Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Malatya Payına Düşeni Fazlasıyla Almış Durumda”

“Malatya Payına Düşeni Fazlasıyla Almış Durumda”
 • 23.09.2016

Yeni stadda inceleme yapan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Yurtta bir altyapı seferberliği başlatmış durumdayız. Özellikle Malatya’mızda bu noktada payına düşeni fazlasıyla almış durumda” dedi.

Bakan Tüfenkci, beraberinde Malatya Valisi Mustafa Toprak, AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile birlikte Malatya Arena Stadı ve kentteki spor tesislerinde incelemelerde bulundu. Tüfenkci, Olimpik Atletizm Sahası’nda da incelemede bulundu.

Statta yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler alan Bakan Tüfenkci, “Malatya ve Malatyaspor için çok önemli olan özellikle gençlerimizin, futbolcularımızın, profesyonel futbolcularımızın spor yapabilecekleri, maçlarını oynayabilecekleri UEFA standardında bir sahaya Malatya’mızın ihtiyacı vardı. Bu sahaya başlangıçta biraz sıkıntılarla yürüse de şimdi gördüğünüz gibi mükemmel bir şekilde devam ediyor. Bugün proje dışı eksiklikler varsa bunları nasıl tamamlayabiliriz, bunları tamamlayıp Malatyalıların hizmetine, Malatyaspor’un hizmetine nasıl verebiliriz, onu yerinde görmek için buradayız” dedi.

“STAT ÖNGRÜLENDEN DAHA ÖNCE TESLİM EDİLECEK”

Stadın öngörülen tarihten daha önce teslim edileceğini kaydeden Tüfenkci, şunları söyledi: “Gördüğümüz kadarıyla beklenenden, öngörülenden daha önce sahanın teslimi söz konusu. İnşallah Yeni Malatyaspor’umuzun ligdeki durumu da daha da iyileşerek, şampiyonluğa doğru giderken altyapının ve futbol oynayacağı sahanında hazır olması ve Yeni Malatyaspor’a yakışır, Malatya’ya yakışır bir sahanın olmasını arzuluyoruz. Bu noktada bizler elimizden gelen gayreti gösterip, inşallah eksiklikleri de tamamlayarak, eksiği olmadan bir sahayı Malatyalıların hizmetine sunmuş olacağız.

Bildiğiniz gibi AK Parti iktidarlarında sadece Malatya’da değil Diyarbakır’da, Batman’da, Samsun’da, Trabzon’da, Konya’da, Kayseri’de, muhtelif şehirlerimizde mükemmel sahalar yapıyoruz. Bunların hepsi Avrupa ayarı standardında ve UEFA kriterlerinin tamamını karşılıyor. Biraz önce yetkili arkadaşımızın da ifade ettiği gibi UEFA kriterlerinde bir stat gerçekleşiyor. Buradan bu statlardan çıkacak sporcular ve bu statlardan çıkacak takımlarımız özellikle bizi Avrupa’da, dünyada Türk futbolunun hak ettiği yere gelmesi noktasında altyapı eksikliğini gidermiş olacak. Ben tekrardan emeği geçen bütün arkadaşlarımıza, bizden önce vekillik yapan bu sahanın ihalesini gerçekleştirmek için gayret gösteren bütün siyasilere teşekkür ediyoruz. İnşallah bu saha bittiğinde Malatya için hayırlara vesile olur. Arkadaşların söylediği Aralık ayı itibariyle teslim edeceklerini ifade ediyorlar.

İsim konusu ayaküstü karar verilebilecek bir noktada değiliz. Oturur şehrin dinamikleriyle konuşulur, şehirle beraber stada isim noktasında bir isim buluruz. Benim için önemli olan stadın yapılması, isim daha sonradan gelir. Buna da karar verecek biraz önce ifade ettiğim gibi Malatya’daki dinamikler, Malatya halkı. İsim noktasında bir sıkıntı olmaz inşallah.”

