Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Rusya Kusura Bakmasın.!”

“Rusya Kusura Bakmasın.!”
 • 02.07.2016
 • AKP Milletvekili Şahin, İsrail’le normalleşmedeki niyetlerinin Filistin’in çıkarlarını korumak olduğunu söyledi.

AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, İsrail ile olan ilişkilerin yeniden düzelmesi ile ilgili olarak “Bizim İsrail ile ilişkilerimizi normalleştirme konusundaki en büyük niyetimiz mazlum Filistin halkının çıkarlarını korumak” dedi.

AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Battalgazi Muhtarlar Derneğini ziyaret etti. Ziyarette gündeme dair açıklamalarda bulunan Şahin, Türkiye’nin İsrail ile olan ilişkilerini yeniden düzeltmesi ile ilgili olarak “Devletler arasında da dönem dönem bozulmalar olabilir. Bizim de İsrail ile Mavi Marmara olayının ardından ilişkilerimiz bozulmuştu ancak geçtiğimiz günlerde yeniden normalleşme sürecine girildi. Bizim İsrail ile ilişkilerimizi normalleştirme konusundaki en büyük niyetimiz mazlum Filistin halkının çıkarlarını korumak içindir. Mavi Marmara olayının ardından Cumhurbaşkanımız sağlam bir irade ortaya İsrail’i bazı şeyleri yapmaya zorladı. Hamd olsun geldiğimiz nokta itibari ile de o bölgede meşrutiyetini korumaya çalışan bir İsrail’e bugüne kadar yapmadığı bir şeyi ilk kez yaptırarak onlara özür dilettik ve her ne kadar orada ölen Furkan kardeşimizin bir tırnağı etmese de 20 milyona yakın tazminat ödemeyi kabul ettirdik. Ben Gazze’deki ablukanın da en kısa sürede kaldırılacağına yürekten inanıyorum” dedi.

Şahin, konuşmasında Rusya ile olan ilişkilerin düzelmesine de değinerek “Rusya kusura bakmasın, hiçbir devlet bir başka devletin sınırlarını ihlal etme hakkına sahip değil. Uçak düşürme mevzusunun ardında bir takım farklı sebepler olabilir ancak biz o dönemde atılması gereken adımları attık ve kriz dönemini atlattık. Şimdi de Rusya ile ilişkilerimizi normalleştirmeye başladık. İki ülke arasındaki bu inişli çıkışlı ilişkiler tarihin birçok döneminde olmuştur. Ben ilerleyen zamanda Rusya’yla kriz öncesi döneme tekrar döneceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmasında muhtarların önemine de dikkat çeken Şahin, “Muhtarlarımız sosyal, kültürel ve siyasi hayatta toplumumuzun önemli bir ihtiyacını karşılıyor. Biz ne zaman bir adım atacak olsak ilk muhatap olduğumuz görevliler muhtarlarımızdır. Ben bu vesile ile kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Vahap Ortaç ise, “Halkın adamları her zaman halkla birlikte olur vekilimiz Mustafa Şahin de hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadı, her zaman bizim aramızda oldu ve bizim dertlerimizi, sıkıntılarımızı dinledi. Ben bu vesile ile muhtar arkadaşlarım adına kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

iha

AK PARTİ MALATYA MİLLETVEKİLİ MUSTAFA ŞAHİN BATTALGAZİ MUHTARLAR DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ (BARIŞ TÜREL/MALATYA-İHA)

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. Kenan dedi ki:

  Malatya haber sizin kadar mustafa şahini sevmeyen birini daha görmedim

 2. Ülkü Koçak dedi ki:

