Final

Fuat


Lab


Malatya Haber -

“Malatya’ya Güven ve Huzur Geldiğini Söyleyebiliriz”

“Malatya’ya Güven ve Huzur Geldiğini Söyleyebiliriz”
 • 06.01.2021

Malatya Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’in göreve gelmesi ile başlattığı uyuşturucu ve suçlarla mücadelede önemli başarılara imza atıldı. Narkotik başta olmak üzere tüm birimlerin koordineli çalışması ile kentte suç oranında ciddi düşüş yaşanırken, uyuşturucu ile mücadelede de bir önceki yıla göre önemli başarı sağlandı.

2019’un Eylül ayında Malatya Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Ercan Dağdeviren, göreve başlar başlamaz kentte suç oranlarının azaltılması adına harekete geçti. Dağdeviren’in talimatı ile asayiş suçları ile mücadele de özel ekipler oluşturulurken, uyuşturucu ile mücadelede ise narkotik ekiplerinin sayısı iki katına çıkarıldı. Tüm birimlerin birbirleri ile koordineli çalışıldığı emniyette, alınan denetim ve tedbirler de meyvesini vermeye başladı. 2020 yılı istatistik raporlarına da yansıyan bu başarıda, birçok suç oranlarında ciddi düşüş yaşanırken, özellikle uyuşturucu ile mücadelede önemli bir başarı grafiği sergilendi.

2020 yılını değerlendiren Malatya Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, geçen yılın aynı dönemi incelendiğinde bu yıl başarılı operasyonlar ve önleyici çalışmalar ile olay sayıları ve aydınlatma oranlarında büyük bir ivme kazanıldığının görüldüğünü söyledi.

Malatya Emniyeti olarak elde edilen bu başarıyı, doktorların bir hastalığı teşhis etmesine benzeten Dağdeviren, “Nasıl ki doktorlar bir hastalığı tedavi etmeden önce tahlil yapıyor ise biz de ilimizde yaşanan bazı problemleri önce tahlil ettik. Suç ve olayların en çok yaşandığı bölge ve noktaları belirleyerek buna göre tedbirler aldık, özel ekipler oluşturduk ve birimler arası koordinasyonu sağladık” dedi.

Uyuşturucu ile mücadelede önemli adımlar attıklarına dikkat çeken Dağdeviren, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün araç sayısını çoğalttıklarını, aynı zamanda personel sayısını da yüzde 50 oranında arttırdıklarını ifade etti.

Suçla mücadelede özel ekipleri oluşturulduğunu ve bu sayede olayların analiz ve sonucuna gidilmesini hızlandırdıklarını kaydeden Emniyet Müdürü Dağdeviren, “Güvenlik hizmetleri süreklilik ve devamlılık arz ediyor. İnsanların olduğu her yerde olaylar muhakkak olacaktır. Ancak biz bu olayları ve suçları makul olduğunca olmadan engellemeye çalışıyoruz. Suç ve suçluyu sıfırlamak mümkün olmayabilir ama istatistiklere bakıldığında Malatya’da bir güven ve huzur geldiğini söyleyebiliriz. Bunun da devamı için elimizden gelen tüm gayreti ekiplerimiz ile göstereceğiz” diye konuştu.

Malatya’da huzur ve güveni sağlamakta halkın da kendilerine destek olduğunu ifade eden Dağdeviren, kurdukları ihbar hatları ve sosyal medya hesapları ile de vatandaşın ihbarları ile polisin her zaman yanında olduğunu dile getirdi.

Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki Toplum Destekli Polis ekiplerinin de toplumun her kesimi ile sürekli irtibat halinde olduğunu da belirten Dağdeviren, “Emniyetimiz vatandaşın canı ve malını korumak için 24 saat görev başındadır” dedi.