MERKEZ SPOR SALONUNU ZİYARET

Bakan Tüfenkci daha sonra beraberindekilerle Şeker Fabrikası arazisi üzerinde yapılan Merkez Spor Salonu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binası ve kapalı yüzme havuzunda incelemelerde bulundu.

İnceleme sonrası açıklamada bulunan AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yatırımlarını geziyoruz. Yıl 2007 Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakan olduğu dönemde Şeker Fabrikası alanının öncelikle Malatyalı hemşerilerimize devri yapıldı ve buraya hastane, emniyet binası yapıldığı gibi aynı zamanda Gençlik ve Spor Bakanlığımıza yapılan alanda da çok önemli, gençliğe, Malatyalı hemşerilerimize yönelik çok önemli düzenlemeler, binalar yapıldı. Şuanda bulunduğumuz kapalı spor salonu hemen ön tarafta ‘spor fabrikası’ diye geçmiş dönemdeki bakanımızın başlamış olduğu ve gençlik merkezimizin, kapalı yüzme havuzumuzun Malatyalı hemşerilerimize kazandırılacağı çok önemli bir spor alanı Şeker Fabrikası alanında bulunmuş vaziyette. Biraz evvel sayın bakanımızla gezmiş olduğumuz Malatya stadyumuyla birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Malatya’ya yapmış olduğu yatırımlar, inşallah önümüzdeki en geç 2017 içerisinde hemen hemen tamamı bitmiş olacak ve çok ciddi manada geçmiş dönemde görev yapan bakanlara, milletvekili arkadaşlarıma hassaten teşekkür ediyorum. Biraz evvel müteahhitle yüzme havuzunun gecikmesini konuştuk. Müteahhit firmadan kaynaklanan öncelikle stadyumdaki gecikmenin bakanlıktaki ödemelerden ya da başka bir şeyden kaynaklanmadığını çok net söylemek lazım. Müteahhit firmalardan kaynaklanan aksaklıklar ve eksiklikler yüzünden stadyum rötar yaptı ama inşallah ikinci yarıya yetişecek. Buradaki yüzme havuzumuzda normalde eşzamanlı bitecekti, şimdi sayın bakanımızla konuştuk inşallah açılışlarını sayın Başbakanımız, Cumhurbaşkanımıza yaptıralım istiyoruz. Gecikmeler bilin ki milletvekillerinden, bakandan ya da ödeneksizlikten değil, gecikmenin en önemli sebebi müteahhit firmalarımızdır. Ama çok önemli ve güzel binalar kazandırıldı, Malatya’ya hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

“MALATYA PAYINA DÜŞENİ FAZLASIYLA ALMIŞ DURUMDA”

Bakan Tüfenkci ise Malatya’ya yakışan bir tablo olduğunu kaydederek, “Tabi biz özellikle gençlerimizin terörden uzak, kötü alışkanlıklardan uzak, uyuşturucudan uzak topluma, millete ve devlete faydalı birer gençler olmasını istiyoruz. Enerjilerini sokaklarda değil, sor salonlarında harcamalarını istiyoruz. Burada yapacakları antrenmanlarla, çalışacakları spor branşlarıyla Türkiye’nin adını dünyada duyurmalarını istiyoruz. Bununla ilgili bütün yurtta bir altyapı seferberliği başlatmış durumdayız. Özellikle Malatya’mızda bu noktada payına düşeni fazlasıyla almış durumda. Özellikle bu alana baktığımızda salon sporlarının yapıldığı bir spor salonu basketboluyla, hentboluyla, voleyboluyla ve diğer kapalı spor salonlarında yapılan branşlarla, antrenman sahalarıyla beraber gerçekten Malatya’ya yakışan bir tablo. Hemen yanında bir yüzme havuzumuz ki özellikle Malatya’da son yıllarda yüzmede başarılarda yakalamaya başladık, esasında bu başarıların altında bu salonların yattığını düşünüyoruz. Yine gençlerimizin her türlü faaliyetini gerçekleştirecekleri hem sosyalleşme adına hem kendini diğer sadece sporda değil, müzikte de, kültürde de, okumada da geliştireceği gençlik merkezlerimizde şuanda tamamlanmış durumda. İnşallah yeni sporcularımızın yetiştirilmesi noktasında 10-12 branşın birlikte çalışacağı bir sporcu fabrikası diye adlandırılan bir yapıyla, kompleks yapıyla beraber Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün de birlikte bulunduğu binada hızla yükseliyor. Umut ediyoruz ki geçmişte bu başlanan binalar ve kompleksler hızlı bir şekilde tamamlanarak, Malatyalıların hizmetine açılır. Ve gençlerimiz biraz öncede ifade ettiğim gibi enerjilerini bu salonlarda harcarlar ve bu topluma faydalı, Malatya’ya faydalı Malatya sporunun Türkiye’de ve dünyada adını duyurması adına yeni yeni arkadaşlarımız katılır. Ben bu tesislerin inşallah kısa zamanda bitilerek, Malatya’mıza ve Türkiye’mize hayırlar getirmesini Cenabı Allah’tan temenni ediyorum” diye konuştu.

