Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Şimdi de AB Merkezi Başkanı!…

Şimdi de AB Merkezi Başkanı!…
  • 26.12.2015

Cemal Akın’ın, belediye başkanlığına seçildikten sonra genel sekreter ünvanıyla “Yerel Gündem 21”in başına getirdiği, “jandarma” zoruyla askere gönderilince bu görevi sona eren Eyüp Beyhan, şimdi de “Malatya AB Çalışmaları Merkezi Başkanı” ünvanıyla ortaya çıktı.. Kendisini başına koyduğu merkezde “Vali, Belediye Başkanı, Rektör, İGM Başkanı, AKP İl Başkanı, birçok akademisyen ve çeşitli meslek grubu” mensuplarına görev veren Beyhan’ın başında bulunduğunu duyurduğu ve kadro oluşturma ziyaretleri yaptığı merkezden ilgili makamların ve kişilerin haberdar olup olmadığı tartışılıyor.

AKIN’IN İLK ATAMALARINDAN..
Belediye Başkanı Cemal Akın, bu göreve seçildikten kısa bir süre sonra, eski başkan Mehmet Yaşar Çerçi döneminde Yerel Gündem 21 Sekreterliği görevini üstlenen Osman Karakaş’ın bu görevi bırakmasıyla, yakın tanıdığı olduğu ifade edilen Eyüp Beyhan’ı bu göreve getirmişti.

Çevresine “üniversite mezunu” olduğunu söyleyen, hatta bazı basın mensuplarına “İki üniversite okuduğu” yolunda bilgi veren, Malatya ve bazı illerdeki kimi fakülteleri adres gösteren, ancak bunlarda kaydı çıkmayan, Yerel Gündem 21’deki faaliyetleri, “yasal durumu tartışılan” toplantı organizasyonları nedeniyle bazı yerel basın organlarında eleştiri konusu olan Beyhan’ın, Sümer Lisesi’ni 2000 yılında “dışarıdan” bitirdiği belirlenmişti.

Hakkında çıkan tüm eleştirilere karşın Akın’ın görevde tutmaya devam ettiği Beyhan’ın, askerlik görevini yapmadığı gerekçesiyle, şubesinin bağlı olduğu Pütürge Jandarması’nın Malatya Polisi ile işbirliği yaparak, Yerel Gündem 21’in Belediye İşhanı’ndaki ofisinde kendisini bulduğu ve askere sevkettiği biliniyordu. Beyhan, Jandarma zoruyla askerlik görevine gitmek zorunda kalınca Yerel Gündem’den kopmuştu!..

Askere gittikten sonra yerine vekaleten atama yapılan, daha sonra da İnönü Üniversitesi’nden Doç.Dr. Ahmet Baysar’ın görevlendirildiği Yerel Gündem 21’e, “bitirdiğini söylediği” askerlik dönüşü geri dönemeyen Beyhan’ın son günlerde “Malatya AB Çalışmaları Merkezi Başkanı” olarak ortaya çıktığı bildirildi.

VALİ ONURSAL BAŞKAN!..
Merkez başkanı olarak, bazı isimlere “görev teklifi” ziyaretlerinde bulunduğu ve elinde görevlendirmelere ilişkin bir liste bulunduğu, bunları da görev teklif ettiği isimlere verdiği öğrenilen Beyhan’ın, kendisini başa yazdığı, daha sonra da “Onursal Başkan” dediği Vali Halil İbrahim Daşöz’ü ikinci sıraya yerleştirdiği metinde yer alan diğer isimler şunlar:

“..-Eyüp Beyhan (Malatya AB Çalışmaları Merkezi Başkanı)
-H.İbrahim Daşöz Malatya Valisi (Malatya AB Çalışmaları Merkezi Onursal Başkanı)

-YÖNETİM KURULU: Eyüp Beyhan, Cumali Dolanbay, Mehmet Yıldırım, İbrahim Uçar, Osman Timurtaş, Mehmet Acar, Yusuf İnan, Mustafa Karakuş, Ömer Kaçmaz, Fatih Acıbucu.

-AB Çalışmaları Merkez Bşk: Eyüp Beyhan, Genel Sekreter: Murat Nalçacı, Genel Koordinatör: Doç.Dr. Abdulkadir Baharçiçek (AB Uzmanı), Genel Koordinatör: Doç.Dr. Selahattin Bakan, Hukuk Danışmanı: Av. İhsan Koca, Hukuk Danışmanı: Av. İzzet Ünsalan,

-MALATYA AB ÇALIŞMALARI MERKEZİ, AB PROJE YÜRÜTME KOMİSYONLARI:
1-Eğitim Komisyonu Başkanı: Mahmut Berk (M. Eğt. Müd. Yrd),
2-Sağlık Komisyonu Başkanı: Prof.Dr. Ramazan Özdemir (Araştırma Hastanesi)
3-Yerel Yönetimler Kom.Bşk: Durmuş Doğan (Vilayet Yazı İşl.Müd.),
4-STK/Dış İşler Komisyon Bşk: Doç.Mehmet Şahin (Dernekler İl Md),
5-Bilişim ve Teknik Kom.Bşk: Orhan Meşegül (Bilgi İşlem Uzmanı)
6-Çocuk Komisyonu Bşk: Doç.Abdullah Korkmaz (Öğ. Görevlisi),
7-İnsan Hakları-Hukuk Kom: Mustafa Kutluk (Emekli Hakim),
8-Kadın Hakları Komisyon Başkanı:Yrd.Doç.Dr.Serap Belli (Öğr. Görevlisi)
9-Gençlik Komisyon Bşk: Hasan Atmalar (Öğrenci),
10-Kültür-Sanat Komisyon Bşk: Prof.Hasan Kavruk (Öğr. Görevlisi),
11-Turizm Komisyon Başkanı: Tahsin Geçgil (Öğr. Görevlisi),
12-Çevre Komisyonu Başkanı: Yılmaz Yücekaya (Orman Mühendisi),
13-Basın ve Halkla İlişk.Kom.Bşk.:Murat Gümüş (Bld.Meclis Üyesi).

-AB ÇALIŞMALAR MERKEZİ DANIŞMA KURULU:
Erdinç Filiz (Vali Yrd), Ali Kazgan (Özel İdare Genel Sekreteri), Prof.Dr. Çetin Doğan, Doç.Suat Canbazoğlu, Doç. Murat Karagöz, Doç.Ali Şen, Yrd.Doç.Vehbi Bayhan, Yrd.Doç.Recep Karabulut, Bekir Çelik (İl Genel Meclis Başkanı), Atilla Kantarcı (Belediye Meclis Üyesi), Sait Kabadayı (TSO Genel Sekreteri)

-ONUR KURULU: H.İbrahim Daşöz (Malatya Valisi), H.Cemal Akın (Malatya Belediye Başkanı), Fatih Hilmioğlu (Rektör), Mücahit Fındıklı (Malatya TSO Başkanı), Mehmet Görgeç (Malatya Baro Başkanı)..”

TEFERRUAT DA VAR..
Beyhan’ın; kendisinin başkan olarak gözüktüğü, neredeyse Malatya’yı yöneten kadroyu da “maiyet” olarak gösterdiği listesinin devamında “Malatya AB Çalışma Merkezi’nin amaçları, hedefleri” konusunda açıklamalar da bulunuyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."