Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Süper Lige Taşıyacağız”

“Süper Lige Taşıyacağız”
  • 28.12.2015

MHP Milletvekili adayları Dilek Mahallesi’nde vatandaşlarla biraraya geldiler.

MHP adaylarının çalışmalarına ilişkin basın bülteni şöyle:

“MHP Malatya Milletvekili adayları, Dilek Mahallesi’ne çıkarma yaptı. MHP’li Avukat Arif Yıldız, Milliyetçi Hareket iktidarında hem Dilek’in hem de Malatya’nın hak ettiği hizmetlere kavuşacağını kaydetti. 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili adayları 7 Haziran genel seçim çalışmaları kapsamında Dilek’e çıkarma yaptılar. MHP Malatya Milletvekili adayları Avukat Arif Yıldız, Ziraat Mühendisi Hakan Yılmaz, MHP Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem, Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya, Türk Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Ekrem Şenol, ziyaretlere Dilek merkezindeki tüm esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek başladılar. Esnafların sıkıntılarını ve sorunlarını dinleyerek, Milliyetçi Hareket iktidarında başta Dilek olmak üzere Malatya geneline ve Türkiye’ye yapacakları hizmetleri anlattılar. 

DİLEK ESNAFI: “BİRİLERİ TELEVİZYONLARDA MANGALDA KÜL BIRAKMIYOR”

Dilek esnaf ve vatandaşları “kayısı Malatya’da meteoroloji Elazığ’da” diye tepki göstererek, şunları söylediler: “Malatya’da bir tane genel müdürlük, devlet kuruluşu var mı? Kuzey çevre yolu yıllardır yapıldı, yapılacak. Hiçbir gelişme yok. Çat Barajı ta Özal zamanından beri sulama girecek hiçbir şey yoktur. Bu sefer sizlere oy vereceğiz ki, sorunlarımıza çare bulasınız. Tarım olmazsa sanayi olur mu? Birileri televizyonlara çıkıyorlar, mangalda kül bırakmıyorlar. 13 yıldır iktidarda olanlar hani ne yaptılar. Bir de cumhurbaşkanı yaptık. Bizler geçim derdindeyiz. Kendisi başkanlık derdindedir. Dilek, Malatya’nın bir mahallesi. Gelir durumu sıfır. Kayısı yok, pancar, tütün de yok. Sümer ve tekel fabrikaları da gitti. Bir de diyorlar ki, Malatya’ya her şey yapıldı. Allah’tan korkun, Malatya’ya ne yapıldı? Ne verdiler? Adı da büyükşehir.”  MHP Malatya Milletvekili adayı Avukat Arif Yıldız ise esnafın her şeyi çok iyi gördüğünü ve anlamlandırdığını belirterek,  daha söyleyecek bir şey yok. 7 Haziran’da Milliyetçi Hareket iktidarıyla Malatya’ya yapılması gereken ve hak ettiği hizmetleri yapma sözü verdi. 

HİZMETLER ADALETLİ VE EŞİT ŞEKİLDE YAPILACAK

MHP Malatya Milletvekili adayları daha sonra Dilek meydanında bulunan bir kahvede Dilekli vatandaş ve esnaflara Milliyetçi Hareket iktidarında hem Dilek’e hem Malatya’ya hem de Türkiye’ye yapacakları hizmetleri anlattılar. MHP Milletvekili adayı Avukat Arif Yıldız, “Milliyetçi Hareket iktidarında hizmetleri adaletli ve eşit bir şekilde yapacaklarını kaydetti. MHP’li Yıldız, Türkiye, 12 yılı aşkın bir süredir tek başına iktidar olan bir siyaset yerine gerilim, kutuplaşma ve çatışma ekseninde heba edilmiş, ‘milli irade’ yolsuzluk, adaletsizlik ve bölücülük için kılıf yapılmıştır. Bugünkü Türkiye tablosu milli ve manevi değerlerimizin tahrip edildiği, terörün azdığı, bölücülüğün cesaret bulduğu, işsizlik ve yoksulluğun tırmandığı, yolsuzluk ve adaletsizliğin zirve yaptığı, eğitimin milliliğini kaybettiği, Türkiye’nin uluslararası camiada itibarsızlaştığı, vatandaşların borç yükü altında bunaldığı bir yıkım ve hezimet tablosu yaşamaktayız. MHP iktidarıyla Türk milletinin başlatacağı yeni bir medeniyet yürüyüşü; manevi iklimini Türk- İslam kaynaklarından, kültürel temellerini kadim değerlerimizden alacaktır” dedi. 

