Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Milletvekili Şahin’den Meşale’ye Destek

Milletvekili Şahin’den Meşale’ye Destek
 • 25.01.2018

AKP Milletvekili Mustafa Şahin, Meşale Derneği’ni ziyaretinde, ESOB Başkanı Şevket Keskin tarafından dile getirilen ve bu derneği işaret ettiği öne sürülen eleştirilerin yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın derneğin adını da vererek ifade ettiği “Malatya’yı cemaatler yönetiyor” şeklindeki eleştirilerini, “belaltı vuruşlar” olarak nitelendirerek, söz konusu derneğe sahip çıktı ve “Bu gibi stklarımızı bizden uzaklaştırmaya çalışanlara asla fırsat vermedik vermeyeceğiz.” dedi.

Şahin’in, Meşale Derneği’ni ziyaretine ilişkin AKP Malatya İl Örgütü mailinden basın kuruluşlarına, fotoğraflarla birlikte gönderilen basın bülteni şöyle:

“AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, “İslami hassasiyeti olan stklarımızın gizli ajandalarında fetö benzeri yapılanmaların olduğundan bahsediyorlar ben bugüne kadar ne Meşaleden ne hiçbirisinden ülkenin geleceğini yeni baştan müdahale edecek fetö benzeri alçaklığın içerisine girmediklerine biz şahidiz. Ayrıca bel altından vurarak siyaset mekanizmasını siyaset kurumunu Malatya da ki milletvekillerimizi bakanımızı genel başkan yardımcımızı ve insanımızın geleceğini teminat altına alan adalet ve kalkınma partisini bir zafiyet içerisindeymiş gibi göstererek sanki Malatya’nın belediyelerinin Malatya’nın il teşkilatını Malatya’nın milletvekillerini tümden yöneten bir sivil toplum örgütleri varmış gibi bir algı oluşturuluyor bunu şiddetle lanetliyorum biz acziyet içerisinde değiliz.” dedi.

Milletvekili Şahin, AK Parti Malatya İl Başkan Yardımcısı Mahmut Üner Özer ve partililerle birlikte Meşale Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.

Dernek başkan vekili Mustafa Kayahan, Şahin’in ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek; “Mecliste Malatyalıları temsil ederken, Malatyalıların ihtiyaçlarını, arzularını mecliste dile getirirken dik duruşu ile taktir ettiğimiz vekilimiz, bundan sonraki süreçte de Malatya’ya yapılacak yatırımlar noktasında da Malatya insanın kültürel, ekonomik ve sanayi anlamındaki gelişmelere de öncülük edeceğine inanıyoruz.” dedi

Kayahan sözlerinin devamında bir sivil toplum kuruluşu olarak Amerika’nın Kudüs’ü başkent ilan etmesinin akabinde Malatya’daki İslami hassasiyeti olan sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelerek her pazar sabah namazında Yeni Camide dua ettiklerini Afrin operasyonu başlayınca bu iki programı birleştirdiklerini belirterek; “Biz Meşale Derneği olarak amacımız ülkesine, vatanına, milletine, dinine bağlı hassasiyeti olan gençler yetiştirmek bunun ötesinde bazılarının itham ettiği gibi ihale ile alışveriş ile siyaset ile bir işimiz yok. Siyaset yapan kardeşlerimiz partiler burada giderler yerlerini alırlar çalışmalarını yaparlar. Ama bizim amacımız insan üzerine çalışmak. Bugüne kadar bu çizgimizden şaşmadık. Kim ne derse desin bu çizgimizden ayrılamayacağız. Biz insan için varız, din için varız, Allah için varız.” dedi

