Final

OpelMalatyalife Residence

Bahçeşehir
Malatya Haber -

Görevden Almaya Akçadağ’da Protesto

Görevden Almaya Akçadağ’da Protesto
 • 11.05.2018

Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü Vekili Levent İskenderoğlu’nun bu görevden alınmasına, Akçadağlı hemşehrileri tepki gösterdi.

Akçadağ Muhtarlar Dernek Başkanı Eyüp Gönültaş’ın, İl Kültür ve Turizm Müdürü Levent İskenderoğlu’nun görevden alınmasına tepki göstermesinin ardından Akçadağ ilçesinde geniş katılımlı bir tepki açıklaması yapıldı. Akçadağ ilçe merkezi Cumhuriyet meydanında gerçekleştirilen programa ilçede faaliyet gösteren STK temsilcileri ile kanaat önderlerinin yanı sıra kalabalık bir muhtar topluğu katıldı. STK’lar adına ortak basın açıklamasını okuyan Akçadağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Fatih Şahin, Akçadağlı olan Kültür ve Turizm il Müdürü Levent İskenderoğlu’nun görevinden alındığını anımsatarak, “Çalışmalarıyla herkesin ve her kesimin takdirini kazan Levent Müdürümüzün görevden alınmasını biz Akçadağlılara bir haksızlık ve ilimiz içinde bir talihsizlik olarak görmekteyiz” ifadelerine yer verdi.

İskenderoğlu’nun görev süresince yaptığı bazı çalışmalara değinen Şahin, “Böylesine önemli projelerle kentimize önemli kazanımlar getiren bir bürokratın, vekaleten atama ile görevden alınmasını kabul etmiyoruz. Bu atama belirli grupların birbirlerini kollaması ile gerçekleşiyorsa, bu durum toplumun genel menfaatlerinin gözardı edildiği gibi Akçadağlıları da hiçe saymaktır. Artık Akçadağlılar Malatya’da iadei itibar istiyor. Çünkü Malatya nüfusunun yüzde 20’sini oluşturan ilçemiz insanı bürokraside ve siyasette söz sahibi olmamasının Akçadağlıları patlama noktasına getirmiştir. Malatya’da hangi kamu kuruluşunda üst düzey yönetici, Büyükşehir belediyesinde hangi daire başkanlığında Akçadağlı vardır? Bizler her dönem büyük oranda desteklediğimiz yerlerde artık görüyoruz ki İskenderoğlu örneğinde yaşadığımız gibi hiç sayılıyoruz. Burada büyük bir adaletsizlik olduğunu ifade ediyoruz. Hemşehrilerimiz Malatya sevdalısı ve hizmet adamlarının hiçe sayılması ilçe halkı tarafından hoş görülmediği gibi Akçadağlılar yalnız değildir. Buradan Akçadağ’da faaliyet gösteren tüm STK adına yetkililere sesleniyoruz. İskendoğlu’nun görevine iade edilmesini istiyoruz, konun takipçisi olacağız” diye konuştu.

İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı iken, Derviş Özbay’ın bakanlık emrine alınmasıyla yerine vekaleten müdürlüğe atanan Levent İskenderoğlu, geçtiğimiz günlerde bu görevden alınmış, yerine yine vekaleten  Edebiyat Öğretmeni Çetin Şişman atanmıştı.

iha- malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Ankara'dan dedi ki:

  Çetin Şişman Beyi “Malatya Kitapları” projesindeki editörlük görevindeki başarılı çalışmaları ile ulusal düzeydeki etki alanını takdir ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum. Yukarı Banazı’da yaklaşık 500 yıllık bir geçmişi olan bir aileye mensup Malatyalı bir bürokratın atanması Malatyada güzel günlerin habercisi olur inşallah.

