Final

Malatyalife Residence

Vahap Erdem Aday

Malatya Haber -

Malatya- Elazığ Raybüs Seferi Başladı

Malatya- Elazığ Raybüs Seferi Başladı
 • 14.06.2018

TCDD Taşımacılık tarafından Malatya-Elazığ arasına Ray-Büs olarak bilinen Malatya-Elazığ ekspresini sefere koydu. 240 kişilik tren için yolcular 11 TL ücret ödeyecek.

Çarşamba gecesi  yapılan açılışa katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “24 Haziran’da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı cumhur hükümetinin başına getirirseniz, Meclisi de güçlü tutarsanız biz erdem, irade ve cesaretle Türkiye’yi büyütmeye devam edeceğiz.” dedi.

Malatya-Elazığ ekspresinin sefere başlaması dolayısıyla Malatya Gar’ında bir tören düzenlendi. Törene Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Veysi Kurt, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve il protokolü katıldı. 

-“1 kilometrelik tünel denseydi, inanmazdık.”

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Veysi Kurt törende yaptığı konuşmada, “Biz 80’li yıllarda idareye girdiğimizde dünyada hızlı tren vardı. Biz sadece hayal ediyorduk. Ama inanın şunu hayal edebiliyorduk;  eğer bize denseydi ki, ‘Ya bir gün bu ülkede de bir hızlı tren olacak, ama bunun için sadece 1 kilometrelik 1 tünel gerekiyor, inanıyor musunuz?’ deselerdi, sayın bakanım kesinlikle inanmazdık. Biz derdik ki ‘Belki çocuklarımıza nasip olur.’ Ama öyle bir dönem geldi ki, 1950’lilere kadar sürekli bu ülkenin ekonomisine, sürekli bu ekonominin ulaşımına, sürekli bu ülkenin soysal büyümesine katkı sunan demiryolları maalesef 1950’lerden 2000’li yıllara kadar adeta uyuyan bir dev gibi kalitesi bozulmuş, el atılmamış, yatırımdan mahrum bırakılmıştı. Bu ülkeye öyle bir hükümet geldi ki öyle kararlar verdi ki, demir yolunu artık devlet politikası haline getirdi. Son 15 yılda 1 kilometre demiryolu yapılamaz dediğimiz bir ülkede bizlerin de her tarafında imzası bulunan bin 213 kilometrelik yüksek hızlı tren demiryolu tamamlandı ve 2009 yılında Ankara-Eskişehir hattı ile biz dünyada 8., Avrupa’da 6. Yüksek hızlı tren işleten ülke haline geldik. Ülke nüfusunun yüzde 40’ına hitap edebilecek kentlerimizin tümüne yüksek hızlı tren hizmeti sunuyoruz. Bugüne kadar 40 milyon insanımızı sıfır kazayla ve çok yüksek bir konforla bu hızlı trenlerle taşıdık sayın bakanım. Bunun içinde sizlere müteşekkiriz, başbakanımıza ve hükümetimize müteşekkiriz.”ifadelerini kaydetti.

-“Trenin maliyeti  30 milyon TL.”

Kurt şunları şöyle devam etti:

“Yetmedi, şuanda devam eden, inşata halinde olan yüksek hızlı tren hatlarımız 3 bin kilometre düzeyinde, proje düzeyinde olan yüksek hızlı tren hatlarımız 5 bin kilometre civarında ve İnşallah 2023 hedefimiz artık Türk demiryollarını 10 bin kilometrelerden alıp, 25 bin kilometrelere çıkartmak. Bu demiryolu alt yapısı ile ilgili. Yetmedi, mevcut hatları da, neredeyse 50 yıllık, 70 yıllık yenilenmeyen hatlarımızı da tümünü yeniledik. 2017 yılının 30 Ekiminde Bakü, Tiflis, Kars hattını açarak, artık ülkemiz Doğu’dan Gürcistan’a, Azerbaycan’a, Kazakistan, Türkmenistan ve Çin’e bağlandık.”

Malatya-Elazığ arasında seferlerine başlayan ekspres trenin 30 milyon TL maliyetinde olduğunu belirten Kurt, “Şu anda 240 kapasiteli bir tren. Ve bu trenlerin maliyeti yaklaşık 30 trilyonluk bir tren. İnşallah her gün Malatya-Elazığ arasında seferlerini aksaksız bir şekilde yapacak.” dedi.