  Köyün birinde yeni atanan ilkokul öğretmeni akşamları köy kahvesine takılır. Daha kahveden içeri girmeden sesleri dışarıdan duyulan ahali hükümet – muhalefet ateşli tartışmalar yaparken öğretmen kapıyı açınca kahve ahalisi hemen konuyu değiştirir. Eeee Ali emmi senin davarlar doğurdumu? Eeee Mehmet emmi senin kayısılar nasıl? V.s Öğretmen bir gün muhtara sorar.
  -Muhtar emmi hükümetin bu son israil mevzusu hakkında ne düşünüyorsun?
  Muhtar emmi cevap verir.
  -Benim siyasete aklım ermez emme sana bi hikye anlatam dinle.
  Bizim köyün ağası Uzun Mustafa bir gün kasabaya gitmek için traktörüne biner. Az birzaman sonra kasaba yolunda ırgat Rıza’yı görür. Selamlaştıktan sonra Rıza’yı traktörüne bindirir. Tekerin üzerine binen Rıza ile biraz eylenmek ister.
  -Ulan Rıza şu yolun kenarındaki tezeği gördün mü?
  -He ağam
  -O tezeği yersen bu traktör senin der.
  Rıza düşünür. Bu güne kadar yemedik şey kalmadı. Bir çöp sahibi olmadık. Sanki bu tezeği yesem ne olur?
  – olur ağam der.
  Ağa hemen durur. Rıza aşağı iner ve tezeği yer.
  Ağa traktörü kaptırmanın da siniri ile
  – tam yememişsin şu kenara düşenlerimde ye der.
  Rıza silip süpürür. Ağa artık sözünden dönemez ve anahtarı Rıza’ya verir. Kasaba dönüşü direksiyona kurulan Rıza dönüş yolunda kara kara düşünür. Lan ben bu traktörü Nasıl aldığımı köylüye Nasıl anlatırım diye hikayeler aklından geçirirken yolda ağayı görür.
  – ağam buyur yol uzun bana arkadaşlık edersin der. Ağa bu teklifi geri çevirmez ve traktörün teker üstüne oturur.
  Yolda giderken ırgat Rıza ağayla eylenmek ister.
  – ağam yol kenarındaki tezeği gördünmü? Eğer onu yersen traktör tekrar senin olur.
  Ağa düşünür şimdi bu ırgata kaptırdığı traktör için değermi değmezmiş diye.
  – olur der.
  İner aşağı ve tezeği yer. Irgat Rıza ağam şu kenarda kalanlarında ye deyip güya intikamın tamamını alır.
  Ağa tekrar traktörün direksiyonunda , ırgat teker üstünde köy yoluna koyulurlar.
  Irgat Rıza
  – Ağam biz sabah köyden çıkarken traktör senindi, köye döndük traktör yine senin. Biz bu tezeği niye yedik?

  İşte öğretmen efendi benim aklım siyasete çalışmaz diyen muhtar emminin anlattığı hikaye bu.
  ( kaynak aziz nesin )

  1. Ahmet KARA dedi ki:

   Şİmdi tezeği yiyen kim :))) Traktöre binen kim :)))) Tam oturmuş. Tşkler

  2. ilke dedi ki:

   :-))))

  3. CENGİZ Alçak dedi ki:

   Bu kadar bukadar seviyesiz, bu kadar siyasi taraflı, bu kadar bir ilin ençok çalışan şerefli ve onurlu sevilen milletvekiline hep kin ve garez dolu saldırıyı yalnız bu haber sitesi yapmakta, adınızın Malatya haber olmasını hak etmiyorsunuz, ey editör kendinizin yazdığı bu yorumların altına delikanlıca gerçek isim ve ünvanınızı yazabilme cüretini gösterin ki Milletin vekiline hakaret dolu tüm yorumların gerçek sahibinin Malatyalı seçmen mi yoksa bir siyasi meczup mu olduğu biline ( Not: gerçek yorum yazan vatandaşa kelime sınırı varken uzun yorumların sahibinin kim olduğu-editör olduğu çuvala mızrağın sığmadığından belli oluyor). Yazan sn milletvekilimizin ve bir Ak Parti hayranı.Tezeği yiyeni en iyi bilen ve tadını bilen kaynağı bilendir…

 3. Mehmet dedi ki:

  Sizin açıklama yapmanıza gerek yok, millet sizin adınıza herşeyi kabullenmiş. İyi bir damar yakaladınız yola devam.

 4. remzi dedi ki:

  ya bu millet bu kadarmı enayi yerine konuyo anlamadım israille kavga eder alkışlanır barışır yıne alkışlanır ben bu milleti anlamadımanlayan varsa banada anlatsın bari….

 5. Ahmet KARA dedi ki:

  Şunu belirtmek isterim sayın vekilimize. Siz kayısı konusunda ne tür çalışma yapıyor sunuz? Ya da genel sorayım. Malatya konusunda ne tür çalışmalar yapıyorsunuz. Sizin kapasiteniz geniş olsa zaten bakan yaparlardı. Durmadan ülke gündemi hakkında yorum yapıyorsunuz ama sizi dinleyen varmı? Malatya halkı olarak ilimiz sorunlarına artık dönün. Kendinizi resetleyin. Bırakın ülke sorunlarına kafa yoran beyinler var. Sizin görüşlerinizi asla ve asla gündeme dahi alamazlar. Çünkü sizin artık son döneminiz. Bunu herkes biliyor. Ahmet Davutoğlu’na verdiginiz son dakika destek ile zaten sizi sildiler. Bunu da çok iyi biliyorsunuz

 6. Kenan bey dedi ki:

  Biri sn. Milletvekilimize gazete alsın Ada’m İsrail’e özür dilettik demiş, galiba haberi yok antlaşmadan, ayrıca Rusya’dan da biz özür diledik. Ayrıca GAZZE ABLUKASI HAKKINDA HİÇ BİR SÖZ DAHİ EDEMEYECEĞİMİZE DAİR ANTLAŞMA İMZALADIK VE ASKERİ YARDIM GÇNDERECEĞİZ İSRAİLE bu kadarda halka oyun oynanmaz ayıp… Yazıklar olsun

