Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“O Kişiyi Tespit Ettik”

“O Kişiyi Tespit Ettik”
 • 18.07.2016
 • CHP’li Ağbaba, Paşaköşkü’ne yönelik provokasyonu yapan ve talimat verenleri tespit ettiklerini, haklarında suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, darbe girişiminin ardından Paşaköşkü Mahallesi’nde oturan vatandaşları hedef alan provokasyonla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Cumartesi akşamı “Haydi Paşaköşkü’ne!” diyerek bağıran provokatöre talimat veren kişiyi tespit ettik. Bu kişiyle ilgili il örgütümüz savcılığa suç duyurusunda bulunacaktır.” dedi. Bu arada, Paşaköşkü Semti’nin çevresinde polis bariyerleri konularak, güvenlik önlemleri artırıldı.

“O KİŞİYİ TESPİT ETTİK..”

Ağbaba, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

“15 Temmuz günü yaşanan darbe girişiminin ardından Malatya’da Paşaköşkü Mahallemizi hedef alan gösteriler halkımızda büyük tedirginliğe neden olmuştur.

Darbe karşıtı gösterileri fırsat bilerek provokasyon yaratmak isteyen karanlık odaklar, Paşaköşkü Mahallemizde Cumartesi ve Pazar günü provokatif saldırılar düzenlemeye çalışmıştır. Halkımızın sağduyulu tavrı ile bu girişimler çatışmaya dönüşmeden sona ermiştir.

veliağbabaPartimiz, tüm bu yaşanan süreçte Malatya’nın tüm kritik yerlerinde halkımızla birlikte sağduyunun hakim olması, güvenlik güçlerinin görevini yapması, provokatörlerin tespiti ve yargı önüne çıkarılması için çaba sarfetmiştir.

Paşaköşkü Mahallesi sakinleri dün akşam saldırganlara karşı saatlerce haklı tepkilerini dile getirmişlerdir.

Darbe girişiminin olduğu andan itibaren Cumartesi akşamüstü de dahil olmak üzere mahalledeydim. Mahalleliler ve esnafla görüştüm. Sanki darbe girişimini Paşaköşkü’nde yaşayan halkımız yapmış gibi sloganlar atılıyordu. Bu süreçte Malatya Emniyet Müdürüyle yaptığım görüşmeler ve parti yöneticilerimizin girişimleri sonucu Yeşilyurt Caddesi ve tüm ara yollar trafiğe kapatılmış ve mahalle sakinleri evlerine gitmişlerdir. İl başkanımız ve örgütümüzün de çabalarıyla üzüntü verici olayların yaşanması engellenmiştir.

Cumartesi akşamı “Haydi Paşaköşkü’ne!” diyerek bağıran provokatöre talimat veren kişiyi tespit ettik. Bu kişiyle ilgili il örgütümüz savcılığa suç duyurusunda bulunacaktır.

İl Başkanımız ve tüm örgütümüzle gelişmeleri yakından takip etmekteyiz. Mahalle sakinleri ile sürekli irtibat halindeyiz. Kardeşi kardeşe kırdırmaya yönelik provokatif çıkışlara izin vermeyelim.

Malatya’yı karıştırmak isteyenlere müsaade etmeyeceğiz, hukuk önünde hesap soracağız.”

CHP İL BAŞKANI..

FETÖ kökenli askeri darbe girişimi sonrasında, Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz parti binasında düzenlediği basın toplantısında herkese sağ duyu çağrısında bulundu.

chpenverCumhuriyet Halk Partisi olarak bugüne kadar darbelerden en çok etkilenen bir siyasi partinin temsilcileri olduklarının altını çizen Kiraz,’’Bu çerçeve de hem askeri hem de sivil alanda her zaman karşı olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum. 15 Temmuz darbe girişimine de bir daha şiddetle kınıyorum. 15 Temmuzdan itibaren darbe girişimini protesto için çeşitli eylemler gerçekleştiriliyor. Barışçıl her türlü eylemi destekliyoruz. İnsanların sokağa çıkması, demokratik haklarını sokakta gündeme getirmesi insanların en demokratik hakkıdır ve biz bu hakkı her destekleyen bir bakış açısı gerçekleştirdik. Sokağa çıkan ancak gerçekten halkı kışkırtan, tahrik eden, cadde ve sokakları adeta teslim almaya çalışan ve insanların özgürlüklerini kısıtlayan, araçlarıyla o caddelerde geçerken insanlara küfür eden, siyasi görüşleri ne olursa olsun geçit vermeyeceğiz. Hiç kimsenin kutlama adı altında bir başkasının yaşam hakkını kısıtlama ve hakaret etme yetkisi olmamalıdır. Halkın bu tahrikler karşısında sağduyusu önemli bir şekilde devam etmektedir. Şu ana kadar üzücü bir olayın yaşanmamış olması halkımızın göstermiş olduğu sağduyuyla alakalıdır’’ dedi.

