Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne Atama

Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne Atama
 • 09.05.2018

Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevini bir süredir vekaleten yürüten Levent İskenderoğlu’nun yerine yine vekaleten Çetin Şişman atandı. Atamanın Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş imzası ile gerçekleşti.

Yaklaşık 2 yıldır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevini Levent İskenderoğlu’nun vekaleten yürüttüğü Malatya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü görevine, vekaleten Malatya Yeşilyurt Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olan Çetin Şişman’ın atandığı belirtildi.

Görevlendirme yazısının Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne ulaştığı belirtilirken, Çetin Şişman’ın birkaç gün içerisinde görevine başlayacağı bildirildi.

Şişman Kimdir?

1977 yılında Malatya’da doğan Çetin Şişman ilk, orta ve lise öğrenimini Malatya’da tamamladı. 2001 yılında İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 17 yıl MEB’e bağlı çeşitli okullarda edebiyat öğretmeni olarak görev yaptı. 2010 Yılından itibaren görevlendirme ile Malatya Valiliği Malatya Kitaplığı Projesi, 1. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı, 1. Malatya Uluslararası Film Festivali ve Malatya Okuyor Kampanyası’nda çeşitli kültürel ve sanatsal görevler icra etti. Bu görevlerdeki çalışmalarından dolayı “Üstün Başarı Belgesi” ile ödüllendirildi. Şifreli Edebiyat ve Bulmacalı Edebiyat adlı kitapları bulunan Şişman, ayrıca 40’a yakın yayımlanmış eserde editörlük yaptı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

AKÇADAĞLI MUHTARDAN TEPKİ..

Bu arada, Akçadağ Muhtarlar Dernek Başkanı Eyüp Gönültaş Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü Levent İskenderoğlu’nun görevden alınmasına tepki gösterdi.

Akçadağ Muhtarlar Dernek Başkanı Eyüp Gönültaş, Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü Levent İskenderoğlu’nun görevden alınarak yerine vekaleten yapılan atamayı değerlendirdiği açıklamasında duruma tepki göstererek, “Bu görevden alma Malatya’ya bir ihanettir” dedi. İskenderoğlu’nun hangi gerekçe ile görevden alındığını öğrenmek istediklerini belirten Gönültaş, “Üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz ki, göreve geldiği günden beri gece gündüz demeden Malatya için daha fazla nasıl yararlı olabilirim anlayışı ile görevini sürdüren başarılı bir bürokrat olan hemşehrimiz Levent İskenderoğlu görev alınmış. Olayın şaşkınlığını yaşıyoruz. Yetkililerden konu hakkında bir açıklama bekliyoruz. Çünkü başarılı bir bürokratın görevden alınmasının bir gerekçesi olmalı. İnşallah bu gerekçe müdür beyin Akçadağlı olması değildir” şeklinde konuştu.

Konuyu yakından takip ettiklerinin altını çizen Gönültaş, “Malatya’daki tek üst düzey bir bürokratımızın bugün birilerinin hoşuna gitmedi diye her hangi bir gerekçe olmadan görevden alınmasına tabi ki seyirci kalmayacağız ve Akçadağlı muhtarlar olarak konunun takipçisi olacağımızı herkesin bilmesini isteriz” diye konuştu.

İha -Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. kayisici44 dedi ki:

  malatyalı kokartlı profesyonel turist rehberi olarak….ali olmuş mehmet olmuş şahıslar gelir geçer bu yıl güneydoğuda turizm patlaması yaşandı nisan 15 mayıs 13 arasında adıyaman dahil otellerde koltuklarda dahi yer yoktu malatyamız ne kadar turist ağırladı türkiyede turizmden en az pay alan şehir biziz bunun muhasebesini yapalım

 2. ahmet erdoğan dedi ki:

  yeni atanan çetin beyin bir çok başarılı çalışmaları var Malatya Valiliği Malatya Kitaplığı Projesi, 1. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı, 1. Malatya Uluslararası Film Festivali ve Malatya Okuyor Kampanyası’nda çeşitli kültürel ve sanatsal görevler icra etti. Bu görevlerdeki çalışmalarından dolayı “Üstün Başarı Belgesi” ile ödüllendirildi. Şifreli Edebiyat ve Bulmacalı Edebiyat adlı kitapları bulunan Şişman, ayrıca 40’a yakın yayımlanmış eserde editörlük yaptı. yolun açık olsun çetin bey