2020 yılının ilk 11 ayı istatistiklerine bakıldığında özellikle uyuşturucu ile mücadelede gösterilen çalışmaların grafiklere yansıdığı görülüyor. Uyuşturucu ile mücadelenin bu yıl 3-4 katına çıktığının en bariz göstergesi ise 2019 yılında 393 olan olay sayısın bu yıl bin 454’e çıkması. Narkotik suçlarla mücadelenin arttığı bu yılda 2 bin 209 şüpheli yakalanırken bunların 305’i tutuklandı. Bu başarı narkotik operasyonlarında ele geçirilen uyuşturucu maddeye de yansıdı. 2019 yılında 12 kilogram 556 gram esrar ele geçirilirken bu yılki operasyonlarda ise 161 kilogram 408 gram esrar ele geçirildi. Geçen yıl 98 kilogram eroin, bu yıl ise 226 kilogram eroin ele geçirildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğünün 2020 yılı faaliyetlerine bakıldığında da bir önceki yıla nazaran artan başarı göze çarpıyor. Aynı şekilde Asayiş Şube Müdürlüğünün 1 yıllık faaliyet raporunda da yeni kurulan özel ekiplerin suçların azaltılmasında ciddi bir etkiye sahip olduğu görülüyor. Bir önceki yıl 115 adet silah ele geçirilirken, 2020 yılında ise 299 adet silahın ele geçirildiği belirtildi. Aynı şekilde asayiş ekiplerince 2019 yılında 321 gram narkotik madde ele geçirilirken, bu rakam 2020 yılında 3 kilogram 608 grama çıktı. 2019 yılında ele geçirilen uyuşturucu hap sayısı 2 bin 495 iken, 2020’de bu rakam 10 bin 446 adete yükseldi. Asayiş ekiplerinin özellikle narkotik madde yakalamada yüzde bin 21’lik bir artış yakalaması, ekipler arası koordinasyon ve uyumlu çalışmanın sonucu olarak gösteriliyor.

2020 yılı istatistiklerine bakıldığında mal varlığına karşı işlenen 9 önemli suç grubunda aydınlatma oranı yüzde 86,3 olarak kayda geçerken, kasten öldürme ve kapkaç olaylarında ise faali meçhul olay bulunmuyor. Ekiplerin olayları aydınlatmada yakaladığı yüzde 100 başarı ise bu konuda Malatya’yı Türkiye birincisi yaptı.

Suçla mücadelenin yanı sıra trafik kazalarının engellenmesi adına gerçekleştirilen eğitim ve seminerlerde de 2020 yılında önemli bir artış sağlandı. 2019’da toplamda 55 bin kişiye eğitim verilirken, 2020 yılında ise bu sayı 86 bin 36 kişiye yükseldi. Bu eğitim faaliyetlerinin sonucunda ise 2020 yılında yaşanan yaralamalı kazalarda bir önceki yıla göre yüzde 6’lık bir azalma sağlandığı görüldü.

iha

Etiketler:

Yorumlar
 1. hakan dedi ki:

  Başarılarınız daim olsun inşallah…

 2. adnan dedi ki:

  Müdürüm iyi çalışıyor.İşi ras gitsin.

 3. Sehitfevzili dedi ki:

  Sayin mudurum sizin mucadelenizle kotuye giden uyusturucu sorunu simdilerde daha iyi durumda pence ekibi gorevinde basarili ama bekcilerede bu konuda basarili olmasi gerekiyor.sadece caddede bir tur atip sabaha kadar gorunmemeleri muhtarliklarda zamani gecirmeleri hem hirsizlik ve uyusturucu icen genlerin metruk evleri mesken etmisler daha titiz gorevlerini surdurmelerini lazim.sehitfevziden selamlar.

 4. tastepeli aydın dedi ki:

  sayin müdürüm kurmuş olduğunuz pençe timleri sayesinde artık Taştepe melekbaba yaşanabilir bir yer haline geldi malatyada uyusturucuyla sizin kadar mucadele eden başka kimse olmadı. ozellikle asayiş polisleri her yerdeler başarılarınızın devamını diliyorum.Allah emniyet teskilatina güç kuvvet versin.