Hassas mahallelerde gezerek sağduyu çağrıları yaptıklarını ifade eden Kiraz ‘’Dün bazı mahallelerde yaşanan hareketlilikle ilgili olarak başından sonuna kadar vatandaşlarımızla birlikte olduk. Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba’nın gece boyunca girişimleri oldu. Yeşilyurt yolunun trafiğe kapanması ve olayların daha fazla büyümemesi noktasında Malatya Milletvekilimiz Veli Ağbaba, sosyal medya da çok ciddi bir bilgi kirliliği oluşturulduğunu söyledi. Bu bilgi kirliliğinin de önlenmesini Malatyalılardan rica ediyoruz. İnsanları Paşaköşkü’ne davet eden bir video sosyal medya da yayınlandı. Biz bu videoyu yayınlayanları, çekenleri, videoyu çekme talimatını verenleri tespit ettik. Savcılığa gidip bunlar hakkında da suç duyurunda bulunacağız. Herkesin içi rahat olsun girişimlerimizi sürdürüyoruz. Bütün parti yapımızla ve Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba ile birlikte olayı bütün boyutuyla izlemeye devam ediyoruz. Herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için mücadelemizi sürdüreceğiz’’ diye konuştu.

Bu arada, darbe girişimine karşı konvoy oluşturarak dolaşanlardan bazılarının neden olduğu olaylar nedeniyle, Paşaköşkü çevresindeki yollar polis barikatıyla kapatıldı, polis ekipleri bölgede görevlendirildi.

Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com- iha

paşaköşkü2

paşaköşkü3

paşaköşykü1

 

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. Gakko dedi ki:

  Gün birleşme, kardeşlikleri pekiştirme, vatanımıza sahip çıkma günüdür. Provokasyonlara gelmeyelim, sosyal medyayı kötü niyetli kullananlar var arkadaşlar. Alevi-Sunni, Türk-Kürt ayrımı gibi nifak sokanlara fırsat vermeyelim. Bir olalım, diri olalım. Çünkü dışarıda yeterince düşmanımız var, içeride düşmanlıklar olmasın.
  Allah kötülere fırsat vermesin.

 2. nilgun dedi ki:

  Bırakın Allah aşkına nedir hala Aleviler sunniler hepimiz aynı vatanın evlatlarıyız vatan olmasa ne alevi ne Sunni Nerede yasayacaksınız 💜💛💚💙💖💗💓💙💜💛

 3. Cemal dedi ki:

  Yorumlar çok yerinde.anlayamıyorum.bu kadar tecrube yaşamış bir toplumuz ve etrafımızda ki ülkelerin halı önümüzde iken halan provakasyon diyiyoruz.lütfen artık uyanık olalım.herkese hemen inanmayalım.güzel yaptığımız şeylere gölge düşürmeyelim.

 4. deniz dedi ki:

  yavv ülke elden gidiyo o siz alevi suni de nedir yaa gün ülkemize sahip cikma gunudur.nöbet günudur gidecek bsska bi türkiyemizzn yokkkkk

 5. bekir dedi ki:

  Bu provakatorler Malatyalı değiller.Dışarıdan gelenlerdir.Malatyali malatyaliyi hedef gostermez.

 6. Abdurrahman dedi ki:

  Malatyada alevi sünni kardeşliği ve aynı bayrak altında kenetlenmeleri birilerini rahatsız etmişe benziyor.İstenmeyen olayların çıkmaması için gayret gösteren Başta Bakanımız Bülent Tüfenkçiye ve Veli Ağbabaya sonsuz teşekkürler.Bu konuda hala emek harcayan sivil toplum kuruluşlarından da Allah razı olsun.Kardeşliğimizi bozmak isteyen provakatörlerede darbecilere verilecek cezanın aynısı verilsinki kimse bundan sonra buna cüret edemesin.Türk milleti topyekün her türlü darbenin karşısındadır her ferdiyle darbelere karşı daima dimdik duracaktır.

