Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Şahin 70’lerden İtibaren FETÖ’yü Farketmiş

Şahin 70’lerden İtibaren FETÖ’yü Farketmiş
 • 02.02.2018

AKP Milletvekili Mustafa Şahin, Miraç Kültür Merkezi’ni ziyaret etti, dernek mensuplarıyla görüştü.

Şahin’in ziyaretine ve buradaki açıklamalarına ilişkin olarak AKP’den basın kuruluşlarına gönderilen bülten aynen şöyle:

“AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin Miraç Kültür Merkezi’ni ziyaret ederek dernek başkanı Sıddık Taş ve dernek gönüllüleri ile bir araya geldi.

Miraç Kültür Merkezi Dernek Başkanı Sıddık Taş, Milletvekili Şahin’in ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek dernek çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise sivil toplum örgütlerinin öneminden bahsederek; “Malatya dokusu sağlam olan, kumaşı sağlam dokunmuş olan ender illerimizden bir tanesi. Bu bölgede geçmiş dönemlerde, her dönem için dik durmasını bilen onurlu ve omurgalı bir yapının varlığını, sizin gibi sivil toplum örgütlerimize borçluyuz” dedi.

Şahin sözlerinin devamında Güneydoğuda yaşanan terör olaylarının sona ermesi için devletçe alınan önlemelere değinerek;” Okulda olması gereken 13-15 yaşındaki kızlarımız olsun erkek evlatlarımız olsun doğu ve güneydoğuda dağda kimin hangi emellerine alet oluyorlar bunu çok daha iyi görüyoruz. Ama bugün hamdolsun devletin orada şuanda en iyi bir şekilde yeni baştan kuralları ve yasaları organize bir şekilde ihdas etmesi ile beraber oradaki asayişin tesis edilmesiyle beraber ben eminim şuana kadar bu bölgede analarından koparılan devşirilen çocuklarımız inşallah vatanına, milletine, insanlarımıza, ezanına saygılı, bayrağına saygılı vatandaş olma özelliği noktasında çok güzel hizmetler vereceğine kanaat getiriyorum” dedi.

Vakıf ve derneklerin yasaların denetimine tabi olduklarını da dile getiren Milletvekili Şahin 15 Temmuz sürecindeki tutumlarından dolayı vakıf ve cemaatleri tebrik ederek; “Fetö denilen bir alçak terör örgütünün yapılanması vardı. Buda 15 Temmuz ile en son zirve yaptı. Hem rabbimizin yardımı inayeti ile hem de Türkiye’deki siz ve size benzer değerli vatanını, milletini seven duyarlı olan kesimlerin gayretleri ile onların ellerinde tankları, topları, helikopterleri, uçakları olmasına rağmen rabbim bizleri muzaffer eyledi. Ama o gibi alçaklığa bu ülkede bir daha rastlanmayacağı kanaatindeyim. Önce niyetlerini çok farklı gösterdiler daha sonra asıl niyetlerinin ne olduğunu iyi kötü tahmin ettiler. Ama ben 70’li yıllardan itibaren iyi kötü fark ettik tanıdık. Ama bir gün olsun onlara karşı birçok arkadaşlarımız sizler gibi mücadele eden arkadaşlarımız onlara hiç bir zaman itibar etmediler. Özellikle Anadolu’nun köyünden gelip imkansızlıklar içerisinde mecburiyetten dolayı onlara destek veren bazı insanlar olmuşsa da bugün o kesiminde büyük bir kahir ekseriyetinin yanlıştan döndüklerini biliyoruz. Onların içerisinde onların omurgasını oluşturmaya çalışan kesimlerinde kesinlikle şuanda devletin adli mercileri gereken soruşturması, yargılaması ne ise sonuna kadar arkalarındayız. Gönül ister ki gerçekten o okyanus ötesinde ki bunağında dahil olmuş olduğu en azından bunun temel taşlarını oluşturan bu alçakların en ağır cezayı hak ettiklerini düşünüyorum. İdam olmaları lazım ama şuanda idamın ötesinde üç beş kez ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırılıyorlar. Eminim buna tevessül edenlerin akıbetinin ne olduğunu bugün en iyi bir şekilde gördük görmeye devam edeceğiz” dedi.