 5. Kemal Ağa dedi ki:

  Allah gücünüze güç katsın.Daha uğraşınız çok olacak Malatyada durmak yok yola devam.İnşallah başarılarınız daha çok ola cak.

 6. Ahmet dedi ki:

  Sn.Müdürüm şu trafik sorununa da bir el atsanız.Ana arterlerde,özellikle kışla caddesinde akşam saat 17.00 den sonra çift sıra park ediyor araçlar.

 7. osman1453 dedi ki:

  Müdürümün Allahına Gurban Adam Gibi Adam İş yapıyor Fuzuli caddesinde hergün kavga vardı eşkiyalardan temizlendi
  Çok sahada görüyoruz ismini herkes biliyor.
  Memur zihniyetli değil en azından

 8. kemal dedi ki:

  Çok başarılı bir müdür. keşke tüm müdürler sn müdürümün yarısı kadar işinin hakkını verse…

 9. muharrem dedi ki:

  Pala Dayı ;işin rast gelsin yılların pisliğini temizledin valla elleri öpülesi bi adamsın Allah senden seni yetiştirenden de razı olsun…Başarılar..

 10. MUSTAFA dedi ki:

  Helal olsun. Gerçek bir müdür ve bürokrat. Her ne kadar nesilleri azalsa da arada böyle düzgün dürüst bürokratlara da rastlıyorum. Başarılar dileriz.

 11. Adıgüzel dedi ki:

  İyi bir insan. Adam gibi gibi adam… Vatanını ve millettini gönülden seven, kaliteli dost… Allah yardımcınız olsun.

 12. Pırasa dedi ki:

  Bir gün sayın müdürümüz başka ile tayin giderse istifa etsin Malatya’ya yerleşsin. Fahri müdürümüz olsun maaş lojman herşey emrinde bizden olsun. Yeterki gölgesi başımızda olsun. Allah razı olsun kendinden ellerinden öper başarıların devamını dilerim.

 13. Malatyalı dedi ki:

  Sayın Müdürüm , ticari taksiler de ki CAM Filmi konusunda bir çalışma istiyoruz.Ticari taksilerde ki filmler söktürülsün,ne yaptıkları belli değil

 14. Pütürgeli dedi ki:

  Malatyada görevini yapan tek kişi diyebilirim keşke öbür kalanlarda senin gibi görevini yapsalardı o şehir o kadar geri kalmazdı özelikle milet vekilleri ve belediye başkanları

 15. Ahmet Emrah İdaçlı dedi ki:

  Duruşu, kişiliği ve devlet adamlığı vasfiyla Malatyamiza huzuru getiren kıymetli müdürümüze Rabbim hayırlı ömürler nasip etsin inşallah. Ercan müdürümüzün dışında ben bu şehire damga vuran bir emniyet müdürüne rastlamadım. Biz müdürümüzün razıyız. Rabbimden razı olsun. Tırnağı taşa değmesin.

 16. TUNCAY dedi ki:

  inşallah müdür bey malatyada kalıcı olur iyi devlet adamı böyle olur adam gibi adam

 17. Serkan dedi ki:

  Geçmişte de Malatya’ya il emniyet müdürleri geldi ve gittiler ama SİZ MALATYAYA ABİ VASFI İLE GELDİNİZ,MALATYALI GİBİ GELDİNİZ MALATYALI OLDUNUZ. Abi olmak zordur siz zoru başardınız. İyi ki varsın Allahım hep muvaffak ve var etsin hem seni hem şerefli ekibinizi durmak yok yola devam Aslan yürekli abim…

 18. Deli dedi ki:

  Bu adam bu işi biliyor abi elleri öpülecek adam

 19. Rönesans dedi ki:

  Kabul edin müdürüm göreve ilk başladığınız hızınız kalmadı

 20. Aşağı şehirli dedi ki:

  Adamsin mudurum buradan gitsende seni asla unutmayacak malatyalilar.

