Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Neden Yıllardır Malatyalıları Kandırdınız?”

“Neden Yıllardır Malatyalıları Kandırdınız?”
 • 13.02.2017

Hızlı tren konusunda defalarca farklı tarihler verildiğini söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Madem hızlı tren 2023 te gelecekti , neden yıllardır Malatyalıları kandırdınız?” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın, katıldığı bir programda Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamalarda Malatya’nın isminin geçmediğini belirten Ağbaba, “Ekonomik,sosyal, nüfus büyüklüğü bakımından Malatya’dan daha geri olan şehirlere daha hızlı gelen yüksek hızlı trenin, Malatya’ya en iyi ihtimalle 6 yıl sonra gelmesini kabul etmek mümkün değil. Malatya kuzeyi güneye, doğuyu batıya bağlayan bir düğüm noktası üzerinde bulunuyor. Böyle önemli bir coğrafi konumu olan kentin hızlı trenin en son geleceği şehirlerden biri olmasının sebebi sürekli konuşan AKP Milletvekilleri tarafından kamuoyuna açıklanmalıdır” dedi.

Ağbaba, “Geldiğimiz noktada görünen o dur ki Malatya bu kez de Yüksek Hızlı Tren konusunda kandırılmıştır.Aynı kişilerin, aynı konuyla ilgili defalarca farklı açıklamalar yapması, her açıklamalarında, ihale aşamalarından bahsetmeleri Malatyalıları kandırmak değil de nedir? Açıklama yapan milletvekilleri lütfen arşiv taraması yapsınlar ve Malatyalılara hızlı tren konusunda kaç kez farklı açıklama yaptıklarını görsünler. Malatyalılar bu siyasi anlayışı asla hak etmiyor.” ifadelerini kullandı.

Bülten

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Hasan dedi ki:

  Evet diyen arkadaşlara sormak istiyorum. 18 maddeyi okumuşlar mı hiç. Kardeşim Allah akıl ve irfan vermiş okuyun ve sorgulayın. Dinimizde oku ve sorgula der ama siz şimdiye kadar ne okudunuz ki bundan sonrada okuyasınız.

 2. Ortaköylü dedi ki:

  chp geçmişinde ne yaptık ki yarın ne yapsın..Veli ağbaba sorun çözmek için değil var olan sorunları dahada kaşımak için emek sarfediyor..Hızlı tren için statik ölçümler geçen yıl yapıldı haberi bile yok ol deyince bu işler hemen olmuyor..plan proje lazım..Hesap kitap işi bir nevi..Ben şahidim.çünkü güzergahta evim ve arazim var.ayrıca tek şeritli yolmu kaldı..üç dört şeritli yollar göremediniz..hekimhan,karahan,erkenek tünllerini ve genişleyen ankara,antep,sivas, elazığ,çelikhan yollarını görmediniz.Nerdeyse tüm okullar 50 yıllık hesapla yeniden yapıldı..Göremezsiniz çünkü chp inkardan başka bir şey yapmıyor..

  1. MUSTAFA dedi ki:

   Sayın vekilin söyledikleri yalan mı?
   Sıkışınca CHP geçmişte ne yaptı.
   CHP Atatürk ün kurduğu ve bu ülkenin temellerinin atıldığı partidir.
   Sizin derdiniz Atatürk ve bu ülke ile mi?
   Açık konuşun.
   Bir partiye bu şekilde hakaret edilmez. Çünkü milyonlarca seçmenine hakaret etmiş oluyorsunuz.
   Edep yahu.