Şahin sözlerinin devamında bu tür dernek ve cemaatlerin FETÖ benzeri yapılar ile bir gösterilmesin de tepki göstererek; “Bunlara benzerlik addettiğini iddia eden bazı onların özellikle kırıntılarının şuanda maalesef Türkiye’nin bütün sahasında özellikle baykuşlar gibi ötmeye başladıklarını görüyoruz. Bu sivil toplum örgütlerimizi de FETÖ benzeri olduğundan hareketle bir söylem geliştirmeye çalışıyorlar. Bu söylemlerini biz 1980 sonrasında, 1997 yılı 27 Şubat sonrasında da zaten aynı senaryoyu söyleyenler bunlardı. Kendilerinden başkasının buralarda güçlü bir şekilde varlık sürdürmelerine asla kabul etmiyorlar ama şuanda vatandaşımızda bunu çok iyi biliyor devlette bunu çok iyi biliyor” dedi.

Zeytin Dalı Harekatına da değinen Milletvekili Mustafa Şahin; “Hatay’dan Irak sınırına kadar bir koridoru bu PKK ve PYD/YPG Terör Örgütüne Akdeniz’i açmak için oluşturulmaya çalışılan o güzergahtaki yapılanmayı yine siz ve size benzer bir çok arkadaşlarımızın duası ve desteği ile Mehmetçiğimizin orada muzaffer olması için gece gündüz tüm dualarımız onlarla. O bölge açısından çok stratejik olan Burseya denilen bir bölgeyi oradaki sivil vatandaşlarımıza bir zararın verilmemesi için özel bir günün beklendiğini biliyoruz. O imkanlar oluşur oluşmaz Türk Ordusu karşısında ki bir avuç çapulcu yer ile yeksan oldu. 7 yüze yakın oradaki teröristler gebertildi. Ne olursa olsun hak ettikleri cezayı buldular. Bizim orada hiç bir zaman için istilacı bir mantıkla bulunmadığımızı biliyoruz. İster Selçuklular döneminde olsun ister Osmanlı döneminde olsun gitmiş olduğumuz yerlerde istila amaçlı gitmemişiz, orada huzurun, adaletin, insan haklarının, özgürlüklerinin orada yaşayan insanların yaşam standartlarının yükselmesi için bu mücadele veriliyorsa bugünde bu amaçla orada olduklarını biliyoruz” dedi.”

Bülten

Etiketler: /

Yorumlar
 1. malatyalı dedi ki:

  halk cahil ne dese inanır.

 2. BABA dedi ki:

  Çok öngörülü valla 14 yaşında bele bir örgütü teşhis etmek, kimsenin beceremeyeceği bi şey. Canım Allah vergisi işte. O tarihte ben Fetullah hoca ile teke tek görüşmeme rağmen anlamadım.

  Bele bir vekilimiz varken sırtımız yere gelmez.

 3. AKINCI44 dedi ki:

  parlatmaya devam seçim yaklaşıyor malatyada ne kadar dernek vakıf kulüp varsa hepsini dolaşıp yerini sağlama almak istiyor .birde ileri görüşlü bakın fetöyü 70 li yıllarda çözmüş ama nedense hiçbir icraat yapmamış.

 4. adiyamanli Ramizan dedi ki:

  Kehanete bak hele

 5. Kürşat Yılmaz dedi ki:

  Fıkra sandım, meğer gerçekten konuşmuş.
  AK Parti’nin bu memlekete yapabileceği en büyük hizmet ve yatırım, mevcut siyasetçileri Malatya’dan almasıdır. Mevcut siyasetçileri AK Parti Malatya sınırları dışına alsın oy oranı yüzde 80’leri bile geçer.

  Artık bu milletle dalga geçmeye başladılar.

  Demezler mi eyyyy sayın vekil, madem biliyordun da ne diye sen vekilken ve il başkanı iken FETÖ’cü müdürlere devletin kurumlarının teslim edilmesine göz yumdun.
  Sormazlar mı, bu soruyu eyyyyyy sayın vekil bey.
  FETÖ’nün en güçlü olduğu illerden birisi Malatya’ydı. Mustafa Şahin ise hem il başkanı, hemde vekildi bu kentte.
  Gerçekten sayın vekilin söylemiş olduğu sözler, artık AK Parti’ye karşı insanlara güvensizlik veriyor.

  Malatya’da resmen vatandaşla dalga geçmeye başladılar.
  1970’li yıllardan beri FETÖ’yü biliyormuş da, yok tanıyormuş da.

  İnönü Üniversitesi eski rektörü Cemil Çelik’e sorun hale FETÖ’nün en azgın adamını kim Malatya’ya getirmek için referans olmuştu?