 2. Farkındayız (IP: 141.101.104.231, e posta [email protected]) dedi ki:

  Her yorumun ekran resmini çekmiştim bazı yorumlar silinmiş eğer tekrar o yorumlar yerine konmaz ise sizi sosyal medyada deşifre edeceğim bilginiz olsun

 3. ufuk dedi ki:

  adıyamanlı birini atarlar şimdi yerine alıştık nasilsa

 4. Hakan dedi ki:

  Sayin MUHTAR her taşın altında cikiyorsun nice akcadag bürokratlari vardi ozellikle vakiflar bolge müdürü aliseydi akduman çalışkan ve dürüst biri
  Hizmetini yaptı ama eyüp gönültaş hicbir eylem yapmadı.makamlar gelip geçici Levent beyde gecici gorevde idi gelen mudurumuze başarılar dilerim

 5. Adil dedi ki:

  Levent kimlerin çalışmasına ismini yazdirmadi ki?

 6. Malkoç dedi ki:

  Malatyada Artık
  Öznur Çalık ı
  AHMET ÇAKIR I
  MUSTAFA ŞAHİN İ GÖRMEK İSTEMİYORUZ
  ARTIK YETER….
  BUNLAR İÇİN AKP GENEL MERKEZİNE AKİM EDE BAŞVURUDA BULUNDUM
  MALATYA HALKINA KULAK VERİN DEDİM YOKSA MİLLET VEKİLİ SEÇİMLERİNDE PARTİMİZ SIKINTI YAŞAYACAK MALATYADA DEDİM…

  1. Ali Yılmaz dedi ki:

   Ben 10 defa attım sonuç yok nasıl olsa oy yüksek diyorlar kimi göstersek alırız farketmez diyorlar ama bu sefer işleri zor ilk defa oyumu MHP ye verecem şunuda millet bilsin MHP eski MHP değil verdiğimiz oy boşa gitmez

 7. rıfat dedi ki:

  Hayırdır Akçadağ lılar ne oldu. Levent İskenderoğlu nun Akçadağ a hizmeti çokmu fazlaydı. Bir zamanlar Özel İdarenin bütün imkanlarını Akçağa verdi Akçadağa hizmet etti her taşın altında Akçadağ çıkıyor bahanesiyle sayın Ali KAZGAN özel idare genel sekreterliğinde alınınca neden sesiniz çıkmadı. Hatta bazılarınız birine iyi ettin abla eline sağlık iyiki Ali Kazgan ı gönderdin dediniz.Sayın Aliseydi Akduman Vakıflar Bölge Müdürlüğünde alınınca neden sustunuz.Yada Rıfat Arıca görevde alınınca neden sustunuz.Yoksa bunlar Akçadağlı değilmiydi yada Levent bey kadar akçadağa hizmet mi edemediler.

 8. BANAZILI dedi ki:

  EĞER BU İŞ “BİNDİRİLMİŞ” KALABALIKLAR İLE OLACAKSA PAZARTESİ DE BANAZILAR TOPLANSIN.NEDEN BANAZILILAR İSTENMIYOR DIYE BAGIRSIN CAGIRSIN SİZİN GİBİ…YOK BÖYLE Bİ ŞEY.ÇETİN ŞİŞMAN HEMŞEHRİMİZ SON 10 YILDA YAPILAN BIRCOK KÜLTUREL-SANATSAL FAALIYETIN ARKASINDAKI ADAMDIR. LEVENT BEY İYİ TANIR CETIN BEYI.LEVENT BEYI SEVIYORSANIZ FITNE CIKARMAYIN DERIM. EVET DEDIGINIZ GİBİ 24 HAZIRAN SONRASI BIZ DE GEREKLI CEVABI VERECEGIZ INSALLAH.Durmak yok yola devam

 9. Caner dedi ki:

  Son zamanlarda belediye müze açıyor asıl görev kültür ve turizmi görevi olmasına rağmen. Koyluleri demis ya cok calisiyor ,çalıştığından belli levent bey in.

 10. Recep dedi ki:

  Çetin beyin bu işi layıkıyla yapacaklarına bildikleri için ne yapacağını şaşırmış bazıları. Kıskanmayın ilk defa liyakat sahibi biri göreve geliyor.