  1. Memet dedi ki:

   Ağzına sağlık Abdurrahman.Söylediğin her kelimenin altına imzamı atıyorum.Bu güzel ifade ve paylaşım için sizi kutluyor,teşekkür ediyorum.
   Bizi bölmek ve ayrıştırmak her kimin işine geliyorsa Allah onların belasını vere.

 7. Timur dedi ki:

  Sayın vekilim sizin ve diğer vekillerimizin sayesinde şu günlerde birlik beraberlik çağrısını kuvvetlendirelim inşallah. Alevi Sünni diye ayrım yok dinimizde müslümanız kardeşiz insanız. Ayrımcılık yapan Alevide olsa Sünni de olsa bizim kardeşimiz değildir. Allah yardımcımız olsun

 8. Şakir dedi ki:

  Bu adamı derhal tutuklamalı.Artık yutmayız.Alevi,sunni,sağcı,solcu hepsi kardeşimiz.

 9. Hikmet Aydıncak dedi ki:

  Murat bey, görüşlerinize katılıyorum ve sizi kutluyorum. Hepimiz kardeşiz, kardeşçe yaşamalıyız. Ben Ankara’da yaşayan bir Malatyalı olarak, Malatyalı hemşerilerimden, güzel malatyamıza yakışmayan bütün olumsuzluklardan, kötülüklerden uzak durmalarını bekliyorum. Değerli hemşerilerim Malatyamızdan, sizlerden iyi, güzel barış ve kardeşlik haberleri bekliyorum. Tüm hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 10. SELÇUK dedi ki:

  Yazık her ihtilal öncesi veya sonrası mutlaka mezhep provokasyonu hemen ateşleniyor. Yahu hala anlamıyorlar mı bizler birbirimize kız verdik kız aldık.Aile olduk, kardeş olduk. İş ortağı olduk, dert ortağı olduk. Aynı tribünde aynı takıma destek olduk. Nedir bu kin nefret ve ayrımcılık? Daha Hamido olayları silinmedi hafızalarda. Ne oldu.? Olan ölüp yitenlere oldu.

  YETER ARTIK..!

 11. fatih dedi ki:

  Bir olalım diri olalım.Allah kardeşliğimizi bozmasın.Bu darbecilerin artçı planları.Herkes sukunetini korumalı.Malatyada kürt türk alevi sünni kardeştir…

 12. Ibrahim Atma dedi ki:

  Malatyada alevi sünni kardeştir bu böyle biline

 13. salih dedi ki:

  başkan şahısın ismi soy ismi yok mu lazım olur

 14. MURAT dedi ki:

  Suçlular cezasız kalmasın kalmasın da, şu kocaman darbe sonrasında biliyoruz ki eğer darbe gerçekleşseydi hepimiz aynı çatı altında yanıp tutuşacak belki de yok olup gidecektik, yalan haberler peşinde koşup da birbirimizi kışkırtarak benzine ateşle gideceğimize, Bir gazetenin Suriyeye ait kafa kesme palavra provokasyon haberini internette paylaşıp insanlar arasında kutuplaşmayı neden artırıyoruz ki…..Hepimiz kardeşiz, biz olalım, bütün olalım, tümümüz diyelim, seneler önce beraber yedik, içtik, oynadık, yine birlikte yiyip içelim. Ramazan da Muharrem de hepimizin kutsalı. Aynı Allah inancına sahip ve aynı peygamber ümmeti iken eskiyi hatırlayalım, dede ve ninelerimizden soralım: Biz nasıl bir bütündük, şimdi neden ayrışmalara kolaylık sağlıyoruz. Nedendir ki hep bardağın boş kısmını görüp, elimize ölçü aletlerini alarak kırıcı, aşağılayıcı ve yıpratıcı eleştiriler hevesinde koşuyoruz. Bir kez olsun aramızdaki sevgiyi, kardeşliği ve barışı yeniden canlandırıp, ülke geneline yayarak yaşatalım… Saygılarımla…..

  1. kazım dedi ki:

   alevi sünni laz çerkez kürt hepimiz çanakalede destan yazmış bir nesiliz biz kardeşiz hiç bir bireyin inancına ırkına .rengine saygı duyacağız gün kardeşlik günü gün birleşme günüdür bırakın prokasyon yapmayı lütfen

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."