Final

OpelMalatyalife Residence

Malatya Haber -

“Sen Sökerken İyi de Ben Sökerken Niye Kötü Oluyor?!”

“Sen Sökerken İyi de Ben Sökerken Niye Kötü Oluyor?!”
 • 02.06.2018

“MALATYA DEMEK İNÖNÜ, ÖZAL, KAYISI DEMEKTİR”.. CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüklendiği konuşmasında, “Ben 3 Kasım 2002’de Erdoğan 2003 Mart’ında milletvekili oldu. Yani ben ondan 5 ay kıdemliyim. Askerde olsak ben çavuş o onbaşı olurdu. Hemen hemen aynı dönemde milletvekilliği yapmamıza rağmen ee ben gariban kaldım da sen nasıl zengin oldun, ben de onu anlamadım” dedi.

 Malatya mitinginde vatandaşlara hitap eden İnce, “Bugün çok farklı bir kentte olduğumu biliyorum. Bugün Türkiye’de sadece bir vilayetten iki cumhurbaşkanı çıktığını biliyorum. Malatya demek İsmet İnönü demektir. Malatya demek Turgut Özal demektir. Malatya demek kayısı demektir ama kayısı sadece bir meyve değildir. Kayısı gelinlik kızın çeyizidir, kayısı öğrencinin harçlığıdır. Kayısı anaların geçim kaynağıdır, mutfaktaki yemektir. Şunu unutmayınız ki alan bazlı desteklemeyi kayısıda mutlaka  yapacağız” ifadelerini kullandı.

“SENİN APOLETLERİNİ SÖKECEĞİM”

2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel’i sert bir dille eleştiren İnce, şunları söyledi:

“Sayın Erdoğan benim hemşerim burada bir iftar veriyor. İftarda arkada partisinin reklamları, kürsüye çıkıyor ve bana ‘çırak’ diyor, beni eleştirmeye başlıyor. beni eleştirirken, eleştirebilir. Tabi ki eleştirecek. Hiç itirazım yok. Ben onu, o da beni eleştirecek. Ama o sıkışınca hemen mahkemeye gidiyor ben gitmeyeceğim.Bana laf söylerken orada bir general alkışlıyor. TOBB Başkanı, TESK başkanı alkışlıyor. TSK milletin silahlı kuvvetleridir. Erdoğan’ın emir eri değildir. Silahlı kuvvelerin disiplin kanununun 20.maddesi silahlı kuvvetleri mensupları siyasi faaliyetlere katılamazlar. Şimdi soruyorum; sayın general sen orada alkış yapıyorsun. 24 Haziran’da Allah’ın izni, milletimizin desteğiyle cumhurbaşkanı olduğumda senin apoletlerini sökeceğim. Bana cevap vermiş, ‘Millet demiş o apoletleri sökme iznini vermez’ demiş. Hemen cevabım hazır. Sayın Erdoğan 149 artı 1 sonradan oldu 150. 150 generali terfi ettirdin önce FETÖ’cü generali önce terfi ettirdin, sonra 150 generalin rütbesini söktün. Sen sökerken iyi de ben bir tanesinin apoletini sökünce niye kötü oluyor? Eğer o general beni eleştirirken alkış yapıyorsa milletin generali değil Erdoğan’ın generali ise ona bir tavsiyem var. Erdoğan 24 Haziran’dan sonra emekli olacak kendisi de gidip onun emir eri olabilir. TOBB ve TESK Başkanına sesleniyorum; korkmayın bu kadar beliniz plastikten olmasın dik durun biraz. Ne çok parayı seviyorsunuz. Şu 3 günlük dünyada değer mi para için? Azar işitiyorsunuz, yazıklar olsun. Birde bir şey demiş; ben demişim ki hızlı tren projelerini durduracağım. hiçbir yerde böyle bir laf etmedim. Demek ki Erdoğan’ın yanında yalancılardan bol miktarda var.”