Daha sonra söz alan Ak Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise Meşale Derneği’nin Malatya ölçeğinde çok güzel hizmetlerde bulunduğuna şahit olduklarını söyleyerek; “Ak Parti iktidarlarından önceki hatta Ak Parti döneminde de bir takım darbe girişimleri olmuş idi 27 Nisan E-Muhtırasının olmuş olduğu dönemlerde de sayın Cumhurbaşkanımız ve ekibini tıpkı Malatyalıların olduğu gibi örnek bir duruş sergileyerek o darbecilerden hesabının sorulması ve akabinde 15 Temmuz 2016’da vuku bulan ve kendilerine hizmet grubu ki haşa böyle bir şey olduklarına biz inanmadık ki yıllarca veya bir cemaat olduklarını ifade ettiler yine buna da hiç bir zaman için inanmadık. Bunlar kesinlikle taşeron bir firmadan farkları yoktu. Uluslararası güçlerin bu topraklar üzerindeki emellerini gerçekleştirmek için o dönem içerisinde ihaleyi alan bir alçak yapı idi. Bölge üzerinde emelleri olan bazı terör gruplarının fetö olsun, pkk olsun, dhkpc olsun buna benzer farklı bir takım kisveler altında silahlı eylemlere girişen terör örgütleri eğer Malatya’da taban bulamadıysa sizin gibi değerli vatanını, milletini, ümmetini seven stklarımızın varlığından kaynaklamıştır.” dedi.

28 Şubat sürecinde mağdur olan vatandaşların sorunlarına da değinen Şahin;”Bizim temennimiz özellikle Ergenekon’un, Balyoz’un kumpas davalarının nasıl bir bir düşürüldüğü gerçeğini gördüğümüzde 28 Şubat’ta özellikle hedef haline getirilen, o gün ki alçak yapılanmaların siz Meşale Derneği benzeri bir takım sivil toplum örgütlerimizin üzerindeki emellerini o günün şartlarında gerçekleştirerek yüzlerce kardeşimizi, insanımızı maalesef yargısız bir infaza kurban ederek yıllarca mahkumiyet kararı çıkarıldı ve o gün o kararı verenlerin, çok yakinen takip ettiğim için davayı da biliyorum, özellikle yerel mahkemenin berat vermiş olduğu kararlarda o gün malum Yargıtay’ın bilmem kaçıncı dairesinin mensupları bunun mutlaka tekrar yargılanması noktasında örgüt suçlamasıyla bir örgütsel yapının ihdas edilmesi için alınan direktifler neticesinde Malatyalılar Grubu diye veya başka bir takım zahitler ile tıpkı Selam Tevhit Örgütü gibi buna benzer bir çok uydurma sipariş üzerine adları konulan terör örgütü sözde bahane edilerek arkadaşlarımız maalesef zindanlara atıldılar. Ama bugün bakıyoruz hem yerelde hem de o gün ki Yargıtay’ın ceza dairesindeki hakimlerinin tamamının fetöden içeride olduklarını, yargılandıklarını da görüyoruz. Buradan hareketle özellikle şuanda tankın önüne çıkan 15 Temmuz ve 16 Temmuz sabahına kadar sivil vatandaşlarımızın göstermiş oldukları reaksiyonların benzeri tıpkı 97 Şubat döneminde de o dik duruşu gösterip yargılanıyorlar ben nasıl ki kanun hükmünde kararname ile 15 Temmuz günü meydanlarda gereken cevabı veren o vatandaşlarımızın teröristlere karşı darbecilere karşı duruşundan dolayı cezadan muaf tutuldukları gibi ben eminim ilerleyen günlerde yine halkın vicdanında arınan, masumiyetleri bugüne kadar ispatlanan kardeşlerimizin de yeniden yargılanıp yeniden bir iade-i itibarlarının yapılmasından da yanayım” dedi.

Şahin, Ak parti ve seçmen tabanını temsil eden stkların arasını açmak isteyenlerin olduğunu belirterek; “Ak Partiye gönül veren arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin bugüne kadar ellerine silah almadıkları gibi, kamuya ait herhangi bir yere zarar vermedikleri gibi twitlerinde, sosyal paylaşım sitelerinde, özellikle insanları kin ve nefret tohumları saçarak insanları kışkırtmadıklarını görüyoruz. Ve bugün artık Türkiye’de %50 üzerinde oy almış bir siyasi parti iken yerli ve milli duruşu sergileyen bir çok kesimi kucaklamış olduğumuz bir dönemde bizim özellikle tabanımız temsil eden bu gibi stklarımızı bizden uzaklaştırmaya çalışanlara asla fırsat vermedik vermeyeceğiz.”

