Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Sana Birşey Diyecem.. Sen Şaşıracan!.”

“Sana Birşey Diyecem.. Sen Şaşıracan!.”
 • 26.11.2016

Malatya’da çeşitli toplantı ve incelemelerde bulunmak üzere gelen Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, trambüse binerek vatandaşlarla birlikte yolculuk yaptılar.

Bakanlar Kılıç ve Tüfenkci,  Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki toplantıya katılmak üzere beraberlerinde Vali Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte trambüse bindiler.

Programlarına gitmek üzere makam aracı yerine Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin trambüsünü kullanan Kılıç ve Tüfenkci vatandaşlarla birlikte yolculuk yaptılar.

Yan yana oturan Kılıç ve Tüfenkci, trambüse binen vatandaşlarla sohbette de bulundular. Kılıç ve Tüfenkci, trambüs sürücüsüne durakta bekleyen vatandaşları alması hususunda talimat verdiler.

VATANDAŞ DİYALOGU…

Esprilerinyapıldığı trambüs seyahatinde Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanına yaklaşan Yusuf Demircioğlu adlı vatandaş, “Sol partili olarak seni takdir ediyorum” dedi.

Yusuf Demircioğlu; “CHP’li olarak sayın bakanıma, sayın belediye başkanıma huzurunuzda teşekkür ediyorum. CHP’lilerde Kuluncak’taki imarı görsün.” dedi. Araya giren Bakan Kılıç, “Şimdi ben sana bir şey diyecem, sen şaşıracan. Benim rahmetli babam 20 yıl CHP milletvekiliydi, Samsun’da. Belki sizde duymuştursunuz, İlyas Kılıç.” İfadelerini kaydetti.

Bazı gençler ise bakanlarla özçekim yaptılar. Bakanlar trambüs duraklarında binen gençlerle zaman zaman sohbet ettiler., esprilerde bulundular.

Kılıç ve Tüfenkci, trambüsü kullanan gençlerle de sohbet ettiler.

Seyahat esnasında Vali Mustafa Toprak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, durakta binen yaşlılara ise yerlerini verdiler.

BELEDİYE ZİYARETİ..

Bu arada Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Vali Mustafa Toprak, İl Başkanı Hakan Kahtalı ve kalabalık bir heyet ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ziyaret sırasında Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ı Malatya’da ve Belediyede ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bazı bilgiler verdi.

Özellikle Bağımlılıkla mücadele konusunda Valilik, Sivil Toplum Kuruluşları ve ilgili birimler ile çok iyi bir çalışma sergilendiğini belirten Başkan Çakır, Malatya’nın bağımlılıkla mücadele konusunda üst sıralarda yer aldığını, alkol ve uyuşturucu kullanımı açısından ise en alt sıralarda bulunduğunu söyledi.

“Sayın Bakanım ilimizde gerçekten çok önemli yatırımlar yapıyorsunuz. Bundan dolayı çok teşekkür ederiz. Stadyum, kapalı spor salonu Malatya’mıza yakışan 2 büyük eser. Aynı şekilde yüzme havuzu olsun bunlar çok önemli yatırımlar. Bizler de Büyükşehir olduktan sonraki süreç içerisinde Malatya’yı genel anlamda planlayarak bir bütün halinde kalkındırmaya çalışıyoruz. İmar anlamında bütünlüğü sağlamak adına üst ölçekli planlamaları bitirdik. Yüzbin, ellibin, yirmibeşbin ölçekli jeolojik etüt çalışmalarını tamamladık. Merkez ilçelerimiz dahil olmak üzere Malatya’nın bütün ilçelerinin altyapısını yeniliyoruz. Büyükşehir sürecinde ilçelerimize ve kırsal bölgelerimize daha çok yatırım planladık. Oran anlamında baktığımız zaman yatırımların büyük bölümünü o bölgelerimize kaydırdık.

Bizim kültürel ve sosyal anlamda da çok önemli projelerimiz var. Bu açıdan da hem merkezde olsun hem ilçelerimizde olsun şuan 9 tane ilçemizde yer tahsislerini Bakanlığımıza ayırdık. Bunlara spor merkezlerinin yapılması çok önemli. Merkezimizde iki tane alan var. Biri Battalgazi, diğeri Yeşilyurt tarafında kalıyor. Özellikle Sayın Bakanım Taştepe, Melekbaba, Şehit Fevzi bölgelerimizde spor tesisleri yok. Bu bölgelerimizde bir yer sorunu vardı. Şuanda yer tahsisi yapıldı. Oraya gençlerin faydalanabileceği, sizin uygun göreceğiniz bir projeyi yapmak istiyoruz.

Bir diğeri de bizim Engelsiz Yaşam ve Spor Merkezi projemiz var. Bizim engelliler ile ilgili gerçekten güzel çalışmalarımız var, ama bunu çok güzel bir noktaya taşımak istiyoruz.

