Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

‘Skandal’a Bakan da Tepki Gösterdi

‘Skandal’a Bakan da Tepki Gösterdi
 • 17.05.2016

Malatya’da Vartaş Elazığspor’la oynayacakları play-off maçına hazırlanmak üzere gelen Adana Demirspor’un, Malatya Valiliği İl Spor Güvenlik Kurulu’nun “Malatya’da kalmamaları” yolundaki tavsiye kararının ardından Malatya’yı terketmesine Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da tepki gösterdi.

Meclis Genel Kurulu’ndaki görüşmeler sırasında MHP Adana Adana milletvekili Seyfettin Yılmaz tarafından gündeme getirilen konuda, Bakan Bozdağ da olaya ve Valiye tepkisini dile getirdi.

Bu diyaloğ TBMM tutanaklarında şöyle yeraldı:

“SEYFETTİN YILMAZ (Adana) – Teşekkür ediyorum Sayın Başkan.

Sayın Bakana da -İçişleri Bakanı da burada- şimdi bu yeni bir gelişme olduğu için sormak istiyorum. Özellikle Adana Demirspor takımı Malatya’da kampa giriyor fakat ilin valisi güvenlik kurulunda “Adana Demirspor’un güvenliğini sağlayamayacağız.” diye bir karar alıyor. Perşembe günü play-off maçı var ve Adana Demirspor bugün saat üç buçuk itibarıyla Malatya kentini terk etmek zorunda kalıyor. Şimdi, Sayın Bakan, Malatya Türkiye’nin bir şehri. Burada Süper Lig’e çıkma mücadelesi veren Adana Demirspor’un güvenliğini sağlayamayacak hangi faktörler var? Vali Bey’i arıyorum, biraz önce telefonla görüşüyorum, diyor ki: “Biz böyle bir karar aldık, bu karara uyup uymamak Adana Demirspor’un kendisine ait.” Şimdi, bu kararın ardından orada maç yapacak futbolcuların ve kafilenin psikolojisi nasıl olur ki bir ilin valisi bir takımın güvenliğini Malatya’da sağlamaktan acizdir?

ADALET BAKANI BEKİR BOZDAĞ (Yozgat) …Tabii, Malatya’da Adana Demirspor takımıyla ilgili güvenlik konusu hakkında şu anda yeterli bir bilgi sahibi değilim. Her takımımızın güvenliğini sağlamak, orada sportif faaliyetlerini güven içerisinde yapmasını sağlamak Hükûmetimizin de, valilerimizin de asli görevidir. Umarım bu dediğiniz sorun çözülmüştür. Eğer çözülmemişse ben de kendisiyle özellikle konuşacağım çünkü devletin asli vazifesidir bu. Valiliğin “Ben güvenliği sağlayamam.” deyip bu konuda farklı bir karar vermesini kabul etmek doğru değildir. Onun vazifesi güvenliği sağlamaktır.”

Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. ali dedi ki:

  malatyaya kampa girecek takımlar için tanıtım yapmak lazımken bu ne bağnazlık. ufku geniş insanlar malatyayı yönetse keşke

 2. Adem dedi ki:

  Adana bize daha kötüsünü yapınca ses yok, biz yapınca batıyo nasıl adaletse…

 3. Ardali44 dedi ki:

  Nasıl bir başlık bu? Haftalar önce A.Demir maçında taraftarımıza neler yapıldığını unuttunuz galiba. Onca pisliği yap Adana’da sonra da gel ben Malatya’da konaklamak istiyorum de! Maçınız Elazığ ile ne işiniz var Malatya’da?100 km daha doğuya giderseniz bulursunuz Elazığ’ı. Kimse çıkıp da A.Demirspor’u ve özellikle vandal, holigan A.Demirspor taraftarını savunmasın. Bu takımın nasıl bir takım olduğunu bilmeyenler biraz futbol tarihine baksın. Sizler de basın olarak Malatya’nın ve Malatya halkının haklarını savunun lütfen. Yok savunmayız diyorsanız adınızı değiştirin. Bu olay sosyal medyada sanki Malatya haksızmış gibi gösterilmeye çalışılıyor. Bari adınız ”Malatyahaber” olduğu için savunun bu şehri.