“GENERALİN İFTARA GİTMESİNDEN DEĞİL, BENİ ELEŞTİRİRKEN ALKIŞLAMASINDAN RAHATSIZ OLDUM”

Ekran’dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını dinleten İnce, görüntüden sonra konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Alkışa bakın alkışa. Evet, cumhurbaşkanı olduğumda ilk emekli edeceğim general belli oldu. İlginç bir şey daha var; bir laf nasıl çarpıtılır, nasıl kutsal İslam dini nasıl kullanılır, yalan söylenir bir örneği daha var. Bana, ‘Generalin iftara gitmesinden neden rahatsız oldun?’ diyor. Ben hiç generalin iftara gitmesinden rahatsız olduğumu  söyledim mi, hayır. Lafa bakın lafa. Ey Erdoğan, bu mübarek ramazan gününde utanmıyor musun yalan söylemeye? Ona şunu söyleyeceğim; dürüst ol biraz dürüst. Biraz dürüst ol. Ben general iftara gitti diye değil, AK Parti logosu altında beni eleştirirken onun alkışlamasından rahatsız oluyorum. AK Partili kardeşlerim sizin vicdanınıza sesleniyorum;

24’ünde cumhurbaşkanı olduğumda, böyle seneye bir iftar yemeğinde Erdoğan’ı cumhurbaşkanı olarak eleştirdiğimde orada bir general alkışlarsa siz rahatsız olmaz mısınız, olurlar. Balkanları ne zaman kaybettik biliyor musunuz? Ordu ne zaman siyasetin göbeğine girdi o zaman hep kaybettik. Hiç merak etmeyin sen görevde yükselttiğin 150 generalin apoletini söktüysen, beni eleştirirken alkışlayan generalin apoletini öyle sökeceğim.”

 “BUNLARIN HEPSİ FETÖ’CÜ”

Başbakan Binali Yıldırım’ın “Sen eksik yanlış, evrak peşinde koşacağına FETÖ’yü getirecek misin, getirmeyecek misin bunu söyle” açıklamasına, karşılık, “Birde Binali Yıldırım var. Hepimizin neşesi. Şimdi sayın Erdoğan’ı başarılar dilemek için ziyarete gittim. Bana, ‘Kemal bey seni harcadı’ dedi. ‘Sen genel başkan olacaktın, genel başkan da milletvekili de olamayacaksın’ dedi. Beni değil, seni harcadı dedim. Çünkü ben cumhurbaşkanı olacağım. Binali Yıldırım aynen şöyle diyor; Muharrem İnce sen diyor FETÖ’yü getirecek misin? Ne demek bu sen kazanacaksın, getirip getirmeyeceğini bilmiyorum diyor. Kazanacağımı biliyor. Ona cevabım Malatya’dan olsun; sayın Binali Yıldırım, ben sizin gibi FETÖ’nün ayağına gitmem, isterim o ayağıma gelir. Bazen FETÖ’cü metöcü diyorlar ya. Bunların hepsi FETÖ’cü. Bunların hepsini bir tarafa dolduracağım” söyleminde bulundu.

“AMERİKAN TÜTÜNÜNDE VİTAMİN Mİ VAR?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Adıyaman’daki tütünle ilgili konuşmasını da eleştiren İnce, “Erdoğan Adıyaman’da demiş ki tütün zararlı. Tabi ki tütün zararlı bunu biliyoruz. Türk tütününü yasaklıyorsun, kendi tütününe kaçak muamelesi yapıyorsun, sonra Amerikan tütünü içiriyorsun. Sayın Erdoğan, sevgili hemşerim Türk tütünün de zehir varda, Amerikan tütünün de vitamin mi var? Tütün zararlıymış, günaydın. Amerikan tütünü niye faydalı? yerliyim, milliyim diyor ya bunların yerlilikle, millilikle alakası yok. Türk çiftçisini Amerikan  sigara tekellerine ezdirdiler” dedi.

“DİPLOMASIZ YAPIYOR DA BEN NİYE YAPMAYAYIM?”

İnce konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Malatyalıları ilgilendiren bir şey anlatacağım. Medya gösterir göstermez o hükümetin medyası birde milletin medyası var. bu cep telefonlarıyla canlı yayın yapalım. İşte dünyanın en  güçlü medyası, milletin medyası bu. Bir köprü polemiği yaşıyoruz. Ben dedim ki birinci köprüyü Demirel, ikinci köprüyü hemşeriniz Özal üçüncü köprüyü Erdoğan yaptı. Allah razı olsun, sağ olun. Dördüncü köprüyü de İnce yapar dedim. Çıktı dedi ki sen yapamazsın. Niye yapamam, sen yaptın ya. Diplomasız bir adam bile yapıyor da beni niye yapamayayım? Diplomayı ben  değil anayasa soruyor. Diploması olan var olmayan  var ayıp değil. olmadığı halde varmış gibi söylemek, yalan söylemek ayıp. Önümüz bayram, bayramda Demirel’in yaptığı köprüden bedava, Özal’ın yaptığı köprüden bedava, Erdoğan’ın yaptığı köprüden parayla geçeceğiz neden? İkinci sorum Demirel’in Özal’ın yaptığı köprüden 11 liraya geçiyoruz da senin köprüden neden 114 liraya geçiyoruz?

