Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Malatya Havalimanı Açılıyor

Malatya Havalimanı Açılıyor
 • 04.08.2016
 • Vali Toprak, Erhaç’taki Malatya Havalimanı’nın sivil uçuşlara tamamen açıldığını, THY’nin sefer hazırlığı yaptığını açıkladı. Anadolu Jet 6 Ağustos’ta, THY 7 Ağustos’ta tarifeli seferlere başlıyor.

Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu askerlerin darbe girişimi esnasında, darbenin 2. dalgasının başlatılması için hazırlık yapılan 7. Ana Jet Üssü’ne yapılan operasyon ve başlatılan soruşturmalar nedeniyle kapanan Malatya Havalimanı yeniden sivil uçuşlara açıldı.

FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin 2. Dalgasını 16 Temmuz sabah saatlerinde başlatmak için Kayseri’den 7 askeri kargo uçağın gönderdiği ve 4 savaş uçağının da kalkışının son anda engellendiği 7. Ana Jet Üssü’ne yönelik çalışmalarda pistler önce havalimanındaki iş araçları ile ardından ise Büyükşehir Belediyesi’ne ait iş araçları ile tamamen kapatılmıştı ve uçakların kalkışına izin verilmemişti.

7.Ana Jet Üssü’nde Kayseri’den gelen 39 askeri personel gözaltına alınarak Kayseri’ye gönderilirken, buradaki soruşturmada ise Üs Komutanı Tuğgeneral Emin Ayık ile birlikte yaklaşık 10 pilot tutuklanmıştı.

Ana Jet Üs Komutanlığı’ndaki soruşturma ve pistlerin kapalı tutulması nedeniyle sivil uçuşlar kaldırılmış ve Malatya Havalimanı 16 Temmuz’dan itibaren kapalı tutuluyordu.

VALİ TOPRAK: AÇILDI

Vali Mustafa Toprak twitter üzerinden yaptığı açıklama da, Malatya Havalimanı’nın açıldığını bildirdi.

Vali Toprak şu mesajları paylaştı; “Bu saat itibari ile Malatya Erhaç Havalimanımızın ana pistini Sivil uçuşlar için tamamıyla açtık. THY seferler için hazırlık yapıyor. 15 Temmuz hain terörist kalkışması nedeniyle havalimanımızı geçici olarak kapatmak zorunda kaldığımız için vatandaşlarımızdan özür diliyoruz.”

ELAZIĞ EK SEFERİ MALATYA’YA, DAHA SONRA İSE..

Bu arada, havalimanının açılmasının ardından, 5 Ağustos Cuma günü Malatya yolcuları için İstanbul  Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Elazığ’a düzenlenen  ek seferin Malatya’ya yapılacağı, uçakların Malatya’ya ineceği bildirildi.

İlgililer, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Malatya bağlantılı tarifeli seferler yapan şirketlerden, 6 Ağustos Cumartesi günü  THY’nin İstanbul Atatürk Havalimanı- Malatya sabah seferi ile Anadolu Jet’in akşam Ankara- Malatya seferinin yapılacağını, 7 Ağustos Pazar gününden itibaren THY ve Anadolu Jet’in normal tarifeli seferlerinin gerçekleştirilmeye başlanacağını belirttiler.

Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

kkkk

Etiketler:

Yorumlar
 1. SELİM dedi ki:

  VALLAHA HEPSİ BOŞ DARBE OLMAMASI İÇİN GEREKEN NE İSE O YAPILSIN 1000 PERSONEL EKSİK OLSUN . DARBE OLURSA NE OLACAKTI 1000 KİŞİNİN EKONOMİYE FAYDASIN DAN ÇOK HAYATIMIZI NASIL MAHFETTİĞİNİMİ GÖRECEKTİK .(HEPSİNİ KASTETMİYORUM VATAN SEVDALILARI SİZİN ELLERİNİZDEN ÖPÜYORUM SİZ HARİÇ).

  GİDECEKSE GİDECEK KALACAKSA KALACAK FETO CULAR ZATEN PARAYI ABD YE GÖNDERİYOR ……..

  BAŞKOMUTAN MALATYAYA Bİ KIYAK YAPAR 1000 GİDER 100000 GELİR….