Milletvekili Şahin sözlerinin devamında; “Malatya’mıza Meşale ve buna benzer İslami hassasiyeti olan stklarımızın gizli ajandalarında fetö benzeri yapılanmaların olduğundan bahsediyorlar ben bugüne kadar ne Meşaleden ne hiçbirisinden ülkenin geleceğini yeni baştan müdahale edecek fetö benzeri alçaklığın içerisine girmediklerine biz şahidiz. Ayrıca bel altından vurarak siyaset mekanizmasını siyaset kurumunu Malatya da ki milletvekillerimizi bakanımızı genel başkan yardımcımızı ve insanımızın geleceğini teminat altına alan adalet ve kalkınma partisini bir zafiyet içerisindeymiş gibi göstererek sanki Malatya’nın belediyelerinin Malatya’nın il teşkilatını Malatya’nın milletvekillerini tümden yöneten bir sivil toplum örgütleri varmış gibi bir algı oluşturuluyor bunu şiddetle lanetliyorum biz acziyet içerisinde değiliz.” dedi.”

Bülten- malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. hasan dedi ki:

  ver desteği ver belediyeye doldur heryere doldurun… ben görmedim hiç bir zaman bu tür yapıların ülkeye fayda verdiğini al sana fetö al sana furkan vakfı gün gelir onlar gibi olursa hiç şaşmayın sayın vekilim inşallah aldandım demezsiniz yine

 2. Vatansever dedi ki:

  Bu yapının KURAN’daki yerini izah edin yahu. Bizde bilgilenelim. Yazık yazık yazık. Hak yemenin yeri varmıki. İnsanları ŞUCU-BUCU diye ayırmanın kuran’da yeri varmı.

 3. malatyalı dedi ki:

  böyle dernek masası olur mu? birçok holdingin yönetim kurulunda ,siyasi partilerde böyle masa yok.belli ki çok daha büyük işlere imza atılıyor.allah yar ve yardımcıları olsun !!!

 4. ramazan dedi ki:

  kimseyi kandırmayın. bu dernek kendisine üye olmayan işçileri işten çıkartmakla dehdit ediyorlar. kadrolu çalışana ise kademe düşürmekle tehdit ediyorlar. şahitlerimiz mağdurlarımız cok savcılık sorsun tektek çıkaralım karşılarına.

 5. yağmur dedi ki:

  Mv şahin sitenize ortak mı ? (Bu kadar haber yapıyorsunuz)

 6. yağmur dedi ki:

  Yeter ya artık bu adamı haberlerinde ve resimlerinde bıktık başka haber bulamıyormusunuz.bu saat tan sonra bu adam partiye zarar veriyor

 7. ZAFER dedi ki:

  ŞEVKET KESKİN’E HELAL OLSUN. BUNLARIN ÖNÜNÜ ALMAK LAZIM.

 8. AKINCI44 dedi ki:

  Şahin bey diye millet vekilimizmi vardı şimdiye kadar üç millet vekili gördüm tüfenkçi, çalık ve ağbaba diğerleride nerde belli değil seçim yaklaştıkça piyasaya yavaş yavaş dökülüyorlar, yorumların eksiği var fazlası yok kusura bakmayın derdim müslüman kardeşlerimizi rencide etmek değil müslümanlığin arkasına saklanıp tekelleşmek bir işe girmek için hafızda olsan ulemada olsan belli cemaatlerin onayı olmadan işe giremez ihale alamazsınız ticarette yapamazsınız.Bazı kişiler atatürkü kullanır iş yapar bazılarıda cemaat adı altında .Allah bunlara fırsat vermesin.