 4. Ercument dedi ki:

  Bu valinin makamını derhal terk etmesi gerekir yakışık olmayan bir durum sergilenmistir sen bir vali olarak bir takımı nasıl koruyamazsin Malatya ozerkliginimi ilan etti takımı şehre almıyor zira bu takımın Elazığ ile Naci var 2 gün şehirde misafir edemiyorsaniz yazıklar olsun sizlere ne yüzle bu Malatya takımı şimdi Adana ya gelecek bir vali nelere yol açabiliyor bence acil istifa etmelidir Malatya türkiyenin en güzel şehirlerinden biridir isteyen her vatandaş burada Konaklar takımlarda senin görevin de korumaktır. ….

 5. timur dedi ki:

  malatyahaber.com niye skandal oluyormuş ben onu anlamadım. malatyasporun adanada düşürldüğü durumdan niye skandal diye bahsetmedin kimin arkasında duracağına dikkat et sen malatya haber sin conohaber değil.

 6. vahap dedi ki:

  ARKADAŞLAR,ADANA DEMİRSPOR KULÜBÜ İLE İLGİLİ YAŞANANLAR ve YAPILAN YORUMLAR BELKİ HEKESİN BAKIŞI İLE FARKLI OLABİLİR SAYGI DUYMAK GEREKİR,FAKAT KONU MALATYA OLUNCA İNANIYORUMKİ HERKES DAHA BİR HASSAS OLUYOR ve BÖYLE OLMAKTADA HAKLI , YAŞANANLARI TEKRARLAMAM DOĞRU OLMAZ FAKAT GÖZ ARDI EDİLMEMESİ GEREKEN BAZI ŞEYLERİDE GÖRMEK VEYA DÜŞÜNMEK GEREKİR,
  ELBETEKİ VALİLİĞİMİZ ve EMNİYET YETKİLİLERİMİZ ADANA DEMİRSPOR’UN MALATYADA YAPACAĞI KAMPIN ve ANTRENMANLARIN EMNİYET TEDBİRLERİNİ EN İYİ ŞEKİLDE ALABİLİR ve HİÇBİR OLUMSUZLUK YAŞANMAMASI İÇİN GEREĞİNİ YAPARDI,
  BİLİNDİĞİ GİBİ ADANA DEMİRSPOR KULÜBÜNÜN KONAKLADIĞI OTELİN ÇEVRESİNDE PRTOSTO AMAÇLI EYLEMLERİN OLDUĞU, ADANA ve MALATYALI BAZI TARAFTARLARIN KARŞILIKLI OLARAK SOSYAL MEDYADA YAPTIKLARI ŞİDDET İÇERİKLİ SÖYLEMLERİ NEDENİ İLE ADANALI MİSAFİRLERİMİZİN KONAKLAMALARINDA ve ANTRENMANLARINDA YAPILACAK OLAN PROTESTOLARDAN ETKİLENMEMELERİ İÇİN İL SPOR GÜVENLİK KURULU TARAFINDAN BİLGİLENDİRME ve TAVSİYE NİTELİĞİNDE(Adana Demirspor bu karara uyup uymam konusunda kendileri karar verebilir.)ALMIŞ OLAN BİR KARARDIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
  SPOR KENTİ OLAN MALATYAMIZDA DAHA FAZLA OLUMSUZLUKLAR YAŞANMASI ve MALATYAMIZ İÇİN FARKLI GÜNDEM OLUŞMAMASI ADINA SADECE TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIYAN BU KARARIN İNANIYORUMKİ ADANA DEMİRSPOR KULÜBÜNÜNDE HAYRINA OLMUŞTUR.
  BURDA YAZMAK İSTEMİYORUM FAKAT HAFTA İÇİNDE SPORDA YAŞANAN BAZI OLUMSUZLUKLARIN ALLAH MUHAFAZA MALATYADA OLMASI DURUMUNDA MALATYANIN İMAJI NE OLURDU? DÜŞÜNMEK DAHİ İSTEMİYORUM.
  HERŞEY MALATYA İÇİN.

 7. turan yorulmaz dedi ki:

  Spor camiasında Elazığ’dan sonra şimdi bir düşmanlık da Adana Demir Spor’la olsun bu ne cahillik.

