Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Meğer ‘Su Biriktiremeyecek Baraj’ Projemiz de Varmış!.

Meğer ‘Su Biriktiremeyecek Baraj’ Projemiz de Varmış!.
 • 11.10.2016
 • Valiyi sinirlendiren ve DSİ Bölge Müdürüne, “Bu gerçekleşmeyecek, hayali proje” dedirten skandal!..

Devlet Su İşleri  (DSİ) 9. Bölge Müdür Vekili Saim Peker, 2014 yılının Ekim ayında yapılan Planlama Raporu ve Mühendislik Hizmetleri ihalesinin ardından ödeneği ayrılıp bir de müteahhide yer teslimi yapılan Ali Ağa Barajı’nın gerçekleşmesi imkansız ‘hayali bir proje’ olduğunu söyledi.

Arguvan ilçesinin kuzeyinde, Arapgir sınırı bölgesinde yaklaşık 32 bin dekar arazinin sulanması için planlanan Ali Ağa Barajı’nın su tutmayacağının anlaşılması iki yıl sürdü.

Temmuz ayında yapılan 3. Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısına katılan DSİ Bölge Müdürü Okan Bal’ın Ali Ağa Barajı ile ilgili olarak projenin zemin etüt çalışmalarının tamamlandığını,  proje ihalesi için fiyatlandırılma yapıldığını söylemesine rağmen son İl Koordinasyon Kurulu’na katılan DSİ 9. Bölge Müdür Vekili Sait Peker de barajda yeterli su birikmeyeceğinin anlaşılması nedeniyle projenin ‘rantabl olmayan hayali bir proje’ olduğunu belirtti.

Vali Mustafa Toprak ise “Proje yapılmış, programa girmiş, ama şimdi su birikemez deniliyor. Demek ki biz yaptığımız işin etüdünü iyi yapmıyoruz” sözleriyle tepki gösterdi.

“Malatyalılara bu gerçeği söylemek zorundayız.. Gerçekleşmeyecek bir proje”

dsibölgeArguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş’ın 32 bin dekar arazinin sulanması için planlanan Ali Ağa Barajı’nın yapım çalışmalarının hangi aşamada olduğunu sorması üzerine toplantıya katılan DSİ 9. Bölge Müdür Vekili Sait Peker (yandaki fotoğrafta), barajda su birikmeyeceğinin anlaşıldığını ve bu nedenle rantabl bir proje olmadığını belirterek “Malatyalılara bu gerçeği söylemek zorundayız.  Proje edilmiş, yatırım programına girmiş ama maalesef gerçekleşmeyecek bir proje.  İnceledik ve gördük ki, DSİ’nin istediği Sivas Koruma Kurulu’nun da onayladığı 935 koduna indiğimiz andan itibaren yeterince su biriktiremiyoruz. Kod düşünce rezervuarda biriken su miktarı azaldı. Orada yapılacak bir şey yok.  Gerçekleşmeyecek, hayali bir proje” diye konuştu.

Vali Toprak: Demek ki biz iyi bir etüt yapmıyoruz

Projesi yapılıp yatırım programına alınan bir barajın iki yıl sonra su tutmayacağının anlaşılmasının, proje etüdünün iyi yapılmadığını ortaya koyduğunu söyleyen Vali Mustafa Toprak ise “İnsanlar bir iş yapılacak diye güveniyor. Proje yapılmış, programa girmiş ama su birikmez deniliyor. Demek ki biz yaptığımız işin etüdünü iyi bir şekilde yapmıyoruz.  Buranın etüdünden, planlamasından ne çıktı, etüde ve hedefe göre neyi planladık, dediğiniz yükselme ve düşmeler ne kadar suyu getirdi ve götürdü, gidip çalışacaksınız ve bana o raporu getireceksiniz. Rantabl olmayacak bir işi elbette yapmak mümkün değil ama bunun rantabl olmayacağına beni ikna etmeniz gerekiyor” dedi.

Doğru proje olsa şaşardık!.

Malatya’da son yıllarda, tamamlanan ya da planlanan birçok proje, çok konuşulan teknik eksikleriyle konuşulurken, ‘su biriktiremeyecek’ olduğu anlaşılan Ali Ağa Barajı projesi, buna son örnek oldu.