   1. Malatyalı dedi ki:

    chp deyince neden hemen atatürk ü yapıştırıyorsunuz atatürk isminin arkasına saklanmayın

 3. ZAFER DEMİR dedi ki:

  HIZLI TREN konusu Milletvekillerimiz tarafından 8-10 yıldır dile getiriliyor,fizibilite çalışmaları başlayacak,en kısa zamanda yapılacak,prorama alındı deniliyor ama bir türlü somut adım atılamıyor.Sayın AKP Milletvekili ÖMER FARUK ÖZ de defalarca söylemişti,bunun için çaba gösterdi yine adım atılamadı.Sayın AKP Milletvekili ÖZNUR ÇALIK da defalarca dile getirdi yine adım atılmadı.125 Kilometrelik SİVAS Çetinkaya-MALATYA HIZLI TREN HATTI nın 2023 te yapılıp mhizmete alınacaı söyleniyor madem 2023 te hizmete açılacak 10 yıldır niye söz ediliyor.Sayın CHP Milletvekili VELİ AĞBABA’nın bunu dile getirmesi gerekir zaten,dile getirmezse Yapıcı Muhalefet görevini yapmamış olur.VELİ AĞBABA’nın MALATYAMIZA yapılacak yatırımları sorgulaması İktidar Milletvekillerinin elini rahatlatır,yatırımlarında önünü açar.125 Kilometrelik SİVAS Çetinkaya-MALATYA HIZLI TREN HATTI EN AZINDAN 2019 veya 2020 de hizmete alınacak şekilde programa alınmalıdır,zaten fizibilite çalışmaları 2017 de bitecek,2018 de yapım ihalasi yapılarak 2 yıl içinde yapılabilir.Önemli olan MALATYAMIZIN yatırımlardan pay alması gerisi teferruat. 2.DEVLET ÜNİVERSİTESİ de yıllardır söyleniyor daha adım atılamadı (ANTALYA’nın 5 ÜNİVERSİTESİ varmış,yeniden Sayın BAŞBAKANIMIZ 5 ÜNİVERSİTE daha yapacağız diye söz verdi,MALATYAMIZA da 2.ÜNİVERSİTE daha yapılamadı.).KUZEY ÇEVREYOLU,MALATYA-HEKİMHAN SİVAS DUBLEYOLU,MALATYA-KAYSERİ DUBLEYOLU,MALATYA-NEMRUT YOLU da yıllarca söyleniyor yapılamıyor.Dünyanın en zengin DEMİR MADENİ YATAKLARI HASANÇELEBİ’de var ama bir türlü ekonomiye kazandırılamıyor.İKTİDARI VE muhalafeti ile MALATYA MİLLETVEKİLLERİ ve BELEDİYE BAŞKANLARI el ele vererek MALATYAMIZIN yatırımları alması sağlanmalıdır.

 4. ilyas dedi ki:

  HIZLI TREN EN BÜYÜK ARZUMUZ,LAKİN ONU ELAZIĞ MİLLETVEKİLLERİ GETİRECEK:BİZDE ARADA FAYDALANACAĞIZ.BUNU BİR KENARA NOT EDİN.

 5. MUSTAFA dedi ki:

  İşte Malatya neden hakkını alamıyor, gelişmiyor diye konuşup duruyoruz.
  Cevabı işte burada. Adam çıkmış haklı olarak bu hizmetin neden 2023 yılına bırakıldığını soruyor.
  Ancak adamların umurunda değil. Sanki bu adamlar Malatya lı da değil. Fanatik taraftarlar.

 6. Hıdır dedi ki:

  Malatya’ya yapılanları beğenmeyenler 2001 öncesi ülkenin ve Malatya’nın halini bilmeyenlerdir.Yapılan her yatırımın bir sıralaması fizibilitesi hesabı kitabı vardır.Veli bu işlerden anlamaz.Akçadağda istifa eden CHP teşkilatına sorun size Veli’yi anlatsın.