KAYISI HAK ETTİĞİ DEĞERE MİLLİYETÇİ HAREKET İLE KAVUŞACAK

Gücünü mukaddesattan, inançlarından, ilkelerinden ve Türk milletinden alan Milliyetçi Hareket Partisi, siyasette toplumsal merkezi hem inşa hem de temsil iddiasını taşıdığını belirten Yıldız, Milliyetçi Hareket Partisi çatışmacı değil uzlaşmacı, ayrıştırıcı değil bütünleştirici, kavgacı değil barışçı, ötekileştirici değil kucaklayıcı, bölen değil birleştiren, kaostan değil huzurdan beslenen, Türkiye’yi ve Türk milletini geleceğe birlikte taşıma iradesini ortaya koyan bir siyaset diliyle bu iddiasını pekiştireceğini kaydetti. Milliyetçi Hareket’in, milli ve evrensel düzeydeki politikalarını bu temel ilke ve kabuller ekseninde şekillendirdiğini belirterek, ülkenin sorunlarını çözecek, uzunca bir süredir yaşanan “akıl tutulmasını” sona erdirecek, Türkiye’yi dünyada saygın, sözü dinlenir, kalkınmış bir ülke yapacak projelerle milletimizin huzuruna çıktığını anımsattı. Milliyetçi hareket iktidarıyla başta kayısının hak ettiği değere ulaşacağını belirten Yıldız, hem Dilek’in hem de Malatya’nın da hak ettiği hizmetlere kavuşacağını sözlerine ekledi.

“MALATYA’YI SÜPER LİGE TAŞIYACAĞIZ..”

MHP Malatya Milletvekili Adayı Hakan Yılmaz, Yeni Malatyaspor’un şampiyon olarak PTT 1. Lige çıkışının şehirde bir heyecana neden olduğunu belirterek, “Milliyetçi Hareketin iktidarı ile birlikte Malatyaspor’u Süpür lige de taşıyacağız” dedi.

MHP Milletvekili Adayı Hakan Yılmaz, “Malatyaspor’umuzu bundan sonraki PTT Ligde başlarılar diliyoruz. Malatya’daki coşkulu hava bizi çok heyecanlandırırdı. Önümüzdeki yıllarda Milliyetçi Hareketin iktidarı ile birlikte Malatyaspor’u Süpür lige de taşıyacağız. Hep beraber süper lige çıkışımızı da kutlayacağız” dedi.

TSO’DA..

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Avukat Arif Yıldız ve Güzün Koçak, Malatya Sanayi ve Ticaret Oda (MTSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç’u ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başlayan MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, “Seçim sürecinin şahsınıza, Milliyetçi Hareket Partisine, Malatya’ya hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Ve özellikle siyasi partilerimizin demokrasinin vazgeçilmezi olduğunu iyi biliyoruz. Demokrasiyi geliştirmek için siyasi partilerin de çok güçlü olması gerekiyor. Malatya olarak baktığımızda seçilecek milletvekili arkadaşlarımızla Malatya odaklı bir siyasetin takipçisi olacağız. Malatya’nın kalkınması için beraber hareket edeceğiz. Biz Malatya Ticaret ve Sanayi odası olarak özellikle yönetimimizde de buna çok dikkat gösterdik. Değişik düşüncede arkadaşlar ile meclis çalışmalarını yürütüyoruz. Ve bunun Malatya için ne kadar önemli olduğunu da idrak etmeye başladık. Seçilecek milletvekili arkadaşlarımızın da yine Malatya odaklı bir siyasi hareket içinde olunması gerektiğini düşünüyoruz. Bizler Malatya’ya hizmet için varız. Hizmet için de ortak aklı oluşturmamız gerekiyor. Malatya’nın sorunlarını, sıkıntılarını müşterek tespit etmemiz gerekiyor. Çözüm noktasında da yine müşterek içinde olmamız gerekiyor. Bunu yapan illerin konumunu iyi görüyoruz. Özellikle hizmet Malatya ve Türkiye içinse bu düşünceyi devam ettirmemiz gerekiyor. Bizler hiçbir arkadaşımızla parti ayrımı yapmadan Malatya’nın kalkınması ve gelişmesi için büyümesi ve daha yaşanılabilir bir noktaya gelmesi için hep beraber gayret içinde olacağız.”

HİZMET İÇİN FARKLI DÜŞÜNCELER OLMALI

MHP Malatya Milletvekili adayı Avukat Arif Yıldız ise MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç’un nazik kabulünden dolayı teşekkür ederek, “Başkan yönetim kurulunu oluştururken değişik seslerin yönetim kurulunda olduğunu ve bunda başarılı olduğunu ifade etti. Bu benim için önemlidir. Biz de aynı şeyleri düşünüyoruz. Malatya’da da çok sesli bir milletvekili portföyü oluşturmamız gerekiyor. Bunun Malatya’ya hizmet noktasında daha fazla katkı ve hizmet alacağını düşünüyorum. Çünkü bir yerde tek seslik olduğu zaman tek sesini veren insan, her yaptığının doğru olduğunu düşünür. Eleştiren olmaz. Farklı fikirler ortaya koyan olmaz. O zaman Malatya’ya hiçbir hizmet gelmez” dedi.  