Beylerderesi üzerine yaptırılan ve “Turgut Özal Viyadüğü” olarak adlandırılan viyadük, belki de Türkiye’nin tek ‘engebeli’ köprü geçişi!. İki ayrı uçtan başlatılan inşa çalışmalarında, iki uç aynı seviyede birleştirilmek istediğinde ‘denkleşmediği’, iki parça arasında 30-40 santimlik fark bulunduğu anlaşılmış, tüm imkanlar zorlanarak “ucu ucuna kavuşturulan” viyadük ‘engebeli’ bir yapı olarak ortaya çıkmıştı.

Karahan ve Reşadiye tünellerinde, açıldıkları bölgede zemin etüdü doğru dürüst yapılmadığı, açıldıkları bölgede zeminin sağlam olmadığının ortaya çıkmasıyla anlaşılmış, bu nedenle her iki tünelin tamamlanması birkaç yıl geciktiği gibi, zemin güçlendirme zorunluluğu yüzünden maliyetleri katlanmıştı. Bunlardan Karahan tüneli, geçtiğimiz haftalarda geçici olarak açılmışken, Reşadiye Tüneli’nin ne zaman açılacağı bilinmiyor.

İnönü Üniversitesi kampüsü karşısında inşa edilmekte olan ‘Malatya Arena Stadı’nda da, daha önce arazide zemin etüdü yapılmadığı için, zemin problemi olduğu daha sonra ortaya çıkmış, ilk başta yapılması gereken zemin etüdü  inşaat başladıktan sonra yapılabilmiş, zemin güçlendirmesi yapıldıktan ve proje maliyeti arttıktan sonra inşaat sürdürülebilmişti. İlk firma da, daha sonra mali sorunlar yaşayınca işi tamamlayamamış, ikmal işi için yeniden ihale yapılmıştı.

Yine yapımı uzun yıllar süren, gövdesinden ve zemininden su kaçırdığı belirtilen Recai Kutan Boztepe Barajı’nda da buna rağmen su tutulmaya başlanarak göl oluşturulmuş, sulama amaçlı bu baraj sulama kanalları olmadığı için hali hazırda “göl manzarası” oluşturmaktan başka bir işe yaramamıştı. Barajla birlikte yapılmayan kanal ihalesi, baraj bittikten sonra yapıldı, ancak geçtiğimiz Haziran’da bitirilmesi planlanmasına karşın halen bitirilemedi. Bu arada, su tutma sorunu olan barajdaki suyun önemli bir bölümü boşaltıldı.

Artan yolcu hacmi ve yetersizliği gündeme getirilen Erhaç’taki ‘Malatya Havalimanı’nda, sivil terminal uzun yıllar ihtiyacını karşılayacak kapasitede projelendirilemediği için, mevcut küçük çaplı proje uygulanmıştı. Halen kullanılan mevcut terminal binasının, inşaatı tamamlandıktan hemen sonra ihtiyaca yanıt veremediği görülmüştü. Terminal binası, aynı anda iki uçağın giden- gelen yolcusuna ‘yetmemeye’ devam ediyor.

İnönü Üniversitesi’nden Beylerderesi arasındaki bölüme kadar olan ve Çevre Yolu olarak da adlandırılan yolda güvenli ve akan trafik için inşa edilmesi düşünülen (Üniversite Kampüsü önünde, Eskimalatya Kavşağı’nda, İstasyon Virajı’nda) yonca kavşaklar, Malatyalı bazı siyasilerin ve belediye yöneticilerinin, her yönüyle tartışmalı trambüs denilen toplu taşıma araçlarını çalıştırmaya uygun olmayacağı gerekçesiyle, yapılan baskılarla devre dışı bırakılmıştı.

Tüm bu projelerin tamamına yakınında görülen aksaklıklarla ilgili baş sebep olarak, Malatya’daki kimi siyasilerin, yeterli etüd ve teknik çalışma yapılmadan sadece günü kurtarma adına ilgili makamlara yaptıkları baskılarla işlere girişilmesi gösteriliyor.

Buna en son örnek de, ‘su biriktiremeyecek’ Ali Ağa Barajı projesi oldu.

FOTOĞRAF: DSİ Bölge Müdür Vekili Peker (sol baştaki), ‘hayali proje’ dediği Ali Ağa Barajı ile ilgili değerlendirmelerini Vali Toprak’la konuşurken..