 3. Cihan dedi ki:

  Adından da anlaşılacağı gibi Kültür ve Turizm müdürlüğü. Bunun edebiyatçılıkla , fuarcılıkla vs alakası olmayan mesleklerle bağdaştırılması nekadar komik. İlimizde o kadar turizmci var. Kimin fikri alınmış, Malatya’ya gerek yurtdışından gerek yurtiçinden turist getirmek için, nemrut dağı ve diğer turistik yerleri tanıtmak malatyanın turistik potansiyelini arttırmak için canla çalışan hatta Almanya dan başka ülkelerden direk malatya ya uçak koyan ulvi beyle herzaman biraya gelen turizmi konuşan fikir üreten turizmciler var.. işi yapan aslanları kaale almasınlar edebiyatçıymış, öğretmenmiş, turizmcilikle alakası olmayanları başımıza koysunlar. iş ehline verilmediği sürece Malatya biyere gelmezzzzz. Yandaşçılık olduğu sürece hizmet beklemeyin.Boşuna tartışmayın.Kaderinize razı olun.

 4. Yaşar dedi ki:

  Malatya İl kültür müdürlüğüne yapılan atama tam seçim arifesinde çok yanlış, öyle kültür Müdürlüğü kolay bir görev değildir.Yetişmiş personeli alıp yerine başkasını atarsan hele içerde de koordine yi sağlayamaz isen birileri gelir gider Malatya ya yazık etmeyin saygılarımla

 5. Malatyam dedi ki:

  Ben İstanbuldan haberi okudum. Yorumlarıda sonuna kadar okudum. Bu hizipcilik ne kardeşim giden Malatyalı Gelen Malatyalı bunlar devlette olağan işler. Ama size geleydi bi Elazığlı bu kadar tepki vermezdiniz. Malatyaya hayırlı olsun gidene eline sağlık gelene hayırlı olsun derim. İnşallah Malatyaya güzel kültür ve turizm alanında projeler üretilir ve gerekli bütçe alınır ve hayata geçer. Akçadağ Darende Yeşilyurt Kale Doğanşehir Pütürge hepsi bizim .Ayrımcılık yapan galleştir. İstanbuldan Malatyama selam hayırlı olsun Başarılar dilerim.Elinize sağlık Levent bey Sizleride tebrik ederim Çetin bey. DURMAK YOK DEVAM.

 6. Tolga dedi ki:

  Önce iskenderoğlunun ve şişmanın anketini yaptırın sonra yorum yazın.

 7. Mahmut dedi ki:

  Malatya nin yeni gündemi. Boşuna evliya Çelebi dememiş hasetul Malatya

 8. Adil dedi ki:

  Biz Akçadağlıları sadece iyi taş atanlar olarak bilirdik. Şimdi kendi adamları Levent koltuktan alındı diye Çetine ÇAMUR ATMAYA başladılar. Yazık çok yazık.

 9. Malatyalı dedi ki:

  Yemin ederim levent iskenderoğlunu öyle dışardan tanımakla burdan konusmayın gercekten tanıyın bı bakalım buradakı kımse asla ve asla onu bılmıyor o yuzden burdan atıp tutmayın sadece şunu söyluyorum malatyamız ve kongre kultur merkezı refaha kavusmustur

  1. Mehmet dedi ki:

   Niye çokmu çalıştırıyordu.nası biri yani yoksa tembel tembel oturup oksijenmi tüketiyordu. O yeminini açıklarmısın yoksa hakaret falanmı ediyordu size

 10. Fatih Koç dedi ki:

  Levent Beye yapılabilecek en büyük haksızlık Akçadağlı oluşuna yapılacak vurgulardır. Varsa ehliyetinden, liyakatından, hizmetlerinden dem vurun. Tek suçları Malatya Kitaplığı gibi önemli bir külliyatı Malatyaya kazandırmak olan Çetin Şişman’ı, Hasan Demirbağ’ın görevlendirmelerini iptal edip okullarına göndermek adalet miydi, hak mıydı? Pirince giderken evdeki bulgurdan olmak, rüzgâr ekip fırtına biçmek, Men dakka dukka…Eden bulur.
  Buna rağmen Levent Bey harcanmamalı. Bilgisinden, tecrübelerinden istifade edilmeli. Levent Bey de benim için önemli olan makam değil Malatya Aşkım diyip kendi kadrosu olan Müdür Yardımcılığında hizmete devam ettirmeli. Devlette küslük olmaz.