 9. 44malatya dedi ki:

  Siyasetin.a.sini.b.esini.bilmeyenler.vekil.seciliyor

 10. Murat dedi ki:

  Mustafa şahinin diyet borcu var onlar aday göstertti bunu herkes biliyor

 11. BEDO dedi ki:

  Acaba 20 yıllık bir süre içerisinde bizim bilmediğimiz İslam’ın temel görüşleri de değişikler mı oldu 20 yıl önce haram olan şeyler bugün helal olmuş Helal Olan değerler haram olmuş

 12. BEDO dedi ki:

  Bu gruplar aynen fetocular gibi hormonal yükselme yapmaktadırlar kendine yakın birini sınavsız hemen işe alıyorlar üç ay içinde ya daire başkanı ya genel Sekreter yardımcısı ya da çok değerli bir uzman olarak görev vermektedirler ama adamların geldikleri yerine sorun töbe ya adam iyi elemanını başka yere verir mi

 13. adiyamanli Ramizan dedi ki:

  dürüst konuşsunlar siyaset yapmasınlar her şey herkes biliyor ayıp.Dün daha feto belası yaşadık.Şimdide bunlar menzilciler tebliğciler ensar ismailağa müslüm gündüz gibi…Uyanık olalım veselam

 14. terran dedi ki:

  sayın vekil görünen köy klavuz istemez ne kadar desteklersen destekle gerçekler hiç bir zaman kapatılamaz sende o camianın bir parçasısın…Keskin başkan günyüzüne çıkardı..

 15. malatyalı dedi ki:

  deja vu ,daha birkaç yıl önce yine böyle gruplar vardı.en iyi Müslüman maneviyatçı kimliği kimseye bırakmayanlar,ne oldu yine mi kardeşim.ticaretinize kimse bir şey diyemez.lakin bir ideolojiyi savunuyorsanız savunun kim ne diyebilir.bunu yaparken tüm toplumun değerleri size ait değil kusura bakmayın .şunuda bilin konjöktör olarak etkin gözükebilir vekiller yanınızda olabilir.artık vatandaşın gözü açıldı kim neyin ne olduğunu biliyor.ülkemizin geleceği her şeye rağmen ışıl ışıl parlıyor.

 16. bilirkişi dedi ki:

  Tarihten ders çıkarmak…

  Arkadaşlar fetö terör örgütü de zamanında Sivil Toplum Kuruluşu (STK) kisvesi altında görünerek istedikleri herşeyi yapıyorlardı. O zamanda o stk’ların alt sınıfı sıradan vatandaş, orta ve üst sınıfı ise alt sınıfı kendi çıkarlarına göre evirip çeviren kişilerdi. Şimdi ise Şevket Keskin Başkanın ifadesi ile şelaleciler grubu aynı yolda ilerleyip aynı şeyleri yapıyor. Yine alt tayfa sıradan vatandaş, orta ve üst sınıf ise malum kişiler ne ilginç değil mi. Önceleri fetö grubundan olmasaydınız kamuda herhangi bir kamu İhalesinde, personel alımında, görevde yükselme işlerinde vb. gibi şeylerde ya işiniz zorlaştırılıyor veyahut yapılmıyordu ve illa fetöden referans göstermeniz gerekiyordu. Şimdi ise Malatyada herhangi bir kamu İhalesinde, personel alımında, görevde yükselme işlerinde vb. gibi şeylerde bu gruplardan referans veya adamınız olmazsa malum durumların aynısı ile karşılaşıyorsunuz ne ilginç değilmi. Tüm bu sonuçlara düçar olmamak için kamunun her türlü işlerinde şeffaflık, dürüstlük, hakkaniyet ve adalet gibi kelimelerin anlamlı olması gerekmektedir. Adaletin ve Hakkaniyetin kaybedildiği bir yerde zalimlik ve zulum olur. Hz. Ömer’in şu sözü unutulmamalıdır. ”“Bilesin ki, ben Nuşirevan’dan daha az adil değilim.” Hz. Ömer’in bu sözünün hikayesini okumak isteyenler alttaki linkteki sayfa’ya göz atsın. Vesselam

  http://www.haber7.com/tarih-ve-fikir/haber/726360-hz-omerin-valiyi-sarsan-adalet-mesaji

