Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

Milli Eğitim Müdürü Tatlı Görevden Alındı

Milli Eğitim Müdürü Tatlı Görevden Alındı
 • 11.09.2020

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, bakanlık emrine alınırken, yerine İstanbul Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Battal Kanbay’ın atandığı bildirildi.

Tatlı’nın yerine atanan ve aslen Pütürgeli olan Kanbay’ın, daha önce Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanlığı görevinde de bulunduğu öğrenildi.

Bakanlık emrine alınan Ali Tatlı, 2014 yılı Mart ayında Malatya İl Milli Eğitim Müdürü iken bakanlık emrine alınan Mehmet Bulut’un yerine, Muş İl Milli Eğitim Müdürü iken vekaleten atanmış,  aynı yılın Ağustos ayında da asaleten ataması gerçekleştirilmişti.

malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi

FOTO: Ali Tatlı

FOTO: Battal Kanbay

Etiketler: / / /

Yorumlar
 1. Dost dedi ki:

  Ali’nin avanesinin kalitesi bu.Yillarca sırtında taşıdığı zevatlar neden açık isimleriyle savunma yorumları yapmıyorlar.Şimdide okul ziyaretleri yaparak yeni müdürle bağlantı kurmaya çalışıyorlar….

 2. KAMİL dedi ki:

  yazık çok yazık! müslümana yakışmayan bir tutum… sanki hiç bir şey yapmamış gibi lanse edilmiş… 6 yıl ali bey hizmet etmiş o memlekete … yapılan yorumları görünce ali tatlı müdürümden mi bahsediyorsunuz bir başkasından mı anlayamadım. bingöl karlıova da 2, 5 yıl birlikte çalıştığım ilçe milli eğitim müdürlüğü döneminde biz yöneticileri motive eden, her sorunumuzda yanımızda dimdik duran bir insan. dışardan geldiğimiz için(sivas) dışlandığımız zamanlarda bizim hep yanımızda olan bir insan. çalışan üreten insana değer ve gittiği yeri değiştiren bir insan…herkesin hataları olabilir lakin haksızlık yapmayın lütfen. bir ilde 6 yıl görev yapan il müdürü kaç tane var? müslümanca bir tavır sergilemeye davet ediyorum. dedikodu iyi bir şey değil. eğitimciler topluma örnek olmalı… selametle

  1. Hüseyin dedi ki:

   Beyefendi ayakta uyuyorsun.Şimdiye kadar birçok mem il müdürü 6 dan fazla görev yaptı.Mehmet Bulut müdürüm ondan fazla yaptı.Ayrildiktan sonra hangi haber sitesinde hakkında olumsuz bir yorum yapıldı.Mehmet müdürümüz halen sokaktan geçtiğinde önünden insanlar ayağa kalkıyor.Birde Ali efendi çarşıya bir çıksın bakalım arkasından ıslık cslan kaç kişi olacak.

 3. ahmet dedi ki:

  Cevdet YILMAZ’ın torpiliyle geldin.Öğretmeni makamında hazırolda bekletip kibir dağlarından baktın.Bingölden gelen 520 puanlı hemşehrini norm fazlası yapıp merkez okuluna müdür yaptın.Kul hakkından bihaber Ali.Ankara sana büyük gelir senin yerin karliova ali.

 4. Malatya44 dedi ki:

  Okulların yerini değiştirerek neyi çözdü.Bir sürü mağdur meydana çıkardı.Devletin maddi kaybı çabası.Kendince hizmet üretti zannetti.Hangi okulun kalitesini artırdı.Kişisel sorun yaşadığı müdürün okulunu taşıttı.Liyakatsızlık,haksızlık olağanlaştı.Boşa geçen yıllar…Yazık oldu Malatyama.

 5. Uzman dedi ki:

  Beyefendi şimdi de nazik ziyaretlerde bulunmak uzere ilimiz mülkuerkni ile vedalasiyormus. Acaba arkandan dua eden bir egitimci cikarmi. Bu ilden uzak Allaha yakin ol ali beg, kibirligi sen tanittin bu memlekete.

 6. Bilal dedi ki:

  Bingöl Bağlantılı Proje Danışmanlık Şirketine İl Ar-Ge ‘ye getirdiği Bingöllü ile Bakanlığın şirketlerle proje hazırlama ve yürütme öalışmalarını kessinlikle yasakladığı halde bu Şirketin Erasmus+ projelerini müdürlere baskı yaparak şirketin sözleşmelerini imzalatan Ali Beye tşk!!!!

 7. kemal dedi ki:

  Şimdi Ali TATLI bu yorumları okuyunca içinden ne geçiyordur acaba. Bir de Malatya Milli Eğitim ArGe de çalışıp Ali Tatlı’nın prensleriyiz diyen Bingöllü zevat ne durumda çok merak ediyorum

 8. Muhtesim dedi ki:

  Yiğidi öldürün ama hakkını yemeyin. Ali Tatlı Malatyanım eğitimine kattığı katma değer ve kazandırdığı eserler ve başarılar ortada. Eleştirenlerin çoğu çalışmayan, çalışmayacağı bir yer isteyen, iş üretmek istemeyen kişilerdir.

  1. Müdür dedi ki:

   Muhteşem hocam söylediğine sende inanmıyorsun.Ama

 9. DOĞAN dedi ki:

  AYŞE İSMİNDE YAZAN BAYANA:
  Malatya’da 5 okul müdürü, 4 müdür yardımcı ve argede 2 kişi bulunmaktadır.
  yalan söylemeyin. Birini suçlayacaksanız ıspatınız olsun. Öncekle insansın. İnsan olmanın gereklerini yerine getir. Getirmeyeceksen sus. Sus ki seni insan zannedelim. Kimin adamısınız?

 10. mesut dedi ki:

  kendini kaf dağında sanan kibir abidesi ali bey…bu dünya bu devran kime kaldı sana kalacak saatler kapında bekletip 2 dk görüştüğün eğitimcileri azarlayıp her defasında yerin dibine soktuğunuz günleri inşallah size ankarada yaşatırlar ve yaşamanız dileğiyle inşallah bir daha malatyaya görünmemeniz dileğiyle

 11. Lut Durak dedi ki:

  İnsanlar bir kişiden razı olursa Allah da o kişiden razı olur. Makamlar geçici. Görevine devam eden makam sahipleri inşallah ders almıştır. Şimdi ders almasa da makam elinde gidince acı ders alacaklar.

 12. Ayşe dedi ki:

  Evet Ali Tatlı’nin en büyük katkısı okullara Bingöllü müdür yardımcısı ataması olmuştur. Hemen hemen bütün okullardaki müdür yrd. çoğu Bingöllü.

 13. Malatyali dedi ki:

  Bir gorev degisikliginin rekor sayida yorum almasi beni cok sasirtti. Kisilerden bagimsiz olarak genel bir SIKINTIYI gundeme getirdigi icin mi acaba.

 14. Eğitimci dedi ki:

  Giden insanın arkasında konuşmak hiç doğru değil öğretmen olarak bunları okumak çok üzücü yüzüne söylemediğiniz şeyleri arkasında söylemeyin .Atasözlerimizde bu konuda çok gözel örnekler var.

  1. sedat dedi ki:

   yüzünü nasıl görüp de söyleyeceğiz

 15. Bingüllü dedi ki:

  Kibir er yada geç insanı bitirir…

 16. Ruşen ucar dedi ki:

  meger okul mudurlerı içiniz ne yanmış meger yazık size uzüldüm.

 17. Mikail dedi ki:

  Sözüm ona Malatyaseverliler!
  Siz Malatya’yı zerre kadar sevmiyorsunuz, tek derdiniz menfaatlerinizin bitmiş olması.
  Yerdiğiniz Ali Tatlı Malatya eğitimine vizyon kattı, başarı getirdi ve çalışmadan yan gelip yatanları çalıştırdı. Sizin zorunuza giden şey çalışmaktı ve bunu Ali Bey öyle ya da böyle başardı, çalışmayanların yerine çalışan fedakar insanları getirdi. 👏
  Aldığı nokta ortada,teslim ettiği nokta ortada.
  Ayrıca yalandan memleket sevdasını kullanan arkadaşlar;
  Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinde toplam 500 okul olsa ve her okulda bir müdür ve bir müdür yardımcısı olsa toplam 1000 idareci eder.
  Bu 1000 idareci içinde toplasanız 50 Bingöllü çıkar mı? Çıkar diyenler okul okul buraya yazsın. Yol eğer yazamazsanız ki yazamayacaksınız o hâlde iftira ve yalanlarla dolu bir hayatın içinde olduğunuzu herkes buradan görecek.
  Ama şunu da bilin Bingöllü çalışkan olduğu kadar şefkatlidir de ve siz onlar kadar Malatya’ya değer katamadığınız için iftirayla kendinizi temize çıkarma gayreti içerisindesiniz. Cumhurbaşkanımızın tabiriyle BAŞARAMAYACAKSINIZ, MALATYA’YA KAZANDIRILAN BASARILARI GÖLGELEYEMEYECEKSİNİZ…

  1. hodja dedi ki:

   geçen aylarda merkezdeki müdürlüğe gittim.Odanın birine girdim.5-6 kişi vardı.Bir tanesiyle konuşurken memleketlerini sordum bu arada.3 tanesi Muş,2 tanesi Bingöllüyüm dedi….

 18. Gazi dedi ki:

  Çok şükür… 6 yıldan fazla müdür olan bu arkadaşın eğitimden anladığı asık surat, kabalık ve öğretmen düşmanlığı. Eğitim Bir Sen, bununla ilgili tam iki yıldır çalmadık kapı bırakmadı. Gecikmelide olsa sonunda kurtulduk hamdolsun.

 19. Bingöllülerin Eniştesi dedi ki:

  Malatyadaki bütün müdür ve güvenlik görevlilerini toplayıp güvenlik görevlilerine siz sürünün köpeği gibi hiç oturmayıp dolaşacaksınız ifadesini kullandığında Abdulkadir Çolak bey tenkid edip yakışık almadı benzetmeniz diye tepkisini koymuştu. O gün kafasını kuma gömen kim varsa bu gün klavye kahramanlığı yapıyor.
  Velhasıl bundan sonrasını Ankara düşünsün
  Yar saçların lüle lüle Ali yavrum güle güle

 20. Eğitimci dedi ki:

  Yorumların tamamını okudum kimse giden müdürümüzun çalışmaları kişiliği ile ilgili bir şey demiyor yazılanların çoğunda konuşma üslubunun bozukluğu personele tepeden baktığı refaransin yoksa görüşmenin mümkün olmadığı diğer bir konuda önceden birlikte çalıştığı kişilere ve hemşehrilerine ayrımcılık yaptığı yönünde keşke müdürümüz yanındaki kişiler dışında bazı kişileri dinlese dışarda kendisi ile ilgili bilgileri alsa yukardaki davranislarini belkide sergilemezdi her şeye rağmen 6 yıl bir ilde müdürlük yapmak kolay değildir temennimiz bir nefis muhasebesi yapmasi ve ders cikarmasidir hayatta gördüğüm en güzel hasletler mutavazi olmak sevgi saygı empati adalet hiç bir zaman kibire kapılmamak doğruluk ve dürüstlüktur gerisi boş şeyler malda yalan mulkte yalan birazda sen oyalan ah nefse mağlup olmasak bu dünyayı cennette cevirsek olmazmi ben şahsen müdürün tanıklık ettigim yukardaki davranislarini hiç sevmedim ama bir şeyler yapmak için çaba sarf eden çalışan birisiydi kendisine bundan sonraki hayatında sağlık ve huzur diliyoruz.

 21. Necmettin Metin dedi ki:

  Ali Tatlı’ nın, eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’ dek farkı yoktu. Öğretmene değer vermeyen, aşağılayan, daima azarlayan biriydi. Hep öğretmenlerin ve idarecilerin çalışma azmini kırmıştır.

 22. Muharrem Kaya dedi ki:

  Bazı arkadaşlar Ali Tatlı’nın Bingöllülüğüne vurgu yapmış. Oysa ki mesele Adıyaman, Bingöl, Malatya meselesi değil. Çünkü her kutsal toprağın taşlanacak bir putu vardır. Biz Adıyaman ve Bingöllüleri mütevazı, değerlerine bağlı insanlar biliyoruz. Her kim vatanına, milletine hizmet ediyorsa ırkına, memleketine, cinsiyetine bakmaksızın baştacıdır. Unutmayalım ki Hz Peygamber ile Ebu Leheb amca yegen idi. Ebu Cehl Efendimizin hemşehrisi hatta kapı komşusuydu. Dolayısıyla paranoyak bir vak’ayı bir hemşehricilik bağlamında değerlendirmemek gerekir.

  1. Hasan dedi ki:

   Muharrem Kaya gerçekten harika yorumlamışsınız.

  2. Battalgazi torunu dedi ki:

   Malatya’da ikamet eden bingolluler ve Bingöl’de yaşayan bütün bingolluler bizim dostumuzdur hatayı yapan Ali beydir her memleketten böyle insanlar çıkabilir bingolun ve bingollulerin suçu ne bingollu kardeşlerim Ali bey gider bizim dostluğumuz bakidir ama sizden müdür beye yeri geldiği zaman doğruları soylemenizi beklerdik.calistigim ilçede adam gibi adam bingollu Sedat katıksız hocam vardı selamlarımı gonderiyorum.

 23. Erkenekli dedi ki:

  Ankara’da Teftış kurulu baskanı yorumları goruyordur.Herhalde ona göre degerlendirir.

 24. orhan4401 dedi ki:

  Ali Tatlı Boş.. yıllar önce söylemiştim… iyi olmuş.. geç kalınmış bir atama, bakanlığın eline sağlık..

 25. Mustafa dedi ki:

  Kibir abidesi, burnundan kıl aldırmayan, ağzı bozuk vs vs. el hak bunlar doğru. Peki bugüne kadar böylesi bir adam karşısında el pençe divan durmak da neyin nesiydi? Bütün okul müdürlerine “Sizi biz müdür yaptık, yarın sizi alacak olan da biziz” “ yapamıyorsan çek git” diyen şımarık birine karşı kaç kişi kalkıp da haddini aşma dedi?
  Milletin verdiği emaneti, kendi egosunu tatmin için kullanan kişinin burnunu yere sürmek gerekmez miydi?
  Okul müdürlerinden tutun bütün idarecilerin şuradaki yorumlara bakarak kendilerine çeki düzen vermeleri gerekir. 7-8 yıllık bir görev sonrası dua almak yerine bu kadar lanet alan kişi aslında hizmet etmesi gereken milletten ziyade kendisine ve sahip olduğunu iddia ettiği değerlerine ihanet etmiştir.
  Disiplin demek kamu gücünü astlarına karşı tokmak olarak kullanmak değildir, kaba saba davranmak hiç değildir. Disiplini maalesef böyle anlayanların karşılaşacağı en iyi akıbet işte böyle sırtına bir ton beddua yüklenmek olur. Allah huzurundaki hesabını da ancak Allah bilir.

 26. Zeki dedi ki:

  Su Hasan ismiyle yazan arkadaşa seslenmek istiyorum: Senin yaran cok büyükmüş. Bari yarani burda ac da görelim yaranın derinliğini. Sana ne haksızlık yapılmış. Ha anlatmayacaksan da bari kimin adamı olduğunu ve kim için çalıştığını yaz.

  1. Malatya dedi ki:

   Hasan Abi nin zikrine bakarsanız fikrini anlarsınız
   Bu kıskırtmalarla
   Bir seyin pesinde oldugu kesin

 27. Çırmıhtı dedi ki:

  Bu altı yıl içinde ali müdürün kimleri nasıl nereye getirdiğini herkes biliyor. Klavye delikanlılığı yapacağınıza bulunduğumuz konumlardan istifa etsenize. Size yakışan bu olur bu saatten sonra. Eğitim camiası kan ağlamış altı yıl boyunca. Sert bir şekilde baskıya maruz kalmışken, derdini anlatamamışken siz o makamları kendi hırs ve ihtiraslarınızla işgal ettiniz. İstifa etmeniz yerinde ve zamanında olacaktır…

 28. Veli dedi ki:

  Yorumların çoğu mesnetsiz ve fırsatçı bir bakış açısıyla yazılmış. Ali bey üslup bakımından ve insanı ilişkilerde zayıftı. Ama çalışıyordu. Malatya’da görev yapmak kolay değil.Cesitli çevreler,siyasiler ensemizde fazlasıyla… Ayrıca Malatyalılar yok Bingöllü idi,adıyamanlı idi,Baskilli idi düşüncelerinden vazgeçsinler. Onlar olmasaydı Malatya büyükşehir bile olamazdı. Malatya’ya renk katan ,büyümesini sağlayan bu şehir ve ilçelerdir. Örneğin YKS sınavında Türkiye birincisi olan öğrenci Baskillidir.Hadi yok sayın. Geçmiş müdürler ne yaptılar. Hepsini herkes biliyor.İkincisi Ali bey zorlu bir zamanda Malatyaya geldi.2014 ‘te çoğu müdürü o almadı,o kimseyi tanımıyordu. Ona listeyi veren kimlerse onlar suçlular.

  Değerli eğitimciler ve veliler kendi hırslarınıza yenik düşmeyelim. Buraya yazıyorum,yarın Battal bey geldiğinde bir süre sonra ona da kızacaksınız, dikkat edin yeni müdür geldiginde kim cok MEM’e uğruyorsa onlar yeni beklentiler pesindeler…Menfaat beklemek velhasıl zor iştir. Ama hayat böyle işte…

 29. Abdulkadir dedi ki:

  Bir müdür gorevi bittiginde camiasinda kendiyle ilgili fikri olanlarin en az yuzde 90 i hırsından neredeyse hakaret edecek duruma geliyorsa o müdürü buralarda övmeye çalışmanın bir anlami yok. Kisacasi Malatyadan olumsuz imajla ayriliyor.