BİRLİKTE HİZMET EDECEĞİZ

Malatya’ya hizmet gelmesi için Milliyetçi Hareket milletvekili adayı olarak farklı bir ses ve farklı projeler ortaya koyuyoruz.  Bunu sadece Malatya için değil Türkiye genelinde de Milliyetçi Hareket Partisi farklı bir seçim beyannamesiyle farkın ortaya koyulduğunu kaydetti. MHP’li Yıldız, sözlerini şöyle tamamladı: “Milliyetçi Hareket Partisi hizmet için düşünülmesi gereken her şeyi düşündü. Sorun ve sıkıntılarının tespit etti. Çözüm yollarının ve kaynaklarını nasıl oluşturacağını açık bir şekilde beyan etti. Bizim Malatya’ya karşı önemli bir vefa borcumuz var. Çünkü Malatya’da doğduk, burada büyüdük ve üniversite yılları dışında da ekmeğimizi burada kazanıyoruz. Bunun için Malatya’ya hizmet etmemiz gerekiyor. Bu nedenle bu yola çıktık. Eğer milletvekili olursa başkanın da dediği gibi Malatya’ya birlikte hizmet edeceğiz. Siyasi düşüncemiz ne olursa olsun, ortak paydamız Malatya olacak. Ve Malatya’ya hizmet etmek için yola çıktık. Ben Malatya’da Milliyetçi Hareket’in birinci parti olacağına inanıyorum. Çalışmalarımız da bu yönde. Esnaf ve vatandaşlardan aldığımız intiba da o yönde. MHP ile birlikte Malatya farklı bir sese ulaşmış olacak. Hizmetleri almaya başlayacak. Cenabı Allah bize bunu kısmet ederse Malatya’ya birlikte hizmet edeceğiz.” Malatya hizmet için Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte çalışmak gerektiğini bildiğini belirten Yıldız, Malatya’ya hizmet etmek için de heyecanlı olduğunu sözlerine ekledi. 

BÖLGESEL VE SEKTÖREL TEŞVİKLERİ BEYANNAMEDE GÖRMEK BİZLERİ SEVİNDİRDİ

Bir gazeteci, “MHP Seçim beyannamesinde kalkınmanın sektörel ve bölgesel teşviklerle olması gerektiğini beyan etti. MTSO Başkanı olarak da sizin de bu yönde bir teşvik sisteminin hayata geçirilmesi gerektiğini açıklamıştınız. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” şeklindeki soruya Erkoç, “İş dünyası olarak işimizin düzgün gitmesini arzu ederiz. Biz bunları söylerken bölgedeki sıkıntıların neler olduğunu, bölgesel ve sektörel teşviklerin yapılmasını hep vurguladık. Örneğin Elazığ’da mermer sanayi gelişmişse Elazığ’daki mermere farklı bir teşvik verilsin. Malatya’da tekstil ve konfeksiyon altyapısı gelişmişse, bu sektörlere farklı teşviklerin verilmesi gerekiyor. Dünyada artık devletler, ülkeler yarışmıyor. Şehirler artık markalaşma yolunda yarışıyor. Marka olan değerlerimiz var. Kayısımız var. Yine tekstilde, sanayide belli bir noktaya geldik. Çok ünlü firmalara ürünler üretiyoruz. Malatya’da bölgesel teşviklerin öne çıkması gerekiyor. Bizi ileriye taşıyacak bir diğer markamız ise Turgut Özal Tıp Merkezidir. Sağlık sektöründe de farklı teşviklerin verilmesi gerekiyor. Özellikle demir madenciliğinde de Malatya çok zengin. Bu tür marka olacak ve şehri ileriye taşıyacak sektörlere teşvik verilmesini arzu ediyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi seçim beyannamesine baktım. Burada görmek bizleri sevindirmiştir” diye yanıtladı. 

SEÇİM SÜRECİNİ DE DEĞERLENDİRDİLER

Yapılan konuşmalardan sonra MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, MHP’li milletvekili adaylarıyla hem Malatya’ya yapılacak hizmetlerle hem de seçim süreciyle ilgili görüş alışverişinde bulundular. Ardından da MTSO Başkanı Erkoç, MHP’li milletvekili adaylarını aşağıya kadar eşlik ederek, uğurladı.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."