Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Malatya’da Sağlıkta Memnuniyet Oranı Yüzde 96”

“Malatya’da Sağlıkta Memnuniyet Oranı Yüzde 96”
 • 01.01.2018

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 2018 yılının ilk  saatlerini yeni doğan bebekleri ziyaret ederek geçirdi.

Çalık, beraberinde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli, AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı Beydağı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ni ziyaret etti.

2018 yılının ilk ziyaretini Büyükşehir Belediyesi’nin “Hoş Geldin Bebek” projesi kapsamında yeni doğan bebeklere yapan Çalık, burada 2018 yılının ilk bebeği ile 2017 yılının son doğan bebeklerini ziyaret edip, çocuklara çeyrek takıp, çocuk bakım seti hediye etti.

Ziyarette 3 çocuğun ismini ailelerin istekleri doğrultusunda Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır Esma Nur Karanfil bebeğin, AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı Rüzgar Ekici bebeğin, Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli ise Can Berk Aslan bebeğin ezan okuyarak, isimlerini verdiler.

Çalık son olarak 2018 yılının ilk bebeği olan İrfan-Hülya Yiğit çiftinin Sefa bebeğini ziyaret ederek, hediyelerini takdim etti.

AKP genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada, “2018’in ülkemiz için, milletimiz için ve özellikle Ortadoğu coğrafyası içinde yaşanan kan ve gözyaşının dinmesi temennisi ile barış ve kardeşlik getirsin temenni ediyorum. Hastanelerimizi ziyaret edelim istedik ve ilk ziyaretimizi de Kadın Doğum Servisimize yaptık. 2017 yılında Türkiye çok büyük zorluklar atlattı, İnşallah Yüce Rabbim 2018 ve sonrasında hem milletimiz için, hemde ümmetimiz için, sağlık, sıhhat, huzur, barış ve kardeşlik getirir. Bu temennilerle dünyaya gözünü açan bebeklerimize de hoş geldin ziyareti yaptık. İlk 2018’in bebeğini ziyaret ettik. Ve bugün Malatya’da Kadın Doğum Hastanemizde 10 tane bebeğimiz dünyaya gözlerini açtı. Allah analı, babalı büyütsün, hayırlı evlatlar olsun İnşallah.” dedi.

Çalık, sağlıktaki memnuniyet oranını Malatya’da yüzde 96 olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“Sağlıktaki memnuniyet Türkiye’de yüzde 76’lara ulaşmış vaziyette. Ama Malatya genelindeki sağlıktaki memnuniyet yüzde 96. Bu vesileyle bütün Malatya’da çalışan temizlikçisinden teknik personeline kadar Sağlık İl Müdürü nezdinde çalışan bütün arkadaşlarıma hassaten teşekkür ediyorum. Sağlıktaki memnuniyet bizim en önemli başarılarımız. Bundan sonra daim olsun diyorum. “

Çalık, 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin temelinin atıldığını ve bu hastanenin hizmete girmesi ile Malatya’da hizmetin üst seviyeye ulaşacağını ifade etti.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, “2017 yılını acısıyla, tatlısıyla geride bıraktık. Ülkemiz 2017 yılında çok büyük mücadelelerle büyütmesine devam etti, hizmetlerine devam etti. 2018 yılının hem ilimize, ülkemize ve dünyaya barış getirmesini temenni ediyorum. 2018 yılına girerken sahaya çıkarak ziyaretlerde bulunduk. Yeni doğan bebeklerimize ve ailelerimize hayırlı olsun demek istedik. Yeni doğan bebekler, İnşallah ailelerine mutluluk getirir.” diye konuştu.

Burhan KARADUMAN, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Ahmet dedi ki:

  Tabi canım çok memnunuz hatta memnuniyetlerimi sıralayayım size Totm; 1. Bir poliklinikte bazı doktorların eczane kalfaları seviyesinde bilgisi var.2.Kronik hastalığı olanlar takip edilmesi gereken hastalara her kontrolde başka bir dr bakıyor.3. Ultrason a gireceksen en az 15 gün beklersiniz.4.Acil de sıra beklemeyi söylemeye bile gerek yok5.Hastane otoparkı ücretli olur mu avm otoparkı bile ücretsizken.6.Daha yazacak çok şey varda uzun yazarsam okunmaz uzun olunca.

 2. batttalgazi44 dedi ki:

  aralarında malatya’nın da bulunduğu 30 büyük şehre söz verilip elazığ’a yapılan şehir hastanesi, 350 bin nüfuslu battalgazi’ye yapılan 300 yataklı devasa!!!! hastanecik, yeni devlet hastanesinin tel tel dökülmesi ve binasının ters yapılması, araştırmada malatyalını 3 katı malatyalı olmayan hastalarla dolu olması… yav he he çok memnunuz. ağam bizimle eğleniyi…

 3. Malatyalı dedi ki:

  Bekleyin az kaldı 1040 yataklı Elazığ şehir Hastanesi açılıyor bu yıl… gelir muayene olursunuz memnun olanlar😀

 4. hakkı dedi ki:

  kime sormuşlar bu %96 memnun olan kimlermiş bir habercide demiyor kime sordun listeyi ver. Kendi adamları akrabalarına mı sormuş belki işe falan alır diye herşey mükemmel demişlerdir? Hastanelere hiç gitmemişler sanırım. Bi sonuca 40 gün veriyorlar o zamana kadar ölsek kimin umrunda? normalde 10dk en fazla 30dk çıkacak sonuç 40 gün bekletiyor. Özel hastaneye gidiyorum aynı filmi aynı gün hem çekip hem sonucu doktora gösteriyorum. Allah korusun herhangi bi durum varsa hemen müdahele etmeleri için erken sonuç verilmeli… neyseee

 5. Yakup dedi ki:

  Gerçekten mi ??????