 11. Ali dedi ki:

  Hemen hemen orda bulunan herkesin bir akrabası veya komşusu KHK ile ekmeğinden oldu kimsenin giki çıkmadı.bir müdür için bu ayaklanma niye.cikar meselesimi yoksa

 12. Ahmet dedi ki:

  Eyüp beyin tavrı haklı ve yerindedir.Akçadağlılar bir açıklama bekliyor.Görevini layıkıyla yerine getiren bir kişinin neden görevden alındığının bir açıklaması olması lazım.Yoksa şuan siyasi bir karar olarak gözüken bu durum karşısında milletden beslenen siyasetçiler Millete rağmen kime hizmet ediyorlar.

  1. Malatyam dedi ki:

   GÖREVDEN ALMA YOK ANLAYIN. VEKALETEN GÖREVLİ OLAN LEVENT BEYİN YERİNE VEKALETEN ÇETİN BEY SEN BAKACAKSIN BUNDAN SONRA DEMİŞLER. GÖREVDEN ALMA YOK YOK YOK. ASIL OLMAK ÖNEMLİDİR. NE KADAR ÖNEMLİYMİŞ BU VEKALET YAW.

  2. Malatyam dedi ki:

   İŞTEN Mİ ATMIŞLAR SANKİ. BİR SÜRÜ İŞSİZ VAR BU MEMLEKETTE. HEM DE ÜNİVERSİTE MEZUNU. NE MÜDÜRLÜKLER NE BAKANLIKLAR YAPABİLECEK DÜZEYDE HEMDE.

 13. DOĞANYOLLU dedi ki:

  Kardeşim milletin zoruna gitti.Akçadağlı sesini duyuruyor.Belkide yakını.Ben keferdizliyim.benimde ağrıma gitti.Niye çaluşan adamı alırsınız.Ala aşağı etmek rencide etmek bu kadar kolay olmamalı.Herşeyin bir bedeli olmalı.Onu oraya getiren vasıfsızmıydı.vekaleten bakabilir.gelende vekaleten.Mesele ne biliyormusunuz.Millet bu keyfi hareketlerden,gruplaşmalardan bıktı usandı.Yeni geleni kırıcı laf etmem.Ama banazıdan tanıyoruz.Oda kendine bir çeki düzen verir muhakkak.Yarın onada yapsalar onada üzülürüz.Bırakın insanlar tecrübelensiz.Hadı git resim yap demeklw olmuyor.Adam tecrübe etmiş,yol almış.Verimli olduğu dönemde alma. Milleti küstürmeyin artık.

 14. Bekir dedi ki:

  hakkı bey bu hareket had aşımı değilmidir.Kamu atamalarında halkın sınavı söz konusu olmadığını bilmeniz gerekir.

 15. can dedi ki:

  Sayin muhtarim 4 yil Boyunca Akcdag Belediye Baskaninin Akcadagda Yok .Sen once akcadagin haline meydanina sokaklarina bi elestiri getir bak calisma yap.Sonra malatya buyuklerinin buyuksehirin isine kariş bu arada levent bey gecici adi uzerinde vekaley mecburiyetten mudur atanana kadar oaraya oturtuldu tapulu mali da degil

 16. Aliseydi dedi ki:

  Eyup Gönültaş abim, neyine lazım Kültür Turizm İl Müdürlüğü senin. İlkokuldaki Cin Ali kitaplarından sonra bir tek kitap eline aldın mı? Canım abim kültür, sanat, tarih, edebiyat, turizm senin neyine. Kömbeni, pilavını ye, düğüne, cenazeye, sulhe git. Davul çalınca oyna, tabut görünce ağla. Tas bulunca salla.gitsin… Valla ayıp değil. Bunu öyle herkes de yapamaz. Boş ver, neyine lazım. Tatlı canını niye üzüyorsun. Tahriklere kapılma. Provakasyonlara gelme.

 17. Hakkı dedi ki:

  TA HORATA’DAN EDEBİYAT ÖĞRETMENİ ATAYIP OKULU ÖĞRETMENSİZ BIRAKIYORLAR? O ÖĞRETMENE SORUN “MUKARNAS” NE DEMEK? BİLİRSE YERİNDE KALSIN BİLMEZSE BİLEN BİR KÜLTÜR ADAMINI İL MÜDÜRLÜĞÜNE ASALETEN ATASINLAR. BUNDAN DAHA İYİ SINAV OLUR MU? 🙂

  1. Malatyam dedi ki:

   ZOM VE KÖPÜÇ NEDİR?