-“Demiryollarına yatırımı AK Parti yaptı”

Demiryollarının AKP hükümetlerine kadar ihmal edildiğini belirten Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “Abdülhamit’in başlatmış olduğu demiryolları ağı Atatürk’ten sonra tüm Türkiye’yi demiryolu ağı ile örelim demiş ve maalesef sonrasında boş bırakılmıştı. Ne zamana kadar, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığına kadar. 2002 yılından itibaren her alanda olduğu gibi, ekonomide, eğitimde, sağlıkta biz reformlar yaptık. Ama en önemli reformlardan bir tanesini ulaşımda yaptık.” dedi.

-“Mavi Tren Ağustos ayında seferlerine başlıyor”

4 Eylül Mavi Treninin de Ağustos ayından itibaren yeniden seferlerine başlayacağını belirten Çalık şu şekilde devam etti:

“Allah nasip ederse, 2019’da da hızlı trenin yapım ihalesi de yapılacak inşallah. Hızlı trenimiz de şimdiden Malatya’mıza hayırlı olsun, uğurlu olsun, mübarek olsun diyorum. Mavi Tren dediniz,bir 4 Eylül Mavi Trenini Malatya’ya getirdik, Malatya’ya getirdik ama şimdi Ankara’daki sinyalizasyon çalışmaları dolayısıyla ara verdiler, şimdi genel müdürümüz Veysi Kurt ile konuştuk, Malatya 4 Eylül Trenini istiyor, sözünü verdi ve Allah nasip ederse 4 Eylül Mavi Treni en geç Ağustos ayında seferlerine başlıyor.”

Çalık, Karakaya Baraj Gölü üzerinde Malatya-Baskil arasına  Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatı ile 2 adet feribotun gönderilerek,  hizmet vermekte olduğunu da hatırlattı. 

-“24 Haziran değişim noktası”

Çalık, 24 Haziran seçimleri için ise şunları söyledi:

“24 Haziran Türkiye için değişim noktası. Kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz. Eski Türkiye tasavvurunda olanlar, yeni Türkiye’yi hazmedemeyenler, büyük Türkiye’nin önünde durmak isteyenlere 24 Haziran’da Allah nasip ederse, başta demiryolcularımız olmak üzere Baskillilerimiz, Elazığlılarımız, Malatyalımız, tüm Türkiye’miz devam edecek ve Allah nasip ederse Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı seçeceğiz ve Malatya’daki milletvekillerimizi de aslanlar gibi Meclis’e göndereceğiz.”

“Malatya ile Elazığ’ı birlikte düşünüyoruz”

Törende konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Bir kere biz, Malatya ile Elazığ’ı birlikte düşünüyoruz, birlikte büyütüyoruz ve birlikte geliştiriyoruz. Ve iki ilimizi bir birine çok daha yakınlaştırmanın hesaplarını yapıyoruz. Onun için Malatya-Elazığ Ekspresi bu anlamıyla atılmış adımlardan birisi.” dedi.

Tüfenkci, sanayi sitelerinin şehir dışına taşınması konusunda pilot il seçilen 10 il arasında Malatya ile Elazığ’ın da bulunduğunu hatırlattı.

-“ Ekonominin temeli bu altyapılara bağlı”

Tüfenkci alt yapının önemli olduğunu vurgulayarak, “Birileri açılan köprüleri, tünelleri, açılan limanları beton yığını olarak görebilir,  yolları, köprüleri beton yığını olarak görebilir.  Ama bilin ki ekonominin temeli bu altyapılara bağlı. Eğer siz Türkiye’yi büyütecekseniz sağlıklı yollarınız olması lazım. Allah’a hamdolsun bunu gerçekleştirdik ve Türkiye olarak bunu gerçekleştirdik. İhracatınızı artırmak istiyorsanız limanları artırmalarınızı lazım ve Allah’a hamdolsun biz bunu gerçekleştirdik.” diye konuştu.

-“Vagon Onarım 80 milyon TL’ye Kızılay’a verildi”

Tüfenkci, “Malatya özelinde ise burada bir defa daha ifade ediyorum,  2015 seçiminde ne vaat ettiysek Allah’a hamdolsun bunları gerçekleştirdik, bunun haklı gururunu yaşıyoruz, Rabbime de ham ediyorum. En son Vagon Onarım Fabrikası’nı da biz sözümüzü tuttuk, orada 100 milyonluk bir yatırım değil, bu 180 milyonluk bir yatırım. 100 milyon sadece fabrika, 80 milyonu da yerine Kızılay parasını ödeyerek aldı ve toplamda 180 milyonluk bir yatırımı Malatya’ya kazandırmış olduk.” dedi.

