Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Kim Ne Derse Desin Teşkilatımız Dimdik Ayakta”

“Kim Ne Derse Desin Teşkilatımız Dimdik Ayakta”
 • 30.09.2017
 • AKP’nin kongresinde Tüfenkci’den ilginç konuşma.. Bakan Tüfenkci, “Malatya teşkilatımıza kim ne derse desin, hangi yaftayı yapıştırmayı kalkışırlarsa kalkışsınlar Malatya teşkilatımız dimdik ayakta durmaya devam ediyor.” dedi.

AKP’nin Battalgazi ve Kale ilçe kongreleri yapıldı. Kongrelere Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık da katılarak birer konuşma yaptılar.

KALE İLÇE KONGRESİ

AKP Kale İlçe Kongresi Kale Göl Otel’de gerçekleştirildi. Kongreye Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı, ilçe belediye başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldılar.

-“ Birileri ayrılık oyunlarını tezgahlayarak, yeni ateş çemberi peşinde.”
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye’nin çok sıkıntılı süreçlerden geçtiğini belirterek, bu coğrafyada yaşamanın bir bedeli olduğunu ve bunu zaman zaman ödeyerek bugünlere gelindiğini söyledi.

Tüfenkci şöyle konuştu:

“Dünya birleşirken birileri özellikle İslam ümmetini, Müslümanları bölmeye, parçalamaya çalışıyor. Oysa biz ayrılıkta zahmet birleşmede rahmet olur diyen bir Peygamberin ümmetiyiz. Dolayısıyla ayrılmak, parçalanmak, birbirimize düşmek bize yakışmaz. Birleşerek güçlenmemiz lazım. İşte birileri de Kuzey Irak ile bu oyunu sahneye koydu. Biz Kürt kardeşlerimize, her daim, her zaman, en zor zamanlarında sahip çıktık, dün sahip çıktık, bugün de sahip çıkıyoruz. Dışişleri Bakanımız, Cumhurbaşkanımız, her türlü hakların mücadelesi noktasında yanında olacaklarını ifade ettiler. Ama birileri ayrılık oyunlarını tezgahlayarak, yeni ateş çemberi oluşturmanın hesabı peşinde.”

-“ Zengin toprakların yoksul çocukları olarak yetiştik ve bizi hep sömürmeye çalıştılar.”
Kuzey Irak’taki Kürt kardeşlerine her daim sahip çıktıklarını aktaran Bakan Tüfenkci, en zor zamanlarında hep yanlarında olduklarını ifade ederek, birilerinin ayrılık oyunlarını tezgahlayıp yeni ateş çemberi oluşturmanın hesabı peşinde olduğuna dikkat çeken çekti ve şöyle devam etti:

“Bu hesap yapılırken özellikle Türkiye’yi hesap edemeyenler, katamayanlar, bölgesinde ağırlığını hissetmeyenler, hafife alanlar elbette ki bunun cezasını ve bedelini de zaman içerisinde göreceklerdir. Cumhurbaşkanımızın, Türkiye’nin yapmış oldukları ikazları dikkate almayanlar maalesef kendi halklarına o bedelleri ödetmek zorunda kalacaklar. Biz bölgedeki kardeşlerimizin oyuna gelmemesini istiyoruz. Bedel ödememelerini istiyoruz. Bu ümmet 100 yıldır çok bedel ödedi. Gerçekten çok acılar çektik. Zengin toprakların yoksul çocukları olarak yetiştik ve bizi hep sömürmeye çalıştılar. Gerçekten bu ümmetin ve milletin çıkarlarını düşünen lider Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Türkiye birlik ve beraberlik içerisinde yoluna devam edecek. Biz istiyoruz ki tecrübelerimizi, gördüğümüz manzaraları kardeşlerimizde görebilsin. Bütün çabamız bu. Yoksa biz bütün Kürt kardeşlerimizle tarihten gelen, inancımızdan gelen, kardeşliğimiz her zaman bakidir.”

-“Oradaki Türkmen, Arap ve Kürtlere de biz sahip çıkarız”
AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise, “Bu coğrafya o kadar kıymetli bir coğrafya ki, bu coğrafya içerisinde oyunlar çok oynanıyor. Sağımızda, solumuzda. Komşular arasında, komşularımızın içerisinde yaşanılan hadiseleri görüyorsunuz. Hemen yanı başımızda referandumlar, kalkışmalar, onlar, bunlar. Bizim hiç tavrımız değişmedi, bundan sonrada değişmeyecek. Biz bugüne kadar hiç zalimi alkışlamadık, hep mazlumun yanında yer aldık ve yer almaya devam edeceğiz.” dedi.