Soru üç  Demirel ve Özal’ın yaptığı köprünün gelirleri hazineye gidiyor da, senin yaptığın köprüden gelen paralar neden uluslararası şirketlere gidiyor? Yerli, milli geç bu işleri. Bir zamanlarda Ayran milli içecektir dedi. İnek Uruguay, saman Bulgaristan’dan ayran nasıl milli oluyor?”

“OHAL KALDIRILACAK”

İnce, bir vatandaşın “Olağanüstü Hal kalkacak mı?” sorusuna, “Yemin ettiğim, göreve başladığım gibi OHAL kaldırılacak. Hemen kaldırılacak. Mağduriyetleri gidereceğiz hiç kimsenin kuşkusu olmasın” diye cevap verdi.

“ASKERDE OLSAK BEN ÇAVUŞ O ONBAŞI OLURDU”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi hakkında ‘gariban’ dediğini anımsatan İnce, “Meydanlarda bana gariban cumhurbaşkanı adayı diyor. Ben 3 Kasım 2002’de Erdoğan 2003 Mart’ında oldu. Yani ben ondan 5 ay kıdemliyim. Askerde olsak ben çavuş o onbaşı olurdu. Hemen hemen aynı dönemde milletvekilliği yapmamıza rağmen e ben gariban kaldım da sen nasıl zengin oldun, bende onu anlamadım. Geçen gün dedim ki, halk dedim siyasetçiye güvenmiyor, siyasetçinin yolsuzluk yaptığını, milletvekillerinin hırsızlık yaptığını düşünüyor dedim. Bu benim değil, milletin görüşü. Şimdi çıkmış diyor ki milletvekillerine hırsız dedi,

sende hırsızsın dedi.Ben demedim, millet siyaset kurumuna güvenmiyor dedim. Anlaşılan anlamakta da bir zorluğu var. Türkiye’de insanlarımız siyaset kurumuna neden güvenmiyor çünkü siyasetçi hesap vermiyor. Yargı adil, bağımsız, tarafsız değil. Yargı talimat altında, çay toplayan bir yargımız var. Hayalim şu; Allah’ın izni, milletin isteğiyle cumhurbaşkanı seçildiğimde Yargıtay salonuna gittiğimde o yargıçların ayağa kalkmamasını istiyorum. Yargıç, yüksek yargıç cumhurbaşkanı dahi olsa ayağa kalkmaz, kalkmamalı. Öyle yargıçlar bulacağız yani beni ve benden sonrakilerini de yargılayacak yargıçlar bulmalıyız. O zaman bu memleket gerçek bir vatan olur. Adalet yoksa, vatanda yoktur” ifadeleriyle cevap verdi.

“ERDOĞAN 20 DOLARA VE 980 DOLARA TALİBİM”

Konuşmasında eline bir partilinin telefonunu alan İnce, “Bu telefon bin dolar. Bunun 980 doları markası, tasarımı, teknolojisi, 20 doları da işçiliği. Çin’de yaptırıyorlar. Asıl parayı marka kazanıyor. Erdoğan 20 dolara talip ben 980 dolara talibim. Aramızdaki fark o. Çünkü o matematik fizik bilmiyor, geleceği tanımıyor. Hep birlikte Türkiye’m kazanacak. Hepimiz kazanacağız. Sen ben yok biz var biz” diye konuştu.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. mustafa BULUT dedi ki:

  MALATYA HALKINDA BÜYÜK BİR UYANIŞ VAR. YALAN SİYASETİN KURBANI OLAN MEMLEKETİM KENDİNE GELMEYE BAŞLADI. NEDENSE MASALLARI ÇOK SEVİYOR BENİM HEMŞERİLERİM. DIŞARIDAN ALINAN BORÇ PARALARLA BETONA YATIRIM YAPILDI. ŞİMDİ BORÇ ÖDENECEK ANCAK BETON GELİR GETİRMİYOR. ÜRETİM İÇİN YATIRIM YAPILMADI ÜLKEMDE. HAZIR PARA TÜKETİLDİ. 24 HAZİRANDA KİM GELİRSE İKTİDARA FARK ETMEZ BÜYÜK EKONOMİK KRİZLER BİZİ BEKLİYOR. ANCAK, İTİBAR ÇOK ÖNEMLİ. 16 YIL ÜLKEMİZİ YÖNETEN SİYASETÇİLERİ DEĞİŞTİRMEMİZ LAZIM. DEĞİŞİM HER ZAMAN İYİDİR. YALAN RÜZGARLARI İLE ÜLKE YÖNETİLEMEZ. GÖRDÜM Kİ MALATYA’M YALANA DOYMUŞ. HAYIRLISI OLUR İNŞALLAH.