 8. Malatyalı dedi ki:

  Adana Milletvekili ile Sayın Bakana sormak lazım. Adana Demirspor Malatyaspor maçında Malatya taraftarlarını Adana’ya almadıklarında neredeydiler. Adana’da vali yokmuydu o zaman. Adana valisi hala görevinin başında. Her daim söylüyoruz. Malatya sahipsiz sahipsiz sahipsiz.

 9. ufuk dedi ki:

  89-90 sezonunda şike yapıp Malatyaporu düşüren bu takım bu şehre hiç sokulmamalı

 10. ufuk dedi ki:

  1 ay önce adanaada malatyaspor taraftarını şehre almayan maç sonunda Malatyaspor takımına taraftarına saldırda bulunan demirsporlulara karşı gererkli önlemi almayan adana valisi emniyet müdürü neden istifa etmedi.Normal şartlarda hoş bir tavır değil ancak demirspor camiası bunu haketti..Tebrikler sayın valim..

 11. Taci Bakan dedi ki:

  Bu Durum Tamamen Taraftarlar Derneğinin Suçudur.Kendilerince haklı bir hareket yaptığını sanıyorlar ama Türkiye ye Malatyayı Rezil Ettiler.Kendilerini Takımın sahibi sanıyorlar.Sırf Bu kişiler Yüzünden İnsanlar maçlardan soğuyor.Futbol Zevktir.Zevkin Şiddeti Olmaz.30 kişinin çıkıp şehir çok gergin havası yaratmasının manası yoktur.Sayın Valinin buna mahal vermemesi gerekirdi.Ne yazık ki istenmeyen durumlar oluştu.Sonuçlarını bekleyip göreceğiz.Sayın Valimiz Çok değerli bir insan.İnşallah bu kendini taraftar sanan kişiler yüzünden aksi bir durumla karşılaşmaz.

 12. vahap dedi ki:

  spor

 13. Huseyin dedi ki:

  Utanc duydum nasil yani vali 2 holigandan bir takimi koruyamiyormu. Demek oluyorki valiligimiz bu konuda sinifta kalmis

 14. eyyup dedi ki:

  çoğu insanlar olayın vahamiyeti anlamıyor adanada malatyalılara yapılanları kimse görmedi galiba vali sonuna kadar haklı bu arada elazığla düşmanlığımız bir nemze olsun bitsin elazığ gakkoşlarını süper ligde istiyoruz bi malatyalı olarak başarılar

 15. MURAT dedi ki:

  BU NE CÜRET, NE HAZIMSIZLIK…Malatyalı taraftar ve sporcuların AdanaDemir maçı için Adana ilinde uğradıkları çirkin durumdan sonra hangi yüzle gelip de Malatya da Elazığ ile yapacakları maç için konaklarlar. Önce kendilerine Başkanlarına, taraftarlarına ve Valilerinin tutumlarına bir bakıp gözden geçirsin ve ondan sonra Malatya ya gidebilir miyiz diye bir düşünsünler.

 16. Murat Meşe dedi ki:

  Bu olay İçişleri Bakanlığını ilgilendirir. Bence sayın valimizi yıpratmaya çalışıyorlar.

 17. Muharrem Gül dedi ki:

  Bir şehrin valisi farklı çekişmelerin içerisine giremez, girmemeli de zaten..
  Görevini yapıp, insanların kolluk görevini yapması gereken memurları sevk ve idare etmelidir.
  Şurada şu olmuş, burada bu olmuş. Geçmişte olanlar yukarıda yazı yazan hiç kimseyi ilgilendirmez..

 18. temel dedi ki:

  Şimdi yüksek perdeden konuşan zatlar zannederim balık hafızalı kaç hafta oldu Malatya taraftarı Demir spor maçına Adana’ya gidip de şehre alınmayalı ? O zaman neredeydiniz?
  O zaman Adana da Vali yok muydu? 2 otobüs taraftarın güvenliğini sağlayamayız deyip almadınız şehre bu olay şimdi niye zorunuza gidiyor?

  ”Malatya Sahipsiz” bir slogan değil gerçek bizim taraftarımızın Adana’ya sokulmamasına kim tepki verdi? Vekiller? Bakanımız? KULÜP BAŞKANI? hiç kimse ….

  Sana yapılanı çıkıp anlatmazsan bir köşeye siner oturursan şimdi bir kaşık suda fırtına kopar..

  Herkesin yaptığı yanına kalır sen suçlu olursun.

