Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Milletvekili Aday Adaylığı İçin İsimler Artıyor

Milletvekili Aday Adaylığı İçin İsimler Artıyor
 • 28.04.2018
 • Tüfenkci’den sonra Çalık da başvuruyor. Ağbaba’nın tercihi.. MHP ve İyi Parti’de son durum…

24 Haziran’da yapılacak seçimlerde aday olmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artarken, yeniden başvuracağı öğrenilen Gümrük ve Ticaret Bakanı, AKP Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci’den sonra, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın da Malatya’dan aday adayı olmak üzere başvuruda bulunacağı haber alındı. Bu arada, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın Malatya’dan aday olmak üzere başvuruda bulunacağı öğrenildi.

AKP’DE ÇALIK DA YENİDEN BAŞVURACAK..
AKP’de milletvekili aday adaylığı için son başvuru tarihi 29 Nisan Pazar olarak açıklanmışken, aday adaylarının başvuru hazırlıkları ve başvuruları sürüyor. Gümrük ve Ticaret Bakanı, AKP Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci’nin başvuru yapacağı netleşirken, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın da adaylık için başvuruda bulunacağı öğrenildi.

AKP’de başvurularını yapan Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Ahmet Çakır, AKP eski İl Başkanı Hakan Kahtalı’dan sonra, Battalgazi Belediye Meclis Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı’ndan istifa eden Yüksek Harita Mühendisi Nevzat Aslan ile Yeşilyurt Belediye Meclis Üyeliği’nden istifa eden Avukat Ramazan Acar’ın da başvurdukları bildirildi.

AKP’ye Malatya aday adaylığı için İktisatçı Selçuk Gökçe, Mehmet Hanifi Yılmaz, Nail Tuna, Sabri Unat, Yusuf Özdemir, Dr. Ali Yıldırım, Fatih Serkan Erkuş’un da başvurdukları,  AKP Kadın Kolları İl Başkanı Aynur Oğuzhan’ın da aday olmak üzere partideki bu görevinden istifa edeceği, yine Kadın Kolları eski yöneticilerinden Esra Nur Filinte’nin de Pazar gününe kadar başvurularını yapacakları öğrenildi.

Bazı isimlerin de başvurularını genel merkeze yaptıkları belirtilirken, başvuruların son gün olan Pazar günü yoğunlaşması bekleniyor.

AKP’nin mevcut Malatya milletvekillerinden Mustafa Şahin’in yeniden adaylık başvurusunda bulunacağı belirtilirken, partide yeni dönem için adaylık başvurusu yapmayan eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’na yakın isimler olarak bilinen milletvekilleri Taha Özhan ve Nurettin Yaşar’ın yeniden aday olmayabilecekleri öne sürülüyor.

AĞBABA MALATYA’DAN ADAY OLACAK..
Aday adaylığı başvurularının 30 Nisan- 7 Mayıs tarihleri arasında kabul edileceği CHP’de, mevcut milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın Malatya’dan aday olmak üzere başvuruda bulunacağı öğrenildi.

Ağbaba’nın Malatya ile ilgili kararına bağlı olarak adaylık düşüncesi bulunan CHP İl Başkanı Enver Kiraz’ın, Ağbaba’nın Malatya kararı üzerine, aday olmaktan vazgeçtiği bildiriliyor.

CHP’de, Kadın Kolları Başkanı Güllü Tuncer ile CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Berna Karataş milletvekili aday adayı olmak için Cuma günü partideki görevlerinden istifa etmişlerdi.

Milletvekili aday adayı olmak isteyenlerden başvuru ücreti olarak kadın, genç ve engellilerden 5 bin, diğer aday adaylarından ise 10 bin lira alınacak. Bunun dışında başvuru sırasında, ayrıca bin lira dosya ücreti ödenecek.

MHP’DE DURUM..
Malatya Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürü Harita Mühendisi Berkan Samanlıoğlu, MHP’den aday adayı olmak üzere memuriyetten etmiş ve aday adaylığı başvurusunu MHP Genel Merkezine yapmıştı.

Kırklareli Üniversitesi öğretim üyeliği görevinden Malatya’dan aday olmak üzere istifa eden Ülkü Ocakları eski başkanı Dr.Burhan Coşkun’un yanı sıra kulislerde eski il başkanlarından Ömer Ekici, Fahri Yüksel ve Dr. Ömer Faruk Kalı ile Avukat Mehmet Nuri Koşar, Ziraat Mühendisi Hakan Yılmaz, Eczacı Güzin Koçak, İş İnsanı Saime Palancıoğlu, Erol Gül, Aydın Pektaş ve Süleyman Eski’nin isimleri de aday adaylığı için konuşuluyor.