 2. şevket bübek dedi ki:

  arkadaşlar komutanımız bir oda başkanımızın iftar davetine katılmış parti daveti değil lütfen başka taraflara çekmeyin.

 3. cumali elmas dedi ki:

  AKP
  CHP
  MHP KİM GELİRSE GELSİN
  SİZE NE FAYDASI OLACAK BİR OYUNU VAR
  GİT VER
  12 EYLÜL GİBİ KARDEŞİ KARDEŞE DÜŞÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR.
  BURDA YAZDIKLARINIZ BİR GÜN SİZE SİLAH OLARAK GERİ DÖNECEKTİR….

 4. Garip Piyanocu dedi ki:

  Ülke geneline bakarsak CHP zihniyetinin hiçbir zaman değişmediğini görüyoruz geçmişte kayseri de uçak fabrikasını kapatan Sizler değilmiydiniz bu ülkede ne zaman demiryolu yaptınız yok fabrika yok otoyol yok olan yerlerde kapatan veya kapanması için çaba sarf eden sizlersiniz Atatürkçüyüm diyip ortada gezinip duruyorsunuz daha düne kadar baş örtüsüne karşı gelen sizler değilmiydiniz şimdi ise anadoluda kalkıp oy istersiniz ünüversitelere başı kapalı giden öğrenciye gerici diyen sizlersiniz sonra bunlar doktor avukat savcı birçok yerde görev aldı diye bunları dışlayan sizler değilmi siniz insanların görüşlerine yaşam biçimine saygınız olsun artık hangi çağda yaşıyoruz artık uluslar uzaya giderken sizler burdan iki tane apolet kavgası yapıyorsunuz benim vergimle bu ulkenin geleceğine dair ne yapıyorsunuz burda anlattığın boş şeyler sayın Muharrem ince bey 100sayfalık iddianamenin 1sayfasını halka anlatıyorsun 99cebte bizler halk olarak kuzu değiliz

  1. Çırmıktılı dedi ki:

   Uçak fabrikasını kapatan dp iyi araştır

  2. okyay dedi ki:

   kuran ı kerim in ilk ayeti okudur kardeşim lütfen okuyun lütfen kardeşim uçak fabrikalarını DP KAPATTI GERİ KALANI DA TAYYİP KAPATTI BETON YOL YAPTI MALATYADA ADAM AKILLI FABRİKA BIRAKMADI…

 5. Fatih dedi ki:

  Sayın hocam sende fox tv de portakala takılmış olmayasın…

 6. Korkmaz dedi ki:

  Incenin mitinginde daha fazla insan oldugunu soyleyen arkadas dogru soylemis…bunun nedeni basit…ramazan ayindayiz da ondandir…

  1. Kamil dedi ki:

   Haklısın kardeş taşıma ile Pütürge lerden Doğanşehir den tüm ilçelerden adam taşı tüm kurumları mitinge yönlendir çalışanları zorla orda tut anca o kalabalığı topla ramazan dan de TV de baktığımda birçok tesettürlü Malatyalı da oradaydı buradan insanları ayrıştırma az tarafsız gözlemle bak

  2. Sami dedi ki:

   Niyet okuyucusumusun, Allah’tan korkmaz! oructum yirmi dakika kala çıktım alandan.nacizane bir öneride bulunayım “bütün önermeler yanlıştır hatta bu cümlem bile”.

 7. Toprak dedi ki:

  Adam başkomutan olmuş askeri alkışlamış siz neyin peşindesiniz ben mi bişeyi atlıyorum yoksa akıl tutulmasımı var.

  1. oreg dedi ki:

   Yarında CHP li biri başkomutan olursa, seçim gezilerinde generaller bu kez de yeni başkomutanı mı alkışlayacak. Siyasete meraklı generaller istifa edip siyasete girmelidir.

