Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Öznur Bacı, Öznur Abla!. Hani Tabela Nerede?”

“Öznur Bacı, Öznur Abla!. Hani Tabela Nerede?”
 • 27.02.2016

CHP İl Başkanı Enver Kiraz, AKP Milletvekili Öznur Çalık’a Malatya-Adıyaman karayolunda cevap verdi. Basın mensuplarıyla sınır tabelalarının olmadığını tespit eden Kiraz; “Öznur Bacı tabela nerede? Sayın Çalık tabelanın yerine konulduğunu belirterek, Meclis kürsünde bütün Türkiye’nin gözüne baka baka yalan söylemiştir. Yalan konusunda yüksek lisans yapmıştır.”dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, CHP Yeşilyurt Belediye Meclis Üyeleri ve parti yöneticileriyle birlikte Malatya-Adıyaman il sınırında daha önceki sınır tabelasının olduğu yerde basın açıklaması yaptı.

“AKLIMIZA GELMEYEN BAŞIMIZA GELDİ”

CHP İl Başkanı Kiraz; “AKP’nin geçmiş sicilinden hareketle çok şeye  hazırlıklıydık ama Malatya’nın topraklarına göz dikecekleri aklımıza gelmezdi. Aklımıza gelmeyen başımıza geldi. Daha önce Malatya İl Sınırını gösteren tabela Karayolları bölge müdürlüğü tarafından 7 km içeri taşındı.” Dedi.

“SINIR, TAŞ OCAĞI İÇİN DEĞİŞTİYSE DAHA VAHİM”

5ac15ba8-f4e1-4e41-abba-b372ddbcb966Sınır değişikliğinin bölgede faaliyet gösteren bir taş ocağının talebi üzerine gerçekleştiği iddialarını da gündeme getiren Kiraz; “Eğer sınır değişikliğinin sebebi Malatya’nın içme suyunu sağlayan Kaptaj’ın yakınında kurulan taş ocağını kurtarmaksa durum daha vahim.”ifadelerini kullandı.

“ÇALIK İTİRAF ETTİ”

“Milletvekilimiz Veli Ağbaba da konuyu önceki gün mecliste gündeme getirdi. Toprak kaybımızın ciddi olduğunu, durumun önemini vurguladı.”diyen İl Başkanı Enver Kiraz “ Yıllar sonra hiçbir konuda kürsüde görmediğimiz Öznur Çalık kürsüyü hatırladı. Milletvekilimiz Veli Ağbaba sayesinde kürsüye gelip, değerlendirme yaptı. Tabelanın yanlışlıkla 7 km içeri taşındığını itiraf etti. ‘Tabelayı çoktan eski yerine diktik’ dedi.” Şeklinde konuştu.

ÇALIK DA SINIRIN DEĞİŞTİĞİNİ VELİ AĞBABA’DAN ÖĞRENDİ

Kiraz; “Bu konuşmanın üzerinden 2 gün geçtikten sonra sınır tabelasının olduğu yere geldik. Tabela yerinde yok. Öznur Bacımız, Öznur Ablamız tabela nerede? Şunu bilin ki, Veli Ağbaba Malatya’ya hizmet için ayakta değil, yatakta bile uyumuyor. Malatya-Adıyaman sınırının değiştiğini tüm Malatya gibi siz de Veli Ağbaba’dan öğrendiniz. Siz görüyorsunuz ama hayal görüyorsunuz. Tabela yok. Siz duyuyorsunuz ama gaipten sesler duyuyorsunuz. Siz konuşuyorsunuz ama yalan konuşuyorsunuz. Sayın Çalık tabelanın yerine konulduğunu belirterek, Meclis kürsünde bütün Türkiye’nin gözüne baka baka yalan söylemiştir. Yalan konusunda yüksek lisans yapmıştır. Şunu unutmayın. Bizde yalan olmaz . Biz belgesiz-bilgisiz konuşmayız. Sayın Ağbaba da mecliste konuyu gündeme getirirken elinde resimlerle gündeme getirdi.”şeklinde konuştu.

“GÜN OLUR DEVRAN DÖNER”

“Bütün sınırlarımızı gidip kontrol edeceğiz. Gaziantep,Elazığ, Kahramanmaraş, Sivas sınırlarımızı da kontrol edeceğiz.” Diyen Kiraz; “Belki oralarda da toprak kaybımız vardır. Gidip kontrol edeceğiz. Dünya’da belki de ilk kez iki şehri sınırının neresi olduğu bilinmiyor. Sınırsız şehirler yarattılar. Bu da bizim AKP’ye hediyemiz olsun. Her Malatya’nın sorununu söylediğimizde Malatya bize oy veriyor ‘Malatya bize 5 milletvekili verdi’ diye övünüyorsunuz. Şunu unutmayın gün olur devran döner.”dedi.

CHP İl Başkanı Enver Kiraz Basın açıklamasının ardından, beraberlerinde  getirdikleri Malatya İl Sınırı tabelasını sınır bölgesine yerleştirdiler.

Partili gençler ise “Eyy, Öznur Kardeşim tabela nerede?, Allah göz vermiş göremiyorsun, sınırsız şehirler yarattınız” yazan dövizler taşıdı.

“BEN TABELA KONULDU DEMEDİM Kİ..”

Bu arada, CHP’nin il sınırı tabelasına ilişkin son açıklaması üzerine değerlendirmesi alınan AKP Milletvekili Öznur Çalık, kendisinin meclisteki konuşmasında, yanlış yere konulan tabelanın söküldüğünü söylediğini ve sözlerini “tabela yerine konuyor” diye sürdürdüğünü belirterek, “Ben tabela konuldu demedim ki!. Meclisteki konuşmamda, ‘Tabela oradan kalktı. Tapu Kadastronun yanlışı yüzünden oraya konmuştu, biz müdahale ettik, Valiyle, Karayollarıyla görüştük, tabela oradan kalktı, eski yerine de konuyor..’ demiştim. Demek ki, onu da yanlış anlamışlar. ” dedi.