 19. abdurrahman yıldız dedi ki:

  Bir Malatyalı Olarak Bunu Memleketime Yakıştıramadım 23 Yıldır Adana da İkamet ediyorum Adanalılar kadar Misafir seven ağırlayan insanlar görmedim Adanademirspor Yeni Malatyaspor Maçında yaşananlar üç beş kendini bilmezin işi bunu bir kente mal etmek doğru değil tabiki dün yaşananlar beni çok üzdü üstelik adanada ikamet eden yaklaşık olarak 300.000 bin Malatyalı var Biz Malatyalılara yakışmadı Yeni Malatyasporu ve AdanaDemir Sporu Seviyorum Spor Kardeşlik demektir spor yaralamak değil spor birleştirmektir kardeş olalım birbirimizi sevelim.saygılarımla

 20. Haci dedi ki:

  Malatyali degil onlar elaziglilar

 21. Abdullah dedi ki:

  ADANALILARIN ŞEHİR DIŞINA ÇIKARILMASI BENCE DOĞRU BİR DÜŞÜNCE DEĞİL.BU TÜR YALAKALIK YAPARAK ELAZIĞLILARIN GÖNÜLLERİNİ KAZANAMAZSINIZ.

 22. ŞİMŞEKLER DEMIRSPOR dedi ki:

  ADANA DEMIRSPOR SUPERLIGE….. MAL -ATYADA 1.LIGTE SURUNSUN

 23. Mustafa Eroğlu dedi ki:

  Öncelikle bu konuda söz Adalet Bakanına değil, İçişleri Bakanına düşer. Ayrıca İstanbul’da, Ankara’da Bursa’da bombalar patlarken hiçbir vali Meclis’te tartışılmadı. Güneydoğu Bölgesi’nde her önüne gelen özerklik ilan ederken o bölgedeki valiler tartışılmadı. Bunlara kıyasla devede kulak kalan bu olay için valimizin tartışılmasını doğru bulmuyorum.

 24. mehmet dedi ki:

  BAKAN OLABİLİRSİN AMA BÜYÜK MALATYASPOR TARAFTARINA YAPILAN YANLIŞI AFFETMEYİZ DÜŞMANLIKTA HOLİGANLIKTA GÖZÜMÜZ YOKTA MALATYA VE MALATYASPOR A EDİLEN KÜFÜRLERİ DE GÖR ADANADEMİRSPOR SAYFASINDAN SEN ASIL ONLARA İNCELEME BAŞLAT BİZE AĞIZA GELİNMİYİCEK KÜFÜR VE HAKARETLER ETSİNLLER BURDA KAMP YAPSINLAR GEÇECEKLER O AYAKLARI

 25. ramazan doğan dedi ki:

  Fenere kursun attılar failler ortada yok trapzonda hakemi rehin aldılar hakemi dövdüler yaptırım yok eskişehirde stadı yaktılar ses yok malatya yı adanada maça almadılar ses yok sayın bakanım bu olayları çözecek sizlersiniz gerekli cezaları kimsenin gözünün yaşına bakmadan verirseniz bu olaylar düzelir ama her yapanın yaptığı yanina kar kalırsa oradan cesaret alanlar kafasına ne gelirse onu yapar bütün bunlara rağmen biz malatya lılar yılmaz hocami ve takimi çiçeklerle karşılayıp onları malatya da agirlamaliydik bu problem demirin boluya yıllar öncesi şike ile mac verip küme dusmemize neden olmasindandir o ğün mahkeme ile sabit olan bu olayı yapanlar ceza alsalardi bugün bu olaylar olmaz idi .

  1. Turgut ÖZMÜŞ dedi ki:

   Yüreğine sağlık,Doğruları söylemişsin ,Helal olsun size .

 26. Ahmet dedi ki:

  Güvenlik güçleri güneydoğuda terörle mücadele edip şehitler verirken kendi rahatları için bir spor kulübünün güvenliğini koruyamayan Vali ve Emniyet Müdürü Malatyanın güvenliğini nasıl sağlayacaklar. Malatya adına Vahim ve üzücü bir durum

 27. Hacı dedi ki:

  Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Şehri Emin, Devleti temsil eden Vali, Şehrin güvenliğinden sorumlu Emniyet Müdür, İş dünyasının temsil eden TSO ve ESOB sporun öncüsü Yeni Malatyaspor Başkanı ve diğer tüm yetkililer görev ihmali yapmıştır Tüm Türkiye ye Malatya mahcup etmişlerdir. Sorumlulukluk duygusu ile Malatya adına Türkiyeden özür dilemelidir.