 8. İlkeli dedi ki:

  ak partinin bu mitinginde eskiye oranla coşku yoktu yani kendi seçmeninde bile bir bezginlik oluşmuş. Zoraki insanlar oraya gelmiş izlenimi vardı. Muharrem incenin mitingi daha coşkulu idi insanlarda bir değişim isteği var.

 9. Asi dedi ki:

  Amerikan yetmeleri bunlar usak zihniyeti hiçbir zaman özgür olamayacaklar

  1. Baybars dedi ki:

   Neresi usak kardeşim
   Chp dönemin fetocularina birsey vermedi diye mi uşak
   Bu ulkede 400 fabRika açtı diye mu uşak
   Tekelleri açti diye mi uşak
   İthalatı bitirdi ihracatı arttirdi diye mi uşak
   Bikmadiniz mi Güdülmekten sürekli kandirilanları desteklemekten yuh ya

 10. turan dedi ki:

  Muharrem İnce Cumhurbaşkanı olacak. Niye zorunuza gidiyor.

 11. orhan ince dedi ki:

  şimdide kalkmış baş usta yapın diyor beni kulak arkası kaldı tamam

 12. Emirll4444 dedi ki:

  Yazık vallahi yazık bu chp zihniyetine acıyorum adamlar elinde gelse camileri kapatacak başörtüsü tekrardan sıkıntı olacak tekrardan kuyruklar başlayacak kısacası ülkemizi parçalayıp satacaklar geçtim bunları herşeyden önce sen kalk pkk iş birlikcisi ile bir ol hangi akla sığıyor bu sadece hdp ile iş birliği yaptığına kalsa yinede oyumu vermem ne saadet(Rahmetli Erbakan Hocanin Kemikleri sızlıyordur) ne chp ne hdp.Rabbim seni başımızdan eksik etmesin Reis RTE yaptığı her şey ortada AKP yaptıklarinı cehape daha bunları yapacam dior haberleri yok yada kendilerinde değiller bu chp liler RABBİM VATANIM İÇİN MİLLETİM İÇİN NE HAYIRLI İSE ONU NASİP ETSİN İNŞALLAH

  1. Sait dedi ki:

   Bu kadarına pes resmen sen ve senin gibi olanlar ancak insanları ayrıştıran bölen birbirine düşman. Eden provokatörler bir sus un yeter senin gibiler vatansever değil

  2. M.Sinan Öztan dedi ki:

   Emirli4444,Senin o dediklerini aynen AKP iiktidarı ve başında bulunan Erdoğan yapıyor.Gözünü açta ülkemizde neler oluyor bir bak.

  3. oktay dedi ki:

   ne içiyorsun pkk yı davul zurna ile ibo ile karşılayan kim avel ne kadar ihale aldın onu söyle din istismarcısı

 13. Yerelli dedi ki:

  “GENERALİN İFTARA GİTMESİNDEN DEĞİL, BENİ ELEŞTİRİRKEN ALKIŞLAMASINDAN RAHATSIZ OLDUM”

 14. Gul dedi ki:

  İkincı tura kalırsa tehlike

 15. hasan dedi ki:

  Hiç bir mantik bir askerin rakip siyasi parti elestirisini alkislamasini normal karsilayamaz. Keske komutanimiz dikkatli davransaydi.

 16. Hüsnü dedi ki:

  Ekmeleddin varken bile %51 aldı Tayyip %65 alacakmış. Sizdeki kafayı alkol alsam da bulamam 🙂

 17. Ali dedi ki:

  Biri de demiyorki Suna Cumhurbaşkanı başkomutan askeri kuralları iyi ezber yapamamış tekrar dan bak ince bir kere bakmayla askerlik ogrenilmiyor. Cvs olmusan ne ne çavuşlar var tuvalet temizleyen

  1. Çırmıktılı dedi ki:

   Cumhurbaşkanı başkomutan diye bir şey yok uydurma bunlar başkomutan Atatürktü ve Cumhurbaşkanıydı o zaman ben de başkomutanım demesi çoğunun olay bundan ibaret yoksa taktik eğitim almamış birinin komutan olması bile saçma

 18. Ahmet dedi ki:

  İlk defa chp nin mitingine gittim. Muharrem ince yeni bir heyecan getirdi. Mitingde akp nin ki gibi kadın erkek ayrıı değildi. Vatansever, geleceğe umutla bakan insanlardı. Güzel insanlardı vesselâm. Oyum İnce ye.