 30. 44 dedi ki:

  Darısı diğer Elazığlı il müdürlerinin başına inşallah gerçekten bu memlekette her köşede Adıyamanlı Elazığli Bingöllü görmekten GINAAA GELDİI. Malatyamda malatyali olmayan müdür is te mi yo ruz. Memleketin öz be öz evlatları göreve gelmelidir bıktık öz vatanımizda garip,parya olmaktan.

  1. Hadi dedi ki:

   İşte bu zihniyet sakat bir zihniyet yabancının ilk elini ayağını öpen zihniyet sen ırkçısın senden ve senin gibi düşünenden eğitimci olmaz yazık sana emanet edilenlere

  2. Suat dedi ki:

   Kardeşim sonuna kadar bu sözünün arkasındayım. İşkur ve KOSGEB Malatya esnafına destek değil köstek oluyorlar. Aynı şeyi Elazığ malatya’dan 2 misli fazla alıyor.ben basit örneği verdim

  3. Hak dedi ki:

   Çok ırkçı bir yaklaşım o zaman başka şehirlerdeki Malatyalı yöneticilere aynı bir şekilde bir yaklaşım olursa ülkenin bütünlüğüne zarar verir.

  4. Mert dedi ki:

   Irkçılık/bolgecilik yapma. Bir Elazığ li olarak Malatya’da doğdum,büyüdüm ve yasiyorum.Malatyayi ve Malatyalilari seviyorum. Senin gibiler buna engel olamaz. Senin gibisini Malatyalı da istemez

  5. Tarafsız dedi ki:

   Cevap 44. Malatya da kaç tane Elazığ lı müdür var saydın mı?Hangisinden zarar gördünüz. Milli Eğitimdeki Elazığlı Şb.müdürleri ayrılırken personel ağladı haberiniz var mı? Sapla samanı karıştırmayın lütfen. Sizleri Adıyaman lılar yönetiyor. Sömürüyor. FARKINDA DEGİLSİNİZ.

 31. Mehmet KARADENIZ dedi ki:

  Yorumlari ve sahte niklerle yazilanlari okuyorum da. Iyi ki ayrilmisim Malatyadan diyorum. Iyi ki adi gecen sahsi yuzune elestirdigim icin gorevden almis diyorum. BU ONUR COK BASKA INANIN.Konusmasi gereken yerde susanlar gitmeseydi halen suskundunuz dimi.

  1. Özgür Dönmez dedi ki:

   Kurbanlık yere düştükten sonra bıçak vuran çok olurmuş sayın abim. Korkaklar arkasından yazıyor. Yüzüne söyleyenlerde başı dik geziyor. Mesela Ali bey in 100 lerce insanın içinde defalarca hakaret ettiği Cemal bey alnı açık gezemez. Niye? Birgünde hoppp sen bana hakaret edemezsin rencide edemezsin bağıramazsın diyemedi. Bir çoğu gibi

  2. Eğitimci dedi ki:

   Mehmet bey eğilip bukulmedin sizi takdir ediyoruz birde 91.dev öğrenci müdürü Abdurrahman bilhan ve iki müdür yardimcisini her zaman sizleri dik duruşunuz ve gerekli tavrı delikanlica gostermenizle hatirliyacagiz eminim 2014 görevden alınan 130 müdür görevine devam etmese il milli eğitim müdür yardımcıları ,ilçe müdürleri ve şube müdürleri görevden alinmasa bu kadar rahat at kosturamazdi.

   1. Eğitimci dedi ki:

    2014 görevlerine son verilen 130 müdür görevlerine devam etse olacak.

   2. Malatya sevdalısı dedi ki:

    Çok doğru yesilyurtta cemal bey değilde hasan yıldırım hocam olsa ildede sadece Numan örnek bey kalsalardi bakalım böyle rahat at oynatabilirmiydi.

  3. Ruşen ucar dedi ki:

   saygiyla selamliyorum sizi hocam

 32. Eğitimci dedi ki:

  Özellikle halk eğitim merkezlerinde kendi adamını yerleştirme ve usta öğreticilik sertifikası ile kurs açmalarda yapılan haksızlıklarında bitmesine vesile olur umarım Ali beyin gitmesi . Umarım yerine gelecek müdür bey adamcılığa çalışmaz hakkı ile liyakatle görevini yerine getirir .

 33. Cesaretlerini burada da belirten Orhan Toğrulca ve Engin Cömert müdürlerimi tebrik ederim takma isimler ile yorum yapmadıkları için ayrıca iki müdürüm de bu duruşlarını bugün değil geçen yılda göstermişlerdi gelecek tede yanlışa korkmadan yanlış diyebilecek kişiler dir ayrıca 91000 dev öğrenci okulu adı geçtiği içi söylüyorum Vahap müdür evet gençtir ama gayretli çalışkan ve başarılı bir müdür dür ismi ni zikrettiğim üç müdürde okullarının çıtasını yükseltmiş lerdir Allah yardımcıları olsun…

  1. hasan dedi ki:

   adını belirtmişsin ama ali tatlı ile ilgili 1-2 kelam etmemişsin mevlana bey. normalde konuştuklarını burada yaz madem cesaret nutukları atıyorsun.

  2. Ahmet dedi ki:

   Hep boş konuşuyorsun, burda da sendikada da. Gittin yine kurtulamadık senden mevlana

   1. Kim olduğunu bilmiyorum ama yine Malatya dayım üzülecek sin ayrıca kuyruğuna iyi basmışım ki boş geliyor konuşmalarım sana Ahmet takma isimli bilmiyorum erkek mi bayan mısın o yüzden hitap ta zorlanıyorum

 34. hasan dedi ki:

  ali tatlı ve prensleri il müdürlüğünde akşam saatlerinde buluşmuş olup, malatyahabere ali tatlıyı ve avanelerini savunan yorumlar yapılması kararlaştırılmıştır. son 6 saat içinde ali tatlıyı ve prenslerini savunan yorum sayısının artmasının sebebi budur.

  1. Malatyalı dedi ki:

   Rüyalarında gelemiyecek yerlere kimin sayesinde iki yıl içerisinde geldiler onlara soruyorum mülakatta soruları bildilermi yoksa güvercinler haber verdi cevabı kağıda yazdilarmi mülakattan önce gorevlendirilecekleri okulları biliyorlardimi .

   1. Malatya dedi ki:

    Bu kadar kışkırtma varsa
    Neyin peşinde olduklarına bakmak lazım
    Hangi makamın ya da koltugun derdindesiniz

  2. Elanur dedi ki:

   Ali tatlıyı bir Allah’ın kulu sevmiyordu. Çünkü çok kabaydı.Bakışlarıyla insanları eziyordu.Rabbime şükürler olsunki yalakalardan değilim. Kendi gibi müdürlere var .Torpille gelen .darısı o müdürcüklerin başına.

 35. Eğitimci dedi ki:

  1 saattir yorumları okuyorum. Adamın arkasından 2-3 kişi iyi konuşmuş. Tuhaf bir durum. İnşallah Malatyamız için gelen müdür hayırlı olur.

 36. Oktay Karslı dedi ki:

  Madem bu kadar sevmiyordunuz yıllarca önünde el pençe neden durdunuz ? Var mı hakaret etti diye hakkını çaldı diye dava açan ? Yok o zaman susun

  1. hasan dedi ki:

   dava açıp ekmeklerinden olalardı değil mi şark kurnazı. millet içinden geçenleri söyluyor neden rahatsız oluyon.

 37. Kadir dedi ki:

  Milli eğitim işlerinden anlamam ama bu kadar yorum okudum,ilk defa bi habere bu kadar yorum gördüm,müdürün gidişine bu kadar sevinen varsa bazı şeyler hiç iyi değilmiş.

  1. Harun Reşit bulut dedi ki:

   Excel cesareti olmayanlar iki yüzlü insanlar burada takma isimlerle egolarını tatmin ediyorlar

 38. Mustafa dedi ki:

  Akşemseddin İşitme Engelliler Okulunda çalışan bir öğretmen olarak okulumuzda oturan kurum kültürü Hasan Beyin seviyesine inmeme engel oluyor.
  Bilip bilmeden insanların günahına girmeyin.
  Okulumuz müdürünün yaptıklarının 10’da 1’ini yapmayan, Malatya’ya değer katmayan bazı insanların yazdıklarını okudukça Malatya için üzülmemek elde değil.
  Gördüklerimi yazmasam kendime hakaret etmiş olurdum.
  1. 40 öğrencisi olan okulun öğrenci sayısını 90’ın üzerine çıkardı okul müdürümüz.
  2. Atıl durumda olan pansiyon katını bizzat kendisi de geceleri boya yaparak özel eğitim katına çevirdi ve engelli öğrenciler için yepyeni bir ortam hazırladı.
  3. Özel eğitim katına serecek halı olmadığı için ailesi yaklaşık 7 bin liralık halı okula hediye ettiler.
  4. Bu yıl 400’ün üzerinde yetim ve öksüz çocuğa okul müdürümüzün koordinesinde öğretmen arkadaşlar olarak oyuncak hediye ettik ve bu oyuncakları okul müdürlerimiz okulumuzdan kendileri teslim alıp okullarında dağıttı sağolsunlar.
  5. Yine bu yıl Ramazan ayında 120’nin üzerinde ihtiyaç sahibi aileye gıda kolisi teslim ettik okul olarak.
  20 aileye de nakdi destek verdik.
  6. Pandemi süresinde Resim Yarışması yaparak 50 öğrenciye kırtasiye seti hediye ettik.
  Ve bunların hiçbiri ödeneklerle yapılmadı, okul müdürümüz başta olmak üzere tüm çalışan arkadaşlarımızın desteğiyle oldu.
  Diyeceğim şu ki laf attığınız okul müdürünü tanımadığınız halde zan altında bırakmaya çalışmak “insan olana” yakışmaz.
  Bir okul idarecisini en iyi oranın personeli, öğretmeni ve velisi bilir. Siz bunlardan hiçbiri değilsiniz. O halde neye dayanarak bunca hakka giriyorsunuz.
  Yukarıda maddeler halinde sayılanların yüzde kaçını siz Malatya’ya ve Malatya halkına kazandırdınız?
  Keşke değer üreten ve katkı sunan biri olsaydınız da haklı haklı insanları eleştirseydiniz.

  1. hasan dedi ki:

   kimin nasıl torpille müdür olduğunu iyi biliyoruz. ali tatlının akrabası diye tüm bürokratik kapıların nasıl açıldığını iyi biliyoruz. norm fazlası yönetici olduğu halde nasıl ilan edilmediğini biliyoruz. o bahsettiğiniz şeylerin maddi kaynağı ali tatlı vesilesi ile oldu. ali tatlı gitti şimdi de oyuncaklar dağıtın görelim. ayrıca kim olduğunu detaylı hikaye yazmandan anladım prenslerden birisin.

   1. Türkiye sevdalısı dedi ki:

    Başarılı müdürünü göreceğiz birilerine sığınarak başarılı olmak nedir göreceğiz ben onlarca defa taşınır malzeme istedim alamadım ama müdürün talep etmediği halde istediği her şeyi alıyordu etrafta gölge milli eğitim müdürü gibi geziyordu .

  2. Özgür Dönmez dedi ki:

   Parası nerden geldi yapılan işlerin açıklasana. Senin başarılı müdürün cebindenmi yapmış bu masrafı. Ama ben çok cebimden harcadım

  3. Özgür Dönmez dedi ki:

   Cebinden yapmışsa masrafları ortak olabilirim. Yok müdürünün desteğiyle yapmışsa hava atmayın boş yere

  4. Özgür Dönmez dedi ki:

   Allah rızası için yapmamışsınız demek sende müdüründe

 39. Cengiz dedi ki:

  Liyakat Liyakat Liyakat…Artik dilimizde tüy bitti.

  1. Halis dedi ki:

   Ne çok hasutun varmış Malatyam…

   1. Cengiz dedi ki:

    Hocam en güzel yıllarını memleketi dışında geçirmiş tecrubeli ve donanimli ayrica Malatya hasretiyle hemhal olduğunu düşündüğüm yeni müdürümüzün Malatya eğitimine katacagi yüksek ivmeden eminim.Ben sadece eskilerin yaptığı hatalara bir daha düşülmemesi babinda(liyakat) bir beklentimi ifade ettim.Bu arada yeni Malatya Milli Eğitim Müdürümüz Malatyamiza hoşgeldiniz.Göreviniz hayırlı olsun.

 40. Mehmet dedi ki:

  Ali müdür; güçlüyü destekleyen, güçü olmayanı ezen bir amirdi. Keşke adaleti ve eşitliği sağlayabilseydi. Liyakat her zaman önemli!

  1. Eğitimci dedi ki:

   Çok doğru gücünüz varsa size bir şey yapamaz ama siyasi gücünüz yoksa sizi muhatap bile almaz Ali bey eminim ben ne yaptım geçici bir dünya makamı için diye dusunuyorsunuzdur.

 41. Leventli dedi ki:

  Eğitimci adı ile yazan üstadım ne hakkı nz var,Ali Tatlının anası değilsiniz babası değilsiniz ,ayrıca var idi ise gidip tak diye yüzünü söylese idnz,yada bir mektup yazsa idnz,içinizi dökseydiniz,şimdi burda sallamakla olmyr

  1. hasan dedi ki:

   yüzüne söylesinde ekmeğinden olsun değil mi şark kurnazı. millet içinde kalanları söylüyor. ne zorunuza gidiyor. ayrıca hak sadece anne baba için olur demişsiniz buda cahillik. herkesin herkes üzerinde hakkı olabilir. illa ana babası olması lazım değil.

 42. Leventli dedi ki:

  Ali Tatlı Malatya’da bazı kesimlerin yörüngesine girmediği için sözde sevilmiyor gibi algı oluşturulmaya çalışılıyor ,her insan gibi eksiği yanlışı vardır ancak Malatya nın eğitimine büyük katkısı olmuştr,inşlh daha iyi yerlerde devlete millete hizmete devam etme fırsatı bulur ,

  1. hasan dedi ki:

   hiçbir katkısı olmamıştır. torpil almış başını gitmiştir. biz kimin yörüngesine girdiğini biliyoruz. siyasiler aradığında yörüngeye giriyordu. gariban personelinin sıkıntısı olduğunda yörünge dışına çıkıyordu. milli eğitim bakanlığı bu adama görev vermeyecek daha net bilgi.

  2. Harun Reşit bulut dedi ki:

   Takma isimle yazanlar iki yüzlüdùr çünkü zamanında giden müdüre yağcılık yaptıkları için mahla kullanmışlardır!

  3. Özgür Dönmez dedi ki:

   Evet tek katkısı Malatyayı Bingöle düşman etmektir

 43. Kartal066 dedi ki:

  Ayıp günah kardeşim direk isim olarak 91000 Dev ve ögretmenler okulu müdürlerine iftira atmak ayıptır. Ben gerçekten ikisini de takdir ediyorum. Lgs başarısı okullarındaki huzur kardeşlik ortamı hangi okulda var. Lgs badari ortalamalari hangi okulda var . 91 bin devin önceki halini kaç kişi biliyor. Boş boş konuşuyorsunuz bekara avrat boşamak kolay derler. Sizler nasıl egitimcilersiniz Ali tatlı elbette eleştirilir ama herşeyin bir adabı var. Arlanmaz yorumlara gerek yok. Ali tatlı biraz sivri dilli olabilir ama işi için gece gündüz uğraştı.

  1. Bozkurt dedi ki:

   Doğru adam çalıştı kendine yakın müdürleri merkeze getirmek için gece gündüz çalıştı hakkını yememek lazım. Bir okulda bulunan başarı müdürlerin değil derse giren öğretmrnlerindir….Huzur kardeşlik konusunda elinde belge ne var gidip görüştün mü orda bulunan öğretmenlerle….Önceki müdürlerin neler yaptığını ya da yapmadığını neye göre yargılıyorsunuz… Nepotizm ve mobbing hat safhada ki yorumlar böyle… Açılsın soruşturmalar incelensin Ali müdürün görev yaptığı yıllara ait veriler, belgeler. Aynı şekilde belli pozisyonlara getirdiği müdürlerin okullarıda incelensin…

 44. Öğretmen dedi ki:

  Okul müdürleri toplantılarda hiç mi sesiniz çikmadı.Burda böyle saydırıyorsunuz.Biriniz ikiniz üçünüz neden gık demediniz de.Gittikten sonra..
  Yoksa siz de yeriniz gidermi dediniz.
  Neyse olan olmuş.Gelen gideni aratır ha

 45. Eğitimcii dedi ki:

  Kim ne yazmış ne demiş bilemem!!! Hakkım müdürün boynunda borçtur, daha kaç eğitimcinin hakkı üstünde vardır bilemem ama ben binlerce defa hakkımı helal etmiyorum bu dünyadada, öbür dünyadada, hesabı yaradan soracaktır.. eğitimcieri öğretmenleri bir amir bu kadar üslubsuz aşşağılayabilir ancak…öğretmen celladı…

 46. Murat FELEK dedi ki:

  Hasan ismiyle yorum yapan şahsa ithafen. Öğretmenler ortaokulu ve 91000 dev öğrenci okullarında müdürlük yapan kişileri tanıyan biri olarak yazıyorum. Yaptıkları bazı çalışmalarada şahit olmuş biriyim. Sanırım daha önce Malatyada hiçbir okulun yapmadığı yapamadığı derecede büyük işler. Okullarındaki düzenler başarı temelli tenbelliğe yer yok. Nitelikli liselere daha fazla nasıl öğrenci yerleştiririzin telaşı içimdeler. Az çok tanıyanlar zaten sizin yorumlarınıza gülerler sadece. Büyük ihtimal malatyada en çok çalışan iki müdürden bahsediyorsunuz. Şahsi olarak ne sıkıntınız var bilmiyorum. Eleştirecek birşey bulamayınca genç yaşları gözünüze batmış bu da baya komik olmuş. Çünkü yeni atanan İl müdürümüzde baya genç 79 doğumlu. Bahsettiğiniz müdürlerle akran sayılır. Bizim buralarda bir laf vardır yiğidi öldür ama hakkını yeme diye. Bahsettiğiniz müdürler için okul müdürlüğü basit bir görev.emin olun çok daha fazlasını yapabilecek kapasiteye sahipler.