 11. bilgehan dedi ki:

  yazıklar olsun yazıklar olsun yazıklar olsun

 12. tufan kaya dedi ki:

  arkadaşlar zaten levent bey resim ögretmendı bırden saran döneınde kulture gecti,.mudur yrd oldu.vekaleten il müdürlüğüne bakıyordu.bu normal bır görevlendırme.şimdide gorevlnedırme oldu.yanı normal bir iş kalktıpta bu işi sıyasete dokmeyın.pekı dervış beyın sucu neydı aldılar.bu bır bayrak yarşıdır. yanı.devlet kımseye bakı degıldır.bu normal gorevlendırme.atama degıl,,,,gelende sonucta malatyalı cok başarılı bır ınsan..lutfen bu işi sıyasete karıştırmayın tam secım donemı.rant elde etmeyın.

 13. hasan dedi ki:

  neyseki belleğini koruyan kültür müdürlüğü olmadan görevden alındı. birde dikkatimi şu çekti ki bu öğretmenler neden bu kadar müdür olmaya bayılıyorlar gelsin çetin beyide göreceğiz ne kadar dayanabilecek..

 14. ABDURAHMAN ALTINTAŞ dedi ki:

  Aarkadaşlar boşuna kendinizi yormayın kimse kimseyi görevden almamış levent bey kültür müdürlüğünde müdür yardımcısı il müdürlüğü kadrosu boş şimdi bu müdürlüğe vekaleten atama yapılmış şu kesinlikle unutulmmasin bir göreve el öperk gelirsen tekmelenerek gidersin Çetin beyin de başına aynen Levent bey in başına gelen ler gelmez inşallah

 15. bekir sözen.ÇEKÜL VAKFI dedi ki:

  Yazıklar olsun,Levent Beyi görevden aldıranlar keşke onun döneminde Malatya ya Bakanlıktan aktarılan ödeneklerin ve alınan hibelerin daha önceki dönemlerde alınan paranın kaç kat arttığına baksalardı,Projelendirilen ve yatırım proğramlarına alınan müze , kütüphane vb nin yatırım tutarlarına baksalardı,Malatyanın çıtasını yükseltecek Levent Vadisi Jeopark ilan vb.çalışmalarına baksalardı.Gece gündüz çalışan bu insanın Bakanlık mevzuat ve genelgelerıne ne kadar hakim olduğuna baksalardı…Malatya için daha onlarca güzel hizmeti gerçekleştirmeye çalışan başarılı insana bunu yapmazlardı.Malatya ya yazık oluyor.iNSANLARIN ŞEVKİNİ KIRMAKLA BU MEMLEKET İLERLEMEZ. Yapılan yanlışın faturasını Malatya ödüyor.Bu tasarrufta bulunanların umurunda değıl ama bizim umurumuzda Malatyamız.

  1. Muharrem Temelli dedi ki:

   Muhterem ağabeyim, öncelikle yorumunuza Çekül Vakfini alet etmenizi esefle kınıyorum. Levent Beyin bilgi, birikim ve tecrübelerinden insallah daha farklı noktalarda istifade edilebilir.

 16. Ahmet dedi ki:

  Sarandan sonra Vali Mustafa Şahin geldi,Sonra Süleyman Kamçı,Ardından Mustafa Vali son olarak Vali Ali Kaban geldi Allah için söyleyin Sarandan sonraki Valilerin bu memlekete için bir çakılı çivisi var mı? Adamcağız geldi Malatya’da adı şanı duyulmamış nekadar kültürel miras varsa hepsine el attı.Memleketimizi bize tanıttı.Levent vadisini,Aslantepe’yi,sevserek hanı,Yeşilyurt’un Gündüzbeyin arka mahallelerindeki konakları kim biliyordu.Bey dağına bir bakın kerneğin arka kısmına düşen çam ağaçları şimdi ormana dönüştü bu kadar memlekete hizmet etmiş bir insana yok milyonluk çamur ev yaptı diye küçümsemek bir Malatyalıya yakışmaz sevgili kardeşlerim.