 6. arğalı dedi ki:

  iyide 2013 te bugün gazetesinin Cumartesi ekine tam iki sayfa neden ropörtaj verdin.Gazeteyi yere göğe sığdıramıyordun.Bana Ergenekoncular 28 şubatta şöyle işkence yaptılar diyordun.Ne acıki 2014 te 17/25 aralıktan sonra bu defa akit gazetesine bana 28 şubatta fetöcüler böyle böyle işkence yaptılar dedin.

 7. Serzen dedi ki:

  SAYIN VEKİLİM Malaya halkı sizi ve diğer GÜZİDE vekillerimizi fazlasıyla iyi tanıdı..sizler konuştukça tek bir şey diyoruz artık “yav he he….”

 8. malatyalı dedi ki:

  ((Şahin 70’lerden İtibaren FETÖ’yü Farketmiş )) İLGİNÇ !! BİZİM NİYE HABERİMİZ YOK

  Daha düne kadar fetöşcülerle birlikte programlara felan katılıp birlikte organizasyonlar düzenliyorlardı. Malatya kurumlarında birlikte hüküm sürüyorlardı. İspat etmek gerekirse örneğin fetöşcülerin Türkçe olimpiyatları adı altında düzenlediği organizasyona en son katılan kişiler aşağıdaki haber linkinde var. Bakın bakalım şimdi kimler kimler katılmış.
  https://www.timeturk.com/tr/2013/06/10/malatya-da-turkce-olimpiyatlari-coskusu.html

 9. malatyalı dedi ki:

  küllüyen tüm muhafazakar kesim, başta akp li siyasetciler fetö ye biat etmişlerdi.biat kültürü muhafazakarlığın olmazsa olmazıdır.güç kimde ise ona biat edilir.güç el değiştirdiğinde ani dönüş yaparsın.

 10. Erol dedi ki:

  SENİN NE İŞİN OLUR BU DERNEKLERLE.SENİN TEK ZİYARET EDECEĞİN YER AİLE SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEĞI DIR.

 11. serkan dedi ki:

  malatyalı DELİ HAYDARIN meşhur lafı: DE VALLA , DE ……..?

 12. cafer canbay dedi ki:

  Mademki fark ettiniz bu güne kadar nerdeydiniz Rahmetlik kamer geç mecliste söyleyice AKP Vekiller liç girişimine girdiniz.

 13. nazim dedi ki:

  insanın aklıyla alay bence
  toplum her şeyi kabul etti insanla alay edilmemesini tavsiye ederim saygılar

 14. kerem dedi ki:

  tabi tabi kesın o zamandan farketmiştir.hükümetle cemmaat kolkolayken olimpiyatlarda boy gösterirken deseymişya ben bunları 70lerde farkettim bunlar terörist diye

 15. Tarafsız Adam dedi ki:

  Koca malatyayı temsil edenlere bak. Acınacak haldesin Malatya

 16. vatandaş dedi ki:

  iyi farketmiş ya

 17. Hakan dedi ki:

  Mustafa şahinin fetöyü savunduğunu hiç gördünüz mü adam her daim zaten bunların yanlış olduğunu söylüyordu başkaları gibi koluna f.gülen saati takıp gezmedi başkaları gibi onların camiasına gidip icazet almadı başkaları gibi amerikalara gitmedi başkaları gibi sessiz kalmadı başkaları gibi olmadığı için mi bu başlıklar yazık ayıp siz açık açık yazsanıza ne istiyorsunuz mustafa şahinden bizde bilelim sayın vekil sürekli malatyada her gün bir başka haberle çıkıyor karşımıza bir başkası bu kadar gezse halkın içinde olsa bu kadar icraat yapsa yere göğe sığdıramazdınız bu kasıtlar ne için söyleyin bilelim

  1. MURAT dedi ki:

   ARKADAŞIM ONA BUNA SATAŞIP CEMAAT DERNEK GEZMEKTEN BAŞKA YAPTIĞI Bİ HİZMET VARSA SÖYLE BİZDE BİLELİM

  2. BABA dedi ki:

   Ha şele işte, qardaş bunlar var ya bunlar hasüt, gendileri vekil olamadı diye, çatlıyler. Ben olsam cüvap bile vermem, inşallah hasütlüklerinden çatlarlar. Bele degerli, bilgili, hamarat, göccüğünü, böyügünü bilen, gostabarlıh etmeyen birini bulmuşlar, gonuşuyler.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."