-“ Bazen biz mütevazılık yapıyoruz”

Tüfenkci konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İşte bu noktada bu tren setini de biz 1 yılda, daha önceden genel müdürümüz burada, hiçbir çalışması yoktu, ilk defa 1 yıl önce burada sözünü verdikten sonra genel müdürümüz, başbakanımızın, bakanımızın talimatıyla devreye girerek bu sözümüzü yerine getirmiş olduk. Bunu şunun için söylüyorum; bazen biz mütevazılık yapıyoruz, bazen hizmetlerimizi anlatmıyoruz veya görünmesini istiyoruz, ama şunu ifade edelim, AK Parti Malatya’ya çok şeyler yaptı, Allah’a hamdolsun yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı, sizler bizlere destek verirseniz, 24 Haziran’da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı cumhur hükümetinin başına getirir, meclisi de güçlü tutarsanız, Allah’a hamdolsun biz erdemle iradeyle ve cesaretle Türkiye’yi büyütmeye devam edeceğiz. Hem Türkiye’yi büyüteceğiz,hem Malatya’yı büyüteceğiz, hemde Elazığ’ı büyüteceğiz.  Malatya-Elazığ-Diyarbakır Hızlı Tren Projesini de ihalesini yaptık, şimdi projesi yapılıyor, biz onu da bölgeyi birlikte düşündüğümüz için gerçekleştirmiş olduk.”

Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından toplu olarak kurdale kesilerek Malatya-Elazığ ekspresi sefere başladı.

Bakan Tüfenkci ve Çalık, trenin makinist kabinine geçti. Protokol üyeleri Battalgazi Gar’ında indi ve tren Elazığ’a devam etti.

Malatya-Elazığ ekspresi her gün 06.45’te Malatya’dan 18.00’de ise Elazığ’dan hareket edecek. Vatandaşlar yolculuk için 11 TL ödeyecek.

236 yolcu kapasiteli ekspres, klimalı, modern ve konforlu vagonlara sahip.

Burhan KARADUMAN, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. 44malatya dedi ki:

  Keskeherzaman,secim,olsa yollar,sokaklara cad,
  Temizlenir,trenler,otobusler,severe basler bol bol,
  Mart avatar vatlar verilir herkes pasa olur,iyi pasa
  Lar yanliz,akp,oy,yoktur

 2. Adnan dedi ki:

  1700 tl maaş alıyorum 2 çocuğum var 700 tl kira 80 elektirik faturası 50 su 300 doğalgaz 400 mufak masrafı hadi bu parayla geçin bakalım sayın vekillerim millet ekmek derdine düşmüş si bunun farkında mısınız malesef ben reisimiz sun Tayyip Erdoğan’a her oyum helal olsun ama vekillere vermem o oyumu

  1. hüseyin dedi ki:

   700 TL kira. ben 3000 maaş alıyorum öyle evde oturamıyorum bravo.

   1. mehmet dedi ki:

    hüseyin herkes standartını sana göre mi belirleyecek vatandaş durumunu anlatmış reise oy var vekile yok eğer siyasetle uğraşıyorsan seni bu kısım ilgilendirir

 3. Malatyahmet dedi ki:

  Mersin Adana arasi dum duz yol . Nerdeyse banliyo hattina donuşmuş bu hat. Bizim Malatya Elazig arasi
  2 saat 15 dk suruyor neden kuyruguna basilmis kediler gibi yapiyorsunki Mustafa 44 yagciligin farkli boyutlarini goruyoruz artik sizde. Sankim Malatyaya metro ya da hizli tren getirmisler gibi sevinmemizi bekliyorsun?
  Gunde 1 sefer olan bu sozde yatirimin neyini ovecegim. Bunun icin mi oy verecegim

 4. Tuğrul dedi ki:

  Nedir bu hasitlik arkadaş, ayıptır yazıktır, sanki dersin yapılan yatırımlar ermenistana yapılıyor.