  SAYGILARIMLA

 2. Mehmet dedi ki:

  Arkadaslar tam emin olmamakla beraber aldığım duyuma gore 7. Ana jet üssü asker sayısı azaltılarak askeri birlik alay seviyesine düşürecek ve kalan askerler dağıtılacakmış! ( dağıtılacak asker sayısı 1000) bundan dolayı tüm general degıl albay atanmış Oray’a! … Erhac üssü yedek meydan olacak uçaklar eskısehıre gonderılecekmiş.. Üstte sadece 70-80 asker kalacakmış! F-35 üssü olacaktı sımdı gıdıyor ne alaka AKP yonetıcılerı!Hava lojmanlarındaki kara havacılık helıkopter bırlıgıde Isparta’ya gıdıyormus! Erhac ta 1000 asker demek aılecek 4000 kışı yapar! Helıkopter bırlıgıde gıderse varın sız duşunun Malatya ekonomık bıter beyler! Ordu yavaş yavaş gıdıyor arkadaslar! Askeri ye içindeki vatan hainleri yüzünden Malatya cezalanmasın yazıktır! Eğer o üst küçülsün ve helıkopter bırlıgı kalksın AKP oy vermem beyler kusura bakmasınlar! Kale ye sıvil havalımanı yapsınlar neyi beklıyolar.

  1. Malatya sevdalısı dedi ki:

   Kardeşim köy Garajı mı yapıyorsun mevcut havaalanı çift pistli zaten askeri üs taşınacak diyorsun ki bende taşınacağını öğrendim mevcut altyapı ve halihazırda sivil havaalanı kullanımına açık bir havaalanı var ortada bunu çöpe atıp sizin için kaleye bitane daha yapsın Nerede bu bolluk yazık milletin canı çıkmış ağır vergilerden devlet bütçesi ciddiyet ister Malatya nüfusunun % 70 Malatyanın batısında yaşıyor bütün büyük ilçeleri batıda mevcut havaalanı 7.jet an üssü taşınınca zaten sivil havaalanı olmuş oluyor sadece mevcut terminal binası revize edilir

   1. Mehmet dedi ki:

    Malatya sevdalısı yorumların nıck ismine pek uymuyor kardesım. Malatya garaj falan isteyen yok kaldı ki havalimanı yapımı eskıden zordu hangi bütçeden bahsediyosun turkıye de kaç tane vilayete havalimanı yapılıyor biliyormusun? Demek ki para var burda iş yaptırabilmekte! Sivil bir havalimanı 400 -500 trılyon yapılsın çokmu para? Karahan tüneli 300 trılyona yapılmadımı! Biz burda 7. Ana jet üssü azaltma yada kapanmasın dıye uğraş veriyoruz sen kapansın Nasıl olsa çift pist var edasındasın! Kapanırsa tabii gerek yok sivil bir limana! Amaç birşey isterken diğerini kapatıp üstüne yapmak olmamalı! Biz erhac yerınde askeri olarak dursun başka yere sivil havalimanı yapılsın diyoruz! Malatya nüfusu yüzde 70 mi Batı’da yasaması herseyın batı tarafına yapılması anlamına geliyor. Sehırler orantılı gelısırse kımlık kazanır! Unıversıtesi , stadı niye Doğu da yapılmış sence! Havalimanı Doğu tarafında olmalı ki hem Doğu gelişssin hemde en yakın il Elazığ! Buraya elazıg yolcusu da insin uzak demesin! Ayrıca ben köy garajını falan bilmiyorum İstanbul da yasıyorum yatırımları bayagı iyi görüyorum Batı’ya yapılan! Küçük düşünüyorsunuz malasef yazık!

 3. Hcm dedi ki:

  7. Üs taşınıyor sayın malatyalılar. Sivil havaalanı istiyorsunuz ama kim kullanacak. Kaç yolcu çıkarabilirsiniz buna mukabil kaç şirket lokasyon yapar malatyayı. Askerleri hor gördünüz üç beş darbeciyle ayırt edemediniz. Ama unutmayın ekonominiz askere endeksli. Lojmanlara hapsettiniz elektrik ve suyunu kestiğiniz insanlara çok ayıp ettiniz.

 4. hasan dedi ki:

  sivil hava alanı yapılsın örneğin Diyarbakır askeri hava alanın sağ tarafını sivil sol tarafı askerler kullanıyor yani pistler aynı hava alanı peronları ayrı

  1. Hcm dedi ki:

   Malatyadada aynı sistem var. Ayrı terminal ortak pist.