  1. Rasim dedi ki:

   Chp degil kardesim ince nin mitingi. Orda hee görüsten insan vardi. Ve akp nin mitinginden cok kalabalikti.

 19. Hasan dedi ki:

  Öyle kolay zaten..24 haziran dan sonra görürsün apoleti

 20. kemal dedi ki:

  asker başkomutanın emrindedir muharrem ince cumhurbaskanı demek başkomutan demektir eğitim şart yanii

  1. Mustafa dedi ki:

   Başkomutanlık resmi değildir Sıfat değeri olan ünvandır. Allah’ın Malatyalısı

  2. mustafa dedi ki:

   partili komutan olmaz vatan herkesin vatanıdır

  3. mlx dedi ki:

   Sizlerin anlamadığı olay cumhurbaşkanı elbet başkomutan dır.köşkte generalleri davet edebilir,görüşebilir.ama parti merkezine üniforma ile gitmesi gibi,davet edilmesi gibi.ozaman başkomutan olarak emretsin bütün ordu teyakkuza geçsin ak partinin seçim çalışmalarına katılsın.sayın erdoğan malatya ya cumhurbaşkanı olarak resmi ziyeret için değil,partisinin seçim mitingi için geldi.bilmem anlatabildimmi

  4. mlx dedi ki:

   Doğru asker cumhurbaşkanı nın emrindedir.partinin değil.sayın erdoğan malatya ya cumhurbaşkanı sıfatı ile değil.parti genel başkanı olarak geldi.arada çok ince bir çizgi var.herkes anlayamaz.eğitim çok şart

 21. Mehmet dedi ki:

  Vesayete son dediler kendileri vesayet getirdiler. Saltanatı getirecekler. Bizi siyasete muhtaç ettiler, bilim teknoloji konuşmamız gerekirken akp nın saçma icraatlarını konuşuyoruz. Akp seçmeni olarak oyum inceye. babanın oğlu değiller. Yeter artık biraz da başkaları gelsin.

  1. MEHMET dedi ki:

   sen chp lisin. birde bu çıktı yok ben şu partiliyim bu sefer oyum şu partiye. sallamayın kardeşim .

 22. ÇİFTÇİ44 dedi ki:

  Varol Sayın İnce Şu Kalabalığa Bakın Özlenen Tablo.

  #TAMAM.

  #SIKILDIK.

  1. Kırkdort dedi ki:

   DEVAM.sonuna kadar

  2. Turgay dedi ki:

   #DEVAMMM
   #SIKILMADIK…
   #REİS İLE DEVAMMMMMMMMMMMM..

  3. Fatih dedi ki:

   Tamam mı devam mı 25 haziranda görürsün

 23. Vahap dedi ki:

  Ben bugün ordan geçiyordum. Toplama 1000 tane insan vardı mitingde çok komik yemin ederim.

  1. Sait dedi ki:

   Göz doktoruna gidip muayene olabilirsin kardeş orada 20bin kişi vardı en az

  2. Hasan dedi ki:

   Yemin ediyorsun,dikkat et çarpılacaksın.Galiba sen sayı saymayı bilmiyorsun.

  3. Kaan dedi ki:

   Benim beklentimde o yöndeydi ama gayette kalabalıktı kendinizi kandırmayın. Miting gayet kalabalık ve güzeldi.

  4. Mehmet dedi ki:

   Egitimin ne çoban bile az çok MATEMATİK bilir koyun kuzularını SAYABİLİR.

 24. Sözcü dedi ki:

  Bakıyorum ki birilerini korku salmış eğer pazar olsaydı o alan çok daha kalabalık olurdu araç bulamadığımdan otobüs param yok diye gidemedim ama oyumu ince ye vercem en mantıklı en insancıl en kardeşlik dolu eşit olan kişi olduğundan oyum ince yee

  1. Topal asket dedi ki:

   Araba paran yok ama burda yorum yapmaya paranda zamaninda var dag basinda oturuyorsun galiba araba bulamadigina göre 25 haziran sabah goreceksin kalabaligida sonucuda

   1. Mutlu dedi ki:

    En insancılmı muharrem seçim başladığından beri tepelemediği seçmen vatandaş kalmadı oda kamerara yansıyan bu