 17. Kadir dedi ki:

  Meşale derneğinin amacı ülkesine, vatanına milletine bağlı gençler yetiştirmekmiş. Peki devletin eğitim kurumları napıyor? Bu iş size düştüyse devletin eğitim kurumları neden yapamıyor? Devleti kim yönetiyor, Ak Parti. Meşale derneğini hangi parti tabanına seseniyor, Ak Parti. Devletin asli görevi olan bir alanda aynı tabandan beslenen başka bir oluşum devletin asli görevini icra etmeye çalışıyor.Bakar mısınız?

  Öne sürdükleri gerekçeden ziyade bütün Malatya’da konuşulan, bu derneğin işe alımlarda eski adıyla torpil yeni adıyla referans olarak kullanıldığıdır.

  Henüz fetö gibi bir belanın izlerini silmeye çalışırken bu musibetten ders almayıp ülkeyi bu tür oluşumların içine sürükleyen her kimse, bundan kimler sorumlu ise de Allah bunun hesabını bu dünyada da öteki dünyada da bu kişilere sorsun.

  Ne zaman ki liyakatı, adaleti herşeyin üstünde tutarız o zaman millet olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkma yolunda ümidimiz olur. Unutmayalım ki adalet mülkün temelidir. Temeli çökmüş mülk ayakta duramaz.

 18. kemal dedi ki:

  sayın vekil neyin savunmasını yapıyor,hangi belaltından bahsediyor,malatyayı bal gibide bunlar yönetiyor, bu haksızlığı görmemek için kör olmak lazım,rektörlük seçiminden tutun belediyelere kadar içindesiniz,iki milletvekili,iki belediye başkanı ve daire başkanlarının tamamı kuş sevenler derneğinin üyeleri değil,bal gibi de şelaleciler…….

 19. kasım dedi ki:

  Düne kadar oy vermek dinsizliktir, tagut devlete asker, polis, memur olunmaz diyen kişiler şimdi kalkmış Vatanımızın savunucusu olmuşlar.Ayrıca siz değilmisiniz Büyükşehir ve Yeşilyurt belediyelerine işe alımlarda en büyük etken. Madem Müslümansınız neden Rabbimizin Ayetine uyup işi ehline vermiyorsunuz da sizden olsun da nasıl olursa olsun politikasını güdüyorsunuz.

 20. gazi dedi ki:

  özgür olmalı herhangi bir cemaat dernek vakıf vs yönlendirmemeli. meşale ye olan bağlılığı devame derse akpye oy vermem

 21. Ali dedi ki:

  Arkadaşlar bu kurum yardımlaşma ve dayanıışma derneğiymiş nerede ne yardım ne yardımlaşma yapmışlar bilen duyan varmı ben bugüne kadar duymadım

 22. Hakan dedi ki:

  Yüzde yetmiş Ak parti oyu var Malatyada; Mhp ittifakı ile yüzde seksen… Şelalenin bu şehirdeki karşılığı yüzde ikiden fazla değil. Ama şehrin kaymağını bunlar yiyor. Bu algı şehire hakim.Halk rahatsız. Halkın vekili bu rahatsızlığa kulak vermeli.

 23. 44 dedi ki:

  Arkadaki pankarta bakarmısınız , hedef bütün dünya bu bana çağrışım yaptı.