 5. Mustafa celik dedi ki:

  Yiğit muhtac olmuş kuru soğana

 6. murtaza dedi ki:

  Elazığdan gelenler veya oraya gidenler Malatyaya çok mu lazımmış ki parasını bize ödetiyorsunuz? bişey yapacaksanız malatyaya adam gibi uçuş saatleri olan havaalanı yapın.

 7. Aliveli dedi ki:

  Keşke fayton seferi koysaydınız tren fazla bize pardon raybüs

 8. mustafa44 dedi ki:

  Kognitif kabiliyetlerden yoksun bir avuç ebleh sanki ağız birliği yaparak burada yapılan bu hizmeti eleştirme gayretine gark olmuşlar.Bu gafil sürüsü adana mersin arasında yıllardır gayet iyi sonuçlar vermiş bu sistemin malatya elazığ arasında oluşturulmasından neden bu kadar rahatsız. Hasüdiliğin iliklerine sirayet ettiği bu zevat şimdiye kadar hiçbir hizmeti hayırla hazmederek takdir etmiş değildir. Bunlardaki kafa israiloğullarındaki kafanın aynısı. Allah ıslah etsin vesselam.

  1. mlx dedi ki:

   Malatya Ankara arasına koyulması daha iyi olmazmıydı behey ufku dar,çenesi antika kardeşim.2 ay sonra yolcu yok diye iptal edilir se nasıl yorum yapacaksın

  2. Alperen dedi ki:

   Mustafa44 rumuzlu arkadaş bu haber sonrası gerçek Eblehlik Malatya Elazığ arasındaki mesafeyi 1 saatte 8;TL gitmek imkanı varken aynı yolculuğu 2,5 saatte 11 TL gitmek için alkış çalmaktır.
   Buna göre burada haklı eleştiri bulunanlar da daha ebleh olan buna at gözlüğü ile bakmaktır.
   Ayrıca senden ziyade İsrail oğullarının savunucusu pek yok çünkü bu millet köle değildir.

 9. yediyaman lı dedi ki:

  yapılanları görmemezlikten gelmeyelim bu ülkeye ve malatya yaya 16 yılda birçok yatırım yapıldı yapılmaya da devam ediliyor siyaset ayrı ama yapılanları da görmek gerek .

 10. gülay dedi ki:

  servetlerine servet kattılar birkilo domates 4 lira biber soğan aynısı onların umrundamı satan toptancı onlar zaten

 11. Mesut dedi ki:

  Yazik malatyaya baska birsey soylemeye gerek yok.Ama secimde akp yoneticileri gizli bir anket yapsin halk arasinda ve parti icinde bile öznur hanim ve çakir bey varsa oy vermeyecegiz millet vekilligine diyen yuzde 35 oy kaybedecegi soyleniyor hele o disardan hic taninmayan son iki vekil ne dir anlamiyoruz.Tabi surekli boyle insanlar gelirse bu hizmetlerde beylerderesi koprusu gibi tranbus gibi sacma olur.

  1. gülperi dedi ki:

   ben akpartiliyim. tanıdığım hemen herkes öznur çalık diyor başka birşey demiyor. zaten anket yapılıyor ve öznur hanım malatyanın en fazla sevilen milletvekili.

 12. Mustafa celik dedi ki:

  Keske o parayla genclere fabrika acsaydiniz as iş ekmek kapısı bence daha önemliydı

 13. semih dedi ki:

  çocuk kandırıyorlar fabrika iş yerleri açın çocuklar boşta vallahi demeyin işçi bulma kurumuna gidin gitsek bile boş

 14. Sebahattin Demirhan dedi ki:

  2 saat 23 dakika sürecek bu ışık hızında ki yolculuk için açılış yapıldı milletin aklıyla dalga geçen siyasileri alkışlıyorum

  1. Tahir dedi ki:

   Desenize çöp bir projeye 30 trilyon harcandı sefer sayisida 1 yazıklar olsun

 15. Reel dedi ki:

  Hayırlı olsun,CAY ve KEK de varsa oh oh demeyin keyife

  1. Rıza dedi ki:

   Cheescake ve üzümlü kek çeşitleriyle simit grubu da ücretsiz olacakmış. Bu olağanüstü proje ile tüm açlar doyacak. Ve Ay’a yapılacak olan dört gidis dört geliş özellikli ultra yollarla Ay’a olan özlem son bulacak. Bunları gören Avrupa boş durur mu? Hasedinden çatlayacak. Durmak yok, keklemeye devam.