 25. Malatyam dedi ki:

  Nedense bizler çok önemli olan şeyleri atlıyoruz. Ne mi? Adalet… Tüm yarışlarda; yarışmacılara eşit imkanlar sağlanır ve o şekilde yarışma yapılır. Sağduyu ile düşünelim…Bu siyasi yarış adil mi? Devletin tüm olanaklarını kimler kullanıyor. Buna medya kuruluşları da dahil…Malesef televizyon kanalları da kimi korkudan, kimi de yalakalık yapmaktan geri durmuyor. Yüce Allah’ın adaleti er ya da geç yerini bulacaktır. Bizler seçilenlerden ülkemizi; ekonomik, sosyal ve külturel alanlarda gelişimine katkı yapmasını bekleriz. Gençlerimize iş imkanları sağlayarak gelecek korkularının olmadığı huzurlu yaşamak isteriz. Malatya için bazı yatırımlar yapıldı ama hiç hakettiği yatırımları alamadı. Bir an önce taştan betondan vazgeçip, üretime dayalı yol izlenmeli. Fabrikalar açılmalı, kapatılmamalı… Bir an önce bir çok ailenin en büyük sorunu olan işsizliğe çözüm bulunmalı. Malatya da işin ehli olan milletvekillerine kavuşur inşallah…TAMAM

  1. Sait dedi ki:

   Kesinlikle öyle aynen kutluyorum yorumunuzu

 26. Mantık dedi ki:

  Kalabalığın yarısı meraktan.Diğer yarısı chp seçmeni.Değişen bişey yok.sayın ince inandırıcı değil. Liderlik vasfından çok yoksun.1 vekil garanti herzaman ki gibi 2.mümkün değil Malatya da.Reis yüzde 70 in üzerinde alır.Akp de yüzde 60 civarı nda olur.Önemli bir husus şu.Öznur hanım listede olmasaydı Akp de yüzde 70 i aşardı.Çünkü Akp seçmeninde çoook tepki var.Geçmiş yılların Akp seçmeninin yüzde 10 yakını listeye tepkiden partisine oy vermeyecek.Reis bunun farkına varacak ama iş işten geçmiş olacak.Ülkemize memleket imize hayırlı olur İnşallah bu seçim.

 27. Adnan dedi ki:

  Valla kimse kusura bakmasin ince nin mitingi rte nin mitingindne daha fazla kalabalik idi. İnce akilli hareket ediyor sempatik birisi. 2 tura kalirsa malatyadan %45 ustu oy alir.

 28. Kenan dedi ki:

  Görevden alınan ya da emekliye zorlanan genareller fetöcü değildi. Onlar fetöcülere yer açmak için devreden çıkarıldı. Hatırlayın Ergenekon sürecini ve sonrasında komuta kademesinin fetöcülere teslim edilmesini. İlker Başbuğ bile terörist diye cezaevine kondu. Düşünün bakalım bu süreci kimler yönetyi. Doğru konuşmak hepimizin görevi.

 29. fehmi dedi ki:

  asker siyasi parti toplantilarina mıtinglerine katilamaz.cumhurbaskani partili olmamali.partinin degil milletin cumhuurbaskani olmali

 30. 44malatya dedi ki:

  Kesin,2 vekil,cikaracak,ve,sayin,ince,secilecek.
  Katilanlara,tesekkurler,allahiniza,kurban,malatya

 31. Mesut dedi ki:

  Ramazandan ve yağmurdan dolayı AKPARTİ mtingine katılım az olmuştur.

  1. Malatyalı dedi ki:

   Bugün ramazan değil miydi

  2. Metin dedi ki:

   Hadi oradan üç tane belediyeden ilçelerden o kadar adam taşı zorla o kadar olsun yemezler halk bıktı piyasa ortada halk artık yemiyorr

   1. ümit dedi ki:

    25 haziranda görürsün halk yiyo mu, halk sizin gibilerin laflarını yemiyo. O devir çoktan geçti

    1. Mehmet dedi ki:

     Türkiye geneli %65 reis Cumhurbaşkanı bu yorumu silmeyiniz. Olmazsa buradan özür dileyecem… hangi devir geçmiş göreceksin… pkk ile birlik olmuş parti oy alamayacak…yemiyo anladın

     1. Mert dedi ki:

      Sen simdiden özür dile seçimde numaranı da yaz ararlar seni kutlamak için ama bu ekonomide bu gidişat da vu işsizlikte senin tuzun kuru olabilir ama halk aç yok teröristmiş pkk lının ayağına bu ülkenin savcısını habur sınır kapısına götüren akil insanlar diye pkklilara 50 bin tl maaş bağlayan oslo da dolmabahçe de pkk ile pazarlık eden kimdi kardeş bu yalanları halk yemiyor sende yemişsin ama araştır önce

 32. AYDIN dedi ki:

  Hangi askerin siyasi bir yere üniforması ile gidip alkış tuttuğunu gördünüz.Eğer o hareketi Tayyip Erdoğan a karşı yapsaydı ne olurdu acaba?