Malatya’dan daha önce milletvekili ve belediye başkan adayı olan Doç.Dr. Şinasi Kazancıoğlu’nun adı da Malatya’dan aday adayı olacak isimler arasında geçerken, Malatya eski belediye başkanlarından Hamit Fendoğlu’nun yeğeni İş İnsanı Mehmet Fendoğlu’nun da MHP’den aday adaylığı başvurusu yapacağı öğrenildi.

MHP’de 26 Nisan günü başlayan aday adaylığı başvuruları 3 Mayıs’a kadar devam edecek.

İYİ PARTİ’DE 15 ADAY ADAYI..
Aday adaylığı başvurularını 30 Nisan- 7 Mayıs tarihleri arasında kabul edecek olan İyi Parti’nin Malatya İl Başkanı Sezai Altaş, Cuma günü akşamı itibarıyla 15 kişinin başvuru ile ilgili hazırlıklarını sürdürdüklerini belirterek, “Partimizden Malatya’da milletvekili aday adayı olmak için şuana kadar 15 aday adayımız var. Tüm aday adaylarımızı toplu olarak kamuoyuna açıklayacağız.” dedi.

ANAP ve AKP’nin Malatya eski milletvekillerinden, İyi Parti’nin kurucularından Avukat Süleyman Sarıbaş ile İş İnsanı Reşat Erdoğan’ın adları da Malatya adaylığı için geçenler arasında.

İyi Parti milletvekili aday adaylığı için kadın ve erkeklere ayrı ücret tarifesi çıkardı. Erkek adaylar 5 bin TL, Kadın adaylar ve 25 yaş altı gençler 2 bin 500 TL, Engelli adaylar ise bin lira ödeyecek. Gazi adaylardan ise para alınmayacak.

Burhan KARADUMAN, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. ANKARADAKİ DRİJANLI dedi ki:

  MALATYA M İŞİNİ BİLİR .ÜLKESİ ADINA VEFALIDIR.

 2. Rasim dedi ki:

  Reşat erdogan iyi calisirsa iyi parti 1 vekili zorlar.

 3. Ali dedi ki:

  Sn yorumcu kardeşlerim yorum yaparken kul hakkı nedir bilen için ağır bir sorumluluktur farkında olmadan çalışanın hak edenin hakkını teslim edelim, kim vekilliğin hakkını veriyor, kim milletin içinde , kim milletin sesine kulak verip telefonlarına çıkıp dertlerini dinliyor ona bakıp oylarımızın hakkını verene bizde sahip çıkacağız . Oyuna gelmeyeceğiz Reis nekadar önemliyse yol arkadaşları da tıpkı reis gibi en az o kadar önemlidir KÜRESEL GÜÇLERİN VE YERLİ İŞBİRLİKÇİLERİFETÖ CÜLERİN ağzıyla yapıya birliğimize zarar vermeyelim. Bu listede herdaim omurgalı duruşu olan sn Mustafa Şahin gibi yürekli dava adamları olmalı.

 4. SALİH YILMAZ dedi ki:

  Cumhurbaşkanlığı seçiminde Reis %70 üstü alacak ama Malatya Seçmeni 1999 seçiminde olduğu gibi farklı seçim yapacak milletvekili olarak 1 chp 2 mhp 3 akp milletvekili meclise gidecek diye tahminde bulunuyorum.

 5. Şevko dedi ki:

  Bu muhtarlık seçimi degil parti ayrımı yapmadan (Sayın bakan Bülent Tüfenkciyi saymıyorum)Veli Ağbaba dışında malatya milletvekili olupda Malatyanın sorununu dinleyen halkın yanında olan menfaat ve ihalr icin degil malatya icin calısan ikinci bir insan varsa gidip ona oy vermek lazım ama ister begenelim ister begenmeyelim daha önce rahmetli mevlüt aslanoğlu ve günümüzde Veli Ağbaba malatya milletvekilliğinin hakkını sonuna kadar vermistir onlardan Allah razı olsun ama maalesef bizde çalısana degil partinin adına oy verildiği için 4 akp 1 chp 1 iyi parti olacak bari insallah diğer parti adaylarıda malatya icin calisrda bu dönem oldugu gibi malatyamız sahipsiz kalmaz.