  2. Malatyam dedi ki:

   LEVENT BEYDE RESİM ÖĞRETMENİ İDİ HEMDE BANAZIDA
   ÇOK ŞEY ÖĞRETTİ ÇOCUKLARIMIZA MAŞALLAH ALLAH RAZI OLSUN KENDİSİNDEN.

  3. Malatyam dedi ki:

   GÜLDÜRMEYİN ADAMI

  4. Caner dedi ki:

   Çetin bey horata da değil bizim Sümer lisesinde öğretmendi. Okulumuzda edebiyat öğretmeni yeterince var canını sıkma. İskender atanırken okulunda yeterli resim öğretmeni var mıydı acaba ? O zaman sordunuz mu. Çok gereksiz yazı yazıyorsunuz

 18. Bahtiyar dedi ki:

  Gercekten cok quip Cetin sisman bu is icin Bulunmaz bi kaftan Eyüp Gönültaş’ın bu is icinden olmasi etik deyil

 19. Emin dedi ki:

  Ne kadar önemli bi mudurlukmus bu! Gören duyan cumhurbaşkanı makamı zanneder. Yanlış işler peşinde koşmayın kiskirtmayin

  1. Malatyam dedi ki:

   KIŞKIRTAN YOK. DEMEK ÖNEMLİYMİŞ Kİ AKÇADAĞLILAR AYAĞA KALKMIŞ. MUHTARIN İŞİMİ BU TEPKİYİ VERMEK. DEVLETİ YÖNETENLER BİLMİYOMU ATAMALARI GÖREVDEN ALMALARIN SEBEPLERİNİ. GÖREVE GELİRKEN İYİ GÖREVDEN ALINCA KÖTÜ. AKÇADAĞIN BÜROKRATI İYİDE BANAZININ Kİ KÖTÜMÜ?

 20. Malatyam dedi ki:

  MALATYA HORATA MESİRE YERİ : MERKEZE 3 KM.
  EYÜP GÖNÜLTAŞI SOĞUK BİR SUYUMUZU İÇMEYE BANAZIYA BEKLİYORUZ.

 21. Malatyam dedi ki:

  Kültürlü insan : sadece kitap okumak, dil bilmek, sanatla uğraşmak değil aynı zamanda dürüst, yardımsever, mütevazı olmaktır.

 22. Malatyalı dedi ki:

  Bundan sonra Malatyaya Malatyalı müdür vermeyeceklermiş 😀 Kaydımızı Adıyamana mı aldırsak?

 23. Recai dedi ki:

  Paytonla gezmek de bi proje sanırım hahaha

 24. Bülent dedi ki:

  Liyakat Malatya’da aranmaz oldu. Atamalar ALO il başkanı tarafından yapılıyor aralarında anlaşmışlar vekillerle. İli bilen değil dedikleri işe imza atacak adam lazım hizmete bakan yok

 25. Malatyam dedi ki:

  KÜLTÜR Bir toplumun tarihsel süreç içinde ürettiği ve kuşaktan kuşağa aktardığı her türlü maddi ve manevi özelliklerin bütününe kültür denir. BU SEBEPDEN ÖNÜMÜZDEKİ RAMAZAN BAYRAMINDA HEP BERABER AİLE BÜYÜKLERİNİ ZİYARET EDİP ELLERİNİ ÖPÜYORUZ. MESAJ ATTIM YOK.

 26. Adil dedi ki:

  Jeopark alanı bi tane onu da ulvi saran yaptı. Başkalarının eserlerinin üzerine konmak intihaldir.

 27. Malatyam dedi ki:

  Kültür ve turizme katkımız için basit bir öneri: Lütfen çöplerimizi yerlere atmayalım. MALATYA ÇOK TEMİZ BİR ŞEHİR desinler olur mu?

 28. Bekir ÇANAK dedi ki:

  ĶİŞİÑİN DEĞERLENDİRILMESİ AMİRLERİNE AİTTİR MUHTARA DEĞİL.ÜSTELİĶ VEKALETEN YÜRÜTÜLEN GÖREVDEN AYRILMASI KADAR OLAĞAN BİR ŞEY OLAMAZ.RESİM İŞİ SANATSAL BİR FAALİYET. KÜLTÜR İŞİ FARKLI OLDUĞUNU UNUTMAYALIM.