 24. Kamil dedi ki:

  Mustafa Şahin nin zaten meşale derneği nde uzun zamandır gönül bağı var Mustafa Şahin i il başkanı sonra vekil yapanda meşale derneği sayısız eleman belediyelere sokan kurumlara sokan yine meşale derneği Malatya da yaprak kıpırdamaz oldu meşale nin izni olmadan

 25. Alican dedi ki:

  Biz ak partiye oy dilenirken birilerinin “münafıkların,kafirlerin düzenine ne oy nede su taşımayız”dediklerinden mustafa şahin beyefendinin haberi bile yok..Hayretle esefle şahidizki o kafir diye ilan ettikleri devletin bankalarından faizle kredi alıp iş geliştiriyorlar..Okkalı ihaleler kapıyorlar hemde o münafık devletten..De hadi rastgele sayın vekilim inşallah fetöde olduğu gibi günün birinde gene bu gariban milletin sırtından zafer naraları atmak zorunda kalmazsınız.

 26. Alperen dedi ki:

  Mustafa Şahin iki gün sonra kandırildik diye ortalıkta kükreme hakkına sahip olmayacaktır.

 27. Balcan burun dedi ki:

  Bence yanlış bir hareket.Destek vermeye ne ihtiyaç var.Herkes kendini kendini koruyabilir ve savunabilir.Bu derneğin şahsına ihtiyacı yok bence Sayın Şahin.Boş beleş bir hareket olmuş.Maalesef uyuz olduk bu duruma.

 28. Tc44 dedi ki:

  Yahu biraz edep bel altı laflarla ne o derneğe ne de sayın vekile zarar veremeyeceksiniz mustafa şahin ne yapti da laf ediyorsunuz ona saygisiİzlik yapmayın eleştiri yapın fakat saygı cercevesinde

 29. cem dedi ki:

  ver bağışı al belediyeden ruhsatı mütahitler insanların hakkını yiyerek inşaat yapıyor ondan sonra ver bağışı al ruhsatı bide dinden imandan bahsetmeyin

 30. zeki dedi ki:

  dikkat edin kandırmasınlar da 🙂

 31. 44malatya dedi ki:

  Sizler.vekiligi.birakin.imam.olarak.gorev.yapin

 32. Mehmet dedi ki:

  Ak parti bunun yüzünden malatya da kaybedecek istifa etmesi gerekli acilen..

 33. MUSTAFA dedi ki:

  Baştan sona yanlışlarla dolu.
  Dernek inanç üzerine kurulmuşsa siyasette ne işi var.
  İnanç siyaset üstüdür.
  Siyaset te inançlar üstüdür.
  Her ikisi de yanlış yapmıştır.
  Bunun en bariz örneği fetö örgütüdür.
  Anlaşılan hala ders alınmamış.

 34. Enver dedi ki:

  Bundan öncede cemaat için bu tarz söylemleri kullandınız.başımıza bela ettiniz .Sayın cumhurbaşkanı olmazsa acaba sizler muhtar bile seçilebilirmisiniz hiç düşündünüzmü

 35. malatya dedi ki:

  İki belediye ve bir çok kamu kurulusunda bazı oluşumlardan referans almadan kuş uçmuyor bu durum ilimizde yüzde yetmiş ak partiye oy veren seçmeni uzuyor bu durum malatya da her yerde konuşuluyor bir zamanlar biz olmaz isek olmaz diyen aşiret mensuplarını ve tarikat adaylarını bazı illerde sayın cumhurbaskanim aday göstermedi o illerde daha fazla oy aldı bütün cemaatlere cagrimiz devlet isleri siyaset kamuya adam yerleştirme ve dünyevi işlerle ugrasmayiniz .

 36. Ali kadir dedi ki:

  Adeta malumun ilamı olmuş bu açıklamalar. Zaten reis dışında ak partiye oy yok. Ama bunlar seçime kadar yerinde kalırsa reis kusura bakmasın ona vereceğim oyda riske girmiştir.

 37. Nihat dedi ki:

  Yazık çok yazık. Açıkcası üzüldüm.

 38. Mustafa dedi ki:

  Eskiden ülkede cuma namazı kılmayanlar dahasıda devletin parası ile imamlık yapanın arkasında namaz kılınmaz diyenler sandığa gitmeyenler vardı acaba onlar şu an neiş yapıyorlar .nerdeler.bilen varmı arkadaşlar. Allah için söyleşin.