 21. Özer dedi ki:

  Emn Md. müzü ve polislerimizi çok seviyoruz. Ancak Bu nasıl bir bakış açısı sanki Malatya bir suç şehriymişte yeni gelen Emniyet Müdürümüz her şeyi düzeltmiş. Hayır…. Malatya da Önceki Emniyet Müdürleriniz Görevlerinde ve Malatya halkı ile kaynaşmasında Suç önleyici yönlerinin yanında Malatya ya güven ve sevgi aşıladı. Atanmış müdürler değilde sanki Malatya ya hizmet için seçilmiş kişilerdi. Yeni Müdürümüzü seviyoruz Çünkü Malatyalı Askerini Polisini sever. Asla da Yıllarca Malatya ya Gece Gündüz hizmet etmiş Atanan ve Atandıkları yerlerde yine başarı ile görev yapmış Malatya yı bir parçası gibi görmüş Eski Emniyet Md. lerini yok saymaz. SAYAMAZ. Bu sayede Malatya ya hizmet etmiş ve atanan Tüm Emniyet Md lerimizi Minnet ve Şükranla anıyoruz. Malatya sizler sayesinde huzurlu bir şehir ve huzur içindeyiz.

 22. Hüseyin koçak dedi ki:

  Sayın müdürüm sizlerden Allah razı olsun şu Malatya yi temizledinz ekibimize şükran borçluyuz

 23. Enver KALAYCIOĞLU dedi ki:

  Emniyet müdürümüz devletimizin klasik bürokratları dışında bir kişiliğe sahip, gördüğüm kadarıyla ne makam ne mevki gibi bir sorunu var.Amacı ilimize ülkemize en üst düzeyde nasıl hizmet edilebilir.İlk geldiğinde ekiplerini kurmuş 24 saat bilfiil Malatya ya hizmet Malatya da huzuru asayişi sağlamak için ne gerekiyorsa o yapılıyor…2020 yılı içerisinde yaptıkları faaliyetleri medyadan takip ettik.Yanlış yapan kişilere göz açtırmadılar…Allah razı olsun. Emniyet müdürümüzü ve ekibini kutluyorum…İnşallah en uzun görev yeri Malatya olur…Temennimiz…

 24. Esnaf dedi ki:

  Sayin müdürüm
  SEN BIR ADAMSIN
  Ama şu car çakalın daha çok üstüne gidin
  Milletin yakasından düşsünler
  Allah sizden ve ekibinizden razı olsun

 25. Zafer dedi ki:

  Emeğinize çabanıza sağlık.tüm teşkilata sonsuz teşekkürler ediyorum.

 26. Mehmet.44 dedi ki:

  Sivas caddesindeki halka açık otoparklardan (normalde o sıradaki apartmanlara ait ama kapıları açık olan) büyük olanında çok sıkıntılı durumlar oluşmakta; kız-erkek gençlerin gayri ahlaki davranışları, alkol ve başka madde kullanımı, araçlara zarar verme ve özellikle yazları sıkça silahlı-kesici aletli kavga.
  Eski emniyet müdürü zamanında her gün mutlaka bir kaç kaç kez polis devriye atardı burda ve çok daha güvenliydi.
  Yeni müdürümüzden bu sıkıntıların giderilmesini talep ediyoruz. İyi bir ışıklandırma, kamera kaydı bile yeterince caydırıcı olur.

  1. Malatyaliiii dedi ki:

   Buraya yazma görürsen ara 155 i gelirler

 27. Has Malatyalı dedi ki:

  Seviliyorsunuz Müdür Bey 🙂 Allah bozmasın.