 28. macit dedi ki:

  sayın bakan, o zaman 4 hafta önce güvenlik gerekçesiyle malatya taraftarını adana’ya almayıp maçtan sonra malatyaspor futbolcularına saldıran a. demir spor tarafatarına göz yuman adana emniyet müdürü de görevden alınsın. a. demirspor’un tarihi lekelidir. türkiye liglerinde şike yaptığı tescillenen ilk takım a. demirspor’dur. bu şike sonucu malatyaspor küme düşmüştür. malatya taraftarı türkiye’nin en centilmen taraftarıdır. malatya’da oynanan malatyaspor adanaspor maçını taraftarlar aynı tribünde izlemiştir. trt bu macı canlı vermiştir, türkiye buna şahittir. ilk yarı malatya’da oynanan yeni malatyaspor- a.demirspor maçını demirspor 3-1 kaznmış ve ve elini kolunu sallayarak malatya’dan ayrılmıştır. malatyalı kendisine yapılan yanlışı hatırlatmıştır sadece.

 29. Erol dedi ki:

  Sayın bakan Adana da Malatyaspor a yapılan pisliğe,rezalete niçin tepki göstermediniz.Sesiniz çıkmadı.Adalet Bakanı Adeletli olur.Malatya taraftarı Adana da yapılanlara bir tepkisini ortaya koymuştur.

 30. Mehmet demir dedi ki:

  Bekir bey doğru söz söylemiş bu durumunda bu sözden sonra ne diyecekler valimiz sanırım puan kaybetti canı sağolsun Malatya onunla demiyicem çünkü bu konu resmen rezillik

  1. SERCAN dedi ki:

   Biz valimizin sonuna kadar arkasındayız. Adanada çocuklarımız şehire alınmazken biber gazı jop yerken sen evınde yatıosundur bundan emınım.

 31. Muzo dedi ki:

  Devleti temsil eden insanların kimsenin gölgesinde kalmaması lazım ama son zamanlarda devletin temsil usulünü yapamıyorlar b

 32. YILMAZ dedi ki:

  Burdan şu sonuç çıkıyor malesef Malatyaspor ve Malatya sahipsiz dir; benzer durumlarda Malatya cok daha ciddi mağduriyetler yaşadiğinda hiçbir tepki olmazken bakın Adanaya nasıl sahipleniyor bakanlar vs.

 33. harun dedi ki:

  Böyle bir savunma olamaz bir Futbol Takımı geliyor ve korunamıyor

  1. bilal dedi ki:

   Mesele koruma meselesi degil, adanada bizim takima ve taraftarlarimiza yapilanlara verilen bir tepki

   1. SinanA dedi ki:

    Sayın bilal: diyelim ki ilimize gelen Galatasaray ekibine kendini bilmez beş on taraftar saldırdı. Y. Malatyaspor bir daha İstanbul a gidemeyecek mi? O zaman bir daha hiçbir takım deplasmana gidemez. Malatya özelinde düşünmeyin. Bir Malatyalı olarak valiliğin tavrını yanlış buluyorum.

   2. SinanA dedi ki:

    Ayrıca Y Malatyaspor a Adana da yapılan muameleyi de yanlış buluyorum. Yanlışa yanlışla karşılık vermemeliydik.

 34. YILMAZ dedi ki:

  Çok değil 3 hafta önce malatya taraftarı dövülerek joplanarak Adanaya alınmadı kimseden ses çıkmadı o zaman bu çok kıymetli bakan ! nerdeydi acaba bu ülkede degilmiydi.

  1. Ahmet sarıçiçek dedi ki:

   3 HAFTA ÖNCE; BAKAN ORADA İDİ DE, BU KONUYU MECLİSTE DİLE GETİRECEK 6 VEKİLDEN HİÇBİRİ YOKTU ORTADA…

 35. M.Sinan Öztan dedi ki:

  Konu Meclis gündemine geldiyse Malatya Valisi kendini nasıl savunacak.Tayini çıkacak Valiler arasında yer alabilir.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."