  1. Kendiniegiten dedi ki:

   Malatya da yapilamayan ne yapmislar acaba.

  2. hasan dedi ki:

   mustafa isimli şahıs işitme engelliler okulunda çok emeği olan birisiyim o resim yarışması felan düzenledik şunu ettik bunu ettik hikayelerini işi bilmeyenlere anlatın. kimin nasıl torpille müdür olduğunu iyi biliyoruz. ali tatlının akrabası diye tüm bürokratik kapıların nasıl açıldığını iyi biliyoruz. norm fazlası yönetici olduğu halde nasıl normun ilan edilmediğini biliyoruz. o bahsettiğiniz şeylerin maddi kaynağı ali tatlı vesilesi ile oldu. ali tatlı gitti şimdi de oyuncaklar dağıtın görelim. ayrıca kim olduğunu detaylı hikaye yazmandan anladım prenslerden birisin.

 47. Keklikçi dedi ki:

  Hasan bey siz Akşemseddin orta okuluna kaç defa gelip gittinizde yorum yazıyorsunuz insan biraz vicdan sahibi olması lazım biz mesut müdürümüzü okula geldikten sonra okulumuzda eğitim anlamından tutun okulun genel yapısını yuzdey yüz değiştirdi ben bu okulda 16 yıldır çalışıyorum her gelen müdürümüz bir taş koyduysa onların emeklerinede sağlık ama mesut müdürümüz okula geldikten sonra okul adına gece gündüz demeden ailesinden daha çok okulda kalarak özel öğrencilerimiz için elinden ne geldiyse kat kat fazlasını yaptı Allah ondan razı olsun bizim morelimizi kimse bozamaz biz eğitimle uğraşıyoruz boş işlerle uğraşmıyoruz meyve veren ağaç taşlanır bizle Akşemseddin ailesi olarak müdürümüzün sonuna kadar arkasindayiz

  1. Biz de oradaydık dedi ki:

   ÖGRETMENLER Ort. Basarili bir kurum evet. Geçmişi Kaxim Karabekir OO. MALATYAnin en başarılı okullarından biriydi bu profil devam efiyor masallah iyi trasferler de etkili oluyor tabiii ki. Ama 91 000 den kasdettiğiniz basari ne zaman çıkmıştı hatırlayamadım.

 48. Ahmet dedi ki:

  Malatya da daha önce oxford mezunu milli eğitim müdürü vardıda bizim mi haberimiz olmadı. Allah aşkına Baskillilerin dönemine de bir bakın. Ali Bey en azından konuşmayı biliyordu. Emeklerine sağlık. İnşallah gelende daha hayırlı olur Malatya için.

  1. Fevzi dedi ki:

   Baskilli dediğin Mehmet Bulut herşeyiyle Müdür hâlen caddede yurudugunde 100 lerce önünden ayağa kalkıyor.Mehmet müdürü bununla karşılaştırmani herhalde beğenen olmaz

   1. Mert dedi ki:

    Baskillileri ağzına alma insanları memleketine göre değerlendirme. Mehmet bulut iyiydi ya da kötüydü ayrı mesele Neden Baskilliler diye genelliyorsun

 49. okan dedi ki:

  Malatya teftiş kurulu başkanı da sırada. müdürün talimatı ile milleti yerinden ettiler. Ali tatlı döneminde yapılan soruşturmaların kaçı mahkemeden dönmüştür. görevlerini kötüye kullanan müfetişleri de göreceğiz inşallah

 50. İhl dedi ki:

  Bunların sınavsız atadığı mudurlerin de bunlardan pek bir farkı yok..proje okullarına atanan mudurumsu tiplerin örnek aldıklari bir adamdı..yeni gelen müdür inşallah bu adamları temizler..

 51. Malatyalı dedi ki:

  Sevgili Malatyalılar yazmaya bile değmez zaman ayırmaya değmez konuşma üslubu bozuk adalet duygusu zayıf birde tanıdığı görev yaptığı yerlerde birlikte çalıştığı insanları ve hemşehrilerini kollayip gözeten birisi şunu bilinki Malatyalı siyasilerin desteği ile orda kaldı yoksa çoktan gondermistik inşallah başka bir ile atanmaz diyorum.

  1. Suat dedi ki:

   Ali Tatlı her zaman hak edene üslubunu bozmuştur.

   1. hasan dedi ki:

    devlet terbiyesi almadığınız için böyle zihniyete sahip olmanız normal. devleti temsil eden bir müdür hak etse bile birine üslubunu bozamaz. elinde disiplini sağlayacak mevzuatlar vardır. beğenmediği bir durum varsa üslubunu bozmadan soruşturmayı başlatacak. devlet böyle yönetilir.

   2. Özgür Dönmez dedi ki:

    Yemin etsene öyle olduğuna. Ayrıca hiçbir kanunda yazmıyor amir memuruna bozuk üslupla hitap eder diye. O hakkı nerden buluyormuş söyle bizde öğrenelim

   3. Özgür Dönmez dedi ki:

    Hak değirmende olur Suat bey. Hak edene kanunlar çerçevesinde davranılır

 52. Nur dedi ki:

  Valla bence vekillere kızın acaba niye bu kadar sessiz kalmışlar?

 53. ALİKAYA dedi ki:

  Malatyada diğer tüm il müdürleri değişmeli.koltuga yapışmışlar…vekillerin arkasında gezip yaranmışlık yapıyorlar…tümünü değiştirin,,,,,,

 54. Engin dedi ki:

  Ya okul müdürümüzü tanımıyorsunuz. Yada kiskaniyorsunuz. Tanımıyorsanız ön yargılısınız. Yok eğer Kiskaniyorsaniz şunu biliyorum basarılı insanlar kiskanilirlar. Kim bu devlet için tek bir civi çıkmamışsa Allah isini rast getirsin.

 55. emirza dedi ki:

  Hakan bey sorun Bingöl değil,adam selam veren tüm tanıdıklarını sınavsız idareci yaptı. Bingölde Elazığda git bakayım s bir yere gelebiliyor musun?

 56. Hayırlısı dedi ki:

  Siz bir yerden giderken garibanlar sevinip, arkasında durduklarınız üzülüyor ise bulunduğunuz zamanı boşa harcamışsınız demek ki..? İnsanlar sizinle bir arada olduklarında oh şükür laf atmadan gitti diyorlarsa ağzınızdan hiç olumlu cümle duymamış olabilirler mi.? Mesaisini yapan, sizin için değil de Allah için çalışan, hakkaniyete dikkat edenler de sizden kaçıyorsa bir düşünün Tatlı bey yeterince tatsızlık mı çıkardınız acaba..?

 57. Hakan dedi ki:

  Yorumlara bakın bir çoğu eğitimci şunu demek istiyorum bingölde bir çok malatyalı müdür var ne olmuş yani, şimdi bu ırkçılığı biri anlatsın bana ne bu kibir adam meb müdürü doğrusu var yanlışı var gelmiş gitmiş sırf bingöllü diye böyle yüklenmek hiç doğru değil, bir eğitimciye hiç yakışmaz. Neymiş Malatyalı müdür gelsin iyi ozaman valide malatyalı olsun.

  1. Hadi dedi ki:

   Dert Bingöllüler değil kardeşim bingöllüler baş tacı Adıyamanlılar baş tacı mevzu yapılan iş ve eylemleri

   1. Zekı dedi ki:

    Hocam derdiniz Bingol ve Bingolludur. Kisira bakmayın.

    1. M.A dedi ki:

     Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner.

  2. avni dedi ki:

   Hakan bey Bingöllü olması sorun değil, müdür Bingöllü olabilir . Provakatörlük yapma. Sorun şu ne kadar Bingöllu bitlisli Muşlu varsa müdür yapti veya il milli eğitime doldurdu . Sıkıntı bu. Liyakate bakmadı . Bingöllü ol yeter dedi.

   1. Hakan dedi ki:

    Yani şu yazdığın metinden bi habermisin, yani şimdi malatya da tüm okulların müdürleri bingöl, muş,vanlımı ayıp ya ayıp be kardeşim bu yaptığın tam bir provakatörlük değil de nedir.

  3. Battalgazi44 dedi ki:

   Tepkilerin nedeni hemşehrilerini, ahbaplarını kollayıp bir yerlere getirmiş olması olabilir mi? Bu da bir ırkçılık değil mi? Elazığ’a Erzurumlu rektör atandı diye kıyamet koptu.

 58. Reis44-Turan Ordusu dedi ki:

  Bu milletin evlatlarını azarlayan, emrivaki ,kayırmacı bir şahıstı.
  Çok Geç bile kalındı.

 59. Omurgalı dedi ki:

  Kime hayır ama.Adam gibi dik duran gecesini gündüzüne katıp çalışanlara hayır.Son bir yılda başarı belgesi alanlar irdelenmeli.

 60. Bahtiyar dedi ki:

  İlk taşı aranızdaki günahsız atsın.Hele bakayım kaç kişi çıkacak.Eğitimden anlayan da anlamayan da yazmış ha yazmış.Kimi gadre uğradığı için yazmış,kimi azar işittiği için yazmış,kimi işi istediği gibi olmadığı için yazmış.Bazısı sendikasını umursamadigi için yazmış,bir kısmı kulaktan dolma bilgilerle yazmış.Elestiri insanı olgunlaştırır,hakaret ve ironi içermediği müddetçe.Yorum yapanların büyük kısmı egitimci.Eyvallah.Ancak idarecilikten bihaberler.Kimse bize dokunmasın,biz en iyisini biliriz modundalar.Ali Tatlı hayır demesini iyi bilirdi en çok da bu ‘hayir’a alışkın olmadığımızdan canimiz yandı.Gordugu eksikliği dile getirmekten çekinmedi.Bu canımızı yaktı vs.vs.Uslup konusunda eksikliği vardı evet.Buna katılıyorum ki kendisi de bunun farkındaydı.Ancak yapılan eleştirilerde hakkının yenildiği kanaatine vardım.İl ARGE onunla anlam,değer ve ivme kazandı.Malatya’nin eğitim hafızası oluştu.Akademik başarı yerlerdeydi nerelere geldi.Gozle görülen değişimin ana mimarı oldu.Okul müdürlerimizin üstün gayreti asla yadsınamaz,onların emeği elbette göz ardı edilemez.Ne var ki orkestra şefi sazları iyi yonetemiyorsa ortaya bir armoni çıkmaz.Ayrica derslerine iyi çalışırdı,bilmediği konularda susmayı tercih ederdi.Okumayi özellikle mukayeseli okumayı severdi.Gidene de gelene de hayırlı olsun.Bu makamlar herkesin malumu siyasi makamlardir.Siyasetin ruhunda aşağıda eleştirilen ne varsa bulunur.Siyaset de ekip önemlidir.Herkes kendi calisacagi kişileri seçer.Bu eleştiriler yersiz olmuş.Liyakat konusunda elbette bazı hatalar yapılmıştır.Okul müdürlüğü şöyle dursun nice bürokratik atamalarda ne hatalar yapılıyor.Sunu net okuyabiliriz.Sendika Ali Tatli’yi gondermeyince tetikçileri buradan ruhlarını tatmin etmek istemiş.Vah ki vah.Ez cümle ilk taşı aranızdan gunahsiz olanınız atsın…

  1. Dirilis dedi ki:

   Bu ilden çok müdür geldi geçti ama hiçbiri böyle bir yorum almadı. Merkez okullara kendine yakın olan müdürleri getirdi. Getirilen müdürler maalesef Ali müdürün sonu oldu. Kendinin yarattığı kutuplaşmayı okullarında öğretmrnler arasında yaptı. O müdürlerden birini bizzati tanıyorum bundan 3 yıl önce bir operasyonla istifa ettirildi gelecek kişiye yer açıldı. Neler var neler… Kalkmış idari hizmetleri bilmiyorsunuz yazmışsınız…. Emin ol her eğitimci aynı zamanda bir yöneticidir….Çeşitli mobbinglerle susturulan herkes bugün haykırıyor. Keşke gittiği yere burada belli pozisyonlara yerleştirdiği müdürcükleride götürseydi. Çatışmadan beslenen bir eğitim yönetimi sergiledi… Ve evet hazin son…. Ben burdan o müdürlere sesleniyorum istifa edin….Bunu yapmakta bir erdemdir….

  2. avni dedi ki:

   Milli eğitimin içinde olmasam , ize Ali tatlıyı melek gibi gosterecen valla. Neyin ne olduğunu bir malatya biliyor . Ali tatlıyı aklamaya çalışmanız fayda etmez .

 61. Türkiye sevdalısı dedi ki:

  Sayın bakanım inşaallah bu müdürü başka bir ilin başına bela etmezsiniz çok değerli müdürlerle calistim böylesine kibir sahibi konuşma üslubu bozuk ayrımcılık yapan bir müdürle karşılaşmadım.

 62. mltkrl dedi ki:

  yeni gelen müdür eğer bu olumsuz yorumları okuyorsa.dikkat etmeli.en azından yer değiştirme konusunda ADALETLİ olmalı.ayrıca bi ıhtımal okur dıye yazıyorum.malatyada zorunlu hızmetını yapmayan (muaflar hariç) öğrenmenler neden zorunlu hızmete tabiii tutulmuyorlar.neden zorunlu hızmet yerlerıne atamları yapılmıyor.ADAMCILIK almış başını gidiyor milli eğitimde

  1. sporcu dedi ki:

   Hocam norm fazlası atamalarını il ici özür ve sira tayininden once yapmasalar bile yeter il dışından bakanlığın il emrine atadığı norm fazlaları 20 30 hizmet puanları ile kadro alırken 1 yil il içi özür ve sıra tayini bekleyen ilçelerdeki arkadaşlar 250 300 puanlarla bekliyor sırf bu norm fazlası ataması ile…ilin insiyatifinde norm fazlası atama il ici ozur ve sira tayininden sonra yapacak norm fazlası atamasını baska çare yok.

   1. Eflatun dedi ki:

    Emeği geçenlere teşekkürler, yeni gelen hemşehrimiz il müdürüne ve ilimize hayırlı olsun. Bence bir veli olarak müdürümüzün önceliğinin devlet okulunu özel öğretim kuslarına (dersanelere) sıçrama tahtası olarak gören ve çalıştıkları kurslara öğrenci yönlendirmek için resmen simsarlar gibi çalışıp kurslara iyi öğrencileri devşiren ve birde Türkiye derecesi yapan öğrencilerin başarısı üzerinden reklam yaptıran okul öğretmenlerinin kendi okullarında saygın bir öğretmen olmalarını sağlamak olmalı. Örneğin bir …ö.öğrt kursunda aynı devlet okulunda on öğretmenden fazlasının kaç yıldır çalışması. Çocuğumuzun öğreticisi çalıştığı okula aidiyet duymalı, görevi kötüye kullanıp Özel öğretim kurslarına yavrularımızın geleceğini menfaatleri için peşkeş çektirmemeli sn yeni müdürümüz sayesinde….

 63. Ali dedi ki:

  Vayyy Sanki Huseyin söylemez çok iyi.her yeri adiyamanlilar ile doldurdu.
  Şunu anlayin Malatyalı olmayandan hayır gelmez.neymis bu iyi su iyi.ikiside aynı kafaydi.kendi adamım olsun

 64. Turan dedi ki:

  21 derslikli Hayrettin Sonmezay Ortaokulunu çevre istiyor diye Imam Hatip Ortaokuluna çeviren, imam hatibe yeterli ogrenci gelmeyince ogretmenleri (velileri öğrencilerini imam hatibe gondermemeleri icin tembihliyormusunuz diye) azarlayan ve okulun dağılmasına sebep olan vasıfsız ve yönetici vasfı olmayan bir zattı. Düşünün 21 derslikten sadece 10-12 tanesinde ders görülüyor. O da sinif mevcutları 15-17 olmasi sebebiyle. Oranin öğrencileri cevredeki diger okullara gidince o okulların mevcudu 25 lerden 40 lara çıktı. Simdi düşünüyorsun bu zat kime hizmet etti. Bir yanda boş bir okul diger yanda sınıfları kalabalıklaşan baska okullar.

 65. Kaplan dedi ki:

  Bingölde müdürlük yapsin

 66. Türkiye sevdalısı dedi ki:

  Mülakatlarda 100 puan alanlar sorulan soruların cevaplarını bildinizmi birisi söyledi yazdinizmi yazık size yazık diyorum sayın bakanima teşekkür ediyorum yazilida ne alındıysa mulakkatta o puanın verilmesini emrettiği için iki yıldan beri sınav var hapı yuttunuz sizi gidi sizi.