  1. Harun dedi ki:

   Aydın yasin küçük sanırım. Eskiden parti binalarının chp nin ziyaret edip oy vermeleri için halka açıklama yaparlardi. Anladigim kadar 25 yas altısin.

 33. Mert korkmaz dedi ki:

  Öncelikle hiçbir kimse cumhurbaşkanı dahil tsk komutanının apoletini sökemez. Rütbesi sökülen, fetocu teröristlerin asker kılıklı komutanların apoleti söküldüğü için haci muharreme çok koymuş belli ki. Orduyu, atatürkçülüğü yıllarca kullanarak yıllarca oy topladınız. Şimdi sadece bir şiir okudu diye hapse attirdığınız yiğit Turkiyeyi 16 yıldır yönetiyor diye zorunumuza mi gitti. Dediğim gibi tayyip erdoğan dahil kimse komutanlarımıza dokunamaz. Yargısi var, savcısı var bu ülkenin. Ne gerekli ise yapılır. Komutan teröristse asılırda yeri gelirse.

 34. Murat Bey dedi ki:

  Kayisi da alan bazlı desteklemeyi getireceğiz dedi konusmasinin basında…onu atlama sayin editor…

 35. Malatyahmet dedi ki:

  2. Vekili cikarabilirler az bir ihtimal var…

 36. Mehmet dedi ki:

  Sen temel paşanın apoletini falan sökmezsin bunu seçimde göreceksin… artık Cumhurbaşkanı aynı zamanda parti genel başkanıdır.. akp flamaları olacak tabiki… paşa flamaya bakmaz cumhur orda cumhur.. tabiki alkışlayacak yada alkışlamayacak.. buna sen karar veremezsin… 150 tane generali neden görevden aldı 15 temmuz darbe yapmaya çalıştıkları için… sen darbeciler ile terör de başarılar sağlamış bir paşayı nasıl aynı kefeye koyarsın kimyacı seni…sonuçta CHP lisin ve ne olduğun da belli heykelcisin… reis kazanacak sende yalanlarında gideceksin

  1. Gul ser dedi ki:

   Helal olsun sana

  2. Gül ser dedi ki:

   Helal olsun sana ahmet bunlarinki boş işler

  3. ÖĞRETMEN dedi ki:

   Bak şampiyon olayları A haberden takip ettiğin belli. O 150 General Atatürkçü ve Vatansever oldukları için Ergenekon ve Balyoz kumpasları ile görevden alınanlar. Yerlerine de Fetöcüler getirildi ve 15 Temmuz yaşandı. Ayrıca Silahlı Kuvvetler iç hizmet yönetmeliğine göre hiç bir asker siyasi parti toplantılarına katılamaz. Örneğin dünkü mitingde ön sıralarda subaylar olsa ve Muharrem İnceyi alkuşlasalar ne düşünürdün. Şu heykel ezberinden de vaz geçin artık. Heykel de yapmışlar ama fabriha da açmışlar. Seninkiler betondan başka ne yapmış. Malatya da Sümerbank, Tekel ne oldu hiç araştırdınmı.

 37. Akem dedi ki:

  Bu iş TAMAM TAMAM TAMAM gibi 🌷

  1. Mutlu dedi ki:

   Sen avcunu yalarsın,malatya halkı terör sevicilerine prim vermez asla
   Muharrrmin zoruna giden Temel paşanın katılımı değil,Temel paşanın hendeklere gömdüğü,dağlarda geberttiği teröristlerin kuyruk acısı dır biz millet olarak herşeyi net görmekteyiz

 38. Kemal dedi ki:

  AKP mitinginden çok çok fazla kalabalık var. Yağmurdanmı yoksa bıkkınlıktanmı orası 24 Haziranda belli olacak.

 39. Ahmet dedi ki:

  Reis kidemli kademeli general olmus sendaha onbasiliktan cavusluktan bahsediyon adam seni posta yapacak olsa en az yuzbasi olmani bekleyecek…

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."