 6. reis dedi ki:

  Havayada hoplasanız akparti olarak 5 cıkartacağız tıpış tıpış vereceksiniz.AHMET ÇAKIR ÖZNÜR ÇALIK HAKAN KAHTALI BÜLEN TÜFENKÇİ MUSTAFA ŞAHİN.

  1. Şevko dedi ki:

   Tıpış tıpıs derken! Milletin kararı seni mi gerdi?

   1. reis dedi ki:

    Az kaldı seçimde göreceğiz nasıl oldugunu 5Ak parti.

    1. Salih dedi ki:

     Önce reis diye isim yazılır, sonra akp’li gibi davranılıp “tıpış tıpış” yazarak millet kin ve nefret duygusuna sevk ettirilir. Bu taktikler boş, hiçbir aday, siyasi, oyveren böyle saçma sapan söylemde bulunmaz eğer başka bir niyeti yoksa.

 7. Ahmet dedi ki:

  Akp kendine yazık eder mevcut kişilerden halk bıktı zaten yine aynı kişiler gelirse yüzde 50 anca oy alır

 8. Arif dedi ki:

  Reis hariçinde mevcut vekiller edilmese oy yok ak partiye

 9. malatyalı dedi ki:

  akp 4 çıkarır.tüfekci,kahatalı,cakır ve..? chp 1 veli ağbaba,iyi parti 1 ? bakın görün.

  1. Salih dedi ki:

   Akp’ nin 1 milletvekili kayarsa Mhp’ye kayar. İyi parti milletvekili çıkarırsa Veli Ağbaba düşünsün

 10. muhammed celik dedi ki:

  Mhp 2 vekil diyorum

 11. haşmet dedi ki:

  Bence Ak Parti’den aday adayı olacaklar bir daha düşünsün derim, liste bu sefer belli gibi. Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı, Bülent Tüfenkçi, Öznur Çalık, Mustafa Şahin isimlerinden en az 4’ü garanti gibi. Geriye 1 kişi kalıyor, ayrıca bu seçimde MHP’nin de bir vekil çıkarma ihtimali var, yani aday adaylarının parasına yazık…

 12. cebrail dedi ki:

  şelaleci aday olmasa oyumuz ak partiye

 13. eyüp başyiğit dedi ki:

  malatya öznur çalıkla ustafa şahini aday gösterirse ak partiye kurulduğu günden beri oy veren biri olarak oy vermem

 14. hakkı dedi ki:

  aaa öznur çalık hanfendi olmazsa olur mu

 15. Milli ve yerel dedi ki:

  Malatya’nın olmazsa olmazı kesinlikle mv sn MUSTAFA ŞAHİN olmalı adam gibi delikanlı adam iş adamlığı, il başkanlığı ve milletvekilliği dönemlerindeki duruşu hep halk için halkla beraber acı günümüzde tatlı günümüzde içimizde olup dert dinleyip derdimize derman olan adam gibi yüreğiyle hizmet eden milli duruş sergileyen içimizden biri.

  1. Ahmet dedi ki:

   Pardon ne iş adamı ??? Dersane öğretmeniydi eğitimci adam iş adamı vekil olduktan sonra oldu

   1. ERDİNÇ dedi ki:

    Karnından konuşma Sn Ahmet, Sn vekil Mustafa Şahin organizede bölgenin en büyük ayakkabı fabrikasını 1991- 2002 arasında sahibi ilken ben fabrikasında çalışıyor ilken birde Malatya’nın en güçlü dersanesinin de sahibi idi öğretmenlik hiç yapmadı ancak en kutsal meslek olan öğretmenliği küçümseyen tavrınız da kapasitenizi ele vermekte. Allah akıl sahiplerine yardım etsin…

 16. fatih selim dedi ki:

  nerde kaldı metal yorgnlugu nerede kaldı yenilik ey malatya.değişen ne var şimdi bunnlr tekrar aday olacaksa. size oy moy yok.

 17. Kadir dedi ki:

  Eskileri gitmesin yeter artık hizmet getirecek yeni projeler le malatyamiza faydalı olanlar secilsin kendi menfaatlerini düşünenlere hayır

 18. Mert dedi ki:

  Oyumuz reise Aday fark etmez akp ile büyüyen gelişen Turkiye feto ya inat batiya inat

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."