 17. Kürşat dedi ki:

  Bu ana kadarki tüm yorumları okudum. Levent Beyi yere göğe sığdıramamışsınız. Levent bey Malatya Kültür Turizmine ne kazandırdı. Yol bitti. Lütfen okuluna, Resim Öğretmenliğine geri dönsün. Vizyonu olmayan birisiydi.

  1. abdulkadir dedi ki:

   Levent beyi ya tanımıyorsunuz ya da düşmanısınız.

 18. yorumcu dedi ki:

  Maşallah, Rabbim verdikçe veriyor… AKP MV Sayın Mustafa Şahin, geçtiğimiz günlerde ER TV’de, Şevket Keskin’in deyimi ile Şelale’nin Malatya’da bürokrasi, siyaset, eğitim yöneticiliklerini, okul müdürlüklerini, daire müdürlüklerini, belediyeleri dizayn etmediğine ve arka planda yönetmediğine inandırmak için 2 saat dil döktü. Ama, bu atama Mustafa Şahin’in maskelemek istediği gerçeklerin maskesini düşürdü. Levent İskenderoğlu birilerinin ayağını kaydırarak oraya geldi, geldiği yöntemle de gitti. İskenderoğlu’nun yerine atanan arkadaş için operasyon Kitap Fuarı açılışına gelen CB Sözcüsü İbrahim Kalın nezdinde yapılan kulisle gerçekleşti. Malatya’ya mübarek olsun. Ulvi Saran’ın iki talebesi kaydırma operasyonları ile makam paylaşıyor. Malatya geleneksel evleri diye çamurdan evlere milyonlarca lira harcayan Ulvi Saran’dan kurtuldu, ama kulisçi, ayak kaydırmacı talebelerinden kurtulamadı. Bir de trol ekibi işbaşı yapmış galiba… Bir anda, ‘Malatya’nın evladı’ edebiyatına boğmuşlar yorum bölümünü…

 19. Doğanyollu dedi ki:

  Üzücü bir durum.Kendisi çalışkan bir insan.İşini takip eden ve kanaatimce tamda faydalı olmaya başlayacağı bir dönemde alınmamalıydı.Her kurum amiri gerek proje üretme gerek çevre faktörlerine alışma dönemi yaşar.Kendi personeline iş yapma veya yaptırma yetkinliğini oturtma zaman alır.Geleni gideni tanışma merasımı derken aylar geçer.Amir pozisyonuna alıştıktan sonra verimli olur.Yoksa Akçadağlı da bizim banazılı da bizim.Malatya ya faydalı olan insanlar keyfiyetten alınmasın tek temennim budur.Çetin beye de hayırlı olsun.İnşallah oda projelerini hayata geçirmek için fırsat bulur ve tamamlar.

 20. Yavuz Çağlar dedi ki:

  Çetin Hoca’yı üniversiten bilirim. Arı gibi çalışkan, tertemiz bir memleket çocuğudur. Hayırlı olsun.

 21. Hacer dedi ki:

  İlahi adalet başka birşey yazmaya gerek yok!!!!!! Yeni atanan müdürün görevini layıkıyla yapmasını dilerim.

 22. Ahmet dedi ki:

  Malatya siyaseti yıldız oyuncuyu kaldıramaz.Levent beyin üstün yeteneği ve gayretini anlatmaya gerek yok.Şu kısacık Müdürlüğü döneminde Malatya ya kazandırdığı projeleri medyadan hepimiz takip ettik.Şimdi yeni gelen müdürün de Çalışkan ve gayretli olduğunu varsayarsak onunda Müdürlüğü fazla sürmez.Şimdi ben buradan siyasetçilerimize sesleniyorum.Malatyadaki diğer müdürlükler süper işliyorda kala kala değişiklik yapmak Turizm Kültür Müdürlüğüne mi kaldı.Allah size akıl fikir versin!