 16. Mert dedi ki:

  Bunlar bizimle dalga geçiyor resmen. İnsan bir tren seferlerine bakar zaten haftanın neredeyse her günü Malatya- Elazığ arası tren seferi var. Fırat, Güney Kurtalan, Van Gölü, Doğu Ekspresleri çalışıyor. Milletin parasını boşa gömmüşler oraya. Bir tane fabrika açsaydınız da bari bir üretim yapsaydık.

 17. mehmet dedi ki:

  Elazığ dan sonra bingöl muş varto seferlerinide bekliyoruz

 18. sezgin dedi ki:

  Yermi dersiniz ! Bence yemez …!

 19. Emeği geçen ve yapılmasına vesile olan herkesten Allah razı olsun .

 20. Hür dedi ki:

  Arabayla 1 saatte bile gidilmeyen yola 30 milyonluk treni niye aliyon darende daha uzak merkeze,insan uzak bir memlekete koyarr

 21. Sinan dedi ki:

  Milyon dolarlık bu büyük yatırımı Malatya ya kazandıran hükümetimizden Allah razı olsun. Malatya dan Batı’ya yüksek hızlı tren hizmeti bir an önce gelse çok iyi olur.

 22. İskender dedi ki:

  Böyle memlekete böyle yönetici, Malatya ya iyi oluyor kimsenin ciddiye aldığı yok resmen dalga geçiliyor Malatya Elazığ arası 3 firma 15 dk. Da bir araç çıkarıyor trene binen kim ama çok iyi oluyor Malatyanın hakettiği bu dahada beter olur inşallah…

 23. Kerim Dayı dedi ki:

  Normal tren bu ya.Keşke balonlarla süsleseydiniz.Bırakın bu kıytırık göz boyama işleri.sivasa Erzincan a hızlı tren gidito bizede siz bu oyuncakla oynayın mutlu olun diyolar.

 24. Tolga dedi ki:

  EL-MA
  23-44 🇹🇷😀

 25. Cumali dedi ki:

  Çok büyük proje şimdi birlik seyahat düşünsün

 26. Gercekler dedi ki:

  Sizin beğenmediğiniz adamlar çalışıyor hizmet için elinden geleni yapıyor geçmişe bakın nerden nereye geldik biraz şükretmek gerekir chp döneminde rezil dolu günlerdi bana simdiye kadar chp nin yaptığı icraatleri söyleyin chp simdiye kadar bu ülkeye ne yapmış ? Allah razı olsun hükümetimizden

 27. Baybars dedi ki:

  siz endüstri 3.0 la
  bozuk rantlı raylar döşediniz ülkeye
  fakat endüstri 1.0 iken chp 10 yılda 4000 km ray döşedi bu ülkeye kim daha iyi o vaktin teknolojisi ile bu dönemi bir mi tutuyorsun ? 🙂 Adnan menderes o dönemin akp siydi 10 sene nerdeyse iktidardı 🙂 niye o yaptı ray onun yerine niye chp yaptı ? işte zihniyetiniz bu iftira at izi kalsın kaşıkla verip kepçeyle al hizmet de buna hadi ordan….

 28. Fahri dedi ki:

  Yazmamışlar mı ben mi görmedim kaç dakkada gidiyo bu tren Elazığ a

 29. TNÇ dedi ki:

  Süpersiniz yani biz şimdi artık Elazığa gidebicekmiyiz. Büyük sorundu nasıl yaptılar nasıl başardılar mükemmel başka söze gerek yok bu kadar büyük yatırımı getiren sürekli gece gündüz demeden çalışan yetkililere çok teşekkür ederim.

 30. Arif yurtsever dedi ki:

  Vatandaşa fabrika aş,iş ekmek lazım.Bunlar zengini daha zengin etmek için yapılan ihaleler

 31. Gercekler acidir. dedi ki:

  Günde 1 kez sefer için 30 trilyon para gitmiş.yazıklar olsun sizin siyasetinize.Malatya Elazığ arası turkiyenin en ucuz ulaşım hattı.30 trilyon bir işletme acsaydinuz keşke.yatacak yeriniz yok bilesiniz.sizin yaptıklarınızın bedelini çocuklarınız ödeyecek bilesiniz.

 32. Ülkem ve Malatyam dedi ki:

  Yorumlarımı neden yayınlamıyorsunuz.