 67. Eğitimci dedi ki:

  Cevap verirmisiniz 1-konusma uslubunuz nasıldı idareci ve öğretmenleri topluluk içinde hiç olmaz işler için neden azarladıniz bireysel görüşme yapmak zormuydu odanıza önüne kadar gelen meslektaşlarınızi refaransi yok diye neden içeri almadınız hizmet yeri olması gereken o makam babanızın malimiydi 2_kazara karliovada Bingöl’de Muş’ta Diyarbakır’da çalıştığın Bitlis’te birlikte okuduğun veya hemsehrin olan öğretmenlerin diğerlerinden ne üstün yönleri vardiki hepsini idareci yaptıniz ARGE vb birimlere tanidiklariniz ile doldurdunuz neden adaletli olmadan yandaşlarıniza ödül dagittiniz tanıdığın idarecilerin okullarına devletin bütün imkanlarını dagitirken size yakın olmayan idarecilerin okullarına taşınır bile vermediniz o okulun öğrencilerinin suçu neydi acaba 3-2014 yılında adam gibi adam 130 okul müdürünün günahına neden girdiniz bu arkadaşların tamamına yakını okullarından tam puan alırken sizin gibi yeni gelmiş idarecilerin okullarını bile bilmeyen şube müdürleriyle puan vererek hangi vicdanla o arkadaslarin idareciligine son verdiniz çarşıya çıksan etrafında menfaati için pervane gibi dönenlerin dahil kaç kişi size selam verir size tavsiyem ne oldum demeyiniz ne olacağım deyiniz bol bol empati yapınız bizim susmamiz ve saygımız size değil sizin atamanizin altında imzası olan sayın cumhurbaskanimiza idi maalesef bizim vekiller arkanda durmasalar bu ilden çoktan gitmisdiniz Yüce rabbim sizinle beni bir daha karsilastirmasin.

 68. fatih dedi ki:

  Devlet memuru yapacağı iş ve işlemleri kanun,tüzük ,yönetmelik ve yönergelere göre yapar.Yorumlardan anlaşılacağı gibi idareci atamalarında komisyon seçimlerinde hemşehricilik ,sendikacılık ,cemiyetçilik gibi çağdaş ilkelere uymayan yöntemin seçildiği görülmüştür. O zaman şairin dediği gibi adalet gecikmez tez verilmeli

 69. Öğretmen dedi ki:

  Çok iyi olmuş. Eğitim adına sevindim.

 70. fatih dedi ki:

  Biran önce bu mülakatla atanan okul müdür ve yardımcılarının görevden alınarak sınavı kazanarak hak edenin gelmesi.
  Yorumlardan anlaşıldığına göre mülakatlarda hak yenilerek birilerinin bir yerlere geldiği.
  Mülakat komisyonlarında insanların haklarını yiyen bu şahıslara biran önce 657 sayılı kanun neyi gerektiriyorsa hesap sorulması.
  Bu günahta sendikada ,siyasilerin de olduğunun unutulmaması.

  1. Zeki dedi ki:

   Hocam bu mudur ve mudur yardımcıları sana ne yaptı acaba? Acin cook büyük.

 71. Malatyalı dedi ki:

  Nihayet bir Malatyalı Müdürümüz atanmış,İnşalah güzel
  işler yapılır. Hayırlı olsun.

  1. Hakan dedi ki:

   Oda kendi adamlarını müdür yapar bu devran böyle gider bakacağız artık.

 72. İm. dedi ki:

  Çok iyi olmuş. Geç kalınmış bile. Sözünün adamı değildi.

 73. Kerim dedi ki:

  Müdürlerin hakkında gelen Bingöllü yiğit ,Bahtın açık olsun. Yeni gelen müdür size metiye düzen sizi mehdi gören sendika ve müdürlerine dikkat edin lütfen.

 74. Abdo dedi ki:

  Bu Arkadaş Sayın Özal In Hemşerilerini Aşağılarken Onun Memleketini Temsil Eden Değerli Millet Vekilleri Nerede İdi Asıl Onlara Yazıklar Olsun…

 75. [email protected] dedi ki:

  🤣🤣🤣🤣😉😉

 76. Hallo Dayı dedi ki:

  Ali baan gidişi ile tüm Malatyalılar bu gece üzüntüden yatamadılar(!!!) Malatyadan çok zamansız ayrıldı. İşleri yarım kaldı. Daha azarlayıp, kızacağı çok eğitimci kaldı. Seni eğitim camiası adına hiç sevmedim. Hoş sevilecek bir yanında yoktu zaten. Haline bakmadan bir de son dönemde entelliğe özenmen yok mu çok hoşuma gidiyordu. Uzun dağınık saçlarınla Bedri Baykama dönmüştün. Ankarada saçını sallaya sallaya bol bol gezersin. Gözün arkada kalmasın. Malatyalılar sensiz her yönden daha başarılı ve mutlu olacaklar. Mümkünse bir isteğim olacak. Ne olur bir daha Malatyadan bile geçme…

 77. Hak dedi ki:

  Makamlar gelip gecicidir. Hataları günahları olmuştur. Ama eğitim yönünden bakarsanız Malatya’ya büyük başarılar sağladı. Benim işimi yaparsa iyi yapmazsa kötü mantığı ile hareket edersek kaybeden çocuklarımızin geleceği oluyor.

 78. Real madrid dedi ki:

  Hocam ,binlerce yorum içindeki tek malatya gerçeğini siz dile getirmişsiniz inanın.bu yüzden can ı gönülden tebrik ediyorum sizi.

 79. OZAN dedi ki:

  bu kibir in karşılığı na değdi mi bu kadar olumsuz yorum rekoru kırmanın ne gereği vardı.herkesi aşağılamanın sonucuna neden ailen de maruz kalsın. hak ettin…evet hak ettin…

 80. Yusuf Gözebe dedi ki:

  Yorumlarin hemen hemen hepsi rumuz kullanılarak yazılmış bu ülkenin insanı bu kadar mı korkak oldu. Allah bilir adamın karşısında iki büklüm olanlar yalakalikta sinir tanımayanlar bu gün gizli isimlerle ardından atıp tutuyor. Yüzüne karşı itirazını soyleyemeyenler bugünde sussun.

 81. Ömer dedi ki:

  Bingöllüleri topladı idareciliklere, Ar Ge de garip kadrolar kurdu, Ar Ge deki hemşerilerini fazlasıyla şımarttı, üslubu çok kalitesizdi, kibir tavan yapmıştı, gider ayak çok ah aldı. Başka memleketlerde il müdürünü hemşehrilerinden seçmeye çalışan vekiller varken bizim vekillerimiz Malatyada hiç adam yokmuş gibi bunun transfer edilmesine göz yumdular. Battal Kanbay Malatyanın adamı, iyi olmuş gelmesi. Malatya bürokrasine Malatyalı bürokratlar gerek. Hoş geldiniz sayın müdürüm, canla başla yanınızdayız..

  1. M.A dedi ki:

   Abicim, millet çakmasın diye malatyalı vekillerimiz yakınlarını bingöle yerleştirdi, bingöllüyüde bize yerleştirdi.

   1. Eğitimci dedi ki:

    Sayın müdür bingollulerin ve okuduğu ve çalıştığı yerlerde birlikte görev yaptığı kişilerin müdürüydü hiç bir zaman bizim mudurumuz olamadı.

 82. sporcu dedi ki:

  Müdür telegramda bir A deseydi sabaha kadar teşekkürler müdürüm mesajlarından telefonu kapatiyorduk bu kafa Mazlumu zalim eder hic sansimiz yok bence

 83. Garip dedi ki:

  Bu sitede, hakkında bu kadar olumsuz yorum bulunan başka bir haber hatırlamıyorum. Eğer söylenenler gerçek ise eğitim gibi önemli bir konuda Malatyada ki en yetkili kişi olan bu şahsın 7 yıl gibi uzun bir süre görev yapması sizcede garip değilmi??. Bunun sebebi nedir acaba..!!

  1. Kemal dedi ki:

   Malatya milli eğitim müdürlüğü için yapılan insan üstü mücadeleyi medyadan araştırırsan sebebini belki öğrenirsin.

 84. M.A dedi ki:

  Ali TATLI nın yaptıklarına karşı hep korkudan sustuk. Bugün hepimize bir cesaret gelmiş, kahraman olmuşuz gibi.

 85. malatyalı dedi ki:

  bir insana bu kadar laf söz edilmez allah aşkına bu insanı malatyaya müdür olarak getiren ve atayan halkını bu kadar ezdıren hiç bir ilin milletvekilleri bu kadar iline zarar vermemiştir allaha yalvarınki siyasilerin hepside tekrar seçilmeye bu yazılanlar ali tatlıya değil buna emin olun bunu buraya getiren gönderen malatya düşmanlarına ne anlıcak malatyada yaşamadan büyümeden ekmeğini tozunu yutmadan malatyaya hizmet etmeyi nerden bilecek bakın burası öenmli — BİZ ALİ TATLIYI GERİ İSTİYORUZ— duydunuzmu sayın vekiller SİZ ÇOK YAŞAYIN VEKİLLERİM SİZ ÇOK YAŞAYIN PADİŞAHIM iyikivarsınız yoksa malatyanın hali nolur

 86. Sezar dedi ki:

  Milli eğitim Müfettişleri bağlı oldukları sendikaya ve siyasi görüşlerine göre taraflı rapor düzenlemekteler lütfen buna son verilsin düZgün objektif inceleme ve raporlama yapılsın

 87. Ayşegül dedi ki:

  Ali Tatlı’yı eleştirenlerden ve gitmesine sevinenlerdenim ancak bahsi geçen okul müdürleri hakkında size diyebilirim ki Malatya’daki takdire şayan nadir müdürlerdir. Nasıl çalıştıklarına çabaladıklarına birçok kişi gibi şahidim.

  1. Malatya sevdalısı dedi ki:

   Ayşegül hoca önceki müdürün Abdurrahman bilhan ve iki müdür yardımcısı neden istifa ettiler o değerli arkadaşları karşı milli eğitim müdürünnun uslubu doğru muydu şu andaki okul müdürün il milli eğitimde diğer müdürlere göre pozitif ayrımcılık goruyormuydu nasıl müdür yardımcısı ve okul müdürü olduğunu bir soru ver beni fazla konusturmayin.

 88. Suat dedi ki:

  Neden ogretmenlerimiz bu kadar vijdansizlasmis tatli disiplinli bir mudurdu.okullarda harac gibi para isteyenleri asagiliyordu.olan olmusta yazik olmuş.Allah yolu acik etsin.iftiranin sonu iftiraya ugramaktir.pasif bir mudur gelir yatarsiniz.benim cocugun ogretmeni bir yilda toplam bir ay derse girmedi sehitfevzi turktelekom ilk okulu anasinif ogretmeni.tatliya bildirseydim inanin hesabini sorardi.

 89. Emirza dedi ki:

  Adam harbiydi. Memlekette ne kadar Bingöllü Muşlu hemşerisi, arkadaşları, dostu varsa bir yerlere getirdi. Ya okul müdürü ya müdür yardımcısı veya argede atını oynattı ve hiçbir Malatyalı da bunu gündeme getiremedi ve sessiz kaldı. İnsanların hakları yendi, inşallah gelecek olan müdür hakkaniyetli davranır. Ayrıca herkes Yeşilyurt ilçe milli eğitim müdüründende şikayetçi, yorumlardan anladığım kadarıyla demek ki orayı hak etmiyor İnşallah o da alınır.

 90. Eğitimci dedi ki:

  6 yıl az değil böylesine konuşma üslubu bozuk adaletsiz çevresini tanıdık ve hemşehrisi ile dolduran birisinin bırakın 6 yıl 6 ay bu ilde görev yapmaması lazımdı kimse kendine pay çıkarmasın bu normal bir gidiştir 6 yıl bir ilde görev yapan şu anda kaç milli eğitim müdürü var bu normal gidisten kimse kendisine pay çıkarmasın ozelliklede sendika pay çıkarmasın müdür belki bir yıl daha kalır ondan sonra kendiside kalmazdı o bir yılı öne çeken vekillerimizdir.

 91. ayse dedi ki:

  hasan bey , 91000 dev öğrenci artaokulunda veliyim
  müdür bey geldikten sonra okulda disiplin okulun çevre düzenlemesi fiziki yenilik iç düzen hepsini sağladı önce de okulun etrafında hep sıkıntılı kimseler dolaşırdı kendisinin bizzat öğrencileri rahatsız etmemeleri için o kişilerle muhattap olduğunu gördüm. kızım servisi kaçırmıştı müdür yardımcısı aysegül hocayla birlikte ben gidene kadar ayrılmayıpbeklemişlerdi. tüm öğretmenlerim çok çok iyiler

  1. hasan dedi ki:

   il müdürü mülakatta 100 verip müdür yaparsa, il müdürü arkanda olursa, diğer okulların yaşadığı bürokratik sıkıntıları yaşamadan tüm taleplerin anında karşılanırsa, il müdürü eski dostun diye tüm kapılar ardına kadar açılırsa, okulunda bütçesi iyiyse tabiki doğal olarak iyi şeyler yapılıyor gibi görünür. bu başarı o yöneticilerin başarısı değildir. şimdi ali tatlıları yok 5 kuruş bütçesi olmayan okula gittiklerinde elleri bağlı nasıl oturacaklarını göreceğiz. az sabredin.

   1. Suat dedi ki:

    Beş kuruş bütçesi olmayan, burada iftira dolu yorum yapan okul müdürlerini tanıyorum şahit oldum müdür, okulundaki öğretmen sayısını öğrenci sayısını bilmiyordu şimdi burada kalemşörlük yapıyor…

 92. Ahmet dedi ki:

  Çok şükür Malatyalı bir millieğitim müdürüne kavuştuk bilgöllü özel okul sahiplerine selam olsun…

 93. Mert dedi ki:

  “1 GB lik kapasitesi olan birinden 10gb lik işler yapması beklenmez” merkez ilçe müdürü hakkında yorumu bu olan biri. Ama pratikte görev yaptığı süre boyunca her türlü yanlisina sahip çıkıyor. Soruşturma açacağı durumlarda işlem yapmayıp destekliyor. Hem kel hem fodul misali

 94. Ruşen ucar dedi ki:

  Ali Tatlı ,okullardaki idareciliginin bir bedeli oldugunü ,yorumlarin bir coğundan anliyorum ki gostermiş.keşke yüzüne soyleseydiniz.(kendisini tanimam bilmem )

 95. Ergüder dedi ki:

  Çok şükür bugünleri de gördük. 2020nin ilk güzel haberi…

  1. Gerçekçi dedi ki:

   Kesinlikle katılıyorum Malatya için hayırlı olmuş,son derece liyakatsiz,torpil abidesi bir yönetici idi.Malatya için çalışmadı malesef.Bir enkaz teslim ediyor umarım yeni müdür bey müfettişlerin gittikleri teftişlerde bağlı oldukları sendikaya ve siyasi görüşe göre taraflı rapor düzenlediklerine,müdürlük içinde dönenlere dikkat eder göz yummaz eğitimde siyaset olmaz

 96. Haci bekir dedi ki:

  Burayi Mersin den takip ediyorum sayin hocalarim madem bukadar isini iyi yapamiyordu mobing uyguluyordu neden şikayet etmediniz?? Ben hic bukadar yorum alan haber görmedim

  1. vatandaş dedi ki:

   nerden biliyorsun şikayet edilmediğini eylem bile yapıldı

 97. Hayırlısı dedi ki:

  Bi insan gittiğinde ne duymak istiyorsa kaldığında onu yaşatmalıdır. Muhakkaktır ki gidenin arkasından konuşulacak ve bir İlin hepsinin mutlu olması da beklenmeyecektir. Ama unutmamalıdır ki ; Bı insanın duruşu mazlumu korkutuyor ve üst’lerine güç veriyorsa işte orada birşeyler tersine gidiyor demektir. Arkandan bir tane de gariban ağlamıyor ve mevki makam sahibi olanlar derde düşüyorsa yazık ömrünü boşuna heba etmişsin demek ki. Süren dolmuş gidiyorsun ama Emin ol ki haklı isen Hakk Korur seni ama değilsen halk vurur seni o da yine HAKK’ın eli ile olur da Sen OLAN, BİTENİ Halk’dan sanırsın. Bir toplantı anında söyleyeceği 4 maddeyi on bin defa tekrar edip sonunda da toparlama kısmında anladınız mı diyen müdürüm bu yorumlardan da Arkanda nasıl bir intiba bıraktığını anladın mı acaba. Bundan sonrası amel defterinde niyetini en iyi bilene bu yılların hesabıni da verirsin artık.

 98. Nevzat Yiğit dedi ki:

  Battal bey yokluklar içerisinde puturgede yatılı okul okuyarak.gazi ünv.ye oradan İstanbul ve Ankara’da daire başkanlığı yaparak buralara tırnaklarıyla kazıyarak gelmiş,adaletli ,vicdanlı, inançlı adam gibi adamdır.
  Nereden geldiğini unutmayacak kadar yerli ve milli ve mutevazidir.benimde puturgede ve Ankara’da yakından tanıdığım arkadaşimdir rabbim muvaffak eylesin kardeşim

 99. Önemli mi dedi ki:

  Ben bu kadar insan tanımaz bir adam görmedim kendini daha farklı bir yaratık sanıyordu heralde

 100. Ben dedi ki:

  Ali Tatlı çok ah aldın Allah kimseyi kul hakkı ile sınamasın

 101. Ben dedi ki:

  Adaletsiz birisin buna şahidim

 102. Adalet dedi ki:

  İl ilçe müdürleri il müdür yardımcıları görevden alinsalar bile oturarak maaş alıyorlar bana göre görev yaptıkları iller dışında mesleklerini yani ogretmenligi yapıp öğrenciler ile bulusmalidirlar bu şekilde binlerce yetişmiş öğretmenimiz bakanlık ve illerde hiç bir görev yapmadan aylık almaktadırlar .