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

valitoprakdsi

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. Hayri Kalender dedi ki:

  Elazığ’lı mühendislerin yaptığı Beylerderesi Köprüsü dünya mimari tarihine bir MÜHENDİSLİK HARİKASI OLARAK geçecektir. Malatyalılar istese de istemese de..!
  Yüzyıl sonra (eğer ayakta kalırsa) dünyanın her tarafından MİMARLIK ÖĞRENCİLERİ GELEREK BEYLERDERESİ KÖPRÜSÜNÜ ZİYARET EDECEKLER ve “-Hımmmm.. Gakkoşun genetiğinde mimarlık varmış…! Helal olsun Gakkoşlara..!” diyerek memleketlerine okullarına döneceklerdir. Dünyanın 23. harikası BEYLERDERESİ GAKKOŞ KÖRPÜSÜ !!!

 2. Yerelli dedi ki:

  Görünen köy kılavuz istemez. Belli ki burada Malatyalı tabiri ile CILK işler var. Sn. Valimi tebrik ederim. Burada yetimin bile hakkı var. Vatan ve millet için kim bir taş taş üstüne kursa başımızın tacıdır. Tersini yapanın da darbeci hain fetöcülerden bir farkı yoktur. Sebep oldukları zarar ve ziyan bunlara ödettirilmelidir. Unutmayalım İşini güzel yapanları Allah sever.

 3. ramazan. dedi ki:

  ne diyeyim ya şok içindeyim böyle birşey olabilir mi ya. bunlar daha az bile güler hanım neler var neler malatya’da fahri kayahan bomboş agaçlıkken bina yokken S çizdirilip bir bulvar ozelliği ile türkiye’de tek. bostanbaşını da yanlışlıkla Fahri kayahanı paralel almışlar ki aynı S likle devam ediyor. yurt dışına bakıyorsun bulvarlar yollar ufuk çizgisiyle birleşecek kadar düzken bizde düz yeri S çizdiriyorlar. anlamak zor cidden

 4. Atakan dedi ki:

  İşte DSİ’ye böyle yöneticiler lazım. Sait PEKER, Bölge Müdürlüğü senin hakkın vekillik değil. Allah razı olsun Allah yardımcın olsun.

 5. oktay dedi ki:

  40 yaşındayım malatya ya böyle bir vali geldiğini hatırlamıyorum sayın vali hiçkimseyi tanımıyor devlet çıkarlarını gözetiyor erzincan valisini hatırlattı bir an bana.(sayın yaızıcıoğlu nu)

 6. fatih dedi ki:

  Elazığdaki Bölge müdürlüklerinden çektiği kadar Malatya hiçbir yerden çekmedi. Bu ne kindir bu ne çekememezliktir. Malatya ya yapılan her yatırım skandal.Bu hizmet devletin para devletin. Bunun elazığı malatyası tuncelisi olmaz.Eşit hizmet verilmelidir. Ancak konu malatya olunca elazığdaki bölgeler akıl almaz işler yapıyor. Adamlar il sınırlarını bile değiştiriyorlar. Köümürhan köprüsü üzerindeki tabela malatya tarafına kaydı.Köprüyü elazığ sınırlarına dahil ettiler.Resmen gasp eder gibi Deflarca buralarda yazdık tek kelime sahip çıkan konuya el atan olmadı. Şimdide dsi örneği.Tam bir komedi.sayın bakan sayın vekiller.Kurtarın artık malatyayı bu elazığ bölge zilletinden. Koskoca büyükşehir elazığdaki 3-5 bölgenin insafına kalmış. Çok yazık çok..

 7. Ali Basri Tezel dedi ki:

  Büyükşehir Malatyamızı bu hallere getiren siyasileredir. Maaşallah onları sadece Malatya’da miting olunca Cumhurbaşkanı’mıza atkı takmaya çalışırken görüyoruz. Diğer iller duble yollarını bitirdi, çevre yollarını bitirdi. Biz daha tüm ili duble yollarla donatamadık, rahmetli dedemin görmediği ve benim göremeyeceğim bir kuzey çevre yolu hikayesi var ki benim torunum görür mü bilemiyorum?

 8. Malatyalı dedi ki:

  Herşeyi bır kenara bırakalım beyler gerçek olan bısey var! Tunceli-bıngol-Malatya-Adıyaman ortada Elazığ var dıye bölge mudurluklerı bu ilde toplanmıştır başka da bır ozellıgı yoktur bu ilin! Neredeyse tüm çalışanlarını Elazığlılardan secmısler! Karayollarına Malatyalı bır mudur atanacak dıye her türlü yaygarayı koparıp engel oldular! Neymıs bölge müd Malatyalı olursa yatırımlar Malatya ya kayarmış! Mılleytcı Elazığlılarmıs:) Böyle bır düşünce olabılırmi? Kendı hemşehrilerini kendı kadrolarına toplayıp kendı memleketıne en guzelını yaptırıp bağlı olduğu dıger sehırlere baştan sağma ıs yaptırmak sacmalıktır ve mıllıyetcılıkle alakası yoktur! Kısaca Malatya ya bölge mudurluklerı kurulmalı su Elazığ dan çıkmalıdır. Ayrıca buyuksehır olmus bir il küçük bir sehıre bağlı kalamaz!

