Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Stad Adı İçin Kampanya

Stad Adı İçin Kampanya
 • 01.08.2016

Yapımı devam eden Malatya Arena Stadı’nın isminin ne olacağıyla ilgili net bir karar verilmezken, taraftarlar stadın isminin ‘Turgut Özal’ olması için kampanya başlattı.

Malatya’nın en büyük sportif yatırımı olma özelliğini taşıyan Malatya Arena Stadı’nda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İlk yüklenici firmanın iflasının ardından stat ihalesini alan yeni yüklenici firma, stadı taahhüt ettiği zamanda yetiştirmek için stadın her noktasında hummalı bir çalışma yürütüyor.

İnönü Üniversitesi’nin karşısında yapılan 25 bin seyirci kapasiteli stat, altyapısı, çevre düzenlemesi ve sosyal donatısıyla tam bir spor kompleksi olacak. Yeni sezona yetiştirilmesi planlanan stadın çatı kısmı kayısı şeklini alacak.

STADIN İSMİ HENÜZ BELLİ DEĞİL

Malatya Arena Stadı’nda çalışmalar süre dursun, isminin ne olacağı hem merak hem de tartışma konusu oldu. Stadın ismiyle ilgili farklı kesimlerden, farklı öneriler sunulurken, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Stadın ismi tartışılır, konuşulur ve netice itibariyle o stada bir isim verilebilir. Önemli olan o stadın yapılması ve zamanında hizmete girmesidir” demişti.

Gün geçtikçe stadın isminin ne olacağıyla ilgili öneriler artmaya başladı. Bazı taraftarlar ise stada Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın isminin verilmesi için kampanya başlattı.

“TURGUT ÖZAL ARENA OLMASI İÇİN GİRİŞİMDE BULUNDUK”

Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, stadın isminin Turgut Özal Arena olması için girişimlerde bulunduklarını kaydetti.

Gevrek, talepleri göz önüne aldıklarını belirterek, “Stadın isminin ’Turgut Özal Arena’ olması yönünde çok ciddi bir talep var. Tabi bu bizim elimizde değil ama biz stada Turgut Özal isminin verilmesi için gerekli yerlere başvurularımızı yaptık. Stat bitince ismi de belli olacak ama biz Turgut Özal Arena olmasını istiyoruz. Turgut Özal, Türkiye ve Malatyalılar için çok önemli bir isim. Biz gerekli çalışmaları yaptık. İnşallah isim konusunda da istediğimiz olur” ifadelerini kullandı.

FOTO: Malatya Arena Stadı maketi

Yeni Malatya Gazetesi

stad1

Etiketler:

Yorumlar
 1. Ekber Erşed dedi ki:

  kusura bakmayın bu stadın şehrin ismiyle kalması daha önemli. özal değil mi feto’yu ilk türki cumhuriyetlere salan palazlandıran. hemşerimiz tamam da BATTALGAZİ gibi tarihe malolmuş biri değil asla. TÜRKİYE genelinde bir anket yapın bir yere verilecekse ismi %1 bile oy alamaz. duygusallığa yer yok. ALLAH rahmet eylesin. abd’nin 12 eylül’ü yaptırdıktan sonra fetö gibi TÜRKİYE’deki önemli bir hamlesi de özal’dı. banker kastelli gibi bankerleri korumasını, sermayeden yana işçinin hakkını yiyen bir iktidar vardı o günlerde.. yolsuzluklar TÜRKİYE’yi kemirdi adeta. bunun cezasını da anap %0 oy alarak gördü. ortada imaj diye birşey kalmadı yani. Şimdiki stadın isminin verildiği İnönü MALATYA’dan milletvekiliyken özal bir kere olsun MALATYA’dan milletveki bile olmadı. Peki MALATYASPOR için ne yaptı.. koca bir hiç.. 1989-90 sezonunda adana demirspor’un boluspor’a 2-0 yenildiği maçta şike olduğu ispatlanmıştı. şike tahkik komisyonu 3’e 2 çoğunlukla ‘şike vardır’ kararı vermış, dönemin futbol fedarasyonu yönetimi, bu kurulu dağıtıp, yeni kurul oluşturarak dosya kapatılmıştı. Peki o dönemde özal cumhurbaşkanı partisi anap da iktidarda değil miydi? mahkeme şike yapılmıştır kararı vermesine karşı MALATYASPOR lige keyfi olarak geri alınmadı. evet yasal olmayan bir şey istemedik o zaman tamamen yasal bir isteği iktidar gençlik spor bakanlığı, tff hiçe saymıştır.. işte tam da bu nedenle özal olmasını asla istemiyoruz.. şehrin ismiyle anılsın: MALATYA ARENA olsun kardeşim. bizi birleştiren ortak payda MALATYA’dır özal değil.

