onun için hizmet beklemeyin

 47. Muhtar İşini Yap dedi ki:

  Öncelikle Tecde muhtarımıza sesleniyorum sadece hergun gazetede internet haberlerinde adım çıksın diye ugrasiyon milleti kandırma.

  1. Ali Yıgit dedi ki:

   Benim işim Belediye yetkililerine bildirmek.Muhtar talep ve takip eder.Meşhur olmak için gazeteye çıkmama gerek yok zaten mahallenin meşhurudur muhtarlar.Basın ne için vardır çöźülemeyen sıkıntıların gündeme getirilmesidir.Malatyahaber de somut olan sıkıntının tarafsızca haber yapmaktır..Muhtar işini yao derken acaba muhtarın kepçe filosu mu var.

 48. Emre dedi ki:

  Tasarruf. Yapıyorlar ondandır. Kıymetli başkanlar deprem de de faturayı Kızılay, afad, İtfaiye vb kurumlara kesmeye çalıştılar siz önce görevinizi layıkıyla yapın gerisi kolay bizim sokak mahalle araları buz resmen bırakın tuzlamayı tek bir kepçe gelmedi

 49. Ahmet dedi ki:

  Büyükşehir Belediyesi ve Merkez İlçe Belediyeleri çarşamba gecesi koyun koyuna uyudukları için hiç bir önem alınmadı. İşe giden vatandaşa işkence ettiler. Sayın Valimiz umarım gereken şeyleri yapmıştır

 50. Hacıcavcav dedi ki:

  Selahattin GÜRKAN dan beklentimiz çoktu ama sınıfta kaldı. Cemal AKIN döneminde havada bulut olunca tüm ekipler hazır bekliyordu

 51. Malatyasporlu efsane dedi ki:

  Kaldırımlardaki sarı fayanslar sabun gibi hemen önlem alinmali

 52. Veli dedi ki:

  Belediyelerimiz hizmetleri sıfırdır.Bunu yarım metre karda gördük.Deprem anında göründü.Hiç bir hazırlık yok.Ancak lafla herşeyi yapıyorlar.Gelecek olan seçim de artık yüzde 80 alsınlar.Hak ettiler.

  1. yavuz44 dedi ki:

   Aynen hepsi boş

  2. Basri dedi ki:

   Bir Malatyalı olarak Malatyada yaşayanlara derim’ki dahada beterine düşün.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."