Çalık Kuzey Irak’daki referandum konusuna da değinerek şunları söyledi:

“Irak’ta yapılan gayri meşru referandum, sözde özgürlük çığırtkanlarına bizim cevabımız olacak, az kaldı. Referandum komedisin bitmesi için de az bir zaman var. Biz oradaki Türkmen kardeşlerimize, Kürt, Arap kardeşlerimize de kendi kardeşimiz gibi sahip çıkarız. Ama özellikle Türkmen kardeşlerimizin de öz vatanında garip öz yurdunda parya olmasına da asla izin vermeyiz. Oradaki Arap kardeşlerimiz, Kürt kardeşlerimiz kadar, Türk kardeşlerimize de hep birlikte sahip çıkarız.”

-“Ağıtlar Kürtçe, Türkçe, Arapça yapılıyor. Kutlamalar İngilizce, Almanca Fransızca yapılıyor.”
Bir referandumun ardından İsrail bayraklarıyla kutlama yapılmasının tek sebebinin oradaki işgal olduğunu belirten Çalık, “Eğer bir yerde referandum sonrası, seçim sonrası İsrail bayrağı dalgandırılıyorsa, orada zafer değil, orada maalesef yaşanılan hadise isyandır, orada yaşanılan hadise coğrafyanın yarsına merhem sürmek değildir. Oradaki işgal durumudur. İsrail bayrakları ile gruplar ayrılıyorsa bunun adı sadece işgaldir. Kardeşlerim sadece bize iletilen Türk sorunu, Kürt sorunu, Arap sorunu, Arnavut sorunu değil. Maalesef bu sorun İslam ümmetinin parçalanmışlık sorunudur. Bizim yapmamız gereken bütün Müslümanlar bir araya gelip beraber hareket etmek zorundayız. Müslümanların birbiriyle savaşmaları sonucunda ağıtlar Kürtçe, Türkçe, Arapça yapılıyor. Kutlamalara baktığımızda ise İngilizce, Almanca Fransızca yapılıyor. Dolayısıyla bizim coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimizle, coğrafyamızı beraberce, ümmetimizi beraberce, kavgaları öteleyerek düşünmek zorundayız.” diye konuştu.

-“ Bu kadar yürekten çağırma beni, bir gece ansızın gelebilirim”
Çalık, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ dedi Kıbrıs’ı hatırlarsınız. O zaman Kıbrıslı kardeşlerimizin moralini bozmak için Rumlar radyodan diyorlarmış ki ‘Bekledim de gelmedin’ şarkısını çalıyorlarmış, o dönemlerde. Bu taraftan bizden çalan radyoda ise , ‘Bu kadar yürekten çağırma beni, bir gece ansızın gelebilirim’ dedik ve gittik. Şimdi de cumhurbaşkanım “bir gece ansızın gelebilirim” diyor ve bilin ki bir gece ansızın gelebiliriz. O coğrafya kaderimiz, biz coğrafyamıza, milletimize, ümmetimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Allah izin verirse dün nasıl sahip çıktıysak, bugün de aynı şekilde sahip çıkmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kaydetti.

AKP Kale İlçe Bakanlığına yeniden Cemal Çiçek seçildi. Çiçek başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

ASIL: Cemal Çiçek, Metin Gökçe, Abdulvahap Temur, Bilal Kıraç, Cemal Akbaş, Galip Karataş, Muharrem Erkek, Mustafa Kızıltaş, Kevser Çelik, Dürriye Çapar ve Ergün Doğan,

YEDEKLER: Abdurrahman Bilici, Saim Cengiz, Hamza Kibar, Necla Çetin, Mehmet Emin Çadırcı ve Ahmet Ceylan.

BATTALGAZİ İLÇE KONGRESİ

AKP Battalgazi 6. Olağan Genel Kurulu Başkanlığı’nın Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı, ilçe belediye başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldılar.

-“Malatya teşkilatı oyunlara gelmez, Malatya teşkilatı fitnelere gelmez.”
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, genel kurulda yaptığı konuşmasında, “Gerçekten Malatya teşkilatımız, kim ne derse desin, hangi yaftayı yapıştırmaya kalkarsa kalksın, o yafta yapışmaz. Malatya teşkilatı dimdik ayakta durur, Malatya teşkilatı oyunlara gelmez, Malatya teşkilatı fitnelere gelmez, Malatya teşkilatı adam gibi adam sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında siyaset yapar. Şunun bunun arkasında değil, Cumhurbaşkanı, bu ümmetin umudu Sayın Recep Tayyip Erdoğan için siyaset yapar, bu ümmet için siyaset yapar, mazlumlar için siyaset yapar, mağdurlar için siyaset yapar, dezavantajlı gruplar için siyaset yapar, fakir-fukara için siyaset yapar, köylü için siyaset yapar, işçi için siyaset yapar, memur için siyaset yapar, bu millet için siyaset yapar. Dolayısıyla birilerinin iftiralarına bakmayın, onlar hep siyaseti itibarsızlaştırmaya çalıştılar. Onlar istedilerki siyaset itibarsızlaşırsa onlar güç kazanacağını, onlar güç devşireceğini zannettiler. Oysa biz siyasette iki şeye dayanırız halka ve Hakk’a dayanırız. Onun dışındaki hiçbir güce de itibar etmeyiz. Çünkü liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, bu teşkilatlara bunu öğretti.” şeklinde konuştu.