 2. Bülent dedi ki:

  Ne şaçma stadın zaten ismi var yarın Turgut Özal tıp merkezi taşınırsa başka isimmi arayışı içine girilecek iş olsun

 3. Cihan dedi ki:

  İsim Hakkı satılarak kulübe gelir elde edilmeli.Bahsedilen büyüklerimizin şehirde isimleri zaten yaşatılıyor.

 4. Hacı Osman DERELİ dedi ki:

  Stadın karşısında İnönü Üniversitesi ve Turgut Özal Tıp merkezi var stadın adı da Eşref BİTLİS Stadı olsa bir büyük hemşerimizin ismi daha yaşasa güzel olmaz mı Hamit FENDOĞLU da olabilir alternatif isimlere yönelinmeli bence…

 5. mulayim dedi ki:

  miş miş park olsun.

 6. Ümit dedi ki:

  Turgut Özal veya İnönü fark etmez ama İsmet İnönü Malatya’ya 1950’li yıllarda çoğu şehirde stad yokken, Malatya’mıza stad yaptırmıştır.Çoğu şehirde bisürü eksik varken Malaty bu gibi gelişmeleri yaşamıştır.2.Cumhurbaşkanımızın hemşehrimiz olmasından ve stadyumun tarihinden hareketle İnönü olarak kalmalı bence.Lütfen Arena olmasın, gerisi önemli değil.Hepsi bizim değerimiz..

 7. RIZA ASLAN dedi ki:

  Kesinlikle İNÖNÜ stadi olarak devam etmeli.. Ülkemizin geçirdigi şu zor günlerde Birkez daha anlaşılmışdir ki bu ülkenin kurucuları ilelebet yaşamalı

 8. eyyup dedi ki:

  Turgut özal olsun inönü ismi her yerde var sanki zorla koyulmuş gibi

 9. çok bilen dedi ki:

  ayrıca stadın karşısında inönü üniversitesi var. turgut özal tıp merkezi var.

 10. çok bilen dedi ki:

  stadın haberini yaparken bitti bitecek derken neden yolunu haber yapmıyorsunuz stada seyirci nasıl nereden gidecek nereden çıkacak. ismi de kim sponsor olursa ismi verilir. günlük isim koyma gayretinde olmayalım hangi şirket çok para verirse onun ismi verilir. bakın büyükşehir stadlarına.

 11. hasan dedi ki:

  Kayısı şeklinde yapılacağın için kaysıkent veya mışmış standı olsun .Başka isim istemem

 12. emre özçelik dedi ki:

  turgut özal stadyumu en iyisi

 13. Badou N'diaye dedi ki:

  Malata Arena olması şehrimiz ve takımımız için en iyisidir. 15 Temmuz Stadı olsun diyenler olmuş, size kalsa ülkenin ismini de 15 Temmuz koyalım

 14. mehmet yılmaz dedi ki:

  Turgut Özal Arane olmasını temenni ediyorum.Turgut Özalın Ülkemize ve Malatyamıza çok büyük hizmetleri vardır.Malatya Halkının çok sevdiği bir isim olacaktır.

 15. msmsmss dedi ki:

  yapın kemal sunal olsun bıtsın….

 16. Sercan Yıldız dedi ki:

  Aslında Başkomutanımızın adı olması gerekir.Ama herkesime hitap etsin ve siyasi olmasın düşüncesi olabilir diye en mantıklısı Malatya ya maddi ve manevi birçok katkısı olan TONTON amcanın ismi yakışır.TURGUT ÖZAL arena stadı.Aslında 3-4 isim ile halka sunulması anket yapılmasıda iyi olur.