 7. berk dedi ki:

  bizim otomobil 1ileri 5 geri

 8. berk dedi ki:

  yaw he he

 9. muzaffer dedi ki:

  malatyanın sorunlarına el atalım trafik ve asayiş keşmekeşe dönerken hapçıların kol gezdiği bir malatya nereye gidiyor aylar önce polisi hissediyorduk sokaklarda 4-5 milyar bulan gençler araçlarla akşama kadar millete kan kusturuyorlar…
  sağda solda kümelenen gençler her geçen gün çoğalıyor
  kağıt toplayıcılar meydan okuyor rusyaya daha sıra gelmedi öyle stk ziyaretleriyle malatya vaktinizi doldurmayın yeni valimizle bir yol haritası koyun tüm vekiller toplanıp eylem planı açıklayın

 10. Abdullah ARGAN dedi ki:

  Türkçe meeali : Dün İHH ya ” Dönemin otoritesi biziz, bizdende izin aldınız” sıkıntı yok. Bugün İHH ” Sene dönemin başbakanından mı izin aldın ?”

  Öncelikle mavi marmara olayında hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet diliyorum. Hepimizin bildiği ve o dönemde Gazzede yaşanan ambargodan dolayı zor durumda olan mazlum Filistinlilere yardım götürmek üzere yola çıkan Mavi marmara uzun süre Türkiye ve Dünya gündeminde yer aldı. Yok efendim bilmem kim efendi de o gemiye binecekti niye binmedi? Geminin rotası Mısır dı neden rotayı çevirdi v.s…. tartışmaları yaşanırken İHH ile çok farklı düşüncede olduğum halde bebek katili israilin kan dökmeden bu geminin seferini engelleyebileceği halde neden ısrarla katliam yaparak bu yöntemi seçti. Sebep çok net ortada. israil ” ben gelmeyin dediysem gelmeyeceksiniz, bu bölgenin hakimi benim, ne pahasına olursa olsun gücümü gösteririm” mesajını bütün dünyaya verdi. Bunun böyle olduğunu daha önce kaçırılan iki askeri için taş üstünde taş bırakmadığı günlerden biliyoruz. ( Teröristler ile kanka olanlara der olsun ) . Davosta “van minüt” ile başlayan ve KATİLİN YÜZÜNE KATİLSİN DİYEN KİŞİYİ yine siyasi düşüncem farklı olsada insani boyutu ile HELAL OLSUN dedim. Saat 2-3 e kadar ülkeye dönüşünü bekleyip TV de izledim.

  Peki sonra ne oldu ? israil ile ticari hacim düştü mü ? İnsansız hava araçlarınında çıkan sorunları zamanında düzeltip bize verdi m ? İHA lardan elde ettiği görüntüleri başka bir güçle paylatımı ? Tohum alımlarını durdurduk mu? Bu süre içinde islam coğrafyası kan ağlarken , akıl fukarası şii ve sünni fetva mercileri birbirini öldürürken israil keyfinden dört köşe oldu. 15 yıl önce bütün islami coğrafya ve mezheplere eşit mesafede olan Türkiye varken şimdi taraf olan Türkiye var. Zamanın birinde merhum Mahir KAYNAK bir TV programında ” Siz israil olsanız bölgede İranın mı Türkiyenin mi güçlü olmasını isterdiniz?” diye diğer katılımcılara sordu. İşte son beş yıl içinde geliştirlmek istenen ve bizide BOP projesi içinde Osmanlıcılık oynatan STATEJİK ENKAZ politikası buydu.

  Yani sayın vekilim. ” Dün dündür, bugün bugündür” rahmetli Demirelin tarihe geçen sözü. Şimdi yeni yetmeler buna KONJÖKTÜR diyor ( yazarkende çok zorlandım ) Bir ülkeyi etrafında saygın yapan ilkeli, barışçıl ve ülkesinin çıkarlarını önde tutup dengeleride bozmayan dış politikasıdır. Adını spor sahalarında kaldırmaya çalıştığınız kurucu lider ve silah arkadaşlarının YURTTA SULH, CiHANDA SULH sözünü hatırlamanız güzel.
  Saygılarımla.
  NOT: Lütfen sanal dünyada partiniz adına binlerce mesaj atan AK kardeşlerinize son gelişmelerden sonra rus,israil,suriye dölü diye attıkları mesajlardan dolayı bir açılım yapıl daha düzgün bir dil kullanmaları konusunda uyarınız lütfen.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."