 103. ADige34 dedi ki:

  Bence hata yaptığımız yer hırslarımıza fazlasıyla yenilmek.Halbuki biriyle anlasamadıgımizda,uyusamadıgımizda fazlaca yere çalarız.Ya da ortak bir paydada bulustugumuzda cıkarlarımız,is iliskilerimizde tavan yapar adam kayırmacılıga başlarız.Giden için sevinen de coktur üzülen de .Bu çok doğal,bu yorumları bakan okumalı diyenler neyi ve kimi doğru ya da taraf alabilir ki.?Ama ben size Battal Kanbay için herkese adil oldugunu inançla söyleyebilirim.Kalbinde ve mantığında herkese yeri vardır ve kendinden başka olsa da ,ayrı olsa da.Bence tanıdıginizda birine olumlu bakmanın illa siyasi dusuncelerden gecmedigini,eğitimde ne amacın ne de aracın bu olmadıgıni goreceksiniz .Biriyle anlaşmanın yolu illa uyuşmaktan geçmez.Mesafeli,mantıklı ve aydınsa bir insan her yerde başarılıdır.SEVGILER…

 104. Güle güle dedi ki:

  Bu gidiş bize bir kez daha gösterdi ki;güzel anılmak istiyorsan güzel yaşayacaksın. Güle güle 🙋🏻‍♀️ Ben ve meslektaşlarım çok mutlu olduk.

 105. Emekli Aynasız dedi ki:

  Çok şükür kurtuldu Malatya, Allah aşkına siyasiler artık liyakate uyun başarısızlığın tek sebebi siyasi torpiller, adama göre değilde Çalışmalarına başarılarına göre getirin biryerlerde. Ercan Dağdeviren Malatya Emniyet Müdürü efsane çalışkan adam liyakatla geldi keşki herkes Ercan Müdür gibi koltuğa otursa.

 106. Hüseyin dedi ki:

  Yorumlara bakınca aynı kalemden çıkmış organize yorumlar olduğu belli. İdarecinin başarısı performansı ile belirlenir. Malatya’ya geldiğinde milli eğitimin durumu gittiğinde milli eğitimin durumu önemli. Ama yorumlarda buna değinen çok az, tamamı ile nefsi çıkarları için yazılan yapılan yorumlar. Gidene de gelene de hayırlı olsun. Umarım Malatya eğitimi için her şey daha iyi olur.

  1. mustafa44 dedi ki:

   İnanmıyorsan Google form üzerinden bir anket yap organizasyon neymiş vatandaş göstersin sana ve senin gibilere. Zor değil… Koskoca camiada kendisinden istifade edenler hariç kaç kişi iyi der acaba inan bende merak ediyorum..

  2. Malatyalı dedi ki:

   Neyi savunuyorsun bozuk olan konuşma üslubunu mu insanlari topluluk icerisinde asagalayici rendice edici konuşmalarını adaletsiz davranışlarını yoksa önceden bir vesile ile birlikte olduğu veya kendi ilinin insanlarini kollayip gozetlemesinimi yani il müdürünü Malatya’ya gelmeden önce tanımamak veya onun memleketinden olmamak sucmu diyorum.

 107. Erdem dedi ki:

  Yumuşak huylu olsan bundan bişey olmaz derler disiplinli sert olsan gururlu kibirli derler kolay değil tabi 30 yıllık okul müdürlerini yerinden almak yüzlerce okul yöneticisini değiştirmek tabiki bunları memnun etseydin eğitimide yöneticiliğide beceremezdin zaten bakanlıkta seni bukadar yol tutmasıda işine bakdın bizi dinleseydin 2.yılda tayin edilirdin için rahat olsun doğruya doğru

  1. Mehmet dedi ki:

   Bosuna ugrasma kardees giderken arkandan bunlari duymak istemiyorsan insan oldugunu unutmayacaksin k

 108. Özen dedi ki:

  Bu yazılan yorumları bütün mülki idare amirleri ve siyasi parti temsilcileri okumalı ve bir ders çıkarmalılar. Yönetici diye seçilen kişilerin hepsi kibir ego adam kayırma ve yazmakla bitmeyen adaletsiz kanunsuz ben buranın ağasıyım şeklinde bu işleri siyasi rantın bir parçası olmanın rahatlığıyla yapan liyakat sahibi olmayan kişilerden seçildiğini ve bu işin sonucunda gelinen nokta.

  1. Veliler dedi ki:

   Malatyam 80 li yıllardan itibaren ilimizin milli eğitim müdürleri rahmetli yücel çuhaci,sayın müdürlerim Şehmuz uckardes,Mehmet Gökçen,Hamza Doğuç, Mehmet Bulut müdürlerim bunlardan Hamza Doğuç ve Mehmet Bulut ilimizde ikamet ediyorlar çarşıda pazarda her yerde saygı ve sevgi görüyorlar ,rahmetli yücel abiyi bizzat tanıdım o sert görünüşünün altında kalbi merhametle dolu yeri geldiğinde haklı olan bir öğretmeni ilçe müdürüne karşı koruyan yigit bir insan vardı,sayın hatayli Mehmet Gökçen bir osmanli beyefendisi idi ateş olmayan yerden duman çıkmaz diğer müdürler gittiği zaman çoğunluk uzulmustur .

 109. nevzat dedi ki:

  Ar-ge dusunsun artik.
  malatyada cok basarili ogretmenler var Ar-gede oturanlar degismeli

 110. Halil Hoca dedi ki:

  Malatya için bir şans olduğunuza inananlardanım. Çok daha güzel yerlerde olmanızı diliyorum

 111. mltykrl dedi ki:

  hakkımı helal etmiyorum kesinlikle.(sendikam yok).10 yıldır özür grubundan bile gelemıyorum merkeze.hızmet puanım çok yuksek olmasına rağmen.gelememe sebebim tamamen ali tatlının hak yemesindendir…bir tane bile iyi yorum yok…2020 yılının en iyi haberi….yeni gelen müdür inşallah adaletli olur…..

 112. Kemal dedi ki:

  Malatya’da hem fiziki anlamda hem de akademik noktada kattığınız değerleri görmemek için kör olmak lazım. Yolunuz bahtınız açık olsun Kıymetli Müdürüm

 113. Malatyalı44 dedi ki:

  Tanıyorsanız lütfen burdaki yorumları okumasını sağlayın

 114. Malatyalı44 dedi ki:

  Hayırlı olsun güzel malatyama

 115. malatya kurtuldu tez vakitte yeşilyurt ta kurtulur inşallah
  ancak tatlı nın doğru bir tespiti vardı yeşilyurt la ilgili 1 gb lık kapasiteli ve çaplı birisinden 10 gb kapasite bekliyoruz ne yazık ki belkide tatlı sırf bu ve bunun gibi çapsız lar dan kurtulduğu için seviniyor dur allah kimsenin ahını kimseye koymaz… çoğu ilden büyük yeşilyurt ilçe müdürü de inşallah tez valitte ehil liyakat li ki inanın şuan dibi görmüş daha da düşmez bir müdür atanır…

  1. Önemli değil dedi ki:

   İnşallah. 3 koyunu güdemeyecek insanlara ilçeler teslim ediliyor

 116. Kahraman dedi ki:

  Dolaylı olarak 750 bin nüfusa 7 yıl hizmet etmek her yöneticiye nasip olmaz sizi tebrik ederim bende isterim mahallemdeki okulda öğretmenlik yapmayı ama darendeden bir türlü gelemedim Kusura bakmayın yeni müdür umarım bizi görür

 117. Kayısıcı dedi ki:

  Malatya kurtuldu. Gittiği yer düşünsün.

 118. Metin öğretmen dedi ki:

  Yazık olmuş! Adam daha yeni ressamlığa heves sarmıştı entel olacaktı. Emeği geçenlere teşekkürler. Darısı Yeşilyurt İlçe MEM ve mülakatta 100 verilerek paraşütle atanan okul müdürlerine…

  1. Eğitimci dedi ki:

   Kul hakkı yiyerek mülakatla 100 alanlar nasıl rahat uyuyabiliyorsunuz.

  2. Türkiye sevdalısı dedi ki:

   Yeşilyurt müdürü sendikanın sırtından yıllarca Battalgazi de şube müdürlüğü 6 yıldan beri ilçe mudurlugu yapıyorsun artık gitme zamanın gelmiştir.

 119. Malatyalı dedi ki:

  Sayın müdürüm battal bey gelmeden önce onun yağcısı olanları bu ildeki dostlarından öğrenirseniz iyi olur çünkü onlar sizede aynı şeyi yapacaklardır.

  1. Rehberlikçi dedi ki:

   Çok doğru Ali TATL’nın yağcılarından biri Battal KANBAY benim adamım diye anlatmaya başlamış bile Battal beyin işi zor bu her dönemin adamı olan omurgasızlara dikkat etmeli yoksa bu tür dalkavuklar sayesinde Ali TATLI’dan pek bir farkı kalmaz.

   1. Ali dedi ki:

    Rehberlikçi konuyu biraz daha açsan az çok ben tahmin ediyorum ama

   2. Pütürgeli dedi ki:

    Rehberlikçi bu bahsettiğiniz kişi ana okulu müdürü olan kişi doğru tahmin ettim değil mi? 😂😂😂

 120. Cebrail dedi ki:

  Battal kanbay hocamızı sultangazi den biliyoruz, başarılı duyarlı kapısı herkese açık, özelikle de malatyalılara masasında Malatya spor bayrağı olan tam bir Malatya sevdalısıdır hocamıza hayırlı olsun inşallah biz hocam diyoruz kendisine çünkü o iyi bir eğitimci ve çok iyi bir okuyucu dur kendileri..

 121. Metin dedi ki:

  Yazık olmuş! Adam ressamlığa heves sarmıştı tam bir entel olacakken gitti. Yeteneksiz, sevimsiz ve hoşgörüsüz biriydi. Yeni atadığı müdürler toplantısında ” Siz iyi olduğunuz için sizi müdür yapmadık, biz istediğimiz için müdür oldunuz” demişti. Darısı ilçe mem ne gelsin,

 122. Mehmet dedi ki:

  Sevindim, yorumlara bakılırsa bir vilayet bir sıkıntıdan kurtulmuş.
  Üzüldüm, aynı vilayetin sokaklarında binlerce suskun (zamanında itiraz edememiş) öğretmen dolaşmaya devam edecek.
  Normal, ülke gerçeği.

 123. Osman dedi ki:

  Bir çok eğitimci bu adam yüzünden akpartiye oy vermedi. Herkes her fırsatta bu adamı istemediğini belirtti, başta eğitim bir sen başkanı Hüseyin söylemez beyefendi defalarca dile getirdi, şahidim. Ama ne hikmetse akparti vekilleri bu adamı koruyup kolladı lar, netice olarak akpartiye oy kaybı olarak geri döndü. Ali tatlı, kibir abidesi Malatya da akpartiye bir vekil kaybettiren bürokrattır. Şahsen bu bürokrat ile birlikte Malatya vekillerine sınıfta kalmıştır. Sırtını reise dayayan. Gittiği her yerde size sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dan selam getirdim. Diyerek resmen halkı aldattılar. Artık reisin arkasına saklanarak oy toplama devri bitti. Cumhurbaşkanlığında oyumuz reise, ancak vekillik seçiminde mevcut vekillerin sonunda ali tatlı gibi olacak. Ali tatlıya hakkımı helal etmiyorum. Forumda iki tane yalaka yorumcu var, bırakın artık yalakalığı.

  1. Kadir dedi ki:

   Osman hocam Hüseyin Söylemez milli eğitimdeyken sesi niye çıkmıyordu. Hüseyin Söylemez çok mu seviliyor zannediyorsunuz. Böyle düşünüyorsanız aldanıyorsunuz.

   1. Muallim dedi ki:

    Kadircim Hüseyin Söylemez’in sevilip sevilmediğini sendika seçim sonuçlarını hatırlayıp bir daha değerlendir bence

   2. Cabbar dedi ki:

    Kadir bey eğer bu şehirde yaşıyorsanız Hüseyin Söylemez in ne kadar sevildiğini duymamış olamazsınız. Sizinki çekememezlik bence. Hüseyin Söylemez sendika seçimlerinde %95 oy almış biridir. Millî egitimdeyken mücadele eden tek kişiydi. Bunu tüm eğitim camiası biliyor. Bunu Ali Tatlı ya sorsan o bile söyler. Siz nerede yaşıyorsunuz.

 124. Kendi halinde dedi ki:

  İl Milli Eğitim Müdürlerini o ilin Milli Eğitim çalışanları seçmeli. Sadun bey fazlasıyla hakediyordu. Hayırlı olsun gidenede ,gelenede.

  1. Türkiye sevdalısı dedi ki:

   Sadun hocam iyiydi ama il müdürünün gizli ajandası idi bir gün müdüre yaptıklarının yanlış olduğunu soyleyebildimi yoksa tamam efendim deyip gemisinimi yürüttü.

   1. Mamurekli dedi ki:

    Evet. Sadun hoca herkesin hatasını da doğrusunu yüzüne karşı söyleyebildiği için ne Ali Tatlı nın ne Hüseyin Söylemez in ne de siyasilerin işine gelmedi. Dokuz köyden kovuldu

 125. Eğitimci dedi ki:

  Çok iyi olmuş çok geç kalındı insanları topluluk içinde bozan üslubu bozuk toplantılarda ne konuştuğunu kulakları duymayan malatyada 2014 görevden alınan 125 değerli okul müdürü olsa o konuşmaları kesinlikle yapamazdi ,başka ildede o konuşmaları yapamazdı ,ikincisi daha önce kendisi ile çalışan öğretmenleri idareci yapıyor milli eğitimi tanıdığı kişilerle dolduran ozellikle kendi memleketi ve doğuda görev yaptığı illere mensup kisilere ayrımcılık yapan ilçe milli eğitim müdürlerine bile isimleri ile hitap eden kendisine adaminiz yoksa bir derdinizi gidip anlatmanız mümkün olmayan bir müdürdu sayın Mehmet Bulut ,sayın Mehmet Gökçen,sayın Hamza Doğuç gibi çok değerli müdürleri saygı ile anıyorum Mehmet bulut hocamin makami kim gitse açıktı sizi kapıda karşılar derdinizi dinler çözmeye çalışır sizi yerinden kalkar kapıda ugurlardi bunu herkese yapardı biz sayın tatlıya ondan hukumetimize olan saygimizdan dolayı tahammül ediyorduk keşke konuşma üslubuna dikkat etse kimseye tepeden bakmasa tanıdıklarına ayrımcılık yapmasa herkese eşit ve adil olsaydı diyorum.

 126. Malatya 44 dedi ki:

  Burada yazanların hepsi mudur olamadiklari için yazmışlar.battal kan bayi sendika getirmedi cok sevinmeyin caner guleri Doğanşehir ilce milli eğitim müdürünü getirmek için Ankaralıların yollarını arsinladilar

 127. Ógreten dedi ki:

  Gittiği yere kibrini götürmez inşaallah, hem bu dünyasına hem de öteki tarafa zarar veriyor.

 128. İbrahim dedi ki:

  Tüm bürokratların, siyasilerin bu haberin altında yazılan yorumları okuması lazım. Bir insan nasıl bu kadar öfkehi, nefreti, antipatiyi üzerine çekebilir anlamak mümkün değil. Adamı tanımam etmem, eğitimci de değilim ama gerçekten çok düşündürücü. Rabbim bizlere hayırla, güzellikle anılmayı nasip etsin.

 129. fatih dedi ki:

  Darısı Battalgazi ilce milli eğitim müdürü ne adam hayatında okul mudur yardımcılığı yapmamış kimin ve kimlerin mudur yaptığını biliyoruz ve liyakat diye bir taraflarını yırtanlar hadi buna da laf soyleyin egitim birsen baskani kendi amcasının oglunu Battalgazi ram a mudur yapti liyakat dedi liyakat sa neden turk egitim senin baskısına dayanamadı 1 hafta sonra istifa etti giden mudur ali tatlı ters adam di ama mudurleri ogretmenleri iyi calistiriyordu

  1. hoca dedi ki:

   Yanlış değerlendiriyorsun az çok MEB müdürlerini biliriz genel olarak öğretmenler ve eğitimciler recep beyi çok saygılı anlayışlı ve çalışkan buluyor en azından öğretmenleri nezaket içinde dinliyor insanları boş yere karalamayın

  2. eğitimci dedi ki:

   Battalgazi İlçe Müdürü uzun yıllar deneyimi olan en iyi il müdüründen daha bilgili, donanımlı ve bunu sonsuz çalışma gayretine borçlu, yerinde saymıyor. Ayrıca adaletli, hakka riayet eden, anlayışlı, insani değerleri zirve olan kaliteli bir müdür. Kimse müdür olarak dünyaya gelmiyor, önemli olan kendini geliştirmek. Bulunduğu konumdan çok daha iyi yerleri hak ettiğini düşünüyorum.