  1. Ahmet dedi ki:

   Şimdi camide en ön saftalar sakalları kesmiş belediyede çalışıyorlar ben hepsini gördüm :))

  2. Malatyalı dedi ki:

   Memur maaşı almak haram diyenlerdi ayrıca. Ve şimdi ise bunlar memur oldular

  3. Ali kadir dedi ki:

   Adamlar şuan memur vekil ve belediye başkanı

 39. ramazan dedi ki:

  Bence konuşmayın.
  Eğer bu memlekete pkk vs gibi şer guruplar taban bulamadıysa, bu kendinden olmayanı içine sokmayan derneklerin sayesinde değil, gerçekten vatanını milletini seven bizim gibi İNSANLAR sayesinde olmuştur.

 40. haci dedi ki:

  kendini savunayım derken itiraf ediyorlar .. bu gidişle şevket keskin kahraman yapacaklar…
  yeni bir belediye bşk adayı veya milletvekili adayı KAHRAMAN ŞEVKET YARATMA hezeyanları

 41. Vatansever dedi ki:

  BU tür oluşumların KURAN’dai yerini birisi açıklasın yahu. Diyanet ne yapıyorsun. Kuran’da insanları şucu-bucu diye ayırma varmı, bencisin deyip hak yemem varmı, benden olmayanı kafir sayma varmı, varmı, varmı,. Yeter yahu. Biz başka bir müslümanlıkmı yaşıyoruz. Rum suresi 31-31 diyanet mealini yazmaktan bıktım. Tabiki maalesef osmanlının çöküş nedenleri ortada, yazık günah bu ülkenin güzel insanları dinimizi adam gibi öğrenirsek bunlara gerek kalmaz. AKP açısından sıkıntı yok gibi ama maalesef CUMHURBAŞKANIMIZ hariç çöküş başlıyor.

 42. Malatya dedi ki:

  Meşalenin vekili konuşmuş

 43. ferhat dedi ki:

  Bu vekil bir daha aday olursa vallahi akp ye oy falan yok

 44. m_yilmaz dedi ki:

  Ne hazindirki çok değil bundan beş sene önce bugünün terör örgütü, o günün “KENDİ İFADELERİYLE” hizmet hareketi için de birebir aynı şeyleri söylüyorlardı. Bizzat Sn. Bekir Bozdağ’ın “ Hocaefendi devletini milletini seven bir insandır, devletin gözetiminde çalışmaktadır” mealinde açıklamaları bugün bile youtube de sürekli karşımıza çıkmaktadır. Lütfen uyanın artık Sn. Vekilim. Bu kadar insan mağdur edildiğini söylüyorsa, bu kadar çok insan durumdan bizarsa gidip destek vermek yerine “YAHU BENİ SEÇEN HALKIM NE DEMEK İSTİYOR? BU KADAR YOĞUN ŞİKAYET BOŞUNA OLAMAZ. BURDA BİR OLUŞUM MU VAR? MALATYADA KAMU KURUMLARI BUNLARDAN HABERSİZ PERSONEL ALMAZ OLMUŞ İDARECİ ATAMAZ OLMUŞ HELE ŞU MEVCUT İDARECİLERE Bİ BAKALIM” diye düşünüp soruştursa belki bugün böylesine bir destek ziyaretinde bulunmayacaktı. Tabii vekilimizde onlardan değilse…

 45. Ali dedi ki:

  Fetö olayı bizlere ders olmalıdır. Dolayısıyla bu ve türevleri derneklere müsamaha gösterilmemelidir. Devlet otoritesinin bekası için bu tür oluşumlar lağvedilmelidir. Bir tabela asarak dernek açmak hangi amaçla hizmet etmektedir. Hele de dini esaslı kurulduğunu iddia eden bir derneğin siyaset ve siyasilerle ne işi vardır?