ADLİYEYİ ZİYARET..

Bakan Tüfenkci, daha sonra beraberindekilerle Malatya Barosu’nu ziyaret ederek, Baro Başkanı Enver Han ile görüştü.

Tüfenkci, burada yaptığı konuşmada, adalet camiasının zor şartlarda görev yaptığı adliye saraylarının ismine yakışır şekilde saray niteliğinde olmasının beklendiğini kaydetti.

AKP iktidarının ilk dönemlerinde buyana muhtelif yerlerine yapılan adliye binalarının gerek projeleri gerekse mimari nitelikler gereği farlılıklar oluşturduğunu anlatan Tüfenkci, şunları söyledi:

“Son yıllarda burası gerçekten adliye sarayı diyebileceğimiz binalar oluşturuldu. İstanbul’daki adliye saraylarımız gibi. İçerisinde bulunduğumuz bu binanın Malatya’ya yakışmadığının bilinci içerisindeydik. Geçmişte başlatılan çalışmalar bugün meyvelerini vermeye başladı. 51 bin metre kapalı alana sahip adliye binamızın projesinin de incelemesi bitti şu anda ihaleye hazır vaziyette bekliyor. Adaletin herkese lazım olduğun ve orada görev yapan arkadaşlarımızın etki altıda kalmadan bağımsız ve kendine özgü mekanlarla görev yapmaları noktasında başka mazeretleri olmasın diye kendine yakışan binaları oluşturmamız lazım. Bizler de hükümet olarak bu noktada gerçekten çalışmalara hız veriyoruz. Bazıları niye cezaevi yapıyorsunuz diye eleştirebilir ama biz cezaevinde yatan ve barınan insanların gerçekten koşullarını iyileştirerek, kendilerinin ıslaha yönelik bir şekilde cezalarını çekmelerini istiyoruz. Onun için de cezaevi yapma noktasında biraz daha hızlanmış durumdayız.”

Bakan Tüfenkci, daha sonra Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com- Bülten

tüfenkci1

tüfenkci1c

stad

tüfenkci1b

tüfenkci1a

tüfenkci2

tüfenkci3

tüfenkci4

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. MUSTAFA dedi ki:

  Malatya payına düşeni asla almadı sayın bakan.
  En küçük stad Malatya ya yapıldı.
  Şehir hastanesi Malatya yerine Elazığ a yapıldı.
  Bıktık bunları yazmaktan. Say say bitmez.
  Halkı kandırmayın.
  Herkes her şeyi biliyor.

 2. ali aslan dedi ki:

  2,5 yıl sonra başka partiye ver de oyunu postallı askerler yönetsin seni artık. malatyaya 10 yıl önce gelen arkadaşım bu yaz geldi hayran kaldı. çok büyük gelişmeler olmuş dedi. Allah aşkına doğu da başka hangi memleket bu kadar hızlı gelişmiş. Vekilleri bilmem ama genel başkan yardımcımız ÇAlık ve Bakanımız Tüfekçi uyumlu çalışıyorlar MAlatya için koşturuyorlar. Beğenmeyen gitdin CHP ve HDP’lilerin sözde yönettiği illerde yaşasın!!!!