  1. MUSTAFA dedi ki:

   Kardeşim doğru söylüyorsun da nerede Malatya yı seven yöneticiler, milletvekilleri.
   Kim yapacak bunları? Kim çözecek Malatya nın sorunlarını?
   Malatya nın 10 yıl, 20 yıl sonrasını kim düşünecek?
   O nedenle milletvekili, belediye başkanı seçerken partiye değil insana oy verilmeli.

  2. Yerelli dedi ki:

   Elâzığ’a dökülen asfalt bile farklı! Kömürhanı geçince yol ve çevresi hemen değişiyor. Güney çevre yollarını yılarca önce bitirdiler. vs. Gakkoşlarıma helal olsun. At binenin kılıç kuşananındır.

 9. VAHİT VAR dedi ki:

  OZAMAN ALLAH KORKUSU KALMAMIŞ

 10. Ülkü Koçak dedi ki:

  Seçilmişler ve atanmışlar. Yıllarca ” bizi millet seçti ” diye caka atanlar, küçük büyük dağları yarattık edası ile fiyaka satanlar nerede ? Şimdi tek ağızdan umudumuz vali diye dert yanıyoruz. O seçilmişler ne iş yapıyordu biliyormusunuz ? Tayin terfi işiyle , imar proje işiyle uğraşıyordu. Bizden olanlar ve bizden olmayanlar anlayışının cemaat, ticaret ve siyaset üçgenimde yeşerdiği, diyanet , borsalar ve bürokrasi üçgeninde boy verdiği ve de topluma darbe olarak döndüğü süreç işte bu. Hepimiz bu hatayı isteyerek veya istemeyerek yaptık. Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmanın bilimcini ve ahlakını maalesef çok yıprattık. Demeli devlet terbiyesi almış, helali haramı bilen, milletine çalışmayı kendine görev addeden bürokrat, atanmış veya memur olabiliyormuş. Her fırsatta bürokrasiyi yerden yere vurmak yerine bürokrasi üzerindeki baskıyı da görmemi gerekiyormuş. Teşekkürler sayın ŞAVATA.

 11. ramazan dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanım o kadar büyük sorunlarla ugrasiyorki bu tur olaylara zaman ayiramiyor yetim ve kul hakkına el uzatanlari bir kalemde siler atar ve gereğini yapar ona güveniyorum o kimse sizlerin sahibi.sayin valimiz Mustafa Toprak bey Malatya da 28 şubat döneminde görevden alınan valimiz sayın Osman atilla celebioglu ve vasip şahin valimle birlikte malatyamiza gelmiş en değerli valilerimizden biri sayin vali bizden biri Malatya ona sahip çıkmalı icraatlarını destek vermelidir.

 12. Alirıza dedi ki:

  Sana bir ölü yatırım daha
  Doğansehirde 15 yıl önce hastahane yapıldı
  Çürük diye 2.hastahane yapıldı 2 yıl önce faaliyete geçti
  Şimdi 100 yataklı 3.hastane yapılacakmış bu damı hayali prije

 13. mehmet sinan özdemir dedi ki:

  sayın valim sen malatya nın umudu ol
  ezilen malatyalıların mazlum esnafların hakkı yenen kişilerin umudu ol bizleri dinle halimizi anla çektilklerimizi anla ankara halimizi sen anlat sen vekilimiz ol sen başkanımız ol sen malatya ve malatyalıyı sahiplen

 14. hacidodo dedi ki:

  Sayın vali daha buz dağının görünen yüzünü gördü. Dsi malatya da baraj ve goletlerde ne suistimal lar var.