  1. Bekir dedi ki:

   bir toplumun duyuş ve düşünüş birliğini oluşturan, gelenek durumundaki her türlü yaşayış, düşünce ve sanat varlıklarının topu.google yanlış biliyor.Kültür yazdım bu çıkdı saçmalamışlar değilmi

 29. Arda dedi ki:

  Akıl tutulması yaşayanlara ithafen söyleyebilirim ki… Evet… Ressamlıkta eline su dökecek birisi yok.. Şairliğini de es geçmeyelim… Levent Bey memleketim dediği Malatya’da hizmet için adım atmadığı toprak kalmamış bir yandan sivil mimari, jeopark alanları ile uğraşırken diğer yandan Bahri Cami’ni unutmayan birisi… orada yıllar sonra kılınan ilk namazda cemaatin döktüğü göz yaşları daha kurumadı.. ayrıca google a ismini yazmanız ayrıntılı olarak tüm projelerine ulaşmanızı sağlayacaktır… “levent iskenderoğlu” tırnak içinde yazın webde ve görseller de ve ulusal uluslararası dergilerde yaptığı hizmetleri yazdığı makaleleri okuyabilirsiniz… bir projesinde ekibindeydim ufkumu açtığı için kendisine teşekkür ediyorum…

 30. Malatyam dedi ki:

  EYÜP GÖNÜLTAŞI KÜLTÜR BAKANI YAPMAZSAK ÇÖZÜLMEZ BU İŞ. MUHTARLARIN SORUNLARIYLA İLGİLENSENİZ DAHA DOĞRU OLMAZMI?

 31. Malatyam dedi ki:

  GELEN ELAZIĞLI OLSA MUHTAR BU KADAR TEPKİ VERMEZDİ. LEVENT BEY ELİNİZE SAĞLIK TEBRİKLER ÇETİN BEY. DEVLETTE OLAN ŞEYLER BUNLAR. DURMAK YOK DEVAM.

 32. Turgay dedi ki:

  Yahu bu Levent İskenderoğlu’nu ne kadar büyütüyorsunuz. Ne özelliği vardı. Ne proje üretti. Malatya’nın turizmine ne katkı sağladı. Vizyonu olmayan birisi. Eski görevine, resim öğretmenliğine geri dönsün. Daha başarılı olur.

 33. Cemalettin dedi ki:

  Hiç kendinizi yormayın
  Gerçek tepkiyi 24 Haziran görüşürüz diyerek verelim

  1. ÇÖPÇÜ dedi ki:

   Yaw he he buda aragazcı.

 34. Mahmut dedi ki:

  Tüm stk derken hangileri acaba çok merak ediyorum. Cuma namazına gelenleri mi topladınız. Dün niye toplanmadiniz?

 35. Mahmut dedi ki:

  Çok komiksiniz

 36. Fatih Koç dedi ki:

  Yazıklar olsun. Gerçekten yazıklar olsun. 2018 de halâ mikro milliyetcilik yaparak, burokrasideki bir görev değişikliğini Akcadağlılık, Arapgirlilik, Hekimhanlık gibi bir düzlemde tartışmak utanç verici bir durum. O halde Hekimhanlilar, Püturgeliler, Doğanyollular vs ayaklansınlar. Filan daire başkanı filan müdür neden bizim ilçeden değil desinler. Vallahi de ayıp, Billahi de ayıp Tallahi de ayıp.
  Levent Beye iyilik mi yapıyorlar. Adamdaki tüm yetenekleri, meziyetleri bir kenara koyup Akçadağlılık ortak paydasıyla sahip çıkmak Levent Beye yapılabilecek en büyük kötülüktür. İyilik var dayakdan beter böyle bir sey işte.

  1. mtin dedi ki:

   fatih koc basarılı olan ve hakısızlıga ugruyan hemserılerının hakını arıyorlar bundan dogal ne olabılır.

  2. oktay dedi ki:

   fatih koç hayırdır siyasilerin hangisinin akrabasısın söyle de bilelim

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."