 6. ALİ dedi ki:

  Evime kadar sağlık hizmeti için geliyorlar yiğidi öldürün hakkını yemeyin.

 7. esin dedi ki:

  eminmisiniz hiç radyolojiden sıra almışlar mı acaba merak ettim. 43 gün sonraya sıra verdiler sonuç olmadan da ilaç yazılmaz acaba bu süre zarfında ben ne yapayım. bu memnun olanlar beni bilgilendirirlerse sevinirim.

 8. Alperen dedi ki:

  On gün sonraya nefroloji den randevu aldım bekliyorum bunu yüzde 96 memnuniyet helal olsun yaptığınız sağlıkta ki duzenleme

 9. Murat dedi ki:

  Yuhhhh kuyuklu yalan sira istersin gunlerce sonra, tahlil yaparsin sira, emar sira, hastaneye girersin para eczaneye gidersin para, acile git koridorlar ellerinde serum oturacak yer arayan hasta dolu personel desen acemi ordusu bi damar icin delmedik yerimiz kalmiyor yeter kandirmayin insanlari kapanmakta kurtarmayacak yalanlarinizi

 10. Ali 44 dedi ki:

  Ayrıca,adını eğitim ve araştırma hastanesi olarak değiştirdiğiniz,Malatya,yeni devlet hastanesinde,bir tane öğretim görevlisi var mı?.

 11. Ali 44 dedi ki:

  Bu oranı neye göre belirlediniz?.Elinizde istatistik var mı?. Yine kafadan mı sıkıyorsunuz?. Dünyanın hiçbir yerinde böyle yüksek bir memnuniyet oranı yoktur.

 12. A. dedi ki:

  Araştırma hastanesinde doktor yok. Devlet hastanesinin hali ortada. Yahu sedyenin üstündeki süngeri bile parçalamışlar her yer viran halde. Zengin zaten özele gidiyor ki bir serum bile 30 tl ama sorsalar çok memnunuz!!

 13. hihnobi dedi ki:

  bunu anlamak lazım yanar duner insanlardan hiç bi hizmet olmaz malatyada sağlık sıfır altında sıfır

 14. Ali dedi ki:

  Temellere yaptığınız binalara sözümüz yok ama sağlık hizmeti sifir.

 15. Ali dedi ki:

  Kanser hastaları işin tedavisi için Elazığ’a gidiyor.emar randevusu iki ay önce yok.zengin gidip özelde işini hallediyor.sn vekil nede olsa Ankara’nın en lüks hastanelerinde işini hallediyor.yarin sabah devlet hastanesi ne muayeneye bı gitsinde görsün memnuniyeti

 16. Cemal dedi ki:

  Öznur Hanım Kapanmış ancak kendine iyi bir İmaj maker
  bulmalı ne o öyle damalı damalı baş örtüsü boğazı zorla sıkılmış Afrikalı yerlilere dönmüş

 17. malatyasevdalisi dedi ki:

  sayin vekilim herhalde hastaneye gelmediniz en ufak şeker kontrolu icin tahlil sonuc gösterme 2 günümüzü aliyor yoğunluk dan dolayi bir de randevu sistemi cikartiniz randevusuz bakilmiyor en erken sira 2 veya 3 gun sornaya veriliyor köyde gelenler perisan yeni devlet hastanesi yetersiz gidilecek bir hastane de uok ya özele gidecen acil fesen bir bakin yoğunluğa bunu malefet amacli yazmiyorum gercekbistersrniz hafra ici bir poliklinikleri gezin çünkü bir tane devlet hastanesi var 750 bin nufuslu bir ilin arasyirmayi saymasaniz şehir hastanemiz uok Battalgazi devlet de yillin hikayesi oldu 5 yilfir temel atilmadi 305 bin nufuslu bir ilceye 300 yatakli hastane komik bir rakam ilimiz verha göç aliyor ileriyi gormek lazim sornada ek binalar yapilacagina simdiden 500 yatakli A tipi tam teşekküllü bir hastane yapilsa guzel olur teşekürler

 18. Mehmet dedi ki:

  Desene Malatya sağlıkta türkiye’nin başkenti olmuş bundan hiçbirimizin haberi yok. Sizler torpilli olduğunuz için bilmezsiniz ama devlet hastanesinde Emaar ve ultrason için 55 gün sıra verilmekte.Yinede biz Malatya’da yaşıyoruz diye çok şanslıyız Allah diğer illerde yaşayanların yardımcısı olsun.

 19. vanadaş dedi ki:

  Allah rızası için sıra almak icin on gün sonraya randevu veriliyor ultrason kırk gün nerde bunun yüzde 96 memnuniyet eski düzen bundan iyiydi bekliyordun sıranı muayene oluyordun

 20. Bekir Coşkun dedi ki:

  Yalan

 21. Aziz dedi ki:

  Yuhhhh Bu memnuniyeti kime sorup yaptın hangi ilin vatandaşına sordun hangi araştırma ya dayandında bunu iddia ediyorsun sallama Malatya halkına hakarettir siz inin meydana 100 tane vatandaşa sorun kaçı memnun çıkmış70 yıllık harabe binada halk memnun yuuhhhh

 22. Burak çakmak dedi ki:

  Aynen %96 bizde yedik yalan söylemeyin Allah görüyor gerçek haber yapın yarın mahşerde Allah’ın huzuruna çıkacaksınız

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."