 130. Veli dedi ki:

  Burada yazılan yorumların bir kısmı doğru, gerisi içini dökme veya öç almadır. Yazılacak çok sey var. Proje okullarına atanan müdürlere bir bakın. Bunlar da mı Ali beyden torpilli.Malatya da sıkıntılar çok. Sadece il müdürünü suçlamak yetersiz.

 131. Çetin dedi ki:

  Müdürün gidişine kulak vermişsin sadece gerisini görmemiş duymamışsın !

 132. hasan dedi ki:

  odasına öğretmeni kabul etmeyen milli eğitim müdüründen ne beklenir. bir siyasinin selamı referansı yoksa adam yerine bile koymuyordu personelleri. arge ve özel büro temizlenmezse yeni il müdürünü başarısızlığa götürürler.

  1. Eğitimci dedi ki:

   Hasan bey yeni mudurumuzun işi çok zor milli eğitim başkan sona adamları ile dolu sayın müdürüm battal bey gorevlerde değişikliklere gitse hemen aleyhinde gelir gelmez personelin üzerine gitti diye olumsuz propaganda yapacaklar yeni müdürümüze guveniyoruz,sonuna kadarda destekliyoruz bize bu günleri gösteren Rabbimize hamd ediyoruz emeği olan vekillerimize teşekkür ediyoruz bundan sonra kendisini haketmedikleri halde okul müdürü yaptigi bir avuç okul müdürü havaalanından uğurlar diyorum.

 133. Suat dedi ki:

  Milli Eğitim camiasından değilim. Bu görevden almanın gecikmiş ama isabetli bir karar olduğunu duyduklarımdan biliyorum. Ancak şunu da bilgiye dayanarak belirteyim. Burada bazı yorumcular görevden almayı Eğitim Bir Sen’in yöneticilerine bağlıyorlar. Oysa durum tam tersi. Bu müdür aylar önce görevden alınacaktı. Bu sendikanın yöneticileri kampanya başlatıp müdürlük önünde gösteri yapınca bakanlık o zaman yapacağı görevden alma işlemini durdurmuştu. Bunu AKP’deki siyasilerin hepsi de biliyor.

  1. Çetin dedi ki:

   Sisyasi bürodasın galiba 🤣

  2. Eğitimci dedi ki:

   Çok doğru bu görevden alınma sendikanın başarısı değildir bu işi bir kaç vekil yapmıştır hepsine teşekkürler bugün benim bayram gunumdur sayın tatlı yıl 2016 Şubat ayı teogda ilin son 30 okul müdürünü toplamistin o gün kunustuklarini hatırla esip gurluyordun rahmetli babam derdiki kendinizi karşıdaki kişinin yerine koyun yani modern üslupla empati yapın ne oldum değil ne olacağım deyin bu ile bir daha gelseniz haksızlıkla bir yerlere getirdiginiz bir kaç kişi dışında selaminizi kim alır.

 134. Alaettin Baydaş dedi ki:

  Malatyamıza allahın izniyle hayırlı hizmetler yapacağına inanıyorum.

 135. İbrahim dedi ki:

  Makamlar insanlara değil, insanlar makamlara şeref kazandırır. Demişti ya La Edri Ali TATLI şu yorumlara bakarsan ne makam sana kazandırmış nede sen makama kazandırmışsın.

 136. Kaya Gürbüz dedi ki:

  Bu beyefendi müdürlük değil tamamen malatya eğitimine hükmetmiştir. Elit eğitim kurumlarına ortak olması, oraya fen lisesinde ki öğretmenleri o kurumda çalıştırması müdürleri arayıp o öğretmenleri dersanede rahat çalışması için tek güne sığdırması bilinmeyen bir durum değil. Malatyalı çok öğretmenin ahını aldı. Kimse hakkını helal etmiyor.

  1. mltyali dedi ki:

   iftira atiyorsun altinda kalmayasin suan bu yorumla insanlara suc atiyosun yorumlarina dikkat et bence

 137. AKAB dedi ki:

  Yorumlara bakıldığında 2 yorum dışında olumlu bir yorum yok…..durum ortada

 138. Ziya dedi ki:

  Günün en güzel ve sevindirici haberi.Emeği geçenlere teşekkür ederiz.Sırada Yeşilyurt Milli eğitim müdürünün gitmesini istiyoruz.

  1. Malatyalı dedi ki:

   Çok doğru derhal yesilyurtta görevden alınmalıdir.kendisine yaranmışlık yapmayan öğretmen ve idarecilerle uğraşan birisidir .

 139. hasan dedi ki:

  işitme engelliler okulu yöneticiliğine daha gencecik yaşta deneyimi olmayan akrabasını oyun yaparak atayan bir il müdüründen ne beklenir. öğretmenler ortaokulu ve 91000 dev ortaokulu yöneticilerinin gencecik yaşta deneyimi olmadan o makamlara nasıl geldiği araştırılsın. ali tatlı ile bağlantıları nereye gidiyor araştırılsın. bunlara ne kadar başarı belgesi verilmiş araştırılsın.

  1. Yasin dedi ki:

   Bilen biliyor. İnşallah hak yerini bulacaktır.

  2. Trabzonsporlu dedi ki:

   Hasan bey yorumuna katılmamak elde değil ama dikkatini başka bir noktaya çekmek isterim idareci atamalarının usul ve esaslarını belirleyen yerel yönetim değil merkezi yönetimdir yani bu atamaların önünü açan milli eğitim bakanlığıdır kısaca balık bastan kokar bakanligin açtığı yoldan ali tatlı yürümüştür emin olun bundan sonrada böyle devam edecektir

  3. Eğitimci dedi ki:

   Ali tatlı kimlere haketmedigi halde belgeler verdi kimleri haksız yere müdür yaptı o iki okula hiç deneyimi olmayanları müdür yaptı o müdür yaptığı akrabası diğer okul müdürlerine nasıl amirlik tasliyirdu o tayfadan değilsen okuluna demirbaş malzeme kısacası hiç bir şey alamiyordun ama kendi getirdiği müdürlerin bir eli yağda bir eli baldaydi.

   1. Eda dedi ki:

    Meslek liselerine meslekcii olmayan öğretmeni müdür yaptı. Meslek liselerini mahvetti. Çok kaba biriydi

   2. Levent dedi ki:

    İddialarını ispatlamak zorundasın kime fırça atmış bu fırçayla sessiz kalacak kadar haysiyetsiz olanlar kimler.

  4. Fatih dedi ki:

   O bahsettiğiniz okullara gidin de ne emekler verildiğini öncesi ve sonrasını gözünüze sokarak göstersinler

   1. hasan dedi ki:

    sizin ifadenizle yazayım “sizin gözünüze sokarak göstermişler anlaşılan”. milli eğitim müdürü akraban olursa gelen paranın haddi hesabı belli olmazsa tabiki okula bir sürü şey yaparsın. bu o yöneticilerin başarısı değildir

    1. alGÇL dedi ki:

     Okulda 12. yılım.Eskiden okula pansiyonlu okul olmasından dolayı daha fazla nakit akışı olurdu.Ama bu derece bir değişim olmadı. Yapılan işlerin parayla ilgili kısmı büyük oranda hayır sahiplerinin yardımları ve okulu sahiplenmiş öğretmenlerin katkılarıdır. Müdürümüz pek çok gece evine saat 1- 2 gibi evine gittiğine ben şahidim. okulda yapılan inşaat işlerinde yeri geldi bir işçi gibi çalıştı, temizlik yapıldığında elinde paspas temizliğe yardım etti. Okulda çok müthiş bir sinerji oluşturarak tüm personelin ortak bir bilinç ve sahiplenme duygusu ile hareket etmesine vesile oldu. Bundan dolayı da kendisine teşekkür ederim.

  5. Fatih T. dedi ki:

   Bahsettiğiniz İşitme Engelliler Okulunda 10 yıldır öğretmen olarak görev yapmaktayım; birçok müdürün gelip gittiğine şahit oldum, daha gencecik diye bahsettiğiniz okul Müdürü, okulumuza gelmiş en iyi Müdürdür; neler yaptığını gelip yerinde görmenizi şiddetle tavsiye ederim.

  6. Sabri dedi ki:

   Gerçekten mertseniz zikrettiğiniz okullara gidin ben o okullardan birinde veliyim müdür bey gençtir dinamiktir risk alır ve başarı çıtasını yükseltmiştir. Eğer sizde çok merak ediyorsanız bir gidin okullara ve bakın ama giderken müdürlerine ben bu yorumu yapmıştım bunun için geldim okulunuza demeyi unutmayın insanlığı ve hak yememenin ne olduğunu görün. O okulların başarı grafiklerine öğretmenleriyle öğrencileriyle velileriyle ve çevreyle olan ilişkilerine bir bakın eleştirecekseniz dahi lütfen daha nazik davranın. İsminizi net yazın lütfen

   1. hasan dedi ki:

    il müdürünün akrabasıdır. norm fazlası yönetici olduğu halde ismi yayınlanmamış ve normu kapalı gösterilmiştir. kayıtlarda bunlar var. kimin kul hakkı yediğini biliyor Allah. milli eğitim müdürü akrabası diye oluk oluk bütçe ayarlarsa tabiki okulda değişim olur. bu o yöneticilerin başarısı değildir. gidip 5 kuruş parası olmayan yerde çalışsınlar göreyim onları.

    1. Sabri dedi ki:

     Gerçekten bilgisizsiniz 😂 hangi il milli eğitim müdürlüğü hangi okula ne kadar para vermiştir hele de merkezi okulsa….

    2. Sabri dedi ki:

     Sizin yönetmelikten de haberiniz yok 🤣

     1. hasan dedi ki:

      yönetmelikleri iyi biliyorum. il müdürü desteği ile iş adamlarından ve esnaflardan okula ne kadar bağış yapılmış araştırılsın. il ve ilçe kantin paralarından ne kadar aktarım yapılmış araştırılsın. il müdürü 5 kuruşu olmayan diğer okullar içinde esnaflara bağış yapmasını isteseydi keşke. ali tatlının akrabası diye hükümranlık kuranların son halini ilerleyen günlerde göreceğiz.

    3. Levent dedi ki:

     Çok mesnetsiz sallıyorsun oranın müdürlüğü önceki müdür yurt dışını kazandığı için boşa çıkmıştı ve bu süreç atamalardan sonra gerçekleşti. Özellikle kapatma kapalı gösterme söz konusu değil.

  7. Ahraz dedi ki:

   Önyargılar ile hareket etmeyin! İşitme Engelliler Okulunda son iki yıldan beri yapılan değişikliklere , çalışmalara, gayretlere ve okul müdürünün emeklerine bizzat şahidim.

   1. hasan dedi ki:

    il müdürü akrabansa, tüm kapılar ardına kadar açılıyorsa, parada oluk oluk okula milli eğitim tarafından gönderiliyorsa bi zahmet biraz değişiklik yapsın

  8. Egitim dedi ki:

   Öğretmenler ve 91000 deki genç müdürleri Atatürk ortaokulundan tanırım (velileriydim) oradaki faaliyetleri çalışkanlıklarıyla göz doldurmuşlardı. Bende bir eğitimciyim… Atatürk ortaokulundan alınmaları bizler için o zaman bir kayıp olmuştu. Gittikleri yerde de hiç boş durmamışlar. Gerek fiziki gerek sınav gerek kültürel faaliyetleriyle öğretmen arkadaşlarıyla çok güzel işler yapmışlar. Diğer atamalarını bilmem ama bu okullar için isabetli ve yerinde bir karar olmuştu. Başarı belgelerine gelirse ben de battalgazide çalışıyorum belgeyi kaymakamlık veriyor aranızda battalgazide çalışanlar vardır herhalde okul müdürlerinize sorun kaç defa ilçe müdürümüze ilettiler fakat kaymakamlıktan geri döndü. Yeşilyurt kaymakamlığı her giden listeyi onayladı ama battalgazide niye onaylanmıyor. O genç arkadaşlar için eleştirirken yanlı bakmayın derim evet gençlerdir ama çalışkanlardır keşke her atama onlar gibi isabetli olsaydı. Yine de malatyam için hayırlı olsun

  9. ATA dedi ki:

   Hasan kardeşim sen o işitme engelliler adlı okulu hiç gezgin mi misafirimiz olmanızı beklerim okula kazandırdıklarını görmenizi temenni ederim oturduğunuz yerden bilip bilmeden a atıp tutuyorsunuz. Önyargılı olmadan yaz

  10. Freeman dedi ki:

   Öğretmenler Ortaokulu ve 91.000 Ortaokulu’nun önceki halleriyle şu anki hallerini önce bir araştır bakalım. Okulun fiziki değişimlerini, akademik başarısını, sosyal aktivitelerini öncesi ve sonrasıyla bir araştır. Lgs başarılarına bir bak da ondan sonra konuş diyeceğim ama niyetinin temiz olmadığı aşikar, insanlara çamur atmaya çalıştığın, çekemediğin gün gibi ortada. Yaranın kabuk bağlaması temennisiyle…

   1. hasan dedi ki:

    il müdürü arkanda olursa, bu gücü kullandığın için her talebin anında karşılanırsa, il müdürü yanında diye bürokratik işlerle uğraşmayıp sadece okulun başarısın odaklanırsan, okulun bütçeside iyi olursa başarı zaten kendiliğinden gelir. çamur atmadım konuyu sulandırma. deneyimi olmadan mülakatta 100 verilerek nasıl müdür olmuş? ali tatlı ile bağlantısı araştırılsın demişim. kaç tane belge almış araştırılsın demişim. bu dediklerimin neresi çamur. çamur atma durumu yok herşey ortada. çekemediğim bir durum yok. yaram da yok. gerçekleri söylüyorum asıl bu sizi rahatsız etti. gerekleri söylemeyen dilsiz şeytandır. 2 yıl sonra ali tatlıları olmadan 5 kuruş bütçesi olmayan bir okula yönetici olduklarında nasıl yönetici olduklarını pardon nasıl yönetici olamadıklarını göreceğiz.

    1. DMY dedi ki:

     Söyledikleriniz ağır ve dayanaksız. Yönetici olamadıkları derken bu yöneticilerle çalıştınız mı hiç? Yaşları niye bu kadar dert oldu size? Yaşı ile mi ölçülüyor insanın başarısı? Gelin görün diyor millet farkında mısınız? Demek ki o idareci ile çalışanlar memnun. Uzaktan konuşmak kolay. O okulun bütçesi çalışan öğretmenlerin, velilerin, tanıdık eş-dost esnafın ellerini ceplerine atmasıyla, hayırseverlerin yardımlarıyla toplanıyor. Bir kere de takdir etmeyi deneyin. Hakikaten bu kadar laf edebiliyorsunuz gelin haksız yere eleştirdiğiniz insanı görün.

  11. Yusuf Ç dedi ki:

   35 yasinda il muduru atiyo devlet sen neyin kafasindasin mübarek

  12. YİA dedi ki:

   Burada ve aşağıda bahsettiğiniz şeyler ciddi itham ve hakaret içerir ispat ve delil sunmadan insanların emeğine gecelerine gündüzlerine şahit olmadan bunca şey yazmak kul hakkıdır bu kutsal mesleği ve gerektirdiklerini böyle aşağılayıcı laflarla ayaklar altına seremezsiniz.. bir öğretmen nasıl yetişir kimi dikenli yollardan yalınayak yürüyerek o yolları tırnaklarıyla emek emek kazıyarak buralara büyük mücadeleler vererek belki büyük acılar çekerek bu mesleği gerçekten isteyerek emek vererek buralara gelmiştir kimi sıcak evinde yuvasında belkide istediği meslek bu değilken bir şekilde kendini bu camiada bulmuştur.. ben canla başla gece gündüz çalışan bir insanda belki o kişiyi tanımasam bile bunu görürüm, siz sıcak yatağınızda yatıp elinizde telefon sadece şu an verilen emeklerden bahsetmiyorum yıllardır verilen mücadeleyi hiç sayıp bu yorumları yazarken doğuda o çocuklar bu mücadeleyi veriyor verdi de hiçkimse o verilen mücadelelere emeklere hakaret edemez varsa bir derdiniz ispatınızla delillerinizle ve gerçek kimliğiniz çıkar gelirsiniz yok şöyle olmuştur böyle olmuştur bunlar yağmıştır şunlar akmıştır laflarıyla burda insanları karalayamazsınız..Sizde çok iyi biliyorsunuz ki parasız hiçbir şey dönmez öğrencilik yıllarını hatırla kapı kapı hayırseverlerden burs aramadın mı Allah o hayırseverlerden razı olsun belki de kaç hayat kurtardı kaç öğrenci okuttular değil mi, okulumuzun sizin gibi yardımseverelere de ihtiyacı var sizden de desteklerinizi bekleriz bu konuda o kadar okumuş öğretmen olmuşsunuz şimdi sıra sizde.. Neyse bir gelin de okul görün derim bu başarı yatarak elde edilmez ama geldiğinizde ayakları çemirli bahçeyi sulayan elinde paspas yerleri silen bir müdür görünce şaşırmayın sizin alışkın olduğunuz bir durum değil bu..Bekliyoruzzz

  13. YİA dedi ki:

   Haa bu arada başka okula gitmeyesiniz İşitme Engelliler Okulundan şiddetle bekleniyorsunuz şu savurduğunuz yalan rüzgarlarınızla birlikte ispatlı delilli..😉😊

  14. YİA dedi ki:

   Hiç geldin mi İşitme Engelliler Okuluna da sen böyle ithamlarda bulunabiliyorsun orası bir aile ve burada kimse o aile üyelerini ve hele ki o aileyi bir arada tutan Sayın Müdürümüzü karalayıcı hiçbir davranışta bulunamaz!! Biz öğretmeniyle tüm personeliyle velisiyle kocaman bir aileyiz ve bu aileye hangi platformda bir laf edildiğini duyarsak karşınızda hepimizi birden bulursunuz lafınızı sözünüzü tartarak konuşun!!