Onların yüzmesinden, konferans salonuna, kafeteryasına kadar, eğitim salonundan spor salonlarına kadar kapsamlı bir proje, 2 milyon bir bedelle ayırmış olduğunuz ilk etap yüzme ve fitness salonunu kapsayan bir proje çıkardık. 2 milyon takdir etmiştiniz. Bundan dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum. Onun ihalesi de önümüzdeki ayın sekizine ama bunu etap etap böldük. Diğer etaplara da sizlerin desteğinizi bekliyorum Sayın Bakanım.

Gençlere yönelik bir diğer projemiz ise Gençlik Kampları ki bu kamplarla ilgili iki projemiz var. Bu projelerimizden birini Doğanşehir’e yapmak istiyoruz. Çünkü Doğanşehir de bu proje için gerçekten çok güzel bir alan var. Diğerini de merkezde yapmak istiyoruz.

Bu projelerimiz hayata geçirildiği takdirde insana dokunan, on binlerce gencimizin ihtiyacını karşılayan yatırımlar olur.”

Başkan Çakır ayrıca, Engelsiz Yaşam ve Spor Merkezi ile Gençlik Kampları hakkındaki iki dosyayı da Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a sundu.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de yaptığı konuşmada, “Sayın Bakanımız Malatya ve Türkiye’ye birçok hizmet yaptı. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Yoğun programları arasında Malatya’ya vakit ayırdıkları için ayrıca teşekkür ediyoruz. Özellikle gençlerimizin yetişmesi noktasındaki emek ve gayretleri, onların kötü alışkanlıklardan sıyrılarak spora, fikriyata, yüzmeye ve doğaya yönlendirmesi ve buna yönelik projeleriyle, üniversite gençliğimizin barınma ihtiyaçlarından tutun da yemek ihtiyaçlarına kadar ve gençlik faaliyetleriyle milli ve manevi değerlere sahip gençler yetiştirilmesi noktasında önemli görevleri ve misyonu var.

Kendisinin ortaya koymuş olduğu vizyon inşallah ileride gençlerimizin bu ülke için 15 Temmuz da göstermiş oldukları yararlıklar gibi bu ülkenin kalkınmasına, bu ülkenin değişmesine ve gelişmesine özellikle uluslararası arenada hak ettiği şekilde yerli ve milli değerlerle donatılarak, dünyada söz sahibi olan bir ülke olma noktasına getirilmesinde gençlerimize büyük görevler düşmektedir. Yapılacak yatırımlar ve hizmetler ile gençlerimizin milli ve manevi değerlerle donatılacaklarına ve yararlı hizmetlerde bulunacaklarına inanıyorum” dedi.

“Büyükşehir Belediye Başkanımıza öncelikle misafirperverliğinden dolayı teşekkür ediyoruz. Malatya’da farklı konular ile ilgili ziyaretlerimiz ve gözlemlerimiz devam ediyor. Başkanımızın dile getirmiş olduğu bazı konular hakkında bizim de çalışmalarımız olacak. Özellikle değindiği bağımlılık konusundan dolayı teşekkür ediyorum, çünkü biz de Bakanlık olarak Bağımlılıkla Mücadele Kurulunun bir parçasıyız. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak bizim de üzerimizde bir takım sorumluluklarımız var ve bunlarla ilgili zaten bazı projelerimiz hızlı bir şekilde bitti. Hala devam eden projelerimiz var, yapacaklarımız var. Tabi bir de bağımlılık deyince sadece alkol ve uyuşturucu olarak değil, bunun içerisinde internet ve teknoloji ile ilgili olan bağımlılıklar var. İnternet bağımlılığı, sosyal medya bağımlılığı ve farklı alanlarda da bağımlılıklar var. Bunların da en iyi şekilde ele alınması ve bu anlamda çalışmalar yapıyoruz.

Malatya ziyareti sırasında gördüklerimiz için teşekkür ediyorum. Sosyal ve sportif alanda ortaya konulan çalışmalara desteklerimiz devam edecek. Özellikle engelli vatandaşlarımız konusunda yapılan çalışmalara tabi ki üzerimizde sosyal sorumluluk olarak da gerçekten yapmamız gerekenler var ve bunun da bilincindeyiz. Spor alanları ile ilgili de gerçekten sporun birleştirici gücünü ve sosyal anlamdaki katkısını bildiğimizden dolayı mutlaka farklı şekillerde tabana yayılmasını sağlamak da görevimiz. Aynı şekilde elimizdeki tesisleri de en iyi şekilde kullanacağız, yenisinin yapılması gereken yerde de bu desteğimizi tabi ki vereceğiz. Bu anlamda başta Malatya’daki çalışmalar ve ivmelenme için Bakanımız nezdinde bütün Malatya’lılara teşekkür ediyorum, kendisinin konuları ne kadar yakından takip ettiğini biliyoruz. Sağolsunlar Valimiz, Belediyemiz ile siyasi iktidar ve milletvekillerimiz ile birlikte Malatya gerçekten büyük bir ivme kazanmış. Bizler de üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getirme konusunda; zaten Bakanımız bu noktada bizi sürekli takip ediyor, bizi bu noktada teşvik ediyor. O nedenle Malatya şanslı gerçekten bunu tekrar gündeme getirmek istedim.