 23. Bade dedi ki:

  Sayın alperen gül levent iskenderoglunu da ulvi bey kültür turizme müdür yardımcısı olarak atamisti. Ayrıca geçmiş internet haber ve gazetelere bakarsanız başarı belgesini sadece ulvi valinin vermediğini görürsünüz ? !cahil kalmışsın aydinlatayim

 24. Murat dedi ki:

  Çetin Bey işin ehli bir arkadaş, yerinde bir atama, kendisinden güzel hizmetler bekliyoruz. Levent Bey’e de hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz. Kimse unutmasın “mahkeme kadıya mülk değildir”

 25. Yavuz dedi ki:

  Çetin beyde bu memleketin evladı Boş bulunan bir müdürlüğe görevlendirme yapılmış Çetin bey bu şehirde Kitap Fuarı Tanıtım günleri Filim festivali Malatya Kitaplığı projelerinde görev almış başarılı bir eğitimci insan onada şans verilsin bu görevlendirmeyi lütfen başka yönlere cekmeyelim

 26. Abdul kadir dedi ki:

  En güzel yorumu Betül Yıldırım kardeşimiz yapmış halbuki görevde alınan yok Levent iskenderoğlu o kurumda müdür yardımcısı Müdür tain olunca vekaleten müdür atanan kadar bakıyor şimdide boş bulunan il müdürlüğüne vekaleten bir başka birini atamışlar bundan doğal ne var ki Levent İskenderoğu görevinde başka yere tain edilmemiş bugüne kadar ki calışmalarında kendisine teşekür ederiz öyle işnsanları sokağa döküp de Akçadağlık yapmasın kendisinin zararına olur Çetin bey de genc bir arkadaş başarılı olacağına inanıyorum onunda yeni görevinde başarılı olmasını temeni ediyorum

 27. Sevda dedi ki:

  Çetin Bey bu işin layıkıdır. Yetenekli ve başarılı bir kişi. Allah yolunu açık etsin.

 28. Murat dedi ki:

  Önce hayırlı olsun demek gerekir. Eğer makamın ehli aranıyor ise Çetin Bey’in içinde olduğu 40 ciltlik Malatya Kitaplığı, Malatya Kitap Fuarı, Malatya Film Festivali ve Malatya Okuyor gibi Malatya’nın kültürel faaliyetlerinde yaptıklarına bakmak yeterlidir.

 29. Memduh Koç dedi ki:

  10 gun kadar önce Levent Bey Malatyamızın renkli simalarından yardımcısı Ali Cengiz abimizle faytona binip, başlarına fes takıp Malatyanın göbeğinde ahaliyi selamlamışlardı. Siyaset bunu asla affedmezdi. Bunu bir kenara yazarlar, altını da üstünü de çizerler demiştim. Ve aynen öyle olmuş.

 30. çok şükür iskenderoğlu yine malatyada bırakmışlar bak sürürler ha ağzınızı açmayın sizi ekmeğe muhtaç ederler ilim ilim imletirler , Başı yanlıştı AKCADAĞ lıyı nasıl hemde MALATYA ya özür.

 31. Betül Yıldırım dedi ki:

  Eyüp Gönültaş ağabeyim, lütfen mikro milliyetçiliği bırakın. Levent Bey ne kadar bu memleketin, bu milletin evladıysa Çetin Bey de o kadar bu memleketin, bu milletin evladıdır. Dün Levent Bey Devriş Beyin yerine geldi, bugün Çetin Bey de Levent Beyin yerine geldi ve yarın da birileri acetin Beyin yerine gelecektir. Makamlar kimseye mülk değildir. O halde Dervis Bey de İzollu’luydu. Onlar da isyan edelerdi. Neden Izollulu alınıp bir Akçadağlı getirildi…Böyle bir şey olabiir mi? Çetin Beye muvaffakiyetler diliyorum. Levent Beye de hizmetlerinden dolayı tesekkür ediyoruz. Levent Bey geçenlerde bu daha bir başlangıç, henüz yeni bismillah diyoruz demişti. Allah başlangıcını kendisi ve ailesi hakkında hayırlı eylesin.

 32. Caner dedi ki:

  İşi Ehline vermek dedikleri budur.Hocamiz zaten Malatya’da ki son dönemin edebiyat kültür alanında yaptıklarıyla başarı ödülü ile ödüllendirilmiştir.
  Çetin şişman beye başarılar.

  1. Alperen Gül dedi ki:

   Başarı belgesini kesin Ulvi Saran vermiştir. Ulvi Saran denince aklıma feribot hikayesi geliyor.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."