Bülten- malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi

Etiketler: / / /

Yorumlar
 1. SELÇUK dedi ki:

  BENCE GİRİŞE “TEXAS” YAZILSIN.HER GÜN OKUDUĞUMUZ SİLAHLI KAVGA VE SALDIRI HABERLERİ ÖYLE GÖSTERİYOR:):)

 2. OZAN dedi ki:

  İstanbul’da fay hattı bulunan bir ilçede yandaş bir inşaat şirketinin inşaat yapılabilmesi için o ilçedeki fay hattı bir günde yok oldu. Bu konu biraz da buna benziyor. Sırf yandaş firma için tabela değişiyor. Mâdem işin içinde birşey yok tabela neden değişiyor. Bu arada CHP’ye de teşekkürler.

 3. mehmet dedi ki:

  Kaç kişi gitmiş oraya. Oraya giderken harcadığınız parayı ve aklınızı… Bir fakiri doyurmak için harcasaydınız daha hayırlı olurdu…

 4. Kasım dedi ki:

  il sınırlarının karayolları tabela işleri müdürlüğü tarafından belirlendiğini ve tabela ile sınırların değişebileceğini düşünen CHPli yöneticiler var ve bunlar bu memleketi yönetmeye talip. Allah saklasın. nerde boş iş var CHP, nerde şov iş var CHP. yanlış konup kaldırılan tabela yüzünden gerçekten sınırın değiştiğini düşünüyorlar. güler misin ağlar mısın

  1. cercis dedi ki:

   Kasım bey meseleye ezbere dalmışsınız ve bilmeden balıklama atlayıp yorum yazıyorsunuz. Bu tabela meselesiyle ilgili ilk haberi bulun okuyun ne olduğunu anlayıp öyle konuşun öyle yazın. Orada skandalın tüm boyutları var. Niye iki polemik haberine takılıp bilgiç bilgiç laflarla milleti de yanıltıyor ve komik duruma düşüyorsunuz.

 5. aciz dedi ki:

  malatya hiç bu kadar aciz kalmamıştı,bağlayın elazığ yada adıyamana herkes kurtulsun.Yazıklar olsun,yazıklar olsun

 6. malatyalı dedi ki:

  helal olsun ağbaba ancak bu kişiyi siz sustura bilirsiniz teşekürler

 7. MHT dedi ki:

  CHP YE TEŞKKRLR

 8. MHT dedi ki:

  ÖZNUR HANIMI ZATEN HERKES TANIYOR TEŞEKKÜRLER CHP LİLERE

 9. çetin dedi ki:

  komşular malatyayı hallediyor. bölge müdürlükleri elazığa sınır adıyamana adımızı da değiştirin tam olsun.

 10. sığ düşünce dedi ki:

  Yıl olmus 2016 malatya halkı ne ile ugrasıyor. Avrupa birligi ülkeler arasında sınırları kaldırmısken siz adıyaman ile elazig ile cekisme halindesiniz. Tabela 7 km iceride olsa ne olur disarida olsa ne olur? Sanki düsmana toprak kaybetmisler gibi de acıklama yapılmıs.

  1. çetin dedi ki:

   kim bilir o 7 km içinde malatyadan adıyamana giden neler oldu düşünmek gerek.

   1. Kasım dedi ki:

    çetin kardeş. bir ilin sınırlarını tabelayı yanlış diken 3 karayolları işçisi belirlemez. bir ilin sınırları kanunla belirlenir. tabela yanlış yere kondu diye malatya sınırı gerçekten değişmedi, o sınırdaki köyler falan adıyamana geçmedi. inşallah anlayabilmişsindir.

    1. ergun dedi ki:

     An la ya maz lar, amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Kendi içlerindeki huzursuzluğu belli etmemeye çalışıyorlar. Ama kim yutar.

 11. Hasan dedi ki:

  Uğraştığımız şeylere bak insan hayret ediyor.

 12. KAMİL dedi ki:

  sahipsiz MALATYA OLAY BU İŞTE BİRİLERİ RANT DERDİNDEYKEN ÇEVRE İLLER BİZİM SINIRLARIMIZI ÇALIYOR YAZIKKKK

 13. murat dedi ki:

  öznur çalık, Malatya’ya sahip çık. Adıyaman ve elazığ sınırları kontrol edilsin. ihlal varsa sorumlular cezalandırılsın.

 14. fatih dedi ki:

  Kömürhan köprüsüne de gidilsin. Orada da sınır yürüdü malatya içlerine doğru.

 15. Ali Can dedi ki:

  Adıyaman A 7.2 km vermek demek Malatya için Büyük ihanet öznur hanım bu konuda derhal birilerine hesap sormalı UTANÇ VERİCİ BİR DURUMMM

 16. mustafa döğer dedi ki:

  işte chp zihniyeti nelerle uğraşıyorlar sanki rusya sınırımız değişmiş herkesin tapusu var eğer değişmişse yanlışlıkla geri yerine konulur yok kasıt varsa yapanlar cezalandırılır yani başka iş yok sınır değişti diyerek gündemi meşgul etmek zihniyetiniz bozuk

 17. Alaattin dedi ki:

  Allah sonumuzu hayrede bir tabelaya bir sınıra sahip çıkılmıyor yazık gerçekten özel idareler kapatılmamalıydı büyük şehirlerde yanlış olduğunu düşünüyorum

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."