 15. Nabi şavata dedi ki:

  Ben. Uzun yıllar Malatya DSİ de çalışmış, yıllarımı bu kurumun her kademesinde görevde bulunmuş, inş yük müh olan bir kişiyim. Bu yazdığınız yorumda hak vermemek elde değil. Çünkü artık teknik üzerinde siyasi baskı , seçmene hoş görünme ,ve acelilik, ve bürokratında makam ve mevkisini koruma bu tip problemleri beraberinde getiriyor. Etüd planların iyi yapılmayışı, aceleye getirilmesi, kontrolü sağlıklı yapılmayışı, değerlendirilmede siyasi baskılar, siyasilere olayları , bürokrat tarafından doğru aktarılmaması bu sorunları beraberinde getirmektedir. Bilhassa alt yapıya dayalı projelerin zemin etüdü en önemli unsurdur . Zira jeolojik değerlendirmeler , üst yapının yapılıp , yApılmayacağı veya nasıl projelendireceği için çok
  Önemlidir. Maalesef ülkemizde siyasi tercihler , teknik değerlendirmenin önünde gelmektedir. Yanlış bir proje hem zaman kaybına ve maliyeti çok yüksek olan bir olayı ortaya çıkarır. Bu hadiseden hem sayın valim haklı, hamde doğruyu söyleme cesareti olan bürokrat arkadaşımız haklı olabillir. O halde vatandaşlarımızın istekleri, tekniğin elverdiği ölçüde yerine getirilmesi ve bu önemli projenin , etüd, planlama, projelendirme ve inşaat esnasında sıkı kontrol gerektirmektedir. Saygılarımla

 16. Şahin dedi ki:

  Malatyamızda yapılan projelerin neyi doğru ki.Aynen deve misali gibi.Haberde kısaca özetlenmiş.Yapılan eksiklikleri say say saymakla bitmez.Hep küçük düşünüyoruz.Zamanı gelince neden daha büyüğü yada yeterlisi yapılmadı diye saç baş yoluyoruz.Örnek olarak adliye binası.Erhaç hava alanı terminal binası,Yapılmakta olan 25 bin kişilik stadyum v.s.

 17. Mehmet dedi ki:

  Malatya’mız karayolları , devlet su ısleri, orman bölge müdürlüğü ve vs vs… gibi bölge müdürlükleri Elazığ da kaldığı sürece hızmet noktasında böyle olması normal bence! Ya yenı bölge mudurluklerı kurulmalı Malatya da yada taşımalı memlekete! Bı ısler böyle yürümüyor bellı! Sız Elazığ ılınde 1 tane yanlış bır ıs yapıldığını gordunuzmu? Hayır. Acık ve net!

  1. Ahmet dedi ki:

   Elazığ ilinde iş yapılmıyor ki yanlış yapılsın hemşerim

   1. Malatyalı dedi ki:

    Ahmet kardesım nasıl iş yapılmıyor? Güney cevreyolları bıtmıs, kuzeye başlayacaklar! İl yollarını bıtırmısler ılcelere başlamışlar! Duble yollar bıtınce bırer serıt daha ekleyelım demısler 3 cu serıt eklıyolar ama Elazığ sınırları ıcınde kalan bölümlere ne hikmetse:) köprülü kavşakları vs saymıyorum! Elazığ da yapılmayan suan sadece stadyum! Onu da büyük bır baskı ıle bır sekılde yerınde yıkarak yapacaklar! Spor bakanı açıkladı! 1- sadece buyuksehırlere yapılması planlanan saglık entegre kompleksi Elazığ buyuksehır olamadığı halde dogukent tarafına başlandı yapılıyor( Malatya’nın ki oraya gıttı dıger buyuksehırlere yapılacak).2- Tunceli, bıngol, Elazığ arasına bölgesel havalımanı yapılacaktı Elazığlılar ıtıraz ettı kendı memleketlerıne yaptırdı.3- komutan köprüsü yapılıyor Elazığlı mıllıyetcı karayollarında ki beyler bu köprü Bızım dıyıp tabalayı Malatya tarafına dıkıyor.4- meteoroloji bölge müdürlüğü Malatya kapandı Elazığ’a bağlandı5- Pertek köprüsü, ağın köprüsü de bıtmek üzere.6- dsi, orman bunları da yazmıyorum! Sıvrıve turıstık merkez olsun dıye her yatırım yapılıyor oraya! 7- Rize tarafına açılan ovit tüneli ile arapgır erzıncan Erzurum tarafından yapılacak yenı karayolları planlarını da avuçlarını ovuşturarak beklıyolar Nıye? O yol o guzergah açılınca Malatya ya gerek kalmayacak dırek savas yada kayserı yada Erzurum tarafına yenı yoldan gıdılıp Malatya yolu safdısı bırakılıp kaderıne terkedılecek gıbı dusuncelerı var bu mılletyci Elazığlı bölge müdürlük arkadaslar saygılar

 18. halil dedi ki:

  vah malatyam vah. her sene şuranın açılışı buranın açılışı diyip vatandaşı kandırıyorlar.sayın valinin dediği gibi. saldım çayıra mevlam kayıra. bu işlerde vebali olanlar kul hakkı yiyorlar.editörün yazdığı yatırımları okuyunca hak vermemek elde değil. bu yüzden malatya ilerleyemiyor. demekki buna müstehakız. yollarda kazı çalışması yapılmayan yer kalmadı. caddelerden bir araba zor geçiyor.