 28. Malatyasporlu dedi ki:

  Geçenlerde Akdeniz tarafına hususi otomobil ile seyahat ediyordum Doğanşehir taraflarında gece geç saatlerde ilerlerken yolda gizli buzlanma ihtimaline karşı aracım ile 90 km. hız ile hareket ediyordum arkamdan gelen bir tır bana çok yaklaştı bende hızlı gitmek istemiyordum ne ise tır beni solladı bir baktım tırın dorsesi ağzına kadar sanırım demir yüklüydü yani hayretler içerisindeyim o aracın hızı kesinlikle 120 km hız civarındaydı. Yine keza araştırma hastanesi yolunu son zamanlarda çok kullanıyorum yine kamyonlar başta olmak üzere bir çok araç iddia ediyorum hız limitlerinin çok çok üstünde seyrediyorlar çoğu zaman trambus yolundan 90 km hız ile seyrediyorum ki arkadan gelen araçlar beni zoraki hızlı gitmeme iletmesin….Gelelim saadete bugün zil çaldı kapıda postacı iyi günler trafik cezanız var zarfı açtık bir baktim ki TOKİ yolunda 61 km hız ile gittiğim için 288 TL.lik trafik cezası kesilmiş el insaf yani …. Bilsem ki bana ceza kesmeyeceklerini ekip arabasını gördüğüm zaman araçtan inip aracımı iteleyerek yanlarından geçmek isterdim polis memurları hayırdır aracınmı arızalı diye soracak olsalardı yok aracım arızalı değil millet 80-90 km hız ile gider ses seda yok her şey nizami biz 61 km hız ile gidince 288 TL hızdan ceza ye bumu adalet derdim.

  1. Mehmet dedi ki:

   Sen rahatsızsın önce bir psikoloğa görün bence

 29. Zafer dedi ki:

  Malatya nın Pala sı.Müptezel uyuşturucu satıcılarını Malatyada dize getirdin. Varol müdürüm. Sizi seviyoruz. Yeşiltepeyi büyük oranda temizlediniz suçdan. ???

 30. Ahmet Mete dedi ki:

  Sayın müdürüm size ve ekibinize yürekten teşekkürler.
  Malatya da yaşayanlar güven ve huzur ortamını sağlayan gecesini gündüzüne katan dur durak bilmeyen görev aşkı ile çalışan ekibinize minnettarız

 31. Kızılelma dedi ki:

  Biz Malatyalılar olarak Emniyet Müdürümüzden memnunuz onun sayesinde sokaklarımız temizlendi.Kanalboyundaki terör olayları son buldu.Allah polismize güç kuvvet versin.Versinki bu teröristler,uyuşturucu satıcıları,mafya bozuntuları daha fazla türemesin.

 32. Şemsettin ÖNER dedi ki:

  Geldiğinizden beri Farkedilir derecede değişiklik
  Huzur ve güven var
  İnanın Malatya insanı sizi sevdi
  Rabbim emeklerinizi boşa vermesin

 33. KARTAL44 dedi ki:

  Müdürüm ,Malatya tabiri ile: Senin Allahına gurban….Başarılı çalışmalarınızın devamını diliyoruz…

 34. Ferit dedi ki:

  Müdürüm sizin yanınızdayız hizmetleriniz için teşekkür ederiz

 35. Battalgazi44 dedi ki:

  Malatyalı her bürokrat, belediye başkanı ve milletvekilleri sizin gibi çalışsa Malatya’nın hiç sorunu kalmaz sayın müdürüm. Allah razı olsun, Malatyalı sizden razı.

 36. Vatandaş 44 dedi ki:

  Müdürüm biz malatyalı olarak sizden razıyız inş uZun
  Bi süre burda kalmanızı temenni ediyoruz

  1. Alper tunga dedi ki:

   Biz razıyız allahu azimuşşan’da razı olsun

 37. Recep dedi ki:

  Senin Allah’ına gurban Müdürüm Başarılar.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."