 46. malatyali dedi ki:

  Devlet işleri siyaset ve akceli işlerle uğraşan bütün cemaatleden uzak durmak lazım benim dikkatimi çeken ilimizde birkaç kişi bir araya geliyor hemen bir dernek vakıf açıyor Malatya’da bunların sayısı oldukça fazla inşallah hükümetimiz ve istihbaratimiz bunları kontrol ediyordur bir daha 15 temmuz yaşamak istemiyoruz benim şahsi kanaatimce devletimiz diyanetten ilahiyat fakültelerinden imam hatip okullarından din kültürü öğretmenleri ve imam hatip kardeslerimden daha fazla yararlanmali diyorum.

 47. YASİN dedi ki:

  Saflar yeniden tutuluyor. Şevket Keskin Başkan Arkandayız Yanındayız. Bunlar Hala Ülkenin Milletin Vatanın Başına Gelenlerden Bir Ders Çıkarmamış Bir İbret Almamış. . .

 48. Bekir dedi ki:

  Şevket başkan sonuna kadar haklı. Malatyamızı ele geçirmek için kurulmuş. Siyasilerin sahip çıkması da Şevket başkanı haklı çıkarıyor. Helal olsun Şevket başkanıma

 49. Kerim Dayı dedi ki:

  Sizemi kaldı düzgün gençler yetiştirmek.işin adı bu.ama her yeri kurcalyosunuz. Ak partiliyiz ama sizleri tavsip etmiyoruz.sizin gibi dernek ve vakıfları istemiyoruz. Sayın Şahinde yanlış yapıyor.Ak partiye zarar veriyosunuz zarar.herkes sizi konuşuyor.hemde çooook olumsuz.

 50. Adalet dedi ki:

  Keşke adaletli olsaydınız sizden olmayını kabul etmeyen bır derneksınız, butun idari mevki makam larda sizden başka olmayan giremiyor ve belli konuma gelemıyor ötekileştiriyorsunuz ınsanları

 51. Arif Çolak dedi ki:

  Çok değerli bir siyasetçimiz Aralık 2011’de yani 17-25 Aralık 2013 yargı darbesi girişiminden tam 2 yıl önce MAKİAD’ı ziyaret ederek aynen şunları söylemişti:
  “MAKİAD’ın kuruluşunda büyük emeği olan Muzaffer Erşan Bey’e görevinde başarılar diliyoruz. MAKİAD, gerek Malatya’da gerekse bölgesinde bağlı olduğu çatı kuruluşlarıyla beraber Türkiye’ye ciddi anlamda katkılar sunuyor. Bu tür sivil toplum kuruluşlarının ve derneklerin hem desteklenmesi hem de önünün açılması
  noktasında AK Parti hükümetleri önerileri ve eleştirilerine kulak vermektedir.”

 52. Malatyalı dedi ki:

  meşaleciler önceden oy vermek kafirlik diyen adamlardı ellerinizle yine birilerini palazlandırıp sonra millete şikayet etmeyin. Devlet hiçbir cemaate imtiyaz göstermemeli. Herkese adil ve eşit davranılmalı kafir bile olsa işinin ehline verilmeli iş, yok bu cemaat yok bu dernek denmemeli. Devletin dini adalettir

  1. ahmet dedi ki:

   Helal kardeş çok doğru yazmışsın..

 53. Arif Çolak dedi ki:

  Şevket Keskin ile Mustafa Şahin’in konuşmasının arasında ne fark var? Kamuoyunda konuşulanları Şevket Keskin’in üstü kapalı olarak söylediklerini, Mustafa Şahin açık açık söylemiş. Asıl Meşale’ye en büyük zararı Şahin vermiş, farkında olmadan. Bence söylediklerinin satır aralarını okuyun.
  İkincisi, Meşale bağımsız bir dernek olduğunu söylüyordu.
  Mustafa Şahin ise, Meşale’nin AK Parti’nin tabanını temsil eden STK’lardan birisi olduğunu söylemiş.
  Dilin kemiği yok.
  Şahin konuşsun, konuştukça öğrenemediklerimizi öğreniyoruz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."