 140. mert dedi ki:

  Ali Tatlı’ya yapılan yorumlara istinaden söylüyorum. Madem bu kadar memnun değildiniz eğitim camiası olarak;
  neden bunu kamuoyu ile paylaşmadınız?
  rakamlarla oynandığını söylediniz neden kamuoyu ile paylaşmadınız?
  atamalarda sıkıntılı süreçler olduğunu söylediniz neden kamuoyu ile paylaşmadınız?
  6 yıllık malatya mem müdürlüğünün sonuna doğru neden istemuzük dediniz?

  Gidenin arkasından konuşmaktan başka bir şey değil yapılan eleştiriler ve söylemler ..

  Sürçü lisan ettiysem affola

  1. ETA dedi ki:

   Kesinlikle katılıyorum size. Gidenin arkasından konuşmak korkakların işidir. Madem bu kadar çok şey biliyordunuz da niye sustunuz bu güne kadar.

   1. Sıptırızlı dedi ki:

    Yorumları okuyunca hayret ediyorum. Peki bu şahış bu işleri tek başınamı yaptı. Buna bu gücü kim verdi. Yani nasrettin hocanın fıkrası gibi ve şaka gibi koca koca öğretmenler halen olayı kavrayamamış hayret ki ne hayret

  2. Malatyalı dedi ki:

   Mert bey yıl 2014 müdür gelir gelmez gerçekten müdürlük yapan okul müdürlerini puanlama yalanıyla eledi ve öğretmenliğe döndürdü bir çok okul müdürü kahrından niçin görevden alındığını kimseye anlatamadan rahmetli oldular sözlü ile kendi adamlarini müdür ve müdür yardımcısı yaptılar idarecilik kadrolu olmadan çıkmis bir görevlendirme halini almış hiç bir idarecinin güvencesi kalmamıştı.herkes birbirinden korkuyordu.

  3. mustafa44 dedi ki:

   Kamuoyunun bilmediği bi şey mi vardı kapısına kadar gidip yürüyüş yapan basın açıklaması yapanlar kimlerdi 6 yıldır her platformda bu şahsın keyfiyeti herkes tarafından dile getiriliyordu tavır ve davranışları ile kısa sürede istenmeyen adam oldu ancak adamın nüfuzu bu tepkilere rağmen onu burada tuttu… Arkasından insanlar gidişinin verdiği memnuniyeti dile getiriyor bundan rahatsızlık duyan sizlere asıl şaşırıyorum…

 141. Gökhan dedi ki:

  Battal bey umarım bu yorumları okuyordur.Okadar haklı yorum var ki yazmama gerek kalmadı.Bir koltuktan ayrıldığın zaman arkanda dualar edilsin beddualar değil.Umarım Battal bey liyakatlı ilçe mem atar .Başarılar dilerim Battal bey yeni görevinizde

 142. Erdem dedi ki:

  Kendini beğenmiş bir yapısı vardı.Bir mahallenin veya bölgenin herhangi bir ihtiyacı olduğu zaman milletvekili ve il başkanı hariç kimseyi dinlemeyen bir insandı.Bence bayağı geç te kalındı.Umarım yeni müdürde bunun gibi kaprisli değildir.İnsanları,sorunları dinleyen çözüm noktasında da mücadele eden müdür istiyoruz.Battalgazi ilçe müdürü de bence aynı durumdadır.Olaylara şahit olduğum için bunu söylüyorum.Ağzından çıkan kelimeye evet kanun böyle dedi;fakat dilekçeye cevap veremedi.Yani ordada elit insanları,velileri korumak için mücadele verdi;ancak muhtarımıza yediremedi,muhtarımız bir dilekçeyle bir nevi bunları şaşkına çevirdi.Anlatmak istediğim öyle kaprisli olup kafana göre kanun şöyledir demeyeceksin,dersende adama yedirirler.Yeni müdürümüzün görevi de hem MALATYA için,hemde kendi için hayırlı olur inşaallah…

 143. oturmaktan sıkılan boğa dedi ki:

  tüh bingöllüler kahvede bir kişi eksik oyun oynayacak artık

  1. Türkiye sevdalısı dedi ki:

   Bir gün bir göreve gelen öğretmene sordum nasıl bu işi yaptın şu ogretmende çok başarılı o proje okuluna o niye gidemedi dedim oda bingolden evli olsaydı dedi fazla söze gerek yok eminim şu an mudurde yaptıklarının çoğundan pismandir

 144. Metin dedi ki:

  Yerinde oturmaya helede egitim gibi bir sistemin başında oturmaya bu iş olmaz hakettiğini almış okullar darmaduman okul müdürleri ve öğretmenler eğitimcilik yerine her türlü işle uğraşıyorlar helede Abdulkadir güzel sanatlar lisesinde bir ton sıkıntı var okul müdürü mudurculuk oynuyor öğretmenler okulda bile bulamıyorsun öğrencilerin genel sorunları ile ilgilenmenin yerine her türlü lüzumsuz işlerle uğraşıyorlar daha bir-çok sıkıntı benim bu eğitimin camiasıyla ne gibi derdim olabilir siz düşünün onun için başlardaki yöneticiler daha dikkatli olmasi gerekli Herkes hak ettiğini bulacak insalah

  1. Recep Örek dedi ki:

   Abdulkadir Eriş GSL müdürü olarak size soyleyecegim şu: yaptığınız yorum gerçeklerden uzaktır. Eger cocuğunuz veya bir yakınınız yetenek sınavını kazanmayip boyle bir suclama yapiyorsaniz bu saglikli degildir.Biz her zaman öğrencilerimizin yanındayız.

   1. Ahmet Kara dedi ki:

    Metin beyin okul hakkındaki yorumu yanlış ve taraflıdır. Bir veli olarak ismimi de veriyorum bu okuldan çok memnunum.Bosuna karalama yapmayın.

  2. Recep Örek dedi ki:

   Benim cevap hakkım doğmasına rağmen benim önceki cevabımı neden yayımlamadınız. Recep ÖREK Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar lisesi md

  3. Harun Barış dedi ki:

   Öğretmenin ders saati ve okulda bulunması gereken saatler ders programı ve diğer görevlendirme şartları ile bellidir. Bu süre içerisinde öğretmenlerimiz okulda görevinin başında bulunur. Bunun dışında da görevi olmadığı saatlerde bile öğretmenlerimiz okulda her türlü “lüzumlu” işle ilgilenir. Özellikle pandemi sürecinde bütün meslektaşlarımız 7/24 öğrencilerine ve velilerine rehberlik yapmış ve sorunları ile ilgili birebir ilgilenmiştir. Sadece aktif kayıtlı öğrencilerimiz değil hem mezun olup üniversitede okuyan hemde henüz öğrencimiz olmayan ama yetenekli olan öğrencilerimizede her zaman ulaşabilme gayretindeyiz. Okulumuz velisi iseniz Klavye delikanlılığı yapmak yerine okula ziyarete gelip hatta okul aile birliğinde görev alıp okulun işleyişinde söz hakkına sahip olabilirsiniz. Velimiz değilseniz mesnetsiz iddialarla insanları zan altında bırakmayın.

  4. Hamit dedi ki:

   Recep bey o okula üç gömlek fazla gelir kimseden içazet almayan işini hakkıyla yapan çok değerli bir eğitimcidir

 145. KEREM dedi ki:

  İhtiyaç karşılanamadığı için ücretli öğretmen çalıştırırken tek vasfı eski sendikacı olan kişiler özel büroda görevlendirilmiştir. Özel Büroda görevlendirilen bu kişiler ise işe bile gitmeden maaş alıyor ve kamu zararı oluşturuluyor.
  Bu platformdaki yorumları okuyan vekiller de Malatya Eğitiminde nasıl onarılması güç yara açtıklarını görmüşlerdir sanırım.
  Mütevazı, ufuk açıcı, EDEPLİ biri olarak meslektaşlarının duasını almak varken bu kadar ah ile gitmek pek az kula nasip olur.
  Ama Orhan Tuğrulca’nın belirttiği gibi müdürlere “Sizi biz getirdik, biz bir sözle alırız. İşine gelmeyen istifa etsin!” dediği gün karakter sahibi bir kişi bile bu söze itiraz etmemişti. Dolayısıyla bu kişinin vebaline haksızlıklar karşısında makamını kaybedeceği için sessiz kalanlar da ortaktır.

 146. Ahmet dedi ki:

  Mukavves birçok yorum gerçek isimlerle yazılmış diğerlerinde mail adresleri Malatya haberde kayıtlı.İstersrn alabilirsin.AmaSENİN İSMİN ÇOK İLGİNÇ.sanki çakmasin gibi…

 147. Kayısıcı dedi ki:

  Seni nereye müdür yapmıştı? Koltuk mu gidecek? Zor arkasında bıraktıkları olarak üzgünsünüz ama takdiri ilahi….

 148. Mehmet dedi ki:

  Hakkım geçtiyse helal etmiyorum…Kibir,üslup bozukluğu,külhanbeyi…

 149. mustafa44 dedi ki:

  Öğremeni görüşmeye gittiğinde sekreterine referansı kimmiş diye sordurtan Müdür gitti yazık oldu vah vah vah …

 150. Malatyam dedi ki:

  Burda yazılanları Ziya Selçuk okumalı. Eğitim yönetimi konusunda Ali müdürün malatyada nasıl bir etki bıraktığını öğrenmeli. Öğrenmeli ki bir yere müdür tayin ederken ince eleyip sık dokumalı. Rahmetli Özal olsa gelir miydi böyle bir müdür Malatya’ya? Çok şükür vekillerimiz geçte olsa hayırlı bir işe imza attılar. Emeği geçenlere teşekkürler….

 151. mustafa44 dedi ki:

  Sözde ölçme ve değerlendirme biriminin başına oturttuğu odasında kaçak tütün sarıp tüttüren ölçme ve değerlendirme yaptığını sanan vasıfsızın, özel büroyu emanet ettiği şark kurnazının kadrolarıyla Malatyadan yolcu edilecekleri günler yakındır.

 152. Ahmet dedi ki:

  Darısı Yeşilyurt İlçe Müdürü Cemal Kalaya

 153. Mukavves dedi ki:

  İnanın yorumların tamamı Ali Tatlı nın adam yerine koymadığı üç beş kişiye ait, ne çok kuyruk acınız varmış. Ali Tatlı alnının akıyla Malatya da 6 yıl başarılı bir görev yürüttü. Bir ömür çalışacak hali yoktu, Ne çok hasutun varmış Malatya, yolu açık olur inşallah…

  1. Hasan dedi ki:

   İnanamadım

  2. Hekimhanlı dedi ki:

   Adam yerine koydukları da olumlu yorumlarını yazsınlar o zaman

  3. Ayşe dedi ki:

   Mukavves misin nesin he ya bu kadar millet hasetinden yazıyor demi, çok komiksin 🤣🤣🤣

 154. Eğitim-Bir-Sen'li dedi ki:

  Sendikacılığın kitabını yazanlara selam olsun.

 155. pasa44 dedi ki:

  isabet olmuş, hemşehriciliğin nirvasını yaptılar, Malatyalılar memleketlerinde garip kalmıştı. Darısı Malatyalı olmayıp hemşehricilik yapan diğer kurum müdürlerinin başına.

  1. Baki dedi ki:

   Aynen katılıyorum, Malatya’nın başına musallat olmuş, ehliyet ve liyakat yoksunu, malum Malatyalı olmayan ve Malatya’nın derdiyle dertlenmeyen idarecilerin başına, Malatya hiç bu kadar aciz duruma düşmemişti, bu başlangıç olsun, cevre sehircilik, yikob, ilçe MEB, Belediye, maski, kalkınma ajansı, Adam mı kalmadı Malatya’da, ah Malatyam ah

 156. Özel Büro dedi ki:

  Hocam karnından konuşma özel büro faaliyetlerinden haberin olsa bu yorumu yapmaya utanırdım biraz.Merak ediyorsan gel yapılan çalışmaları anlatalım sana.

  1. mustafa44 dedi ki:

   Köşe başlarında iki öğrenciye saz çaldırıp şarkı söyletmeyi diyorsanız evet hepimiz şahidiz…

  2. hasan dedi ki:

   klasik resim yarışmaları düzenleyip ek binanın bahcesinde cay icmekten baska birsey pek yapmadınız

  3. KEREM dedi ki:

   Eski sendikacı olmasındam başka vasfını bilmediğimiz beyefendi acaba hangi projelere nasıl katkı sunmuş? Açıklasanız da aydınlansak.

 157. Ali dedi ki:

  Yeşilyurt ah Yeşilyurt! En son ilçe Milli Eğitim Müdürü yapılacak kişi o zamanın Eğitim Bir-Sen Başkanı tarafından ilçe müdürü olması için canhıraş çalıştı. Bu vebal kimin? Liyakatsız ve ehliyetsiz insanlara görev tevdi edilmesi ile ilgili Bekri Mustafa’nın İmam olması ile ilgili hikayeyi bilirsiniz. Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürünün durumu da bu. Liyakat Liyakat Liyakat. “Emaneti ehline veriniz” (ayet)

  1. Eğitimci dedi ki:

   O günkü eğitim bir sen başkanı yesilyurda o atamanın ehliyet ve liyakata uygun olduğunu bilmiyorum bilmiş olsa bu sendikaya ömrünü vermiş şahin kayaduman başkana karşı vefalı olurdu yine sahaya çıkmış seçim için çalışıyor geçmiş olsun diyorum sendikayı bunlardan temizleyen Hüseyin başkan yolun açık olsun sizden başka kimse bunlardan seçim alamazdi.

 158. Engin CÖMERT dedi ki:

  Mevkiler ve makamlar gelip geçicidir.
  Allah herkese bu bilinçle görev yapmayı nasip eder inşaallah.

  İmam Gazali nin şu sözü devlet kadrolarında görev yapan başta şahsım olmak üzere tüm insanlar için geçerlidir.

  ‘ Layık olmadan devletin makamlarına atananlar; astlarını ısırır, üstlerine kuyruk sallarlar.’

  1. Eğitimci dedi ki:

   Engin bey ağzına sağlık .

  2. Helal olsun müdürüm…

 159. Abuzer dedi ki:

  personelın yüzüne kapı kapatan yeşilyurt ilçe müdürü istemiyoruz

  1. Malatya sevdalısı dedi ki:

   O müdür Ali beyi örnek aldı millete tepeden bakar oldu tam bir kibir abidesi kısaca Ali beye ne yapılıyorsa aynısı yesilyurtta da var zaten Ali Bey’in en sevdiği ilçe müdürüdür oda gitmelidir.

 160. mustafa44 dedi ki:

  Battal Bey donanımı ve insanlığıyla ismini duyduğumuz Malatyamızın yetiştirdiği güzel insanlardan biri. Yıllar sonra isabetli bir atama oldu. Umarım geldiğinde gidenin oradaki artıklarını da hemen temizler…

 161. Osman dedi ki:

  Bugün aldığım en güzel haber, eğitim ile ilgisi alakası olmayan kibir denizinde yüzen, daha fazla konuşursam hakarete varan sözler çıkacak. Malatya büyük bir beladan kurtuldu.

 162. Serkan dedi ki:

  Bir insan bu kadar sevilir! Sanirim suan egitim camiasi hungur hugur aglayip yas tutuyodur.Yeri doldurulmayacak bir uslup ve egoyla ugurlayalim ali beyi.Darisi eli arkasınnda gezip iki kelimeyi bir araya getiremeyip kendi hemşerilerini yonetici yapanlarin basina.Arge de calisanlarida dinlendirsinler mumkunse.Adamlar bitap dusmustur calis calis.

  1. Malatyalı dedi ki:

   Pandemi olmasa onu milli egitimin önünde davul zurna çalarak ugurluyacaktim olmadı hakkını helal etsin yaptığı haksız idareci atamalarının bir gün ahirette hesabı sorulur kapısında bekletip adamı olmadığı için odasına alıp görüşmediği öğretmenlerin hesabını bir gün verir inşallah.

 163. Ombudsman dedi ki:

  Darısı Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürünün başına olur diye ümit ediyorum.

 164. Malatyanın Evladı dedi ki:

  Ahahahahaha 🙂

 165. kemal dedi ki:

  Eğitimciler Bu yorumları adamın yüzüne yapacaktınız hemen her toplantıda müdürlere öğrermenlere herkese hakaretvari konuşan kişiye kimse gerekli cevabı vermedi. Çok övdüğünüz sendikacı ve yönetimi her zaman arkasından konuştu Benim itirazım çok kaliteli iki tane merkez ilçenin ilçe milli eğitim müdürü varken özelliklede Yeşilyurt İlçe Müdürü varken neden dışardan il milli eğitim müdürü getiriyorlar Tam bir eğitimci idareci vizyon sahibi

 166. Malatyalı öğretmen dedi ki:

  Tüm meslektaşlarımın gözü aydın olsun. Ne kadar acı bir durum ki insanın arkasindan bir güzel sözün söylenmemesi. Eeee ne ekersen onu biçersin. Lâkin gerisi gelmeli. Onun getirdiği vasıfsız idarecilerin ve görevlendirdiği kişilerin de defteri dürülmeli.