 17. Mehmet dedi ki:

  Değerli hemşerilerim, Malatya diğer illerden farklıdır bunun içindir ki her mücadelede en önde Malatyalılar var. Bu kadar konuşmak yazmak az bile bizler toplumun birer ferdi olarak fikirlerimizi iletmeliyiz ki yönetim olarak da doğruyu bulabilsinler. Malatya önemli devlet adamları yetiştirmiş bir şehirdir, şu günler de bu Demokrasi ve sosyal devletin ne demek olduğu ve de değerini bir daha anlamış durumdayız. Ülkemizin kurtuluş mücadelesi sırasında en önemli görevlerinde bulunmuş hayatlarını ortaya koymuş İnönü ismi Malatya’ ya nasip olmuştur, son yapılan stadyumlardan isimler değiştirilmiş adları nereden geliyorsa taaa milattan önceki Arene isimleri yerleşiyor. Bizim böyle bir büyüğümüz varken hem de stadyum ismi zaten bu iken değiştirmenin ne anlamı var. Bu demek değil ki öteki büyüklere saygısızlık değildir fakat bu isme en uygunu bana göre İNÖNÜ STADYUMU.

 18. ali basri tezel dedi ki:

  Turgut Özal Spor Kompleksi İnönü Arena Stadı

  1. ilker dedi ki:

   arena spor kompleksi turgut özal inönü stadı….

 19. ilker dedi ki:

  İnönü Spor kompleksi,Turgut Özal Arena stadı.

  1. malatyasporlu dedi ki:

   aynen

  2. malatyasporlu dedi ki:

   bu stad bitmez akp 5 yılda bır stad yapamadı

 20. Erol dedi ki:

  Aynı ismin(İnönü) devam etmesinde bir sıkıntımı var.1966 dan beri ismi ne ise öyle kalsın.

 21. Ekrem dedi ki:

  15 temmuz demokrasi stadi olsun.

 22. Maksut dedi ki:

  En iyisi TURGUT ÖZAL ismi. İnönü ismi zaten eski stadyumun ismi ve Türkiye’ de başka stadyumlarda da var. Fakat Turgut Özal ismi henüz hiçbir stadyumda yok ve sadece Malatya’ nın stadyumuna mahsus olur. Sonuçta ülkemizin 8. Cumhurbaşkanı.

 23. M.Sinan ÖZTAN dedi ki:

  Turgut Özal ve Arena ismine karşıyım.İnönünün hatırasını yaşatmamız lazım.Bu arada ne söylersek söyleyelim,İsmi Malatya Arena olacaktır.Kamuoyunun önerileri yetkililer tarafından dikkate alınmaz.Daha öncede yazdım 25 bin kapasite bir türlü içime sinmiyor.Malatyayı küçük görenlere yazıklar olsun.

 24. Kamil dedi ki:

  Adı İNÖNÜ STADI OLMALI CUMHURİYET DEĞERLERİMİZİ KİMSE AYAK ALTI ETMESİN

 25. tayfun 44 dedi ki:

  tayfun ismi ne olursa olsun hele bir yapılıp biteydide

 26. Vaizoğlu dedi ki:

  STADIN İSMİ BELLİ İŞTE! MALATYA ARENA STADI! DİĞER ŞEHİRLERDE STAD YAPILIYOR NE SES VAR NE SEDA! AMA BİZİM MALATYADA YATIRIM İÇİN BİR HİZMET YAPILDIĞINDA HİÇ BİR ŞEYE BAHANE BULAMASALAR BİLE SIRF ELEŞTİRİ OLSUN DİYE BU DEFA ADINA BAHANE BULURLAR! NE OLMUŞ YANİ MALATYA ARENA STADI DENİLSE KİME NE ZARARI VARMIŞ?

  1. İBRAHİM PARLAK dedi ki:

   bir tane aklı başında spordan anlayan sen varsın iyiki varsın.bu malatya ne kadar muhalefet malatya isminden neden herkes bu kadar rahatsız .malatya arena işte…şehir tanıtılsın.her şey bitti isim kaldı .yeter artık boş işlerle uğraşmayı ne kadar seviyoruz. eskişehir arena .konya arena vs malatya arena ne olmuş yani

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."