 33. CİHAN dedi ki:

  Elazığ li hangi siyasi varsa ihanet içerisinde Elazığ a şu hale bak ya sanki tren Malatya ile muz cumhuriyeti arasında sefer yapıyor ne kadar acizlerle yönetildiğimizin yeni bir örnegidir Elazığ ım

 34. Deniz 44 dedi ki:

  bende bir sey zanetmistim zaten tren gidiyor olmsyan bir şey değil ayrica fiyata bakarsan minibüsle ayni nedrn ta istasyona gidemki tren demk ucuz seyahat demk

 35. Ali dedi ki:

  Hemen tenkit etmek çok kolay bakanımıza teşekkür etmek lazım

 36. Kemal dedi ki:

  Malatyalıları aptal yerine koymaktan vazgeçmeyeceklermi?

 37. Ali Yılmaz dedi ki:

  Şunlara bakın hele ya sanki ne açmışlar birbirine öyle bi bakışları varki Malatya’yı sanki metropol bi şehire bağlamışlar.

 38. Malatyahmet dedi ki:

  Editor mesajlarimizi niye yayinlamiyorsun? 06:45 te kalkacak gunde 1 kere olan bir trenden bahsediyoruz vay vay vay. Bu kadar ortaligi bir birine katmalari bunun icin miydi?
  Peki kac saat surecek bu yolculuk

 39. Ahmet dedi ki:

  Yaw arkadaş toplu iyne ucu kadar hizmet olsa şükredin. Yaramaz çocuklar gibi herşeye şikayetci olmayın. Halimize bin şükür. Bakın herkes harıl harıl para harcıyor, çarşıya pazara girileceği yok araba kalabalığından. İsrafın bini bi para. Şükredelim.

 40. Metin dedi ki:

  Oylar düşünce zaten hali hazırda olan proje harekete geçildi zaten hazırda vardı işte iş yaptık çalışıyoruz görüntüsü vermez ben yemedim Malatyalı da yemedi bence elazığ değilde Sivas ve Kayseri ye kadar gitmelii

 41. itiraz 44 dedi ki:

  Malatya halkı hızlı tren beklerken,onlar bize seferden kaldırdıkları mavi treni lütfedecekler miş. wah Malatyam wah.

 42. itiraz 44 dedi ki:

  Bu proje Elazığ milletvekillerinin çalışması olmasın ! Sayın bakan da Elazığ MV atıf yapıyor zaten.

 43. Kamil dedi ki:

  Bir MHP li olarak AKP seçmeni ve millet vekili adayları AKP nin MHP ye oy vermeyin oylarınızı AKP ye verin diyorlar ittifak yapılan partiye karşı bunu yapmalarına çok kızıyorum bundan dolayı da oyumu Erdoğan a vermiyicem

 44. Alişan dedi ki:

  Resimdeki gülücükler niye vatandaşta yok.Dersin atomu bulmuşlar 😀

 45. Mty dedi ki:

  Bunun avantajlı hiçbir tarafi yok , neden tercih edelim? Briincisi tek sefer. İkincisi otobus daha hizli , üçüncüsü fiyati sadece 2 tl ucuz. Onu da istasyona gidiş ucreti olarak oduyorsunuz. Resmen boş yatirim. 30 trilyonu cle atmışlar

 46. fehmi dedi ki:

  MALATYA YI VE MALATYALIYI KANDIRMAYIN ARTIK
  UYAN BE MALATYAM

 47. ENES dedi ki:

  Sn.Veysi Kurt emin olun en kısa sürede Ulaştırma bakanı olursunuz. bu kadar yandaşlık olmaz 1980’li yıllardan bahsediyorsunuz keşke o dönemler olsaydı en azından yokluk vardı. şimdi varlık içinde yokluk yaşanmakta, benzin vergi gıda altın döviz vs. vs. herşey başını alıp gitmiş son 15 yılda büyük reformlar yapıldı zengin tam zengin fakir tam fakir oldu daha neyin yalakalığını yapıyorsun yeter artık millet minibüsle gidiyor 8 tl zaten 45 dk elazığda her gün gidenin trenin saatini değiştir hizmet getirdik diye çıkın meydana oh ne güzel dünya…reklam kokan hareketler bunlar

 48. zeki dedi ki:

  Sabah Malatya’dan, akşam Elazığ’dan mı hareket edecek? Eğer böyleyse saçma değil mi? Karşılıklı olması gerekmez mi?