 19. Ahmet Sefa dedi ki:

  Desenize, bu da “Hayaldi, gerçek oldu” …

 20. Mustafa ram dedi ki:

  Allah sayın valimize sabır versin

 21. mehmet dedi ki:

  ALKIŞLIYORUM

 22. turan yorulmaz dedi ki:

  Ülkenin parasının çarçur edilmesine müsaade etmeyecek böyle Vali’lere ihtiyaç var. Helal olsun Vali beye.

 23. Ahmet Çelik dedi ki:

  valimiz gelmiş geçmiş en iyi vali, harbi vali gerçekten çok değerli bir insan, ilerde bakan olacaktır

 24. hasan dedi ki:

  Beylerderesi gölet projesi mutlaka gözden geçirilmeli. Yakın tarihlerde DSİ tarafından Beylerderesi zemininin su tutma konusunda el verişli olmadığına, baraj için müsait olmadığına dair raporları var. Daha sonra tam tersi raporlar verdiler galiba. Sayın Mustafa TOPRAK bu konuyu inceletmeli.

 25. Malatya sevdalıs dedi ki:

  BOYNU BÜKÜK MALATYAM
  Allah’ım sen büyüksün yarabbim.Gün gelir gerçekler ortaya çıkar ya! Daha çok çıkacak Elazığ bölge müdürlüklerinin beceriksizlikleri… (ya da istememezlikleri mi desek) Çevreyolu alt geçitleri yapıldığında bintürlü bahanelerle aylarca sonra faaliyete girdi.T.Özal viyadüğü keza yine aynı.Kuzey güney çevreyolları daha neler neler.. yok su çıktı yok zemin etüdleri yok deprem bölgesi.Tayyip baba binlerce metre yerin dibine denizin altından geçit yaptı geçit.Anlayacağınız Elazığ bölge müdürlükleri bahaneler yaratarak Malatya nın yatırımlarını geciktiriyor Sağlıklı da yapmıyorlar. Ayrıca Malatya nın ihaleleri nasıl yapıyorlar. o da soru işareti ? Bir de Elazığ a yapılan yatırımlara bakın. Kuzey çevreyolu başlıyor izleyin neler çıkacak neler. Ülkemiz de devletimizin ne mükemmel yatırımları ne muhteşem yatırımları yapılıyor ve sağlıklı sağlam ve zamanında teslim ediliyor. Ama nedense Malatyamıza yapılan yatırımlarda bölge müdürlüklerimizde pürüzler çok çıkıyor olsa gerek. Allah kimsenin yanına bırakmaz tabi. Hep Malatya’yı sömürdüler. Bilmiyorsanız işleri bilenlere vereceksin.Ayetlerde ne diyor.Emanetleri ehillerine vereceksin.Malatya’ya ne proje yapılsa hep bahane bölge müdürlüklerinden çıkıyor.Yazık günah devlet parası demek milyonlarca insanın nabalı demek.Yap olmadı yık! Tekrar yap değil.BAŞTA KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ OLMAK ÜZERE MALATYA YA VERİLMELİ ki DAHA ÖNCEDE MALATYADAYMIŞ GALİBA. BİR MALATYALI MÜDÜR ATANACAK DİYE KIYAMETİ KOPARDILAR. NEDENN.. DÜŞÜNMEK LAZIM..

 26. baran_ege dedi ki:

  sayın vali gelene kadar bu memlekete hapy le uyutttular saolsun sayın valim gerçekleri gösteriyor

 27. MUSTAFA dedi ki:

  İŞİ EHİL OLMAYANA VERİRSENİZ OLACAĞI BUDUR.
  BİR GÖREV İÇİN LİYAKAT YERİNE ONUN, BUNUN, ŞUNUN ADAMI DİYE GÖREV VERİRSENİZ OLACAĞI BUDUR.
  NE DİYEYİM.
  NEREDE HAK, HUKUK, ADALET ????

  1. hacidodo dedi ki:

   Mustafa çok haklisiniz. Çok guzel yorum yapmissiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."