Sayın Başkanımıza da bir kez daha göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, basın mensuplarının gündemdeki konular ile ilgili sorularını da cevapladılar.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ziyaretin anısına Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a kristal kayısı ve el dokuması halı hediye etti.

Burhan KARADUMAN, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com- Bülten

bakan1bakan2

ahmetcakir1

bakankilic1

bakankilic2

bakankilic3

Etiketler: /

Yorumlar
 1. CAFER dedi ki:

  Malatyanın Yıllardır bitmediği Alt yapı Çevre yolu rezilliklerini kimse gündeme getirmez Elbetki Ülkemizin Çocukları Vekil olacak Bakan olacak Malatyada bir yeğit çıkıpta şu ara sokaklar kaldırmlar bitmek nedir bilmiyor herkes yağ yakmatan başka bir şey yok durmak yok

 2. Kazım BEKİROĞLU dedi ki:

  Ne Yani Bakan bey Benim Dedem ve Babamda Demokrat Parti ve Adalet Partiliydi. Sonra hepisi Ecevit ci oldular. Dünyanın neresine bak sağ zihniyette kan , gözyaşı var.

 3. MUSTAFA dedi ki:

  Sayın Bakan madem babanız 20 CHP Samsun milletvekilliği yaptı.
  AKP de devamlı CHP’ ye yapılan küfürleri hiç üzerinize alınmıyorsunuz sanırım.
  Peki babanız bu konuda ne düşünüyor acaba?

 4. Abdullah dedi ki:

  BUGÜN MALATYA DA OLAĞAN ÜSTÜ GELİŞMELER GÖRDÜM ŞAŞIRDIM. TRAFİK SİNYALİZASYON SİSTEMİ ÇALIŞIYORDU. BU GÜZEL GELİŞMENİN YANI SIRA ŞEHİR İÇİNDE 50 METREDE BİR TRAFİK POLİSİ GÖRDÜM. AMA HEMEN BİR BAKANIN VEYA ÖNEMLİ ZATIN GELDİĞİNİ DÜŞÜNDÜM GAZETEDEN OKUDUM DEMEK Kİ YANILMAMIŞIM.AMAN SAYIN BAKANIM HİÇ GİTME HEP BURADA KAL.

 5. M.Kadıoğlu dedi ki:

  Sayın bakanlarımızı tebrik ediyorum mesele kırk tane korumayla dolaşmak değil halkın arasın girip onlarla birşeyler paylaşmak onlardan farklı olmadıklarını hissettirmek işte gerçek devlet adamlığı bu helal olsun.

 6. malatya44 dedi ki:

  Severiz sevmeyiz ayrı mevzu. İyi hizmet kötü hizmet o da tartışılır. Ama benim icin Malatyalı olmak gerçekten ayrıcalık. Amcanın ve bakanın samimiyeti her şeyin üstünde. Beklenen ve özlenen tablo.

 7. Alparslan dedi ki:

  İlyas Kılıç sayın bakanın dedesi değil miydi?

 8. Alpi dedi ki:

  Gercekten cok guzel bir jest yapilmis bu tur olaylarin sık sık tekrarlanmasi lazim belediye baskani makam araci yerine otobusle belediyeye gelse veya rektor bir gun universite otobusunu kullansa gercekten eksikler yerinde tesbit edilir sayin bakanlarimiz ise halkin icinden geldiklerini göstermisler cok guzel tebrik ediyorum insallah bu olay diger makam sahiblerinide hatekete gecirir

 9. Malatyalı44 dedi ki:

  Güya trambüs reklamı yapıyorlar ne günlere kaldık:) millet tramvay, metro açılışı yapar reklam yapar bızımkılerde elektrıklı cıft koruklu otobüs reklamı yapıyor:) sankı tramvay gıbı hızlı, tramvay gıbı ortadan gıdıyor, tramvay gıbı fazla yolcu kapasıtelı de bakan gezdırıyolar! Oyum bu sıstemı kaldırıp raylı sıstem yapana olacak bundan sonra! Beledıye de oy yok!

  1. Hanlı dedi ki:

   Oldukça gereksiz ,israf ve halka atilan trambus kazığı ,hala iyi bisey olarak yutturuluyor ya,hic mi akliniz yok,trambus israftir ,israf haramdır haram

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."