-“Siyaset yapmak istiyorsan buyur gel kapımız ve gönlümüz de açık, yerimiz var”
Bakan Tüfenkci şöyle devam etti:

“Hiç kimse bu teşkilatları, Malatya’nın ahengini bozmaya çalışmasın, bu fitneleri ilimize sokarak birliği, beraberliği bozmaya çalışmasın. Siyaset mi yapmak istiyor, AK Parti safları herkese açık. Buradan ilan ediyorum; kim, nasıl hangi kademede siyaset yapmak istiyorsa buyursun gelsin, yüreğimizle, gönlümüz de açık, koltuklarımız da var, yerimizde var. Yeterki kendin için değil, millet için siyaset yap. Mahallen için siyaset yap ve koşturmanı halk için yap, Hakk için yap. Eğer varsan mahalle mahalle koşturmaya, dağdaki de bayırdaki de, ovadaki de benim kardeşim diyorsan, buyur AK Parti kapıları sana sonuna kadar açık. Kimseyi ayrıştırmak istemiyorsan, kimseyi ötekileştirmek istemiyorsan, Kürt, Türk, Laz, Arap demiyorsan buyur kapımız sana açık. Mezhebi siyaset yapmıyorsan, Alevi-Sünni demiyorsan buyur gel, kapımız açık. Ama sen kendi ikbalin için birilerini karalıyorsan, birilerini kötülüyorsan,birilerinin ayağına çelme takmaya çalışıyorsan kusura bakma,ne bu teşkilatlar ne de bu millet sizlere prim vermez. Biz bu hizmete yapmaya her zaman hazırız, bu teşkilatlar hazır. Nasıl 15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında dimdik ayakta durduysa bu teşkilatlar, milletle bütünleşmişse, millet nasıl kendi göğsünü tanka, topa siper etmişse, biz bu millete müteşekkiriz, bu millete de teşekkür ediyoruz.”

-“Ekonomiyi eleştirenlere yüzde 5.5 büyüme ile cevap vereceğiz”
Konuşmasında ekonomik gelişmelere de değinen Bakan Tüfenkci; “Biz Türkiye’yi her alanda 3 kat büyüttük. Ekonomide büyüttük, Allah’a hamdolsun. 3 bin dolarlardan 10 bin dolarlara,11 bin dolarlara getirdik. İşte orta vadeli büyüme planımızı açıkladık. Orada da ifade ettiğimiz gibi 3 yıl içerisinde 13 bin doların üzerine İnşallah milli geliri çıkartacağız. Bu ekonomiyi eleştirenlere Türkiye Cumhuriyeti hükümeti olarak yüzde 5,5 üzerinde bir büyümeyle cevap vereceğiz. Bu büyümeyi kalıcı hale getirmek için de orta vadeli programımızda almış olduğumuz tedbirlerle, teşviklerle her yıl 5,5’in üzerinde bu ülkeyi inşallah büyüteceğiz.” diye konuştu.

-“Türkiye’nin sinirleriyle de, sınırlarıyla da şaka olmaz.”
AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise genel kuruldaki konuşmasında, “Bu ülkenin sınırlarının içinde, sınırlarını dibinde yapan atlarını çirit atmasına izin vermeyiz biz. Türkiye’nin sinirleriyle de, sınırlarıyla da kimsenin şaka yapmaya imkanı yoktur. Türkiye’nin sinirleriyle de, sınırlarıyla da şaka olmaz. Kimse bu ülkeyi ve bu milleti karşısına alıp çocukluk hayalini gerçekleştirmek için çocukça girişimlerde bulunmasın. Açıkça söyleyelim, Barzani’nin çocukluk hedefi varmış, Barzani’nin çocukluk hayali sadece sözde çocukluk hayali olarak kalacaktır. Boşuna zahmete girişmesinler, o hayal hayal olarak kalacaktır. Biz dibimizde terör devleti kurdurtmayacağız. Biz İsrail’in sınırımıza sınırını dayatmasına da müsaade etmeyeceğiz.” ifadelerini kaydetti.