 167. Serpil dedi ki:

  Çok şükür malatya’nın eğitimi bundan sonra emin ellerde olacak. Fakat ne yazık ki bu yıl lgs de tüm türkiye de kontenjanlar artmasına rağmen malatya lisesinin kontenjanını aksine azaltan öngörüden yoksun bu müdür (ali tatlı) birçok öğrenciyi de mağdur etti. Üzerinde 13-14 yaşındaki çocukların vebaliyle gidiyor.

 168. Çok şükür dedi ki:

  Çalışanlarına davrandığın gibi sana davranan yöneticilerin olur inşallah. Malatya’da el pençe durman gereken az sayıda vekil ve bürokrat varken Ankara’da yüzlerce var işin zor olacak. İnsanların onurunu kıracak, motivasyonlarını düşürecek bir kariyerin olmaz inşallah. İnşallah öğretmen olursun da kendin gibi müdürlerle çalışırsın diyeceğim ama okutacağın öğrencilere yazık olur. Sana edecek dua bulamıyorum ama Allah’ın adaletine güveniyorum. Darısı Malatya eğitim camiasına musallat ettiğin yalakaların başına.

 169. Erdem dedi ki:

  Merkezde kuruma birşey katmayan eleman istihdamına son veren yetkililerin, Yeşilyurt’taki milli eğitim müdürünü de göreceklerine inanıyorum.

 170. orhan tuğrulca dedi ki:

  ÖNCELİKLE BİR HASAR TESPİTİ YAPILMALIDIR.
  1- “Sizi biz müdür yaptık, yarın sizi alacak olan da biziz” “ yapamıyorsan çek git” gibi.. şımarıkça başlayan ve gittikçe derinleşen bu zihniyetin yerine “birlikte başarmamız gerekir” yaklaşımının ikame edilmesi,
  2- Bir kısmı Kurum dışı müdahalelerle bir kısmı da istişareden uzak planlama acziyeti ile ortaya çıkan 20’nin üzerindeki okul taşımaları ile ortaya çıkan eziyetin ve kurumsal kimlik kayıplarının bir an önce telafi edilmesi,
  3- Kurum içi iletişimin tamamen koptuğu, iletişimin gerçekleştiği zamanlarda ise kendini çocuksu bağrışmalara terk eden, ciddi bir üslup sorunu içinde bocalayan tutum ve davranışların yerine mütevazi bir ekip ruhu ile hareket eden bir yaklaşıma fazlasıyla ihtiyaç var. Tadil edilmesi gereken en önemli husus bu olsa gerek.
  4- “Meritokrasinin Dili “Rakamlar”Dır, Nepotizmin Dili “Algılar”Dır” maalesef bu dönemde bunu da görmüş olduk. Malatya’nın akademik başarısı 81 il arasında 72 bandında kronikleşirken “16 ncı sıraya indik” şeklindeki propagandaların gerçeği yansıtmadığı ortaya çıkmıştır. Rakamların dili ile oluşturulan algının birbirinden ne kadar uzak olduğunu maalesef üzülerek takip ettik. Bürokrasinin, birbirinin gözünün içine baka baka gerçek verilerle hiçbir ilgisi olmayan rakamları paylaşması “Ölçemediğiniz şeyi yönetemezsiniz” yaklaşımı açısından ibret verici olmuştur. Malatya’nın akademik başarısının nerede tıkandığı ile ilgili istişare çağrımız her seferinde ötelendi. Bu yönüyle de bir hasar tespitinin yapılması kaçınılmazdır.
  5- Malatya eğitiminin sadece il bürokrasisinde değil ilçe bürokrasisi düzeyinde de bir yorgunluk ve tükenmişlik yaşandığını eğitim camiası iyi bilmektedir.

  1. Fevzi kırık dedi ki:

   Orhan hocam ağzına sağlık çakma başarı grafiklerinin de işe yaramadığı görüldü.Liyakatsizlik zirve yaptı.
   Hiç biriniz haketmediniz sizi buraya biz getirdik…. sözü belki kısmen doğruydu.Ama onu besleyenlerde kaybetti.
   Hiç bu kadar boşa yorulmamistik.

   1. Eğitimci dedi ki:

    Helal sana delikanlı Fevzi bey keşke herkes sizin gibi mert olsa .

    1. Ali dedi ki:

     Fevzi bey pes dogrusu.Proje okulları için az ugrasmadin.Olmayinca işler değişti… Bu camiada herkes birbirini bilir.

     1. Fevzi kırık dedi ki:

      Bu cumlene bu şehırde verecegımız cok ve bazı arkadaşların bıldıgı ve verilecek cevap var ama sen gercek ısmıni yaz sana cevap yazalım.Bak ben kendi ismimle yazıyorum.Kimlerin bu okullara nasıl gittiğini tecrübeli arkadaşlar biliyor.

     2. Erkan dedi ki:

      Kardeş madem herkes birbirini ıyı bilir demişsin; yukarıdaki arkadas ismini yazmış sende yazıda senide bilelim.

     3. Halil müdür dedi ki:

      Ali kardes keşke sende gercek isminle yazsan belki Fevzi arkadas sanada cevap verir.Sana göre bu yorumların hepsinin sebebi işlerinin olmaması mı?Ayrıca bahsettigin arkadasın duruşunu 20 yıldır biliyorum.Eski yöneticilerimize biliyo haksızlık yapma

 171. Ali dedi ki:

  Tepeden bakan,çözüm üretmekten çok sorun üreten güle güle Ali bey. Ar ge deki torpilliler ve diğerleri artık düşünsün…

 172. Yasin dedi ki:

  Kibir abidesi, astlarına karşı kabadayı, üstleri karşısında ezik bir kişinin arkasında varsa hakkımız HARAM OLSUN. Merhumu İYİ BİLMEZDİK. Kendisine verilen milletin emanetini egosunu tatmin için kullanan, öğretmeninin selamını almaktan imtina eden, küçük kliklerin adamı olmayı yeğleyen beyefendiye HAKKIMIZ HARAM OLSUN! Şimdi Özel Büroda işe bile gitmeden masş alanlar düşünsün. Yeni müdür de inşallah bu yorumları okur ve günü geldiğinde arkasında ah değil dua alarak gider.

 173. Bir dost dedi ki:

  Öncelikle Malatyallilara hayırlı olsun Sultangazi’de 3 yıl beraber çalıştığımız müdürümüz Battal KANBAY insana değer veren bir insan hizmetlisi de memuru da öğretmeni de korur kollar adaleti ve insanligi ile bilinir bir insan kazandınız umarım iyi şeyler olur Malatya artık emin ellerde

 174. Ahmet dedi ki:

  Darısı, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim müdürüne inşaallah…

 175. Fevzi dedi ki:

  Malatya için kayıp bir 6 yıl oldu.Liyakatsiz ne kadar adam varsa belli yerlere getirdi……söz verdiğinde sözünde durmazvsvsvs….Sonuç bu……

 176. Cafanalı dedi ki:

  Nihayet güzel haber. Milli Eğitim camiasının tamamına yakını Ali Bey’den memnun değildi. Eğitim Bir Senin yönetimin gayreti sonuç verdi.

 177. Fehmi dedi ki:

  Malatya’yı oluşturan halkın kalitesi, dürüstlügü, aydınlıgı yada cahilligi ile yöneticisi arasında bir korelasyon oldugunu unutmayalım arkadaşlarım.

 178. Osmanlı tokadı dedi ki:

  1.Konuşma şeklinden dolayı (okullara gelir 10 doğruyu görmez 1 yanlış üzerinden kurumun motivasyonunu bozar gider) 2.Her zaman kendi ekibi hariç çalışsın çalışmasın görmez ekibine de sürekli bir iş yapıyormuş gösterip ödülleri dizer. 3.Her konuda adaletsiz görevlendirme atama bedava ek ders gibi işleri başarıyla yürüttü. 4.Kibir kibir kibir anlatamam arkadaş bunun yetiştirdiği öğrenciden hayır gelir mi altındakileri insan olarak görme üstündekilere de koltuk için el pençe dur. 5.Reklamcı reklamcı Malatya da olmayan işleri başarı gibi gösteren sadece reklamcı içeride durum vahim kimsenin haberi yok. SON OLARAK MEB PERSONELİ OLARAK HAKKIMI HELAL ETMİYORUM DARISI KENDİNİ ALİCİ DİYE TANIMLAYANLARA.

 179. Mustafa dedi ki:

  Bu olumsuzluklarına rağmen eğitim ile ilgili hiç değilse konuşabiliyordu.

  Hele birde özentisi var (çakması)
  Koskoca ilçeyi emanet etmişler.
  Kapasite yok,konuşma yok,bilgi hiç yok.

  1. Ahmet dedi ki:

   Yeşilyurt aklıma geldi.

  2. Malatyalı dedi ki:

   Yeşilyurt müdürü Ali bey gelmeden Battalgazi de iken iyiydi Ali bey onuda bozdu üslubu bozuk oldu oda ayrımcı oldu yağcılık yapanları korur oldu oda gitmelidir.

 180. Huzur dedi ki:

  Yazık olmamış

 181. Mustafa dedi ki:

  Üslubu bozuk
  Kibirli
  Adaletsiz
  …….

 182. öğr dedi ki:

  çok şükür Malatya milli egitim camiasi kurtuldu ögretmen, egitim dusmani birinden.

 183. adil dedi ki:

  kibir abidesi.git gozumuz gormesin seni

 184. Murat dedi ki:

  Milleti Pütürge ye sürsün bi Pütürge li tarafından yerinden edilsin Allahın hesabı bu. bu kadar insanın günahına girmişti Allah’a havale etmiştik hak yerini buldu

  1. Önemli değil dedi ki:

   Bu yorumu yapanı tahmin ediyorum. Haklısın kardeşş

 185. Hakkı dedi ki:

  Malatya’da çalışan Muş ve Bingöllü eğitimciler düşünsün birazda. En ücra yerde çalışan bu hemşerilerine, haksız çok faydası oldu! Gene de hayırlı olsun gidene de gelene de.

 186. Kemal hoca dedi ki:

  Koskoca 6 yıl geldiğin gunden bu yana kalbini kırdığın insanların hakkıyla gidiyosun, adaletsiz yönetim anlayışındaki haksizliklarinla gidiyosun, yolda yürürken bir memurunun bir hizmetlisinin verdiği Allah’ın selamını almayan lakin siyasilerin ve üstlerinin bir dediği ikiletmeyen bir yönetim şekliyle gidiyosun, müdürlük binasına memurdan çok çevrendeki öğretmenleri toplayarak çiftliğe donderdigin haksızlıklar için gidiyosun işin rast gelsin. Malatya için hayr olur inşallah.

 187. Şemsettin ÖNER dedi ki:

  Sayın Müdürüm Malatyaya yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı Teşekkür ederim.Allah yardımcın olsun

  1. KASIM dedi ki:

   Yaptığı hizmetleri yazsaydınız eğitim camiası da öğrenmiş olurdu. Eğitimci olmadığın belli

 188. Kayısı Kentli dedi ki:

  Tatlı bir gidiş olmayacağı çok belliydi. Her kesimi birbirine düşürmekten ve yapılan çalışmaları değersiz kılmaktan başka bir şey yapılmadı. Ama şu da çok belliydi ki ilimizde müdüre rağmen gecesini gündüzüne katan fedakar bir kesim var ve hep olacaktır. Hayırlı olsun Malatya’m.

 189. Malatyalı dedi ki:

  Merhumu nasıl bilirdiniz? Kötü bilirdik. Kibirli bilirdik. Ağzının ayarı olmadığını bilirdik.
  Hakkınızı helal eder misiniz? Haram olsun,
  Ali Tatlı’nin ardından onun Malatya’ya devşirdiklerinin, şak şakçilarinin bir an önce altı yıl önceki pozisyonlarına geçmelerini bekliyorum. Tabi biraz gururları varsa.
  Bu arada Ali Tatlı bu yaz Ankara’ya epeyce kaysi götürdü burada kalmak için. Demek ki faydası olmamış.

 190. Ali dedi ki:

  Acaba hakkındaki bu haberlere ve yorumlara utanıyor mudur? Arkasında nasıl izler bırakmış ki bir tane de güle güle gitsin diyen yok. Bakalım bundan sonra nereyi rezil edecek

 191. Öğretmen dedi ki:

  Gelen sedalar pek iyi değil gibi Ali bey

  1. Eğitimci dedi ki:

   Ali bey bugün bir düşün o kibir neydi konuşma üslubun iyimiydi önceden tanıdığın kişilere ayrımcılık yaptinizmi haksız yere ödüller verdinizmi lgs sınavında benim okulumdan kötü olan okul müdürlerine başarı belgesi verirken ben ilk besde derece yapmama ragmen bana vermediniz.arge sınav hizmetleri gibi arpaliklara kimleri getirdiniz kısacası imparatorluk yıkıldı sayın vekillerim hepinize saygılarımı sunuyorum.yeni mudurumun işi çok zor tam mayınlı bir tarlaya geldi ama basaracagindan eminim çünkü sayın müdürüm Malatya tabiri ile adam gibi adam ilimize hoş geldiniz yiğit insan belki hiç karşılaşmaya biliriz ama sonuna kadar sizi destekliyecegim.

   1. M.A dedi ki:

    Sadece Ali TATLI yı getirmiş olduklarından dolayı son seçimde sandığa gitmedim.

 192. Ali veli dedi ki:

  Darısı yetimnkalan avanelerine inşaallah.

  1. Türkiye sevdalısı dedi ki:

   Avaneler Hüseyin Bey’in odasinda poz verir oldular aman dikkat onlar her renge bürünür.

 193. Veysel dedi ki:

  Sayın il müdürüm, teşekkür ederim. Malatya eğitimine yaptığınız katkılar için, Ar-Ge de yapmış olduğunuz çalışmalar AB projelerinde danışmanlık hizmeti olarak tek firma ile çalışmalarınız, İdareci atamalarında taraflı duruşunuz ile, Dernek ve sivil toplum kuruluşlarından kartvizitli öğretmenleri okul yerine il müdürlüğüne yerleştirip ek derslerini ödeyerek kurumda tutmanız, Siyasilerin sözünden çıkmamanız ile hatıramızda kalacaksınız

 194. Malatyalı dedi ki:

  Bitmedi arkasını temizlemek lazım. Merkezde bulunan okul müdürlerinin birkaçı acilen görevden alınmalı. Yeni kan değişimi her anlamda ilimize katkı sağlayacaktır…. Hesap günü bugünmüş…. Yeni gelen müdürümüze hayırlı uğurlu olur inşallah….

  1. Türkiye sevdalısı dedi ki:

   Müdürle karliovada Bingöl’de Muş da çalışmaktan başka hiç bir özelliği olmayan okul müdürleri ne yapacak hele okul müdürü olan bir yeğeni varmış gittiği diğer okullarda o okulun müdürlerine amirlik taslarmis çok arzu ettim benim görev yaptığım okula gelsede cevabını versem diye tanışmak mümkün olmadı teşekkürler sayın vekilim Öznur hanım bizi kurtardiniz.

  2. Malatya 44 dedi ki:

   Darısı kazım Karabekir İlkokulu müdürünün başına

 195. Tatar Ramazan Öz Pötürgeli dedi ki:

  Ohhh gözün aydın canım Malatyamm

 196. Veli dedi ki:

  Büyük Ali gitti küçük Ali’de gidecekmi acaba

 197. Mustafa dedi ki:

  Emeği geçenlerden Allah razı teşekkürler Hüseyin SÖYLEMEZ başkan ve yönetimi.

  1. Çakma dedi ki:

   Adın değil dilin tatlı olsaydı böyle olmazdı

   İlk tekmeyi yiyen şair keremden sonra dili değil adı tatlı da şutingen olup merkez valisi olmuş 🙂

   Sırada argeye yerleşmiş, işe yaramazlara geldi… Alo titreme geldi mi vasıfsız elemanlar 🙂

 198. Ahmet dedi ki:

  Güle güle

 199. Öğretmen dedi ki:

  Mahkeme kadıya mülk değilmiş Ali bey arkanda hoş bir seda bıraktınmı acaba?

  1. Engin dedi ki:

   Oh be çok şükür!

  2. Hadi dedi ki:

   Hüseyin Söylemez alanın nabzını sağlam tutuyor. Emeğine sağlık değerli başkanım geç oldu ama bu bile yetti Malatya’da bu adamı bağıra bağıra istemediğini söyleyen yürkeli insan teşekkürler. Hüseyin söylemez ve yönetimine en sonunda inanmak zorunda kalan vekiller hadi sizde sağolun

   1. mustafa44 dedi ki:

    Onların kapalı kapılar arkasında yaptıkları işbirliklerini biz çok iyi biliyoruz. Hüseyin trübün adamı…Al birini vur ötekine.

    1. Çakma muşlu dedi ki:

     Sana da bir titreme geldi mi mustafa44 🙂

     1. mustafa44 dedi ki:

      Beni titretecek adam anasından doğmuş değil. Hüseyin atamadan sorumlu İl müdür yardımcısı iken idarecilik mülakatlarında yüksek puan alanların listesine bakın ne dediğimi belki anlarsınız.

     2. Kaya dedi ki:

      Çok şükür .bugünleri gördük

    2. Hadi dedi ki:

     🤣🤣🤣

 200. Turgut dedi ki:

  Körün istediği Bi göz Allah verdi iki göz. Zaten Ankara yı istiyordu.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."