 3. Ahnet dedi ki:

  Kayısı için Malatya uzerine düşeni aldı mı? Gümrük bakanı bende ticaret bakanı olup Malatyalı olacak ve kayısı için birşey yapmiyacaz. Bu halk aptal degil

 4. nedim sahin dedi ki:

  Akparti calışıyor ama malatyanın milletvekilleri bu fırsatları değerlendiremiyorlar hep göz boyama kalıcı yatırım yok Malatyanın 30 senedirli cevreyolu yapılacaktı hala duruyor

 5. ÇİFTÇİ44 dedi ki:

  Töbe Yarabbi Töbe ….

 6. Osman dedi ki:

  Bakan olmus bir insan konusmalarina dikkat eder.Ne demek fazlasini almIs. Bizim halkin sadece Malatya yi gordugunumu saniyor.Lutfen bir Denizliye bir Kayseri ye bir Konya bir Bursa ya ozellikle bir Antalya bakmasini bekliyorum. Buralardaki Devlet yatirimlarinida ozellikle gelip gormesini bekliyorum sayin Bakanimizin.lutfen Malatya halkimizin zekasiyla dalga gecmesin.Bakanimiza saygimiz sonsuz.

 7. uyandiran adam dedi ki:

  Yahu arkadas istasyon kavsagina ne zaman alt gecit yapilacak? Ne zaman universite koprulu kavsagi baslayacak? Battalgazinin devlet hastanesi nerde? Yolun ortasi yerine Yan yollara trambus kuran beyinlerin yasadigi , ogretmen olan bir vekili 28 subat 80 darbesini anlatip durur , Taha beyler var mi yok mu belli degil Oznur memleketteki olup bitenleri 3. Kopruyu anlatir , Nurettin bey de kendi halinde yasayip gidiyor iste. Bakanimiz sagolsun milletimize bakiyor iste bizim saftirik milletimiz 1-2 icraat gordu mu vay anam babam pasam yoluna kurban olam asfaltimi yaptin daha ne isterim der

  1. Ferit dedi ki:

   Bravo kardeşim sana kısa ve net

 8. ali aslan dedi ki:

  kardeşim ankara da hem bakanlık hem genel merkez ayağı olan bir iliz. bakanımızda genel başkan yardımcımızda koşturuyor. sen kalkmış klavye delikanlılığı yapıyorsun. önce yapılanları görün kör olmayın. yiğidi öldür hakkını yeme…

 9. Aziz dedi ki:

  Malatya uyutuluyor vallahi maaşı parayi alan ordakilerin hepsi biz bakıyoruz iste

 10. Öz malatyalı dedi ki:

  Fazlasını Elazığa kalanınıda Adıyamana yollayın …lafa bak ya…

 11. Ferit dedi ki:

  AKP ye birdaha oy vermem kesim kararım fazlasını almışız he güldürmek içim mi söyledi acaba hiç komik değil hem hizmet götürme heryeri başka şehirlere kaptır fazlası ne çok merak attim

 12. bekri dedi ki:

  fazlasını geri alın

 13. şahin dedi ki:

  syın bakan ve millet vekilleri şow yapıyor devlet hastanesi noldu fırat çöşnük zafer inderesi kernek bu mahalleler sayenizde köy oldu allah büyüktür seçim yaklaşıyor şunun şurasında 2.5 yıl kalmış birdaha akp ye oy vermem bizi kandırdığınız yeter

  1. cesur_yurek dedi ki:

   vermezsen verme çok da tınn!!! arkadaş hangi birine yetişsinler, hangi birini yapsınlar. Köy görmesek yutturacan ha, sabredin biraz!!!!

   1. Anka dedi ki:

    14 yıldir iktidardalar kalkmış sabır diyorsunuz . PES…

  2. Hasan dedi ki:

   Çöşnük, köy gibiydi zaten her zaman, öyle kalmalı bence.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."