 7. mustafa dedi ki:

  Osman,birgun,evetin,acisini,,cekersin, vekili
  Birak,kendi,vekilerinize,bakin,vatanini,milletin
  Sevenler,hayir,hayir,desin

 8. VAHİT VAR dedi ki:

  BEN BİR AK PARTİLİ OLARAKTAN,DOĞRUYA DOĞRU DERİM.MALUM ALLAH ESİRGESİN VEKİLLERİMİZİ.BU ŞEKİLDE VEKİLLERİMİZ OLDUĞU SÜRECE MALATYA HEP EZİLMEYE,HAKKINI KAYBETMEYE MAHKUMDUR.ŞİMDİ VEKİLLERE SORSAN ÇOK ÇALIŞIYORUZ DERLER AMA AK PARTİ MALATYA İÇİN HİÇ BİR ŞEY YAPMAMIŞTIR.BEN DOĞRULARI KONUŞAN BİR AK PARTİLİYİM,LÜTFEN YANLIŞ YORUMLAMAYALIM.

 9. Mehmet dedi ki:

  Eskiden malatya dedimi insanlar saygili bir sekilde irkilirdi yani 20 sene öncesine bakin sumdi be hale gelmis kendi vekiline hakaret edercesine saldiriyor hangi görüste olusa olsun kim olursa olsun malatyali lütven biraz saygi

 10. Malatyada uyumayan adam dedi ki:

  Hadi tribun liderleri Veli Agbaba yalan soyluyor deyin hadi?

  Kac senedir konusuluyor sadece konusuluyor ortada bir fiil yok. Aksini iddia edemezsiniz. Ben oy vermedigim bu vekile sizin gibi agam pasam demem.Evet Akp ye oy verdim ama ortada bos vaatlerden baska 15 senede 3 tane alt gecit Bir tane uyduruk hastane saat kuleleri yel degirmeni kanalboyu gozboyama projesi yan yollarda trafige takilan Turkiyenin mega projesi kazikbus var

  Hadi inkar edin hadi …

 11. Osman dedi ki:

  Referandumda EVET EVET EVET EVET veli AGBABA ya inat evet evet evet

  1. Ozan dedi ki:

   Referandumu ortaya atan akp, ama siz sırf birilerine karşı olsun diye onu destekleyeceğinizi söylüyorsunuz. O halde ya sizin kendi fikriniz yok ya da kendi zihninizde yarattığınız düşmanlarla savaşmak bu hayatta size yetiyor.

   1. Ozan dedi ki:

    Ayrıca öneri iktidar dışındaki bir partiden gelse ve siz, “onlar böyle diyorsa olmaz” deseniz yine anlayacağım. siz akp olduğu için evet değil diğerleri dediğiiçin hayır diyorsunuz çok ilginç.

   2. Osman dedi ki:

    Ozan bey kardeşim cevabınız banami ben hur dusuncemle EVET diyorum baskı falan mümkün değil kardeşim ayrıca bir CHP li OLARAK elbette

    1. Fatih Dallıgc dedi ki:

     Allah insana akıl vermiş fikir,vermiş ki,okuyalım. Okuyun maddeleri memleket için iyi bir şey var ise evet yoksa hayır veriniz.Sırf birilerine inat diye …Bu ne parti seçimi ne de ağbabanın seçimi.Geleceğimizi oylayacağız. 18 yaşında askerliğini yapmamış çocukları işe almazken biz mv yapıp ondan sonra c.başkanlığı yardımcılığını vereceğiz.Pes…

 12. Osman dedi ki:

  Boş beleş konuşuyorsun veli AGBABA seni malatyalılar artık kaale almıyor sayende chp amatör kümeye düşecek MALATYADA inşallah

 13. Mehmet dedi ki:

  Malatyai kim kandirmadiki akdeniz ve egede hashas ekimi serbest bizde yasak cünkü malatya topragi cok verimli bize yasak o radar orda kaldigi sürece daha cok kücük hayelerle avutuluruz istanbula köprü ve tünel tüp gecit yapildi yetmiyormu daha ne istersiniz dünyanin en büyük havameydani yapiliyor posterlerine bakin o yeter

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."