 49. malatyalı dedi ki:

  akp malatya da ,tarihinin en düşük oyunu alacak.

 50. Ahmet dedi ki:

  Görende uzaya çıktık sanır…

 51. Fatih dedi ki:

  Arkadaslar konyada yasayan bir malatyaliyim ve sizlerden tek ricam bi gelin ve yatirimlari gorun,inanin Malatya ile dalga geciyor bunlar,70li yillardayiz sanki!!!ya bu hatta modern rayli araclarinib olmasi lazimken sirf yapmak icin yapilmis bi hat ve dandik bir ulasim aracinin acilisi yapiliyor!!!gulucukler havada konular ise ne malatya ne elazig,secimden sonra gulucuklerinizi gorecez bakalim…yazik malatyama cok yazik hemde….

 52. Sertaç dedi ki:

  Gerçekten utanç verici şeyler bunlar.
  Bunların birde açılışını yapıyorlar. yahu artık faydalı işler yapın faydalı

 53. Vatan dedi ki:

  Hayaldi, gerçek oldu. Günde 1 sefer basit bir tren seferi için mi bu kadar yaygara ?

  1. bayram dedi ki:

   çatlıyorsunuz be Allah rızası için bir şeyde beğenin Aynen kılıçdaroğlu ve ince gibisiniz

  2. Buram dedi ki:

   Zoruna mı gitti kardeşşş malatya ve Elazığ’dan bahsediyoruz günde 10 sefer olacak hali yok

 54. cirmiktili dedi ki:

  Bir zamanlar Elazığ- Ankara treni vardı ne oldu

  1. Çetin dedi ki:

   Yalan oldu adı hızlı trendi çok hizli değildi ama Malatya için bir nimetti kaldırıldı 20 yil Malatya liya hekimhanliya sivas a gidene kayseriye gidene ankaraya giden Malatyaliya super bir hizmetti mevcut olanì kaldiirip bir saçma elazığ a hat getirmis o da günde bir kez buna sevinmek hizmet diye aciklamak bile utanç olmalı

 55. Talat dedi ki:

  Farkinda misiniz malatyaya artik gercekten yatirimlar durdu. 2 sene oncesine kadar takir takir acilislae yapilirdi. Simdi olu topragi var. Sayin bakan mi calismiyor sayin oznur hanim mi küstü calismiyor bilmiyoruz

  1. hüseyin dedi ki:

   bülent tüfenkçinin malatyaya getirdiği tek şey gümrük müdürlüğü binası oldu. adı bakan çok güzel bakıyor. öznur çalık desen zaten havalarda malatya benden sorulur diye dolanıyor. çakırın belediye başkanlığı hüsrandı getirdiler vekil yaptılar öznur hanım sağolsun. ha diğer partiler daha mı iyi hayır. malatyanın kaderi maalesef

   1. sertaç dedi ki:

    Chp Veli Ağbaba kadar malatya diyen kim var ?
    Nereden biliyorsunuz diğer partiler nasıl ?
    Neden hep bu mantık. denemeden nasıl bilebilirsiniz

    1. hüseyin dedi ki:

     veli ağbaba bile kendinden başka bi chpliye fırsat vermiyor ki deneyelim. chp malatyada ilerlemek istiyosa başta veli ağbabayı gönderecek. adam chpye değil kendine çalışıyor.

   2. Masten dedi ki:

    Kardesim sizin bu oznur calikla alip veremediginiz ne? Kadin heryerde el ustunde bizim bazilari cekemiyorlar. Malatyayabisey yapildiysa en buyuk pay onundur kiskanmayin. Siz veli agababanin pesinden gitmeye devam edin

 56. Vahap dedi ki:

  Biri erdoganin yardimcisi, digeri bakan. Ortada ne var? Raybus. Bravo buyuk yatirim

 57. Mert dedi ki:

  Görende ankara ya gidiyor sanır elazığ a ne varki elazığ da harput kalesi hariç

  1. Ali dedi ki:

   Oyle deme gardas millet burdan her gün malatya – elazığ ,elazığ – malatya yapiyo.
   Ha gönül ister ki ankaraya da olsun ama buraya da böyle bir yatırım şarttı. en azindan özel hatların tekelciliginden bir nebze de olsa kurtulmuş oluruz.saygilarimla

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."