-“ Onlarınki lider, bizimki en büyük lider. Yüzde 52 ile dünyanın lideri.”
Çalık şöyle konuştu:

“Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 52 milletimizin oyu ile milletin ilk seçtiği Cumhurbaşkanı olmuştur. Dönün Avrupa’ya, dönün Amerika liderlerine bakın,yüzde kaç oy almış? Recep Tayyip Erdoğan 10 Ağustos 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı seçildiğinde yüzde 52 oy almıştı. Trump kaç oy almış yüzde 49,May kaç oy almış yüzde 42, Merkel yüzde 32, Macron yüzde 24, Çipras Yunanistan Başbakanı yüzde 35 oy almış. Onlarınki lider, bizimki en büyük lider. Yüzde 52 ile dünyanın lideri. Onlar aldıkları oylar ile demokrat, biz yüzde 52 ile diktatör olacakmışız, o masallara milletimizin karnı tok, herkes bunu böyle bilsin.”

AKP Battalgazi İlçe başkanlığına yeniden Osman Güder seçilirken, yönetim kurulunda şu isimler yeraldı:

ASIL: Osman Güder, Metin Ünlü, Murat Görgeç, Hasan Van, Nevzat Hakverdi, Ramazan Ayhan, Hacı Ali Tankız, Basri Kahveci, Çiçek Gümüşboğa, Hadi Bayındır, Mustafa Tercan, Ramazan Han, Mehmet Şahin Sarıhan, Nurettin Dağ, Burak Türker, Ayhan Ağçapa, Celal Akbay, Yusuf Aksaç, Ali Durak, Zeynep Ökmen, Melih Can Çibik, Şeyma Saraç, Tuba Danış, Sema Bulut ve Emre Can Esen,

YEDEKLER: Mehmet Acun, Abuzer Ay, Bilal Çamurluoğlu, Mustafa Tomo, Mehmet Babacan, Mehmet Geçkil, Ebru İnanç, Ekrem Karaaslan, Nurettin Yıldırım, Vahap Kurak, Mehmet Sert, Mustafa Kaçmaz ve Erol Arıkan.

Burhan KARADUMAN, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Kale İlçe Kongresi’nden

Battalgazi İlçe kongresinden

Etiketler: / / /

Yorumlar
 1. kemal gündüz dedi ki:

  tencere tava sizinki her zaman hava…sayın cumhurbaşkanı değişimden bahsediyordu,nerede değişim? sadece seçim salonu değişmiş,tipler aynı tipler,yalan dünya,kendin pişir kendin ye….

 2. mehmet YILDIRIM dedi ki:

  sizin burada bu ilde bir bürokratınıza sözünüz geçmiyor bu bürokratınız binlerce vatandaşı mağdur etmiş ve haaalaaa aynı pişkinlikle makamında oturuyor. her halde oy zamanı da bu adam size oy verir .

 3. Ali dedi ki:

  KİM Ne DEDİ Ki sayın bakan siz partililer söylüyor sizin yöneticileriniz cevaplıyor Muhalefette sizi gülerek seyir ediyor.

 4. EROL dedi ki:

  Bu kadar gürleme niyeydi.K.Irak ın elektriğini bile biz veriyoruz.Hadi kesin cesaretiniz varsa.

 5. M.Kadıoğlu dedi ki:

  Sayın bakan kuzey ırak da ki kürt kardeşlerin Yahudi asıllı barzan aşireti mensuplarıdır eğer siz hala bunlara kardeş diye hitap edebiliyorsanız sorgulamak gerekir. Ha bir de fındık fıstık üzüm alımı devlet mahsülleri ofisi tarafından yapılırken Malatya kaysısı hala lisanslı depoculuk şarkısını dinliyor sizler tarafından.

 6. Bülent Yaşar dedi ki:

  Barzani ile türküler söylerken hiçmi aklınıza yanılmak gelmedi?:::))))

  1. Bülent Yaşar dedi ki:

   Kandırıldık, aldatıldık en sonda yanıldık. Feto, pkk en son Barzani hepsi de bu ülkenin zararına oluşumlar maalesef ama bunları başımızın üstüne çıkaranlar kimse Allah bildiği gibi yapsın

 7. Sami dedi ki:

  Battalgazi ilçe başkanı devlet memuru gibi oldu, boşuna masraf Edip kongre yapıyorsunuz. Adam rekora gidiyor. En uzun soluklu ilçe başkanı. Demek ki abiler ve ablalar öyle uygun gördü.Ben olsam bu göreve ne aday olurum ne de kabul ederim. Bir nefer olarak partime hizmete devam ederim.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."