  2. Malatya sevdalısı dedi ki:

   Size katılıyor

   Malatya’da  yerel basında ara ara gündeme gelen Malatya Havalimanın’daki mevcut terminalin kapasitesi ile ilgili yorum ve değerlendirmeleri okuyunca yurtiçi ve yurtdışın da birçok havalimanını görmüş ve incelemiş biri olarak tecrübelerimi yüksek müsadeleriniz ile aktarmak istiyorum. Malatyamızın mevcut Havalimanı birçok il’de olmayan  2 adet pistte sahiptir. Bu durum Malatyamız için şüphesiz büyük bir avantaj. Bir diger avantajı da rüzgar ve  halihazırda bulundugu yer Malatyanın dogu ve batıya dogru gelişimini engellemiyecek bir mevkide, havalimanları şehirlerin 40-50 yıllık gelişimini engellemiyecek şekilde planlanır. Şehre uzaklığı Ankara Esenboğa Havalimanı ile kıyaslanır ise Malatya havalimanı şehre daha yakın. Ayrıca askeri havaalanı ile yan yana olmasının birçok şehirde örneği var,  en son hizmete açılan son derece modern Diyarbakır havalimanı askeri havaalanı ile aynı yerde. Malatyamızın mevcut terminalinin kapasitesi yetersiz bulunuyorsa , terminalin yan tarafında yer alan boş araziye ayrı bir terminal yapılarak büyük şehirlerdeki gibi biri GELEN yolcu diğer ise GİDEN  yolcu terminali olarak kullanılabilir. Böylece havayolu hizmet kesilmeden terminal kapasitesi artırılmış olur. (İzmir Adnan Menderes Havalimanı da bu yöntem ile büyütülmüştü) Bilindiği üzere mevcut terminal yapılalı 5-6 yıl oldu. Kullanımda olan terminal binasını yıkıp yeniden yapmak  5018 Sayılı Kamu Mali Kontrol Kanun’unun kamu kaynaklarını etkili ve verimli kullanımı ilkesine de uygun olmaz. Harcanacak o para ile Malatyamıza başka hizmetler yapılabilir. Malatya sevdalısından saygılarımla.

   1. Hcm dedi ki:

    Tebrik ederim yorumunuz için

   2. Mehmet dedi ki:

    Malatya sevdalısı sana ve arkadasa katılmıyorum senınde Malatyalı olduğuna yada milliyetçi bir ruha sahip olduğuna inanmıyorum! Kopyala yapıştır ile her yerde aynı yorumu yapıyorsun! Sana inat yeni bir havalimanı istıycez ve erhac kapttırmıycaz. Bu askeri tesıslerin kapanmaması için mücadele edip burda yasayan Ordu mensupları ve ailelerinin Malatya ekonomisine verdiği katma değeri yok olmasını engellıycez hemşehrilerimle emin ol! Ayrıca gerçek askeri havalimanlarında sivil de aynı yerde uçmaz! Bir gün tamamen askeri liman olacak Malatya! f-35 uçakları Malatya yerleşecek ve egıtım de verecek! Sivil ayırmalıyız. Tıp ki Ada’na İncirlik askeri havalimanı- Ada’na Şakir pasa sivil liman gibi.., Ankara akıncılar askeri liman- Ankara Esenboğa sivil liman..İzmir Foça askeri liman- İzmir Adnan Menderes sivil liman vs vs.. Gıbı! Saymakla bitmez! Burada bize Diyarbakır örnegını vermeyin tlf! Herşey Diyarbakır gibi olmak zorunda degıl! İstısna orası! Başka örnegi yok zaten

 5. MUSTAFA dedi ki:

  MALATYA YA SİVİL HAVA ALANI İSTİYORUZ.
  DUYUN BU TALEBİMİZİ LÜTFEN

 6. mesut dedi ki:

  Sayın valimize teşekkür ederim.Elazığ havalimanına misafirim vardı götürdüm bankodaki çalışan kişi ler .çok saygısız lar.dı.sayın valimden ve dev ler büyük lerin den ricam Malatya mıza mum kun ise ikin ci bir sivil havalimanı yapmaları.

 7. Müslüm Atasoy dedi ki:

  Çok güzel bir haber, daha fazla mağduriyete izin verilmediği için teşekkürler… Ayın 20’sinde uçuşum vardı ….

 8. Aysun dedi ki:

  Sayin Valim teşekkürler.bu hainler in yatacak yerleri yok.malatyalilar uyanık olun. Kim Dost kim düşman bilelim artık. Malatyalı olarak Sayın Cumhurbaşkanı mizin yanındayız ben ve ailem. Biz ölmeden erdoğan i vermeyiz. Canımız feda bu vatana bu hükümete.Allah im bidaha bu tür ihanetler göstermesin. Yasasin demokrasi yaşasın ERDOĞAN

 9. Şakir dedi ki:

  Sayın Valimiz,Teşekkürler.

 10. VAHAP dedi ki:

  bütün milletvekillerine duyurulur hemen şimdi tam zamanı malatya ya sivil havalanı yapılsın ,takipçisi olalım şu anda en sıkıntı olan il malatya kampanya yapalım en yetkil i yerlere duyuralım ey malatyalı uyuma.

 11. Alem dedi ki:

  Sayın Valim teşekkür ederiz, vatandaşlarımız mağdur oluyordu. havalimanının açılması gurbetçilere müşdeli bir haber

 12. M.Kadıoğlu dedi ki:

  Sayın Valim teşekkür ederiz, üssün kapatılmaması içinde gereğini yapacağınızdan kuşkumuz yok. Allah yardımcınız olsun.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."